Wojna domowa na Ukrainie 25.09.2015r.- 218 dzień od nowego rozejmu.


W dniu wczorajszym ukraiński prezydent Petro Poroszenko podpisał dekret Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy o „Nowej wersji doktryny wojennej Ukrainy”.

„Nowa wersja doktryny wojennej Ukrainy” opiera się na głównym założeniu, że realnym zagrożeniem dla Ukrainy są działania Rosji, szczególnie w kontekście tego co ma miejsce na Krymie i wobec sytuacji w Donbasie.

Ponadto zgodnie z nową doktryną wojenną, uznano że zagrożeniem dla bezpieczeństwa Ukrainy są działania militarne prowadzone przez rosyjskie siły zbrojne w pobliżu ukraińskiej granicy, a szczególnie duże zgromadzenie tam wojsk i sprzętu wojennego oraz obecność rosyjskich wojsk w Naddniestrzu, militaryzacja Krymu i intensyfikacja działań wywiadowczych na Ukrainie.

Zagrożone jest również, wg. nowej doktryny wojennej, bezpieczeństwo wewnętrzne państwa, ze względu na możliwość działań dywersyjnych grup zbrojnych, których zadaniem ma być zdestabilizowanie wewnętrznej sytuacji społeczno-politycznej.

Możliwa jest również, wg. autorów doktryny, „przeprowadzona na pełną skalę agresja rosyjskich sił zbrojnych” wobec Ukrainy.

Doktryna poza tym wytycza cele mające stworzenie warunków do przywrócenia suwerenności państwowej i integralności terytorialnej Ukrainy, co ma nastąpić w wyniku reformy systemu bezpieczeństwa narodowego w taki sposób, żeby był on jednocześnie akceptowany przez UE i NATO.

Zdefiniowano również cel strategiczny, którym ma być taki rozwój ukraińskich sił zbrojnych, aby możliwe było dostosowanie go do standardów zachodnich i osiągnięcia przez nie interoperacyjności z siłami zbrojnymi państw członkowskich NATO.

http://www.president.gov.ua/ru/news/prezident-zatverdiv-novu-redakciyu-voyennoyi-doktrini-ukrayi-36019

Niemal natychmiast, nie czekając nawet aby dobrze wyschnął atrament podpisu prezydenta pod dekretem o nowej doktrynie wojennej Ukrainy, udał się do Waszyngtonu z prośbą o udzielenie pomocy wojskowej minister MON Stefan Półtorak.

Niestety ale okazało się, że amerykański sekretarz stanu ds. obrony, Ashton Carter nie zamierza ze Stefanem Półtorakiem rozmawiać o pomocy amerykańskiej w zaopatrzeniu ukraińskiej armii w broń śmiercionośną:

„Nie o tym dyskutowaliśmy”– powiedział Ashton Carter.

Z kolei Półtorak powiedział, że Ukraina chciałaby otrzymać m.in. broń przeciwpancerną, ale „nie zostało to ujęte w porządku rozmów” z przedstawicielami Pentagonu.

Przy okazji ukraiński minister obrony, ujmując się honorem, stwierdził, że „Ukraina obecnie rozwija własną produkcję wojskową, starając się wykorzystać własne możliwości i zasoby”– a więc w ten sposób dał do zrozumienia, że nie potrzebują oni amerykańskiej ł-(l)-aski.

Natomiast jakie to są te ukraińskie „własne możliwości” można się przekonać oglądając zamieszczone na końcu dzisiejszej relacji zdjęcia z XII Międzynarodowych Targów Specjalistycznych w Kijowie.

Z czego ta nagła amerykańska oziębłość wobec ukraińskich zalotów wynika?

Jak sądzę z nowych problemów jakie ostatnio dały o osobie znać na Bliskim Wschodzie:

http://www.washingtontimes.com/news/2015/sep/24/carter-russian-buildup-syria-could-pour-gas-isis/

http://www.timesofisrael.com/us-cautions-russia-against-fanning-flames-of-syria-war/

Tak więc, po uwiedzeniu przez amerykańskiego hegemona, ukraińska panna po przejściach została teraz pozostawiona sama sobie z ostatnią złudną nadzieją na zachowanie honoru w postaci zdobycia nowego partnera, którym teraz ma być NATO.

Tak się kończą ambitne mrzonki o potędze, bogactwie i sławie- a zima może być w tym roku sroga- i kto wtedy ogrzeje swym ciepłym ciałem ukraińską pannę na wydaniu?

Jedyne obecnie na co może pozwolić sobie amerykański partner Ukrainy, to mamienie ją, że pomoże aby nie musiała spłacić długu za gaz wobec Rosji, co zapowiedział w wywiadzie dla angielsko-języcznej wersji portalu „Sputnik” amerykański senator, jednocześnie będący członkiem Komitetu Stosunków Zagranicznych, Chris Murphy:

„Społeczność międzynarodowa powinna jasno się zadeklarować, że podejmie wszelkie niezbędne kroki w celu osłony prawnej Ukrainy, aby umorzyć jej ten dług (…) Nie sądzę, że Ukraina powinna być zobowiązana do zwrócenia Rosji choćby grosza (…) tym bardziej, że zawdzięcza go Rosji”

Pomijam, w tej oderwanej od realnej oceny faktów wypowiedzi, kwestie moralne, bo one jak widać w amerykańskiej interpretacji są bardzo względne, ale twierdzenie, że to „Rosja przyczyniła się do zadłużenia Ukrainy” sprzedając jej swój gaz- jest już absurdem do potęgi. Bo to tak samo jak twierdzić, że bank przyczynił się do bankructwa swojego dłużnika, gdyż udzielił mu kredytu.

Jak z tego widać, jedynie słuszny wzorzec demokracji, nie jeden raz nas jeszcze zadziwi. Oczywiście pomijając realność wprowadzenia w życie takich czczych deklaracji.

http://sputniknews.com/politics/20150925/1027496191.html

***

Po tym przydługim wstępie przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Pomimo zwiększonej aktywności dyplomatycznej na arenie międzynarodowej kijowskich władz, w Donbasie nadal panuje spokój, a władze zbuntowanych republik szykują się do przeprowadzenia zaplanowanych wyborów samorządowych.

Jedynie wczoraj w okolicy miasta Thorez około godziny 14:50 podczas zawodów biatlonu czołgowego miał miejsce tragiczny incydent w wyniku którego zginęło jedno 9-letnie dziecko, a kolejne w stanie bardzo poważnym przebywa w szpitalu, gdzie lekarze walczą o jego życie.

Według komunikatu przekazanego przez ministra ds. sytuacji nadzwyczajnych Aleksieja Kostrubitskiego doszło tam do zamachu terrorystycznego, którego okoliczności są obecnie wyjaśniane. Ustala się również winnych, którzy dopuścili się zaniedbania obowiązków służbowych, w wyniku czego doszło do zamachu terrorystycznego.

Podejrzewa się, że zamach zorganizowały ukraińskie służby specjalne, w celu zastraszenia ludności cywilnej.

Dodam, że po wczorajszym zamachu zawody czołgów zostały zawieszone.

Poniżej relacja opisująca okoliczności tego tragicznego incydentu przekazana przez rzecznika MON DRL, Edwarda Basurina:

Nadal trwa blokada Krymu zorganizowana przez Mustafę Dżemilewa przy udziale skrajnie nacjonalistycznej ukraińskiej organizacji „Prawy Sektor”. Co mają w tej sprawie do powiedzenia mieszkańcy ukraińskiego miasta Chersonia, których głównym źródłem dochodu jest handel z Krymem, na filmie poniżej:

Przy tej okazji dodam, że wczoraj w nocy ukraińska Straż Graniczna w pobliżu wsi Aleksandrowka zatrzymała obywatela Ukrainy, który usiłował przemycić do Rosji łącznie 600 kg sera naruszając w ten sposób przepisy o zakazie wymiany handlowej w ramach nałożonych na Rosję sankcji.

***

Na koniec kilka zdjęć:

„Sienia, Benia, Nasirko i Jaresja”- takimi napisami ozdobili świnie protestujący drobni przedsiębiorcy pod kancelarią prezydenta w Kijowie. W ten symboliczny sposób ukraińscy przedsiębiorcy domagają się od władz obniżenia podatków i oderwania się od koryta.

W Kijowie trwają obecnie XII Międzynarodowe Targi Specjalistyczne „Broń i bezpieczeństwo 2015”. Na targach tych zaprezentowano najnowsze osiągnięcia ukraińskiej myśli technicznej z dziedziny sprzętu wojskowego i uzbrojenia, w tym wunderwaffe dla karłów. Broń ta prawdopodobnie będzie sprzedawana do Afryki dla Pigmejów, którzy znani są ze swego niskiego wzrostu.

Informacja dla zainteresowanych kupnem tego cuda: producentem opancerzonego wozu bojowego dla karłów są Państwowe Zakłady Zbrojeniowe z Żytomierza. Opancerzony transporter o nazwie „Obon” („Bąk”) został stworzony na bazie samochodu terenowego GAZ-66. Czy on się sprawdzi w tej nowej postaci w terenie? Niestety nie wiadomo, bo żadnych jak dotychczas badań w tym kierunku, ze względu na oszczędności, nie przeprowadzono.

Na Krymie jak widać prace remontu dróg idą pełną parą, co przy kilkudziesięciu latach zaległości, jest zrozumiałe.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

124 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 25.09.2015r.- 218 dzień od nowego rozejmu.

 1. Szpital w Odessie chwali się ,że udzielił pomocy ponad 9 tysiącom rannym, chorym żołnierzom ATO. To więcej niż wg sztabu generalnego UA straciła w czasie całej operacji 🙂
  Ciekawe kto kłamie?
  http://www.mil.gov.ua/news/2015/09/25/za-chas-provedennya-ato-odeski-vijskovi-mediki-v-polovih-umovah-nadali-dopomogu-ponad-9-tisyacham-400-vijskovosluzhbovczyam–/
  Krótka notka Ile UA podstawowego wyposażenia kupiła dla swych dzielnych chłopców.
  http://www.mil.gov.ua/news/2015/09/25/na-sogodni-minoboroni-uklalo-413-dogovoriv-ta-49-dodatkovih-ugod-na-postachannya-rechovogo-majna-na-zagalnu-sumu-ponad-2-2-mlrd-grn–/
  Ćwiczenia Ukraińskiej Marynarki i Obrony Wybrzeża. Proszę zwrócić uwagę na kadłub fotografowanego okrętu.
  http://www.mil.gov.ua/news/2015/09/25/ukrainski-vms-proveli-kontrolni-navchannya-i-taktiko-speczialni-zanyattya–/
  Ćwiczenia kadetów wojskowych na Ukrainie. Czy mnie wzrok myli czy też broń osobista pokryta jest rdzą (zdjęcie nr 3) ?
  http://www.mil.gov.ua/news/2015/09/25/pid-chas-taktichnih-zanyat-kursanti-vijskovoi-akademii-otrimali-dosvid-z-upravlinnya-v-oboronnomu-boyu–/
  Ukraińska Armia naprawiła cywilny most w Donbasie. Szlachetnie i dobrze aczkolwiek rozmiary i forma naprawy są …. proszę sami zobaczyć i ocenić 😀
  http://www.mil.gov.ua/news/2015/09/25/vijskovosluzhbovczi-grupi-czivilno-vijskovogo-spivrobitnicztva-zbrojnih-sil-ukraini-vidnovlyuyut-infrastrukturu-donbasu–/

  Polubione przez 7 ludzi

  • Tego nie da się obronić tezami w stylu dekomunizacja, niszczenie pomników zbrodniarzy etc.
   To trzeba nazwać wprost chuligaństwo i profanacja miejsca pochówku. Mam nadzieję ,że winni zostaną złapani i ukarani.
   Co do stwierdzenia „Jakieś banderowskie ścierwa z polskimi paszportami” do końca nie jestem przekonany aczkolwiek dziwić może, że zniszczeniu nie uległy inne cmentarze prawosławny i żydowski.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Siemiatycze
   Zdjęcia zniszczonego cmentarza można znaleźć pod poniższym linkiem.
   http://www.siemiatycze.com.pl/milejczyce/5310-zniszczony-cmentarz-wojenny.html

   Polubione przez 7 ludzi

  • O tym na Onecie.
   http://wiadomosci.onet.pl/bialystok/zniszczono-blisko-60-nagrobkow-zolnierzy-radzieckich-w-milejczycach/dvr64p

   Przykładowe komentarze:

   ~jax : Bardzo nieprzyjemna sprawa. Są to groby żołnierzy rosyjskich , którzy na pewno nie chcieli ginąć na naszej ziemi. Za takie skandaliczne zdarzenia winni są nasi politycy , IPN oraz szmatławe media celowo podsycające nienawiść do Rosjan. Zapomnieli, że tam leżą ludzie , którzy też mieli domy , rodziny , życie. Groby Polaków też są rozsiane po całym świecie , ale nikt ich nie niszczy. To nie powinno było się zdarzyć. zwiń

   ~bosman1976 : Jako Polak przepraszam z głębi serca wszystkich Rosjan i obywateli byłych republik radzieckich za czyn popełniony przez grupę degeneratów. Proszę nie obwiniać narodu polskiego, działania małych grup próbujących skłócić Polskę ze wszystkimi którzy są lub byli naszymi przyjaciółmi nie reprezentują całości naszego narodu. Prawdziwi Polacy nadal potrafią myśleć samodzielnie. zwiń

   ~kroliklesny : Potem katole beda plakac, ze ich nagrobki gdzies zniszczono! Trzeba byc bezgranicznym bydlakiem, zeby niszczyc nagrobki ludzi, ktorzy po prostu zostali wcieleni do wojska i chcac nie chcac znalezli smierc wlasnie w Polsce. A gdyby nie oni, to ci wandale byliby nawozem dla Niemcow! Odpusc idiotom Boze, bo nie wiedza co czynia… zwiń

   Polubione przez 7 ludzi

 2. Na co może liczyć rodzina zmarłego żołnierza UA który uczestniczył w ATO?
  Zbierałem się do napisania tego podsumowania już jakiś czas temu, dzisiaj znalazłem trochę czasu i prezentuje co zgodnie z prawem Ukrainy przysługuje członkom rodziny poległego bohatera Ukrainy.
  Rodziną zmarłego to jego rodzice lub żona dzieci. Na cóż mogą liczyć krewni?
  Po pierwsze jednorazowa wypłata/ zapomoga równa 500 -krotności minimalnej krajowej, czyli 609 tysięcy hrywien (około 100 000 złotych). To największy zastrzyk gotówki na jaki może liczyć rodzina zmarłego.
  Zwrot za pochowek jest dużo skromniejszy -to tylko 500 hrywien. Renta po zmarłym w wysokości do 1898 hrywien (zazwyczaj dużo mniej), również nie zachwyca.
  Kolejnym dodatkiem są dopłaty/ bezpłatne korzystanie z wszelkiej gamy dopłat do wydatków budżetowych i tak członkowie najbliższej rodziny mają prawo do bezpłatnych przejazdów, (rodzice z 50% zniżką).
  Otrzymują dopłatę za media (gaz, prąd, woda) wynosząca 50% wartości rachunku i czynszu (tu również występują obostrzenia), rodzina zmarłego może liczyć na darmowe leki (przypisane przez lekarza) etc itd i pierwszeństwo w kolejkach do szkoły szpitali etc itd.
  Ponadto rodzina zmarłego może liczyć na dofinansowanie budowy, remontu domu
  Nie najgorzej, nieprawdaż?
  Problem jest jednak z realizacją zobowiązań. Jak sztab UA podał -oficjalnie poległo ponad 2200 żołnierzy i gwardzistów, tymczasem na WSZYSTKIE wypłaty dla rodzin zmarłych w tym roku przeznaczono „tylko” 1 mld hrywien.
  Matematyka nie kłamie część rodzin musiała nie otrzymać zasiłku (nie otrzymała pełnej puli wypłaty). W kwocie 1 mld hrywien mieszczą się tez wszelkie inne rachunki jakie UA ponosiła w ramach dotacji dla rodzin poszkodowanych min dopłaty za media, czynsz.
  poniżej oryginały tekstów w języku ukraińskim co według prawa należy się rodzinie poległym.
  http://www.ombudsman.gov.ua/ua/page/sehl/profile-law/rozyasnennya-z-aktualnix-pitan/pilgi-ta-viplati-chlenam-simej-zagiblix-vijskovosluzhbovtsiv.html
  https://honda.org.ua/forum/about113495.html
  Z ciekawostek – wypłaty, dopłaty, zasiłki i renty dla rodzin zmarłych i tak w porównaniu do innych grup post-ATOwskich są realizowane bardzo dobrze. Ranni, weterani, chorzy, osoby które straciły prace nie otrzymują nawet części tego co „Kijów” zapisał w ustawach i zobowiązał się dla nich uczynić.

  Polubione przez 6 ludzi

    • Poroszenko w ogóle nie wypełnił ANI JEDNEGO ze swoich przedwyborczych obietnic.
     Miał wyjść z biznesu – nie tylko nie wyszedł, ale jego roczne dochody wzrosły 7krotnie, a w „kraju agresora” w Lipiecku otwiera drugą fabrykę.
     Miał w 2 tygodnie zakończyć wojnę na Donbasie, dogadać się z Donieckiem i Ługańskiem… W krótce po tym na Ługańsk poleciał Su-25 który przeprowadził atak rakietowy na centrum miasta.
     Miał dać Ukraińcom bezwizowy wjazd do UE… Nawet nie będę komentował 😀
     Miał zniszczyć korupcję, a sam jego kolega ze studiów Misza Sukaszwili mówi o tym, że przy Janukowyczu nie było takiej korupcji.
     I było jeszcze kilka pomniejszych obietnic.

     Polubione przez 3 ludzi

 3. Jak wczoraj linkowałem o tym że arabskie media podniosły wrzask o tym ze do brzegów Syrii zbliża się nie tylko na ćwiczenia flota statków rosyjskich ale i okrety chińskie…
  Dziś mamy potwierdzenia. Okrety pojawią się razem z rosyjskimi akurat 28-ge – pewnie i o tej samej godzinie jak w ONZ będzie przemawiał WWP?
  http://warfiles.ru/show-96242-kitayskiy-avianosec-idet-na-pomosch-rossii-v-sirii.html

  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16131%2Fall
  Informację potwierdza członek Komiteteu Federcji ds Międzynarodowych FR Iror Morozow. Senator Morozow uważa że koalicja będzie pełna jeżeli dołączy się Iran

  Prezydent Iranu nie deklaruje się jasno ale mówi że Rosja powinna przyjąć „bardziej aktywne stanowisko” w sprawie Syrii
  Президент Ирана: Россия намерена принять более активное участие в борьбе с ИГ
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/118992

  Tymczasem USA nie popieraja projektu rosyjskiego wniesionego do ONZ w sprawie Syrii
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16117%2Fall

  Motorola też popiera armię syryjską! 🙂
  .https://youtu.be/o1lCLPV4xbE

  Skrót informacji z Syrii:
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16125%2Fall
  Filmy w linku
  📎1.Сирия. Кунейтра МИ-25 ВВС САА под зенитным огнем боевиков. 25.09.2015
  📎2.Сирия. Поражение танка Т-72 САА из ПТРК „Конкурс” боевиками „АРМИИ ИСЛАМА” 24.09.2015
  📎3. Сирия. Поражение танка из ПТРК „Конкурс” 20.09.2015
  📎4. Сирия . Поражение танка Т-62 правительственных войск из ПТРК 9К111-1 «Конкурс» 16.09.2015.

  Sytuacja w Latakii http://cont.ws/post/125763
  mapy .http://postskriptum.org/wp-content/uploads/2015/09/03.png
  .http://postskriptum.org/wp-content/uploads/2015/09/015.png
  .http://postskriptum.org/wp-content/uploads/2015/09/02.png
  .http://theaviationist.com/wp-content/uploads/2015/09/IAF-G550-961-2015-09-20_09_27-706×685.png

  Regnum pisze że gdyby zabrakło Asada i Alawitów to nic by nie zostało
  Потому как если убрать Асада и алавитов, то в Сирии остаётся только вот эта „умеренная оппозиция”, которая против ИГИЛ воевать не будет. Она вольётся в ИГ вместе со всей американской помощью. А кто тогда будет? А алавиты осознают, что их просто вырежут, если они допустят слабину. Таким образом, это единственная сила, на которую можно реально опереться в регионе для борьбы с ИГ.
  http://regnum.ru/news/polit/1978799.html

  Informacji z Syrii i „okolic” jest sporo interesujących – potem postaram się zbiorczo podrzucic

  PS
  Przy okazji
  МВД Германии заявляет, что каждый третий беженец лжёт, что он сириец
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/119008
  Niemcy juz się zorientowali że jedna trzecia „uchodźców” kłamie że są z Syrii

  W bonusie pani Sara Wagenknecht o tym że Europa musi przestać pomagać USA
  .https://youtu.be/O8MMBKLD_kU

  Polubione przez 7 ludzi

 4. Polska zamierza rozmieścić kolonistów w regionie Warmii i Mazur. O tym mówiono w Radiu Olsztyn. Powtarza to Kaliningrad i portal RuBaltic.ru
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16147%2Fall

  Może nalezy dokonac wymiany? Przesiedleńców z Akcji Wisła wywieźc na ukochana banderlinę?

  O tym juz było ale warto bez kropki

  O tym tez było! Ale po polsku teraz
  http://pl.blastingnews.com/europa/2015/09/niemieccy-zolnierze-z-czolgami-na-czele-opuscili-koszary-wiemy-co-trzeba-zrobic-00571599.html

  PS
  Seria tajemniczych wybuchów i katastrof przemysłowych dotarła do Japonii
  Рядом с международным аэропортом Токио произошел серьезный пожар на сталелитейном заводе, передает Agence France-Presse.
  На фотографиях в соцсетях видно, что дым наблюдается за много километров от места происшествия.
  На одном из снимков крыша крупного промышленного здания полностью охвачена огнем.

  По некоторым данным, завод принадлежит крупной компании Nippon Steel.
  .https://www.youtube.com/watch?v=xc8L4fDOras
  .http://cs628017.vk.me/v628017962/107b7/VIvB7NwxfMs.jpg
  .http://cs628017.vk.me/v628017962/107c8/Es1MLwz3GP0.jpg
  .http://cs628017.vk.me/v628017962/107d8/bmUA0SogQnw.jpg

  Polubione przez 7 ludzi

  • Polska zamierza rozmieścić kolonistów w regionie Warmii i Mazur.
   1. nie powinno się tworzyć skupisk bo to zalatuje enklawami
   2. widać mogą się obawiać reakcji chłopstwa (jeśli ośrodki wiejskie) a na W-M jest – generalnie – element napływowy, bez związków krwi z zasiedlaną ziemią
   3. Tyle tam pracy? Przecież to region o największym systemowym bezrobociu…

   Polubione przez 2 ludzi

 5. Mieszanka krótka:

  .https://youtu.be/Jnsjw30kiMs O przestepstwach i bestialstwach UPA na Białorusi

  Путин проведет переговоры в «нормандском формате» в Париже. Подробнее: http://politics.today/index.php?newsid=512
  Pan WWP spotka się w Paryzu z szefami krajów „normandzkiego klubu”. Jak podkreslono „nie planuje się spotkania Pana WWP z jego ukraińskim kolegą”

  Tezy WWP o „koalicji przeciwko IGIL” – moze ktos przetłumaczy bo znikam…
  Коалиция с Россией: план Владимира Путина по борьбе с ИГ

  1. Коалиция должна включать все страны региона, в первую очередь тех, кто воюет с ИГ на земле – сирийскую и иракскую армии, вооруженные формирования курдов.
  2. Действия коалиции должны быть одобрены СБ ООН.
  3. Урегулирование внутренних конфликтов в “проблемных странах”, которые находятся в зоне влияния ИГ, прежде всего в Сирии.
  4. Восстановление экономики и социальной сферы в этих странах.

  „Если мы объединим усилия на этих направлениях, то тогда мы добьемся положительных результатов, если будем действовать разрозненно и будем спорить между собой по поводу квазидемократических принципов и процедур на каких-то территориях, то это нас заведет еще в больший тупик” – Владимир Путин.

  Ukrop jedzie w bój. FIlm ze opowiadajacy o stronie kijowskiej .https://youtu.be/sSaK3LilAYQ

  Colonel o Krymie http://colonelcassad.livejournal.com/2403343.html

  .https://youtu.be/ja5zlGZRDc4
  Animowany film ukazuje absurdy „tolerancji”, jest to drastyczny obraz polityki multi-kulti i promowania środowisk LGBT.

  Po polsku:
  http://wmeritum.pl/wegierski-chlopiec-zbiera-jedzenie-wyrzucone-przez-imigrantow/

  Rosja uważa że niszczenie pomników w Polsce to nie przypadek a polityka
  МИД РФ: Есть впечатление, что глумление над памятниками возведено в Польше в ранг политики
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/119031

  Koloniści w FInlandii.https://youtu.be/aDzQUoahoFM

  Polubione przez 6 ludzi

 6. Na co oficjalnie mogą liczyć ranni podczas ATO żołnierze UA.
  -Żołnierze, którzy zostali ranni w obszarze ATO są uprawnieni do jednorazowej pomocy finansowej w wysokości od 5.960 hrywien do 304.500, w zależności od odsetka niepełnosprawności z powodu kontuzji.
  http://legal100.org.ua/documents/ato/poraneni/OGD.pdf
  Ponadto osoby które straciły kończyny mogą ubiegać się o darmowe protezy nóg i rak finansowane przez wojsko.
  Podczas ATO według oficjalnych danych rannych zostało 8000 żołnierzy. Na wypłatę należnych świadczeń+protezy wydano 180 mln hrywien. Oznacza to, ze średnio ranny żołnierz mógł liczyć na pomoc państwa w wysokości około 23 000 hrywien ( 4000 zł).

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Wróciłem i spróbuję jeszcze kilka linków zamieszanych dorzucic a potem może kilka tematów zbiorczych – jak się uda przekopac przez wszystko…
  Przepraszam że się mogę powtórzyć ale przyznaję bez bicia że nie odrobiłem lekcji i nie doczytałem co wklejone do tej pory…

  Posłowie Europarlamentu twierdza ze „blokada Krymu” jest nielegalna .https://youtu.be/9r2OCROH89E

  „Gambit syryjski” pozwolił Panu Putinowi powrócić na światową arenę .https://youtu.be/1_RbgXvLoqY

  Władze Kijowa kupiły w Czechach 30-letnie tramwaje…
  http://rian.com.ua/kiev/20150923/374152927.html

  Niżej upaść nie można – w Kijowie sprzedaje się pamiatki z ATO – np malowane łuski z różnych rzekomych „pól bitewnych” itd…
  .https://youtu.be/pcGakgMjTrM
  В центре Киева «герои АТО» продают сувениры из так называемой «зоны АТО». Гильзы различные, в том числе и от артиллерийских снарядов, пусковые трубы-контейнера от РПГ, и прочие патриотически оформленные штуки.
  Вот видео с этой «ярмарки». Корреспондент специально уточняет у этих «продавцов», эти гильзы реально боевые, этими патронами убивали людей, а не с учебных стрельб, и получает утверждающий ответ- да. Это реальные, боевые, и этим убивали.
  Полагаю, каждый киевский «патриот»- европеец просто обязан иметь у себя дома хоть одну гильзу, желательно от гаубицы, из которой убивали детей в Горловке вместе с родителями в их собственных домах. И гильза должна стоять рядом с портретом Бандеры. Во славу Руине, катись бы она к дьяволу.

  Piękny mem sie trafił 🙂
  .http://cs543100.vk.me/v543100175/aa4e/3d-3lhoqiVU.jpg
  Wiele osób będąc w Egipcie widziało rekiny, ale „Ruskich” którzy się do nich tulą mówiąc „łał – delfin!” – boją się do teraz…

  OT dla żołnierzy z ćwiczeń wojsk FR film http://vk.com/feed?z=video197412019_171306862%2F2baf229eaf170649af

  Tekst o kozakach z Australii dalekiej ciekawy http://bredikhinav.livejournal.com/172765.html

  Wandalizm a la Pologne .http://cs543103.vk.me/v543103145/84b0/R-ssnEaXUS0.jpg

  Sąd nad sprawą Mosijczuka przekształcił się w coś pomiędzy ZOOlogiem a cyrkiem
  http://vk.com/brusek?z=video274265138_171279769%2F743c94ae34ada3f20c
  .https://youtu.be/U4ekU0lRk18

  Najnowsze zdjęcie satelitarne z Syrii. Latakia. Dwóch Amerykańskich agentów CIA którzy rozkminiali te zdjęcia znalazło się w stanie przedzawalowym w szpitalu..
  .http://cs623423.vk.me/v623423737/45d86/92mYHeupwMA.jpg

  Opołczeńcy walą do ukrów .https://youtu.be/0DStzv9CHC8

  Egipt podobno potwierdza zakup rosyjskich KA-52 dla Mistrali
  http://cont.ws/post/125568
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16148%2Fall
  Info o czym mówimy .http://cs625631.vk.me/v625631549/1e695/-OacaDj0qPs.jpg

  Z cyklu – media ukraińckie jako przykład rozpadu osobowiści…
  :Armia FR zbombardowała wojska FR”
  .http://cs627421.vk.me/v627421155/14e85/gpvwPIdBIq8.jpg

  .https://youtu.be/3qOAt4t-1nU Niemcy przeciw Frau M.

  .https://youtu.be/NuQ-fjlJmN4 Spacer po polu kopru (ukropu)

  .https://youtu.be/jxE0xYVys-c Pan Satanowski o Bliskim Wschodzie…

  Powrót do domu… Byli w ATO bohaterami… http://vk.com/brusek?z=video285770124_171401542%2F6d20d32ea61cbcdb4f
  .https://youtu.be/FnQg4CDr_Lg

  Koloniści śpia na cmentarzu .https://youtu.be/AzT8fKFMSKQ

  Na Kolonistów czekają juz w Europie białoskóre hurysy…
  .http://cs623423.vk.me/v623423060/49ecc/rRB-6bysGY4.jpg

  USA wini ROsję o „wejście” do Syrii .https://youtu.be/nMQPrStWu5Q

  Rzekomo „to” juz tam jest 🙂 Na razie „Rysie” http://xn—-ctbsbaa3aibxhck.ru-an.info/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%85-%D0%B2%D0%BE%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D1%85-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B3%D0%B0%D1%85-%D0%B1%D1%83%D0%B4%D0%B5%D1%82-%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%89%D0%B0%D1%82%D1%8C-%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%BD%D1%8F-%D1%80%D1%8B%D1%81%D0%B8/

  IGIL ponosi dtraty .https://youtu.be/WUN10xk1LQI

  Czy Egipt odda Mistrale Rosji? Wyliczenia ile juz Rosja na tym „francuskim interesie” zarobiła. Bo to wejdzie do podręczników i anegdot: „francuski interes”
  http://www.politonline.ru/interpretation/22883377.html

  Bitwa o Kobani czyli kurdyjski Stalingrad http://jpgazeta.ru/bitva-za-kobani-stalingrad-v-kurdistane/

  http://freebeacon.com/national-security/russian-spy-ship-makes-port-call-in-caribbean/
  http://ria.ru/world/20150924/1280193302.html
  Amerykanie są delikatnie mówiąc głęboko zaniepokojeni tym że w „ich” okolicach pływa sobie jeden statek o którym wszyscy wiedza że to specjalne centrum zwiadu elektronicznego

  A to jest OT dla powodzian. jakby cos to „sprzedaję” czy podaję dalej ten genialny patent .http://cs7011.vk.me/v7011524/1bfcd/o2eZf8IVWyc.jpg

  Olga Iszczenko: „Pierwomajsk trzymał się tylko dzięki śp. pamięci mojemu mężowi”
  .https://youtu.be/KZWf9_ZrVCA

  http://politrussia.com/news/smi-v-bagdade-689/
  W Bagdadzie powstało centrum koordynacyjne, swoisty sztab do walki z IGIL. W skład tego gremium wchodzą Rosjanie, Syryjczycy i Irańczycy

  O koalicji Irak-Iran -Syria-FR
  http://www.discred.ru/news/koalicija_rossii_irana_iraka_i_sirii_gotovitsja_atakovat_islamskoe_gosudarstvo/2015-09-25-15846

  Jaką broń Rosja powinna dostarczyc do Syrii?
  http://www.discred.ru/news/rossijskoe_oruzhie_mozhet_pomoch_sirii_pobedit_igil/2015-09-24-15832

  Interesujący tekst o walce pomiedzy CIA a Pentagonem
  http://svpressa.ru/war21/article/132524/

  Pentagon chlapnął że będzie trenował zarówno syryjską „opozycję” jak i 900 szt nacgwardzistów z Krainy Szaleństwa http://www.novorosinform.org/news/id/37839

  Czy było jak się je na froncie po stronie kijowskiej?
  .https://youtu.be/TDmFDpn9Gdc

  Grisza na Krymie .https://youtu.be/zrpbVMkWFG4

  Austria wysłała 5000 kolonistów do innych krajów Jewrosojuza
  http://nahnews.org/363997-avstrijskie-vlasti-vydvorili-iz-strany-5-tysyach-migrantov/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  „Ara” z batalionu „czeburaszka” .https://youtu.be/Tn9Z1tJGzZA

  Niesamowita opowieść mieszkanki DOniecka o podróży do Odessy http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16046%2Fall

  Pan ROgow niezwykle ciekawie o Krainie
  .https://youtu.be/Cag8nuogY3U
  .https://youtu.be/pN9rSnVaf-s

  nasza pani Ogórek http://vk.com/brusek?z=video201976123_171758047%2Fb350a90ca710385453

  Tekst i dokumenty OBWE które mówią że OBWE twierdzi że ukry uważają ich za szpiegów
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16055%2Fall

  Polubione przez 7 ludzi

 8. Za pomoc humanitarna jaką zorganizował jeden poseł Bundestagu zwyzywani go od „hitlerowców”
  За помощь в отправке гуманитарной помощи в Донбасс депутата немецкого бундестага и члена ПАСЕ сравнили с нацистским лидером: http://ria.ru/world/20150925/1281508451.html
  http://kalmius-info.ru/obshestvo/novosti-obshestva/deputata-iz-frg-na-ukraine-sravnili-s-gitlerom-za-dostavku-gumpomoshhi-v-donbass.html

  Mem: dynamika kursu grzywny od ilości banderowców
  .http://cs623717.vk.me/v623717330/5087d/ssY2MkUmuQI.jpg

  Liaszko do prokutarotra: 30 soczystych sekund
  http://vk.com/brusek?z=video-62358666_171082526%2F7c7f21c1c33e7afaf3

  Służba Banderyzacji u’Krainy zatrzymała zastępcę mera Gorłówki http://nahnews.org/364712-gpu-zaderzhala-pervogo-zama-mera-gorlovki/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Mem .http://cs627916.vk.me/v627916033/1188f/32b9NDkzPys.jpg
  I tekst: http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16108%2Fall

  Polowy imam Donbasu: „jeżli Donbas wróci w skład Krainy to zacznie się rzeź”
  .https://youtu.be/zctx_LKxz54

  Psychiatry!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Blokujący Krym ustawili szubienicę i mapę rozbioru Rosji
  http://www.politnavigator.net/boeviki-ustanovili-viselicu-vozle-krymskogo-pereshejjka-i-kartu-razdela-rf.html
  .http://cs627827.vk.me/v627827763/124a6/CmtbUzH7450.jpg
  .http://cs627827.vk.me/v627827763/124af/ky0fIJC33mo.jpg

  Zniknął mi link na info że Pastor Turczynow wzywa Zachód do rozbioru Rosji. Turczynow oferuje „niezwycięzoną armię Krainy” do udziału w tym przedsięwzięciu…
  http://x-true.info/25733-turchinov-prizyvaet-zapad-gotovitsya-k-razdelu-rossii-i-predlagaet-na-etom-poprische-uslugi-svoey-armii.html

  Dziennikarkę parszywosektorowcy trzymali przez 9 godzin na granicy z Krymem
  .https://youtu.be/h2Ne2RQ9WRU

  W Mikołajewie znów wypadek spowodowany przez wojskowe auto
  http://novosti-n.org/news/read/93785.html

  A pod Odessą… znów krąży po drogach złom… http://infocenter-odessa.com/ukrnet/30625-v-odesskoy-oblasti-proehala-voennaya-kolonna-s-zrk-s-300.html

  Chwila niemieckiego humoru! 🙂 .https://youtu.be/7rIvJli6RxM

  O kerczeńskim „energomoście” .https://youtu.be/-N4dxxDA9lQ

  Kijowianie nie zamierzają wycofywac niczego z frontu .https://youtu.be/4W6dkHDzFys

  Niemiecki film dokumentalny o WWP .https://youtu.be/hf7MnNtPcxE

  takie jedno zdjęcie warte wszystkiego: „Autostrada Kirowograd-Mikołajów”
  .http://cs623722.vk.me/v623722774/46a1d/lRCln3FafyQ.jpg

  Jeszcze jeden film o jedzeniu w strefie ATO .https://youtu.be/qqoCGMyr_oA

  Przerywnik muzyczny! .https://youtu.be/QKpikM6AeP0

  Zestaw filmów z Syrii
  .https://youtu.be/vKeQwmsxHQo
  .https://youtu.be/oecYC1O5wUY
  .https://youtu.be/FiCFaNbrxXQ
  .https://youtu.be/elepfxCntyk
  .https://youtu.be/PP4m1Olomfk
  .https://youtu.be/QzbqzELU7vE
  .https://youtu.be/dvV1OQBnfUA
  .https://youtu.be/RrXNNdfoSCg
  .https://youtu.be/n_Y3-SEaMQE

  Kolejne zdjęcia satelitarne z Syrii. A z Donbasu dalej niet!
  http://warfiles.ru/show-96234-detalnyy-razbor-novyh-foto-rossiyskoy-aviacii-v-sirii.html

  mem .http://cs623722.vk.me/v623722710/45269/LnTnXRYex_k.jpg

  I tekst o tym ВАЖНО: Китай готов присоединиться к операции против «ИГИЛ» в Сирии, — источник http://rusvesna.su/news/1443177624

  http://warfiles.ru/show-96242-kitayskiy-avianosec-idet-na-pomosch-rossii-v-sirii.html

  Rosja żąda zamknąć Guantanamo
  МИД РФ: США должны закрыть Гуантанамо в рамках рекомендаций ООН
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/119024

  OT dla historyków. tego zupełnie nie wiedziałem, że w maju 1945 gdy Armia Czerwona wchodziła do miasteczka Demmin, ponad tysiąc Niemców, mieszkańców miasta popełniło zbiorowe samobósjtwo
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16140%2Fall
  .http://cs7066.vk.me/c7001/v7001524/1353b/J-EBR8igRhY.jpg

  Ruiny niedokończonej przez ukrów a zaczetej w ZSRR atomowej elektrowni na Krymie
  .https://youtu.be/dM_snrLWC-M

  .https://youtu.be/K3ap0j6mcz0 Z blokady Krymu film ciekawy

  Merkel: Niemcy będą płacić kolonistom po 670 €
  http://www.vladtime.ru/allworld/447778-merkel-germaniya-budet-vyplachivat-siriyskim-bezhencam-po-670-evro.html

  Tekst o USA interesujący
  http://podrobnosti.biz/news/6677-samoprovozglashyonnoe-gosudarstvo-ameriki–41

  Spiskowa teoria dziejów na temat pobytu Amerykanów na Księżycu. Uważam że tam byli ale musze przyznac że tym razem tekst ciekawy i tak dobrze napisany że muszę pomysleć jak go obalić. Chodzi o to że wyliczają iż Amerykanie nie mieli takich silników by to zrobić
  http://informburo.dn.ua/cgi-bin/iburo/start.cgi?info1=4911

  Polubione przez 5 ludzi

 9. Amerykanin o tym że USA skierowała Hitlera na Stalina i o innych pomyłkach USA .https://youtu.be/n3e5i3xIctA

  Klip o donieckim specnazie .https://youtu.be/1203j9ufEdk

  Jemen: http://vk.com/feed?z=video277246583_171695350%2Faf620f11fd5714d128
  Йемен 24.09.2015 Силы коалиции ведут наступление на позиции Хути

  Фрагмент ток-шоу „Время покажет” от 22.09.15 г. посвященный ситуации на границе Украины и Крыма, где ведущий Петр Толстой процитировал пост Порошенко в Facebook об украинцах…
  .https://www.youtube.com/watch?t=2&v=XKZkVwLY5pY

  Tymczasem w Lipsku uliczne burdy wywołali koloniści. Zaczęło się od tego że młody Afgańczyk groził nozem dziewczynce z Syrii
  http://nahnews.org/364838-nelegalnye-migranty-ustroili-massovuyu-draku-v-lejpcige/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV
  .http://cs623726.vk.me/v623726354/a0d74/9PBQQQhYpkM.jpg

  jest szansa że prawda o tragedii w Odessie w końcu przebije się do świadomości Europy
  http://ria.ru/world/20150925/1281534362.html#ixzz3mmSqYSZL
  Депутат ФРГ: доклад СЕ о трагедии 2 мая в Одессе не понравится Киеву

  Griszanow „Wróg u bram” .https://youtu.be/Wkbsoxzfssk

  Украинский 17 канал: Кто пан, тот гетман – w ukrTV o paralizu systemu ochrony obywateli

  «Паралич правоохранительной системы ведет к тому, что сейчас по периферии Украины возникают неконтролируемые территории. В стране начинается атаманщина. Любой человек сейчас, любой политик, имеющий в подчинении более 30 человек, может организовать любую акцию. И ему за это ничего не будет. Пока не будет взята в руки эта ситуация, пока этим людям не скажут «ай-яй-яй» и не разведут по углам, будет такая ситуация, когда любой царек по периферии сможет творить что угодно. Кто должен этим заняться? Президент, начальник СБУ, Министр внутренних дел. Пока они не будут исполнять свои обязанности, будет атаманщина», – об этом заявил военный аналитик Александр Майоров в программе «Война и мир» 17 каналу.
  Полную версию программы смотрите на официальной странице 17 канала: https://youtu.be/EuojQ3ccnKM

  Azarow z roku 2013. Prorok?
  http://vk.com/feed?z=video-102569806_171789938%2Fd054602c8c1ed4499d

  Do Syrii płyna okrety z Sewastopola .https://youtu.be/iU3GUhtFYRk

  Mem bez komentarza .http://cs627820.vk.me/v627820980/1482c/DdVypoU5lWA.jpg

  Mem dla kupujących czołg .http://cs629517.vk.me/v629517341/e156/A033BlqYTxs.jpg

  A to jest cudna informacja o tym że Jewrosojuz pomoze Białorusi wzmocnic granice na odcinkach z Kraina i Litwą! 🙂
  http://news.tut.by/society/465855.html

  Pan Łukaszenko zapewnia obywateli że na Białoruś nie przeniknie bandytyzm i banderyzm
  .https://youtu.be/aeY9c_UzD-U
  A „polskie” władze tak nie potrafią?

  Klip dawno nie grany! .https://youtu.be/OpezC3YwDoE +18!

  Grzybowska 15 lat temu nagrodziła orderem masowego mordercę zydów. teraz wypłyneło…
  .http://cs622716.vk.me/v622716750/420bc/if-a0CABcQI.jpg

  O gazie dla Krainy polecam .https://youtu.be/MLr0Zx44wlo

  Tak wygląda „izolacja Rosji” .http://cs627523.vk.me/v627523333/1efa2/5vxQqxq2xsI.jpg

  Polubione przez 5 ludzi

  • Amerykanin o tym że USA skierowała Hitlera na Stalina i o innych pomyłkach USA – wierutna bzdura (o zaliczaniu takich działa do pomyłek). Było to działanie wyrachowane, co gorsza, zakładało „wydymanie” sojusznika czyli GB bo jednym z celów które chciały uzyskać USA było przejęcie angielskich kolonii od wycieńczonej wojną GB. Innym z bonusów miał być handicap dla dorabiającej się i rozwijającej na wojennych dostawach amerykańskiej gospodarki
   w stosunku do zrujnowanych gospodarek europejskich.

   Polubione przez 3 ludzi

 10. .https://www.youtube.com/watch?t=77&v=REMk3LlzKgU Węgiersko-serbska granica

  Po spotkaniu na szczycie Chińsko-Amerykańskim:
  Си Цзиньпин: глобализация исключает вражду США и КНР

  Председатель Китайской Народной Республики Си Цзиньпин, комментируя итоги переговоров с президентом США Бараком Обамой, заявил, что в соперничестве двух держав не должно быть выигравших и проигравших. „Если Китай будет хорошо развиваться – от этого выиграет весь мир и США. Если США будут хорошо развиваться, от этого так же выиграет мир и Китай”, – цитирует китайского лидера информационное агентство „РИА Новости”. Он напомнил, что эпоха „холодной войны” давно закончилась, и сейчас мир живет в эпоху глобализации. „Народы должны двигаться вперед и отказаться от концепции „ты проиграл – я выиграл” или „игры с нулевой суммой”. Они должны установить новую концепцию мирного развития и кооперации”, – подчеркнул Си Цзиньпин. По его словам, Китай и США как две страны с самыми крупными экономиками, несмотря на различия между собой, имеют „общие интересы и ответственность за мир во всем мире и прогресс человечества”.
  http://www.novorosinform.org/news/id/37903

  A tym odlotowym zdjęciem żegnam się – dobranoc!
  .http://cs622828.vk.me/v622828907/21051/1raRpnAdsnM.jpg
  новое изобретение впк укропии! самоходное устройство „Хиборк”

  + bez komentarza .http://cs629110.vk.me/v629110359/3ce7/Mo-84daF-Gs.jpg

  Polubione przez 3 ludzi

  • Absolutnie nie jest moim zamiarem rzucanie podejrzeń na jakiekolwiek instytucje czy działania charytatywne, ale czy nie jest też tak, że organizacje charytatywne to wielki biznes np. dla koncernów farmaceutycznych? Można wiele zarobić na wszelkich ulgach podatkowych związanych z darowiznami. Można w ramach darowizny przekazać przecież leki, które nie są dopuszczone do sprzedaży w kraju producenta, które są w trakcie testowania itd. Produkcja będzie trwała nadal niezależnie od wszystkiego. Wszelkie procedury kontroli można ominąć, gdy chodzi o dużą kasę.

   Władze ŁRL musiały mieć bardzo istotne powody do podjęcia tej decyzji w warunkach, gdy w Donbasie brakuje wielu leków.

   Polubione przez 5 ludzi

  • Odnośnie dwóch Pani wpisów o sprawie „Lekarzy bez granic”. Zaintrygował mnie temat bo organizacja znana i bardzo szanowana, nie mówiąc że zasłuzona..

   Nie mam pod ręką informacji źródłowej – ale czytałem informację ze źródła czy władz wydających decyzję – to z pamięci odtwarzając chodziło o niewłaściwe przechowywanie – prosto z mostu mówiąc: trzymano w obskurnym magazynie z mozliwością dostępu zwierząt i owadów w jednym miejscy wymieszane i obok siebie stojące paczki z lekami (w tym w duzych ilościach do leczenia psychiatrycznego, rózne psychotropy itd..), z odżywkami dla dzieci i mlekiem dla dzieci oraz zwykłą chemię gospodarczą – typu proszki, wybielacze itd…
   Przecież zdrowy rozsądek nakazuje wygonic towarzystwo które robi takie rzeczy…
   Poz tym – przychodziło to jakąś „pocztą dyplomatyczna” nie było sprawdzane a obrót lekami – nawet „darowanymi” podlega pewnym procedurom..

   Generalnie sprawa bardzo podejrzana i rzucająca cień na „Lekarzy bez Granic”

   Polubione przez 5 ludzi

   • organizacja znana i bardzo szanowana – co może wynikać tak naprawdę wyłącznie z tzw. dobrej prasy. A ta jest skutkiem pracy tej organizacji dla CIA. O ile się nie mylę to ta organizacja jest albo stworzona albo zasilana przez Sorosa.

    Polubione przez 2 ludzi

 11. Dziękując za kolejny raport naszemu wspaniałemu admirałowi , Panu AdNovum – dowódcy tego niezatapialnego Okrętu, nawiązuję do tez raportu.

  W ukropii zanotowano pierwsze przypadki publicznego wybudzenia ze śpiączki.
  1.Tematem rozmów prezydenta Putina z Obamą nie będzie Ukraina. Powiedział w «Радио Вести» były przedstawiciel MSW krainy.

  Komentarze internautów:
  •Слово украина точно не будет звучать, потому что, как может звучать то, чего практически уже нет.

  •А чего об ней говорить-то, об Украине? Все уже пережевано-переварено-выплюнуто. Сейчас Европу волнует только проблема беженцев, а США – то, что Ближний Восток весь на Россию развернулся. Кому она сдалась, использованная прокладка Ukraine?
  http://www.politnavigator.net/v-kieve-podtverdili-chto-putin-ne-budet-obsuzhdat-ukrainu-s-obamojj.html

  2.Dyrektor informacyjno-analitycznego centrum „Perspektywa” na konferencji prasowej powiedział, że Ukraina była dla UE uprzywilejowanym partnerem, sąsiadem a teraz obywatele stali się już nie tylko Europejczykami drugiej kategorii ,ale euroazjatami kategorii trzeciej.

  Komentarz:

  Хохлы в глубине души понимают, что Америка их использует для достижения более высокой цели – дестабилизировать Россию. А это унизительно сознавать, что тебя используют. Поэтому они и злятся. А еще хохлов бесит, что у Русских нет к ним ненависти. Жалость, у кого-то презрение, у кого-то непонимание. Так обычно смотрят на обосравшегося алкаша, уснувшего в своем дерьме.
  http://www.politnavigator.net/v-kieve-priznali-chto-stali-dlya-es-evroaziatami-tretego-sorta.html

  Polubione przez 5 ludzi

 12. Porażające Informacje ze ścieków:

  1. MSZ Polski odmówiło wpuszczenia do kraju wiceprzewodniczącego Rady Ministrów Republiki Krym. Mudarow – według oświadczenia rosyjskiego MSZ – miał wziąć udział w spotkaniu przeglądowym wymiaru ludzkiego OBWE. Jest ono organizowane przez Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE (ODIHR), mieszczące się w Warszawie.

  Według komunikatu rosyjskiego ministerstwa „decyzja władz Polski powołujących się na to, że Mudarow został przez Unię Europejską umieszczony na liście objętych sankcjami obywateli Federacji Rosyjskiej, budzi całkowity brak akceptacji”. Zdaniem resortu decyzja ta jest sprzeczna z zobowiązaniami Polski dotyczącymi zapewnienia warunków dla działalności organizacji międzynarodowych, w tym ODIHR. „Działania władz polskich są w istocie rażącym naruszeniem celów i zasad pracy OBWE” – oświadczyło MSZ Rosji.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,MSZ-Rosji-nieprzyjazny-krok-Polski,wid,17871977,wiadomosc.html?ticaid=115a69&_ticrsn=3

  2. Austriacki parlament uchwalił reformę konstytucyjną, która zezwala władzom centralnym na narzucenie gminom przyjęcia migrantów w liczbie sięgającej 1,5 proc. ich ludności.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Austria-Migranci-moga-stanowic-do-15-proc-ludnosci,wid,17872122,wiadomosc.html

  Polubione przez 5 ludzi

 13. Przeglądam właśnie różne SMI, bo niekiedy wszędzie można trafić na istotną informację i na ua podano, że w październiku Czechy udzielą Węgrom pomocy w ochronie granic. Szkoda, że nie Polska. Polska ma już tylko wrogów i rozkazodawców.

  „В октябре Чехия отправит в Венгрию небольшую группу из 20 военных, а также транспорт, полевые кухни и другое оборудование, чтобы помочь справиться с наплывом мигрантов.”
  http://112.ua/obshchestvo/chehiya-otpravit-v-vengriyu-svoih-voennyh-dlya-pomoshhi-s-migrantami-260829.html

  Polubione przez 5 ludzi

 14. Proszę o wyrozumiałość, jeżeli była już tu podana rozśmieszająca czytelników informacja o tym, że Jaceniuk w ramach sankcji antyrosyjskich zakazał urzędnikom państwowym korzystania z programu antywirusowego Kaspersky.

  Komentarz internauty pod wiadomością dosadny, ale celny:
  „Хохлам еще от трипера надо запретить российские лекарства, вот тогда веселуха начнется…”

  http://www.politnavigator.net/ukrainskim-chinovnikam-zapretili-ispolzovat-antivirus-kasperskogo.html

  Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.