Wojna domowa na Ukrainie 25.10.2015r.- 248 dzień od nowego rozejmu.


„Powoli umiera wolność”- ostrzega niemiecka prasa dostrzegając problem rosnącej w siłę ksenofobicznej i rasistowskiej skrajnej prawicy.

Oczywiście nie dostrzega tego problemu na Ukrainie tylko u siebie. Co jest o tyle dziwne, że w Niemczech organizacje rasistowskie i skrajnie nacjonalistyczne cieszą się marginalnym poparciem społecznym nie mając żadnych szans na przejęcie tam władzy, natomiast na Ukrainie blok partii odwołujących się do nazizmu, który stał się tam ideologią państwową, obecnie dzierżą ster władzy.

Dlaczego więc niemiecka prasa tak dużo uwagi przywiązuje jakimś marginalnym incydentom u siebie, a nie potrafi dostrzec bardzo poważnego problemu skrajnego nacjonalizmu i ksenofobi oraz zamachu na wolność jakie mają obecnie miejsce na Ukrainie?

Dlaczego tak bardzo tolerancyjne jest podejście niemieckich mediów do procesów zachodzących na Ukrainie?

Otóż, w Niemczech dokonuje się oceny realnej wobec występujących tam wewnętrznych problemów społecznych, często nawet je przejaskrawiając i dmuchając profilaktycznie na zimne, natomiast w ramach tradycyjnie już prowadzonej niemieckiej realpolitik,  nie dostrzega się prawdy o negatywnych procesach jakie zachodzą na Ukrainie.

I taka właśnie postawa, którą reprezentują nie tylko niemieckie media, dowodzi jak bardzo są one zakłamane i obłudne.

No ale dla poparcia tej tezy oddajmy głos niemieckiej prasie:

„Nordbayrischer Kurier” pisze, że: „Po trosze znów historia zdaje się powtarzać. Swego czasu naziści bezczelnie twierdzili, że tylko oni są w stanie zaprowadzić spokój i porządek w chaosie Republiki Weimarskiej. Był to szczyt cynizmu, bo to przecież oni byli terrorystami”

Natomiast  „Muenchner Merkur”  pisze oto takie słowa: „Sygnałem ostrzegawczym musi stać się coraz powszechniejsza utrata jakichkolwiek hamulców w wyrażaniu swoich poglądów i coraz mniej przebierający w słowach społeczny dyskurs np. na forach internetowych czy na niektórych manifestacjach Pegidy. Gdy ktoś świadomie albo niechcący bierze w tym udział, staje się współodpowiedzialnym za powstanie klimatu utajonej sympatii, na gruncie której ksenofobi i prawicowi ekstremiści mogą potem nawoływać do użycia przemocy.”

Zaś „Mannheimer Morgen” zwraca uwagę na to, że „…wielu obywateli może przeciwstawić się mentalnym podżegaczom. Nie tylko w Internecie, gdzie Facebook jest tak skuteczny przy usuwaniu pornograficznych treści, ale nie jest już tak sprawny przy usuwaniu treści ksenofobicznych i rasistowskich. Żadna osoba prywatna nie musi czekać, aż zareaguje ktoś z urzędu.”

Podobnych cytatów z niemieckiej prasy można by było przytoczyć jeszcze bez liku, gdzie pojawiły się pełne oburzenia teksty sprowokowane buntem niektórych kół politycznych, jak i samych obywateli  wywołanych postawą niemieckich władz wobec problemu uchodźców.

Czy porównanie reakcji niemieckich mediów na sytuację wewnętrzną jaka się tam wytworzyła wokół uchodźców, jest uprawnione wobec braku ich reakcji na to co się obecnie dzieje na Ukrainie?

Otóż, proszę zwrócić uwagę, że sformułowania jakich używają niemieckie media wobec części własnych obywateli, można by było użyć wobec tego co obecnie dzieje się na Ukrainie, gdzie nie uchodźcy są celem nienawiści, ale część tamtejszego społeczeństwa oraz Rosja.

I co? Ano nic!

W tym temacie- pomimo szalejącej na Ukrainie cenzury, braku wolności słowa i wyrażania swoich poglądów politycznych, pomimo masowych zbrodni jakich dopuścił się reżym kijowski, odradzającego się tam skrajnego nacjonalizmu- w niemieckich mediach panuje głucha cisza.

A przecież niezadowolenie części niemieckiego społeczeństwa wobec problemu masowego napływu uchodźców jest mało istotnym problemem wobec tego co się obecnie dzieje na Ukrainie.

Dlatego też, w porównaniu z tym skala oburzenia jaka przetacza się przez niemieckie media wobec problemów społecznych będącym skutkiem zalewu uchodźców, jest niczym wobec tego co się dzieje na Ukrainie.

A więc wobec obecnej skali krytyki na działania odradzającego się niemieckiego nazizmu i ksenofobii, niemieckie media powinny być zalewane już od ponad roku codziennymi alarmistycznymi informacjami na temat sytuacji jaka ma miejsce na Ukrainie. Ale oczywiście tego tam nie ma.

Taka właśnie jest miara tej obłudnej zachodniej demokracji, której wyrazem są również jej media, czyli tzw. czwarta władza.

http://www.dw.com/pl/niemiecka-prasa-ostrzega-przed-skrajn%C4%85-prawic%C4%85-powoli-umiera-wolno%C5%9B%C4%87/a-18800596

***

Na tym kończąc wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Pomimo obowiązywania bezwzględnego zawieszenia broni, dziś w nocy ukraińska artyleria ostrzelała dzielnicę Kujbyszewską w Doniecku. W wyniku tego ostrzału przy ulicy Utkina nr. 126 został uszkodzona magistrala gazowa. Innych strat i ofiar nie było. Pewnie ukraińscy bojcy w ten sposób uczcili rozpoczynające się na Ukrainie wybory samorządowe?

Nadal też ukraińskie wojsko ostrzeliwuje donieckie lotnisko i jego obrzeża od strony Doniecka i Spartakusa. Ostrzał prowadzony był przy użyciu moździerzy, pojazdów bojowych, granatników oraz ręcznych karabinów maszynowych.

W Żabiczewie w wyniku ukraińskiego ostrzału spalił się dom jednorodzinny.

Naruszano też warunki zawieszenia broni przez ukraińskich żołnierzy w rejonie Gorłówki i Nowoazowska na froncie południowym.

Ukraińskie władze wojskowe podały informację jakoby pozycje ich wojska rozlokowanego w rejonie Awdiejewki zostały ostrzelane przez powstańców. W tej sprawie wystąpił też przedstawiciel Ministerstwa Obrony DRL, który oświadczył, że podana wcześniej- przez służby prasowe ukraińskich sił ATO- informacja o ostrzelaniu Awdiejewki jest nieprawdziwa i ma wyłącznie odwrócić uwagę od sprawy rzeczywistego ostrzału jakiego dopuściły się w piątek w nocy ukraińscy żołnierze prowadząc ogień w rejonie donieckiego lotniska. Jak widać ukraińskie dowództwo ATO zaczęło ponownie stosować swoje sztuczki propagandowe.

Wczoraj w nocy w Doniecku został zatrzymany kierujący samochodem pod wpływem alkoholu pracownik ONZ:

„W nocy 24 października, w dzielnicy Kalinina w Doniecku podczas akcji prewencyjnej „Miasto w nocy” funkcjonariusze milicji drogowej wraz ze wspomagających ich patrolem służby porządkowej, zatrzymali samochód marki ‚Toyota Land Cruiser’ do rutynowej kontroli dokumentów. Podczas kontroli stwierdzono, że pojazd należy do biura ONZ na Ukrainie. A kierowca, który prowadził samochód był w stanie nietrzeźwości”– podano w komunikacie MSW DRL.

Szef rządu ŁRL Igor Płotnicki zapowiedział powołanie do życia nowej formacji milicji, która będzie zajmowała się wyłącznie zwalczaniem korupcji:

„Niestety, ale nasze niebywałe sukcesy ożywienia gospodarczego, przyćmiły powracające z przeszłości haniebne zwyczaje. Muszę przyznać, że przeoczyliśmy ten problem. Za wielką ilością innych poważnych problemów, nie dostrzegaliśmy, że hydra zaczęła się odradzać (…) Ponieważ choroba powróciła- musimy zacząć ją leczyć. Do niedawna walczyliśmy na dwóch frontach. Pierwszym była obrona, przeciwko nazizmowi. Drugim była gospodarka, którą należało ożywić pomimo blokady. A teraz nadszedł czas, aby ogłosić otwarcie trzeciego frontu, jakim jest ochrona prawa, porządku i sprawiedliwości”

***

Na Ukrainie dziś, a więc w ten sam dzień co u nas, rozpoczęły się wybory, z tą tylko różnicą, że tam są to wybory do władz samorządowych, a u nas wybory parlamentarne.

Przy okazji podam, że w Dniepropietrowsku kupno głosu kosztuje nawet 500 hrywien, co okazało się po aresztowaniu przez tamtejszą policję grupy agitatorów, którzy w wynajętym mieszkaniu zawierali umowy na oddanie głosu na wskazanego przez nich kandydata, w zamian wypłacając za tą przysługę 500 hrywien.

Również w tym samym pechowym Dniepropietrowsku wczoraj w późnych godzinach wieczornych na tamtejszym lotnisku, jeden z członków międzynarodowej misji nadzorującej przebieg wyborów reprezentujący Wielką Brytanię, członek Izby Lordów, Richard Balfe został okradziony, co wywołało już międzynarodowy skandal.

Jak sądzę, okradziony obywatel brytyjski, będzie miał od tej chwili wyrobioną opinię na temat tego jakim tak naprawdę krajem jest obecnie Ukraina o czym zapewne ufając informacją podawanym przez brytyjskie media, nie miał zielonego pocięcia, w wyniku czego stał się ofiarą tamtejszej szajki złodziei.

Wczoraj w nocy o godzinie 20:40 zgodnie z rozkładem lotów, odleciał ostatni- przed wejściem dziś w życie całkowitym zakazem lotów do Rosji- pasażerski samolot rejsowy z Kijowa do Moskwy. Natomiast ostatni lot rejsowy z Rosji miał miejsce o godzinie 17:25. I od tego momentu wszelkie loty są już w obu kierunkach wstrzymane.

Na koniec kilka zdjęć:

W donieckim miejskim cyrku „Kosmos” rozpoczął wczoraj pierwszym występem tournee legendarny rosyjski cyrk „Rosgocyrk”.

Donieck Urząd Stanu Cywilnego- rozdanie nagród w dziecięcym konkursie plastycznym, którego tematem przewodnim była „Rodzina-dom-ojczyzna oczami dzieci”.

A na Ukrainie naziści z batalionu „Azow” uczcili przedwczoraj pamięć poległych w Donbasie swoich towarzyszy broni. Czy nie przypomina to klimatu jaki panował w hitlerowskich Niemczech w latach trzydziestych ubiegłego wieku?

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

156 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 25.10.2015r.- 248 dzień od nowego rozejmu.

 1. Dodatek dla Pana Moherowego
  Этот день в истории
  Первый день оккупации Харькова нацистами: виселицы на балконах Сумской. 25 октября 1941.
  .http://cs543101.vk.me/v543101907/1008b/GFVlgT8qRD0.jpg

  Statystyki z Washington Post…
  http://vk.com/feed?w=wall-3108310_335130
  W tym roku policjanci amerykańscy zastrzelili juz 800 osób…
  .http://cs621826.vk.me/v621826765/172eb/F9-I934IrhA.jpg

  Z ciekawostek…
  Podobno pod Elbrusem znaleziono resztki oddzialu niemieckiego. Brak danych o takim fakcie i w informacjach niemieckich i innych. Co i kiedy tam robili?
  http://kadykchanskiy.livejournal.com/416036.html

  Pod Gorłówką rozpoczeły się walki…
  http://vk.com/feed?w=wall-66621324_628680
  http://vk.com/feed?w=wall-57424472_78764
  http://vk.com/feed?w=wall-4743070_115438

  Kroniki Absurystanu cz. 3
  .https://youtu.be/cX9u7uB8Yz0

  W bonusie: 🙂
  .https://youtu.be/5Q4liOzlm9A

  Polubione przez 5 ludzi

   • Historii nie odwołali, bo jej nie było w planie. Zresztą teraz zamiast historii mam przedmiot pt. ,, Historia i społeczeństwo”, to takie połączenie historii, wos- u i geografii ekonomicznej.
    Trochę szkoda , że przedmiot historia kończy się na 1 klasie, ale system edukacyjny zmusił mnie do dokonania wyboru. Chyba stary system był lepszy. 🙂

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.