Wojna domowa na Ukrainie 24.09.2015r.- 217 dzień od nowego rozejmu.


https://i0.wp.com/pbs.twimg.com/media/CPnDvGtWIAAAfus.jpg

Amerykański senator John McCain w Odessie

„Oświadczenie Poroszenki, i jego przedstawiciela na rozmowy w Mińsku Kuczmy, o planie przystąpienia Ukrainy do NATO jest naruszeniem porozumień mińskich. Jeśli więc Ukraina zacznie przygotowania w celu wstąpienia do NATO lub też rozpocznie inne związane z tym procedury, to DRL w tym samym momencie uzna za nie ważne porozumienie zawarte w Mińsku i przystąpi do operacji oczyszczenia z ukraińskiej okupacji całego terytorium Donbasu”– takie oświadczenie złożył wg. donieckiej agencji prasowej szef rządu DRL, Aleksander Zacharczenko.

„Jestem pewien, że  wiele innych regionów, w takim przypadku (próby wstąpienia Ukrainy do NATO- dopisek mój) będzie chciało również odłączyć się z jego (ukraińskiego państwa- dopisek mój) struktury”– powiedział na zakończenie swojego oświadczenia Aleksander Zacharczenko.

W tym samym czasie ukraiński prezydent Petro Poroszenko zakończył spotkanie z sekretarzem generalnym paktu NATO, Jensem Stoltenbergiem oświadczając, że „współpraca między Ukrainą i NATO ma charakter strategiczny”.

„Jak na razie, de iure, nie jesteśmy sojusznikami, ale de facto- jesteśmy bardziej niż partnerami”– powiedział Poroszenko po spotkaniu z sekretarzem generalnym NATO, Jensem Stoltenbergiem.

Poroszenko dodał, kontynuując swoją myśl, że „Ukraina jest najdalej na wschód wysuniętym przyczółkiem cywilizacji euro-atlantyckiej sojuszu państw NATO”. Zauważył przy tym, że „Ukraina i NATO jeszcze nigdy nie były tak blisko siebie jak obecnie” czego dowodzi „wysoki poziom współpracy, zaufania i nadziei na osiągnięcie pozytywnego wyniku” zacieśnienia dalszych stosunków pomiędzy Kijowem a Sojuszem.

Przypomnę, że wcześniej Petro Poroszenko wielokrotnie podkreślał, że kwestia wstąpienia Ukrainy do NATO, będzie poddana do rozstrzygnięcia przez obywateli w referendum.

Przy okazji też warto zwrócić uwagę na użytą przez Poroszenkę frazę: „cywilizacja euro-atlantycka”. Jak widać pakt NATO wdraża jakąś nową formę cywilizacji- pewnie tak samo jak poprzednio niemieckie Waffen SS, które niosło zarzewie kultury i cywilizacji po trupach słowiańskiej ludności na Wschód?

Na takie oświadczenia ukraińskiego prezydenta, składane w trakcie wizyty w Kijowie sekretarza generalnego NATO, odpowiedziały również rosyjskie władze, zwracając uwagę, że na plany przystąpienia przez Ukrainę do NATO, podjęte zostaną odpowiednie kroki: „każdy pomysł zbliżenia takiej organizacji (NATO– dopisek mój) do naszych granic zmusza nas do podjęcia odpowiednich środków zaradczych w celu zapewnienia nam bezpieczeństwa, bezpieczeństwa narodowego”– powiedział wczoraj szef kancelarii prezydenta Rosji, Dmitrij Pieskow.

„Oczywiście NATO, nie zmieni i nie jest w stanie zmienić swojego pierwotnego celu jaki przyświecał powstaniu tej organizacji (…) w tym przypadku, nadal nie można zapominać, że jest to organizacja, która powstała w czasie konfliktów w celu konfrontacji. I tej istoty swojego istnienia NATO zmienić nie może”- powiedział Dmitrij Pieskow.

Jak widzimy wewnętrzny konflikt ukraiński po tymczasowym uspokojeniu się sytuacji w Donbasie, zaczyna przechodzić- przy aktywnej postawie sekretarza generalnego NATO i przedstawicieli środowiska jastrzębi amerykańskiej sceny politycznej- w swój zasadniczy wymiar, konfrontacji pomiędzy NATO, a Rosją.

W ten sposób zaczynają się spełniać obawy, które towarzyszyły ukraińskiej rewolcie od samego jej zarania, że konflikt wewnętrzny zainicjowany na kijowskim Majdanie, przeistoczy się z czasem w konflikt międzynarodowy, z naturalnym jego teatrem działań- w Europie Środkowo-Wschodniej.

Tak więc, czy tego chcemy, czy też nie- przy obecnej scenie politycznej w Polsce, ukształtowanej po 1989 roku z elit solidarnościowej i antysystemowej PRL-owskiej opozycji- zostaniemy jako strona aktywna wciągnięci w ten konflikt, gdzie nasz rejon jest tylko niewielkim fragmentem globalnej rozgrywki.

Co oczywiście niczego nie usprawiedliwia i nie pomniejsza jego znaczenia, bo skutki takich działań są już widoczne, chociażby na przykładzie Syrii czy też Ukrainy, a wcześniej- Jugosławii.

To jest ten wymiar tragiczny globalnej wojny o panowanie nad światem, gdzie peryferie się nie liczą i są tylko poligonem walki o zdobycie dominacji.

***

Kończąc ten przydługi wstęp przechodzę teraz do zasadniczego wątku jakim jest sytuacja na Ukrainie i wojna domowa na jej południowo-wschodnich rubieżach.

Wczoraj nadal w Donbasie utrzymywał się spokój, zaś siła dynamicznie zmieniających się zdarzeń przeniosła się na teren pozostałej części kraju, gdzie trwa blokada Naddniestrza i Krymu i przybiera na sile bezpardonowa walka o władzę, wpływy i pieniądze.

Oczywiście niepoślednią rolę w ostatnio zauważonej aktywności polityków reprezentujących instytucje i rządy krajów zachodnich, ma wpływ przeprowadzenie niezależnych od władzy centralnej wyborów samorządowych na terenie DRL i ŁRL, które to de iure usankcjonują faktyczną suwerenność tego regionu.

Aby więc do tego nie dopuścić, przeciwdziałając ich skutkom, zwiększa się prawdopodobieństwo kolejnej ofensywy zbrojnej ukraińskiej armii na teren opanowany przez separatystów.

Czy władze ukraińskie się na to zdecydują?

Otóż bez jednoznacznego przyzwolenia i gwarancji na dostawy broni i pomocy finansowej ze strony partnerów zachodnich, takie działanie byłoby szaleństwem, ale jak wiadomo w każdym szaleństwie jest jakaś metoda. Co w tym konkretnym przypadku może po prostu przekładać się na nadzieje pokładane przez kijowską ekipę, że w chwili totalnej porażki jej sił zbrojnych, Zachód nie będzie mógł już obok tego faktu przejść obojętnie i po prostu rozpocząć jakąś jawną akcję militarną, np. zwiększając dostawy broni śmiercionośnej i pomoc finansową na dalsze prowadzenie przez Ukrainę wojny z częścią swoich obywateli.

Jak to się zakończy przekonamy się w niedługim czasie.

Jeśli zaś chodzi o wybory organizowane przez ŁRL, które odbędą się tam 1 listopada br, wypowiedział się wczoraj szef rządu ŁRL, Igor Płotnicki.

Otóż zwrócił on uwagę, że niezależne wybory w obwodzie ługańskim są zgodne z literą prawa umowy podpisanej w Mińsku, gdzie uzgodnione zostały terminy i ich procedury.

Wszystko zaś oparte jest na mapie drogowej, która powinna być realizowana punkt, po punkcie. Czyli: ogłoszenie amnestii, spójna reforma konstytucji oraz prawo wyborcze. Z tym wszystkim strona ukraińska w pełni świadomie zgodziła się i podpisała dokument umowy Mińsk-2.

Jeśli więc Poroszenko uważa, że realizacja umowy Mińsk-2 jest jakimś ultimatum ze strony władz republik, to czy on był świadomy co podpisywał?

Jak powiedział na zakończenie Igor Płotnicki: „nie rozumiem tej logiki”. „Jak sądzę Petro Aleksiejewicz powinien się uspokoić i nie reagować tak nerwowo. I na spokojnie przeanalizować nasze propozycje”.

Na zakończenie tego wątku dodam, że na odcinku frontu ługańskiego, po raz pierwszy od ponad trzech tygodni jest pierwsza ofiara po stronie sił powstańczych. Otóż w dniu wczorajszym, jak zwykle, ukraińskie wojsko przeprowadziło z kierunku Stanicy Ługańskiej ostrzał przy użyciu granatników automatycznych pozycji obronnych sił powstańczych zlokalizowanych w okolicach wsi Kalinówka. Jeden z takich pocisków eksplodował w pobliżu powstańca powodując u niego niegroźne dla życia obrażenia.

***

Po opublikowanym ostatnio w sieciach społecznościowych kompromitującym filmie, były zastępca dowódcy batalionu „Azow”, a obecnie aresztowany za przestępstwa finansowe Igor Mosijczuk, zabrał głos w celu wyjaśnienia okoliczności tego incydentu.

Otóż wg. wersji podanej na swojej stronie na Facebooku przez Mosijczuka; incydent miał miejsce pod koniec maja zeszłego roku w okolicy miejscowości Berdiańsk i polegał na tym, że patrol milicji drogowej usiłował pod pretekstem, że jadą nim separatyści, dokonać kontroli samochodu:

„To wydarzenie naprawdę miało miejsce w Berdiańsku podczas przygotowywania przez batalion „Azow” wyzwolenia Mariupola. Na filmie oprócz mnie, wiać innych ochotników z batalionu „Azow” ps. „Otto” i „Aleks”. Działo się to wtedy gdy byłem zastępcą dowódcy batalionu „Azow”,,– takie wyjaśnienie zamieścił na swojej stronie na Facebooku Igor Mosjiczuk.

Dodał, że podczas próby dokonania kontroli przez funkcjonariuszy milicji, jadący z nim towarzysze mieli tylko powiedzieć, że jeśli chcą oni ustalić kim są, powinni zadzwonić do swojego komendanta.

Oczywiście jak cały incydent wyglądał wystarczy obejrzeć film jaki zamieściłem poniżej.

https://www.facebook.com/igor.mosijcuk

Przypomnę, że na filmie widać jak podczas próby dokonania przez patrol milicji drogowej kontroli nieoznakowanego samochodu, jadący nim pasażerowie- w tym Igor Mosijczuk- przymusili milicjantów drogówki przy użyciu broni do zaniechania dokonania kontroli ich pojazdu:

Na koniec kilka zdjęć:

Czwarty dzień blokady Krymu.

W Charkowie grupa około pięćdziesięciu zamaskowanych członków batalionu „Azow” zaatakowała dom byłego gubernatora obwodu charkowskiego Michaiła Doblikna.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Ps.

Wytyczono nową trasę przerzutową dla uchodźców z Bliskiego Wschodu:

Reklamy

186 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 24.09.2015r.- 217 dzień od nowego rozejmu.

   • Ale w czym ma rację?
    W tym , że żadnej inwazji ZSRR na Polskę nie było?
    Czy w tym, że Polacy są współodpowiedzialni za Holocaust ??
    Nie bardzo widzę dowody na to by Polacy wspólnie i w porozumieniu z Niemcami mordowali żydów podczas 2 wojny światowej.
    A co do inwazji ZSRR na Polskę w 39 roku, to trudno się nie zgodzić z tym, że wojska radzieckie wkroczyły na terytorium II Rzeczpospolitej, można oczywiście różnie oceniać powód takiej decyzji władz radzieckich, ale samo wkroczenie jest faktem bezsprzecznym.

    Polubione przez 5 ludzi

    • Na Łonecie jest bardzo trafny komentarz.

     ~marzan :
     Najgorsze jest to, że pan ambasador ma całkiem sporo racji. A „Idę” czy „Pokłosie” sami światu sprezentowaliśmy i teraz świat już wie – polskie chłopstwo mordowało Żydów, by ich majątki przejmować, co było aż tak ewidentne i masowe, że sami Polacy kręcą o tym kolejne filmy.
     Powiedzmy sobie uczciwie – pan Rosjanin ukrywa własne brudy, ale całkiem prawdziwie punktuje nasze i trudno tu z nim polemizować. Zajęliśmy kawałek Czechosłowacji równocześnie z Hitlerem? Prawda. Ziemie, które nam Stalin zabrał to głównie Ukraina i Białoruś? Prawda. Żydów Polacy pomagali łapać a czasem sami mordowali? Prawda. Wspieraliśmy Majdan, gdzie zbrojne bojówki obalały legalnie wybranego prezydenta? Prawda.
     Cóż można zrobić? Tylko opowiedzieć teraz o grzechach i łajdactwach strony rosyjskiej – a będzie tego sporo i jednak dużo grubszego kalibru.
     Tym niemniej ja bym kolejnej „Idy” już nie kręcił, bo jednak większość ludzi nie z podręczników a z kina czerpie wiedzę o historii. zwiń

     Polubione przez 7 ludzi

     • Wie pan to , że jakiś Polak w czasie okupacji denuncjował ze strachu ( bądź robił to dla jakiś korzyści lub z nienawiści do nich) Żydów i oddawał w ręce Niemców , to jeszcze nie znaczy , że władze Polski w jakikolwiek sposób przyczyniły się do Holocaustu. O ile wiem to decyzje o tzw. ,, ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej” podjęto na konferencji w Wannsee i z tego co mnie wiadomo ,nie było tam przedstawiciela Polski.
      Wyłączna odpowiedzialność za Holocaust ponosi naród niemiecki i jej władze w tamtym czasie, a także władze państw które w tym pomagały( np. rząd kolaborancki Francji , czy Węgier ). Przypisywanie Polakom współodpowiedzialności jest zwykłym mówieniem nieprawdy.
      A co do ziem wschodnich to o ile mi wiadomo , to ZSRR uznało granicę polsko – radziecką w roku 1923 r.(http://www.prawo.pl/dz-u-akt/-/dokument/Dz.U.1923.49.333/16875457/136485 pkt.1 -0) , wiec trudno nazwać inaczej jak inwazją zajęcie tych ziem przez Rosjan w 39 r.
      Pan Ambasador niech lepiej pamięta o zbrodniach ZSRR na innych narodach , bo z pamięcią to u niego kiepsko.
      🙂 Ja wiem , ze pan ambasador robi to w jakimś celu, ale zgadzanie się z tym to przejaw , co najmniej głupoty.

      Polubione przez 5 ludzi

     • Linkowałem niedawno mem o „niezwyciężonej armii Rumunii” która z Hitlerem była pod Stalingradem a ze Stalinem w Berlinie…
      Udało im się ochronić i miasta i dużą część ludności zydowskiej…

      A my do marca 1939 ręka w rękę współpracowaliśmy z Hitlerem, atakując Czechosłowacje i paradując z hitlerowcami we wspólnej paradzie zwycięstwa…

      Polubione przez 2 ludzi

     • brusek

      🙂 Ja nie wiem gdzie pan by wszedł. Wiem jedno, ja mam zamiar zaraz wejść do mojego łózka i iść spać. Jutro czeka mnie długi dzień i długa noc( mamy w mieście noc naukowców).
      🙂 Inwazja na Polskę była 1 i 17 Września 1939. To fakt niezaprzeczalny. Co było jego przyczyną i na ile nasze władze do tego się przyczyniły to inna sprawa.
      Ale przypisywanie winy narodowi polskiemu za Holocaust , to już lekka przesada.

      Spij pan słodko, niech się panu ładny samolot przyśni.
      A do sprawy wrócimy, jak będziemy chcieli, zawsze warto podyskutować.

      Dobranoc

      Polubione przez 6 ludzi

     • „Najgorsze jest to, że pan ambasador ma całkiem sporo racji. A „Idę” czy „Pokłosie” sami światu sprezentowaliśmy i teraz świat już wie – polskie chłopstwo mordowało Żydów, by ich majątki przejmować, co było aż tak ewidentne i masowe, że sami Polacy kręcą o tym kolejne filmy.”

      Powoływanie się na te filmy i „prozę” na motywach której zostały stworzone to jest lekki strzał w stopę, szczególności na „Idę” :). Pierwowzór tej postaci to krystaliczny wzór do naśladowania 🙂 Tak jak to kiedyś żydówka z hameryki mówiła „Polacy to antysemici strzelali do mojego męża” na pytanie a co on robił padła odpowiedź ” była funkcjonariuszem UB”. Parę prac powstało na temat, że Gross to ma takie pojęcie jak ja o pilotowaniu F-16. Nasz NIErząd wspiera te brednie to tak mamy. Rosjanie nakręcili film „1612”, a kto z Polaków słyszał o hołdzie ruskim? Na tym przykładzie można odpowiedzieć na pytanie kto prowadzi normalną politykę historyczną.
      Gdyby Polacy na masową skale mordowali żydów to po wojnie ani jeden by nie przeżył. Tak nie wszyscy Polacy zachowywali się kryształowo uczciwie ale czy można to powiedzieć o jakimś narodzie podczas tej wojny? Wybacz ale podczas wojny Polska to nie była Francja.
      Poczytaj o pochodzeniu tego człowieka i odpowiedź sobie na pytanie czy byłoby to możliwe np. we francuskich realiach aa i najważniejsze NSZ to pomocnicy Hitlera 🙂
      http://www.podlasie24.pl/wegrow/region/uroczystosc-upamietnienia-komendanta-nsz-powiatu-wegrowskiego-ps.-kropidlo-18d6e.html
      Przez 19 lat( od roku 1922 ) z małymi przerwami na „wywąchanie” Hitlera, ZSRR na różnych polach współdziałało z niemcami taki wymóg geopolitycznej tamtych czasów. Ostatni wagon z materiałami wyjechał z ZSRR do niemiec parę godzin przez 22.06.1941. Jak się czyta zarzuty Rosji wobec Polski o współprace z Hitlerem no to wybacz śmiech na sali.

      Oddzielną kwestią jest czemu te słowa padły z usta ambasadora. Zbieramy POKŁOSIE polityki historycznej ostatnich 25 lat „wolności i demokracji”. Każdy ma własny stosunek do PRL ale proszę pomyśleć co by się działo gdyby wtedy na zachodzie powstały publikację o „polskich obozach koncentracyjnych”. Obecne elyty hodują poczucie winny przez wspieranie bzdur typu wypociny j.t.gorssa i wyżej wymieniane „filmy” a później wielkie zdziwienie, że ktoś nam to wypomina.

      Polubione przez 7 ludzi

    • 17 września nie było już „państwa polskiego”…

     Proponuję przeczytać i wykuc tekst Pracowni https://pracownia4.wordpress.com/2015/09/01/zdradzona-polska/

     Po za tym… Jedna dziwna sprawa… Nikt nigdy nie widział tekstu umowy nazywanej „paktem R-M”. Sa jakies zdjęcia mapy z rzekomymi podpisami R i M. Zastanawiąjące że po tylu latach dalej utajnione? A może nigdy nie istniał ten „Pakt”?

     Czytałem niedawno i jak kogoś interesuje to postaram sie poszukać ciekawy tekst, ni to felieton ni to polotical-fikszyn o tym że może nie trzeba było wchodzić 17 września / pisane przez Rosjanina/ i może nie trzeba było zabierać Polsce Kresów…
     Wtedy nie było by bandeyzmu na Ukrainie i nie było by tego pasztetu na Donbasie…
     Ale wtedy nie mielibyśmy Szczecina i Ziem Zachodnich, a z banderowcami w Polsce trwała by jatka do połowy lat 60-tych pewnikiem…

     Polubione przez 2 ludzi

     • Dawno, dawno temu uczono mnie, że geniusz Napoleona polegał na tym, że jak mógł to odsuwał wojnę od granic Francji. Jak Stalin w 1939 w taki sam sposób odsunął wojnę od swoich granic, to stał się agresorem.
      A a’propos Holocaustu. Moja babcia (urodzona w 1886 roku) mówiła, (z doświadczenia dwóch wojen) że Żydzi cenią tych co są silni, nawet jeśli ich gnębią, a pogardzają słabymi, nawet jeśli ci im pomagają

      Polubione przez 4 ludzi

     • Czytałem ten tekst i znam go, co nie oznacza, że się z nim muszę zgadzać.
      A dlaczego to 17 września według pana nie było państwa polskiego?? kiedy zostało zlikwidowane ?? Tak z ciekawości pytam??
      Bo to że zostało napadnięte 1 Września przez III rzesze ,a 17 przez związek radziecki nie podlega dyskusji. No chyba, ze pan uważa inaczej. Pańska sprawa. Ja wkroczenie obcych wojsk na terytorium 2 rzeczpospolitej 1 i 17 Września nazywam inwazją , a następnie okupacją.
      A co do paktu, to wie pan , fotokopia tajnego protokołu jest dostępna po niemiecku, a czemu Rosjanie nie chcą odtajnić całego paktu to ja już nie wiem. Może dlatego, ze pakt ten obowiązuję dalej? Zapytaj pan w MSZ Rosji , może panu odpowiedzą.

      Tutaj jakieś mapki są , podpisy tez, ale niemieckie, wiec pewnie to nieprawda. Zawsze prawdomówni Rosjanie oczywiście maja czyste sumienie.
      Ja czytałem ostatnio ,, Jak skutecznie przekonywać” i się nie chwale.
      Dobranoc .

      Polubione przez 6 ludzi

     • Re: luk17 , Wrzesień 24, 2015 at 22:36

      „Czytałem tekst… ale nie musze się zgadzać”…
      Akurat ten tekst nie zawiera jakichs „tez” z którymi trzeba, mozna czy nie mozna się zgadzać. Zawiera zbiór FAKTÓW historycznych. Mnie się podoba bo wszystko niby znane z historii ale zgrabnie złozone w jeden obraz…

      Zgadzać czy nie zgadzać by się mozna z tezami, ocenami… Np. kilka lat temu szum narobiła książka o tym co by było jakbysmy z Hitlerem /naszym największym przyjacielem do marca 1939 poszli na ZSRR a potem, po Stalingradzie czy innej klęsce nieuniknionej jak Rumuni zmienili front…

      Przypominam że indoktrynuje się społeczeństwo frazami „Hitler napadł”, „Stalin zdradził”. Zupełna bzdura! W 1939 roku mieliśmy pełne gwarancje, umowy, pakty zarówno z Niemcami (dzięki Hitlerowi! Bo Niemcy „przedhitlerowscy” nie chcieli z Polska podpisać żadnej wiążącej umowy, zakładając odwojowanie np. Wielkopolski, Śląska i Pomorza) – jak i z ZSRR. Z tym że CAŁE międzywojnie Polska inwestowała w kawalerię na bory białoruskie i tamtejsze linie umocnień – bo spodziewała się słusznie czy nie napaści…

      Więc jak to jest – przyjaciel napadł a wróg zdradził? W przypadku upadku państwa niemieckiego polski żołnierz wszedł by na tereny niemieckie by chronić polską ludność tam zamieszkującą.
      W przypadku analogicznym, upadku państwowości radzieckiej weszli byśmy może i na Donbas, a za Smoleńsk na pewno z takich samych względów…

      To tyle w kwestii wyjasnień 🙂

      Polubione przez 2 ludzi

     • Cytat, „Zastanawiąjące że po tylu latach dalej utajnione?”, zgaduj – zgadula, A ILE ZOSTAŁO ODTAJNIONYCH AKT Z ARCHIWÓW BRYTYJSKICH? Co do archiwów radzieckich to o ile się nie myle została zachowana ciągłość i jako takie (oprócz przypadku wyniesienia przez niejakiego Mitrochina, tzw.Archiwum Mitrochina) spoczywają w dalszym ciągu ‚pod kluczem”, teraz w archiwach rosyjskich…

      Polubione przez 4 ludzi

     • „Czytałem ten tekst i znam go, co nie oznacza, że się z nim muszę zgadzać.” – to działa w obie strony. Poczytaj sobie, jaki rozkaz wydał przed opuszczeniem Polski Naczelny Wódz i zadaj sam sobie pytanie, czy można uznać za państwo twór bez „głowy”, czyli rządu, z resztkami wojska, które praktycznie nie posiadało już wtedy żadnej siły bojowej o znaczeniu operacyjnym, bez organów państwowych? I jeszcze pozostaje sprawa Katyńska, bo jeżeli jest prawdą to, że kaźń polskim oficerom i policjantom uczynili jednak Niemcy, to trzeba założyć, iż wkroczenie wojsk sowieckich do wschodniej Polski uchroniło wiele istnień ludzkich. Tam „kominy nie dymiły”…..

      Polubione przez 1 osoba

     • A może „prawdziwy” Pakt Ribbentrop-Mołotow miał więcej sygnatariuszy, niż tylko dwóch „tradycyjnych”? Przecież to co po nim nastąpiło, dziwne nagłe ataki, nagłe przerwania walk (Daleki Wschód), 10-miesięczna „wojna” bez walk… z lekka zakrawa na reżyserowany spektakl.

      To że potem jedni z drugimi wzięli się za łby – niczego przecież nie dowodzi. Cóż szkodziło, żeby tak jak opchnęli Hitlerowi kawałek Mitteleuropy – Sudety (potem sam sobie resztę wziął), teraz, nie mając możliwości stawienia oporu, a mając kolejnego „jelenia” do poświęcenia czyli Polskę – nie dogadali się z Japońcami i Sowietami na „układ”, a następnie do spółki z wymienionymi – z Hitlerem.

      Mogło tak być. Mogło być także i inaczej, i na odwrót. Co by nie było – byliśmy wtedy nic nie znaczącym pionkiem, towarem do przehandlowania, tak jak i teraz. I niech nikt nie mówi, że ktoś nas „zdradził”. Zdradzić to można równego sobie, pionka to można taktycznie podstawić – w rozumieniu mocarstw.

      Polubione przez 5 ludzi

     • Przyzwolenie na Pakt ze strony naszych „sojuszników” zachodnich było ciche.

      Oni mieli pełne informacje na temat tego Paktu i znali jego część tajną.

      Po co to w takim razie było?

      Ano chodziło tylko o to, aby usunąć Polskę jako przeszkodę „Drang nach Osten” dla niemieckiego walca pancernego, który miał zmiażdżyć Rosję…. tylko, że ten plan zniweczył sam Hitler, zdając sobie sprawę, że jego rękami te gorące kasztany chcą wyciągnąć z ognia zachodni geo-stratedzy, po czym to Niemcy wyczerpani wojną na Wschodzie staną się ich ofiarą.

      Tak więc to Stalin i Hitler pomieszali szyki zachodnim geszefciarzom- za co są obecnie tak bardzo znienawidzeni.

      Pozdrawiam.

      Polubione przez 3 ludzi

  • Dla mnie jest to zwykła dyplomatyczna rozgrywka, w stylu „jak oni nam , tak my im”, za słowa Schetyny to my im tak, o! O „braćmi słowianami” też bym raczej się nie ekscytował bo jakie są „braterskie” stosunki polsko – rosyjskie to nawet „ślepy widzi”. Gorzej że to co opowiada ten rosyjski dyplomata to można praktycznie STALE USŁYSZEĆ W NASZYCH SOJUSZNICZYCH MEDIACH ZACHODNICH…

   Polubione przez 7 ludzi

  • Q..RWA!!
   Ludzie, pierd…ijcie (się) w puste bębny, tzn.” baniaki” dokończę -najwyższe części tułowia, od „X” czasu jest TU tylko biernym obserwatorem (dlaczego pomińmy).
   CÓŻ, zauważyłeś takiego intrygującego w wypowiedzi Rosyjskiego ambasadora????
   STWIERDZIŁ FAKTY, o których BIEDAKU nie masz pojęcia i PRAWDY z jakiś
   powodów nie jesteś w stanie przyswoić (sobie). TKWISZ w ułudzie – jeśli Ci z „tym’ dobrze,
   ale proszę nie „siej’ herezji!!!

   Polubienie

 1. Ponad połowa mieszkańców Krainy Schizofreników winą za wszystko obwinia Rosję!
  .http://cs623219.vk.me/v623219016/45968/WzuodkUAlok.jpg

  .https://youtu.be/TaJENaMRKpQ Oficjane oświadczenie w sprawie dzisiejszego wypadku / aktu terrorystycznego w Torezie. Władze wzywają wszystkich świadków oraz udostępnienie zdjęć i filmów…

  Zawody zostały „czasowo wstrzymane” http://dnr24.com/main/13539-tankovye-sostyazaniya-v-dnr-vremenno-priostanovleny.html

  Dieliagin i Kałasznikow o „fenomenie Jakunina” .https://youtu.be/4bqfjWb6-l0

  2 dni temu ktoś w DOniecku porwał wolontariuszkę .https://youtu.be/rcgp_i5QeOo

  Mem 🙂 .http://cs625223.vk.me/v625223423/42cde/H-jyzeMawtc.jpg

  Syria. Dziennikarze dostali filmy z zestrzelonego bezpilotnika IGIL .https://youtu.be/rPxseCNdEhU

  Kto popiera IGIL .https://youtu.be/D6CLAW9b3ns

  Protesty antyamerykańskie w Hiszpanii .https://youtu.be/ZHuHLVc2fkM

  .https://youtu.be/uGSUTWTYb0w O mozliwej katastrofie… Ludzi się grzebie – natomiast inaczej jest ze zwierzetami…

  O eksporcie Krainy tekst http://politrussia.com/ekonomika/eksport-ukrainy-evrointegratsiya-622/

  O pomocy amerykańskiej dla ukrów .https://youtu.be/hRSuMrSTjwA

  O tym że dzieci w szkołach LNR będą bezpłatnie jeść w szkołach. jak to będzie zorganizowane… .https://youtu.be/lW-GVP3ObDM

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Zanim pożegnam Państwa kilka linków przedpółnocnych:

  Jest! Nareszcie jest dowód na to że „Ruscy” dostarczają „technikę” terrorystom!!!!! 🙂
  .http://cs623722.vk.me/v623722774/46947/Dg-nAs8B7Ew.jpg

  Znajdź różnicę! (Ulubiony temat Manii) 🙂
  Z tym że to jest mało śmieszne ->
  .http://cs623625.vk.me/v623625900/529e4/k1cdEYs7xYQ.jpg <w pracy
  .http://cs623625.vk.me/v623625912/4d0da/j7CREpzSZsI.jpg <<<wypoczynek w Europie (może trafi do Polski!)

  Pisałem o rosyjskiej rakiecie? Ano ona nie jednego a trzy wojskowe sputniki wyniosła na orbitę! http://nkfedor.livejournal.com/167812.html

  Humor z niemiec .https://youtu.be/mCjAMt3v-Mo

  FIlm z Wegier .https://youtu.be/8vqsJYrRXCs

  Film o IGIL .https://youtu.be/X392yQ2xD7c

  DOBRANOC!

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Ukraińska flotę (a raczej to co z niej zostało) tez dozbrajają „wolontariusze”. Na okręt wojenny „Gorłówka” zakupili nowoczesny sprzęt radiolokacyjny. Sam statek jest „okrętem wojennym” tylko z nazwy, bo tak naprawdę jest drobnicowcem (!?), który jednak (jak zapewniają władze wojskowe) ma zostac przerobiony na „pełnowartościową jednostkę bojową”…
  http://ru.tsn.ua/ato/volontery-ustanovili-sovremennyy-radar-na-korabl-vms-ukrainy-493194.html

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.