Wojna domowa na Ukrainie 27.09.2015r.- 220 dzień od nowego rozejmu.


Wczorajszy solenizant- obchodzący swoje 50 urodziny- ukraiński prezydent Petro Poroszenko nie ustępuje nadal twierdząc, że nie widzi alternatywy dla członkostwa Ukrainy w sojuszu NATO.

W wywiadzie udzielonym ukraińskiej telewizji, Petro Poroszenko powiedział, że NATO jest najbardziej skuteczną organizacją zapewniającą bezpieczeństwo państwom w nim zrzeszonym i w związku z tym Ukraina powinna nadal dążyć do przystąpienia do tego sojuszu.

Podkreślił jednocześnie z całą mocą, że w Kijowie z obecnej koalicji rządowej, nikt nie wyklucza wejścia do NATO.

Jednocześnie wyjaśnił on kwestię wg. niego rzekomej odmowy przyjęcia przez NATO w swoje szeregi Ukrainy i Gruzji:

„Chciałbym uspokoić, że Ukrainie rzekomo stawia się przeszkody przed wstąpieniem do NATO. Jest wręcz przeciwnie, i trzeba to wyraźnie stwierdzić, że podczas szczytu NATO w Bukareszcie w 2008 roku, nic nie zostało przekreślone, żadna decyzja nie została anulowana, wobec Ukrainy i Gruzji. Tam jasno zostało powiedziane, ze dla Ukrainy i Gruzji, drzwi do NATO są otwarte”– powiedział Petro Poroszenko.

Prawie dokładnie miesiąc temu, bo 24 sierpnia we Lwowie na spotkaniu ze słuchaczami Akademii Wojsk Lądowych im. Petra Sahajdacznego, zgoła odmiennego zadania był ukraiński premier Arsenij Jaceniuk, który nie dość, że uważa odmowa przyjęcia Ukrainy w poczet sojuszu NATO, jest błędna, to jeszcze wyraził żal, mówiąc, iż:

„W rezultacie odmowy włączenia Ukrainy i Gruzji w 2008 roku do grupy państw aspirujących do członkostwa w Sojuszu Północnoatlantyckim doszło do agresji w Gruzji, a potem na Krymie i w Donbasie (…) Bronimy dziś granic Europy. Walczymy nie tylko o własne bezpieczeństwo; walczymy o spokój państw członkowskich UE. Walczymy o wartości wolnego świata, przeciwko rosyjskiej agresji. Jest to wspólna walka Ukrainy i całego cywilizowanego i wolnego świata”

No może dosyć już tej walki jaką prowadzi Ukraina pod przywództwem Jaceniuka; przypomnę teraz o co chodziło we wspomnianej decyzji podjętej podczas szczytu NATO w Bukareszcie w 2008 roku.

Oraz delegacje państw członkowskich sojuszu zadecydowały o tym, że nie ma możliwości szybkiego przyjęcia Ukrainy i Gruzji do NATO. Zadecydowało wtedy to, że uznano Ukrainę i Gruzję jako niedojrzałe i niegotowe, by dołączyć je do sojuszu NATO.

Jak powiedział wtedy, po spotkaniu w Brukseli ministrów spraw zagranicznych państw członkowskich NATO, przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Bundestagu, Ruprecht Polenza (CDU):

„Obydwa te kraje przejawiają jeszcze poważne deficyty pod względem demokratycznych standardów obowiązujących w sojuszu”

A ten właśnie „poważny deficyt”  jest głównym elementem zachowania procedur tzw. MAP (Programu Przygotowania do Członkostwa), co oczywiście wyklucza możliwość przyjęcia tych krajów w skład struktur NATO. Aby ominąć ten problem, Stany Zjednoczone zaproponowały wtedy aby tą procedurę w tym przypadku anulować, zastępując MAP pracą specjalnie na tą okazję powołanej Komisji NATO-Gruzja i NATO-Ukraina, które miały opracowywać co rok katalog zadań i reform dla kandydujących do przystąpienia do sojuszu państw.

Oczywiście chodziło tu tylko o to, aby pomimo nie spełniania warunków MAP, przyjąć oba te kraje do NATO. Niestety pod wpływem ostrych sprzeciwów Niemiec i Francji inicjatywa amerykańska została skutecznie zablokowana i ministrowie spraw zagranicznych państw członkowskich NATO, zadecydowali, że pomysł amerykański nie może zastąpić programu MAP.

Nie dość tego, podczas wspomnianego spotkania ministrów spraw zagranicznych państw członkowskich w Brukseli w 2008 roku, zadecydowano o nawiązaniu ściślejszej współpracy z Rosją, zamrożonej wcześniej po wydarzeniach w Osetii.

Sojusz chce „warunkowego i stopniowego zaangażowania w stosunki z Rosją”- powiedział po spotkaniu w Brukseli w 2008 roku ówczesny sekretarz generalny NATO, Jaap de Hoop Scheffer.

Oczywiście dziś, po siedmiu latach od tego spotkania, już kto inny jest sekretarzem generalnym NATO, zmieniła się również w tym czasie sytuacja geopolityczna, w tym doszło do rewolty na Ukrainie, ale jednocześnie podjęte wtedy decyzje nadal obowiązują. I co by nie twierdził ukraiński prezydent- nic ich zmienić nie może.

Tak więc bliższe prawdy są słowa ukraińskiego premiera (oczywiście oddzielając od nich twierdzenie o wojnie jaką w imię cywilizacji zachodniej i UE prowadzi Ukraina), który jasno powiedział, że „nie chcą nas w NATO”.

Na koniec tego wstępu chciałbym poruszyć jeszcze jeden wątek dotyczący naszych rodaków przebywających obecnie w strefie prowadzonych walk na południowo-wschodniej Ukrainie.

Otóż w Mariupolu, znajdującego się pod kontrolą ukraińskiej administracji i rządowych sił zbrojnych, już od wielu miesięcy grupa przebywających tam Polaków bezskutecznie apeluje do władz w Warszawie o ewakuację ich z tego miasta.

O wyjazd ubiega się tylko grupa licząca około 80 osób, które posiadają Karty Polaka i działają w lokalnym Polsko-Ukraińskim Stowarzyszeniu Kulturalnym.

Ci ludzie w poczuciu zagrożenie własnego życia, nie oczekują żadnej jałmużny, oni chcą po prostu mieć możliwość wyjazdu do swego ojczystego kraju, gdzie sami zadbają o swój los:

„My wiele nie chcemy, Przydałaby się jakaś pomoc na początek, jakieś tanie mieszkanie, praca. Jak się urządzimy, zadbamy o siebie sami. Nie będziemy na utrzymaniu państwa”– powiedział Włodzimierz Andrusewicz.

Pomimo tych apeli zagrożonych wojenną pożogą naszych rodaków, rząd w Warszawie pozostaje na nie głuchy.

Nie dość tego, żaden polityk z partii politycznych mających swoich posłów w parlamencie, również nie chce zająć się tą sprawą.

Widocznie los tysięcy arabskich uciekinierów z Bliskiego Wschodu bardziej leży im na sercu niż los niewielkiej grupy Polaków, mieszkających na wschodzie Ukrainy, którzy nie chcą żadnej pomocy, bo sami po przyjeździe do Polski dadzą sobie radę.

Przypomnę, że rządowy projekt ustawy o Karcie Polaka wpłynął do Sejmu 6 lipca 2007 roku, a glosowało za jej przyjęciem podczas 47 posiedzenia Sejmu 428 posłów, przeciw zaś niej było tylko 3. Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę 22 września podczas III Zjazdu Polonii i Polaków z Zagranicy.

Powołano również wtedy 6-osobową Radę ds. Polaków na Wschodzie, której wynagrodzenie przewodniczącego (pierwszym przewodniczący Rady został wybrany z jej członów powołanych przez premiera Tuska mgr. prawa Artur Kozłowski) wynosiło na początku jej powstania 3500 zł miesięcznie + 120 zł za każdorazowy udział w postępowaniu przed sądem administracyjnym.

Ciekawe co ta Rada robi obecnie, ile zarabiają członkowie jej składu oraz jakie są koszty roczne utrzymania jej siedziby, koszt korzystania z samochodów służbowych, delegacji itd?

Jak widać z tej bardzo szczytniej idei, podobnie jak z innymi tego typu inicjatywami, korzysta wąskie grono cwanych biurokratów, zaś ci dla których ona została powołana pozostawieni zostali sami sobie.

Wniosek z tego jest tylko jeden: nie wybierajcie od władzy cwaniaków i karierowiczów, tylko ludzi uczciwych i nie mówcie przy tym, że w Polsce nie ma już ludzi uczciwych i wzt. nie ma na kogo głosować.

Otóż ludzi uczciwych w tym kraju jest większość i tylko dzięki nim jeszcze to wszystko jakoś idzie do przodu, zaś złodzieje i cwaniaki pozostawiają po sobie tylko „ch****, d**** i kamieni kupę”– jak to nie tak dawno zauważył przy wódeczce podczas rozmowy z prezesem Narodowego Banku Polskiego Markiem Belką  prawnuk naszego sławnego pisarza, prominentny polityk z kręgów PO, Bartłomiej Sienkiewicz.

Jeśli więc sprawia Wam przyjemność aby żyć na „ch***, d*** i kamieni kupie” to głosujcie na tych, co dotychczas. Jeśli zaś chcecie coś zmienić dla dobra własnego i swojej Ojczyzny, to znajdźcie i zagłosujcie na ludzi uczciwych, którzy nie chcą władzy dla siebie tylko w tym celu aby Wam służyć.

http://wpolityce.pl/polityka/200833-pelny-obraz-afery-przeanalizowalismy-stenogramy-rozmow-opublikowane-przez-wprost-o-czym-rozmawiali-prezes-z-ministrem-przy-wodeczce

***

Kończąc ten przydługi wstęp przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W Donbasie nadal utrzymuje się spokój. Jak należy sądzić, przedwczorajszy incydent z ostrzałem celów cywilnych w okolicy Gorłówki, był tylko jednostkowym przypadkiem, który nie zmieni dalszego stanu rzeczy.

Natomiast w dniu wczorajszym o godzinie 13:37 miał miejsce jeden incydent, który polegał na tym, że przy ulicy Stratonawtow w dzielnicy Kujbyszewskiej w Doniecku została ranna- w wyniku eksplozji nieznanego urządzenia wybuchowego- Irina Gromelskaja. Z nie zagrażającym życiu obrażeniami poszkodowaną zawieziono do szpitala.

***

Wczoraj wieczorem w Kijowie na ulicy Anny Achmatowej nieznany sprawca ostrzelał z pistoletu asystenta Igora Mosijczuka, Stanisława Kolomiesa.

Incydent polegał na tym, koło idącego Stanisława Kolomiesa zatrzymał się samochód osobowy marki BMW x5, z którego oddano w jego kierunku siedem strzałów z pistoletu kaliber 9 mm. Sprawca nie zatrzymywany przez nikogo odjechał w nieznanym kierunku, zaś policja na miejsce zdarzenia przybyła dopiero 25 minut od chwili powiadomienia. Taką informację zamieścił na swoim profilu na Facebooku Stanisław Kolmies:

Dzisiaj w Odessie około godziny piątej rano dokonano zamachu bombowego na budynek obwodowej siedziby Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Na szczęście nikomu się nic nie stało, ucierpiała tylko główna fasada budynku, w tym okna:

Na koniec kilka zdjęć:

Dokumentacja fotograficzna miejsca zamachu podczas zawodów czołgowych 24 września w Thorezie. Ładunek wybuchowy o mocy przeliczeniowej około 200 gramów trotylu umieszczony był w przedziale bojowym mobilnego systemu obrony przeciwrakietowej „Strieła 10”.

Słowiańsk- demontaż cennej spiżowej rzeźby z fasady Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży. Czyżby prezent na 50 urodziny Petro Poroszenki?

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

96 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 27.09.2015r.- 220 dzień od nowego rozejmu.

 1. .Cytat:
  .http://cs7066.vk.me/c540103/v540103122/38a88/ycDZeva5_PE.jpg

  OY ale godne polecenia Крестьянская история. Документальный фильм. (2014) Historia rosyjskiej wsi
  .https://youtu.be/ipCL2BPCUtg
  + garfika .http://cs625620.vk.me/v625620992/4c31c/J_j1sy7pji4.jpg

  Napis z Genui .http://cs627522.vk.me/v627522700/333d/XDpJJk_Fiwo.jpg

  Mieszkańcy Zajcewa opowiadają .https://youtu.be/s560FjtJsnk

  Jak Pierwomajsk latem palono .https://youtu.be/EME8x9ysX3k

  Od bloggerów krótkie
  „В сеть попало видео, на котором запечатлена Штаб-квартира карательного батальона „Азов”. Беспорядок, антисанитария, свастика в рамке, нацистский военный марш и дегенеративные выражения лиц – вот будни этого „батальона”!
  http://vk.com/brusek?z=video-57424472_171563433%2F9838df71ba8cbff104

  Treningi pod Sewastopolem na nowych BTR82A
  Podobno w stosunku do porzedniej wersji to statek kosmiczny .https://youtu.be/wVpTIjtMcUQ

  Провокатор брызжет слюной, ополченец не идет на провокацию
  .https://youtu.be/TY_qlrXnrKg

  Fim od „azowców” http://vk.com/brusek?z=video20440927_170985309%2Fc6b05ccb518141e5b3

  Dziś juz raz cytowany Bilecki
  http://dnr-news.com/dnr/25744-bileckiy-dlya-ukrainy-bolee-opasny-oficialnye-vybory-na-donbasse-chem-organizovannye-boevikami.html

  Problemy na granicach Kraina – Donbas. Kolejki itd…
  https://eto-donetsk.com/obshestvo/937-volnovaha-i-artemovsk-kollaps-na-punktah-propuska.html
  Поступают тревожные новости от людей, пытающихся пересечь линию разграничения Украина/АТО. Есть не подтвержденные..

  .https://youtu.be/y3Bg9y59SDc Tańce na Donbasie juz były, ale powtarzam…

  Ukraina wprowadza cenzurę i ogranicza dostęp dla dziennikarzy w rejonie ATO
  .https://youtu.be/6dlIX1-X-SM

  O dziesiątkach Finów którzy wojuja po stronie Opołczenia i jednym z nich który wpadł w ręce ukrów. Był katowany, przezył.
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16282%2Fall
  .http://cs628716.vk.me/v628716925/18ceb/gzKQawAXBmY.jpg

  Opołczeniec z talentem! http://vk.com/brusek?z=video192947788_171768869%2F26568e79574dbc5ded

  Krym, po prostu Krym i „obejmij mnie!” 🙂
  .https://youtu.be/tupjJH1XN9M

  Grafika bez kropki 🙂

  Polubione przez 6 ludzi

 2. W DOniecku otwarto palac lodowy czyli ślizgawkę, ale jaką! 🙂
  .https://youtu.be/ezOeEWY92po
  В ДОНЕЦКЕ СОСТОЯЛОСЬ ОТКРЫТИЕ ЛЕДОВОГО ДВОРЦА «ЛИДЕР», ВОССТАНОВЛЕННОГО ПОСЛЕ ОБСТРЕЛОВ ВСУ

  Memy fajne:
  .http://cs302113.vk.me/v302113382/3069/DHeeMUaEDE0.jpg

  .http://cs625727.vk.me/v625727755/4d8a4/8xn7GiYvwY0.jpg

  Bezposrednia transmisja wystąpienia Pana ławrowa w ONZ
  Сергей Лавров выступает на саммите ООН по глобальному развитию — прямая трансляция

  Министр иностранных дел РФ Сергей Лавров выступает на саммите ООН по глобальной повестке дня в области развития на период после 2015 года. RT ведёт прямую трансляцию из здания всемирной организации.

  ➡ Смотреть трансляцию: http://russian.rt.com/article/119348

  .https://youtu.be/pbELLeP5euE

  Polubione przez 5 ludzi

 3. W miesjcowości wypoczynkowej Kemer w Turcji doszło do bitwy pomiędzy ukaińcami za Rosjanami wspieranymi przez Białorusinów i mieszkańców Kaukazu.
  Sa ranni. Nie wiem czy o tym samym pisał Mania – przyznaję że nie sprawdziłem 😦
  http://vk.com/nr_newrussia?w=wall-78967614_109643
  .http://cs7009.vk.me/v7009757/2b35/P0iXTm8looA.jpg

  Szef MSZ Holandii twierdzi publicznie że Pan Assad nie ma żadnej przyszłości
  https://russian.rt.com/article/119408
  У президента Сирии Башара Асада нет политического будущего, убеждён министр иностранных дел Нидерландов Берт Кундерс. Впрочем, вести диалог с его правительством мировому сообществу всё же необходимо, добавил он.
  «К власти в Сирии должно прийти переходное правительство, у Асада нет будущего», — приводит РИА Новости слова Кундерса.

  Byłemu „speakerowi” ATO i zwolennikowi zdecydowanego stłumienia powstania mięknie rura?
  .https://youtu.be/p7kv5-V86Tg
  http://politikus.ru/events/58915-ya-lgal-o-poteryah-i-ilovayske-eks-spiker-ato-podal-v-sud-na-minoborony-ukrainy.html

  Kolejny sukces Słuzby Banderyzacji u’Krainy
  .https://youtu.be/SElFmWL-p1Q

  O tym czy Rosjanie sa w Syrii.
  .https://youtu.be/QqDSxww63ug
  Артур Атаев – начальник сектора кавказских исследований РИСИ – о том, как коалиция США бомбит позиции ИГ в Сирии мимо цели; о мечте англосаксов втянуть Россию в новую масштабную войну на просторах Евразии.

  Pan Ławrow po spotkaniu z Panem Kerry .https://youtu.be/5wcLMzesyNA

  http://cont.ws/post/126691
  http://vk.com/feed?w=wall303927153_6539
  Pani Maria Zacharowa skomentowała oświadczenie szefa MSZ Francji który powiedział że „Мы нанесли удары по позициям ИГ в Сирии, где террористическая организация планировала свои атаки против Франции. Мы действовали в целях самообороны”
  Czyli że bombardowaliśmy w celach samoobrony…
  Pani Maria powiedziała tak: „Затейники какие: референдум в Крыму – это аннексия, а авиаудары без санкции СБ и согласия правительства – это самооборона”

  Czyli że referundum na Krymie to aneksja a bombardowania bez mandatu ONZ to „samoobrona”

  Poroszenko wyliczył i podał do wiadomości że z powodu WOJNY (!!!!) Kraina traci codziennie 5 mln USD
  http://dnr-news.com/dnr/25761-poroshenko-podschital-stoimost-dnya-voyny-na-donbasse.html
  Powiedział to w przemówieniu w ONZ

  Według prasy niemieckiej wojna zmierza z Donbasu na Zachodnią Krainę i niebawem przerodzi się w regularną wojnę domową. Powodem są tarcia polityczne we władzach
  http://politikus.ru/events/58924-voyna-idet-na-zapad-ukrainy.html

  Dziwnym trafem jutrzejszy dzień, dzień przemówienie WWP w ONZ będzie dniem ciekawym. Nie tylko z tego powodu co powie WWP / raczej się spodziewamy – choc mogą być niespodzianki/ – ale także z powodu umówionego spotkania u brzegów Syrii floty RF oraz Chin a także doszedł jeszcze trzeci klocek układanki. Jutro Gazprom zadecyduje czy od „zachodnich partnerów” będzie za gaz pobierał zapłatę w rublach…
  http://politikus.ru/events/58918-gazprom-isklyuchaet-dollar-iz-raschetov-za-gaz-s-evropeyskimi-partnerami.html

  Polubione przez 5 ludzi

 4. Kilka linków…

  Po polsku
  https://cyklista.wordpress.com/2015/09/27/solidarnosciowi-niszczyciele-rosyjskich-grobow-dlaczego-sukinsyny-nie-niszcza-niemieckich-grobow/

  https://cyklista.wordpress.com/2015/09/27/rusofobiczna-sitwa-solidarnosciowa-ma-sobie-wybic-gumowym-mlotem-z-pustej-glowy-amerykanskie-bazy-nato-w-polsce/

  .https://youtu.be/wo0BKEwQ2eM
  Немного юмора о завтрашней встрече Путина и Обамы

  „Cwany plan Putina” – czyli co powiedział WWP dziennikarzowi CBS
  http://russian.rt.com/inotv/2015-09-27/Putin-obyasnil-CBS-raznicu-mezhdu

  W ONZ brytyjski premier Cameron stwierdził że Prezydenta Asada po jego „detronizacji” czeka międzynarodowy sąd
  http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/2294729
  Ciekawe czy międzynarodowy trybunał czeka Camerona jako współsprawcę bombardowań Syrii i za popieranie rezimu Poroszenki?

  Poroszenko spotkał się „ukraińską diasporą” i obiecał że „da w zęby Rosji” . Rzekł że USA obiecała lepszych a może najlepszych nauczycieli do nauki walki…
  http://vk.com/feed?w=wall-3108310_308687

  Wystąpienie Poroszenki na konferencji „Globalne inicjatywy Clintona”
  .https://youtu.be/pidn0z8pj88
  http://dnr-news.com/video/25767-vystuplenie-poroshenko-na-konferencii-globalnye-iniciativy-klintona.html

  Poroszenka: Ukraina jest gotowa skierowac obywateli DOnbasu na normalną drogę życia
  http://dnr-news.com/dnr/25765-poroshenko-ukraina-gotova-vernut-zhiteley-donbassa-k-normalnoy-zhizni.html
  Порошенко: Украина готова вернуть жителей Донбасса к нормальной жизни
  Co on dzisiaj spozywał?

  Wystąpienie Pana Łukaszenki <<<POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  .https://youtu.be/XFRfXz5osR0

  Dziś Arszenik Jot chyba coś spożył bo gadał takie durnoty że ja tego nie rozbieram!
  http://dnr-news.com/dnr/25762-yacenyuk-rasskazal-o-gibridnoy-podlosti-rossii.html

  ZADZIWIAJĄCE:
  http://dnr-news.com/dnr/25766-shtaynmayer-pomosch-rossii-sirii-mozhet-pozitivno-otrazitsya-na-ukraine.html
  Штайнмайер: помощь России Сирии может позитивно отразиться на Украине
  Помощь России Сирии может позитивно отразиться на Украине, считает глава германского МИД: http://ria.ru/world/20150927/1286106086.html

  Donbas:
  http://dnr-news.com/dnr/25759-narodnaya-miliciya-lnr-vizit-boyca-vsu-na-blokpost-byl-provokaciey.html
  Wizyta jednego ukra na blokpoście Opołczenia była prowokacją. Nie tylko przyszedł obwieszony bronią, ale był ubezpieczany przez ok 10 snajperów
  Powiedzieli w sztabie LNR
  "В этом "походе" вооруженного до зубов "дипломата" прикрывала группа около 10 человек, включая снайперов. Сам визит удивительным образом совпал с присутствием представителей СММ ОБСЕ во время работ по ремонту линий электропередач в районе блокпоста, а четко обозначенные требование вызвать журналистов, сам текст и интонация его заявления наводят на размышления о заранее подготовленном и спланированном мероприятии, в котором что-то пошло не так, из-за этого не достигло конечных целей",

  Odessa: za poranny wybuch w SBU wzięli na siebie "odescy partyzanci"
  .https://youtu.be/3U7TOJLTbUQ
  http://vk.com/feed?w=wall-3108310_308674

  Polska – Rosja
  Rosja wzywa Polskę do dobrosąsiedzkich stosunków nie rozpalania nienawiści…
  http://vk.com/feed?w=wall-35276355_1076549
  http://tass.ru/politika/2294912

  Polubione przez 3 ludzi

  • Coś mi tu nie gra. Proszę zwrócić uwagę na to, że wg mediów MIG nie udzielił licencji na remont, a mają być remontowane silniki.
   Po pierwsze silniki nie są produkowane przez firmę MIG. Silniki są „remontowane” w innych zakładach niż tych, które remontują płatowiec.
   „Remont” silnika (chyba, że ulegnie awarii) to wymiana podzespołów którym skończył się resurs. Po kilku „remontach” silniki złomuje się, ponieważ skończył im się resurs całkowity.
   Nie wiem jak teraz, ale w przypadku pierwszych polskich MIG-29, silniki miały resurs 600 lub 800 godzin (wbrew pozorom, to nie jest mało – SO3 ze szkolnej ISKRY 1500 godzin) i remont zapewniał producent silników..

   Polubione przez 5 ludzi

 5. Bez komentarza – podobno zrzut ze strony Poroszenki

  Утром Вальцман встретился с „американскими украинцами”.
  Теперь даже комментировать не будем…
  Это скрин с оф. твиттера.

  Polubione przez 2 ludzi

 6. Znikam z zupełnym OT dla ciekawych świata – przypomniało mi się cos przyokazji tego jak w jakiejś dyskusji w której nie brałem udziału ktoś zacytował Zirinowskiego który powiedział że „Et Ruski toz to Ruski” – czy jakoś tak…
  Dawno – bardzo dawno temu, w czasach gdy o komputerach czytało sie w Młodym Techniku czytałem gdzieś o Polaku Tadeuszu Wolańskim i jego zapomnianych odkryciach dotyczacych języka etruskiego…

  Tak mi to zapdłow pamięć że przypomniało mi sie po ponad 30 latach – a że mamy teraz komputery to znalazłem źródło – ale nie trafiłem na oryginał. Znów te niedobre „Et Ruskie” sa lepsi niz Polacy którzy jedynie gęsi język znają…

  Oryginał – czyli tłumaczenia Wolańskiego – książka przetłumaczona na rosyjski.
  https://ru.wikisource.org/wiki/%D0%9E%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5_%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D1%8F%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B2,_%D0%BE%D0%B1%D1%8A%D1%8F%D1%81%D0%BD%D1%8F%D1%8E%D1%89%D0%B8%D1%85_%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D0%BE-%D1%80%D1%83%D1%81%D1%81%D0%BA%D1%83%D1%8E_%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8E

  O WOlańskim pisywali inni jak widze ale chyba bez znajomości jego dzieł…
  https://bialczynski.wordpress.com/2012/04/24/arkaim-z-lotu-ptaka-i-igry-bogow-seria-filmow-siergieja-strizaka/

  https://bialczynski.wordpress.com/co-to-za-strony/klan/straznicy-wiary-slowianskiej-wiary-przyrodzoney/o-ii-staroslowianskiej-swiatyni-swiatla-swiata-w-warszawie-andrzej-niemojewski-1864-1921-i-lech-niemojewski-1864-1952/tadeusz-wolanski-warszawsko-wielkopolski-straznik-wiary-slowian-1785-1865/o-odczytaniu-napisow-etruskich-rasenskichrutenskich-przez-tadeusza-wolanskiego/

  http://pl.sputniknews.com/polish.ruvr.ru/2014_02_13/Etruski-to-ruski-8267/

  A w bonusie znalazłem perełkę albo nawet diament i się szczodrze dzielę – skan ksiązki o runach słowiańskich – prosze zwrócić uwagę gdzie i kiedy wydane!:
  http://www.rcin.org.pl/iae/Content/5654/WA308_591_II10101_RUNY-I-RUNICZNE_I.pdf

  DOBRANOC!

  Polubione przez 3 ludzi

 7. „Państwo wspiera rozwój domów publicznych, podejmuje działania w celu podniesienia prestiżu prostytutek, wspiera działalność związków zawodowych i organizacji społecznych w domach publicznych”… „Rada Najwyższa Ukrainy określa główne kierunki polityki państwa w sferze regulacji prostytucji i działalności domów publicznych”.
  To przepisy z projektu ustawy o legalizacji prostytucji, który wpłynął do Wierchownej Rady. Ustawa nakłada na wiele organów państwowych określone obowiązki. Może gdy się nimi zajmą, to będą mniej szkodzić w innych dziedzinach? Natomiast podniesienie prestiżu przydałoby się raczej władzy.

  Tekst ustawy może rozbawić każdego a komentarze internautów są cudne.

  http://www.politnavigator.net/ukraina-obyazuetsya-povyshat-prestizh-truda-prostitutok-skandalnyjj-zakonoproekt-uzhe-na-sajjte-parlamenta.html

  Polubione przez 5 ludzi

 8. W Nowym Jorku minister spraw zagranicznych Rosji Sergiej Ławrow
  przeprowadził rozmowy z sekretarzem USA Johnem Kerry na temat syryjskiego kryzysu. Ławrow potwierdził powstanie koalicji /informacyjnego frontu/ do walki z terrorystami z tzw. „państwa islamskiego” w składzie Rosja , Iran ,Irak i Syria z siedzibą w Bagdadzie.

  Polubione przez 3 ludzi

  • Az trudno w to uwierzyć. Zeby w jednej koalicji wystąpił Irak, Iran. Przecież Irak jeszcze niedawno był zajęty przez wojska USA. Jeśli w tej chwili Irak sprzymierzył się z Rosją i Iranem to znaczy że USA nie udało się opanować tego kraju i ustanowić tam marionetkowego rządu.
   Z tego punktu widzenia okazuje się że Rosja jest dużo silniejsza niż się wydaje. Nic więc dziwnego, że na Ukrainie kraje NATO ograniczyły się do „gorących słów poparcia”. No ale zobaczymy czy ta koalicja będzie funkcjonowac.

   Polubione przez 3 ludzi

   • Pragnę zwrócić uwagę na linkowane nie tylko przeze mnie informację (chyba sprzed 2 tygodni), że Irak nie ugiął się pod naciskiem USA (podobnie jak Grecja) a jak to uczyniły Bułgaria i U’Kraina i nie „zamknął nieba” dla przelotu rosyjskich samolotów do Syrii…

    A już od jesieni chyba trwa dostarczanie sprzętu wojskowego z Rosji do Iraku…

    Polubione przez 5 ludzi

 9. Rzecznika rządu rosyjskiej dyplomacji Maria Zacharowa naloty lotnictwa Francji
  na pozycje tzw. „państwa islamskiego” w Syrii ,bez zgody syryjskiego rządu i wyraźnego mandatu ONZ , nazwała naruszeniem międzynarodowego prawa.

  http://www.vesti.ru/doc.html?id=2668834

  Przypomnę informację o tych nalotach :

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/francja-rozpoczyna-naloty-na-cele-panstwa-islamskiego-w-syrii,580793.html

  Czy dojdzie do powtórzenia libijskiego scenariusza NATO z lotnictwem Francji w tle ? Nie wiem.

  Polubione przez 3 ludzi

  • Myślę że nie będzie „scenariusza libijskiego”.
   Po pierwsze Syria juz ma albo będzie miała lada moment systemy S-300 które od momentu „X” zaczną zestrzeliwać to co „wrogie”…
   Po drugie – już Brytyjczycy – ku wściekłości Amerykanów – „zgłosili się” do Rosjan by uzgadniać ewentualne ich naloty i ich udział w nalotach…

   Francuzi przestaną latać i spokornieją po zestrzeleniu pierwszego Mirage’a…

   Już mamy oficjalnie potwierdzone istnienie „centrum koordynacyjno-informacyjnego” jakie powstało w Bagdadzie. O ile dobrze usłyszałem szefowanie tym gremium będzie rotacyjne. Przez pierwsze 3 miesiące dowództwo będzie należeć do Irakijczyków. Potem – nie pamiętam w jakiej kolejności do Syrii, Rosji i Iranu…

   Dziś mają się rozpocząć morskie manewry syryjsko-rosyjsko-chińskie. Praktycznie cały obszar wybrzeża Syrii jest zamknięty. Podobno Chińczycy będą dysponować swoim lotniskowcem…

   PS
   Создание Россией, Ираком, Ираном и Сирией информационного центра для борьбы с ИГ застало США врасплох, пишет New York Times. Вашингтон создание центра не одобряет: http://ria.ru/arab_sy/20150928/1286800742.html
   http://www.gazeta.ru/politics/news/2015/09/28/n_7641143.shtml
   Krótko napisane, kopiuję całość
   Для Вашингтона стало сюрпризом заявление иракских властей о сотрудничестве с Россией, Сирией и Ираном в борьбе с «Исламским государством», пишет New York Times.

   Отмечается, что уже второй раз за месяц Россия удивляет американских чиновников. В первый раз это произошло, когда на авиабазе в сирийской Латакии без предварительного уведомления появились российские самолеты.

   «Даже когда Соединенные Штаты рассчитывали на дипломатическую стратегию и пытались заручиться поддержкой России для кооперации в Сирии, Кремль продолжал встряхивать Белый дом при помощи односторонних военных и политических шагов», — высказывается мнение в статье.

   Журналисты подчеркивают, что власти России и США смотрят по-разному и на причины конфликта в Сирии, и это еще одна проблема, помимо возможных осложнений при отсутствии кооперации в нанесении авиаударов по исламистам.

   27 сентября власти Ирака заявили о сотрудничестве с Россией и Сирией в борьбе с ИГ, это подтвердил и МИД.

   Между тем, после сообщения Fox News о создании координационной ячейки в Багдаде информацию опровергли пресс-секретарь президента Дмитрий Песков и посольство России в Ираке.

   «Исламское государство» — террористическая группировка, деятельность которой запрещена в ряде стран, в том числе в России.

   Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.