Wojna domowa na Ukrainie 13.09.2015r.- 206 dzień od nowego rozejmu.


Takie plakaty porozklejano wczoraj w Mikołajewie znajdującym się w strefie kontrolowanej przez ukraińskie wojsko.

„Jestem sercem i duszą z Donbasem, ale niestety tego problemu nie rozwiąże się na ulicy. Jest to poważny problem, który dotyczy losów całej Rosji i ludzi, którzy mieszkają w Donbasie”– powiedział wczoraj, podczas wspólnego zwiedzania ruin starożytnego miasta greckiego Chersonese z Silvio Berlusconim, rosyjski prezydent Władymir Putin.

Słowa te Władymir Putin skierował jako odpowiedź na propozycję: przyłączenia obwodu ługańskiego i donieckiego do Rosji, która złożona została przez jednego z widzów obserwujących Silvio Berlusconiego, który wraz z rosyjskim prezydentem zwiedzał ruiny greckiego miasta Chersones na Krymie.

Następnie Władymir Putin odpowiadając na wspomnianą wyżej propozycję, poruszył wątek umowy mińskiej, dla której nie ma innej alternatywy, z tym że ewentualnie można pomyśleć o przesunięciu terminu realizacji jej postanowień:

„I tak, pan Kuczma powiedział, że jest za mało czasu aby zrobić wszystko. Zasadniczo można brać pod uwagę możliwość opóźnienia, ale warto się postarać aby wszystko było zrobione na czas. Jest pozytywne, w tym momencie, że został wstrzymany ostrzał Donbasu przez ukraińskie wojsko i tak zwane bataliony ochotnicze. Sądzę, że jest to na dziś najważniejsze osiągnięcie (…) Jeśli zaś chodzi o wykonanie porozumień umowy podpisanej w Mińsku, to moim zdaniem, nie ma innego wyboru. Jednak najważniejszą rzeczą do zrobienia jest nawiązanie bezpośredniego kontaktu pomiędzy kijowską władzą, a przedstawicielami władz donieckiej i ługańskiej republiki w celu realizacji umowy mińskiej (…) Natomiast w kwestii zmian konstytucji i ustawy o wyborach lokalnych, to powinny być one podejmowane w porozumieniu z Donbasem. A takiej współpracy nie ma. I jest to kluczowy problem”

Władymir Putin odniósł się również do problemu amnestii zadając pytanie:

„Jak można prowadzić dialog z ludźmi, przeciwko którym prowadzone są procedury karne?”

I odpowiedział na nie:

„Należy, na koniec przyjąć zmiany w zapisach prawa, przyjętych wcześniej przez parlament, o specjalnym statusie tych terytoriów. Są to kluczowe elementy zmian umożliwiających polityczne rozwiązanie problemu”

W odniesieniu do problemu najbliższych wyborów w Donbasie wypowiedział się również szef ukraińskiej dyplomacji Paweł Klimkin, który potwierdził- na wczorajszym spotkaniu w Berlinie kwartetu normandzkiego- istnienie „ekstremalnych różnic” w zasadniczych sprawach dotyczących politycznej części umowy podpisanej w Mińsku:

„Zauważyliśmy istotne różnice w ocenie zmian konstytucji, co polega na tym, że Rosja uważa, iż nie odzwierciedlają one tego jak powinien wyglądać proces de-esklacji i stabilizacji”

Według niego, aby wybory mogły się odbyć uczciwie należy wprowadzić dziewięć kryteriów, które zostaną ustalone i prowadzone przez prawowitą władzę:

„Albo my implementujemy te kryteria, które prowadzą do wolnych i uczciwych wyborów, lub też sądzić należy, że strona rosyjska nie jest gotowa do tego, aby te wybory odbyły się na zasadzie wolnych i uczciwych”

Jak widać obecnie kwestia wyborów jest najważniejsza, i stanowi ona główny problem do rozstrzygnięcia w najbliższym czasie, tym bardziej, że władze DRL zadeklarowały już, że bez względu na stanowisko Kijowa, przeprowadzą je 18 października br.

Jakby na to nie patrzeć; problem wyborów pokazuje jaskrawo, jak już daleko rozeszły się drogi pomiędzy władzą centralną w Kijowie a władzami zbuntowanych obwodów Donbasu. Tym bardziej, że strona ukraińska nie wykazuje dobrej woli aby wspólnie z przedstawicielami republik rozwiązać narosłe problemy.

Sytuacja na tą chwilę jest patowa i nie zanosi się na to, że Kijów znajdzie jakieś sensowne rozwiązanie aby dojść chociaż do punktu wyjścia, a więc do tego momentu, dy jeszcze nie rozpoczęto prowadzenia militarnej akcji pacyfikacyjnej ludności cywilnej Donbasu.

Natomiast bez odpowiednich zabezpieczeń prawnych- zagwarantowanych konstytucyjnie przy zgodzie na nie obu stron- na rzecz niezależności Donbasu, władze republik nie pójdą na żadne dalsze ustępstwa, bo to jest rzecz dla nich zasadniczej wagi. Tym bardziej, że ich pozycja do prowadzenia dialogu, jest o wielokroć lepsza niż jeszcze rok temu.

Poniżej relacja filmowa z konferencji prasowej w Berlinie szefa rosyjskiej dyplomacji Sergieja Ławrowa po spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw wchodzących w skład kwartetu normandzkiego:

A co na ten sam temat mają do powiedzenia polskie media?

Oto cytaty:

„Władimir Putin unika odpowiedzi na pytanie o przyłączenie Donbasu do Rosji. Gospodarz Kremla stwierdził, że tego typu kwestii nie można rozstrzygać pochopnie”.

„Wcześniej, odpowiadając na podobne pytanie zadane przez internautę, rzeczniczka rosyjskiej dyplomacji Marija Zacharowa apelowała, żeby zaprzestano ‚fantazjowania na ten temat’ i przypomniała o przynależności do Ukrainy regionów: donieckiego i ługańskiego”.

Premier Ukrainy apeluje do Zachodu o utrzymanie sankcji. Jego zdaniem, Rosja i jej przywódcy znaleźli się w politycznym impasie. Arsenij Jaceniuk wyraził taką opinię w Kijowie podczas dorocznego spotkania polityków w ramach konferencji Jałtańskiej Strategii Europejskiej.

Zdaniem szefa ukraińskiego rządu, to prezydent Rosji Władimir Putin wydał rozkaz wprowadzenia rosyjskich wojsk na terytorium Ukrainy. Sytuacja w Donbasie – jak zaznaczył Arsenij Jaceniuk – sprawiła że Władimir Putin znalazł się w politycznej pułapce.

Jak podkreślił – z jednej strony, Putin nie może wycofać się z Donbasu, bo wówczas stanie się politycznym trupem w Rosji, z drugiej strony – jeśli będzie próbował zająć kolejne terytoria, stanie się trupem dla całego świata. Jest to – zdaniem ukraińskiego premiera – impas”.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/putin-o-losach-donbasu-takich-kwestii-nie-rozstrzyga-sie-na-ulicy/smygxk

Pozostałe informacje na ten temat, starym wypróbowanym już wzorem (oczywiście w różnych wariantach), są powieleniem powyższego tekstu:

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/893629,putin-o-losach-donbasu-takich-kwestii-nie-rozstrzyga-sie-na-ulicy.html

http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/500246,putin-o-losach-donbasu-takich-kwestii-nie-rozstrzyga-sie-na-ulicy.html,komentarze-popularne,1

http://www.tvp.info/21603448/jestesmy-dusza-i-sercem-z-donbasem-putin-dyplomatycznie-o-oderwaniu-wschodu-ukrainy

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/893629,putin-o-losach-donbasu-takich-kwestii-nie-rozstrzyga-sie-na-ulicy.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+GazetaPrawna+%28GazetaPrawna.pl%29

http://frompolandnews.blogspot.com/2015/09/putin-o-losach-donbasu-takich-kwestii.html

Przeglądając te informacje z różnych polskich prywatnych mediów, zaczynam się zastanawiać; czy nie wystarczyło aby były  po jednym w każdej z form ich rozpowszechniania. Bo po cóż ich tyle jeśli generalnie piszą one i pokazują to samo?

Taka ilość mediów wprowadza tylko w błąd obserwatora zewnętrznego, który może mylnie sądzić, że w mediach jest jakiś pluralizm, bo przecież będąc mediami komercyjnymi powinny ze sobą konkurować. A tu się okazuje, że jedyną ich areną konkurencji, w jaką się angażują, jest sprzedaż jak największej powierzchni reklamowej, zaś same informacje- i ich rzetelność- nie mają dla nich znaczenia. Są po prostu tłem.

***

To tyle tytułem wstępu. Przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Wczoraj już drugi tydzień, od zawartego 29 sierpnia porozumienia o ścisłym przestrzeganiu zawieszenia broni, jest w Donbasie wyjątkowo spokojnie.

Tylko we wczesnych godzinach nocnych na obrzeżach Doniecka miał miejsce jakiś potężny wybuch. Okazało się, że w okolicy Makiejewki, na wschodniej obwodnicy Doniecka, około 19:30 nastąpił z nieznanych powodów wybuch samochodu ciężarowego. Siła eksplozji była tak duża, że słychać ją było w całej północno-wschodniej części Doniecka. Poza tym nie ma zgłoszonych innych strat i ofiar wśród ludności cywilnej:

Natomiast w rejonie frontu ługańskiego ukraińskie wojsko tylko jeden raz naruszyło warunki zawieszenia broni prowadząc ostrzał z granatnika automatycznego około godziny 07:45 z kierunku miejscowości Popasna na teren wsi Kalinowo. Do innych prowokacji w ciągu ostatniej doby tam nie dochodziło.

W Ługańsku oddano do użytku pierwszy- od czasów rewolucji na kijowskim Majdanie- blok komunalny. W uroczystym przekazaniu kluczy do mieszkań uczestniczył szef rządu ŁRL Igor Płotnicki i przedstawiciele administracji miasta. Dzięki oddaniu do użytku tego bloku 44 rodziny otrzymało mieszkania:

***

Wczoraj ukraińska Służba Bezpieczeństwa opublikowała zdjęcia, na których jest pokazana broń jaka miała służyć do przeprowadzenia zamachu na ministra MSZ Arsena Awakowa i innych funkcjonariuszy państwowych, parlamentarzystów oraz biznesmenów:

W Kijowie miało miejsce wczoraj uroczyste przekazanie epoletów i odznak dla funkcjonariuszy nowej policji, wyszkolonej przez amerykańskich instruktorów na styl amerykańskich stróżów prawa. Mam nadzieję że do afroukraińców nie będą strzelać na ulicy jak to ma miejsce w Stanach Zjednoczonych:

Na koniec kilka zdjęć:

Prezydent Rosji Władymir Putin wraz z byłym premierem Włoch Silvio Berlusconim zwiedzają ruiny starożytnego miasta greckiego Chersonese na Krymie.

Wczoraj w Doniecku odsłonięto kamień węgielny pod budowę pomnika księcia Aleksandra Newskiego.

Donieck- Wyższa Szkoła Dowodzenia; ceremonia przybicia do drzewca flagi.

Sławny piosenkarz brytyjski Elton John wraz z mężem zostali przyjęci na prywatnym spotkani przez ukraińskiego prezydenta Petro Poroszenkę. Ukraińskiemu prezydentowi towarzyszyła w spotkaniu małżonka.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

133 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 13.09.2015r.- 206 dzień od nowego rozejmu.

  • W Paryżu arabską i murzyńską młodzież zachowująca się podobnie , nazywa się,, trudną młodzieżą” , zamiast po prostu kryminaliści.
   A co do tej pary dobrych samarytan , to może to wydarzenie czegoś ich nauczy, ale znając realia Francji , nie mam pewności.

   Polubione przez 4 ludzi

 1. Witam,

  Linki zupełnie pomieszane!!!!

  Ukraińska psychoza! .https://youtu.be/g6Fb13ad5cc

  POLACY PRZECIWKO „IMIGRANTOM”. TEGO NIE ZOBACZYSZ W TELEWIZJI! Materiał Marcina Roli .https://youtu.be/mbSHr87kjgM

  O banderowskim Przemyślu piszą… http://politikus.ru/articles/57579-pshemyshl-banderovskiy.html

  Max Kolonko o kolonizatorach Europy był? .https://youtu.be/LrofsAg5ck8

  O protestach w Polsce
  http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Demonstracje-za-i-przeciw-uchodzcom.-Demonstracja-ONR-00010988
  http://trojmiasto.tv/Manifestacja-przeciwko-przyjmowaniu-uchodzcow-do-Polski-12611.html

  W Warszawie wybuch bomby http://niezalezna.pl/70803-wybuch-bomby-w-centrum-warszawy-rosyjskie-ostrzezenie-dla-fundacji-wspierajacej-ukraine#comment-290

  Tymczasem emigracja z Polski bliska rekordu! http://polska.newsweek.pl/emigracja-z-polski-bliska-rekordu-liczba-emigrantow-newsweek-pl,artykuly,348282,1.html

  11 minut z batalionem Chan .https://youtu.be/wHXWxAunwmE

  Испытание российской вакуумной бомбы – film – https://vk.com/brusek?z=video56170635_159240661%2F12c2566102eb1c04c2

  Z okazji dnia CZołgisty w linku zestaw filmów o T-90
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_14571%2Fall

  Tymczasem kraje europejskie zabieraja swoje złoto z USA
  .https://youtu.be/6_SlJkd5g90

  ONZ zaczyna o mówić o banderowskich czy raczej niemal hitlerowskich przesłuchaniach w Odessie https://vk.com/brusek?w=wall274493429_14569%2Fall

  Kraina to nie Gabon! Mem…
  .https://pp.vk.me/c623721/v623721774/45483/3cHxf6y_fSA.jpg

  Podobno już jest gotowe przemówinie WWP w ONZ. Bedzie mówił o Syrii, Krainie i sankcjach czyli wojnie ekonomicznej
  Путин на Генассамблее будет говорить о санкциях, Сирии и Украине:
  http://politics.today/index.php?newsid=314

  Tymczasem w „opanowanym przez terrorystów” Ługańsku odbył sie bieg…
  http://www.novorosinform.org/news/id/37002

  Władze Doniecka twierdzą że 40% mieszkańców zamieszkujących uprzednio te najbardziej bombardowane dzielnice – wróciło do swych domów…
  Musze przyznac że ich podziwiam!
  Местные власти: Около 40% жителей Донецка вернулись в самый обстреливаемый район города
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/115041

  Z okazji Dnia Tankisty
  Главные секреты «Арматы»: танка, созданного побеждать | Блог T34
  http://cont.ws/post/121236
  + 40 minut o Arnmacie .https://youtu.be/TCGdvMkDlVc

  Bloomberg jest zadziwiony idiotyzmem Polaków. A takze Słowaków i co wcale nie dziwi ukraińców
  «Они принимают нас за идиотов»: Украина, Польша и Словакия недовольны сделкой западных соседей с Россией по газопроводу «Северный поток-2», пишет Bloomberg: http://ria.ru/world/20150913/1248233017.html

  Kończe ten odcinek magazynka filmem reklamowym
  .https://youtu.be/_AYT-DHToyI
  11 сентября 2015 года, студия “Аврора” совместно с МО ДНР представляет новый мобилизационный ролик “Армия ДНР”.

  Polubione przez 6 ludzi

 2. Roger Federer – Novak Djoković za moment się zaczyna. 🙂 Jak dla mnie sportowe wydarzenie roku.

  Żegnając się z państwem życzę spokojnej nocy i udanego tygodnia

  🙂 Trzymajcie się opołoczeńcy.

  Polubione przez 2 ludzi

 3. Tekst bez powołanie się na źródło ale jak wytropie jeszcze to dokleje…
  MFW daje dobre rady krajom BRICS – w tym Rosji. Wzywa Rosję do wprowadzenia reform ekonomicznych a jednocześnie MFW chwali działania rosyjskiego CentroBanku
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_14558%2Fall

  W linku kolejny film o „9/11” https://vk.com/brusek?w=wall274493429_14557%2Fall

  O „osadnikach” czyli „kolonizatorach” zalewających Niemcy http://www.kramola.info/vesti/metody-genocida/germaniyu-topyat-v-potokah-migrantov

  Mem: .https://pp.vk.me/c543108/v543108762/8b05/SQgugA-P_lY.jpg
  Nowy „eurotunel”! Niebawem mieszkańcy Krainy mogą popołznac do Jewropy w pustych gazowych rurach!’

  W Katalonii demonstracja za niezależnością! Dziwne ze władze nie wysłały czołgów czy samolotów – jak na Donbasie! http://news.tut.by/world/464184.html

  Kuwejt i Izrael nie chca „imigrantów”! http://mixednews.ru/archives/87242

  Zdjęcia i krótki film pożaru i wybuchu śmieciarki w Kijowie. Czy do śmieci teraz wyrzucaja tam stare granaty? https://vk.com/brusek?w=wall274493429_14552%2Fall

  45 minut z Panem Starikowem. Mówi o tym kto i po co wysyła „migrantów” do Europy… Polecam!
  .https://youtu.be/5gxMqfgU2-k

  Irańscy Strażnicy Rewolucji walcza z sukcesami pod Damaszkiem
  http://eadaily.com/news/2015/09/11/haaretz-iran-perebrosil-v-siriyu-boycov-ksir
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_14550%2Fall

  Ekozjanc: „Słowianie to nie jewry!”
  .https://youtu.be/ANKPZLs5V-E

  Jemen: kikla zdjęć i informacja że armia Saudów wycofuje się porzucając Abramsy https://vk.com/brusek?w=wall274493429_14547%2Fall

  Syria – Hezbollach likwiduje IGIL .https://youtu.be/j0vHz1RQz4o

  BARDZO ciekawa analiza na temat ropy i Rosji z Saudami w tle
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_14546%2Fall

  65% Kraińców uważa że „za Janukowicza” było lepiej. Moim zdaniem to bardzo mało jeszcze!
  http://dnr24.com/main/13125-65-ukraincev-schitaet-chto-pri-yanukoviche-vlast-byla-professionalnee.html

  Prawdziwy herb Krainy .https://pp.vk.me/c627916/v627916156/dc1a/C9Dn021D708.jpg

  ROsja zapewniła że nie pozostawi Donbasu bez gazu!
  https://eto-donetsk.com/politika/874-rossiya-ne-ostavit-donbass-bez-gaza.html

  Londyńczycy chca wziąc do siebie kulturalnych Afroafrykańczyków!
  .https://youtu.be/P2aq8YXLsm0

  O „kolonizatorach” film krótki .https://youtu.be/SPHU0gQuqgM

  „Pribałtyka” nie chciała zyć z „Ruskimi”? Teraz bedą zyc z kolonistami z Afryki i Azji… http://www.nakanune.ru/articles/110891/#sthash.PpMlEY19.dpuf

  JAsinowata świetuje dzień miasta .https://youtu.be/0PA-x-y073Y

  Święto w Debalczewie. Tekst i zdjęcia https://vk.com/brusek?w=wall274493429_14536%2Fall

  Zmiana w GB! Leuborzystów teraz powiedzie w bój „prtzyjaciel WWP i przeciwnik NATO”
  Смотреть видео: http://russian.rt.com/article/114946

  С Днём танкиста! – 5 filmów!
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_14535%2Fall
  – Танк ДНР „Сомали” бьет прямой наводкой по киборгам ВСУ в Донецком аэропорту
  – Грем Филипс 16.01.15. Танк Сомали
  – „Солдаты севера”, Танки 1-й ОБТГр „СОМАЛИ”, пехота ОРБ „СПАРТА”
  – Танки на базе подразделения ополчения „Сомали”
  – 18+ Донецк аэропорт: Танк 214 „Сомали”

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Dawid Hudziec o „kolonizatorach”
  https://dawidhudziecblog.wordpress.com/2015/09/13/czy-chodzi-o-emigracje/

  Szwajcaria /Berno/ i Niemcy /Frankfurt/ zamieszki z udziałem „kolonizatorów/
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_14532%2Fall
  Linki i filmy!

  Brat Jeremiego Kerby /nowego szefa Laubor Party in GB/ opowiada .Смотреть видео: http://russian.rt.com/article/114983

  Джулиан Ассанж: Джереми Корбин может стать объектом нападок со стороны США
  Новый лидер Лейбористской партии Великобритании Джереми Корбин известен своими левыми взглядами. Кроме того, он является ярым противником расширения НАТО на восток и соглашения о Трансатлантическом торговом и инвестиционном партнерстве между Европой и США. Основатель WikiLeaks Джулиан Ассанж рассказал о подходе нового оппозиционного лидера к американо-британским отношениям.
  ➡ Смотреть видео: http://russian.rt.com/article/114943

  Eksperci o tym że Poroszenko zrezygnuje najdalej w lutym 2016
  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201509131054-gc9o.htm
  http://ren.tv/novosti/2015-09-13/smi-petr-poroshenko-uydet-v-fevrale-2016

  O dniu Ługańska kolejny film ciekawy! 🙂
  .https://youtu.be/4TgfDW8rrFI

  Dla Dinozaura i innych Warszawiaków…
  История дружбы Русского Генерала с народом Польшы и о том как была создана современная Варшава.
  .https://www.youtube.com/watch?v=N6DDu85DTaU&feature=youtu.be

  „Никто не хочет оставаться в составе Украины, просто боятся”, – бывший военнослужащий ВСУ – .https://youtu.be/PdvJCZQyiK0

  Dla mnie to współczesna ŚWIĘTA! – o Doktor Lizie info:
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_14522%2Fall

  Azarow o wielu tysiącach gnijących w banderowskich więzieniach opozycjonistach «Они говорят людям правду и поэтому их сажают в тюрьмы»: экс-премьер Украины Николай Азаров рассказал о тысячах политзаключенных в стране: http://ria.ru/world/20150913/1248063257.html

  OT dla turystów – Petersrsburg światowym centrum turystyki!
  Санкт-Петербург признан ведущим туристическим направлением в Европе
  Читать далее: http://russian.rt.com/article/114919

  Z wizytą w kopalni na Donbasie
  http://www.novorosinform.org/news/id/36985

  Pan Deliagin o planach rozwoju gospodarczego Rosji!
  http://delyagin.ru/citation/88647-prishlo-vremya-perevodit-rossiyu-iz-rezhima-razgrableniya-sovetskogo-nasledstva-v-rezhim-razvitiya.html

  Русский город Харьков становится столицей украинского нацизма
  .https://youtu.be/3NZtg6fuiSI

  Kijowianie po odbiciu Krymu planują deportowac Rosjan…
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_14513%2Fall

  OBWE krytykuje kijowian za sytuacje w sprawie wody dla Donbasu
  http://pravdanews.info/obse-situatsiyu-s-vodosnabzheniem-v-donbasse-priznayut-narusheniem-gumanitarnogo-prava.html

  Parszywosektorowcy do Poroszenki! .https://youtu.be/GWgkbNsSSl4

  Военная тайна с Игорем Прокопенко.2 часть (12.09.2015) HD
  .https://youtu.be/WIhouoe65zY

  Zachodnia prasa apeluje do Obamy by skierował Al-kaidę przeciwko rosyjskiej bazie w Syrii! teraz wszystko jest juz jasne? Czy może ktos jeszcze czegos nie wie?
  http://rusnext.ru/news/1442097835

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Podobno granat w szabmie http://antifashist.com/item/uho-poroshenko-sudya-chernushenko-obvinil-vlast-v-proslushke-obse-mvf-i-posolstv-francii-germanii-i-belarusi.html#ixzz3lbU4q1JT
  Новый уотергейт: Порошенко прослушивал телефоны ОБСЕ, МВФ и посольств Франции, Германии и Белоруссии
  Подробнее: http://antifashist.com/item/uho-poroshenko-sudya-chernushenko-obvinil-vlast-v-proslushke-obse-mvf-i-posolstv-francii-germanii-i-belarusi.html#ixzz3leXs3jHr
  .https://youtu.be/T0XofuczZ-Q

  Z cyklu Graham na Krymie:
  Гриша в Крыму (#75) Ай Петри
  Мотнаж – Алексей Коновалов.
  Я хочу искренне поблагодарить Алексея за всю его работу!!
  .https://www.youtube.com/watch?v=hB09HH83ics

  Kolonizatorzy Europy w Serbii .https://youtu.be/wpE5L-YKDvs

  Gdy Jarosz w szpitalu jego ludzi zamykają!
  http://antifashist.com/item/yarosh-eshhe-v-bolnichke-30-dnepropetrovskih-psov-uzhe-v-tyurme.html#ixzz3lbSCEEQZ

  Rosyjskie Rusłany przywiozły pomoc dla Syrii
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_14498%2Fall

  Syryjskie domino – interesujący tekst http://sasha-portland.livejournal.com/113656.html

  Technika jaką wydobywa się ze zgliszcz lotniskowca
  .https://youtu.be/NnrwLhNH8U0

  Dla turystów i miłosników „Pitera” – w Peterhofir „święto fontann”. Film w linku
  Смотреть видео: https://russian.rt.com/videoclub/video-1249

  Фейк генерала „Хмурова”. Скрытая правда. Вторая часть журналистского расследования. .https://youtu.be/DGlt2rOnN40

  Prowokacje ukrów w Spartaku http://nahnews.org/351059-xronika-donbassa-v-spartake-i-doneckom-aeroportu-peremirie-zakonchilos/

  Echa wojny – czyli o tym jak ukry minują co się da
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_14492%2Fall
  .http://nahnews.org/wp-content/uploads/2015/03/—————————7-150×150.jpg
  .https://pp.vk.me/c622927/v622927707/2d5e5/gtT65kd53Nc.jpg

  КО ДНЮ ТАНКИСТА.
  Танк Т-90 • T-90 Tank .https://youtu.be/ZiL7HKOk9nY

  OT dla nauczycieli rosyjskiego i nie tylko
  Виталий Сундаков. Русская школа Русского языка (Полная версия)
  .https://youtu.be/GSqfpKzJvII

  Memy i zdjęcia
  .https://pp.vk.me/c629430/v629430233/e56a/lyjZmlP0pE8.jpg
  .https://pp.vk.me/c629430/v629430233/e580/Mw_REe_evhQ.jpg

  O dzisiejszej tragedii w Indiach
  СМИ: Причиной взрыва газа в Индии стало короткое замыкание на складе взрывчатки
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/115022

  Tekst o tym jak Irak i Syrię Amerykanie juz dzielą jak skórę na zywym niedźwiedziu http://svpressa.ru/war21/article/131635/

  O „kolonizatorach” Europy – interesująco!
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_14466%2Fall

  Sankcje sankcjami a handlowac z Rosja należy!
  http://rg.ru/2015/09/13/reg-cfo/indeika.html

  Ciekawy tekst o tym że Donbas może istniejący system finansowy swiata rozwalić tak jak IGIL rozwala Bliski Wschód…
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_14482%2Fall

  Równie ciekawy tekst o tym że „król jest nagi” na podstawie ćwiczeń morskich USA i ukrów https://vk.com/brusek?w=wall274493429_14481%2Fall

  Tekst o „nauczycielce Nulland” co uczyc chce Europę http://news-front.info/2015/09/13/viktoriya-nuland-kak-uchitel-evropy/

  Frau Merkel w końcu wydukała że Bez udziału Rosji konfliktu w Syrii nie da się rozwiązac http://nahnews.org/351100-merkel-zayavila-chto-bez-uchastiya-rossii-konflikt-v-sirii-ne-reshit/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Porwani Rosjanie – jeden zołnierz oraz drugi – cywil, brat zołnierza zostali przez ukrów aresztowani na 2 tygodnie Похищенные россияне арестованы украинским судом на 15 суток, сообщают СМИ. Украинская сторона утверждает, что братьев не похитили, а задержали уже после пересечения границы: http://ria.ru/world/20150913/1248233023.html

  mem: .https://pp.vk.me/c628022/v628022251/16645/ngRdiRj8Nf0.jpg
  W odróżnieniu od leniwych chochłów „imigranci” sami podażają za swoim szcześciem

  Poroszenko „odstrzeli” Turczynowa? Nieoczekawana zmiana w spawie granatu pod Wierchowną? Turczynow po tym wydarzeniu obwinił Tiahniboka i jego komande. A treaz chyba nastepuje jakaś zmiana?
  http://svpressa.ru/politic/article/131671/

  Na tarsie Debalczewo-Artiomowsk znaleziono kolejny skład broni… Za duzo tych przypadków by było to przypadkowe http://dnr-news.com/dnr/25213-vozle-trassy-artemovsk-debalcevo-nayden-ocherednoy-shron-s-oruzhiem.html

  Film – reportaż o „imigrantach” .https://youtu.be/4xh4u4GuAmY

  Otyły człowiek u lekarza 🙂 .Жиртрест депутат Мосийчук орет на врача
  .https://youtu.be/r_GDZ4TZV28

  Ukry gromko odtrabiły zwycięstwo polegające na tym że „odpuszczono” im 20% długów! A teraz sie okazuje że kredytodawcy czują sie oszukani!
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_14471%2Fall

  O Centrobanku ciekawy tekst i film!
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_14468%2Fall
  .https://youtu.be/miKqWwXLy10

  Jeszcze raz o zdjęciach które u nas kilka razy były! 🙂
  .http://politrussia.com/news/internet-polzovateli-vysmeyali-silneyshuyu-901/

  16 największych zbrodni banderowców! Polecam!
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_14463%2Fall

  Spod ruin lotniskowca:
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_14497%2Fall
  .https://youtu.be/NnrwLhNH8U0

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Kolonizacja Europy:
  http://x-true.info/25121-kolonizaciya-evropy.html
  Szef MSZ Francji wywalił z roboty konsula w Turcji z sprzedawanie kolonistom łodzi w celu lepszego bezpieczniejszego dostawania sie do Jewropy!
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_14461%2Fall

  Litwa z radością powita afrolitwinów! http://x-true.info/25123-cvetnaya-revolyuciya-litva-radostno-vstrechaet-afropribaltov.html

  Saperzy w pracy .https://youtu.be/-uwe_qoB27Y

  Policja Wegierska dokarmia kolonistów .https://youtu.be/JA_XuDX0Rjw

  Skrót innych filmów .https://youtu.be/ZV315xqbRK8

  Цена пути в Европу
  .https://youtu.be/rmbuSfK2UfI

  „Kwoty Junckera” czyli requiem dla „pribałtiki”
  http://www.discred.ru/news/kvoty_ot_junkera_ili_rekviem_po_baltii/2015-09-12-15482

  Правительство Венгрии использует заключенных для строительства ограды на границе от потока беженцев .https://youtu.be/e6forXUvLLg

  Reportaz z Wegier http://news-front.info/2015/09/12/bezhency-v-poiskax-drugoj-zhizni-vengriya-fotoreportazh/

  MEM konieczny do oglądniecia .https://pp.vk.me/c628721/v628721901/14662/L5iprgkbVhw.jpg

  Tak wygląda Jemen .https://youtu.be/L6rh17luC-Q
  .https://youtu.be/I8lTnB8hcKI

  http://cont.ws/post/120941 Солнцепек показали в Ираке ИГИЛовцам и он сразу стал популярным во всем мире

  Nowości z RAE-2015 http://lenta.ru/articles/2015/09/11/rae/

  PANCIR-S1 – juz w drodze do Syrii!
  .https://cs7056.vk.me/c7001/v7001291/13460/PA-XLZNxMAU.jpg

  Eksport rosyjskiej broni strzeleckiej wzrósł do krajiow arabskich… 32 razy!
  Экспорт стрелкового оружия ФРГ в арабские страны вырос почти в 32 раза: http://ria.ru/world/20150913/1247603924.html

  Dzień miasta Ługańska! .https://youtu.be/-jK4Yb-o_78
  .https://youtu.be/xM2IWxruD0M

  Swięto zorganizowano takze dla tych co musieli sie ewakuowac z przedmiść i miasteczek ostrzeliwanych do samego Doniecka
  .https://youtu.be/F1qT2xM-ctw

  .https://pp.vk.me/c624016/v624016487/46100/p12RufKenvY.jpg
  Ukraińcy jeszcze nigdy nie zyli tak biednie i źle jak za Putina…

  Awakow tworzy specjalne oddziały specnazu z faszystów http://rusnext.ru/news/1442092178

  Według Rosjan – Poroszenko da roskaz do ataku na Donbas po walnym zgromadzeniu ONZ
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_14430%2Fall

  Helpers dawno nie linkowany! 🙂 .https://youtu.be/9AKx-0EKxd0

  Polubione przez 5 ludzi

 7. Jak powstaja pieniądze? .https://youtu.be/qV-wJGS7abY

  Jak działa zachodznia maszyna propagandowa? . http://www.youtube.com/watch?v=ua-Gx2nI14k

  .https://pp.vk.me/c627720/v627720329/1066e/r67QBGvLi5g.jpg 🙂 🙂 🙂
  to tez niezłe! .https://pp.vk.me/c625726/v625726020/46dd1/ifdeJ_sE9oo.jpg
  .https://pp.vk.me/c623422/v623422060/3044e/ogCCHNVWCWE.jpg

  .https://pp.vk.me/c622424/v622424954/3e57b/ikZ1W9LsL9Y.jpg

  UWAGA banderowiec! Może być gdziekolwiek! Nawet w Polsce!
  .https://pp.vk.me/c622222/v622222588/47078/0iKNzmuyF0I.jpg

  .https://youtu.be/kwM71gq05_M Klip na noc! 🙂

  Negocjatorzy noworosyjscy zaczynaja coraz smielej mówic! Pan Puszilin stwierdził że podgrupy w sprawie granic nie bedxie na razie! https://vk.com/brusek?w=wall274493429_14407%2Fall

  7 największych klesk ukrów
  https://vk.com/infoblokada?w=wall-3108310_281616

  Zdjęcie które komentowalismy ale nie znane były wszystkie szczegóły biesiady Jarosza z szefem lokalnej grupy dzihadistów z IGIL
  http://baz2000.blogspot.ru/2015/07/chechens-and-oher-islamists-fight-for.html

  Ukroppen MBT „BM Oplot”. .https://youtu.be/t3tFmJuVh3s
  🙂

  O „sława ukrainie” -ciekawie i historycznie http://abcdpolk.livejournal.com/95327.html

  Pani Sara:
  .https://youtu.be/aM0PP6WI0YQ
  https://vk.com/brusek?z=video157600215_171300861%2Ff9cd32c8efe752e37c

  Tego nie było? https://vk.com/brusek?z=video-57424472_171543191%2Fdf617a954048c81a2b

  Dla surwiwalowców godne polecenia OT! https://vk.com/brusek?w=wall274493429_14353%2Fall

  Polubione przez 5 ludzi

 8. DobranoC!

  Podobno w Warszawie wybuch w ukr-centrum?
  http://www.politnavigator.net/v-varshave-vzorvali-ukrainskijj-kulturnyjj-centr.html

  Larin rapuje! .https://youtu.be/JkbRekqNtE4

  Minus dwa? .https://pp.vk.me/c627420/v627420607/17d86/FoBFVXmqOd0.jpg

  Это прекрасно. Волонтер хунты Мочанов, который недавно огреб в табло „в зоне АТО”, рвет покровы по украинскому ТВ о состоянии войск хунты на Донбассе. В целом, с успехом заменяет на ниве волшебных разоблачений фельдмаршала Семенченко. .https://youtu.be/f0ustgkmiHA

  Z kim wygrały ukry?
  .https://pp.vk.me/c627420/v627420607/17da9/eyIE2i5O5_c.jpg

  .https://youtu.be/eWIVMgm9Xyc Wywiad z P. Ławrowem!

  Niemcy proszą~! .https://pp.vk.me/c627420/v627420607/17df9/N_xMXfKe6nU.jpg

  „Поляки против мигрантов!”
  10 тыс. поляков взяло участие в митинге в Варшаве против принимания беженцев и мигрантов, в том числе из Ближнего Востока и Северной Африки, которых Германия хочет отправлять в другие страны Евросоюза.
  Главные лозунги – „Нет исламизации Польши! Нет исламскому району в нашем городе! Украинец мне не брат – е*ать УПА и Бандеру!”.
  .http://www.youtube.com/watch?v=m5SgvCRrwWE

  .https://youtu.be/m_ZsWPVXuy0
  Война в Сирии Приговоренная к казни в Сирии россиянка рассказала о своей жизни в Сирии. 13 сентября 2015

  CZechy, Niemcy, Austriacy wprowadzaja znów granice i sprawdzanie paszportów. Austriacy nie puszczaja pociagów do Niemiec! Wojsko wegierskie na granicach!
  .The European Migrant Crisis: At the Border between Hungary and Austria .https://www.youtube.com/watch?v=jroWx3FrqZo

  European migrant crisis | European migrant – refugees at Hungarian border .https://www.youtube.com/watch?v=koXWIzTtAsU

  Rabbi says European migrant crisis is excellent news .https://www.youtube.com/watch?v=6KN9sIuKroM

  Jutro mnie nie ma więc mozna spokojnie odpoczać!

  Dobranoc!

  Polubione przez 6 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.