Wojna domowa na Ukrainie 23.10.2015r.- 246 dzień od nowego rozejmu.


Wybory na Ukrainie.

„Jeśli chcemy osiągnąć trwały pokój w południowo-wschodniej części Ukrainy i przywrócenie jej integralności terytorialnej z resztą kraju, nie ma innego sposobu, jak tylko zrealizowanie umowy mińskiej, która nie jest przestrzegana”– powiedział zwracając się do uczestników klubu dyskusyjnego „Wałdaj”, rosyjski prezydent Władymir Putin.

Podczas tego wystąpienia Władymir Putin powiedział również, że obecna sytuacja jaka się wytworzyła na Ukrainie stwarza zagrożenie dla Rosji, ale Rosja akceptuje tam wszelkie zmiany pod jednym warunkiem, że będą one odpowiadać rzeczywistej woli narodu, a nie narzucone zostaną przez reżym wbrew niemu.

Rosyjski prezydent poruszył tu pięć ważkich kwestii i do nich się odniósł, a więc:

 1.   Problem pokoju na Ukrainie, który powinien być przestrzegany,
 2.   Problem integralności południowo-wschodniej części Ukrainy, która powinna być przywrócona,
 3.    Kwestia przestrzegania umowy mińskiej, której realizacja pozwoli na osiągnięcie pokoju oraz odzyskanie w pełni integralności terytorialnej przez Ukrainę terenu obecnie będącego pod kontrolą zbuntowanych republik, a która to umowa nie jest jeszcze przestrzegana,
 4.    Moskwa zaakceptuje wszystkie zmiany polityczne na Ukrainie, ale pod warunkiem, że będą one wynikać z woli narodu, a nie zostaną narzucone odgórnie przez reżym władzy centralnej,
 5.    W każdym innym przypadku sytuacja wewnętrzna na Ukrainie stwarzać będzie bezpośrednie zagrożenie dla Rosji.

Takie są, jak sądzę warunki brzegowe, których władze rosyjskie nie pozwolą przekroczyć, choćby komuś wydawało się inaczej, i co zresztą Rosja podczas tego prawie już dwa lata trwającego ukraińskiego eksperymentu, udowodniła.

Dlatego też Ukraina, która zadeklarowała się po stronie tej jedynie właściwej demokracji zachodniej, musi zacząć wypełniać jej standardy.

A z tym nie jest najlepiej i widać już, że Kijów, raczej podąża w stronę przeciwną: skrajnego nacjonalizmu, fałszowania historii i wybielania własnych zbrodni z przeszłości i teraźniejszości, nietolerancji wobec mniejszości etnicznych, językowych i kulturowych oraz agresji wobec wszystkich, którzy mają inne na taką postawę ukraińskich władz opinię.

A więc, wprowadzono cenzurę, skazuje się ludzi za ich poglądy, a nawet za samo podejrzenie, że mogą mieć inne poglądy od oficjalnie obowiązującej linii, gloryfikuje się zbrodniarzy, a także usiłuje się brutalną siłą i przemocą narzucić swoje zdanie i władzę, tym którzy się z nią nie godzą i wyrażają swój wobec niej sprzeciw.

Jakże więc w tej sytuacji obłudnie brzmią słowa tych, którzy dwa lata temu na kijowskim Majdanie krzyczeli, że po obaleniu prezydenta Janukowycza zapanuje tam prawdziwa demokracja oraz to, że ukraińskie do niej dążenie może być przykładem dla reszty Europy.

Jeśli więc ci, którzy wspierali na Majdanie rewoltę, uważają że ukraińskie dążenie do demokracji, zostało zrealizowane, to może idąc tym śladem należałoby podobne rewolty w innych krajach europejskich zorganizować aby w nich pełnię demokracji przywrócić?

Ciekawe co zrobiliby przywódcy krajów zachodniej Europy, kiedy np. do Brukseli zaczęliby się zjeżdżać jacyś politycy i tam przed parlamentem podburzać lud przeciwko władzom tego kraju?

Ciekawe też co zrobiłyby władze Stanów Zjednoczonych, gdyby zostały otoczone chińskimi bazami wojskowymi i ich największymi okrętami wojennymi, a jednocześnie powstałaby w Meksyku antyamerykańska rewolta?

Obserwując reakcję kijowskiej junty- i przyzwolenie jakim ona się cieszyła ze strony demokratycznych krajów zachodnich- wobec zbuntowanej ludności Donbasu, można też wyobrazić sobie jaka byłaby reakcja tych zachodnich piewców demokracji i praw jednostki i obywatela, gdyby do podobnych historii doszło na ich terenie. Wtedy to zobaczylibyśmy na czym ta prawdziwa demokracja polega.

Bo demokracja to jest oszustwo, to jest system quasi totalitarny ubrany w szaty obrońców praw patologicznych mniejszości, gdzie rządzi ukryta cenzura, a przy pomocy mediów ogłupia się społeczeństwo, deprawuje i manipuluje nim.

A może chociaż w tych demokracjach obowiązuje prawo, które powinno być jej fundamentem?

Otóż prawo jest i działa, ale tylko wtedy gdy nie są narażeni na jego represje „swojacy” będący kastą nietykalnych, którym można więcej, a czasami wszystko, czego przykładem jest choćby R.Polański.

Tak wygląda sytuacja w krajach tzw. wzorcowej demokracji. A jak wygląda w takim razie w tych krajach, które nie są krajami w pełni demokratycznymi, określanymi mianem krajów systemu demokracji ułomnej?

Ano widać to na przykładzie Polski i sięgać nie trzeba dalej.

Nawet liderzy polskiej sceny politycznej, co ciekawe prawie wszystkich opcji- od lewa do prawa i od góry do dołu, czy też nawet w poprzek- dostrzegają te zjawisko, ale jednocześnie po dojściu do władzy się z nim godzą, czerpiąc pełnymi garściami korzyści z ułomności systemu, która to ułomność zapewnia realną bezkarność obozowi władzy.

Zachód, który wprowadził nas, a obecnie Ukrainę, z tym oczywiście się w pełni godzi, udając, że nie ma problemu.

A dlaczego nie ma problemu?

Ano z tej prostej przyczyny, że największe ryby łowi się w mętnej wodzie, co w wymiarze ekonomicznym przekłada się na drenażu finansów państw, które stały się wewnętrzną kolonią krajów o prawdziwej demokracji.

Reszta problemów spowodowanych taką postawą ich nie obchodzi, co dobitnie właśnie widać na przykładzie Ukrainy, bo czyż pojawiały się w zachodnich mediach codzienne alarmistyczne informacje na temat postępującego nazizmu, odchodzenia od demokracji i popełnianych tam masowych zbrodni wobec ludności cywilnej?

Oczywiście, że nie!- czego

Dowodem na to mogą być liczne incydenty polegające na pobiciu, zastraszeniu i szantażowaniu niewygodnych kandydatów.

Czy dochodzą do nas za pośrednictwem środków masowego przekazu jakiekolwiek informacje na ten temat?

Nie!

Za to cały czas jesteśmy przytłaczani innymi informacjami, o tym jaki to Putin jest zły, o tym jak to separatyści rosyjscy w Donbasie naruszają warunki zawieszenia broni atakując niczego niewinnych ukraińskich żołnierzy oraz o tym, że winą za nie realizowanie porozumień pokojowych zawartych w Mińsku odpowiadają przedstawiciele zbuntowanego Donbasu i Moskwa.

Poniżej artykuł o tym jak obecnie przebiega kampania wyborcza na Ukrainie:

http://voicesevas.ru/news/17676-predvybornaya-borba-na-ukraine-perehodit-v-rukopashnuyu.html

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Pomimo utrzymywania się względnego spokoju w Donbasie ukraińskie wojsko w ciągu ostatnich dni, siedem razy naruszyło warunki zawieszenia broni. Co prawda powstrzymywali się oni od ostrzału celów cywilnych, ale lokalnie i najczęściej sporadycznie prowadzili ostrzał pozycji obronnych sił powstańczych.

I tak zostały kilkakrotnie ostrzelane północno-zachodnie obrzeża Doniecka, szczególnie w okolicy lotniska, jak i samo lotnisko oraz teren wokół serwisu „Volvo-Cenrtum”.

Ponadto ukraińskie wojsko ostrzeliwało przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm, granatników i ręcznej broni maszynowej z kierunku miejscowości Piaski i Awdiejewki, przedmieścia Spartakusa i Żabiczewo.

W rejonie frontu ługańskiego po wycofaniu broni ciężkiej przez tamtejsze oddziały sił zbrojnych ŁRL panuje nadal spokój. Jedyny incydent jaki miał tam miejsce polegał na zatrzymaniu w Ługańsku ukraińskiego sabotażystę, jednego z całej grupy, która została przygotowana i przeszkolona w celu dokonywania aktów terrorystycznych i sabotażu na terenie miasta i okolic. W tej chwili prowadzone jest dochodzenie przez MBP, w celu identyfikacji pozostałych członków tej grupy.

Natomiast ciągle dochodzi do tragicznych incydentów związanych z zalegającymi ciągle, po stronie kontrolowanej przez ukraińskie wojsko, min i niewybuchów.

I tak w dniu wczorajszym około godziny 12:30 w pobliżu ukraińskiego punktu kontrolnego koło miejscowości Majorsk, na północ od Gorłówki, na minę weszła grupa cywilów, którzy w wyniku jej eksplozji odnieśli rany.

W odniesieniu do problemu ostatnio prowadzonej walki z korupcją na szczytach władzy w ŁRL, wypowiedział się minister MBP ŁRL, generał major Igor Kornet, który powiedział, że „nie po to ludzie przelewali swoją krew aby teraz w kraju była korupcja”:

***

Wczoraj na swojej stronie na Facebooku, ukraiński minister MSW, Arsen Awakow ogłosił utworzenie specjalnego wydziału ds. walki z przestępczością narkotykową:

https://www.facebook.com/arsen.avakov.1?fref=nf

Jak powiedział wczoraj szef ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Aleksander Turczynow: „wydatki przewidziane na następny rok w zakresie finansowania wojska nie powinny być zmniejszone”.

Według nowej koncepcji finansowania ukraińskiego MON, na jego rzecz ma być przekazane co najmniej 3% PKB, czyli około 3,1 mld dolarów.

W Mariupolu doszło przedwczoraj do kolejnej, tradycyjnej już kolizji ukraińskiego wozu opancerzonego z cywilnym samochodem osobowym. Według relacji naocznych świadków około godziny 15:00, na skrzyżowaniu dróg Wołodarsk-Malinówka, opancerzony wóz ukraińskiej armii wymusił pierwszeństwo przejazdu i uderzył w przejeżdżający zgodnie z przepisami ruchu drogowego samochód osobowy marki „WAZ-2105”. Siła uderzenia była tak duża, że samochód osobowy został odrzucony aż 50 metrów od miejsca, w którym doszło do kolizji.

Na koniec kilka zdjęć:

Wydział Ekonomiczny Donieckiego Uniwersytetu Państwowego- wykład przewodniczącej Komisji Budżetu, Finansów i Polityki Gospodarczej, Mariny Żejnowej na temat podstawowych przepisów i zasad ustalania budżetu DRL.

Donieck Teatr Muzyki i Dramatu- uroczystość z okazji rocznicy powstania sądownictwa i Ministerstwa Sprawiedliwości DRL.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

Reklamy

142 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 23.10.2015r.- 246 dzień od nowego rozejmu.

   • Na czasie.
    Powtarzam po raz czwarty i ostatni – nie macie prawa oddać głos nieważny, bo nawet ten chcą Wam odebrać. To świadczy, że cały czas manipulują liczeniem głosów, ale jeszcze się boją masy głosów nieważnych, bo to świadczyłoby o sprzeciwie wyborców. Proszę posłuchać Panoramy i tej unej dyrektorki, bo inaczej tego nie można nazwać…

    Dlatego 30-letni nie głosujący Wyborco i pozostali nie chodzący na wybory idź oddaj głos nieważny, masz na to ostatnią szansę zanim zniszczą tę możliwość sprzeciwu.
    Wyjątkowo idziemy wszyscy patriotycznie na te wybory – wyrażając swój obywatelski sprzeciw farsie wyborczej – głosując w ten sposób na trzy miejsca na pudle:
    [Głos oddajemy, stawiając krzyżyk (X) w kratce obok nazwiska tylko jednego kandydata na trzech listach wyborczych.]
    Na przykład zgodnie z sugestią wybieramy:
    Lista nr 1: KW Prawo i Sprawiedliwość – krzyżyk przy jednym kandydacie,
    Lista nr 2: KW Platforma Obywatelska RP – krzyżyk przy jednym kandydacie,
    Lista nr 3: KW Partia Razem – krzyżyk przy jednym kandydacie.
    A jak Cię ręka boli od stawiania krzyżyka, to wybierz dwie dowolne listy i skreśl po jednym kandydacie.
    Niech partyjne oszołomy zobaczą, co to jest milcząca większość sprzeciwiająca się tej patriokracji.

    Polubione przez 5 ludzi

 1. „Bojcy” armii ukraińskiej skarżą sie na brak umundurowania zimowego, a tymczasem Ministerstwo Obrony Ukrainy rozpoczęło „elektroniczny przetarg” na wyposażenie jednostek wojskowych w sprzęt codziennego użytku, czyli szafki, krzesła, łóżka i stoły. Ten kto złoży najlepszą ‚elektroniczną ofertę” może ‚zgarnąć” nawet 200 milionów hrywien…
  http://censor.net.ua/news/357563/armiya_ischet_tumbochki_shkafy_i_krovati_na_bolee_chem_220_millionov

  Polubione przez 5 ludzi

  • Na ukrainie takie przekręty odchodzą, że nawet największe numery jakie odchodziły przy Balcerowiczu, to pryszcz.
   I to nie tylko dziś przy jajceniuku i poproszence. Poczytaj jakie hece wycyniała piękna Julka przez lata, co wyczyniał Kuczma i cała rzesza innych ukraińskich oligarchów tudzież polityków.

   Polubione przez 4 ludzi

 2. Mem taki:

  Barack załamany…
  „…ktedy gdy twój wywiad donosi o przyjeździe Asada do Moskwy na podstawie doniesień prasowych”

  W Odessie „nowa policja” pobiła kobietę
  http://dnr-news.com/video/26659-v-odesse-novaya-policiya-sbila-zhenschinu.html

  „Przedstawicielstwo Prezydenta u’Krainy na Krymie z siedzibą w Chersoniu”. Znów coś tam wybuchło…
  http://naspravdi.info/lastnews/3039

  O długim języku czyli niewyparzonej gębie śp. Muzyczki, który możliwe że zginał bo paplał o tym jak Jaceniuk wojował w Czeczenii
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_19255%2Fall

  Świadek obrony generała Mladicza znaleziony martwy…
  http://pravdanews.info/svidetel-zaschity-ratko-mladicha-nayden-mertvym-v-otele-v-gaage.html

  http://naspravdi.info/lastnews/3043
  ФСБ массово вербует граждан Украины

  Cyberberkut donosi i pokazuje kwity świadczące o tym że dostawy broni jaki dostaje Kraina sa ekspediowane dalej, na Bliski Wschód…
  http://vk.com/feed?w=wall-41232698_1049231
  .http://cs543101.vk.me/v543101466/139d1/WY830u2l410.jpg
  .http://cs543101.vk.me/v543101466/139da/0tWmQNAwM-I.jpg
  .http://cs543101.vk.me/v543101466/139f2/qgqnws5zQyU.jpg
  .http://cs543101.vk.me/v543101466/13a04/xHgxrMl4pkI.jpg
  .http://cs543101.vk.me/v543101466/13a0d/ziER0b_82LQ.jpg
  .http://cs543101.vk.me/v543101466/139c7/1O9tlWJZ_Cs.jpg
  .http://cs543101.vk.me/v543101466/13a17/AtPrgqMH5Rc.jpg

  Polubione przez 5 ludzi

  • Pęka mit o wszechmocnej, wszechwiedzącej, wszechobecnej CIA. Czuję w powietrzu, że w najbliższych miesiącach padnie nie jeden mit dotyczący USA.
   Przede wszystkim ten o ekonomii USA – która de facto znów stoi na progu bankructwa

   Polubione przez 2 ludzi

  • Czyli pojawią się kolejne światowe wyrzutki. Wierzę że do Rosji nie wrócą, bo wiedzą że tam zdrajców niezbyt przychylnie witają.

   Ps: Jednego pojąć tylko nie mogę – czemu RF wybrała jako flagę narodową sztandar pod którym walczyli własowcy!? Wiem że w 90ch panowali tam zwyczajni bandyci, ale i tak… Po prostu nie rozumiem.

   Polubione przez 2 ludzi

 3. Oficjalny przedstawiciel ‚Twittera’ w Rosji Aleksiej Szelestenko umieścił na swoim koncie opinie w ktorej stwierdził że chętnie widziałby najwyższe władze Rosji (w tym prezydenta) za kratkami. Zareagowął w ten sposób na ogłoszenie wyroku w sprawie ‚rosyjskiego opozycjonisty” Nawalnego i jego dwóch współpracowników, którzy zostali skazani przez sąd na zapłacenie 16 milionów rubli odszkodowania jednej z pomówionych przez siebie kompanii;
  http://ruposters.ru/news/23-10-2015/silicon-brainy
  W związku z tym Federalna Służba Nadzoru w Sferze Technologii Informacyjnych i Komunikacji Masowej (Roskomnadzor) zwróciła się do „Twittera” z oficjalną prośba o oficjalne wyjaśnienie w związku z „popisem” jej pracownika…
  http://www.interfax.ru/russia/475266
  No i miał facet fajną robotę, a jak znam życie to jeszcze firma może go zasądzić o odszkodowanie za straty jakie spowodował swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem…

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Do Kijowa dotarli ‚majdanowcy” z całej Ukrainy (ponad 3.000), którzy domagają się obniżenia podwyżek ‚taryf” jakie zarządził rząd Jaceniuka. Oskarżają także premiera Jaceniuka o spekulanctwo oraz kradzieże, a także o to że za skradzione pieniądze przeprowadza teraz „prywatyzację”. Demonstranci domagaja się od niego by „oddał, póki jeszcze może, dobrowolnie klucze do swojego gabinetu”, czyli zrezygnował…
  http://nahnews.org/396014-majdanovcy-zhdut-klyuchi-ot-kabineta-yacenyuka-poka-dobrovolno/

  Polubione przez 5 ludzi

 5. I jeszcze w temacie „nowej europejskiej policji” na Ukrainie, czyli na co pójda pieniądze (stawiam że te z „pomocy zagranicznej’). Okazuje się ze najważniejszym problemem jest to że na pagonach są „gwiazdki”, dlatego też trzeba je zamienić na „rumianki” (pisownia oryginalna)…
  http://uapress.info/ru/news/show/101691
  W środku artykułu grafika przedstawiając nowe ‚rumiankowe” pagony…

  Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.