Wojna domowa na Ukrainie 18.10.2015r.- 241 dzień od nowego rozejmu.


https://pl.wikipedia.org/wiki/Roman_Szuchewycz

„Oligarchowie nie mogą grać dominującej roli, ludziom trzeba zapewnić przejrzyste warunki, z korupcją trzeba walczyć”– z takim oświadczeniem wystąpiła niemiecka kanclerz przed planowaną w najbliższy piątek wizytą w Niemczech premiera Ukrainy Arsenija Jaceniuka.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwała Ukraińskie władze do walki z korupcją i zmniejszenia wpływów na instytucje państwowe tamtejszych oligarchów. To jest warunek podstawowy aby niemieckie firmy zechciały inwestować na Ukrainie. A właśnie sprawa niemieckich inwestycji na Ukrainie będzie omawiana z premierem Jaceniukiem podczas wizyty w Niemczech na zorganizowanej specjalnie w tym celu niemiecko-ukraińskiej konferencji gospodarczej, gdzie będą omawiane możliwości inwestycyjne niemieckich firm na Ukrainie.

Dlatego też Angela Merkel, wysoko oceniając wysiłki Ukrainy za jej „odważną decyzję” podjęcia współpracy z UE , pomimo to stwierdziła, że nadal trzeba tam jeszcze wiele zrobić, aby przyciągnąć biznes  zaprowadzając odpowiednie ramy prawne.

Nie wiem jak niemiecka kanclerz wyobraża sobie „zmniejszenie wpływów oligarchów” na Ukrainie, gdzie najważniejsze miejsca w strukturach aparatu władzy właśnie oni zajmują- w tym sam prezydent Petro Poroszenko, będąc właścicielem największej sieci firm produkujących słodycze.

Rozwiązanie tego problemu, gdy większość działających tam jeszcze ukraińskich przedsiębiorstw znajduje się w rękach wąskiej grupy oligarchów, można porównać z rozwiązaniem kwadratury koła, a to jak wiemy jeszcze nikomu się nie udało.

I tak też będzie tym razem, bo czyż ktoś sam, dobrowolnie bez przymusu, pozbędzie się swojego majątku i wpływów?

Natomiast jeśli chodzi o problem korupcji, to jest on właśnie bezpośrednio związany z istnieniem na Ukrainie wąskiej grupy oligarchów, którzy na potęgę korumpują całe instytucje państwa.

Tak więc, dokąd na Ukrainie będą oligarchowie, dotąd będą tam rządzić, a więc i dotąd tam będzie istniała wszechogarniająca korupcja wszystkich struktur państwa.

A może Angela Merkel mówiąc swoje słowa miała zupełnie co innego na myśli, bo trudno ją przecież podejrzewać o taką skrajną naiwność?

Może po prostu w ten sposób zasugerowała, że niemieckie firmy zainwestują na Ukrainie, ale pod warunkiem, że nikt nie będzie od nich żądał płacenia łapówek?

I jeśli rządzący tam oligarchowie zagwarantują to niemieckim przedsiębiorcom, to oni bardzo chętnie wejdą na ten wyposzczony rynek, na którym brakuje wszystkiego, a za to są bardzo tanie: siła robocza,  surówce, nieruchomości i przy tym kolosalny rynek zbytu w zasadzie na wszystko.

Tym sprytnym sposobem niemieckie władze zrekompensowałyby, przynajmniej w części, straty jakie ponoszą przedsiębiorcy z tytułu sankcji nałożonych na Rosję.

http://www.bundeskanzlerin.de/Webs/BKin/DE/Mediathek/Einstieg/mediathek_einstieg_podcasts_node.html?id=1642580

Może właśnie dla tego w jednym z polskojęzycznych wiodących mediów, w informacji na temat oświadczenia Angeli Merkel dotyczących poważnych problemów Ukrainy, ukazał się tekst interpretujący jej słowa bardzo optymistycznie?

Bo czyż sam tytuł tej informacji na to jednoznacznie wskazuje?

„Kanclerz Niemiec chwali Ukrainę: Odważna decyzja”

Tylko, że jednocześnie w zamieszonym pod tym tytułem tekście nic nie wskazuje na taki hurra optymizm.

Jak widać medium to dokonało kolejnej manipulacji, co zresztą nie jest żadną nowością.

Może w tam jakieś udziały właścicielskie mają niemieckie firmy?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bauer_Media_Polska

Niezłe co?

Tym bardzo prostym sposobem wykazałem Państwu jakie są mechanizmy manipulowania informacją przez niektóre media w Polsce oraz kto ich dokonuje i w jakim celu:)

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W Donbasie nadal panuje spokój ale za to, korzystając z tego zaczęło się tam czyszczenie zalegającego brudu.

A więc, nie dalej jak we wczorajszej relacji z wojny domowej podałem informację o tym, że minister Ministerstwa Paliw, Energii i Górnictwa ŁRL, Dmitrij Ljamin podjął decyzję o wstrzymaniu dostaw gazu z firmy ukraińskiego oligarchy Siergieja Kurczenki, i jeszcze tego samego dnia Dmitrij Liman został aresztowany. Przestępstwo jakiego miał się dopuścić Dmitrij Ljamin  polegało na tym, że wykorzystując swoje stanowisko służbowe zawarł-  po serii spotkań z doradcą ukraińskiego prezydenta Kuzjarowem, które to spotkania miały miejsce w okresie od lipca do września 2015 roku- porozumienie na nielegalną dostawę 2 mln ton węgla na Ukrainę.

Na tych spotkaniach uzgodniono, że płatność za dostarczany na Ukrainę węgiel będzie regulowana w następujący sposób: 50% gotówki będzie przelewane na konto ministerstwa, zaś pozostałe 50% na konta spółek kontrolowanych przez Dmitrija Ljamina i jego wspólników.

Łączne straty, do jakich w ten sposób doprowadził skarb państwa ŁRL, wynosiły około 2 mld rubli, czyli 30 mln dolarów.

Według danych przekazanych przez przedstawiciela Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego ŁRL (MBP), od stycznia do września 2015 roku zostało nielegalnie sprzedane 3,3 mln ton węgla, co stanowi 88% całkowitego wydobycia w ŁRL, w tym też okresie gospodarka ługańska, w wyniku tego procederu straciła kolejne 400 mln rubli, czyli około 6 mln dolarów.

Poniżej filmy relacjonujące sprawę aresztowania Dmitrija Ljamina:

http://vz.ru/news/2015/10/17/772950.html

Sprawę aresztowania przez ługańskie MBP, skomentował przebywający obecnie poza granicami republiki szef jej rządu Igor Płotnicki, który powiedział, że popiera decyzję Komisji Śledczej Rady Ludowej ŁRL, o tym aby zorganizować spotkanie, na którym minister MBP Leonid Pasecznik przedstawi dowody winy wobec zatrzymanego o popełnienie poważnych przestępstw gospodarczych Dmitrija Ljamina.

***

Po decyzji sądu apelacyjnego Naczelnego Sądu Administracyjnego Ukrainy (NSAU) o wypłacie przez rząd w Kijowie należnych świadczeń socjalnych mieszkańcom części Donbasu, który znajduje się pod kontrolą powstańców, głos zabrał gubernator obwodu donieckiego ze strony administracji rządowej Paweł Żebrowski, który stwierdził, że fizycznie nie ma możliwości przekazania tam świadczeń. Motywuje to tym, że na terenie kontrolowanym przez separatystów nie działają żadne instytucje centralne oraz ukraińskie banki, za pośrednictwem których można by było takie świadczenia przekazać.

Poza tym uważa on, że na terenie Donbasu kontrolowanego przez separatystów na stale przebywa tylko od 250 do 270 tysięcy uprawnionych do otrzymywania świadczeń osób, pozostała zaś reszta jest- jak to określił: „turystami socjalnymi”, którzy przebywają na terenach okupowanych, ale po odbiór swoich świadczeń przejeżdżają na drugą stronę frontu i następnie wracają do Doniecka, Jenakijewa, Torezu itd. Tak więc nie całej ludności Donbasu znajdującego się obecnie pod okupacją separatystów należy się wypłata świadczeń.

Oczywiście, gubernator Paweł Żebrowski nie przedstawił żadnych dowodów na swoje twierdzenia.

W Monachium został konsekrowany odrestaurowany ostatnio pomnik przywódcy OUN Stefana Bandery o czym poinformował na swoim profilu na Twitterze ukraiński dyplomata w Niemczech,  Andrej Mielnik.

https://twitter.com/melnykandrij

Na koniec kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

112 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 18.10.2015r.- 241 dzień od nowego rozejmu.

 1. Anatolij Szarij, o kampanii wyborczej na Ukrainie, czyli było juz jak kandydaci ‚Bloku Poroszenki” podkupują wyborców „pakietami żywnościowymi”, wykorzystują do agitacji małe dzieci, a teraz okazuje się że jeden z kandydatów tej partii w Odessie, zajął się wycinką drzew przeszkadzających mieszkańcom jednego z bloków…
  .https://www.youtube.com/watch?v=wwfrNoO1HJc
  I jeszcze raz Anatolij Szarij, o „przyjaźni mediów prokijowskich z tzw. Państwem Islamskim”, czyli jak media ukraińskie stały się „tuba propagandową” islamistów z Bliskiego Wschodu;
  .https://www.youtube.com/watch?v=6fJt3gETZ2s

  Polubione przez 12 ludzi

 2. Redakcja prokijowskiego portalu „112.ua” poskarżyła się na niedopuszczalną ingerencję w „wolność słowa” i próbę wywarcia nacisku na dziennikarzy, gdyz zakazano pokazać im uścisk dłoni pomiędzy Poroszenką, a Putinem podczas spotkania w Paryżu(!). Oskarżono także administrację Prezydenta Ukrainy, że z zemsty 16 października uzyskała sądowy nakaz przeszukania siedziby portalu i zabezpieczenia wszystkich środków technicznych które się tam znajdują (komputery, media cyfrowe itp.), co praktycznie zatrzyma pracę portalu;
  http://112.ua/mnenie/chernaya-ruka-poroshenko-265676.html
  KONIEC ŚWIATA! Jeden z najbardziej prokijowskich ukraińskich portali wykańcza władza z Kijowa…

  Polubione przez 12 ludzi

 3. Generalissimus Poroszenko, „oligarcha który nie jest oligarchą” oraz „obrońca wolności mediów na Ukrainie”, zapowiedział że jeżeli nie zostaną wypełnione postanowienia wynikające z tzw. porozumień mińskich, to Ukraina korzystając ze swojego członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ wróci do pomysłu wprowadzenia na Donbas, sił pokojowych pod egida ONZ;
  http://censor.net.ua/video_news/356782/esli_minskie_soglasheniya_ne_budut_vypolneny_ukraina_vernetsya_k_voprosu_vvedeniya_mirotvortsev_oon

  Polubione przez 10 ludzi

 4. „Historia pisana na nowo, czyli po ukraińsku’, ukrotroll „ermalex76″ w związku z konkursem ‚Miss Fitness” w Kijowie że ‚Ukraina to ojczyzna Amazonek – mówili dawni Grecy” („Украина – родина амазонок” – говорили древние греки)…
  http://ermalex76.livejournal.com/878266.html
  Jak widać według „ukraińskich patriotów’, „Ukraina’ ma już co najmniej 2,5 tysiąca lat…

  Polubione przez 6 ludzi

  • 🙂 No cóż poradzić, blokada Krymu nieudana, to trzeba znaleźć inny powód , by znowu zablokować, tym razem jakąś rurę.
   Agentka rura kanalizacyjna, zostanie aresztowana , wraz z zawartością, przez SBU i przykładnie ukarana , za anty ukraińską postawę. WSTYD RURO !! 🙂 komedia ,
   Jak dobrze , że ja nad Wisłą się urodziłem. 🙂

   Polubione przez 8 ludzi

 5. Służba Prasowa Przywódcy DRL wydała oświadczenie o zaniepokojeniu aresztowaniem ministra D. Liamina bez pozwolenia przywództwa Republiki. Trzy zdania z tego oświadczenia: Przypomina to wojnę oligarchów na Ukrainie w zdobywaniu rynków zbytu. Jesteśmy przekonani, że nie obyło się tu bez udziału S.Kurczenki.
  DRL solidaryzuje się z ŁRL w walce z ukraińskimi oligarchami.

  http://dnr-online.ru/zayavlenie-press-sluzhby-glavy-dnr/

  Polubione przez 9 ludzi

 6. Żegnam się z państwem już dzisiaj , życząc spokojnego wieczoru, niech was budda prowadzi , byle by nie na wschód od Bugu , bo na to co tam się wyprawia, nawet on lekarstwa by nie znalazł. 🙂 Ale może znajdą separatyści , wraz z przyjaciółmi z ,, wielkiej ziemi”.
  Dobranoc, udanego poniedziałku.

  świat jest piękny, banderowcy i jankesi psują mu opinię.

  Polubione przez 7 ludzi

 7. Dwa artykuły związane z oligarchią działającą w Donbasie.

  1. Aresztowanie ministra D. Liamina wiążą w Donbasie z Kurczenką. Chodzi nie tylko o paliwa, ale o machinacje z węglem, które ujawnił minister.

  Autor artykułu przedstawia następujący schemat. Kurczenko zarezerwował w Ługańsku 6 mln ton węgla na sprzedaż. Powinien dostawić go do Rosji do elektrowni Nowoczerkaskiej. Między ŁRL i Rosją nie ma oficjalnych związków ekonomicznych, nie mogą być więc oficjalne dostawy węgla. Dlatego korzystano z usług Kurczenki. Ilość węgla wydobywanego w Republice przekracza potrzeby miejscowe, trzeba było zatem szukać rynku zbytu aby nie przerywać wydobycia i zapewnić pracę oraz zarobki górnikom. Rynek zbytu znaleziono w Rosji, ale nie można było prowadzić sprzedaży oficjalnie. Kurczenko wymyślił, że kupi jakąś nierentowną lub nieczynną kopalnię w obwodzie rostowskim. Węgiel ługański to węgiel, który niby tam wydobywa. Jednak Kurczenko tego węgla nie kupił od Republiki, ale od prywatnych właścicieli ługańskich kopalń. Tak więc kopalnie zostały bez pieniędzy. W związku z taką sytuacją minister Liamin wszczął alarm, musiał więc zostać wyeliminowany.
  http://www.politnavigator.net/kto-kogo-ili-donbass-pokonchit-s-kurchenko-ili-kurchenko-donbass.html

  2. Oskarżenia ministerstwa bezpieczeństwa Republiki wobec ministra Liamina. Nie zdążyłam jeszcze przeczytać.
  http://www.novorosinform.org/news/id/39616

  Polubione przez 7 ludzi

 8. Witam z wieczora i wraz z podziękowaniem za „całokształt” dorzucam kilka linków których chyba nie było?
  Ciekawie i w punktach opisane najwazniejsze wydarzenia III kwartału 2015

  DNR przedstawiła OBWE swoje plany poprawy zaopatrzenia w wode dla Donbasu (przypominam że DOnbas ma pod ziemią całą tablice Mendelejewa, ale cierpi na niedostatek wody)
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_18690%2Fall
  .http://cs622426.vk.me/v622426805/482b2/bO58bt7T8hQ.jpg
  .http://cs622426.vk.me/v622426412/511d2/WYx3rmLvLyk.jpg
  http://dan-news.info/obschestvo/dnr-predlozhila-obse-rasshirit-plany-po-vosstanovleniyu-vodosnabzheniya-donbassa-istochnik.html

  Prawie zlikwidowany „za ukrainy” „Donieck-Gor-Masz” znów pracuje i uruchomił po 6 latach odlewnię
  http://doneck-news.com/main/economy/6203-doneckgormash-vpervye-za-6-let-zapustil-sobstvennoe-liteynoe-proizvodstvo.html

  .http://cs540103.vk.me/c7001/v7001236/14e76/JFJTsn87_VY.jpg
  Centrum Kijowa. Mieszkańcy stoją w kolejce za miską ciepłej zupy. To dopiero październik!!

  Jak działa internet na DOnbasie? .https://youtu.be/XC63D6dwxtg

  Nowy „Graham”
  Graham Phillips Today at 8:13 am Новое –
  MH17 Более год спустя – части – ‚везде’ – 22.07.2015
  .https://www.youtube.com/watch?v=hDw7v1UgcmU

  + do tego info z wywiadu Poroszenki dla CNN który się tłumaczył że Kraina nie zabroniła lotów nad Donbasem bo nie sądzili w Kijowie że „terroryści maja taką broń”
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_18729%2Fall

  Wymiana jeńców ze strony Kijowa to blef.
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_18669%2Fall
  ..https://youtu.be/XRIYUH1wZNg

  O przestępstawach wojenny kolejny odcinek
  .https://youtu.be/w4lGpRRLFao

  W Odessie, tak jak w reszcie kraju przygotowania do sezonu zimowego w proszku!
  http://jpgazeta.ru/s-pechalyu-o-grustnom-odessityi-i-otopitelnyiy-sezon/

  W linku zestaw filmów
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_18660%2Fall
  1. Мы встречаем рассветы, братишка, с тобой
  2. Противотанковый дивизион армии ДНР строит укрепсооружения
  3. Енакиево Птицефабрика – Документальный Фильм – Грэм Филлипс
  4. Сирия Вертолёты Ми-24 ВКС России наносят удары по позициям ИГИЛ 17/10/2015
  5. Сирия СУ-24 ВКС Росссии наносит удары по провинции Идлиб 17/10/2015
  6. Халифат под угрозой: Россия не даст исламистам пройти обкатку в Сирии
  7. Переговоры по Сирии: Москва делает шаг навстречу Вашингтону

  .https://youtu.be/MGzHbx–OJc
  Видео, которое стоит посмотреть. Думаем, что после этого вопрос – „а нужно ли помогать?” отпадет.

  Gieraszczenko chce referendum w sprawie legalizacji prostytucji
  http://www.novorosinform.org/news/id/39606

  O tym jak ukrywa się liczbę samobójstw http://antifashist.com/item/hronika-donbassa-vsu-skryvayut-samoubijstva-svoih-boevikov-i-gotovyatsya-k-vojne.html

  Elementarz nowego pokolenia u’Krainy – koniecznie!
  .https://youtu.be/b2SDwh9Zugk

  + strategia „narodowego idiotyzmu” z dwoma linkami – polecam!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_18709%2Fall

  Kombajn wyleciał na minie
  http://pandoraopen.ru/2015-10-17/svodki-ot-opolcheniya-novorossii-17-oktyabrya-2015/#1445079085

  Partia „Swoboda” dzierżawiła rosyjskim bankom lokale
  http://antifashist.com/item/svoboda-sdavala-zdaniya-v-arendu-sberbanku-rossii.html

  Ukraińcy / władze/ rozpoczeły likwiadację „wolontariuszy”
  http://antifashist.com/item/ukrainskaya-vlast-nachala-likvidaciyu-volonterskoj-sotni.html#ixzz3orsmT0v6

  Diamencik mały – było o tym parę razy – teraz ładnie i zgrabnie opisane
  http://glavcom.ua/articles/33780.html
  O tym jak ukry broń sprzedawały! Cudne!

  Mem bez komentarzy i już nie pytam co oni tam ćpają
  .http://cs623621.vk.me/v623621886/45ab8/lW823qq14H0.jpg
  Do tego info:
  http://uapress.info/ru/news/show/100654
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_18695%2Fall

  Co robią „terroryści” w Alczewsku? Link ze zdjęciami
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_18713%2Fall

  Z zycia oligarchów. Jeden z kamaryli Janukowicza siedzi sobie w Moskwie i załatwia różne rzeczy Kraińcom by dalej mordowali…
  http://www.politnavigator.net/ukrainskijj-oligarkh-iz-okruzheniya-yanukovicha-bezhav-v-rossiyu-snabzhaet-top-livom-karatelejj-poroshenko.html

  .http://www.youtube.com/watch?v=T1DNGHcn6RAВ
  Одессе сожгли мою сестру. Теперь хотят уничтожить наш край
  Ополченец с передовой рассказывает как убили его родную сестру в Одесской Хатыни 2 мая и почему он решил пойти защищать свою Родину от фашистов.

  Mem doskonały
  .http://cs624117.vk.me/v624117592/4a3bc/95v-5elSepo.jpg

  Konferencja Pawła Gubariewa z linkami i filmem
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_18734%2Fall

  W Rydze wczoraj chyba…
  .https://youtu.be/mAvOfS359gE
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_18739%2Fall

  Dlaczego rosyjskie papierosy maja średnice 7,62 mm do dzisiaj?
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_18741%2Fall

  Znajdź różnice: .http://cs622228.vk.me/v622228710/4a6e2/hQyqimd9uVM.jpg

  Polubione przez 6 ludzi

 9. Обращение участников Польской NS Zadruga (Podlasie Białystok) до Русских братьев по случаю предстоящего проведения Русского марша 2015
  .https://youtu.be/eUe_QxilzPY

  Fajne… I prawdziwe… .http://cs629430.vk.me/v629430851/1c8df/G7T4XiNdKj8.jpg

  W Szwecji znów spalono schronisko dla kolonistów…
  http://dnr24.com/main/14458-gori-gori-yasno-v-shvecii-goryat-doma-dlya-bezhencev.html

  O kolonistach ze zdjęciami tekst
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_18775%2Fall

  Polecam
  Почему Россия начала операцию в Сирии – для тех, кто еще не понял.
  .https://youtu.be/M0iVoTAqUG4
  Несколько месяцев назад Николай Стариков очень подробно объяснил, почему Россия не признает ДНР и ЛНР. Пересмотрите данное видео еще раз, и вы поймете, почему Россия начала силовую операцию в Сирии.

  Koniecznie .http://cs628228.vk.me/v628228153/1e0ac/Lq-4oeVArmk.jpg

  Kilka dni i miliony oglądnęło!!!!!!!!!!!!!!
  .https://youtu.be/iGm00TdqirY
  MH17 Crash – Russian subtitles

  MH17 kolejne pytania…
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_18774%2Fall

  DOBRANOC!

  Polubione przez 8 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.