Wojna domowa na Ukrainie 2.10.2015r.- 225 dzień od nowego rozejmu.


Tyle pozostało po ukraińskim „Goździku”.

„Unia Europejska nie może przetrwać bez Ukrainy”– powiedział podczas swojej wizyty na zaproszenie amerykańskiego Uniwersytetu Columbia, ukraiński prezydent Petro Poroszenko.

Poroszenko, jak się okazuje swój wyjazd do Nowego Jorku aby tam wziąć udział w jubileuszowej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, wykorzystał bardzo pracowicie.

Między innymi jako zaproszony gość miał szansę przedstawić swoje racje podczas sesji zorganizowanej przez amerykańską uczelnię- Columbia University, gdzie wypowiedział również zacytowaną na wstępie opinię.

Nie wiem jak on może wytłumaczyć fakt, że bez Ukrainy UE nie przetrwa, ale wiem jedno, że bez dobrej woli UE i państw członkowskich tej organizacji- Ukraina może nie przetrwać nawet do końca tego roku, bo po prostu zbankrutuje.

Natomiast kwestia; czy Ukraina jest potrzebna, a nawet niezbędna UE, jest bardzo problematyczna i naciągana. Bo UE bez Ukrainy przetrwa, a Ukraina skonfliktowana z Rosją, nie ma możliwości przetrwania bez pomocy tejże UE oraz międzynarodowych instytucji finansowych.

O czym więc takie słowa Petro Poroszenki świadczą?

Otóż jak zwykle o braku rozeznania realnej sytuacji i wyciągania wzt. z tego jedynie słusznych wniosków. Dlatego dziwi, że taka osoba jest jeszcze tolerowana jako partner na światowej scenie politycznej. Ale chyba ten czas już mija, bo dość już Poroszenko się skompromitował w oczach międzynarodowej opinii publicznej.

http://www.reuters.com/article/2015/09/29/us-un-assembly-ukraine-idUSKCN0RT2J720150929

http://www.theguardian.com/world/2015/sep/29/ukraine-president-accuses-russia-hybrid-war-un-petro-poroshenko

http://www.president.gov.ua/en

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że nie dalej jak tydzień  temu, pod koniec września, przebywała w Kijowie delegacja europosłów, która miała dokonać oceny  wprowadzanych przez ukraiński rząd reform.

Po wizytacji okazało się, że europosłowie nie są zadowoleni z osiągnięć ukraińskiego rządu, nawet jeden z nich- niemiecki deputowany- wypowiedział opinię, że:

„Widzimy, że Poroszenko i Jaceniuk staczają się do zachowań, które pozwalają im otrzymać korzyści z tej czy innej decyzji”

Widać więc na tym przykładzie kto tak na prawdę jest od kogo uzależniony i kto bez kogo potrafi przetrwać, ale na pewno nie jest tą stroną Ukraina, bo jej elity polityczne zamiast ratować kraj przed upadkiem zajmują się uzyskaniem korzyści ale wyłącznie dla siebie..

Inną gorzką pigułką dla ukraińskich władz jest kompromisowy plan, przyjęty przez przedstawicieli państw UE, dotyczący  pokojowego uregulowania sytuacji w Donbasie, wobec zbliżających się tam wyborów samorządowych. Otóż francuski dyplomata Pierre Morel zaproponował, że ukraińska Wierchowna Rada powinna w tym przypadku przyjąć odrębną ustawę, która pozwoli na przeprowadzenie wyborów na kontrolowanych przez powstańców terenie zgodnie z ustalonymi tam zasadami. Według nieoficjalnych źródeł Zachód ma się trzymać tego planu, którego pomysł zaproponowali: amerykańska asystentka Sekretarza Stanu Victoria Nuland wraz z sekretarzem stanu Federacji Rosyjskiej Grigorijem Karasinem.

Kijów oczywiście przyjął tą propozycję z jawną wrogością, ale nie ma nic do powiedzenia wobec dyktatu Zachodu, co jeszcze raz dowodzi, jak karkołomną tezą jest opinia Poroszenki, że „Unia Europejska nie może przetrwać bez Ukrainy”.

Natomiast aby zrozumieć na czym opiera się powyższa opinia można przekonać się na podstawie faktów jakie miały ostatnio miejsce.

Otóż, w wyniku długotrwałych i bardzo trudnych pertraktacji, zawarto wreszcie pod koniec września z Rosją porozumienie na temat ceny gazu jaki ma być dostarczany w IV kwartale tego roku na Ukrainę, co ma doprowadzić nie tylko do uzupełnienia brakujących zapasów z zbiornikach technicznych ale również możliwość tranzytu gazu na Zachód. Dzięki temu porozumieniu Ukraina będzie miała zabezpieczony gaz na zimę, a UE gwarancję, że gaz przez ukraińskie rury popłynie w jej kierunku, a nie ulotni się po drodze nie wiadomo gdzie. Otóż w czasie tych pertraktacji UE zobowiązała się wyasygnować ze swoich funduszy 500 milionów euro, aby w ten sposób wspomóc Ukrainę w płatności za zamówiony gaz, ale nie wzbudziło to wśród przedstawicieli kijowskiej władzy jakichkolwiek oznak zadowolenia:

„Dlaczego powinniśmy być wdzięczni za te porozumienia? Przecież dla Rosji również jest korzystne dostarczanie gazu dla Kijowa?”

A więc wg. logiki przedstawicieli ukraińskiego rządu; porozumienie to nie jest- z punktu widzenia Ukrainy- żadnym sukcesem. Jednocześnie Kijów dał do zrozumienia, że UE doprowadziła do finału te pertraktacje mając na uwadze wyłącznie własny interes, a więc powinna ona za cały gaz zapłacić.

Między innymi na tym właśnie problemie umocowana jest opinia, o tym, że „Unia Europejska nie może przetrwać bez Ukrainy”.

Tylko, że kijowskie władze, w swej krótkowzroczności, nie potrafią dostrzec w jakim złym świetle stawiają się wobec UE, i że takie podejście ma bardzo krótki żywot.

No chyba, że ukraińskie władze mają jeszcze inne atuty ukryte w rękawie, ale mając na uwadze dotychczasowe ich osiągnięcia, można przyjąć, że i tym razem nie będzie inaczej i bardzo się one zawiodą, a jedynym skutkiem będzie ich obalenie przez coraz bardziej biedniejącą większą część ukraińskiego społeczeństwa.

http://gazeta.zn.ua/international/berlin-skazal-na-vybory-_.html

http://www.tagesspiegel.de/politik/neue-debatte-ueber-sanktionen-gegen-russland-ukraine-fuehlt-sich-missachtet/12373864.html

http://www.dw.com/en/french-diplomatic-plan-to-permit-elections-in-eastern-ukraine/a-18756787

***

Kończąc ten wstęp przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Po ostatnim wzroście napięcia w rejonie Doniecka, wczoraj ponownie ukraińskie wojsko zaczęło przestrzegać bezwzględnego zawieszenia broni.

Tak więc w ciągu ostatniej doby był spokój i nie dochodziło do żadnych incydentów zbrojnych.

Według przedstawiciela biura prasowego ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego tzw. operację antyterrorystyczną w Donbasie, Anatolija Stelmacha: wczorajsze incydenty zbrojne w okolicach Doniecka, były działaniami sił powstańczych, które w ten sposób usiłują zdyskredytować stronę ukraińską:

„Według naszych informacji operacyjnych, bojownicy w sposób chaotyczny prowadzili przez jakiś czas ostrzał zajmowanego przez siebie terenu, w ten sposób próbując obwinić za to stronę ukraińską. My jeszcze raz podkreślamy, że ukraińscy żołnierze i siły ATO nie prowadzą ostrzału z żadnego rodzaju broni i ściśle przestrzegają porozumień podpisanych w Mińsku”.

Jak poinformował wczoraj wieczorem zastępca komendanta głównego Ludowej Milicji ŁRL, Siergiej Kozłow; wycofywanie broni o kalibrze mniejszym niż 100 mm przez siły zbrojne ŁRL rozpoczną się już jutro- 3 października- i będą przebiegały w dwóch etapach: pierwszy od 3 do 17 października i drugi od 18 października do 10 listopada.

Na temat obecnego wycofywania broni z linii frontu w Donbasie ukazał się na jednym z wiodących polskich portali bardzo stronniczy i manipulatorski tekst.

Otóż, w tekście tym pt. „Ukraina: Cisza w Donbasie umożliwia przygotowanie do wycofania uzbrojenia” już pierwsze jego zdania są przykładem na to jak wygląda manipulowanie informacją, cytuję:

„Cisza, która utrzymuje się w czwartek w Donbasie na wschodzie Ukrainy, pozwala na przygotowania do wycofania z linii walk z prorosyjskimi separatystami uzbrojenia o kalibrze poniżej 100 mm- oświadczyło w Kijowie dowództwo armii ukraińskiej”

W tej bardzo krótkiej przecież informacji są aż dwie próby manipulacji:

Po pierwsze sugeruje się, że to nie ukraińskie wojska do tej pory prowadziły ostrzał w Donbasie tylko „separatyści”, bo brak ostrzału z ich strony umożliwia wycofanie ukraińskim siłom zbrojnym broni z linii frontu. Po drugie zaś, używa się jak zwykle określenia „prorosyjscy separatyści”, co ma zasugerować, że są oni w jakiś sposób powiązani z Rosją.

Nie dość tego, o braku obiektywizmu w tego typu tekstach propagandowych, świadczy również i to, że zawsze opierają się one na jednym źródle informacji, którym jest strona ukraińska. A więc w ten sposób uniemożliwiają one czytelnikom wyrobienie sobie samodzielnie jakieś opinii na temat zasygnalizowany w tekście.

Taka narracja jest jeszcze wzmacniana w dalszej części tekstu niby komentarzem, którego śródtytuł „Ukraińcy powinni być czujni”– już sam mówi za siebie, bo wskazuje Ukrainę jako ofiarę a nie agresora w Donbasie.

Tak więc na tak krótkim tekście można się przekonać na czym techniki manipulacji polegają i w jaki sposób ukierunkowuje się odbiór takiego przekazu przez czytających tego typu „informacje”, bo przecież przeciętny człowiek nie musi wcale wiedzieć (o co zadbały już wcześniej masze media), jak w sposób obiektywny wygląda sytuacja w Donbasie.

Tego typu, pojawiające się wstawki informacyjne, mają na celu wyłącznie zachowanie logicznej ciągłości propagandowej, jaka została ustalona wcześniej, polegającej na tym, żeby przy każdej nadarzającej się okazji podkreślać nieszczęście Ukrainy, która jest ofiarą „rosyjskiej agresji” pod wszelkimi możliwymi postaciami. W tym przypadku pod postacią „prorosyjskich separatystów”.

Spełnia się w ten sposób spełnia się to do czego doszedł jeszcze na początku ubiegłego wieku nadworny hitlerowski propagandzista Joseph Goebbels, który mówił, że:

„Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą”

.https://pl.wikiquote.org/wiki/Joseph_Goebbels

Wczoraj w dzielnicy Kujbyszewskiej otwarto przedszkole nr. 29. Przedszkole znajduje się 1,5 km od linii frontu w wyniku czego wielokrotnie było ostrzeliwane przez wojska ukraińskie. Obecnie zostało ono wyremontowane dzięki czemu już dziś 30 dzieci podzielonych na dwie grupy; dzieci małych i starszaków, może mieć zapewnioną opiekę przedszkolną. Łącznie przedszkole może przyjąć 110 dzieci:

W Iłowajsku rozpoczęto budowę 34 domów dla osób, którzy w wyniku działań wojennych utracili dach nad głową. Domy mają zostać oddane do użytku jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia:

Natomiast w miejscowości Zugres władze lokalne sfinansowały budowę domu dla weterana pracy, którego poprzedni dom uległ zniszczeniu w wyniku ukraińskiego ostrzału artyleryjskiego:

***

W Charkowie nieznani sprawcy zaatakowali około północy kandydata na burmistrza miasta:

„Rosyjskiej propagandzie przeciwstawiamy wolność słowa”– tak wczoraj oświadczył ukraiński prezydent Petro Poroszenko. Pewnie największym przejawem „wolności słowa” w wydaniu ukraińskim jest pozbawianie akredytacji niewygodnych dziennikarzy i zabijanie mówiących prawdę publicystów i intelektualistów?

Jak poinformował wczoraj rzecznik prasowy ukraińskiego Sztabu Generalnego, Władysław Selezniow; w ciągu dwóch dni- licząc od północy 30 września- ukraińskie wojsko rozpocznie proces wycofywania broni o kalibrze mniejszym niż 100 mm z linii frontu w Donbasie. Zastrzegł przy tym, że w przypadku wznowienia walk, wycofywanie broni zostanie wstrzymane.

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck dzielnica Kujbyszewska- otwarcie przedszkola nr. 29.

W ŁRL powołano 50 nowych sędziów, którzy złożyli uroczystą przysięgę w obecności szefa rządu ŁRL, Igora Płotnickiego.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

124 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 2.10.2015r.- 225 dzień od nowego rozejmu.

 1. Właśnie przeglądałem MM. Niby nic nowego , ale na wschód od Mariupola , jakieś dziwne strefy pokazane.
  Ok. Na dziś tyle, mam nadzieję, że jutro szef wszystko wyjaśni co tak naprawdę się zdarzyło w Paryżu i jak to będzie mieć wpływ na przyszłość Noworosji. Wygląda na to, że porozumienia z mińska nie zostaną wypełnione do końca roku i będą przedłużone na rok 2016r.
  Spokojnej nocy państwu życzę, udanej słonecznej soboty i niedzieli, to może być ostatni tak ciepły weekend w tym roku.
  Dobranoc 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 2. Kijów i okolice…

  Wpierw daw memy dotyczące „Paryża”
  .http://cs627931.vk.me/v627931330/27e7a/L08gG3l0As4.jpg
  .http://cs627931.vk.me/v627931330/27f68/FggcnrEMfdA.jpg
  🙂 🙂 🙂

  Interesujący tekst: http://regnum.ru/news/polit/1983785.html
  Czyli co dzisiaj powiedział Pan Zacharczenko.
  Powiedział że dialog jest bardziej potrzebny stronie kijowskiej jak noworosyjskiej. Bo bez ustanowienia pokoju Kijów nie dostanie węgla z Donbasu. A bez tego węgla ukry nie przezyją zimy!
  Dodał że nie widać zadnego wycofywania sprzetu ze strony kijowskiej, mało tego – sa stale wzmacniane oddziały ludzmi i techniką.
  Jako przykład podał że pod Artiomowskiem i Słowiańskiem własnie dojechał kolumna wojska i 150 czołgów…

  Podsumowując – wydaje mi się że pozorowane rozmowy w Mińsku będą trwały ale w okolicy wyborów nastapi atak…

  Ale jednak w DNR trwaja przygotowania do wycofania „techniki”
  http://vognebroda.net/minoborony-dnr-pristupilo-k-podgotovke-poligonov-dlya-otvoda-tehniki

  teraz o broni klimatycznej czyli zwyczajnej w naszej cześci świata zimie…
  http://rueconomics.ru/105855-klimaticheskoe-oruzhie-blagodarya-soglasheniyu-s-evrosoyuzom-zimyi-na-ukraine-ne-budet/
  Dziś rzekomo znów „strony” (Jewropa-FR-Kraina) dogadały się co do cen i dostaw gazu. Ale banalnym problemem Kraińców jest brak kasy. Jak rozumiem to wszystko – nie jestem w stanie znaleźć na poprarcie tego co pisze stosownych linków – to „dogadano się” co do ceny dla Krainy oraz tranzytu gazu do Europy czyli ZAPEWNIENIA Kijowa że ten tranzyt będzie czyli mówiąc prosto że nie będą kradli!

  O gazie…
  http://news-front.info/2015/10/02/i-snova-na-povestke-dnya-zlobodnevnaya-tema-gaz-arina-matveeva/
  Dziś ukry oświadczyły ustami ich ministra braku energii że potrzebuja do przeycia gazu za 3 mld USD a mają tylko 0,5 mld USD w kasie.
  Tekst krótki i smakowity więc wklejam:
  Сегодня Министр энергетики Украины Владимир Демчишин заявил, что власти не намерены покупать российский газ на 3 миллиарда долларов, им хватит голубого топлива только на 500 миллионов, на этом решили остановиться. Демчишин утверждает, что они решили покупать газ по мере необходимости, то есть когда того пожелают. А то, что это их желание не прописано в контракте — не имеет значения, потому что не их величества его подписывали, а тот, кто подписывал, уже отмотал свой срок, так что взятки гладки. Если власти Украины не нуждаются в 12 миллиардах кубометров российского газа, то, есть вероятность того, что свои физические возможности в этом году они будут тестировать в вырубке леса, потому что вряд ли Россия пойдет на какие-либо уступки, итак много почестей. Как говорится: сделай добро, и оно обязательно вернется – сядет на шею и ноги свесит. По-моему с газовым вопросом происходит аналогичная ситуация. Еще недавно Украина выпрашивала у России скидку, на которую вроде бы дали согласие, умный и этому рад был, а наглый попросит больше. Видимо в Верховной Раде решили идти напролом, и извлечь как можно больше выгоды из этой ситуации. Дали скидку хорошо, будем требовать больше. Не будем на всю сумму газ покупать, а купим только часть, остальное наворуем. А то, что в контракте написано – плевать мы хотели, не такие законы нарушали. В общем, допрыгаются скоро до того, что останутся без скидки, да и вообще без газа накануне зимы. Autorka: АРИНА МАТВЕЕВА

  Górnicy DOnbasu w przeciwieństwie do górników Kijowa czy nawet naszych kopaczy wypracowali wiele% normy!
  http://vognebroda.net/shahtery-dnr-pochti-vdvoe-perevypolnili-plan-na-sentyabr
  «В сентябре 2015 года угледобывающие предприятия Донецкой Народной Республики всех форм собственности добыли 965 тыс. 936 тонн угля, что составило 184,2% выполнения плана», — заявили в ведомстве.
  План перевыполнили ГП «Донецкая угольная энергетическая компания», «Макеевуголь», «Торезантрацит», «Снежноеантрацит» и «Шахтерскантрацит».

  Z cyklu przestępstwa wojenne
  Военкоры в Новороссии взяли интервью у пенсионерки, жительницы поселка Октябрь. каратели обстреляли её двор из миномёта третьего сентября. Было зафиксировано прямое попадание во двор, взрывом разрушены хозяйственные постройки и дом,многочисленные ранения жителей дома. Обстрел велся со стороны расположения ТСУ.
  .https://www.youtube.com/watch?v=wtbIXdrjl28

  plus:
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_17058%2Fall – oraz filmy:
  http://vk.com/brusek?z=video192947788_171776492%2Ff0272c6e66c5959908
  http://vk.com/brusek?z=video192947788_171776491%2F455f8c0e405e5b1b0d
  http://vk.com/brusek?z=video192947788_171776486%2F0d7ce93317f0d37679

  Reportaz Anny News – z Pierwomajska
  .https://www.youtube.com/watch?v=fBI8i_i1kgI

  Jeszcze jeden film z „tankowego biatlonu DNR”
  .https://www.youtube.com/watch?t=2&v=q79Mjs_fyco

  Wierni Cerkwi Patriarchatu Moskiewskiego protestowali dzisiaj przez budynkiem MSW Krainy. Tekst i zdjecia
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_17040%2Fall
  Nie mam linku ale w tej sprawie ostry protest skierowało OBWE do Kijowa…
  jest! http://vk.com/brusek?w=wall274493429_17090%2Fall

  Pozytywy:
  Nadal trwaja prace nad poprawą stanu dróg w Doniecku
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_17069%2Fall
  .http://cs629423.vk.me/v629423884/164fb/SUAtZVluVc8.jpg
  .http://cs629423.vk.me/v629423240/12843/bIv81pYdW08.jpg
  .http://cs629423.vk.me/v629423805/10b4a/hKRFfnwk-ek.jpg
  .http://cs629423.vk.me/v629423110/111b0/bhAul-FlwPA.jpg

  Pan Zacharczenko odwiedził Liceum nr 14
  http://dnr-news.com/dnr/25978-glava-dnr-aleksandr-zaharchenko-posetil-gorlovskiy-licey-14-lider.html

  Apel o pomoc dla dzieci Doniecka z pieknymi zdjęciami dzieciaków
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_17077%2Fall

  Festiwal „cyrkowy” w Ługańsku. Piekne, pozytywne zdjęcia!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_17080%2Fall

  „Dziewczyny na wojnie”. A raczej Kobiety!
  W linku dwa zdjęcia Dam i sporo ciekawych opowieści…
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_17094%2Fall

  Pani Szyłowa o wyborach
  .https://www.youtube.com/watch?v=aCROOizHT9k

  Ukraiński Centrobank bardzo negatywnie dziś „zagadał”
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_17052%2Fall
  ЦБ Украины ждет падения ВВП страны на 11,6%
  Национальный банк Украины ухудшил прогноз падения экономики страны с 9,5% до 11,6%, передает УНН со ссылкой на опубликованный на сайте банка «Инфляционный отчет».
  «Ухудшение прогноза по сравнению с предыдущим обусловлено отсутствием значительного прогресса в восстановлении контроля над зоной АТО, ухудшением условий торговли для Украины, более существенным спадом экспорта в Россию, жесткой фискальной и монетарной политикой. Восстановление роста реального ВВП в годовом измерении прогнозируется уже в 2016 году —на 2,4%», — отмечается в отчете.
  Напомним, 22 сентября Всемирный банк ухудшил прогноз падения ВВП Украины до 12%.

  Takie OT ale małe – jak jesteśmy ‚przy pieniądzach”. Linkowałem o prowizorium budżetowym w USA jakie zostało przegłosowane z czasem ustalonym do końca grudnia. Ale okazuje się że kasa wydawana jest w takim tempie że mozliwe iz juz na początku listopada USA będą zmuszeni ogłosic swe bankructwo
  .http://podrobnosti.biz/news/7118-gosdolg-ssha-dostignet-verhney-granicy-k-noyabryu-2015

  Wracając do kasy kijowskiej. Okazuje się co nie jest zaskoczeniem, że nowa policja kosztuję Krainę sporo, więcej niz armia a przynajmniej płace w nowej policji sa duzo lepsze niz na froncie!
  Chłopaki z okopów! Wracajcie! Tam koleżanki policjantki piękne na was czekaj!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_17096%2Fall
  .http://cs625723.vk.me/v625723709/434f3/WNJdoDmkoNU.jpg <o takie!

  Wielokrotnie oglądaliśmy ukropską technikę z dospawanymi płotami. Teraz, po długich poszukiwaniach w sieci znalazłem pierwowzór. Czyli wyjasnia się po co to naprawde jest! 🙂
  .http://cs7011.vk.me/v7011524/1c6ef/sZ-fZZ5gM4M.jpg
  Противоугонная и противовандальная система
  Jest to specjalny system antykradziezowy i antywłamaniowy!

  "Komedia lotnicza". Kijów nie rozumie dlaczego Rosja wprowadza jakieś "sankcje" i prosi oficjalnie o wyjasnienia! To jest powazna wiadomość a nie dowcip!
  http://nahnews.org/370742-kiev-igraet-komediyu-trebuet-ot-rf-razyasnit-prichinu-aviasankcij/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Jednocześnie ukry twierdza hardo że oni na tej wzajemnej blokadzie mniej stracą – co juz udowadniane u nas było że te łeż i nieprawda!
  http://podrobnosti.biz/news/7161-andrey-pivovarskiy-ukraina-poteryaet-menshe-chem-rossiyskie-aviakompanii

  Ale to nie jest wszystko na co stac ukraińców!
  Teraz do Wierchownej wpłynał projekt ustawy by zakazać sprowadzać JAKIEKOLWIEK produkty z Rosji! Czy prąd też odetną? A Wegiel? A benzyna i olej?
  http://dnr-news.com/dnr/25979-v-verhovnuyu-radu-ukrainy-vnesen-zakonoproekt-o-zaprete-importa-tovarov-iz-rossii.html

  .http://cs622223.vk.me/v622223796/49f98/JAjK1bsHMlM.jpg
  Gra słów – WWP do po rosyjsku PKB

  Na razie parszywosektorowcy opublikowali swoje plany zdobycia Ługańska i DOniecka
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_17065%2Fall

  Na koniec "magazynka" absolutne OT – odlotowa fotka lekko paintszopowana! 🙂
  .http://cs540103.vk.me/c7001/v7001117/14395/BFfs0z1apRA.jpg

  Plus "jaki ten świat jest mały"… Tak to zatytułowałem w głowie
  .http://cs624116.vk.me/v624116738/4e5e4/DOqNJlZXwGc.jpg

  PS
  Jeszcze kilka linków "paryskich"

  Постпред РФ при ЕС Владимир Чижов рассказал, что Путин обсуждал с Олландом и Меркель
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/120806

  i bez kropki!

  a z kropką zdjęcie przekroju kabelka jaki jest układany pomiędzy Rosją a Krymem!
  .http://www.google.com.freecity.lv/userfiles/else/b/1436513726_20150710103526.jpg

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Linki z magazynka „Syria i okolice”
  Wpierw te które sobie ukradkiem przy obiedzie zanotowalem 🙂

  Wpierw „koloniści”
  Число беженцев на островах Греции может превышать число местного населения в несколько раз
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/120794
  Są trudności z liczeniem, ale juz się szacuje że na greckich wyspach liczba kolonistów przewyższa liczebnośc miejscowych mieszkańców

  Info z Niemiec. Niemieckie władze będą stosować siłę przeciwko antykolonistycznym protestom
  http://m.ria.ru/radio_brief/20151002/1295364021.html

  Prasa włoska: „Putin wygrał i nic juz nie należy robić” – bo on ten bałagan sam posprząta (w domyśle)
  СМИ Италии: Путин выиграл, и ничего уже сделать нельзя
  http://www.putin-today.ru/archives/15943

  Teraz Syria może już odetchnąć i spać spokojnie! W trybie nadzwyczajnym przyjeto Syrie do grona państw Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (https://pl.wikipedia.org/wiki/Organizacja_Uk%C5%82adu_o_Bezpiecze%C5%84stwie_Zbiorowym)
  http://yurayakunin.livejournal.com/3184873.html
  Cytat z Wiki:
  „Sygnatariusze wyrzekli się groźby użycia siły wobec państw trzecich, zadeklarowali nieprzystępowanie do sojuszy wojskowych, zapewnili, że agresja na którekolwiek z państw układu, będzie potraktowane jako atak na całą organizację”

  O III WŚ film .https://www.youtube.com/watch?t=1&v=zCFyOADW5BA
  3 МИРОВАЯ МОЖЕТ ВСКОРЕ НАЧАТЬСЯ – ПЛАНЫ США

  Syria. Kilka filmów z dzisiaj
  Подборка Свежего видео за 02.10.2015.
  В принципе ничего особого. Просто записи боевиков тех или иных ситуаций.
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_17044%2Fall
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_17044%2Fall&z=video-103440248_171586194%2F90e018fc10852b4469
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_17044%2Fall&z=video-103440248_171586186%2F384ba5ed79bd610990
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_17044%2Fall&z=video-103440248_171586185%2F9679e28a1ad2621fbf
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_17044%2Fall&z=video-103440248_171586184%2F8f58145ccde7f2af9c
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_17044%2Fall&z=video-103440248_171586183%2Fc10fdcbe6d6b13cf5b

  Do lotnictwa atakującego IGIL i inne „organizacje” podobno dołączyła flota FR
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_17047%2Fall
  Reuters wciąż pisze że lotnictwo nie atakuje IGIL ale „pokojowa opozycję”. Rosja rozszerzyła terytorium uderzeń. Zaczęli od skupisk band znajdujących się bliżej ich bazy.

  „Pokojowa opozycja”. Ciekawy jestem jak wygląda „opozycja niepokojowa”.
  Uwaga! Zdjęcia drastyczne!
  Знакомьтесь – „умеренная” сирийская оппозиция, которую просят не бомбить США и Саудовская Аравия
  To są ci pokojowo nastawieni opozycjoniści których Arabia i USA chcieli by zachować…
  .http://cs629408.vk.me/v629408789/13050/O8w9FOCCDBk.jpg
  .https://pbs.twimg.com/media/CQPjbFbWgAQ7BHd.png
  .http://cs629408.vk.me/v629408686/180a6/giE8aKuktD8.jpg

  Rosjanka (zwolenniczka IGIL) w centrum wydarzeń.
  .http://cs628823.vk.me/v628823952/17244/Sb9bRcZI_UQ.jpg

  Rosjanin z miskiem leci bombardować IGIL
  .http://cs625131.vk.me/v625131684/425cf/LxO2djCaolc.jpg

  O Ukrach co juz pisza i linkują nieprawdziwe informacje o rosysjkich zestrzelonych samolotach – a w zasadzie o jednym SU-25 nad Hamą rzekomo zestrzelonym. Tekst, film i odnośnik na ukrów
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_17084%2Fall

  Opołczeńcy co z DOnbasu wyjechali do Syrii walczą. Linkowałem o jednym co zginał. Teraz inny opisuje co widział
  http://novorus.info/news/analytics/40571-shaytany-begut-opolchenec-timur-o-tom-kak-izmenilas-situaciya-na-fronte-posle-bombezhek-rossiyskoy-aviacii.html
  W linku także filmy…

  Krótko mówiąc:
  Новости одной строкой.
  1. Россия продолжает уничтожать в Сирии объекты американских террористов «игил»
  2. Россия начала поставки оружия курдам, сражающихся с «игил»
  3. Россия может расширить спецоперацию против «игил» на территорию Ирака и других стран Ближнего Востока.
  p.s. Слышите тишину в Киеву? Это „укропы” офигевают от реальной мощи Российской Федерации.
  Do powyszego mem bez kropki

  O wojnie informacyjnej dobry link:
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_17060%2Fall
  .http://cs624716.vk.me/v624716659/4c447/CEaqo-MhqdM.jpg
  .http://cs624716.vk.me/v624716659/4c44f/7_73tB3fpSo.jpg

  IGIL pokazali rozwalony przez Rosjan bunkier
  .https://www.youtube.com/watch?v=3PGfUX4XWBg
  Игил показал уничтоженный бункер Российскими ВКС РФ. Сирия авиаудар ВВС России

  Znów pojawiają się pogłoski o dojrzewającej rewolucji pałacowej w Arabii
  http://mianews.ru/ru/2015/10/02/v-saudovskoj-aravii-nachalas-borba-za-prestol/
  Zdjęcie ciekawe: .http://cs629515.vk.me/v629515135/14014/WeBD8XEozvc.jpg

  Pan Puszkow wyraża zdziwienie wobec protestów Ukrainy i Arabii w sprawie bombardowań.
  http://podrobnosti.biz/news/7133-pushkov-udivlen-zayavleniyami-glav-ukrainy-i-saudovskoy-aravii
  Pan Puszkow dodał że ta „koalicja” (ukro-saudyjska), jest „dziwna” bo broni IGIL…

  Pan Kadyrow poprosił Pana Putina by pozwolił mu na delegację do Syrii, razem ze swymi „chłopcami”
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_17053%2Fall

  Francuscy dziennikarze puszczaja informacje o tym jakoby Irak poprosił Rosję o bombardowanie IGIL na terytorim Iraku
  http://rueconomics.ru/105716-eto-tolko-nachalo-rossiya-v-vozduhe-iran-siriya-i-irak-na-zemle/

  Polecam interesujący tekst: „Komu przeszkadzali chrześcijanie w Syrii”
  http://regnum.ru/news/polit/1982793.html

  Potwierdza się że po cięzkich walkach Kunduz w Afganistanie został odbity z rak talibów, ale ci zdobyli kolejne dwie miejscowości na północy kraju
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_17051%2Fall

  Senator Mc Cain wściekły twierdzi że USA ustąpiły Rosji i utrzaciły przywództwo świata
  http://newsland.com/news/detail/id/1615336/

  Jeb Busch: należy natychmiast przerwać „taniec zwycięstwa” Moskwy
  http://russian.rt.com/inotv/2015-10-02/Dzheb-Bush-SSHA-pora-prervat

  Obama: „USA nie będą z syryjskiego konfliktu tworzyc powodu do konfliktu rosyjsko-amerykańskiego”
  США не собираются превращать сирийский конфликт в российско-американскую «опосредованную войну», заявил в пятницу президент США Барак Обама: http://ria.ru/world/20151002/1295688452.html

  Czyżby Bułgaria nagle zmieniła ton?
  http://vk.com/feed?w=wall246327794_11044
  W linku tekst i kolejne linki!

  Wygląda na to że amerykańskie lotnictwo nad Syria jak zobaczy „ruski samolot” to zwiewa do swoich baz
  http://dnr24.com/main/13860-cnn-rossiyskiy-samolet-vytesnil-shturmovik-ssha-iz-neba-sirii.html

  Syn posła z Jordanii poszedł do igilowców i dokonal aktu samobójczoterrorystycznego
  http://vk.com/feed?w=wall-3108310_313712

  IGIL ewakuuje swoje rodziny na teren Iraku
  http://ria.ru/arab_sy/20151002/1295548355.html

  W bonusie grafiki rosyjskiej techniki jaka jest lub może być w Syrii
  http://vk.com/brusek?z=photo-69793374_380202273%2Fwall274493429_17054
  Jak się klinknie i klika dalej to jest tego więcej…

  PS
  Kolejny „wypadek przemysłowy”. Tym razem w USA.Взрыв прогремел на заводе в Пасадене, есть пострадавшие
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/120799
  W innym miejscu czytałem o dziesiatkach zabitych ale nie wiem czy to prawda…

  Mem:
  .http://cs622921.vk.me/v622921962/4381d/YXYpfktB7o8.jpg
  Jeżeli Rosję się mocno nacisnie to z niej wyłażą samoloty i czołgi

  + zestaw filmów z bazy rosyjskiej:
  http://vk.com/feed?w=wall256041675_8585
  1. Спецкоры «Комсомолки» побывали на российской авиабазе в Сирии
  2. Уничтожение корректируемой авиабомбой с Су-34 цеха по производству самодельных взрывных устройств
  3. Представитель Минобороны РФ рассказал подробности о работе информцентра операции в Сирии
  4. Запад смягчает риторику в адрес Башара Асада
  5. Сирия: крылья победы

  .https://www.youtube.com/watch?t=7&v=TdWMtPZvG5Q
  Opublikowany 02.10.2015
  At Maarrat Al-Nuuman (Idlib), Su-25 attack aircraft completely destroyed a large workshop aimed for production of bombs and improvised explosive devices and disguised as a plant for gas cylinders.

  Tekst o IGIL + mapka
  http://friend.livejournal.com/2024413.html
  .http://ic.pics.livejournal.com/friend/26740757/870908/870908_original.jpg

  + info nt. ukrów:
  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201510021749-2ra5.htm
  USA przekaża ukrom kasę na 60 dni dalszej wojny

  ++ cos niebywałego – Brytyjczycy aresztowali w Londynie szefa OPEC!
  Президент ОПЕК задержана в Лондоне, сообщает агентство Рейтер: http://ria.ru/world/20151002/1295635344.html

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Ten rosyjski krążownik o nazwie „Moskwa” zabezpiecza przez zagrożeniem powietrznym na morzu śródziemnym rosyjską bazę w Syrii :

  Zniszczenie przez rosyjskie lotnictwo punktu dowodzenia IGIŁ w Syrii :

  http://cassad.net/tv/videos/15045/

  Uderzenie lotnicze rosyjskiego lotnictwa po pozycjach terrorystów na wjeżdzie do МААРЕТ-ЭН-НУУМАН

  http://cassad.net/tv/videos/15046/

  Zniszczenie przez rosyjskie lotnictwo składu amunicji w rejonie МААРЕТ-ЭН-НУУМАН

  http://cassad.net/tv/videos/15047/

  desperacka obrona terrorystów IGIŁ przed rosyjskim lotnictwem :

  http://cassad.net/tv/videos/15087/

  szczęśliwy powrót rosyjskich lotników z wykonania bojowego zadania :

  http://cassad.net/tv/videos/14996/

  Zasłużyli na miskę zupy z polowej kuchni – takich spartańskich warunkach żyją lotnicy :

  Na koniec mapa bojowych działań rosyjskiego lotnictwa w Syrii :

  Polubione przez 4 ludzi

 5. @ AdNovum ; brusek !

  Uważam , iż zasadnym byłoby się zastanowić nad wyłączeniem wątku syryjskiego z tej rybryki i jego odrębnym prowadzeniu na przykład pt. ” Co się dzieje w Syrii ” z jednoczesnym prowadzeniem dotychczasowego ukraińskiego wątku, co uporządkuje w sensie merytorycznym i metodologicznym problematykę tych dwóch ważnych tematów dla naszych czytelników.

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.