Wojna domowa na Ukrainie 19.09.2015r.- 212 dzień od nowego rozejmu.


Ukraiński premier Arsenij Jaceniuk na spotkaniu zorganizowanym przez amerykańską fundację Atlantic Council- „ніж гроші, ніж зброя

Ucichła wojna w Donbasie, ale za to rozgorzała walka o władzę w Kijowie.

Po przedwczorajszym pozbawieniu immunitetu deputowanego, byłego zastępcę dowódcy ochotniczego batalionu „Azow”, Igora Mosijczuka, który następnie został aresztowany pod pretekstem wzięcia łapówki, cała ta historia zaczyna toczyć się własnym życiem, przy tym nabierając zawrotnego tempa.

I tak już następnego dnia po pozbawieniu Mosijczuka immunitetu, prominentny deputowany z ramienia prezydenckiej partii „Blok Poroszenki”, Jurij Łucenko przekazał kopie dokumentów mających dowodzić, że Oleg Liaszko ponad dwadzieścia lat temu zamieszany był w jakieś przestępstwa natury kryminalnej.

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że dopiero po tym, jak Liaszko oskarżył publicznie urzędującego prezydenta Petro Poroszenkę o korupcję, opublikowano dokumenty dotyczące domniemanej działalności przestępczej Olega Liaszki.

Jeśli więc te dokumenty były znane wcześniej, to dlaczego nie zostały upublicznione przed wyborami do Wierchownej Rady, tylko dopiero teraz?

No ale mniejsza z tym- widocznie to jest taka specyfika ukraińskiej „demokracji”, że haki na politycznych przeciwników zostawia się na właściwy moment (podobnie zresztą jak w naszej „demokratycznej” ojczyźnie).

Poniżej przedstawiam te dokumenty, które mają być dowodem na to, że Oleg Liaszko jest zwykłym kryminalistą, który zasiada w ławach ukraińskiego parlamentu:

Tak więc ukraiński parlamentaryzm wszedł obecnie w fazę walki na haki, co zresztą potwierdził wczoraj doradca ministra MSW, Anton Gereszczenko, który przestrzegł, że w następnym tygodniu Wierchowna Rada będzie rozpatrywała wnioski o pozbawienie immunitetu wobec kilku kolejnych deputowanych:

„Ochronę mogą utracić nie tylko, ci deputowani, którzy są z opozycji, ale także reprezentujący partie rządzące. W konsekwencji obywatele będą mieli dowód na to, że nie ma znaczenia z jakiej partii się wywodzi deputowany, jeśli ma ponieść konsekwencje”– powiedział Gereszczenko.

W sprawie aresztowania Igora Mosijczuka wypowiedział się również legendarny- ze względu na „wybitne” osiągnięcia dowódcze na polu walki i „bohaterską” postawę na froncie, gdzie odniósł bardzo poważne rany- były dowódca ochotniczego batalionu „Donbas”, major rezerwy Semen Semenczenko.

Otóż, w programie „Szuster Live” ukraińskiej telewizji kanału „112 Ukraina” poruszył on problem swojego głosowania za cofnięciem immunitetu dla Mosijczuka.

Semenczenko przyznał, że nie żałuje swojej decyzji, gdyż jego zdaniem „prawo musi obowiązywać w równym stopniu wszystkich”. Jeśli on tak twierdzi, to dlaczego jak grób milczy w sprawie poniesienia odpowiedzialności sprawców zbrodni w Odessie, gdzie w maju ubiegłego roku w Domu Związków Zawodowych, jego ideologiczni pobratymcy dokonali niewyobrażalnej- jak na standardy europejskie- zbrodni?. Widocznie jego pojęcie sprawiedliwości jest względne:

O wysokich standardach ukraińskiej „demokracji” może również świadczyć fakt, o którym poinformował wczoraj Oleg Liaszko, że wspomniany wyżej talk show „Szuster Live” ukraińskiego kanału telewizji „1+1” został usunięty z wizji na polecenie kancelarii biura prezydenta Petra Poroszenki:

https://www.facebook.com/O.Liashko?fref=nf

Liaszko poinformował, że przyczyną zdjęcia z wizji programu „Szuster Live” z jego udziałem, miał być fakt publicznego pokazania przez niego dokumentów na temat prawdziwych okoliczności obecnej czystki prowadzonej wśród działaczy opozycji na polecenie prezydenta Poroszenki.

O wstrzymaniu emisji wspomnianego wyżej programu poinformowało również, na swojej stronie na Facebooku, kierownictwo redakcji:

https://www.facebook.com/shusterlive?fref=nf

„Савік Шустер: „Нас выкинули из эфира как грязную тряпку”
Фрагмент програми ‪#‎ШустерLIVE‬ від 18.09.2015,,

W tej kontrowersyjnej sprawie wypowiedziała się również służba prasowa programu telewizji „1+1”, gdzie w opublikowanym komunikacie podano przyczyny zdjęcia z wizji wczorajszej edycji „Szuster Live”:

„Kanał uważa, że sytuacji, jaka ma miejsce w kraju w ciągu ostatnich kilku dni, która jest bardzo napięta i upolityczniona, nie chce doprowadzić do dalszego jej wzrostu. Wierzymy, że w ciągu następnego tygodnia, gdy opadną emocje, nastąpi obniżenie gorączki debaty i wtedy w przyszły piątek powrócimy aby przedstawić kwestie związane z korupcją i taryf w firmie lotniczej, tym bardziej, że ten temat nie straci na aktualności”

Jak z powyższego widać, w miarę upływu czasu, i uspokajania się sytuacji na froncie w Donbasie, zaostrza się walka polityczna w Kijowie, podczas której wszystkie chwyty są dozwolone.

Ciekawe wzt. jak długo jeszcze trzeba będzie czekać na kolejną fazę ukraińskiej rewolucji?

Może do najbliższych przymrozków?

***

Na tym kończąc wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Wczoraj w Doniecku i jego okolicach nadal utrzymuje się spokój.

Do jedynego incydentu doszło ponownie w rejonie Marinki, gdzie troje cywilów zostało rannych w wyniku wejścia na minę.

Ofiarami tego tragicznego incydentu są matka z ojcem i ich 23-letni syn. Incydent miał miejsce w strefie kontrolowanej przez ukraińskie siły zbrojne, pomimo to poszkodowanych zabrała do szpitala nr. 14 karetka donieckiego pogotowia. Ukraińscy żołnierze zachowywali się podczas akcji ratunkowej biernie nie utrudniając jej przeprowadzenie.

Natomiast w rejonie frontu ługańskiego ukraińskie wojsko trzy razy naruszyło warunki zawieszenia broni, gdzie w godzinach 13:50, 18:03 i 19:25 ukraińskie wojsko z kierunku Stanicy Ługańskiej ostrzeliwało za pomocą ciężkich karabinów maszynowych i automatycznych granatników obrzeża wsi Kalinowka.

Ponadto o godzinie 22:05 przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm została ostrzelane okolice miejscowości Smiełoje.

Trwa operacja usuwania zalegających w okolicy Doniecka i  Ługańska niewybuchów i min. I tak wciągu tylko wczorajszego dnia saperom z ługańskich sił zbrojnych udało się w rejonie miejscowości Krasnodon usunąć ponad 40 niewybuchów i min. Łącznie do tej pory usunięto kilka ton zalegających tam materiałów wybuchowych.

W części Donbasu będącego pod kontrolą sił powstańczych trwa intensywne przygotowanie do przeprowadzenia planowanych na dzień 18 października wyborów samorządowych.

***

Wczoraj, pomimo wzrostu napięcia politycznego w Kijowie, ukraiński prezydent ogłosił kolejną dobrą nowinę.

Otóż, wg. Poroszenki:

„Geniusz narodu ukraińskiego, krok po kroku, zmienił i nadal będzie zmieniał oblicze naszej planety- w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach, od mikrokosmosu genetyki po gwiezdne osiągnięci kosmonautyki.

Ukraińcy byli w stanie zmienić świat- teraz muszą zmienić swój kraj”.

„Геній українців усюди, крок за кроком, змінював і продовжує змінювати планету – в десятках країн, на всіх континентах, від мікросвіту генетики до зоряних шляхів космонавтики.

Українці змогли змінити світ – сьогодні вони мають змінити свою країну.”

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlp1/v/t1.0-0/p180x540/12003898_677107895756939_601971156406644791_n.jpg?oh=034be291849d1ce65a7eece37bf18e9d&oe=569D057F

https://www.facebook.com/petroporoshenko

Mocne słowa, mocno i wiarygodnie wypowiedziane przez Petro Poroszenkę.

Ciekawe czy zacytują je tłustym drukiem, wiodące media świata zachodniego?

Na koniec kilka zdjęć:

Nowa brygada wojsk „Specnazu” DRL otrzymała flagę.

Niewybuchy, miny i sprzęt wojskowy usunięty wczoraj w okolicy miejscowości Krasnodon.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Trochę historii:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

125 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 19.09.2015r.- 212 dzień od nowego rozejmu.

 1. OT, sorry, muszę zacytować bo to wartościowy komentarz do tego tekstu http://wiadomosci.onet.pl/forum/zwrot-w-niemieckiej-polityce-ws-uchodzcow,2,2071027,183964081,czytaj-najnowsze.html

  ~putt :

  George Soros przekazał muzułmańskim uchodźcom listę polskich adresówPrzyklejony
  Dziennikarz Sky News nieumyślnie ujawnił znaleziony na plaży „podręcznik imigranta”. Zawiera on wskazówki, mapy, numery telefonów i informacje dotyczące uzyskania pomocy w całej Europie. Zobacz pod jakie polskie adresy są kierowani muzułmańscy uchodźcy.

  cegrab-20150913-174042-159-1-736×414

  Wśród wyrzuconych kamizelek ratunkowych i przebitych pontonów przy plaży na greckiej wyspie Lesbos, dziennikarz Sky News odkrył podarty egzemplarz przewodnika.

  Wideo w linku:

  http://news.sky.com

  Przewodnik dla imigrantów napisany został w języku arabskim i zawiera numery telefonów organizacji, które zapewnią pomoc uchodźcom. Dystrybutorem jest organizacja „w2eu” (Welcome to EU) co w tłumaczeniu oznacza „Witamy w Europie”, jest ona finansowana przez Open Society Institute.

  Działacze „w2eu” posiadają w Turcji centrum dystrybucji, gdzie „przewodnik” jest rozdawany przez wolontariuszy. Wewnątrz książeczki znajdują się mapy z wyznaczonymi trasami przedostania się do europy, a dalej do Niemiec.

  Uchodźcy mają do dyspozycji całodobowy numer infolinii pod którym muzułmańscy wolontariusze z europy zachodniej odbierają informacje o zagrożeniu życia, informacje te przekazują do europejskiej straży granicznej patrolującej przybrzeżne wody gdzie imigranci są dostarczani przez przemytników.

  Na strona internetowej „w2eu” znajduje się hasło zachęcające przyszłych imigrantów do podróży:

  „Zapraszamy wszystkich podróżnych do ich trudnej wyprawy i życzymy Wam wszystkim sukcesu – ponieważ swoboda przemieszczania się jest prawem każdego człowieka.”
  Na liście miejsc w których uchodźcy mogą szukać pomocy znajduje się 7 polskich adresów:

  RAS Kolektyw Antygraniczny / RAS No Border Collective

  Email: network(at)noborder.org.pl (jedyna organizacja bez adresu stacjonarnego)

  Anti-state, anti-autoritarrian No Border Collective. Helps especialy immigrants without regulated status.

  (Anty-graniczna, Anty-rządowa organizacja. Pomaga szczególnie imigrantom o nieuregulowanym statusie)
  Helsińska Fundacja Praw Człowieka / Helsinki Foundation for Human Rights

  Zgoda Str. 11, 00-018 Warsaw

  tel.: (48) 22 828 10 08, (48) 22 828 69 96, (48) 22 556 44 40 fax: (48 22) 556 44 50

  e-mail: hfhr(at)hfhrpol.waw.pl; http://www.hfhr.pl

  Legal assistance for refugees and immigrants

  (Pomoc dla uchodźców i imigrantów)
  Warszawskie Centrum Wielokulturowe / Warsaw Multicultural Center Fundacja Inna Przestrzeń

  Nowy Swiat Str. 23/25 loc. 32/IV floor, entrance from the backyard: from passage „Italia”/00-029 Warsaw

  (4 piętro, wejście od podwórza, przejście oznaczone szyldem „Italia”)
  tel.: +48 (0) 22 425 8747; fax.: + 48 (0) 22 435 5347

  E-mail: inna(at)przestrzen.art.pl; Skype: inna.przestrzen; http://www.przestrzen.art.pl

  Help and informations for foreigners

  (pomoc i informacja dla obcokrajowców)
  Centrum Powitania

  Górskiego Str. 3 lok. 17; 00-033 WarsawTel.: +48 (22) 403 78 72

  Email: biuro(at)centrumpowitania.org.pl

  Advisory point for foreigners

  (punkt powitalny dla obcokrajowców)
  Stowarzyszenie Interwencji Prawnej Sekcja ds. Cudzoziemców

  monday – friday: 10:00 – 16:00

  3-go Maja Al. 12 loc. 510; 00-391 Warsaw

  Tel./fax: (+48 22) 621 51 65

  Email: interwencja(at)interwencjaprawna.pl; http://www.interwencjaprawna.pl

  Only for legal not obligatory imigrants

  (tylko dla legalnych imigrantów)
  Polska Akcja Humanitarna / Polish Humaniatarian Action – Centrum Pomocy Uchodźcom i Repatriantom

  Szpitalna Str. 5 lokal 18; 00-031 Warsaw

  tel: (48 22) 828 88 82 extension 250

  http://www.pah.org.pl

  assistance for foreigners who were granted the refugee status in Poland, subsidarian protection or permit for tolerated stay, as well as to those who are still seeking to obtain such a status.

  (pomoc dla obcokrajowców ubiegających się o status uchodźcy)
  Emma Hostel

  Wilcza Str. 25 loc. 4; 00-544 Warsaw

  tel/fax: +48 22 6297695

  emmahostel(at)gmail.com; http://www.emmahostel.pl

  Place friendly for any kind of immigrants

  (miejsce przyjazne dla każdego imigranta)
  http://www.w2eu.info

  Jeszcze jedno hasło mówiące wprost o pełnym wsparciu dla wszystkich emigrantów ze strony organizacji:

  „Na zewnętrznych granicach Europy, ludziom odmawia się wjazdu, są oni więzieni i deportowani.
  Niemniej ludzie maszerują dalej. W2eu.info wspiera Was wszystkich, którzy przyjeżdżacie do Europy w walce o lepsze życie „.
  Podany jest także adres organizacji Global Detention Project, strona bardzo szczegółowo wyjaśnia w jaki sposób otrzymać w Polsce obywatelstwo:

  http://www.globaldetentionproject.org

  Zniszczenie Europy

  Plan zniszczenia Europy poprzez napływ muzułmańskich uchodźców to dobrze zaplanowane przedsięwzięcie, którego inicjatorem jest sam George Soros, biznesmen i filantrop reprezentujący interesy żydowskich bankierów Rothschild. Złowieszczy ślad George Soros jest wszędzie.

  Gdyby nie ogromne pieniądze Sorosa, spora liczba organizacji lewicowych byłaby znacznie mniej wpływowa. On przeznacza ponad 7 miliardów dolarów, na media i organizacje takie jak ACORN, La Raza, the Huffington Post, the Southern Poverty Law Center, Planned Parenthood, the Center for American Progress, MoveOn.org oraz setki innych.

  W Polsce Soros finansuje działanie Fundacji Batorego, organizacji Nigdy Więcej oraz wspiera środowiska LGBT. Jest on członkiem klubu Rzymskiego, Grupy Bilderberg i najważniejszą postacią corocznego forum ekonomicznym w Davos. w 2012 roku na corocznym szczycie w szwajcarskim Davos George Soros oznajmił zebranym:

  „jestem aniołem który chce ratować świat”
  http://pulsbiznesu.pb.pl

  Soros od kilku dekad toruje drogę do mającego się wyłonić z chaosu Nowego Porządku Świata, w myśl zasady: Problem, Reakcja, Rozwiązanie. Już niedługo będziemy mogli usłyszeć o propozycji rozwiązania problemu imigracyjnego, przedstawiony zostanie kolejny plan ratunkowy dla Europy, będący kolejnym krokiem do jeszcze większej kontroli i zniewolenia ludzkości.

  PS. Soros sponsoruje też wiele ruchów i organizacji (z ruchów tzw. Black Power) w USA

  Polubione przez 2 ludzi

 2. OT – w artykule dla The Independent były szef francuskich linii lotniczych Proteus Airlines Marc Dyugen powiedział że prawdopodobne jest że lot MH-370 został zestrzelony przez USA po utracie z nim łączności. Amerykanie obawiali się sytuacji analogicznej z 11-09-2001 w kontekście bazy wojskowej na Diego Garcia.
  http://dosie.su/novosti/22482-voennye-ssha-sbili-propavshiy-nad-indiyskim-okeanom-malayziyskiy-boeing-777.html

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Alfa-Bank zamierza podac do sądu krwawą Julke. Ale nie podejmuję się wytłumaczyć co i jak http://nahnews.org/359012-alfa-bank-nameren-podat-v-sud-na-timoshenko-za-klevetu/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Чаленко: СБУ, «крышующая» контрабанду, отказалась от услуг «Правого сектора» = przyczyna walk w Mukaczewie było to że SBU które sprawuje nadzór nad przemytem zrezygnowało z usług firmy ochroniarskiej jaką stanowili parszywosektorowcy.
  http://nahnews.org/358936-chalenko-sbu-kryshuyushhaya-kontrabandu-otkazalas-ot-uslug-pravogo-sektora/

  Jeśli chodzi o „kontrabandę” to koło Mukaczewa zatrzymano 4 szt „osadników”. Ilu ich nie zatrzymano i sa już w Polsce tego nie wie nikt…
  http://nahnews.org/359000-ukrainskie-pogranichniki-zaderzhali-eshhe-chetveryx-sirijskix-bezhencev/

  SZOK! Популярный украинский телеведущий Андрей Куликов рассказал о своей поездке в Донбасс, куда он отправился «в качестве эксперимента». Как сообщил журналист, в процессе создания репортажа он побывал «на другой линии фронта» ДНР, и увиденное его шокировало. В частности, наблюдая за жизнью в ДНР, Куликов отметил, что жители Донбасса по-настоящему рады прекращению обстрелов украинской армии.
  «Я видел людей, которые хотят мирной жизни, людей, которые счастливы, что несколько дней или недель в Донецке не слышно выстрелов», — приводит его слова издание Odessa Daily.
  Pewien dziennikarz wybrał się na DOnbas z Kijowa a jak wrócił to na zywo powiedział że widział normalnych ludzi pokojowo nastawionych…

  http://nahnews.org/358951-ukrainskij-televedushhij-rasskazal-shokiruyushhuyu-pravdu-o-donbasse-v-pryamom-efire/

  +
  19.09.15. Видео от блогеров.
  „Украинские журналисты Жан Новосельцев (главред „17 канала”) и Андрей Куликов (ведущий программы „Свобода слова”) приехали в Донецк. О том, что увидели журналисты, как добирались, они рассказали в программе „Телемост: Кому верить?”. Журналисты провели свой собственный эксперимент, пройдя путь, который преодолевает каждый, кто решается поехать в зону АТО. Во время эфира программы А.Куликов призвал своих украинских коллег приехать в ДНР и осветить события, которые там происходят, так как по мнению журналиста в Донецке есть с кем говорить.”
  .https://youtu.be/Wi08fs6b1wg

  Pan Półtorak obiecał zołnierzom w okopach i pozostałym też że od przyszłego roku poprawi się wyżywienie! Czy oni przezyją zimę w tych okopach na obecnym wyżywieniu tego nie zdradził…
  http://nahnews.org/359002-poltorak-poobeshhal-so-sleduyushhego-goda-luchshe-kormit-voennosluzhashhix/

  Waszyngton stwierdził że nie będa patrzyć na ukraińską i przysłowiową korupcję. I dalej będą finansowac ukrów. No, kamień spadl wszystkim z serca – bo już myslałem że Faszyngton okaże się tak okrutny jak nigdy i dla nikogo!
  http://nahnews.org/359014-v-vashingtone-zaverili-chto-ne-prekratyat-davat-dengi-kievu/

  Pan Markin skomentował krótko to co powiedział Arszenik Jot, że duży kawałek Polski przypadł Krainie w sposób bezprawny bo zgodnie z paktem R+M i powiedział że czeka na więcej /Jaceniukowych oświadczeń/… http://nahnews.org/359016-markin-yacenyuk-priznal-chto-ukraina-poluchila-na-xalyavu-chast-svoej-territorii/

  Polubione przez 5 ludzi

  • Jeśli chodzi o Julie i aferę związana z Alfa bankiem…
   Na początek pewna informacja bez której nie da się tego łatwo wytłumaczyć 🙂
   Temat :Euroobligacje Ukrainy. Ukraina wyemitował „obligacje” kawałek tektury w ramach którego zobowiązała się po x latach zwrócić posiadaczowi kawałka tektury wartość sprzedawanej tektury ( np 100 zł) + zapisane odsetki. Bony nie mają wyryte nazwisko właściciela i KAŻDY może je kupić/sprzedać w dowolnym czasie. Tylko emiter/państwo ma OBOWIĄZEK skupić je w podanym czasie po cenie po jakiej sprzedawały + opłata/oprocentowaniem..
   Obligacje kupowały nie tylko korporacje, ale tez i zwyczajni szarzy obywatele. Ci ostatni gdy Ukrainie zaczęła zagrażać niewypłacalność zaczęli sprzedawać swoje kawałki tektury po niższej cenie, bojąc się ,ze w przypadku bankructwa Ukrainy zostaną z kawałkiem tektury, a nie dokumentem wartym 100 zł+ odsetki 🙂
   Wielkie korporacje takie jak Franklin Templeton Investments zaczęły skupowanie „wolnych” (należących do indywidualnych klientów) obligacji. Nie robiły tego jednak z dobroci serca tylko z chęci zysku, jak „tektura” początkowo kosztowała 100 to korporacje kupowały ja za cenę od 50-80 zł.
   Po negocjacjach z minister Jaresko w końcu postanowiono zrestrukturyzować obligacje zamiast papierka tektury za 100 zł postanowiono dać drugi wart 80 zł ale z wyższym oprocentowaniem i dodatkowymi bonusami 🙂
   Ci którzy w czasie negocjacji skupili obligacje ( po 50-80 groszy za tekturę wartą 100 zł+ oprocentowanie) zarobili.
   I tutaj pojawia się piękna Julia 🙂 Oskarżyła bank, ze ten „grał” (skupował) obligacje ukraińskie, bo zarząd tego banku WIEDZIAŁ o tym ,że bankructwa nie będzie, że bank od jakiś oficjeli ukraińskich wiedział ILE będzie wynosiła redukcja długu etc 🙂 Oczywiście tam gdzie ktoś zarabia, tam tez ktoś czasami traci. Ci którzy sprzedali obligacje: prywatne osoby, ale też … ukraińskie banki, fundusze stracili .
   Obecnie z tego co czytałem „stare” obligacje są sprzedawane po kursie 78 złotych za „tekturkę” warta 100, w najlepszym/najgorszym czasie wyprzedawano te tekturki po cenie 30 zł za te warte 100
   Mam nadzieję ,że wytłumaczyłem dosyć jasno całe te skomplikowane zagadnienie :p
   P.S Jak widać amerykańskie korporacje nie straciły, ale zyskały na redukcji długu 🙂
   Wyjaśniony jest też fenomen braku bankructwa Ukrainy. Wielkie korporacje „wymusiły” „wsparcie” Ukrainy i jej „reformy”.
   Chociaż zdrowszym posunięciem dla ekonomi tego kraju byłoby bankructwo na początku roku ( do tego czasu ceny/inflacja by się ustabilizowały i nie trzeba byłoby płacić odsetek od długu zagranicznego) to postanowiono „ratować” ekonomię Krainy. W rzeczywistości uratowano tylko korporacje, dług nie zmalał ( w zamian za dług korporacje zarządzały większego oprocentowania + sprzedaży dochodowych ukraińskich przedsiębiorstw), a tylko został rozłożony w czasie i prędzej czy później Ukraina i jej mieszkańcy będą musieli go spłacić/ogłosić bankructwo.

   Polubione przez 9 ludzi

 4. .https://youtu.be/edqPZ1lijHA Bardziej film niz klip. Polecam!
  Witaj kapitaliźmie!!!!!!!!!

  Wspominany i niemal mityczny „kanzler akt” – czy to jest to? Czy takie posmo musi podpisac każdy Kanclerz BDR GmbH ?
  .http://cs627430.vk.me/v627430959/13642/R4vk4qvHUNg.jpg
  Tekst http://vk.com/feed?w=wall-72671313_454861
  http://forum.inosturman.ru/viewtopic.php?f=42&t=147

  Oplułem się! 🙂 Ostrzegam!!!! .http://cs628728.vk.me/v628728068/151a6/mXYs-reH1zQ.jpg

  OT z Chile po trzęsieniu ziemi i tsunami
  http://news.rambler.ru/31372006/slides/?track=main_gallery

  Республиканская Гвардия ДНР
  Срочное сообщение!
  В данный момент наши наблюдатели под Авдеевкой фиксируют сильный стрелковый бой. К месту уже подтягивается украинская техника. Подразделения армии ДНР в перестрелке не участвуют, только визуально наблюдают факт. Остаётся предположить, что это внутренняя борьба между украинскими войсками, что также косвенно подтверждается предыдущими данными разведки.
  Donosza własnie o walkach w okolicach Awdiejewki

  Info od korespondentów wojennych .https://youtu.be/YLPl-w63178

  Kolejny opis przestępstw wojennych banderoców .https://youtu.be/amMEid_9Hx0

  W linku film. Chorwacja bez uprzedzenia wysłała pociag na Węgry. Pociąg z osadnikami / kolonistami / kolonizatorami…
  http://vk.com/feed?z=video-62338399_171349807%2F20e1f58d0bbaefb892

  Według Serbów przez granice przeszło 150 tysięcy osadników-kolonistów-kolonizatorów .https://youtu.be/bRCjInUY4u0
  По данным МИД Сербии, через страну с начала 2015 года прошло 150 тысяч зарегистрированных мигрантов. При этом в Министерстве обороны отмечают, что власти не собираются возводить на границах Сербии заграждения, как это делают некоторые государства ЕС, и что Сербия относится к беженцам максимально гуманно.

  Helpers o sankcjach czyli Pan Wagner przez 3 minuty: .https://youtu.be/VGpZkksCDzY

  Grafika trochę straszna – „dozynki 2016”
  .http://cs628124.vk.me/v628124602/13fdd/LqsDw79em6E.jpg
  ISIL + UPA = Dożynki 2016 w Polsce
  + duzy obrazek jakby jednak to sie komus spodobało? .https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2015/09/doc5bcynki-2016.jpg

  jeszcze kilka takich grafik dla kolonistów
  .http://cs628124.vk.me/v628124604/13564/z7_TI4oFB94.jpg

  .http://cs628124.vk.me/v628124430/11db9/Kf2vuVm5_As.jpg

  Syria. Demokratyczni powstańcy przeciwko bezboznemu rezimowi Assada przysłali zdjęcie dokumentujące kolejne postępy demokratyzowania terytorium którym władają (+18!!!!)
  .http://cs628029.vk.me/v628029600/190a4/JAhRJPlHqlQ.jpg

  Grafika przedstawia działania wojsk USA od czasu zakończenia II WŚ
  .https://socioecohistory.files.wordpress.com/2013/01/us_cia_n_military_interventions_map_since_ww2.png

  FIlm Adrieja FIłatowa. Polecam! Эксклюзив. Танковая атака ВСУ на Старомихайловку. /The UAF tanks attack on Staromihailovka.
  .https://youtu.be/nhp9SVPowmY

  Боевые машины армии ДНР в деле .https://youtu.be/AcK2r2gILFw

  ЗРК «Стрела-10» армии ДНР – гроза для вражеской авиации .https://youtu.be/rJ0nt7Zm5Z0

  Нужно идти на Киев порядки наводить, а мы поможем. .https://youtu.be/elNPn1pI7z0

  Info z Afganistanu… Работавшие на НАТО афганские переводчики боятся за свою жизнь
  .https://youtu.be/B5LqsK1o_dk

  Dla „spiskowców” i judeosceptyków. Dobre! http://communitarian.ru/publikacii/istoriya_rossii/izrail_palach_ukrainy/

  Polubione przez 4 ludzi

 5. OGŁOSZENIE 🙂
  Czy ktos chce zostać drugim Wokulskim?
  W Doniecku otwiera się nowe centrum handlowe!
  http://vk.com/feed?w=wall-23502694_8217375

  Совсем скоро !!!! В центре Донецка открывается новый торговый развлекательный центр.

  Торговые площадки от 15-100 м2 ( 160-300 ) Руб.
  По поводу Аренды помещения звоните по номерам
  099-043-73-39:
  093-764-77-30: Константин
  В данном центре будет представлены такие позиции как
  – Детские Магазины
  – Детская комната с большой игровой площадкой
  – Одежда для взрослых
  – Обувные магазины
  – Салон Красоты
  – Ювелирные изделия

  И не только. Все это будет вас ждать в нашем центре
  Следите за новостями по поводу открытия.
  .http://cs629530.vk.me/v629530917/fece/YTPBoVPyrKg.jpg
  .http://cs629530.vk.me/v629530076/f9bf/tFk7nZTCl-s.jpg
  .http://cs629530.vk.me/v629530229/147cd/oiDdwQK6RpU.jpg
  .http://cs625126.vk.me/v625126825/4914f/CwGDwWMLvwk.jpg
  .http://cs625126.vk.me/v625126228/4550a/_tDy4ZXcQws.jpg
  .http://cs629530.vk.me/v629530101/127cd/6guMRcgRd2Y.jpg

  Jestem przekonany że to jest doskonały interes !!!!!

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Motorola w niewoli u IGIL 🙂 🙂 🙂
  Koniecznie!
  http://vk.com/feed?z=video-57424472_171555067%2F80f9a6545bbbe3d39e

  CO myslą mieszkańcy Doniecka o ewentualnym referendum za przyłączeniem do Rosji?
  .https://youtu.be/NPzFrZi4mg4

  Na poligonie. Artyleria Opołczenia trenuje .https://youtu.be/jV4QHOC7jkY

  .https://www.youtube.com/watch?t=5&v=NCGp9ohWq5s Из-за ужесточения контроля на венгерской границе в Хорватию хлынул поток беженцев

  Венгерская армия прибывает на границу с Хорватией .https://youtu.be/_36UB_kf8oU

  Donieck dzisiaj
  http://vk.com/feed?z=video-26193321_171480326%2F7e2e980f9cd533fc35

  http://vk.com/feed?z=video226027556_171848837%2F5852aebaf645ba7368

  http://vk.com/feed?z=video226027556_171848979%2Ff450465ef60633eecd

  Małe OT – Новое оружие России – Российские технологии
  .https://www.youtube.com/watch?t=3&v=VotMV5vs1kQ

  Polubione przez 1 osoba

 7. To mi się tak spodobało że nie mogę się nie podzielić! 🙂

  Niech żyje niezwycięzona Armia Rumunii!
  Z Hitlerem doszli do Stalingradu!
  A ze Stalinem do Berlina!

  PS Kino nocnych Marków i Ew zaprasza na film .https://youtu.be/IsOg3iDOMF0
  Осовец: бессмертный подвиг

  PS2
  Syria:
  Сирийская авиация нанесла авиаудары по ИГИЛ

  Авиация Сирии нанесла авиаудары по позициям боевиков ИГИЛ в древнем городе Пальмира. По сообщениям сирийской армии, целями ВВС стали более 160 объектов. Убиты и ранены террористы, уничтожено оружие и военная техника.

  Характерно, буквально утром сообщалось об увеличении роли России в борьбе с ИГИЛ на территории Сирии. Совпадение?
  .https://youtu.be/7p-XRiJa1gE

  Prizraki na ćwiczeniach .https://youtu.be/xz_FYxnuvEk

  Zaś OBWE znów notuje na kilku kierunkach „zblizanie się techniki w kierunku frontu”
  http://www.novorosinform.org/news/id/37470

  Dobranoc!

  Polubione przez 5 ludzi

 8. Szykuje się „Rzeź humańska Bis”? W jeziorze w pobliżu Humania znaleziono ciało 28 – letniego obywatela Izraela , chasyda który zaginął podczas świętowania żydowskiego święta Rosz Haszana;
  http://112.ua/obshchestvo/v-ozere-pod-umanyu-nashli-telo-propavshego-ranee-hasida-259468.html
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA_huma%C5%84ska
  Dla przypomnienia, do Humania od czasu kijowskiego Majdanu przybyła rekordowa liczba chasydów (głównie z Izraela), co wywołuje coraz częstsze napięcia pomiędzy nimi, a mieszkającymi tam Ukraińcami…

  Polubione przez 4 ludzi

 9. Koniec ‚Jużmasza”, czyli największego ukraińskiego przedsiębiorstwa przemysłu rakietowo-kosmicznego z siedzibą w Dniepropetrowsku. Producenta rakiet nośnych, statków kosmicznych, silników rakietowych i innych produktów zaawansowanych technologii. Przedsiębiorstwa które zatrudniało około 7000 pracowników. Pod budynkiem administracji obwodowej w Dniepropietrowsku odbyła się „pikieta rozpaczy” tych którzy jeszcze są zatrudnieni w „Juzmaszu”, domagano się głównie wypłacenia zaległych pensji, których nie wypłaca się od maja tego roku;
  http://svpressa.ru/economy/article/132138/?rpop=1

  Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.