Wojna domowa na Ukrainie 12.09.2015r.- 205 dzień od nowego rozejmu.


Kijów- spalony wczoraj autobus przewożący bojców z pułku „Donbas”.

„Mimo ciszy i braku ofiar na linii rozgraniczenia w Donbasie, na wschodzie Ukrainy, obecne tam wojska Federacji Rosyjskiej nie wycofują z tego regionu żołnierzy i sprzęt”– powiedział wczoraj Petro Poroszenko podczas konferencji prasowej, która odbyła się po spotkaniu z asystentem amerykańskiego Sekretarza Stanu, Victorią Nuland.

Następnie ukraiński prezydent brał udział w otwarciu w Kijowie, dwunastej konferencji Jałtańskiej Strategii Europejskiej (YES), międzynarodowego stowarzyszenia będącego siecią „stworzoną do promowania rozwoju sprawiedliwej, wolnej i prosperującej Ukrainy, mającą na celu otworzenie tego kraju na resztę świata oraz wspieraniu europejskich aspiracji Ukrainy.

Sukcesem organizacji jest nawiązanie stałej współpracy ze światowej sławy politykami, liderami biznesu, ekspertami i naukowcami oraz dziennikarzy na spotkaniach i debatach publicznych na Ukrainie oraz w krajach Unii Europejskiej.”

(http://kwasniewskialeksander.pl/dzialalnosc-prezydenta/jaltanska-strategia-europejska).

Przypomnę, że w 2007 roku członkiem YES został Aleksander Kwaśniewski, który w 2010 roku stanął na czele tej organizacji.

(https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_Kwa%C5%9Bniewski)

Po tej dygresji chciałbym powrócić do mającego miejsce obecnie spotkania YES-u w Kijowie.

Otóż, podczas tegorocznego kongresu YES-u, które tym razem odbywa się pod hasłem „W strefie ryzyka: jak los Ukrainy wpływa na Europę i świat”, ukraiński prezydent powiedział, że:

„Jeśli Rosja wciąż będzie wstrzymywała proces uregulowania donbaskiego konfliktu, sankcje wobec Moskwy powinny być rozszerozne”

Podkreślił również, że okupowany przez Rosję Krym stał się jej bazą wojskową, przy pomocy której będzie „destabilizować sytuację w basenie Morza Czarnego i Śródziemnego w globalnym konflikcie z Zachodem”.

Jak z powyższych słów wynika, Poroszenko dostrzegł, że Ukraina jest poligonem, na którym toczy się „globalny konflikt”.

Jeśli zaś był tego świadomy wcześniej, to dlaczego Ukraina nic nie zrobiła w tym kierunku aby uniemożliwić zajęcie przez Rosję Krymu?

Przy okazji kongresu YES, Poroszenko odniósł się również do doniesień o obecności rosyjskich wojsk w Syrii:

„Bezprawna, dokonana przez Rosję aneksja Krymu, która nie spotkała się ze zdecydowaną odpowiedzią wspólnoty międzynarodowej, popchnęła Kreml do kolejnej agresji. W tych dniach rosyjskie tzw. ,,zielone ludziki,, setkami wysiadają w Syrii, inspirując wzrost przemocy na Bliskim Wschodzie i prowokując dalszy wzrost liczby uchodźców w Unii Europejskiej”

A więc w powyższej części zacytowanej wypowiedzi Poroszenki znajduje się odpowiedź, na wcześniej postawione pytanie; przyczyną  oddania Krymu był brak „zdecydowanej odpowiedzi wspólnoty międzynarodowej”.
W tym momencie pojawia się kolejne pytanie:
Dlaczego Zachód- a szczególnie Stany Zjednoczone- mając świadomość tego, że Krym jest dla Rosji ważną bazą wojskową, z której może kontrolować basen Morza Czarnego i Śródziemnego oraz rejon Bliskiego Wschodu, oddał go bez walki?
Proszę zwrócić uwagę, że ze strony amerykańskiej sprawa Krymu praktycznie jest nie poruszana w pertraktacjach dotyczących Ukrainy.
Otóż amerykańscy stratedzy musieliby być skrajnie naiwni jeśliby przyjęli, że Rosja da się wymanewrować bez odpowiedzi militarnej, z żywotnych dla jej interesów geostrategicznych, baz wojskowych na Krymie. Jaka zaś by była ta rosyjska odpowiedź militarna, chyba łatwo zgadnąć?
Tym bardziej, że już podczas próby obalenia rządów prezydenta Baszira al-Asada w Syrii, Rosja po raz pierwszy pokazała swoją determinację, a tam też m.in. chodziło o rosyjską bazę wojskową w porcie Tartus.
Dając tym samym do zrozumienia amerykańskim jastrzębiom, że tu posunęli się już „o jeden most za daleko” i dalszy ich marsz napotka zdecydowany opór.
Tak więc, świadomi tego stanu rzeczy, sądząc że na Krymie się problem zakończy, zakazali ekipie kijowskiej podejmowania jakichkolwiek akcji militarnych wobec wojsk rosyjskich podczas akcji zajmowania przez nie Krymu.
Natomiast w odniesieniu do słów Poroszenki, że jakoby „w tych dniach rosyjskie tzw. ‚zielone ludziki’ setkami wysiadały” w Syrii, to można je między bajki włożyć, podobnie jak inne jego twierdzenie, że obecne w Donbasie wojska rosyjskie „nie wycofuje z tego regionu żołnierzy i sprzętu”.
Bo tak jak w działaniach wojny domowej w Syrii jak i w działaniach wojennych w Donbasie wojska regularnej rosyjskiej armii nie biorą żadnego udziału i tam ich po prostu nie ma.
No chyba, że sprzedając sprzęt wojskowy i szkoląc w jego obsłudze żołnierzy syryjskich, można uznać za bezpośrednią interwencję rosyjskiej armii w Syrii?
Tylko, że z drugiej strony, podobne zaangażowanie się „Przyjaciół Syrii” zrzeszających koalicję państw sojuszniczych Stanów Zjednoczonych, można również analogicznie uznać, że biorą bezpośredni udział w wojnie syryjskiej.
Tak więc-,jak widać- jednym wolno pomagać rebeliantom, a innym pomaganie legalnej władzy jest zabronione. Oczywiście mam tu na myśli Syrię, bo na Ukrainie sytuacja jest dokładnie odwrócona o sto osiemdziesiąt stopni.
Na koniec zacytuję jeszcze naszego utytułowanego krajowego „eksperta” w tej zagmatwanej dziedzinie, obecności wojsk rosyjskich wszędzie gdzie tylko można sobie wyobrazić:

Dlaczego Rosja jest gotowa odpuścić Donbas?

Bo musi. Bo tam nie ma żadnych perspektyw. Zwycięstwo na rosyjskich warunkach jest w ogóle niewyobrażalne; albo za cenę rozpętania gigantycznego konfliktu, do czego Rosja nie jest w tej chwili skłonna. Natomiast jako konfliktu lokalnego Rosja nie jest w stanie go wygrać. Wycofanie się z Donbasu w taki sposób, że siły rosyjskie zostaną przerzucone (niemalże dosłownie, ponieważ one są przerzucane z Sewastopolu) na Bliski Wschód, do Syrii, jest takim wygodnym wyjściem, dlatego że można tam wystąpić w roli siły narzucającej pokój, czyli trochę poprawić sobie reputację.”

Jak z powyższego widać nasz „ekspert” idzie jeszcze o krok dalej niż sama tuza w tej dziedzinie, czyli agencja „Stratfor”, bo wie więcej od samego Georga Friedmana, ale również od ukraińskiego prezydenta, który wczoraj w Kijowie podczas kongresu YES, stwierdził, iż obecnie w Donbasie Rosja „nie wycofuje z tego regionu żołnierzy i sprzętu”, zaś utytułowany „ekspert” jest pewny, „że siły rosyjskie zostaną przerzucone (niemalże dosłownie, ponieważ one są przerzucane z Sewastopolu) na Bliski Wschód, do Syrii”.

Nie dość tego twierdzi on, że muszą być te wojska przerzucane z Sewastopola, jakby nie było innego miejsca skąd można je przerzucić? Dlaczego więc z Sewastopola? Mania prześladowcza, czy co?
***
Po tym przydługim wstępie przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.
W wyniku przestrzegania przez ukraińskie wojsko zawieszenia broni zawartego w dniu 29 sierpnia, nadal w Donbasie panuje spokój nie dochodzi tam do poważniejszych incydentów zbrojnych.
***
Pomimo trwającego obecnie zawieszenia broni i deklaracji ukraińskich władz o rozwiązaniu konfliktu na drodze pokojowej, kijowski rząd poparł wczoraj zwiększenie wydatków na budżet MON-u do poziomu 5% PKB w następnym roku.
Po zakończonym wczoraj spotkaniu ukraińskiego prezydenta z  komisarzem UE ds. europejskiej polityki sąsiedztwa i stowarzyszenia Johannesem Hahnem, na konferencji prasowej Petro Poroszenko powiedział, że wybory w Donbasie muszą odbyć się według obowiązującego na Ukrainie prawa i być uznane przez międzynarodowych obserwatorów.
Ukraińska Służba Bezpieczeństwa poinformowała wczoraj, że wspólnie z Naczelną Prokuraturą Wojskową udaremniła dokonanie zamachu mającego pozbawić życia szefa MSW Arsena Awakowa. Podejrzanymi o organizowanie i przygotowanie zamachu są członkowie ukraińskiego batalionu ochotniczego „Swoboda”, w tym jego dowódca Andreja Jangolenkę. Poza planowanym zamachem na Awakowa grupa ta przygotowywać miała również zamachy na wysokich rangą urzędników państwowych, parlamentariuszy, przedsiębiorców i ochotników.
Dowodem planowanego zabójstwa ma być podsłuchana rozmowa Andreja Jangolenki:
Aresztowanie Jangolenki wpisuje się w obecnie prowadzoną akcję eliminacji z życia politycznego i dowodzenia oddziałami zmilitaryzowanymi niewygodnej dla władzy w Kijowie opozycji. Pretekstem do wyeliminowania z życia publicznego konkurentów politycznych jest zamach jaki miał miejsce w czasie protestów członków partii „Swoboda” i organizacji „Prawy Sektor” pod Wierchowną Radą w Kijowie 31 sierpnia, kiedy to zginęło dwóch funkcjonariuszy służ porządkowych i ponad 100 osób zostało rannych.
Wtedy do Arsen Awakow opublikował na swoim profilu w internecie deklarację, że nie będzie żadnych kompromisów w ściganiu osób odpowiedzialnych za wydarzenia 31 sierpnia:
obrazek
W odpowiedzi na falę represji jaka spadła na czołowych działaczy i aktywistów organizacji skrajnie radykalnych, lider „Prawego Sektora” Dmitrij Jarosz ogłosił konieczność zjednoczenia wszystkich organizacji nacjonalistycznych:
„Wczoraj, trwały regularne aresztowania ukraińskich patriotów. W tym czasie reżym osadził w więzieniu byłego trójzubowca, a obecnie swobodowca, Jurija Sirotiuka. Władze rozpoczęły bezwzględną walkę z nacjonalistami. Pomimo pewnych różnic, należy przezwyciężyć rozbijanie ruchu nacjonalistycznego. Jest to jedyny sposób na zatrzymanie prześladowań i aby ponownie stać się motorem napędowym walki o wolność, sprawiedliwość i dobro Ukraińców”.

Na koniec kilka zdjęć:

http://24today.net/image/336604

Na pierwszym zdjęciu widać Arsena Awakowa z Andriejem Jangolenko i jego żoną.

Na zdjęciu drugim- Andriej Jangolenko w towarzystwie żołnierzy z batalionu „Swoboda”..

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

121 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 12.09.2015r.- 205 dzień od nowego rozejmu.

  • Raczej te struktury on chce wykorzystać gdyby doszło do kolejnej rewolty, podobnie jak to zrobił jego niedościgły wzór ideowy w Niemczech na początku lat trzydziestych ubiegłego wieku.

   Proszę zwrócić uwagę na fakt, że naziści nigdy by nie zdobyli władzy totalnej gdyby nie służby, naczelne dowództwo Wermachtu oraz poparcie niektórych kół przemysłowych- szczególnie przemysłu ciężkiego, hutniczego i wydobywczego.

   Jakie ma obecnie poparcie Jarosz?
   Trudno zgadnąć, ale robi on co może.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 2 ludzi

 1. W Arabii Saudyjskiej w mieście Mina, na powierzchni 20 km kwadratowych zbudowane zostało w latach 90-tych miasteczko namiotowe (100.000 namiotów z materiałów ogniotrwałych z klimatyzacją) zdolne pomieścić 3.000.000 ludzi (!). Miasteczko to jest wykorzystywane w ograniczonym zakresie tylko podczas corocznej pielgrzymki muzułmanów do Mekki (Hadżdż), a przez pozostały czas stoi puste…
  http://tezars.ru/novosti/politika/v-saudovskoi-aravii-stojat-100-tysjach-p.html
  http://thefreethoughtproject.com/saudi-arabia-100000-empty-tents-ac-3-million-people-refugees/

  Polubione przez 7 ludzi

 2. jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości kto rozpętał zadyme na Bliskim Wschodzie i ktojest sprawca tego burdelu z uchodźcami obowiązkowo musi obejrzeć to (niestety po angielsku z napisami niemieckimi ale warto to przełumaczyć na wiele innych języków) :

  Polubione przez 4 ludzi

 3. W obwodzie dniepropietrowskim kierujący pojazdem „bojec” „Ukraińskiego Korpusu Ochotniczego (Prawy sektor)” staranował samochód którym jechali żolnierze ukraińscy. Skutek, 3 x 200 i 1 x 300…
  http://112.ua/avarii-chp/boec-duk-ps-protaranil-mashinu-voennyh-troe-pogibshih-odin-ranenyy-257698.html
  .http://ic.pics.livejournal.com/satira_ua/71508564/323567/323567_600.jpg
  .http://ic.pics.livejournal.com/satira_ua/71508564/323117/323117_600.jpg

  Polubione przez 4 ludzi

  • Most widmo?

   Jak dotąd były tylko okręty widma, a obecnie dzięki bardzo dużej wyobraźni ludzi ukraińskich, możemy się dowiedzieć o mostach widmach.

   Wcześniej wysnuli abstrakcyjną wizję armii duchów, tak po jednej jak i po drugiej stronie frontu, gdzie ma być coś czego niema.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 3 ludzi

 4. Witam z rana południowego… 🙂
  Wstępniak – jak wczoraj – pokazuje i udowadnia jakąś zupełną schizofrenię i nazywanie białego „czarnym”…
  Przy czym ta nasilająca się propaganda jest tak naiwna, tak ordynarna że chyba z jednej strony zleceniodawcom musi się dobrze już palić na siedzeniach a zdrugiej strony ten absurd propagandowy powoduje coraz większy „dyskomfort poznawczy” nawet u zazombionej przez lata ataku medialnego większości polskiego społeczeństwa. Jest więc nadzieja na pojawianie się głosów rozsądku i może małe trzeźwienie upitych antyrosyjskością i miłością do USA oraz „migrantów” (OSADNIKÓW) czy banderowców wszelkiej maści…

  Parę linków po polsku

  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=34941 Warto poznać Islam

  Niemcy zawsze wiedzą co jest najlepsze dla innych https://obserwatorpolityczny.pl/?p=34936

  Europa Angeli Merkel jest zbyt miękka i naiwna https://obserwatorpolityczny.pl/?p=34927

  „Afera stulecia” w UE. Kraje bałtyckie podawały nieobywateli za uchodźców
  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150911/991823.html#ixzz3lW96haZi

  Xi Jinping i Barack ObamaOpinia: USA będą starać się „otwarcie i szczerze” skłócić Rosję i Chiny
  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polityka/20150911/986698.html#ixzz3lW9jEVT2

  The Strategist: nikt w Waszyngtonie nie chce mówić o wojnie z PI
  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polityka/20150911/990419.html#ixzz3lW9C3ZRK

  Od Luwru po Palmirę: przed czym Sokurow ostrzega Europejczyków
  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150911/991062.html#ixzz3lW9X8rBu

  Węgierska policja zmusza imigrantów do walki o jedzenie
  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150911/993203.html#ixzz3lWA6GAOI

  Felieton AWŁ Newsweek : żeby Dudzie krowa zdechła http://pl.sputniknews.com/opinie/20150910/982327.html

  Plus ponownie dla przypomnienia tekst „muslimosceptyczny”
  http://wiadomosci.robertbrzoza.pl/swiat/islam-pozwala-gwalcic-i-mordowac-nie-muzulmanow/

  Polubione przez 6 ludzi

 5. Nie czytałem ale jeżeli ktoś ma link na miejsce gdzie mozna przeczytac, byłbym wdzięczny…
  „Dlaczego nie jestem muzułmaninem”
  czyli islam widziany oczami apostaty –

  Trafiłem tylko na recenzję:

  recenzja książki Ibn Warraqa „Why I Am Not Muslim” –
  The Islamic Religion in the eyes of an Apostate, Ibn Warraq’s Book Review

  Click to access 20_Malgorzata_Samojedny.pdf

  PS
  „Obrzydliwe prawdy” – z Racjonalisty tekst. Co prawda Koraszewskiego, ale celnie…
  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=7&cad=rja&uact=8&ved=0CEkQFjAGahUKEwibquOYgvHHAhXLWBQKHa5rC2g&url=http%3A%2F%2Fwww.racjonalista.pl%2Fpdf.php%2Fs%2C699%2Fq%2CObrzydliwe.prawdy&usg=AFQjCNFpzfcBCLi2osGF82f0Pqy709lYVQ&bvm=bv.102537793,d.bGg

  PS2
  Fronda nie jest z mojej bajki – ale znalazłem tam ciekawy tekst
  http://www.fronda.pl/a/czy-islam-jest-religia-pokoju,28452.html

  PS3
  Z tym tekstem się nie zgadzam, ale nie będę pisał polemiki – linkuję bo mimo wszystko jest kilka ciekawych spraw poruszanych i informacji o islamie…
  http://www.listyznaszegosadu.pl/brunatna-fala/fatalne-zauroczenie-wspolny-antychryst-globalnej-lewicy-postepowej-i-dzihadu

  Polubione przez 4 ludzi

  • PS
   Zaglądają na stronę Państwa Koraszewskich myślałem że znajdę tam sporo ciekawych i aktualnych informacji na temat „zasiedlania Europy” – wszak zawsze sa tam dobre i świeże źródła z MEMRI…
   A tu zonk! Praktycznie cisza zupełna na temat wydawało by się tak istotny…

   Zastanawiające, nieprawdaż?

   Polubione przez 2 ludzi

  • „Nie czytałem ale jeżeli ktoś ma link na miejsce gdzie mozna przeczytac, byłbym wdzięczny…
   „Dlaczego nie jestem muzułmaninem”
   czyli islam widziany oczami apostaty – ”

   Raczej w sieci po polsku tego nie ma – przerobiłem trochę temat 🙂
   Książka jest dostępna za to w księgarniach internetowych.

   Polubione przez 2 ludzi

  • „Z tym tekstem się nie zgadzam, ale nie będę pisał polemiki – linkuję bo mimo wszystko jest kilka ciekawych spraw poruszanych i informacji o islamie…”- tekst dobry ale wnioski nie słuszne.

   To nie jest wspólny front, tylko wykorzystanie dżihadu po polityki destabilizacji.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 1 osoba

 6. Jako że – jak widać – dorwałem się do klawiatury – dorzucę kilka aktualności:

  Informacja typu OT – ale ważna dla miłosników Grupy „Lube”
  Солист группы «Любэ» Николай Расторгуев экстренно госпитализирован в Израиле, сообщается на официальном сайте администрации Пятигорска: http://ria.ru/culture/20150912/1245987596.html
  https://russian.rt.com/article/114849

  Jak było sygnalizowane kilka miesięcy temu, Pan Szojgu rozkazał by ruszyły specjalne pociągi z rakietami atomowymi na pokładzie. Chyba juz jeżdżą?
  W takich zestawach: .http://cs543108.vk.me/v543108484/6a29/w48AAlPjbys.jpg

  Z cyklu psychiatryczna Kraina:
  .http://cs543108.vk.me/v543108549/1040e/gZj6PLcDAAY.jpg

  Арсений Яценюк заявил, что скептически относится к Минским соглашениям
  Arszenik sceptycznie podchodzi do umowy „mińskiej”…
  ➡ Читать далее: https://russian.rt.com/article/114847

  Tenże wyżej wspomniany Arszenik na spotkaniu pod przewodnictwem naszego Aleksandra K. oznajmił że „Rosja wpędziła się w problemy wprowadzając na Donbas 40-tysięczną armię”.
  http://vegchel.ru/index.php?newsid=14604
  Bredził jeszcze dalej ale prosze zaglądnąć wyżej…

  Z prasy ukropów – Ławrow mówił …..
  .http://cs540109.vk.me/c7008/v7008287/312ea/CELayrjLsXo.jpg

  SBU pokazała arsenał jaki miał słuzyć do zabicia Awakowa i całej reszty.
  http://nahnews.org/350724-sbu-pokazala-arsenal-oruzhiya-iz-kotorogo-planirovali-ubit-avakova/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Juz linkowałem o tym że zakończyły sie ciężarówki ukropom i teraz przywracają do jazdy egzemplarze muzealne
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14319%2Fall
  .http://cs629304.vk.me/v629304199/15817/yxhI6uuR-OQ.jpg
  .http://cs629422.vk.me/v629422953/1142f/rLI3zS8V0XE.jpg
  .http://cs540109.vk.me/c540103/v540103519/2d594/OU5IqFIvSx8.jpg

  Od wczoraj trwa ZUPEŁNA blokada dostaw donbaskiego wegla dla kijowian.
  Potwierdzono to na spotkaniu „YES”. W chwili obecnej sytuacja jest taka – jak podano – dostaw z wszystkich kierunków (FR – Donbas – RPA) – ZERO!!!!!!
  http://nahnews.org/350653-smi-postavki-uglya-na-ukrainskie-tes-polnostyu-prekrashheny/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Pan Puszilin twierdzi że aby cokolwiek drgnęło w sprawie „Mińska” to Kijów musi jeszcze raz pozmieniać konstytucję, dostosowując ją do umowy!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14306%2Fall

  OT dla bibliofilów
  http://russian.rt.com/inotv/2015-09-12/NYT-Otkaz-vernut-knigi-SHneersona
  Ruch „Chabad Lubowicz” żąda od Rosji oddania tzw. „Biblioteji Sznersona”. A że Rosja tego zrobic nie chce to chyba skończy się w sądzie i pewnie jak znam zycie wielomilionowym pozwem (w dolarach a nie rublach)

  OT: ponoć hit z dnia w RF .https://youtu.be/FyJnZddu-Vw
  Сатирический видеоролик КПРФ.ТВ набрал в сети более 100 тыс. просмотров – mnie się średnio podobało, wklejam z dziennikarskiej powinności…

  Austriacka prasa (Contra Magazin) pisze że uciekinierów z Krainy Europa traktuje jako „trzeciego sorta” – czyli daleko im do statusu „kolonizatorów” z Afryki i Azji… http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14316%2Fall

  OT dla tankistów i artylerzystów. Buratino w akcji http://vk.com/brusek?z=video-67413007_171476775%2F60f710a45c68a85c05

  Niemcy ostrzegają ROsję przed „wmieszaniem się w sprawy Syrii”
  http://ria.ru/world/20150912/1245755865.html

  Pan Purgin przez 43 minuty .https://youtu.be/n9k7eGSwAoo

  Z cyklu „nasi tam byli” – „Za Wołyń” – napis na rozbitym czołgu ukropów
  .http://cs625225.vk.me/v625225336/475dd/kEhoOt7EpGM.jpg

  2 godziny o III WŚ .https://youtu.be/hjeK7FjJirY

  Денис Грищенко, прокурор Орджоникидзевского района города Мариуполя, находящегося в оккупации, перешел на сторону ДНР. Брифинг в Донецке
  .http://cs622629.vk.me/u40880630/video/x_73ef74ee.jpg
  .https://youtu.be/ZZYE29ekYMw
  Kolejny uciekinier – tym razem do DNR zwiał prokurator z Mariupola

  Link na temat festiwalu polskich filmów w Kaliningradzie http://www.polska-kaliningrad.ru/home/10-newsfrompoland/5727-festival-polskikh-filmov-visla-v-kaliningrade

  Z powyższego źródła informacja o ćwiczeniach NATO w Polsce
  http://www.polska-kaliningrad.ru/home/10-newsfrompoland/5724-voenno-morskoj-flot-polshi-primet-uchastie-v-mezhdunarodnykh-ucheniyakh-northern-coasts-2015

  Polscy pogranicznicy i służby celne nie są przygotowane na „kolonizatorów”
  http://www.polska-kaliningrad.ru/home/10-newsfrompoland/5718-pogranichniki-ne-gotovy-k-potoku-bezhentsev-u-nas-slishkom-malo-lyudej-chtoby-zashchitit-granitsy

  Американский конгрессмен Рон Пол: „Давайте покончим с Империей!”
  http://www.polska-kaliningrad.ru/home/10-newsfrompoland/5719-ron-pol-davajte-pokonchim-s-imperiej

  Zwycięstwo! Eksport polskich produktów mlecznych spadł 5 razy!
  http://www.polska-kaliningrad.ru/home/10-newsfrompoland/5723-polskij-eksport-molochnykh-produktov-sokratilsya-na-odnu-pyatuyu

  Pan Prezydent Duda nie ma nic do powiedzenia w sprawie „kolonizatorów” ale jak najbardziej ma dużo do gadania w sprawie banderowców. Chce jeszcze większego zaangazowania na UPAdlinie! Tako rzekł w Krynicy!
  http://www.polska-kaliningrad.ru/home/10-newsfrompoland/5722-prezident-duda-khochet-silnee-vovlech-polshu-v-dela-ukrainy

  Takie informacje lubię: Szef LNR wręczył klucze do mieszkań dla pierwszych mieszkańców pierwszego wybudowanego w Republice bloku!
  http://dnr-news.com/dnr/25189-glava-lnr-vruchil-44-ordera-na-kvartiry-v-pervoy-novostroyke-respubliki.html

  Info z Bundestagu – u nas nikt tak nie mówi! Czemu?
  Немецкий депутат: Военное сотрудничество с США – это позор!
  США готовятся к войне?
  Опубликовано: 11 сент. 2015 г.
  09.09.2015 Речь депутата Бундестага Германии от партии Левых Александра Ной (Alexander S. Neu), по поводу военного бюджета Германии на 2016 год. .https://youtu.be/Lq_yA-8QLPQ

  2 godziny o 9/11 czy 11/9 .https://youtu.be/Z8Rt4gI1Klw <jako OT sobotnie…
  Plus tekst o tym samym interesujący http://lifenews.ru/news/161371

  Dziś dzień urodzin znanego dziennikarza wojennego Pana Stieszyna! Sto lat!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14304%2Fall << w linku dwa filmy
  .http://cs623223.vk.me/v623223917/4c61b/KbDPFA2Vej8.jpg

  Dziś także rocznica "narodzin" Ługańska! Też gratulujemy i trzymamy kciuki!
  W linku tekst i kolejne linki! http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14303%2Fall

  Kolonizacja Europy http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14302%2Fall
  .https://youtu.be/hT42tj0iIOo

  Po zdobyciu Mosulu igilowcy rozstrzelali juz ponad 2000 osób. Teraz rozstrzelali 300 osób. Irak prosi ONZ o to by coś zrobił. Jak znam życie ONZ rozłozy ręce..
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14295%2Fall

  Czym się różnią barbarzyńcy z Syrii od barbarzyńców ukropów?
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14301%2Fall
  Tekst wyżej – a zdjęcie z cyklu "znajdź róznice" niżej
  .http://cs624129.vk.me/v624129060/3ab05/ceD-1n1Obf0.jpg

  Mieszkaniec Odessy opowiada o tym co banderowcy robią w Odessie
  .https://youtu.be/kdwWsnAjeEY

  Jeżeli temat Odessy to w ukrop-tv były gubernator Igor Palica – jedna z prawych rąk Beni przyznał się że skupuje i gromadzi sprzet wojenny od kasków i kamizelek po BTR-y .https://youtu.be/pAIzeewQ128

  Dywersyjna grupa SBU porwała na terenie FR koło Rostowa dwóch żołnierzy FR
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14294%2Fall

  Polubione przez 4 ludzi

  • Od wczoraj trwa ZUPEŁNA blokada dostaw donbaskiego wegla dla kijowian.
   Potwierdzono to na spotkaniu „YES”. W chwili obecnej sytuacja jest taka – jak podano – dostaw z wszystkich kierunków (FR – Donbas – RPA) – ZERO!!!!!!
   Oby się to nie skończyło dostawami z Polski – w niespłacalnym kredycie….

   Polubione przez 3 ludzi

 7. Powrócił temat „rosyjskich sił regularnych” na Donbasie. Najpierw Jaceniuk ględził o 40.000 żołnierzy rosyjskich na Donbasie;
  http://pressorg24.com/news?id=186377
  Nastepnie minister obrony Ukrainy Połtorak podał, że na Donbasie znajduje się 9.000 rosyjskich żołnierzy;
  http://pressorg24.com/news?id=186086
  Z kolei „nieoceniony” płk. Łysenko, rzecznik ATO, podał że jest ich 30.000;
  http://pressorg24.com/news?id=186125
  Co ciekawe wszyscy powołują się na te same źródła…

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Kolejna rozmowa amerykańskiego historyka, politologa, profesora Stephen;a Cohen’a z Uniwersytetu Princeton o „kolejnej zimnej wojnie USA z Rosją”, m.in. o reakcji USA wobec działań Rosji w Syrii, a także o zacieśnianiu sojuszu rosyjsko – chińskiego i propozycji Prezydenta Francji by znieść sankcje wobec Rosji;
  http://www.thenation.com/article/has-russia-been-right-all-along-about-the-arab-spring/

  Polubione przez 4 ludzi

 9. Asystent sekretarza stanu w amerykańskim Departamencie Stanu, szefowa Biura ds. Europy i Eurazji, Victoria Nuland stwierdziła że od początku konfliktu na Donbasie przekazały Ukrainie ponad 2,5 miliardy dolarów (ponad pół miliarda dolarów na reformy i 2,1 mld USD pożyczki długoterminowej);
  http://www.unn.com.ua/ru/news/1500329-ssha-z-pochatku-konfliktu-na-donbasi-nadali-ukrayini-bilshe-2-5-mlrd-dol-pidtrimki-v-nuland

  Polubione przez 3 ludzi

  • Nie dodałem komentarza spod tego niusa, który bardzo mi się spodobał:

   ~bajcarz : Niedawno temu ….
   Stoją sobie na wschodzie naszej granicy ,szpice ,tarcze ,F-y- hamerykanske ,czołgi poniemieckie ,jednym słowem jesteśmy silni zwarci (w pośladkach) i gotowi na atak rosyjskiego niedźwiedzia .A ten sobie pochrapuje ,wydaje czasami groźne pomruki i nic. Wojowie się denerwują no bo ile można czekać. Guziki już odcięte aby w razie draki żadnego nie oddać a tu… nic misio dalej śpi . Ale co to ! między szpicami , czołgami i F-ami wędrują sobie stada termitów .Ładnie opalonych , dobrze wypasionych .Grupują się w coraz to większe mrowiska i rozłażą się po całej okolicy. Wojowie ze zdumieniem zauważają ,że zaczynają im podgryzać koszarowe jedzenie zabierają wyposażenie do swoich kryjówek , żądają coraz więcej i więcej grożąc ,że im zniszczą drogie wojenne zabaweczki . Jest problem ..wodzowie widzą ,że wschodni misio może się nie obudzi na czas a termity zjedzą co się da . A jeść chcą i rozmnażają się błyskawicznie .No to może na razie odpuścić sobie misia i zająć się termitami bo będzie głód. A misio otworzył jedno oko uśmiechnął się i dalej podsypia. Swoich termitów w Czeczeni już wcześniej załatwił i wie jak to się skończy gdy w czas nie będzie reakcji. To na dzisiaj tyle bajeczki kochane dzieciaki. Cd. nastąpi
   Ps.
   Symboliczne termity to o uchodźcy

   Polubione przez 7 ludzi

 10. Jeszcze kilka linków zaległych…

  ДИКАЯ МАХНОВЩИНА В ХАРЬКОВЕ НАБИРАЕТ ОБОРОТЫ http://antifashist.com/item/dikaya-mahnovshhina-v-harkove-nabiraet-oboroty.html#ixzz3lW4SP1zi

  Ponad godzinny film o mozliwości ataku NATO .https://youtu.be/jnVvcjxOZgw

  O małym Wani informacje .https://www.youtube.com/watch?v=-v-EjQTQQwg&feature=player_embedded

  Z bloga Pana Iszczenki
  Ищенко: Россия в Сирии перешла в геополитическое контрнаступление | Блог Conrat http://cont.ws/post/120863

  Informacje od batalionu Chan .https://youtu.be/2mUa45aXvG4

  W Holandii zebranu juz 150 tysięcy podpisów pod potrzebnymi 300 tysiącami jakie należy zebrac do 28-go by było referendum na temat nieprzyłączania Europy do banderlandu http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14287%2Fall

  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14284%2Fall <<
  Zdjęcia Pana Dawida! Polecam!
  Dziecięce i młodzieżowe zawody lekkoatletyczne na Stadionie Olimpijskim w Doniecku 🙂 fot. dla Novorossia.Today
  Zawody w lekkoatletyce
  http://novorossia.today/?p=70250

  Polacy pozdrawiają "ruski narod". Tekst, ale troche dziwne że firmuje to miejsce skad uciekliśmy
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14282%2Fall

  Teatry Noworosji otrzymały możliwość wyjeżdżania ze spektaklami do Rosji https://eto-donetsk.com/main-news/871-teatry-samoprovozglashennyh-respublik-poluchili-vozmozhnost-vystupit-pered-publikoy-s-gastrolyami-po-rossii.html

  Pani Jaresko (Dżaresko") – żąda od UE i USA "finansowej wiagry"
  http://vegchel.ru/index.php?newsid=14591

  Waże dla obywateli Krainy! Rosja posiada swoich agentów wszędzie! A więc posiada spisy wszystkich dowódców, bojców ATO, ochotników itd. I juz według tych spisów ktoś kto był zbrodniarzem a ucieknie do Rosji to tam pracy nie dosatanie! http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14279%2Fall

  OT! 🙂 Jak przemycać fajki w drzewach? http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14285%2Fall

  Polubione przez 3 ludzi

 11. Tak mi się o uszy obił ze na demonstracji poparcia dla przyjmowania tzw. uchodźców w Polsce, udzielał się niejaki Henryk Wujec, znany miłośnik kijowskiego majdaniarstwa. Ciekawe czy Pawcio Kowal też wystapi, wszak nie ma ostatnio nic do roboty?

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.