Wojna domowa na Ukrainie 16.10.2015r.- 239 dzień od nowego rozejmu.


„Historia wykreowana przez Waszyngton (w sprawie katastrofy malezyjskiego samolotu MH-17– dopisek mój) jest pozbawiona jakiegokolwiek sensu. Tylko idiota mógł w nią uwierzyć”– napisał na swoim blogu dr Paul Craig Roberts.

Amerykański analityk Paul Craig Roberts zajął się tematem holenderskiego raportu końcowego na temat przyczyn katastrofy malezyjskiego samolotu pasażerskiego MH-17 dlatego, bo dość już miał kłamstw przetaczających się przez amerykańskie, i za nimi europejskie, media. Szczególnie oburzył go manipulatorski tekst amerykańskiego „NPR” (NPR– National Public Radio,  https://en.wikipedia.org/wiki/NPR), w którym moskiewski korespondent tego medium, Corey Flintoff dokonał swojej interpretacji tego w jaki sposób został zestrzelony malezyjski samolot.

Otóż według Flintoff’a rakieta, którą zestrzelono samolot została wystrzelona przez separatystów, ale jako że nie mieli oni odpowiednio wyszkolonych operatorów systemu pomagali w tym rosyjscy specjaliści. Tak więc rakieta została wystrzelona na polecenie separatystów, ale tym kto ją wystrzelił był rosyjski spec obsługi systemu przeciwlotniczych zestawów rakietowych „BUK M1”.

Tym sposobem Corey’owi Flintoff udało się za jednym zamachem powiązać dwie strony: rosyjską i separatystów, jako sprawców zestrzelania samolotu MH-17.

Sprytne rozwiązanie.

Tak więc po przeczytaniu takich wierutnych bajek nie popartych do tego żadnymi dowodami, doprowadzony do ostateczności Paul Craig, postanowił zabrać swój głos w sprawie ostatnio ogłoszonego raportu komisji holenderskiej na temat przyczyn katastrofy malezyjskiego samolotu MH-17.

Otóż Paul Craig nie posiadając również żadnych przekonywujących dowodów na to kto był sprawcą zestrzelenia samolotu MH-17 stara się wyciągać wnioski logiczne w oparciu o to; komu mogło zależeć na zestrzeleniu tego samolotu i jaki miałoby ono cel.

Oczywiście przemyślenia Paula Craiga nie są jakieś odkrywcze, bo pojawiają się one w różnych źródłach od pierwszych chwil po katastrofie malezyjskiego samolotu, ale jednocześnie akcentują to co jest bardzo charakterystyczne w otoczce tego tragicznego incydentu.

A więc co było najistotniejszym wydarzeniem, w chwili zestrzelenia malezyjskiego samolotu?

Jak wiadomo w lipcu ubiegłego roku toczyła się w wiodących mediach świata zachodniego potężna nagonka propagandowa skierowana przeciwko Rosji.

Nagonka ta miała na celu przygotowanie odpowiedniego gruntu i uzasadnienie rozszerzenia pod naciskiem administracji Stanów Zjednoczonych sankcji nałożonych wcześniej na Rosję.

Aby wzmocnić przekaz propagandowy przez światowe media przelewał się obrazy zbrodni rosyjskich wojsk, jakich dopuszczać się one miały w trakcie prowadzonej w tym samym czasie przez ukraińskie siły zbrojne tzw. operacji antyterrorystycznej. Oczywiście można przyjąć, że czas rozpoczęcia tej operacji przez ukraińskie władze, właśnie na początku lipca, też nie był przypadkowy i został on skorelowany z globalnymi planami amerykańskiego protektora.

Kolejnym etapem miał być jakiś bardzo spektakularny incydent, tak aby w jego wyniku, tak politycy europejscy, jak i zachodnia opinia publiczna, nie mieli żadnych wątpliwości, że rozszerzenie sankcji wobec Rosji jest moralnie uzasadnione i konieczne.

Tak więc w celu planowanego zaostrzenia sankcji wobec Rosji, które to miały ją powalić na łopatki, przygotowując tym samym odpowiedni grunt do niezadowolenia społecznego w tym kraju, które następnie- starą wypróbowaną metodą- miał doprowadzić do obalenia znienawidzonego przez amerykański establishment finansowo-przemysłowy rosyjskiego despoty, „cara Putina”- przeprowadzono dwa etapy operacji.

Pierwszym etapem było rozpoczęcie działań militarnych na wielką skalę przez ukraińskie siły zbrojne w Donbasie, które to działania w głównej mierze polegały na pacyfikacji ludności cywilnej, tym sposobem chcąc wymusić na niej uległość.

Drugi zaś etap, miał wstrząsnąć międzynarodową opinią publiczną, a więc polegał na zestrzeleniu samolotu pasażerskiego wraz z lecącymi nim niewinnymi cywilami- obywatelami różnych krajów.

Tym oto sposobem- po osiągnięciu celów pierwszego i drugiego etapu planu- dalsze zaostrzenie sankcji przeszło już gładko i amerykański hegemon osiągnął swój założony z góry cel jakim było rozszerzenie frontu walki ekonomicznej z Rosją.

Tak więc idąc tym tropem rozumowania oczywiste jest, że ani Rosja, ani tym bardziej (kontrolowani przez niąseparatyści- jak twierdzą zachodni politycy i wtórujące im wiodące media) nie mieliby żadnego interesu w zestrzeleniu samolotu pasażerskiego, bo na tym tragicznym incydencie tylko by stracili. Natomiast bardzo oczywisty interes- co wykazałem wyżej- miały Stany Zjednoczone.

I to w tym kierunku powinno pójść dochodzenie w celu ustalenia prawdziwych sprawców tej ohydnej zbrodni.

Tym bardziej, że już w kilka dni po katastrofie malezyjskiego samolotu, wysocy przedstawiciele amerykańskiego rządu rozpowszechniali oficjalne informacje, że mają dowody na to, iż to Rosja dokonała zestrzelania samolotu. Tak więc bardzo dziwne jest, że mając takie atuty w rękach jak dotąd władze amerykańskie nie wykorzystały ich w swej walce propagandowej z Rosją.

Można wzt. założyć, że takich dowodów nie ma, albo też wskazują one na zupełnie inny przebieg tego tragicznego zdarzenia. A więc nagonka propagandowa, którą rozpoczęto niemal natychmiast po katastrofie samolotu, miała na celu odwrócenie uwagi od rzeczywistego sprawcy (sprawców) i jednocześnie posłużono się nią jako pretekstem do zaostrzenia sankcji wobec Rosji.

Na koniec dla przypomnienia relacja filmowa z ogłoszenia wyników śledztwa holenderskiego Urzędu Bezpieczeństwa na temat przyczyn, które doprowadziły do katastrofy malezyjskiego samolotu pasażerskiego lot MH-17 w dniu 17 lipca ubiegłego roku:

http://www.paulcraigroberts.org/2015/10/13/the-mh-17-report-paul-craig-roberts/

http://www.npr.org/?refresh=true

https://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Craig_Roberts

***

Na tym kończąc wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W Donbasie nadal obowiązuje ścisłe zawieszenie broni i jak na razie nie ma żadnych sygnałów na to, że mogło dojść w ciągu ostatniej doby do jakiś spektakularnych incydentów militarnych.

Tak więc władza krzepnie, siły zbrojne zachowują czujność aktywnie przy tym się szkoląc, zaś ludność przygotowuje się do zimy.. Wszystko powoli, ale systematycznie w Donbasie się normalizuje.

W dniu wczorajszym w Doniecku ponownie doszło do spontanicznego protestu mieszkańców skierowany przeciwko działalności biznesowej znanego lokalnego oligarchy Siergieja Kurczenko.

Wczorajsza demonstracja odbyła się w tym samym miejscu co przedwczorajszy protest, z tą różnicą, że jeśli przedwczoraj było na niej około 600 osób, to wczoraj już około dziesięciu tysięcy protestujących, a więc akcja protestacyjna rozwija się dynamicznie:

Tak jak już wczoraj wspomniałem do Donbasu przybył kolejny 41 konwój z rosyjską pomocą humanitarną. Dziś załączam relację filmową z tego wydarzenia:

Władze DRL uruchomiły stałe połączenie kolejowe z Janinowatej do rosyjskiej granicy w Kwaszczinie. Pociąg pasażerski z lokomotywą spalinową będzie kursował codziennie rozpoczynając swoją trasę o godzinie 06:30 w Jasinowatej, a następnie tego samego dnia wracać będzie z granicy w miejscowości Kwaszczino.

Szef krymskiej Rady Narodowej, Siergiej Aksienow zapowiedział, że bardzo chętnie spotka się na ringu bokserskim z ukraińskim oligarchą Igorem Kołomojskim. Przypomnę, że krymska Rada Narodowa znacjonalizowała wcześniej cały majątek Kołomojskiego jaki posiadał on na Krymie.

***

Małżonka ukraińskiego prezydenta Perto Poroszenki, Marina odwiedziła wczoraj Mariupol z okazji święta Dnia Ukraińskiego Obrońcy. Uroczystość odbyła się w podniosłym duchy przepojona szczerym patriotyzmem ukraińskim:

Były szef Narodowego Banku Ukrainy, Sergiej Arbuzow powiedział, że po zwycięstwie Majdanu w lutym zeszłego roku na Ukrainie nie doszło do żadnych pozytywnych zmian:

„Opozycja wyprowadzając ludzi na ulicę, obiecywała dokonanie radykalnych reform: walki z korupcją, poprawy klimatu wokół biznesu oraz szybki wzrost dobrobytu dla wszystkich Ukraińców. obecnie po prawie dwóch latach logiczne by było je ogłosić. Jednak zamiast raportu będziemy wysłuchiwać kolejne partyjne obietnice, wzajemne oskarżenia i wymówki. Bo żadnych innych pozytywnych zmian w kraju nie było”– napisał na swoim profilu na Facebooku Arbuzow.

https://www.facebook.com/SergiyArbuzov?fref=nf

Natomiast jak obecnie wygląda walka z korupcją w zarządzanym przez Aivarasa Abromavičiusa resorcie, czyli Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego i Handlu możemy się dowiedzieć z jego wypowiedzi dla ukraińskiego kanału telewizyjnego „Kanał 5”:

„Walczymy z korupcją po pierwsze, poprzez zmniejszanie stanu osobowego: minus 30% w Ministerstwie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy i kolejny minus 20% w ciągu jesieni. Oznacza to, że liczba pracowników zostanie zmniejszona łącznie o 50%- a więc z początkowej ich liczby 1243 pracowników, w przeciągu roku zostanie tylko 600”.

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk powiedział wczoraj udzielając wywiadu amerykańskiej gazecie „The Wall Street Jurnal”, że jeśli Rosja nie przyjmie w ciągu najbliższych dwóch tygodni warunków spłaty swoich wierzytelności w wysokości 3 mld dolarów, na podobnych zasadach jakie uzgodniono w innymi wierzycielami zagranicznymi, to Ukraina poda ją do sądu.

http://www.wsj.com/articles/ukraine-threatens-russia-with-legal-action-over-debt-1444908326

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck- kolejna spontaniczna demonstracja przeciwko działalności skorumpowanego oligarchy Siergieja Kurczenko.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

173 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 16.10.2015r.- 239 dzień od nowego rozejmu.

 1. Informacja na jakie działania UE Polska płaci składki – czyli na jakie cele przekazywane są nasze podatki – czyli na co pracujemy i na co emerytom potrącane są pieniądze z ich wypracowanej przez dziesięciolecia należności:

  NA EUROPEJSKĄ SŁUŻBĘ ZEWNĘTRZNYCH DZIAŁAŃ UE W SPRAWIE PRZECIWDZIAŁANIA ROSYJSKIEJ PROPAGANDZIE.

  Właśnie przedstawiciele tej służby przybyli do Kijowa, o czym UE powiadomiła na Twitterze.

  Coraz częściej czytając wiele wiadomości, mam poważne obawy co do swojej właściwej percepcji tych informacji i własnej świadomości.
  http://news-front.info/2015/10/16/v-kiev-pribyli-eksperty-evrosoyuza-po-protivodejstviyu-rossijskoj-propagande/

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Sprawa Porozumień Mińskich.

  1. Puszylin oświadczył, że ogłoszona data wyborów samorządowych w DRL nie jest ostateczna i może być zmieniona w zależności od działań Kijowa.
  http://news-front.info/2015/10/16/pushilin-data-vyborov-v-dnr-zavisit-ot-vypolneniya-obyazatelstv-kievom/

  2. Puszylin oczekuje od Ukr. zmian w konstytucji oraz uzgodnień z DRL zmian prawa.
  http://dnr24.su/dnr/8897-pushilin-novyy-zakon-ob-amnistii-dolzhen-soglasovan-s-nami.html

  3. Strona ukr. zerwała uzgodnienia dot. wymiany jeńców.
  http://dnr-online.ru/ukrainskaya-storona-sorvala-obmen-plennymi-darya-morozova/

  4. E. Basurin poinformował, że z powodu nieprzestrzegania uzgodnień przez stronę ukr., zmieniono termin wycofywania broni < 100 mm z niektórych rejonów.
  http://lenta.ru/news/2015/10/16/otvod/

  Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.