Syria: 21 dzień sprzątania świata…Dżobar dzisiaj. Żołnierz armii syryjskiej… Znajduje się tam jeszcze około 5,5 tysiąca terrorystów…

Dzisiejszy wtorek, 20 października był 21-szym dniem porządkowania świata. Po trzech tygodniach niezwykle celnych bombardowań, co podkreślają nawet nieprzyjaciele Rosji, widać że nastąpiło odwrócenie całej sytuacji. Armia syryjska idzie do przodu, wyzwala kolejne tereny a wspierani przez USA i NATO brodaci odcinacze głów są w odwrocie…
Analitycy już wieszcza wielkie zwycięstwo armii syryjskiej, która nim uskrzydlona może się stać najsilniejszą armią na całym Bliskim Wschodzie. Pisze o tym The Independent, podkreślając że jeszcze kilka miesięcy temu Syryjczykom brakowało i żołnierzy i broni. Dezercji nie było, ale morale stawało się kiepskie… ( http://ria.ru/world/20151019/1304860109.html)

Analityk Siergiej Prostakow zauważa coś interesującego. Zwraca naszą uwagę na to co dzieje się w Arabii oraz jak sytuacja w Syrii wpływa na sprawy wewnątrzsaudyjskie. W Królestwie trwa walka o tron, jednocześnie tania ropa spowodowała kłopoty finansowe kraju. Do tego dochodzi koszmarna wojna w Jemenie, ogromna ilość gastarbaiterów – w większości szyitów – wewnątrz Arabii.
Cały czas należy brać pod uwagę, że rozbite w Syrii „państwo islamskie” może się odrodzić w Arabii gdzie mogą się ewakuować ścigane przez Syryjczyków oddziały terrorystów. Do tego dochodzą zagadki związane z ropą. Do tej pory wydawało się
że Sudowie graja na obniżenie cen ropy by zlikwidować konkurencję, jaka jest wydobycie ropy i gazu metoda „łupkową” w USA. Arabia do tej pory twardo głosowała w OPEC by nie obniżać wydobycia a tym samym by utrzymywać niskie ceny ropy na rynkach światowych. Przed jutrzejszym spotkaniem krajów OPEC sytuacja stała się niejednoznaczna. Okazało się że mimo oferowanych wielkich zniżek na ropę przez Arabię – ona im się najwyraźniej „nie sprzedaje”! Zapasy ropy w Arabii wzrosły do nienotowanych od 2002 ilości, przy notowanym od sierpnia zmniejszeniu eksportu ropy. Pan Prostakow uważa że jest to dowodem iż to teraz Amerykanie dyktują warunki na rynkach obrotu ropą, korzystając z wpływu na giełdy oraz wzrastającemu wydobyciu ropy u siebie… ( http://nahnews.org/390781-prostakov-boeviki-ig-mogut-stat-ugrozoj-dlya-saudovskoj-aravii/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV)

Amerykanie po długich ociąganiach i namysłach podpisali dziś rodzaj umowy ustanawiającej zasady korzystania z przestrzeni powietrznej Syrii. Ale jednocześnie Rosjanie wzywają „amerykańskich kolegów” do ustalenia zasad i współpracy przy akcjach ratunkowych jakie należy przeprowadzić w przypadku katastrofy jakiegoś samolotu którejś ze stron. generał-major Konaszenkow stwierdził że w przypadku katastrofy czy możliwego zestrzelenia samolotu akcja ratunkowa musi być szybka i nie może trwać godzinami. Liczą się minuty. A od wcześniejszego uzgodnienia takich możliwych działań będzie zależeć życie ludzkie. ( https://russian.rt.com/article/124859)

Wiceadmirał James Foggo, dowódca Szóstej Floty stacjonującej we Włoszech bije na trwogę gdyż jego zdaniem Rosjanie „wzmocnili siły” od Arktyki po Bałtyk i Morze Czarne, według Admirała – „okrążając Szóstą Flotę”. Jego największe zaniepokojenie wzbudzają nowe okręty podwodne jakie pojawiły się na Morzu Czarnym…

Do tego wszystkiego pojawiła się ciekawa informacja o tym że Pan Czurkin, ambasador FR w ONZ stwierdził że „Rosja domaga się zakończenia samowoli USA w ONZ”… ( http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201510202212-ymek.htm)

W irackim Kurdystanie narasta niezadowolenie społeczeństwa. Zaczynaja się protesty i demonstracje. Społeczeństwo domaga się od regionalnych władz szybkiego rozwiązania wszystkich politycznych oraz socjalnych i finansowych problemów…
http://warsonline.info/irak/obostrenie-vnutripoliticheskoy-situatsii-v-irakskom-kurdistane.html

USA zmieniają swój stosunek do Prezydenta Asada…

Игиловский котел. Россия и Сирия готовят окружение ИГИЛ

Dziś rosyjskie samoloty zlikwidowały dwa składy amunicji, zakład produkujący materiały wybuchowe, 30 pozycji „ogniowych” wroga i ześrodkowanej „techniki”. A także dziewięć rejonów umocnionych które znajdowały się w podziemnych bunkrach w prowincji Hama ( http://ria.ru/syria_mission/20151020/1305278946.html)

Skrót informacji:
http://sana.sy/ru/?p=53152

Skrót dnia z mapami…
http://vk.com/club55058826?w=wall-55058826_12555%2Fall

Уничтожение точечным ударом центра подготовки боевиков в районе н п ДЖУББ ЭЛЬ АХМАР провинции ХАМА

Kolejny skrót na temat działalności rosyjskiego lotnictwa
http://warsonline.info/siriya/kratkiy-obzor-deystviy-rossiyskoy-i-siriyskoy-aviatsii-18-19-oktyabrya-2015-goda.html

http://vk.com/anna_news?z=video277246583_171737682%2Fc712aea70bc7f1b386

Informacje od „Timura”
http://vk.com/warsir?w=wall-102664557_21037

Armia syryjska przerwała obronę islamistów na południe od Aleppo.
http://warsonline.info/siriya/siriyskaya-armiya-prorvala-oboronu-islamistov-k-iugu-ot-aleppo-vzyat-poselok-sabikiya.html
Mapa .http://s2.img7.ir/CzKZy.jpg

.http://cs624730.vk.me/v624730569/48e62/kLJ3VIrOMsA.jpg
Mapa pokazująca jak blisko jest do odblokowania lotniska i bazy Kuwajres

.http://cs624730.vk.me/v624730569/48e4e/_anzNsfnnMM.jpg
Jeszcze jedna mapa strony wschodniej Aleppo

Reportaż z Deir-ez-Zour

Amerykański dron ucieka przed rosyjskim mysliwcem

Syrian army liberates areas of Lattakia 18.10 (18+ only)

Walki pod Damaszkiem

.https://youtu.be/FxGFhcKrPvE
Reportaż…  «Тут творится сущий ад»: сирийская армия накрыла боевиков ИГИЛ огнем артиллерии

Syrian army attacks in Eastern ghouta, Damascus province 19/10/2015

Syria. Hama. Zwycięstwo… +18
Сирия Хама Кадры разгрома боевиков ИГИЛ 18+

Сирия.Армия Асада наносит удары по боевикам ИГИЛ

Спецоперация в Кунейтре: Бригада „Соколы” сирийской армии

Zdjęcia z Dżobar:Dżobar…

 

Filmy z kanałów terrorystów

Nowa broń…

Детей из стран СНГ готовили стать боевиками ИГИЛ

Сирия.Боевик ИГИЛ случайно убил себя

 

Reportaż o Syrii. Polecam!

Затмение Халифа. Фильм Александра Харченко и Сергея Шилова.

http://vk.com/club55058826?z=video323490194_171607837%2F48ebb3e7d69cebdbfb
Opinia publiczna świata coraz mocniej jest za Rosją!

Godne polecenia jest też to:
.https://youtu.be/rJZ_1dYE0eU
Ислам исламу рознь.. Мусульмане в России. Сатановский о распространении и классификации Ислама

Вы хоть понимаете что натворили!? (Сирия ВКС РФ)

Wpisy dotyczące Syrii i dyskusja na AdNovum tutaj!

Informacje na temat u’Krainy i okolic tutaj (AdNovum)

46 uwag do wpisu “Syria: 21 dzień sprzątania świata…

 1. sensowne wyjaśnienie zorganizowania tej emgracji może być tylko jedno. Nie jest sensowne czasem pojawiające się twierdzenie, jakoby przez destabilizację Europy USA chciała się pozbyć konkurenta, gdyż USA ma wszystkie państwa UE pod kontrolą – to są nawet nie ich sprzymierzeńcy, lecz ich wasale.
  Można uznać, że nie ma najmniejszych wątpliwości, że USA zorganizowała tą emigrację, gdyż ona wychodzi z regionów pod kontrolą USA. Zwraca uwagę, że przede wszystkim Merkel zainicjowała ten eksodus, Merkel daje wyraz jej dziwnemu posłuszeństwu wobec USA.
  Myślę, że za tym kryje się plan skłonienia wszystkich państw UE do konfliktu z Rosją i kluczem do nakręcenia spirali konfliktu jest teraz Syria. Wiele świadczy, że ta rola miała przypaść Ukrainie, lecz przez sprytne, dalekowzroczne posunięcia Putina, utworzenia strefy buforowej, której nie da się pokonać, ta możliwość została zdecydowanie osłabiona, jeśli nie zniweczona. Fala uchodźców zaczeła się tuż przed zaangażowaniem się Rosji w Syrii, gdy służbom USA było wiele o tym wiadome. To zaangażowanie to najpierw był sojusz Syria – Rosja – Iran. Przypuszczalnie ostatnie wyjście naprzeciw USA dla Iranu miało odciągnąć Iran od tego sojuszu, a przynajmniej osłabić jego zaangażowanie – tak to się stało zresztą, gdyż przynajmniej skala wielkości udziału Iranu w walkach w Syrii jest skrzetnie zachowaną tajemnicą, co nie wyklucza, że ona jest mała, więc tak, co USA sobie życzyło, a przynajmniej na to wygląda.
  Celem USA zorganizowania tego eksodusu może być tylko skłonienie państw UE, danie im argumentu wobec ich własnej ludności, że jedynym rozwiązaniem na poradzenie sobie z zalewem muzułmańskim Europy jest pokonanie „reżimu” Assada, ażeby te miliony emigrantów mogły wrócić do swojej ojczyzny. Gdy ten zalew będzie tak olbrzymi, wszyscy w UE będą gotowi na daleko idące środki, ażeby tylko to muzułmańskie widmo, które jest zagrożeniem, zniknęło. Gdy USA to planowały, było im wiadome, że Rosja jest tam zaangażowana i boleśnie odczuje stratę ich jedynej bazy wojskowej oraz niezawodnegio sojusznika – ten rozwój sytuacji dałby służbom USA sporo możliwości do destabilizacji Rosji i jej rządu. Przy czym w USA nie wierzono, że Rosja jest zdolna do szerszych działań. Lecz w tym momencie nastąpiło jeszcze jedno mistrzowskie posunięcie Putina: Rosja zaangażowała się tam decydująco dla przebiegu tej wojny, lecz poprzez rozszerzenie sojuszu i jego dobre zorganizowanie sama nie angażując się tam takimi siłami, które w przypadku zniszczenia oznaczałyby klęskę Rosji. W rozszerzonym sojuszu znajdują się Chiny, co oznacza spiętrzenie się trudności przy skłonieniu państw UE do ataku na Syrię. Ponieważ ta poprzeczka została przez Rosję wyżej postawiona, zdecydowano się na podniesienie poziomu bólu krajów UE pomocnego do decyzji ataku NATO na Syrię – i dano sygnał na zaczęcie emigracji.
  W międzyczasie walka toczy się już o inne sprawy:
  – w.w. sojusz przez swoją skuteczność stał się bardzo atrajcyjny dla dotychczasowych sojuszników USA, co grozi stratą wpływów na rzecz Rosji.
  – w.w. sojuszowi może udać się pokonanie ISIS i Al-Kajdy (=Al-Nusry) zanim zostanie wprowadzona w życie faza przedstawiania się propagandowego do ataku na Syrię jako jedyne wyjście przed uchronieniem się przed zalewem muzułmańskim: do tego potrzeba jeszcze 10 milionów muzułmanów w Europie, co trochę potrwa. Gdyby więc sojuszowi udało się przepędzić islamistów z Syrii, to nie USA, lecz Putin z Assadem ma gotowe rozwiązanie na rozwiązanie problemu rujnującego Europę zalewu muzułmańskiego.

  Polubione przez 8 ludzi

  • „Nie jest sensowne czasem pojawiające się twierdzenie, jakoby przez destabilizację Europy USA chciała się pozbyć konkurenta, gdyż USA ma wszystkie państwa UE pod kontrolą – to są nawet nie ich sprzymierzeńcy, lecz ich wasale.”

   Odnośnie wasali pewnie jedną z części skrywanej prawdy jest „International Visitor Leadership Program” organizowany przez departament stanu US.
   http://polish.poland.usembassy.gov/ivlp_program.html
   Nie przepadam za tym źródłem informacji ale lista „absolwentów” jest dość ciekawa.
   https://en.wikipedia.org/wiki/International_Visitor_Leadership_Program#Europe
   Należy jeszcze dodać, że kandydatka PiS na stanowisko premiera również jest „absolwentką” tego kursu.

   ” Zwraca uwagę, że przede wszystkim Merkel zainicjowała ten eksodus, Merkel daje wyraz jej dziwnemu posłuszeństwu wobec USA.”

   Nie które wypowiedzi niemieckich oficjeli mogą wskazywać, że się po prostu przeliczyli z kolonistami i wydawało im się, że przyjadą do nich ludzie pokroju Turków z drugiej połowy ubiegłego wieku, którzy będą całować niemieckiego pana po rękach za prace i dostosowywać się do niemieckich realiów. Wyszło jak wyszło.
   http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1521970,Szef-MSW-Niemiec-o-imigrantach-mamy-bardzo-powazny-problem

   Polubione przez 5 ludzi

   • Niemcy się przeliczyli, lecz nie jestem pewny, czy Merkel się przeliczyła. Ten eksodus mogłaby zastopować, lecz nie ma z jej strony najmniejszego ruchu w tym kierunku, a nawet wręcz przeciwnie. Myślę, że ona wykonuje polecenia USA tylko i wyłącznie, nawet za ryzyko wybuchu niepokojów społecznych. Już od dłuższego czasu jej posłuszeństwo wywołuje spore ździwienie (i niepokój) w Niemczech, co skłoniło co niektórych do szukania jego źródła w szantażu przez USA z jej przeszłości w NRD i.in.

    Polubienie

   • Niemcy się przeliczyli, ale nie sądzę, że Merkel się przeliczyła. Nie można z jej strony dopatrzeć się najmniejszego ruchu dla zastopowania tego eksodusu, a nawet wręcz przeciwnie. W Niemczech jej posłuszeństwo wobec USA wywołuje spore ździwienie i zaniepokojenie, co np. skłoniło co niektórych do szukania przyczyny jej szantażu przez USA w jej przeszłości w NRD. Merkel realizuje wspieranie tego eksodusu bez zmróżenia oka, chociaż mnożą się sprzeciwy ze strony różnych oficjeli, którzy wskazują na możliwość niepokojów społecznych. Więc sprawa najważniejsza w państwie, jego bezpieczeństwo, jest zagrożona, a tu mamy brak reakcji. Nie ulega wątpliwości, że tu się dzieją rzeczy, o których nikt nic nie wie, ale dla których wyjaśnienia pasowałyby powyższe rozważania oraz założenie, że Merkel jest przez coś tam zobowiazana do bezwzględnego posłuszeństwa wobec USA.

    Polubione przez 3 ludzi

    • Być może mają jakiegoś haka na Merkel tego za pewne nigdy się nie dowiemy ale kwestia uchodźców i spolegliwość Merkel w stosunku do USA to Pan wybaczy trochę przesada. Niemcy mają ciągłość swojej polityki bez względu która partia jest przy władzy ( ewentualnie koalicja CDU z SPD ). Od dawna otwarcie mówią, że potrzebują imigrantów na potrzeby swojej gospodarki np. G. Schroeder sprzed paru lat i obecnie przemysłowcy.
     http://www.stefczyk.info/wiadomosci/swiat/schroeder-niemcy-potrzebuja-imigrantow,14709579888
     http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/niemieckie-koncerny-wzywaja-do-przyjmowania-imigrantow-licza-na-nowych-gastarbeiterow
     „Dzięki” UE wyssali dużą część kapitał ludzi z krajów nowej unii ( tak, tak Hitler był idiotą zamiast blitzkriegu powinien stworzyć UE ), i potrzebują wciąż nowego żeby miał kto na nich pracować. Merkel wykorzystała sytuacje przecież bez interesownie nie przyjmowała by kolonistów. Gdy się przeliczyła co do ich „jakości” i ilości to zareagowała odwołując się do „solidarności europejskiej” czyli nowa wersja tradycyjnego niemieckiego sposobu rozwiązywania problemów demograficznych na rampach kolejowych.
     W latach 1961-1973 do RFN przyjechało ok. 860 tysięcy Turków czyli ok 70 tysięcy na rok. Trochę czasu minęło ale po części to pokazuje chłonność niemieckiej gospodarki a niemieckie społeczeństwo jak i cały zachód się starzeje.
     Drugą pieczeń jaką Merkel i brukselskie eurooszołomy mogą „upiec” (a przynajmniej im się tak wydaje) przy okazji kolonistów jest zlikwidowanie w dalszej perspektywie ostatniej przeszkody do pełnej „europejskiej integracji” czyli państw narodowych. Nie od dziś wiadomo, że nic nie rozsadza/niszczy państw jak element obcy kulturowo. W XX wieku każdy ustrój totalitarny miał w planie stworzenie nowy typ człowieka (np. aryjczyk) UE kontynuuje te nie chlubną tradycje chcą stworzyć wypranego z tradycji i wartości „europejczyka” a później już tylko Ein reich ein volk ein Merkel. Biorąc pod uwagę forsowane głupoty przez eurourzędasów typu gender, homo nie wiadomo czy taki scenariusz wydaje się nie dorzeczne ?
     Tak dla kontrastu dla europejskiego samobójstwa.
     http://www.polskiportal.net/public/album_photo/06/2e/2dd8_b62b.PNG?c=9542

     Polubione przez 1 osoba

 2. Witam i pozdrawiam

  — Prezydent Assad przyleciał wczoraj do Moskwy na spotkanie z prezydentem Putinem

  „Gdyby nie pomoc Rosjan ofensywa terrorystów by się nie zatrzymała”

  https://www.rt.com/news/319244-assad-putin-talks-moscow/

  — Rzecznik Kremla Dmitry Pieskow odrzuca jako nieprawdziwe pogłoski o tym, że na niedawnym spotkaniu w Soczi między prezydentem Putinem a saudyjskim ministrem obrony strona saudyjska zaoferowała Rosji 300 mld USD !!! za wycofanie poparcia dla prezydenta Assada

  http://sana.sy/en/?p=58552

  Polubione przez 6 ludzi

 3. Jobar (Dżobar) widok z drona.
  http://english.farsnews.com/player.aspx?nn=13940728001237 .

  Prezydent Baszar al-Assad w dniu wczorajszym przybył z roboczą wizytą do Moskwy.
  http://english.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13940729000257

  Według turecki poseł z Republikańskiej Partii Ludowej Barish Arkadash ISIS otrzymało gaz sarin od Turcji.
  http://english.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13940728001371
  Ile w tym prawdy a ile przed wyborczej przepychanki pewnie czas pokaże.

  W al-Tamanna w prowincji Idlib brodacze z Jund Al-Aqsa starli się z brodaczami z Ahrar al-Sham, ot taki koloryt „umiarkowanej opozycji”.
  http://english.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13940728001356

  Podsumowanie działań na różnych odcinkach frontu w Syrii.
  http://presstv.ir/Detail/2015/10/21/434323/Syria-army-operations-Aleppo-Latakia-Homs
  http://english.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13940728001136

  Brodacze od bodajże tygodnia zostali zepchnięci do defensywy przez Iracką wojska w prowincji Anbar w związku z czym armia Jordańska mobilizuje wojska na granicy z tą prowincją. Tak na wypadek gdyby zaczęli się wycofywać/uciekać na z góry upatrzone pozycje na jordańskiej pustyni.
  http://english.shafaaq.com/politics/16307-jordan-mobilizes-troops-on-the-iraqi-border.html

  Podobno Kanada wycofuje się nalotów na Irak i Syrię.
  http://english.shafaaq.com/politics/16302-canada-informs-obama-on-its-withdrawal-from-the-international-coalition.html

  Polubione przez 7 ludzi

 4. „Wiceadmirał James Foggo, dowódca Szóstej Floty stacjonującej we Włoszech bije na trwogę gdyż jego zdaniem Rosjanie „wzmocnili siły” od Arktyki po Bałtyk i Morze Czarne, według Admirała – „okrążając Szóstą Flotę”.”
  No zobacz, a ja cały czas czytałem że Rosja ma same zardzewiałe pływające wraki, że swój jedyny lotniskowiec muszą eskortować holowniki itd itp, a tu się okazuje, że to jednak zupełnie nie tak i jankesi robią w gacie. Warto przypomnieć choćby akcje z Donaldem Cookiem nad którym przeleciał nieuzbrojony w nic poza system walki elektronicznej stary poczciwy Su24, który pogasił wszystkie systemy na statku po czym symulował na niego atak… 12 razy! Gdy Cook przybił do portu, jeśli dobrze pamietam- w Pireusie, wszyscy 27 oficerowie podali o zwolnienie z jednostki i/lub kompletnie ze służby.

  Polubione przez 9 ludzi

 5. Były oficer armii US ds. wojny psychologicznej Scott Bennett
  „Myśliwce US rozmieszone w Turcji mogą zapewnić osłonę lotnicze dla terrorystów walczących w Syrii i Iraku”
  http://presstv.ir/Detail/2015/10/21/434341/A10-groundattack-planes-Turkey-Syria

  https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/12096401_1662597417343219_2057284498302083017_n.jpg?oh=7a1198a7b128999505deec67253d8d36&oe=568978A2

  W przyszłym tygodniu do Iraku udaje się zespół śledczy OPCW aby zbadać doniesienia o sierpniowym ataku ISIS przy użyciu gazu musztardowego na Kurdów.
  http://presstv.ir/Detail/2015/10/20/434283/Iraq-OPCW-Daesh-Peshmerga-Erbil-Syria-mustard-gas

  Polubione przez 6 ludzi

 6. CNN informuje, powołując się na wiewióry z Pentagonu że lotnikom amerykańskim wydano rozkaz by „nie mieszali się i nie przeszkadzali” Rosjanom w wypełnianiu ich misji w Syrii
  http://www.politonline.ru/interpretation/22883757.html

  http://ria.ru/world/20151021/1305546115.html
  „W przypadku udziału Rosji w niszczeniu UGIL na terenie Iraku, poparcie USA dla rządu Iraku nie będzie możliwe”
  Powyższe pochodzi od jednego generała który nagle przyleciał do Iraku – więcej:
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_18985%2Fall
  http://vk.com/brusek?z=video-67413007_171540629%2F095915f54aa8f5967d

  Podobny jak wyżej ale wyrazony w bardziej dyplomatycznym tonie głos z Faszyngtonu czytałem na temat Afganistanu…

  Według Anna-News, która to agencja powołuje się na N+1 oraz stronę Defence talk, amerykańskie Centrum Technologii Rakietowej i Lotniczej (AMRDEC) ma przedłużyć resurs rakiet jakie są na wyposażeniu armii USA a którym już dawno mineły wszelkie terminy i powinny zostać zniszczone lub zdemontowane…
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_19000%2Fall
  http://www.interfax.ru/world/474554

  Ale jak widać jeszcze te rakiety działają!
  http://ren.tv/novosti/2015-10-21/ssha-proveli-pervoe-ispytanie-pro-v-evrope-video
  Po raz pierwszy w dziejach, USA dokonały próbnego wystrzelenia rakiety balistycznej na obszarze Europy. Stało się na Hybrydach – w zasadzie daleko od kontynentu. Dlatego palme pierwszeństwa mają ukraińcy…
  .https://youtu.be/0HgEJu68JAE

  Nowy rząd Kanady wycofuje swój udział w koalicji „anty-IGIL”
  http://www.novorosinform.org/news/id/39790
  Премьер Канады сообщил о выходе из коалиции против ИГ
  http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/2364131

  O tym jak Amerykanie OGROMNYM kosztem przegrywaja wojne w Iraku
  В то время, как российская авиация наносит удары по позициям боевиков, американский контингент в Ираке не справляется со сдерживанием террористов. Два триллиона долларов, четыре тысячи погибших. Такие итоги у США после кампании в Ираке. Подробнее в видеосюжете.
  .https://www.youtube.com/watch?t=7&v=1G6CRmYbcPw

  Krótko mówiąc: „BUM!”
  Камера зафиксировала авиаудар ВКС России по позициям ИГИЛ* в провинции Идлиб, где, как ранее сообщала «Русская весна», по данным Минобороны, штурмовики Су-25 атаковали полевой лагерь террористов в районе Маарет-эн-Нууман.
  В результате полностью разрушены бункеры, а также склады оружия и горюче-смазочных материалов террористов.
  .https://www.youtube.com/watch?v=SlzIOj7diWI

  Mem:

  Putin zniszczył tysiące ton „sankcjonowanych” produktów żywnościowych. A przecież mógł je rozdać biednym Rosjanom…
  Teraz likwiduje bezbronnych igilowców… A przecież mógłby ich rozdać Europejczykom czy Amerykanom…

  O rosyjskich obiektach wojskowych w Arktyce
  http://sdelanounas.ru/blogs/69349/

  Oraz na Krymie
  .https://youtu.be/wSEuUO9N2KA
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_18989%2Fall

  W bonusie film z Francji. Cyganie?
  http://vk.com/brusek?z=video-67413007_171540627%2F04007685c13045edee
  21.10.15 Цыгане разгромили французский город Муаран.

  Polubione przez 6 ludzi

  • „W przypadku udziału Rosji w niszczeniu UGIL na terenie Iraku, poparcie USA dla rządu Iraku nie będzie możliwe”
   Powyższe pochodzi od jednego generała który nagle przyleciał do Iraku”

   Były iracki doradca bezpieczeństwa narodowego Mowaffak al-Rubaie:
   „Frakcje parlamentarne (Narodowy Sojusz Iracki – szyici) wzywają rząd iracki do zwrócenia się o pomoc wojskową (naloty) do FR przeciw celom ISIS w Iraku.
   Lotnictwo USA nie współpracują z irackim rządem oraz wojskiem ponieważ nie przekazuje danych wywiadowczych odnośnie rejonów koncentracji oraz obozów ISIS w Iraku. Podczas tylko 2 na 10 misji lotniczych koalicji pod przywództwem USA są atakowane cele ISIS w Iraku”.
   http://english.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13940728001257
   http://presstv.ir/Detail/2015/10/21/434352/Iraq-Russia-Abadi-Daesh-Syria
   Irakijczycy przy okazji pomocy FR to trochę przypominają pannę na wydaniu.

   Polubione przez 5 ludzi


 7. Ciekawe od kogo mają i kto ich nauczył? Na szczeście dla Opołczeńców na Donbasie ukrom takich zabawek nie dają…

  W bonusie kobiecy batalion armii syryjskiej…
  .http://cs627618.vk.me/v627618549/21a2c/xvWqvBRdAFY.jpg
  .http://cs627618.vk.me/v627618549/21a34/GpHtjk1amZQ.jpg
  .http://cs627618.vk.me/v627618549/21a3c/gKk9lSD8qtI.jpg
  .http://cs627618.vk.me/v627618549/21a44/GzwL_479QOo.jpg
  .http://cs627618.vk.me/v627618549/21a4c/DpCItAE92kI.jpg
  .http://cs627618.vk.me/v627618549/21a54/svqm6s0U3CI.jpg
  .http://cs627618.vk.me/v627618549/21a5c/JDU5FGhBKC4.jpg
  .http://cs627618.vk.me/v627618549/21a64/UsfztZqBKhY.jpg

  Filmy z kanałów od terrorystów
  http://vk.com/arabcrisis?z=video-103440248_171618607%2F9988fac902860c69fd
  http://vk.com/arabcrisis?z=video-103440248_171618608%2F33f8156d27342cf97e
  http://vk.com/arabcrisis?z=video-103440248_171618606%2Fce781f0d5a140ed1c9
  http://vk.com/arabcrisis?z=video-103440248_171617392%2F6d1a3fc8c66e94a259
  http://vk.com/arabcrisis?z=video-103440248_171617393%2F4accdc0d77095f8fff
  http://vk.com/arabcrisis?z=video-103440248_171617394%2F1b96cf25de5f11e546
  http://vk.com/arabcrisis?z=video-103440248_171617396%2F24377ead7d24af404e
  http://vk.com/arabcrisis?z=video-103440248_171617207%2F9efec11941904611bc
  http://vk.com/arabcrisis?z=video-103440248_171617172%2F1664bb30957ce2578a
  http://vk.com/arabcrisis?z=video-103440248_171617170%2F8d7ad7a12b20403ef8
  http://vk.com/arabcrisis?z=video-103440248_171617169%2F19950ea4683af473ce
  http://vk.com/arabcrisis?z=video-103440248_171617167%2F6736544a461841e65f


  Tak daleko o tak blisko…

  .http://cs627319.vk.me/v627319549/22426/Ua-kWOKmmpg.jpg
  Cирийские войска овладели городом Суфайра в южном Алеппо

  Armia syryjska w natarciu
  http://vk.com/arabcrisis?z=video-103440248_171617952%2Fd9cc8c4c10c8223af4

  http://vk.com/arabcrisis?z=video277246583_171737682%2Fc712aea70bc7f1b386

  Polubione przez 7 ludzi

 8. Migranckie wątki w Europie…
  Collapse: Sweden Raped And Robbed By Immigrants. Entitled immigrants raping Sweden’s women
  // Szwecja gwałcona i okradana przez imigrantów
  http://www.infowars.com/collapse-sweden-raped-and-robbed-by-immigrants/

  Finnish Police Banned From Identifying Migrants as Criminal Suspects. Authorities want to avoid ‚racist’ backlash from critics of migrant influx
  // Fińska policja ma zakaz identyfikowania imigrantów jako podejrzanych
  http://www.infowars.com/finnish-police-banned-from-identifying-migrants-as-criminal-suspects/

  UN Special Migration Representative Calls for Destruction of Europe and North America
  http://www.infowars.com/un-special-migration-representative-calls-for-destruction-of-europe-and-north-america/

  Polubione przez 5 ludzi

 9. No i rodzynek informacyjny w cieście dezinformacji.
  Cytat [Nie ma różnicy między Turcją i ISIS / ISIL, powiedział turecki premier.

  Premier Turcji Ahmet Davutoglu powiedział, że teraz jest celem potępienia za słowa, że turecka wersja islamu różni się o 360 stopni od tej popieranej przez grupy bojowników islamskiego państwa (ISIS / ISIL).] – No i powiedział prawdę. To oni najeżdżają na Syrię i Europę.
  http://www.liveleak.com/view?i=f8e_1445007024

  Polubione przez 3 ludzi

 10. W niemieckich mediach pojawiły się informacje o rozpaczliwym liście wystosowanym do Merkel przez burmistrzów ponad 200 (!!!) miejscowości w Nadrenii – Westfalii. W liście tym zwracają się do kanclerz z apelem że nie są już w stanie przyjmować więcej tzw. uchodźców, dosłownie że dotarli już do granic swoich możliwości;
  http://wpolityce.pl/swiat/269226-burmistrzowie-niemieckich-gmin-napisali-list-do-merkel-dotarlismy-do-granic-naszych-mozliwosci-nie-mozemy-dalej-przyjmowac-uchodzcow
  http://www.rp-online.de/nrw/landespolitik/buergermeister-aus-nrw-schreiben-brandbrief-an-angela-merkel-aid-1.5486429
  http://www.spiegel.de/politik/deutschland/unterkuenfte-fuer-fluechtlinge-buergermeister-schreiben-brandbrief-a-1058926.html

  Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.