Wojna domowa na Ukrainie 26.09.2015r.- 219 dzień od nowego rozejmu.


„W odniesieniu do Syrii. Obecność rosyjskich wojsk w Syrii, obecność zielonych ludzików w Syrii jest bardzo podobna do tego co się działo na początku agresji i aneksji Krymu na wschodzie Ukrainy. To jest to czego oczekuje Putin- destabilizacji w różnych częściach świata. Jednak priorytetem dla niego była Ukraina”– powiedział ukraiński prezydent Perto Poroszenko udzielając wywiadu telewizji „Inter”.

„Jest to próba powrotu do polityki światowej tylnymi drzwiami. Nic się nie dzieje bez przyczyny. Wszyscy w sposób oczywisty dostrzegają te usiłowania. Wszyscy w pełni rozumieją rolę Rosji jako potężny czynnik destabilizujący, wszędzie tam gdzie tylko można”– w ten sposób podsumował swoją koncepcję Poroszenko.

Tak więc wg. ukraińskiego prezydenta, to Rosja doprowadziła, na nie spotykaną wcześniej skalę, do destabilizacji Bliskiego Wschodu w ramach tzw. „Arabskiej Wiosny”. To ona wyszkoliła bojowników arabskich, finansowała ich i uzbroiła, aby oni dokonali zbrojnej rewolty w krajach, które były sojusznicze wobec tejże Rosji?

To może też Rosja bombardowała siły wojsk rządowych w Libii, w Syrii i Iraku?

Pewnie Rosja również zorganizowała rewolty zwane „Kolorowymi Rewolucjami” w Europie Środkowo-Wschodniej, w wyniku czego w wielu krajach dokonano obalenia legalnych władz?

Oczywiście również Rosja doprowadziła do powstania bojówek Talibów w Afganistanie i w Czeczenii, aby oni walczyli przeciwko rosyjskim siłom zbrojnym.

Także Rosja jest winna temu, że ukraińskie wojska prowadzą operację pacyfikacyjną wobec części ludności zamieszkującej południowo-wschodnią część Ukrainy, w wyniku czego zginęło już, wg. oficjalnych danych podawanych przez ONZ, około 8 tysięcy cywilów, w tym wiele dzieci, starców i kobiet.

To Rosja zdestabilizowała Ukrainę przygotowując, szkoląc i finansując przez wiele lat wcześniej, tzw. opozycję demokratyczną, aby następnie zorganizowała ona bunt społeczny w wyniku którego obalono w 2014 roku legalnie wybranego prezydenta, czego następstwem jest obecna anarchia, bieda, upadek finansów państwa i gospodarki?

Jak widać Poroszence wszystko się poplątało i wszystko zaczęło się ze sobą mylić.

Jeśli więc on nie umie obiektywnie dokonać oceny sytuacji i wyciągnąć z niej właściwych wniosków, pytanie jakie można w tym momencie tylko zadać, jest następujące:

Jak taki człowiek może być głową dużego, i o poważnym znaczeniu w regionie, państwa?

Czy tolerowanie u władzy człowieka, który ma elementarne braki dotyczące wiedzy na temat otaczającej go rzeczywistości nie stanowi zagrożenia- nie tylko dla Ukrainy i żyjących tam ludzi- ale dla pokoju światowego, a przynajmniej pokoju w regionie Europy Środkowo-Wschodniej? Bo przecież jest to igranie z losem, gdy takiemu człowiekowi dano zapałki przy beczce wypełnionej prochem. Ciekawe więc kto go wybrał do władzy i kto jego władzę toleruje?

Czy protektorzy Poroszenki planują taką samą hucpę, w ramach swojej strategii destabilizacji świata, w imię ich globalnej nad nim dominacji, w Europie Środkowo-Wschodniej?

Czy nadal można taką politykę tolerować, tym bardziej, że już są tego owoce w postaci demonstracyjnej dyslokacji wojsk NATO ku wschodnim jego granicom, czy też zalewających Europę fal setek tysięcy uchodźców (jak na razie są to tylko setki tysięcy, bo potencjalnie może ich być nawet wiele milionów) z Bliskiego Wschodu.

Tak więc mówienie dzisiaj, że to Rosja spowodowała te problemy prowadząc do destabilizacji, jest propagandowym odwracaniem uwagi od prawdziwego (prawdziwych) sprawców tej sytuacji.

I nie dość tego; na tej propagandzie buduje się kolejną tezę, o rosyjskim zagrożeniu, czyli dalej eskaluje napięcie, a nie rozwiązuje problemy do jakich celowo wcześniej doprowadzono.

Idąc tym tokiem rozumowania; można przyjąć, że ta destabilizacja ma określony cel i nie jest przypadkowa, gdyż stanowi pretekst do wykorzystania jej jako oręż w walce z Rosją i jej wpływami, a więc ma prowadzić w pierwszym etapie do jej izolacji, a następnie do całkowitego unicestwienia w ramach jakieś nowej wersji „kolorowej rewolucji” albo „rosyjskiej wiosny”.

Tylko, że taka koncepcja, jak już wyżej wspomniałem, jest nieodpowiedzialną zabawą z zapałkami na beczce pełnej prochu.

Oczywiście organizatorzy takiej zabawy nie poniosą z tego tytułu żadnych konsekwencji, bo toczy się ona daleko od granic ich kraju.

I na tym właśnie polega istota problemu; aby nie dać się wciągać w imię własnego dobra w tego typu- zaplanowane gdzieś daleko od naszych granic- gierki.

Tłumaczenie zaś nam, że uczestniczenie przez Polskę w gierkach prowadzonych przez światowego hegemona, leży w naszym interesie- jest wierutną bzdurą, bo my nie mamy żadnego właśnie interesu w tym aby hegemon naszymi rękami wyciągał, pod tym pretekstem jakiegoś enigmatycznego zagrożenia naszego kraju, gorące kasztany z ognia.

Polska ma swoje żywotne interesy i tylko takie ją powinny zajmować, i do ich realizacji powinna dążyć, bo czy to, że będziemy np. gaz kupować od firm powiązanych kapitałowo z Ameryką, czy też od Rosji, nie ma dla nas żadnego znaczenia.

Ważne tylko w tym wszystkim jest to, aby doprowadzić do takiej sytuacji, aby ten gaz w imię interesów polskiej gospodarki i indywidualnych jego odbiorców, był kupowany jak najtaniej.

Czego oczywiście w żaden sposób nie gwarantuje ewentualny monopol amerykański kontrolujący i ustalający ceny w skali globalnej, o czym mogliśmy się ostatnio chociażby przekonać ostatnio na fali psychozy wojennej po kosztach zakupu broni z tego kraju, gdzie przepłacono wielokrotnie, zamiast kupić ją, jako największy sojusznik USA we wschodniej Europie, za cenę preferencyjną.

Tak to właśnie wygląda w praktyce, i do tego- posługując się usłużnymi, a często skorumpowanymi marionetkami sprawujących władzę- zaoceaniczny hegemon dąży, aby się bogacić jako imperium światowe, kosztem innych- często biednych krajów i ich społeczeństw. To jest ten nowoczesny neokolonializm, który bardzo dobrze funkcjonuje gdy stwarza mu się odpowiednie warunki.

I to trzeba mieć przede wszystkim na uwadze, aby nie dać się wodzić za nos różnej maści politycznym hochsztaplerom- tak krajowym jak i zagranicznym.

***

Na tym kończę ten przydługi wstęp przechodząc teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

A w Donbasie chyba rozpoczęła się, po ostatnim wzmożonym ruchu dyplomacji zachodniej w Kijowie, nowa faza tzw. operacji antyterrorystycznej.

Otóż dzisiejszej nocy, od godziny 21:59 ukraińska ciężka artyleria prowadziła ostrzał okolic piątej kopalni i miejscowości Szumy. Jak na razie nie są znane bliższe szczegóły dotyczące skutków tego ostrzału. Wiadome jest, że ludność Gorłówki schroniła się w piwnicach zaś 88 osób ostrzeliwanego rejonu ewakuowała się w bezpieczne miejsce.

Natomiast w Doniecku i na pozostałych odcinkach frontu wciągu poprzedniej doby było nadal spokojnie.

Wczoraj szef Centralnej Komisji Wyborczej DRL, Roman Liagin powiedział, międzynarodowy nadzór nad wyborami 15 października będzie prowadzony przez obserwatorów z UE i Ukrainy:

„Liczba obserwatorów jacy przyjadą do nas nie jest zbyt duża, ale można powiedzieć, że będą oni reprezentować kilka krajów z UE: np. Niemiec i Francji oraz z Rosji, Ukrainy i Chin”.

Dodał też, że poza granicami DRL będzie zorganizowany co najmniej jeden punkt wyborczy w Federacji Rosyjskiej, gdzie swoje głosy odda ludność zmuszona do ucieczki z kraju, a przebywająca obecnie w Rosji.

***

Specjaliści rosyjscy pomogli w uruchomieniu skanera do pomiaru rezonansu magnetycznego w klinice donieckiej:

Jak powiedział wczoraj szef Rady Narodowej DRL, Denis Puszilin, komentując dla dziennikarzy wyniki forum w Ługańsku: DRL i ŁRL muszą być gotowe do integracji politycznej z Federacją Rosyjską:

„Jest oczywiste, że Ukraina zrobi wszystko, aby nas zlikwidować, dlatego musimy być przygotowani na włączenie się w skład Federacji Rosyjskiej”

Denis Puszilin odniósł się również do ostatniej zapowiedzi ukraińskiego prezydenta, że planach przystąpienia Ukrainy w skład państw NATO:

„Dostrzegając propozycję Poroszenki wstąpienia do NATO, która była złożona podczas wizyty sekretarza generalnego sojuszu na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, sytuacja stała się bardzo jasna. Słyszeliśmy również jednoznaczne oświadczenie szefa rządu DRL, że jeśli Ukraina podejmie kroki w kierunku przystąpienia do NATO, to my zastrzegamy sobie prawo wycofania się z umowy podpisanej w Mińsku i następnie podjęcie działań mających na celu uwolnienia całego terytorium DRL i ŁRL ale również i innych regionów. Dla nas jest absolutnie oczywiste, że Ukraina musi posiadać status państwa neutralnego”:

W ramach rozmów trójstronnych: Rosja-UE-Ukraina zostało zawarte porozumienie w sprawie tzw. „pakietu zimowego” dostaw rosyjskiego gazu na Ukrainę. Ustalono tam cenę sprzedaży gazu na IV kw. br. dla Ukrainy na poziomie 248 $ za jeden tysiąc metrów sześciennych tego surowca:

Na koniec kilka zdjęć:

Kilka przypadkowych obrazków.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

145 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 26.09.2015r.- 219 dzień od nowego rozejmu.

 1. Miller szef Gazpromu stwierdził, że w przypadku mroźnej zimy środki wyasygnowane przez demokracje +Ukrainę na zakup gazu nie wystarczą. Konieczne będzie wsparcie kraju na U dodatkowymi 800 mln $.
  http://www.kyivpost.com/content/ukraine/gazprom-chief-executive-officer-says-another-800-million-for-ukraine-was-discussed-at-gas-talks-may-not-be-enough-amid-cold-winter-398713.html
  Trasa kolejowa omijająca Ukrainę zostanie oddana do użytku w 2017 roku. Na razie trwa budowa drugiej nitki torów.
  http://www.kyivpost.com/content/russia-and-former-soviet-union/russian-railways-reports-rail-line-bypassing-ukraine-to-open-in-2017-398724.html
  http://www.kyivpost.com/content/ukraine/russian-defense-ministry-starts-building-second-rail-line-bypassing-ukraine-398718.html
  Vladimir Starkov domniemany major wojsk rosyjskich walczacy dla DNR, który wjechał na Ukrainę ciężarówką wypełnioną amunicją został skazany przez sąd Doniecki z wydziałem w Kijowie na 14 lat pozbawienia wolności i przepadek mienia.
  http://www.kyivpost.com/content/ukraine/donetsk-court-convicts-russian-soldier-starkov-to-14-years-in-jail-property-confiscation-398689.html

  Polubione przez 6 ludzi

    • Tak to niestety jest, ze w Polsce k. Świnoujścia kobieta na kasie w hipermarkecie zarabia 1300 zł na rękę 40 km dalej na Zachód za podobna pracę jej rówieśniczka zarabia tez 1300 tyle że EURO.
     Średnie płace Polaków na wyspach to 1300 funtów/miesiąc -niewiele w porównaniu do Anglików :/
     Co do wydatków, alkohol, papierosy są dużo droższe, ale jak ktoś chce to na utrzymanie -mieszkanie, media, jedzenie etc wyda w miesiącu tylko połowę swej wypłaty. Resztę może odłożyć. W Polsce jest to praktycznie awykonalne :/
     Wielu moich znajomych wyjechało za chlebem do Irlandii i Anglii, większość z nich robi za tania siłę robocza, ale pomimo tego chwalą sobie kraj. Administracja/biurokracja jest nakierowana na obywatela. Prowadzenie własnej działalności jest powodem do dumy i państwo wspiera tego typu inicjatywy. Prawo przeciętny obywatel stara się przestrzegać, nie ma „świętych krów” jest jak to moi znajomi mówią-„jest normalnie”.
     Tylko ,że wyjazd tam niesie z sobą niebezpieczeństwo 🙂 Nie ma tam za bardzo co robić, Anglicy są dosyć sztywni ( to tylko ich młodzież robi z siebie głupków w Krakowie), jedzenie nie najlepsze, pogoda paskudna, humor angielski nie śmieszy, wiec nasze chłopaki albo biorą sobie żony, albo pija na umór.
     Nostalgia za krajem jest powszechna, ale na pytanie czy wróciłbyś do ojczyzny większość z nich odpowiada „co ty do czego?”.
     Proszę nie traktować mojego postu jako zachęty do emigracji (sam w końcu zostałem w Polsce), ale pokazaniu kontrastu jak działa kraj , chociaż poprawnie zarządzany i dbający o interesy obywatela i kraj sterowany przez obce siły i jak te różnice wpływają na warunki bytu obywatela.

     Polubione przez 5 ludzi

     • Dzięki za wyjaśnienia.

      Oczywiście wiedza ta dla mnie osobiście nie jest żadną nowością, chciałem tylko aby inni, którzy nie mają bladego pojęcia jak wygląda życie na emigracji ekonomicznej, dowiedzieli się czegoś więcej.

      Zatrzymam się przy tej okazji na jednym wątku: stosunku władz brytyjskich do własnych obywateli czy też pracujących tam czasowo emigrantów.
      Otóż gdyby był podobny stosunek naszych władz do własnych obywateli, to jak sądzę, nie trzeba by było nikomu wyjeżdżać za chlebem?

      A jednocześnie płace w Polsce byłyby dużo wyższe niż obecnie.

      Pozdrawiam.

      Polubione przez 5 ludzi

   • Owszem, 40, tylko że wynajem kosztuje też 4krotnie więcej niż w Polsce. Ja też w Irlandii zarabiam… Jakieś 120tys PLN rocznie, ale biorąc pod uwagę, że na wynajem mieszkania tudzież apartamentu musisz szykować 4-6tys miesięcznie a i żywność też jest średnio dwa razy droższa, tylko wydaje się że człowiek zarabia tam „niewiadomojakihajs”. Owszem, nie ma powodów do narzekań, ale…

    Polubione przez 5 ludzi

 2. http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16173%2Fall
  http://www.ridus.ru/news/198570
  Лицензия на убийство по-эстонски
  Licencja na zabijanie po estońsku czyli artykuł o ciekawostkach z bratniej Estonii.

  Tu nastepuje ciekawy opis:
  В начале этой недели, ​22 сентября, в Таллине произошло сразу три знаменательных события…Во-первых, 72-я годовщина освобождения Таллина от немецко-фашистских войск. Во-вторых, арест мэра Таллина Сависаара, самого популярного политика Эстонии, десятилетиями окучивавшего русский электорат с точки зрения поддержки политической легитимности эстонского государства. Третье же событие — Харьюский (Harju) уездный суд во вторник разрешил выдать Украине гражданина Эстонии Владимира Полякова, возможного участника боевых действий в Донбассе на стороне ополчения. Казалось бы, эти три события между собой никак не связаны, но на самом деле они несут прямое и четкое сообщение российскому обществу и руководству, а также проживающим там нашим соотечественникам.
  С моей точки зрения, это прямой вызов и проверка реакции руководства России — анализ дееспособности страны в Прибалтике, в условиях новых вызовов, связанных с активизацией РФ на внешнем уровне. И я поясню, почему.
  Мэр Таллина Сависаар. Фото из архива автора.
  Новая история Эстонии
  В Эстонии проживают чуть больше миллиона человек, из них более трети — русских — примерно 350 тысяч….
  itd.
  Skracając – opis ciekawych spraw które w minionym tygodniu nastapiły w jednym czasie w Estonii.
  Pierwsza sprawa to 72 rocznica wyzwolenia Estonii od hitlerowców jak nazywa się kulturalnych Niemców którzy próbowali tworzyć w swoim czasie soja wersje Eurosojuza…
  Druga sprawa to aresztowanie mera Tallina najbardziej popularnego polityka Estonii – (nie wiem jak przetłumaczyć десятилетиями окучивавшего русский электорат).
  Trzecia sprawa to – we wtroek sąd tamtejszy zgodził sie wydac ukrom obywatela Estonii który walczył podobno po stronie Opołczenia..
  itd – moze ktos streści?

  Polubione przez 5 ludzi

 3. PiS średnio lubię, ale z dwojga złego to chyba ta partia jest lepsza niż te osobniki z Po :/
  Właśnie przeczytałem o kilku złodziejstwach z ekipa od Bronka w tle.
  I tak nie dość ,że ex prezydent wydał na kampanie nie swoje pieniądze, nie dość ,że pod sam koniec swego urzędowania dał swej gwardii przybocznej sute odprawy i dodatki to wyszła sprawa kradzieży obrazów. poniżej artykuł o tym złodziejstwie.
  http://niezalezna.pl/71304-gesiarka-obraz-skradziony-z-palacu-prezydenckiego-juz-zostal-sprzedany

  Polubione przez 3 ludzi

  • A co na to polscy prokuratorzy?

   Sankcjonują to jawne łamanie prawa?

   Poza tym, w prasie ostatnio pojawiło się również kilka tekstów o różnych przewałkach posłów i kandydata na prezydenta z ramienia prawych i sprawiedliwych oraz zięcia śp. największego w historii polski nowożytnej prezydenta.

   Jakoś ten portal mianujący się „niezależnym” nie wspomniał o tych skandalicznych faktach ani razu.

   Jak sądzę, bezprawie usankcjonowane prawem sprzyja (a wręcz kusi politycznych kapitalistów) do popełniania różnych nadużyć a nawet pospolitych przestępstw.
   I jak wiadomo nawet rządy koalicyjne z PiS na czele nie ukróciły tego patologicznego zjawiska.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 3 ludzi

  • Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta RP jest w trakcie przygotowania materiałów dowodowych dla złożenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w przedmiotowej sprawie, zamierzamy niezwłocznie złożyć je po zakończeniu gromadzenia materiałów …

   Polubione przez 3 ludzi

 4. Pewien portal 🙂 czuje przeczuwa zmianę ekipy 🙂
  Posłowie PO postanowili jednak nie odbierać pieniędzy na repatriantów. Po fali oburzenia zmieniono decyzje z czwartku gdy to głosami PO postanowiono przesunąć środki przeznaczone dla repatriantów na islamskich uchodźców.
  ………….po-fali-oburzenia-po-ustepuje-oddaje-pieniadze-na-repatriantow/

  Polubione przez 4 ludzi

 5. O „etnicznych Polakach” z Mariupola http://nahnews.org/364899-etnicheskie-polyaki-stremyatsya-uexat-s-ukrainy-ne-ot-vojny-a-ot-nishhety/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV << tam info zbiorcze jak niżej:

  Donbas, Marjinka
  .https://youtu.be/UItyL66Gv70
  Марьинка! Украинские карательные силы ведут плотный огонь по народному ополчению Донецкой народной республики.

  Saudyjczycy w sojuszu z Al-Kaidą w Jemenie
  http://riafan.ru/416886-terror-s-vozduha-i-na-zemle-saudityi-v-soyuze-s-al-kaidoy-kroshat-yemen/?utm_source=amaidan&utm_medium=vk&utm_campaign=amaidan

  Ekspert: IGIL należy / mozna zlikwidować dopiero po zlikwidowaniu "sysryjskiej opozycji"
  http://nation-news.ru/163478-ekspert-igil-nuzhno-unichtozhat-posle-umerennoj-sirijskoj-oppozicii/?utm_source=amaidan&utm_medium=vk&utm_campaign=amaidan

  Obietnice obietnicami ale NATO nie przyjmie Gruzji – podobny przypadek jak z u'Krainą!
  http://rueconomics.ru/103034-smi-nesmotrya-na-obeshhaniya-nato-ne-prinimaet-gruziyu-v-svoi-ryadyi/?utm_source=amaidan&utm_medium=vk&utm_campaign=amaidan

  Mem o tym ze Obama PROSI Pana WWP o spotkanie.
  .http://cs7066.vk.me/c540109/v540109550/af66/gIWPZjoSiOk.jpg
  Proszę zauwazyć że tak jak dwa miesiące temu mówił linkowany Pan Piakin – USA przegrały tę wojnę światową a to sa tylko groźne dla świata ale drgawki śmiertelne "imperium". Zaś od paru miesięcy wszyscy pielgrzymują do Moskwy a WWP tylko z niektórymi chce się łaskawie spotykać – patrz casus linkowanej wczoraj przeze mnie informacji podkreslającej że na spotkaniu "normandzekiej grupy" w Paryżu Pan WWP NIE SPOTKA się z Poroszenką, co podkreśliły rosyjskie komunikaty oficjalne!

  Było o Estońii – teraz o łotewskich rusofobach co jak się okazuje w pewnych okolicznościch nagle przypominaja sobie język Puszkina – i zupełnie jak ukraińcy faktycznie to myslą po rosyjsku
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16179%2Fall
  .https://youtu.be/ajItplVL_bg
  .http://cs625117.vk.me/v625117567/4b3b2/hE8mgNZmP1A.jpg
  Видео инцидента впервые было опубликовано в четверг, и, по словам мэра латвийской столицы, «очень хорошо иллюстрирует все возможные стандарты националистов».

  Departament Stanu USA po wcześniejszej wypowiedzi że udział Rosji w Syrii bez konsultacji z USA może spowodować zniszczenie "nie tych /co trzeba/ terrorystów" – teraz walnął kolejna perełką lub granatem …
  .https://youtu.be/oLpuNy_3CuQ
  "Rosja dostarcza do Syrii więcej sprzetu niz jest konieczne do walki z terroryzmem"

  Pentagon gotów jest współpracowac z Rosja w sprawie Syrii ale "nie zapomina o Donbasie"
  .https://youtu.be/U5wucH5PuFE

  Polecam interesujący art-analizę na temat Syrii
  http://svpressa.ru/war21/article/132608/

  Amerykanie "są zaniepokojeni" że wyszkolona przez nich "opozycja syryjska" przechodzi pod komendę IGIL-owców
  http://www.discred.ru/news/pentagon_perestal_otricat_sdelku_podgotovlennykh_ssha_sirijcev_s_terroristami/2015-09-26-15866

  Amerykanie twierdzą że Rosja może zacząć bombardować terrorystów w Syrii "w dowolnym momencie" – co ich chyba troche niepokoi…
  Американская разведка считает, что Россия может начать авиаудары по Сирии «в любой момент», пишет издание Лос-Анджелес Таймс: http://ria.ru/arab_riot/20150926/1282703189.html

  Syria – samolot rosyjski?
  .https://youtu.be/1BjnL_26QBg

  Niemcy:
  http://www.faz.net/aktuell/politik/kommentar-applaus-aus-moskau-13821969.html
  http://ria.ru/world/20150925/1282443596.html
  Pani Merkelowa wzywa przywódców innych krajów do walki z przyczynami (!!!!) tego chaosu jaki jest w Europie! (Jakbym słyszał Poroszenkę?)

  mem +18 na którym sa europejskie dzieci – tak ma wyglądać "nasza Europa"?????
  .http://cs413630.vk.me/v413630081/8533/lyakMzQoDAs.jpg

  W bonusie Pan Zadornow w radiu w Krasnojarsku – 1,5 godziny – polecam!
  .https://youtu.be/zI1s0PIFpjI

  PS
  Społeczeństwo Krainy wydłubało zza kierownicy a potem rozpoznało w "wydłubanym" a pijaniusieńkim obywatelu samego naczalnika sił powietrznych Krainy
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16195%2Fall

  PS2
  .https://youtu.be/NrGmaVHNzYw
  Weteran IIWŚ o wczorajszym skandalu BBS. Ciekawie mówi!

  PS3
  http://nahnews.org/364908-minzdrav-rf-rossii-ne-ugrozhayut-epidemii-v-svyazi-s-naplyvom-bezhencev-s-ukrainy/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV
  Ministerstwo Zdrowa FR informuje i komunikuje że tłumy uchodźców z U'Krainy w Rosji nie stanowią zagrożenia epidemiologicznego…

  Polubione przez 5 ludzi

 6. Czy to bylo – taki kamyczek mały… 🙂 ???
  Poroszenko o ONZ – że nasze zadanie to umocnić /juz silna w domysle/ pozycje u’Krainy i międzynarodową koalicję podtrzymująca Kraine… jakos tak…
  П.Порошенко о Генассамблее ООН: основная задача – укрепить международную коалицию в поддержку Украины
  http://pressorg24.com/news?id=190372

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Nie wiem czy było o zamachu w Symferopolu?
  Według Pani prokurator Połońskiej bojec Azowa przyznał się do przygotowania zamachu
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16247%2Fall

  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16239%2Fall
  Dzisiaj ok g. 14 TC nieznany sprawca napadł na stację pogotowia. Zatrzelił dwie osoby . Strzelał do karetki w której było kilka osób. Kilka osób jest rannych.

  http://nahnews.org/365277-tragediya-v-simferopole-lichnost-strelka-ustanovlena-chislo-zhertv-vozroslo/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV
  Ilość osób zabitych wzrosła do 3

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Witam z krótkiego doskoku…
  WIdzę że znów góra niepublikowanych a istotnych informacji urosła – spróbuje wrzucić wybranych kilka linków…

  „Bohaterowie” – czyli zabójcy krórych juz nie ma na szczęście…

  Opis zasług jednego hieroja
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16248%2Fall
  .http://cs629310.vk.me/v629310840/1968b/KG7Wd8bm7g0.jpg
  Tu leży: .http://cs629310.vk.me/v629310121/10a8b/aq689hJYmH4.jpg

  Ten skończył dopiero co http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16245%2Fall
  .http://cs543104.vk.me/v543104758/6654/R8L5QeMZlcg.jpg

  O Zachodniej Europie idącej na pasku USA .https://youtu.be/aQJEj8cPypA

  Semen czyli Вот она – вся ценность жизни этих проституток…
  .https://youtu.be/jrOYVbddA5g

  Inny hieroj, niejaki Parasiuk w akcji .https://youtu.be/v6JP0WNOBtw

  Może to OT ale warto poświęcić czas…
  Глава Центра изучения современного балканского кризиса ИС РАН Елена Гуськова о постепенной сдаче сербскими властями Косова и Метохии. Ведущий – Дмитрий Плеханов. Очень интересно! Советую всем посмотреть!
  .https://youtu.be/8dokRV4dIc0

  A to na pewno OT – czyli 26 „wynalazków” jakich nie znał i nie wymyślił Zachód http://www.adme.ru/zhizn-nostalgiya/25-sovetskih-veschej-o-kotoryh-ne-slyshali-za-granicej-677305/

  Analiza niskich cen ropy na rynkach, co powoduje problemy w Arabii. Im tez budzet się gwałtownie nie domyka
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16237%2Fall

  Kolejne informacje o tym ze ZSRR formalnie dalej istnieje
  .https://youtu.be/oPWv0MikiFI

  A tak przy okazji – nie mam pod ręką ale chyba było że Białoruś „tyczy granice” z U’Krainą. Jest to posredni dowód na informacje jakie przelatywały przez internet rok temu że ukry przez ponad 20 lat istnienia tego „państwa” nie zadbały w ONZ by zarejestrować swoje państwo i granice…

  Wracając na Donbas – informacje o zaopatrzeniu w wodę Doniecka
  .https://youtu.be/GZzaocvFNK4

  Jakoś nasza praca o tym nie pisze że papież Pranciszek spotkał się w ONZ z szefem ONZ oraz z… Panem Czurkinem… Znamienne, prawda?
  Mało tego – w przemówieniu jakie wygłosił w zawoalowany sposób oskarzył USA o „ideologiczną kolonizację” oraz o dażenie do władz USA do legalizacji związków homoseksualnych…
  http://russian.rt.com/inotv/2015-09-26/Le-Monde-Papa-Rimskij-prepodal

  Poroszenko… Ja zawsze bredzi, ale warto wiedzieć o czym…
  Tym razem grozi Rosji sankcjami w przypadku gdy odbędą się wybory na Donbasie
  http://vognebroda.net/poroshenko-ugrozhaet-rossii-sanktsiyami-v-sluchae-priznaniya-vyborov-v-dnr-i-lnr

  Obiecał też że nie dopuści do wyborów! http://russian.rt.com/article/119238
  Może wbrew tym którzy się spodziewają sygnału do ataku i nowej ofensywy po wyborach – nastapi ona przed wyborami?

  Ranny dowódca „Ryś” jest w szpitalu w Moskwie i odgraża się że niebawem wraca na DOnbas! http://vk.com/brusek?z=video50636565_171691114%2F642b64717e6591ba72

  Niejaka Angela M. wzywa USA by sobie zabrano troche „kolonistów”
  .https://youtu.be/uQQdDlYBJXI

  Film. Były zołnierz armii kijowskiej, teraz dowódca czołgu armii DNR udziela wywiadu .https://youtu.be/aJ0kgsHvLqE

  W okupowanym Słowiańsku banderowcy rozwalają kolejny pomnik. Zdjęcia w linku http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16227%2Fall

  Film z Moskwy. Nówka od Grahama .https://youtu.be/0a_XLXx9Ngk

  OT dla biologów, genetyków i ciekawskich – jakie geny o co mamy po naszym bracie, neandertalczyku .https://youtu.be/117DNYRq5h8

  Długi wywiad z przedstawicielem ruchu „Ługańska Gwardia” .https://youtu.be/5zgP4KkHIvw

  Schetynienko wzywa na dywanik ambasadora FR http://nahnews.org/365275-v-mid-polshi-iz-za-intervyu-o-vtoroj-mirovoj-vyzvali-posla-rossii/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Graham przypomina rocznice śmierci wspaniałego Opołczeńca, Stanisława Timofiejewa. Znaliśmy go krótko – ale zapisał sie w naszej pamięci… Jest w kilku filmach wraz ze swoja baterią…
  Graham Phillips
  Today at 8:02 pm
  Сегодня, печальная годовщина, я хочу запомнить мой друг – Станислава Тимофеева – он был замечательным человеком. Для меня большая честь я его знал. Мы помним тебе Стаса.
  .http://cs625720.vk.me/v625720630/404c0/LWruEHtwBkI.jpg
  .http://cs625720.vk.me/v625720630/404c7/h9qqoEiCEjE.jpg

  Syria: w mieszkańców Latakii wstąpił optymizm i nowy duch!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16218%2Fall
  .http://cs7066.vk.me/c7001/v7001330/13977/94ANaYSJnA8.jpg

  W Szachtiorsku rozpoczeto odbudowę domów prywatnych http://vognebroda.net/v-shahterske-nachalos-vosstanovlenie-razrushennyh-domov-chastnogo-sektora
  .https://youtu.be/WpxDxnssXzg

  W Odessie napadnięto na człowieka z „gieorgijewką”
  http://vk.com/brusek?z=video-67413007_171499058%2Ff05f7f9f615818fa39

  OT zawierające w linku 10 filmów o słowiańskich runach w USA.
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16215%2Fall

  Prezydent Abchazji o tym że niebawem DNR uzyska oficjalny status państwa .https://youtu.be/ktA4F9YyrJs

  Dla surwiwalowców i nie tylko – jak przezyć pierwsze tygodnie wojny. Dotyczy także klęsk zywiołowych. Bardzo interesujące mysli… http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16211%2Fall

  OT graficzne. Zdjęcie tego szmbowozu amoże czegoś innego bez komentarza
  .http://cs7010.vk.me/v7010611/a4c6/gUKpqxnMsGg.jpg

  Kilka zdjęć i memów:

  .http://cs625219.vk.me/v625219996/46260/g4y_axQpNCM.jpg
  Wejscie Rosji do Unii

  Zdjęcie a propos tego że Arabia Saudyjska teraz przewodniczy ONZetowskiej komisji ds praw człowieka
  .http://cs627523.vk.me/v627523865/186c5/7WDVCZFm_hk.jpg

  mem po polsku! 🙂
  .http://cs623620.vk.me/v623620247/4965c/LJMaxayHZVk.jpg

  Kijowianie zaczna latac do Moskwy przez Dubaj i Amsterdam
  .https://youtu.be/8tJ5mzEeIcw

  Puszilin z grubej rury walnał:
  Пушилин: Отказ Украины от внеблокового статуса — шаг к третьей мировой войне
  http://nahnews.org/365296-pushilin-otkaz-ukrainy-ot-vneblokovogo-statusa-shag-k-tretej-mirovoj-vojne/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  OT dla miłośników statków, marynarzy i grupy Queen 🙂 Tak się wpływa do Hamburga! 🙂
  http://ria.ru/videoclub/20150926/1284330679.html <<<film w linku! 🙂
  .https://youtu.be/wEqxI6fO3h4 🙂

  Polubione przez 6 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.