Wojna domowa na Ukrainie 21.10.2015r.- 244 dzień od nowego rozejmu.


Donieckie lotnisko obecnie.

„Jestem coraz bardziej przekonany, że władze w Kijowie żyją jakby w równoległej rzeczywistości wirtualnej. Również Ukraina pod ich przywództwem zaczyna przenosić się w wirtualną rzeczywistość”– ocenił szef DRL Aleksander Zacharczenko decyzję ukraińskiego premiera Jaceniuka dotyczącą warunków przeprowadzenia wyborów samorządowych w Donbasie oraz obecności tam rosyjskich wojsk.

„Wszystkie jego propozycje potwierdzają tylko, że władcy Kijowa nie mają pojęcia jak ludzie żyją u nich i jak wygląda życie tutaj. Siedzą tam różne ‚Jaceniuki’ i jemu podobni i ogłaszają z trybuny swoje ‚listy życzeń’. Oni nie tylko nie zdają sobie sprawy, co się dzieje wokół nich, ale także oni nie chcą tego wiedzieć”– powiedział Aleksander Zacharczenko.

I to jest sedno problemu jaki dotyczy działań obecnych władz w Kijowie, bo one już od ponad roku realizują jakąś swoją politykę, która w żaden sposób nie przystaje do rzeczywistości.

A więc twierdzą oni, że po ponad roku ich rządów Ukraina odnosi same sukcesy, kiedy jednocześnie gołym okiem już widać, i czego nie daje się nawet w żaden sposób ukryć co potwierdzają choćby zagraniczne instytucje finansowe i analitycy, że państwo to bankrutuje i pogrąża się w otchłani anarchii, korupcji i bezprawia, nad czym władza państwowa na żadnym jej szczeblu nie panuje. Słowa zaś prawdy i krytyki zaraz zostają okrzyknięte  jako zdrada wszechobecnych agentów Kremla. Pomimo to, że negatywne skutki takiej polityki odczuwa już zdecydowana większość ukraińskiego społeczeństwa nie widząc w tym ręki „ruskiej agentury” tylko nieporadność własnego rządu..

Podobna sytuacja ma miejsce w odniesieniu do obecnie wdrażanego (albo lepiej to określając- usiłowania wdrożenia) procesu pokojowego zapoczątkowanego podpisaniem umów w Mińsku, gdzie strona powstańcza jest po prostu ignorowana, a sam proces jest pozorowany przez władzę, a w niektórych punktach nawet sabotowany.

Więc jak w tym względzie ma wyglądać porozumienie?

Może wg. strony rządowej porozumienie polegać będzie na biernym podporządkowaniu się decyzjom jakie zapadną w Kijowie?

Inną sprawą jest ciągle nagłaśniana przez propagandę kijowskiego obozu władzy o rosyjskiej agresji jaka ma miejsce wobec Ukrainy i obecności rosyjskich wojsk w strefie opanowanej przez powstańców.

Niestety, ale liczni obserwatorzy misji OBWE, jak i również innych międzynarodowych organizacji, działający na terenie Donbasu już od ponad roku, nigdy nie potwierdzili wspomnianej wyżej tezy propagandowej Kijowa.

No więc jak to jest, jakiś spisek uknuły międzynarodowej instytucje pokojowe, czy też twierdzenia przedstawicieli ukraińskiego rządu są kłamstwem?

Kto wobec tego mówi prawdę?

Może nasze polskojęzyczne media, które czerpią informacje z oficjalnych ukraińskich źródeł?

Czy też może zachodnie służby wywiadowcze (pomijając tu oczywiście amerykańskie, które znane są już z braku rzetelności, podporządkowanej doraźnym celom politycznym), które nie potwierdziły nigdy obecności rosyjskich żołnierzy sił regularnych w strefie walk w Donbasie.

Pomimo braku dowodów materialnych, tworzy się więc wielopoziomową konstrukcję propagandową opartą na kłamstwie, wg. znanej już zasady hitlerowskiego nadwornego propagandzisty- Josepha Goebbelsa, że „kłamstwo powtarzane tysiąc razy, staje się prawdą”.

I takie właśnie wirtualne pranie mózgów serwują nam media i politycy, a co najgorsze niektórzy z nich zaczęli sami w tą wykreowaną na kłamstwie pseudo prawdę święcie wierzyć; czego dowodem jest właśnie ukraiński premier, prezydent i wielu, wielu innych polityków obecnego obozu władzy. Co gorsza, również nasi politycy będący obecnie u steru władzy, jak i ci którzy szykują się zająć ich wygodne fotele, również przyjęli fikcję za prawdę.

I w tym momencie pojawia się bardzo istotny problem:

Czy politycy pretendujący do rządzenia krajem, jeśli nie umieją realnie ocenić rzeczywistości, są zdolni tą władzę sprawować właściwie, dla dobra swoich współobywateli?

Otóż, nie! I to właśnie jako dowód jest obecna Ukraina, gdzie grupa ludzi, która tam dorwała się do władzy, zamiast rozwiązywać poważne problemy społeczne przed jakim stoi to państwo, do których sama zresztą doprowadziła, zajmuje się przez siebie wykreowaną rzeczywistością równoległą, czyli wirtualną.

Czy u nas jest podobnie?

Jak sądzę, jeszcze do takiego stanu umysłów w jakim znalazły się elity władzy nie doszliśmy, ale wszystko jest na jak najlepszej drodze.

Na efekty nie trzeba będzie długo czekać, tak samo jak niedługo trwał rozkład państwa ukraińskiego.

A może jest to zaplanowana i konsekwentnie wdrażana metoda zniszczenia niektórych państw od środka, przy pomocy sprzedajnych elit politycznych?

Czas pokaże, do czego to wszystko zmierza, ale przy zadłużeniu około 20 mld dolarów poprzedni system w Polsce zbankrutował, to co się stanie z obecnym systemem, który jest zadłużony już ponad dziesięć razy więcej i nie dość tego dług ten ciągle rośnie?

http://www.dlug-publiczny.pl/

Dlatego też nie śmieszne są nowe wydatki, liczone w kolejnych miliardach dolarów, które rządzący przeznaczyli na dozbrojenie polskiej armii pod pretekstem „rosyjskiego zagrożenia”, bo to jest tragiczne. Tragiczne w takim samym stopniu jak to się obecnie dzieje na Ukrainie, gdzie brakuje środków na wszystko, ale rządzący jednocześnie nie żałują pieniędzy i życia swych współobywateli, mając na celu tylko jedno- kontynuowanie wojny.

O to trzeba się pytać tych co chcą rządzić, a nie tylko słuchać ich demagogicznych, przesyconych propagandą przemówień, bo niedługo nie tylko, że zabraknie pieniędzy na to co oni tak teraz hojnie obiecują, ale również na to, co się nam słusznie należy, z wypracowanych przez nas w pocie czołach środków.

***

Kończąc wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Wczorajszy dzień był jak poprzednie względnie spokojny, ale mimo to doszło w Donbasie do kilku poważnych incydentów.

I tak, około godziny 16:58 w donieckiej dzielnicy Kalinina na ulicy Parchomienki nastąpiła silna eksplozja niewiadomego pochodzenia. W jej wyniku jedna osoba została zabita, a trzy kolejne odniosły rany.

Według informacji przekazanych przez przedstawiciela organów ścigania; do wybuchu doszło w pobliżu znajdującej się tam kawiarni, kiedy to jeden z jej gości rzucił granat w kierunku grupy ludzi. Prawdopodobnie osoba, która rzuciła granatem, mogła być skonfliktowana z pracownikami administracji.

Wczoraj też, około godziny 11:40 w rejonie donieckiego lotniska, z kierunku miejscowości Piaski, ukraińscy żołnierze prawdopodobnie będący pod wpływem alkoholu, usiłowali dokonać ataku na pozycje zajmowane przez powstańców.

W wyniku walki do jakiej doszło w okolicach serwisu „Volvo-Centrum” po stronie powstańców zginął jeden żołnierz i jeden został bardzo ciężko ranny, zaś po stronie ukraińskiej zlikwidowano nie mniej niż trzech żołnierzy oraz kilku zostało rannych.

Strona ukraińska potwierdziła fakt tego incydentu:

„Przyczyny ataku, moim zdaniem, są dwie: niechęć do zaprzestania działań wojennych i alkohol”– powiedział przedstawiciel centrum koordynacji STSKK ze strony ukraińskiej.

Tak więc na skutek pijaństwa i braku dyscypliny w szeregach ukraińskich sił zbrojnych, kolejni ludzie giną i odnoszą poważne rany.

Incydent zbrojny sprowokowany przez ukraińskie wojsko powtórzył się w rejonie donieckiego lotniska wczorajszej nocy ponownie, gdzie od strony ukraińskiej zostały ostrzelane przy użyciu moździerzy i broni ręcznej, okolice serwisu „Volvo-Centrum”. Tym razem, pomimo to, że ostrzał był jeszcze bardziej intensywny i trwał dłużej niż poprzedni (około 2 godzin od 22:00 do 24:00) obyło się na szczęście bez ofiar, bo powstańcy spodziewając się tego ostrzału ukryli się w bezpiecznych miejscach.

Ciekawe jak długo ta anarchia tam będzie jeszcze trwała?

***

Dziś rano w Krasnoarmieńsku nieznani sprawcy wrzucili przez zbitą szybę do redakcji jednego z ukraińskich mediów, sprofanowaną flagę Ukrainy.

Na koniec kilka zdjęć:

Tyle pozostało po pożarze namiotu ukraińskiej 55 brygady artylerii.

Krasnoarmiejsk- sprofanowana ukraińska flaga.

Pomimo deklaracji strony ukraińskiej o planowym wycofaniu ciężkiej broni z linii styku nadal w okolicach Doniecka na przebiegającej tam linii frontu znajduje się duża ilość ukraińskiego sprzętu wojskowego.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

87 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 21.10.2015r.- 244 dzień od nowego rozejmu.

  • Od odleciał jeszcze dalej a nawet już tak daleko że ho ho….
   https://vk.com/brusek?w=wall274493429_19066%2Fall
   Podobno rzekł że…
   Выступление Порошенко. Благодаря ему страна выжила в прошлом году. В этом году Россия пришла и ПОПРОСИЛА „возьмите немножко нашего газа”. Я горжусь им. Выпрашивать, но преподносить, что у тебя выпрашивают, прибедняться, и показывать при этом, что ты сильный и мощный, регулярно получать по горбу от кураторов, но рассказывать о том, что ты решаешь все сам.

   „W tym roku Rosja POPROSIŁA Krainę o sprzedaż „troszkę” gazu…

   Polubione przez 5 ludzi

 1. Skandal w należacym do Poroszenki ‚5 kanale”. Pracujący tam dziennikarze skarżą się na systematyczne naruszanie prawa pracy i unikania płacenia podatków przez władze stacji. Dziennikarze poprzez związki zawodowe wielokrotnie mieli domagać się poprawy warunków pracy i usunięcia wszelkich nieprawidłowości, ale kierownictwo nie reagowało;
  http://rian.com.ua/society/20151021/375593949.html
  ‚Wielki Brat” czuwa…

  Polubione przez 11 ludzi

 2. W obwodzie charkowskim SBU z miejscowa milicja złapała grupe złodziei, która zajmowała się kradzieżą kabli telefonicznych. Organizatorem szajki był były milicjant, „orientujacy się w schematach ochrony obiektów telekomunikacyjnych’. „Ukraińska Służba Bezpieczeństwa bada ewentualne zaangażowanie grupy do wywrotowej działalności wobec Ukrainy przez służby specjalne Federacji Rosyjskiej”;
  http://112.ua/kriminal/v-harkovskoy-obl-pohititeli-telefonnogo-kabelya-ostavili-bez-svyazi-chast-okruzhnyh-i-uchastkovyh-izbiratelnyh-komissiy-266310.html
  I tak ze złodziei robi się „dywersantów i terrorystów”, a potem zgarnia granty oraz nagrody…

  Polubione przez 8 ludzi

 3. Wybory na Ukrainie, czyli „Более 200 тысяч кандидатов от 132 партий претендуют на посты мэров, а также на места в городских и окружных советах” („ponad 200.000 kandydatów ze 132 partii (!) pretenduje na stanowiska burmistrzów lub deputowanych rad miejskich i obwodowych”)…
  http://112.ua/mnenie/ukrainskie-reformatory-rasstayutsya-s-illyuziyami-266284.html
  To się nazywa ARMIA…

  Polubione przez 8 ludzi

 4. Walka z korupcją i nadużyciami w republikach noworosyjskich. W Doniecku, Aleksander Zacharczenko poinformował na konferencji prasowej o „aresztowaniu” 50 milionów rubli należących do oligarchy Kurczenki;
  http://dnr-news.com/dnr/26589-v-dnr-arestovano-bolee-50-mln-rubley-ukrainskogo-oligarha-kurchenko.html
  W Ługańsku zatrzymano za przyjmowanie łapówek funkcjonariusza Prokuratury Generalnej Republiki;
  http://dnr-news.com/dnr/26592-organami-mgb-lnr-arestovan-za-vzyatku-sotrudnik-generalnoy-prokuratury-lnr.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Jestem poza miesjscem stałego pobytu, na obcym kompie – ale parę linków których chyba nie było dorzucam…

  Media u’kraińskie dostaja kota po informacjach o tym że Polacy zabiora zgodnie z prawem EUROPEJSKIM to co przed wojną należało do Polaków…

  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_19036%2Fall
  W linku linki plus taki mem:
  .https://pp.vk.me/c629106/v629106306/1746a/QAXt5ul8KTw.jpg

  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_19037%2Fall
  Mer Lwowa Andriej Sadowyj nazwał Polaków idiotami z tego powodu że chcą odebrać swoje. Biegał tez do naszego konsula. Czy płakał w klapę tego nie wiemy (jeszcze)
  .https://pp.vk.me/c625122/v625122796/3b4ef/H2WxcrDDMJI.jpg

  http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/mer-lwowa-usuwa-plakaty-z-mapa-ii-rp

  Rosja komentuje:
  http://www.novorosinform.org/news/id/39817

  Według Regnum do Jewropy trafia jedynie ukraińcy typu „LGBT”
  Ucho igielne? Biblijne ucho igielne?
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_19038%2Fall
  .https://pp.vk.me/c625122/v625122796/3b4da/x3PvPlV7BFs.jpg

  Prostytutki Krainy ida do władz! – taki tytuł! Ja tylko tłumaczę! W linku zdjęcia!
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_19039%2Fall

  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_19041%2Fall
  ВАЖНО! Инструкторы США, обстрелы Донецка, задержание ДРГ
  .https://youtu.be/jW5H4SdxZzY

  Rosja nie wdroży procedury szybkiej ściezki otrzymywania rosysjkich paszportów dla Noworosjan. https://eto-donetsk.com/obshestvo/1049-rossiya-otkazalas-uprostit-poluchenie-grazhdanstva-dlya-bezhencev-donbassa.html
  Czytałem głosy oburzenia i prawników związanych z Duma że to jakas pomyłka prawno-legislacyjna

  .https://youtu.be/Q0ZzJLe29Xg
  O rolnictwie na u’Krainie i jednym konflikcie

  .https://youtu.be/9rauRd3bmak
  Гриша – Специальный репортаж #23 – Тайна в Красный Партизан

  .https://youtu.be/iXiW-QJSTTQ
  Polecam! 🙂
  Жизнь в деревне „ООНОВО”

  David Khudzhets Today at 2:33 pm
  W dzisiejszej drugiej audycji projektu GuRu:
  – Ukraina blokuje pomoc humanitarną dla Donbasu
  – szarpane zawieszenie broni
  – ewakuacja Polaków z Mauriopola.
  .https://www.youtube.com/watch?v=Skc6xiPB4ug

  Polubione przez 6 ludzi

  • ,,Media u’kraińskie dostaja kota po informacjach o tym że Polacy zabiora zgodnie z prawem EUROPEJSKIM to co przed wojną należało do Polaków…” – wczoraj na ten temat wkleiłem link. 1/3 ziem dzisiejszej Ukrainy zachodniej należała do Polaków przed 2 wojną światową.

   ,,Mer Lwowa Andriej Sadowyj nazwał Polaków idiotami z tego powodu że chcą odebrać swoje. Biegał tez do naszego konsula. Czy płakał w klapę tego nie wiemy (jeszcze)” – a do konsula Izraela pobiegł, bo z tego co wiem , żydowskie organizacje międzynarodowe zajmujące się restytucją mienia żydowskiego sprzed wojny,już robią spisy majątków żydowskich na Ukrainie, a spisy majątku należącego do gmin żydowskich są dawno gotowe?

   🙂 Może nasi obywatele nie odzyskają swojego tak łatwa, ale żydzi na 100% i to z nawiązką.

   Polubione przez 7 ludzi

 6. W oparach absurdu, na stronie „Mirotworec” należącej do ukraińskich służb specjalnych, a publikującej „listę osób których działania szkodzą lub zagrażają Ukrainie’, znalazł się David Aidelman, poeta i obywatel Izraela;
  http://varjag-2007.livejournal.com/9252426.html
  „Proskrybrowany” podziękował „tradycyjnie po ukraińsku’, czyli „Sława Ukrainie! Bohaterom chwała!’, a także zaproponował że prześle autorom „listy proskrypcyjnej” antologię swojej poezji…

  Polubione przez 5 ludzi

  • Nie da się ukryć że terytorialnie [Ukraina] jest perełką w koronie Europy tak pod względem wyżywienia jak i możliwości przemysłu. Potencjalnych. Ale jak większość takich perełek zostaje rozgrabiona i rozmieniona na drobne…

   Polubione przez 3 ludzi

 7. Jeszcze i może uda się cos na temat Syrii napisać…
  Linki mało świeże ale ich nie było…

  „My nie chcemy łączyć sie z u’Krainą”
  http://idarv.livejournal.com/7115.html
  .https://youtu.be/HKD8ZU9LYY0

  Kilka faktów historycznych znanych…
  https://vk.com/russ_great?w=wall-63352300_154183

  http://sdelanounas.ru/blogs/69370/
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_19060%2Fall
  Sankcje sankcjami ale zarabiać trzeba… Astra-Zeneca otworzyła nową firme na terenie Rosji

  P.C. Roberts twierdzi że CIA może zabic WWP
  http://infopolk.ru/1/W/news/1445345546#6c945777-f0d6-4201-b042-84104abba344

  Krymsko-tatarski „Medżlis” informuje o rozpoczeciu otwartej działalności terrorystycznej
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_19067%2Fall

  Polubione przez 5 ludzi

 8. Reportaż ukraińskich dziennikarzy z „17 kanału” o „separatystach” z Doniecka, zrobiony bez „patriotycznego zacięcia”, na spokojnie, ukazujący także racje drugiej strony. Jak widać można być prawdziwym dziennikarzem na Ukrainie, jest jednak jedno ale…jak pisza internauci „17 kanał” nie może otrzymać licencji na „normalne” nadawanie programów, dlatego tez zmuszony jest umieszczać swoje materiały w sieci…
  .https://www.youtube.com/watch?v=zzRuQri33Zk

  Polubione przez 6 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.