Wojna domowa na Ukrainie 31.10.2015r.- 254 dzień od nowego rozejmu.


Swatowo- skutki wybuchu amunicji w magazynie ukraińskich sił zbrojnych.

Wojna na sankcje z Rosją dają o sobie znać nie tylko w niemieckiej gospodarce ale również w jej systemie finansowym.

Jak na razie poważne problemy przeżywa największa niemiecka instytucja finansowa „Deutsche Bank”, który pod dyrekcją nowego szefa Johna Cryana szykuje się już do  likwidacji około 15 tysięcy miejsc pracy i wycofania się z interesów w dziesięciu krajach.

Nie są to ostatnie zwolnienia jakie planuje wprowadzić w ciągu najbliższych 24 miesiącach dyrekcja niemieckiego „Deutsche Banku”, bo również obejmą one kolejne 20 tysięcy pracowników w jego spółkach-córkach.

Nie dość tego bank wycofuje swoją działalność z dziesięciu krajów, w tym z Argentyny, Chile, Meksyku i Danii.

Redukcje pracowników oraz likwidacja działalności w niektórych krajach spowodowana jest informacją o wysokości rekordowej straty jaką zanotował bank w trzecim kwartale tego roku, która wynosi aż 6 mld euro.

Powodem tych strat, jak informuje zarząd banku, są wielomiliardowe odpisy amortyzacyjne w pionie bankowości inwestycyjnej oraz straty w pionie bankowości detalicznej, za który to dział odpowiada „Postbank”.

Na kryzys w „Deutsche Banku” dołożyły się również nowe przepisy dotyczące postępowania sądowego, na poczet których musiano stworzyć rezerwę w wysokości 4,8 mld euro.

Oczywiście w tym wszystkim niebagatelnym problemem będzie nałożenia na bank kar za pranie brudnych pieniędzy i złamanie przepisów dotyczących nałożenia sankcji na Rosję.

Jak widać, już wcześniej przeżywająca poważne problemy gospodarka niemiecka, w wyniku nałożenia sankcji na Rosję, a wraz z nimi rosyjskich kontrsankcji, zaczyna obecnie wpadać w stan przed zawałowy.

Oczywiście niebagatelne znaczenie będzie miał w tym przypadku problem uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, którzy masowo zaczęli napływać do niemieckich Landów, dodatkowo destabilizując tam, i tak trudną, sytuację.

Takie są efekty rządów Angeli Merkel, która wobec Ukrainy grała wśród przywódców państw UE pierwsze skrzypce, najpierw popierając przewrót w Kijowie, następnie ślepo udzielając poparcia nowym władzą, a w kolejnej fazie popierając bezwarunkowo sankcje wymuszone na państwach europejskich przez władze Stanów Zjednoczonych wobec Rosji.

Tak właśnie kończy się sen o potędze, który wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi doprowadził tam do tego czego obecnie jesteśmy świadkami.

Czy również w tym samym kierunku podąży sytuacja w Polsce przyczyniając się do wybuchu poważnego kryzysu ekonomicznego?

Jak na razie nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, bo po pierwsze wszelkie dane pozwalające określić stan naszej gospodarki po wprowadzeniu sankcji ukrywane są szczelnie pod korcem, a po drugie zamiast tego dominuje nadal propaganda sukcesu, na bazie której mami się społeczeństwo polityką rozdawnictwa, które ma zapewnić dobrobyt. Ale jak sądzę niebawem, gdy uspokoją się rozbudzone nadzieje znacznej części polskiego społeczeństwa, przyjdzie czas na zmierzenie się z prawdą, bo z samego rozdawnictwa jeszcze nigdy gospodarce nic nie przybyło. Tak więc taka koncepcja rządów, jest prostą drogą do zniszczenia tego co jeszcze jakimś cudem, wbrew wszelkiemu zdrowemu rozsądkowi w tym kraju funkcjonuje.

A więc czy prawda ta okaże się pozytywna, czy też zaleje nas tym razem obrazami ponurej i biednej rzeczywistości dowiemy się niebawem, ale już dziś obserwując to co się dzieje w Niemczech, raczej na dalszy ciąg kabaretowego spektaklu pod tytułem „Zielona Wyspa” nie ma co liczyć.

***

Na tym kończąc wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Pomimo ciągle jeszcze obowiązującego bezwzględnego zawieszenia broni, coraz częściej w rejonie na obrzeżach Doniecka ukraińskie wojsko dopuszcza się różnych prowokacji zbrojnych i prowadzi ostrzał celów cywilnych.

Po wczorajszym spokojnym poranku i południu, we wczesnych godzinach wieczornych, ukraińscy bojcy po pobraniu żołdu przystąpili przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm do ostrzału części mieszkalnej donieckiej dzielnicy Kujbyszewskiej. W wyniku tego około godziny 18:35 na ulicy Stratonawtow został ciężko ranny 38-letni cywil Buwajlow.

Stan rannego mieszkańca Doniecka, w wyniku rozległych obrażeń klatki piersiowej, okolic lędźwi i czaszki, pozostaje nadal bardzo ciężki i nadal trwa jego intensywna reanimacja.

W sumie w ciągu ostatniej doby ukraińscy żołnierze 11 razy naruszyli warunki zawieszenia broni, prowadząc ostrzał z kierunku miejscowości Piaski i Opytnoje przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm na teren dzielnic Kujbyszewskiej i Kirowskiej oraz w okolicach donieckiego lotniska, w tym w rejonie serwisu „Volvo-Centrum”.

https://web.facebook.com/ivan.prikhodko.9?fref=nf

Na miejsce ostrzału ma się udać grupa obserwatorów misji OBWE w celu sporządzenia raportu o wczorajszym incydencie.

Jak ujawnił wczoraj na konferencji prasowej zastępca szefa sztabu Milicji Ludowej ŁRL, ukraińscy żołnierze na odcinku frontu ługańskiego, usiłują nadal- pomimo trwającego względnego spokoju-  przenikać przez linię frontu na stronę ŁRL oraz, że ostatnio mające miejsce prowokacje militarne służą ukraińskiemu dowództwu wojskowemu do wykrycia słabych punktów w linii obrony sił powstańczych.

Wczoraj wieczorem, około godziny 18:58, pod Donieckiem na drodze prowadzącej do miejscowości Marinka miała miejsce, pod nadzorem Darii Morozowej, wymiana jeńców wojennych w formule 1/1.

Wymieniono tam członka ukraińskiej „Gwardii Narodowej” Oresta Pitiszina na woluntariusza walczącego po stronie powstańców, Władymira Korablewa.

Władymir Korablew dostał się w ręce ukraińskiej Służby Bezpieczeństwa w wyniku szantażu. Jego syn uczący się w Mariupolu został zatrzymany przez funkcjonariuszy SBU, po czym zagrożono Władymirowi Korablewowi, że jeśli nie odda się w ręce ukraińskich funkcjonariuszy SB, to jego syn zostanie zabity.

W ten sposób w dniu 23 stycznia tego roku Władymir Korablew znalazł się w ukraińskiej niewoli gdzie został poddany licznym torturom, w wyniku czego stan jego zdrowia został bardzo poważnie naruszony:

***

Dzisiaj we wczesnych godzinach rannych funkcjonariusze ukraińskiej Służby Bezpieczeństwa zatrzymali i wywieźli w nieznanym kierunku lidera partii „Ukrop”, Giennadija Korbana.

https://web.facebook.com/profile.php?id=100002157183088&fref=nf

W Kijowie lider ukraińskiej skrajnie nacjonalistycznej „Partii Radykalnej” Oleg Liaszko zainstalował wczoraj pierwszy namiot przed Wierchowną Radą i wezwał obywateli do masowego protestu w ramach tzw. „majdanu taryfowego”, w ramach którego domagać się będą obniżenia stawek za wzrastające obecnie w sposób znaczny opłat stałych:

https://web.facebook.com/O.Liashko

Okazuje się, że swój Majdan chce też zorganizować gubernator obwodu odeskiego, a wcześniej prezydent Gruzji, Michaił Saakaszwili, który uważając, że wybory na burmistrza Odessy zostały sfałszowane, wezwał do walki „z kijowskimi klanami, które wspierają bezprawie w Odessie i w innych częściach kraju”. Tak więc po niezadowolonej z wyników wyborów byłej premier Julii Tymoszenko, również Michaił Saakaszwili uważa, że wybory samorządowe na Ukrainie zostały sfałszowane pomimo pozytywnej rekomendacji wystawionej przez międzynarodowych obserwatorów nadzorujących ich przebieg:

Poza protestem organizowanym przez Olega Liaszko, również inny lider radykalny Semen Semenczenko, będący obecnie deputowanym w Wierchownej Radzie, wezwał do zorganizowania w dniu dzisiejszym demonstracji pod domem prezydenta Petra Poroszenki, której celem jest wymuszenie dymisji prokuratora generalnego Wiktora Szokina.

https://web.facebook.com/dostali.hvatit?fref=nf

Wczoraj w godzinach wieczornych podano zweryfikowaną wstępną liczbę ofiar spowodowanych pożarem, a następnie eksplozją 3,5 tony amunicji jaka znajdowała się w magazynach ukraińskich sił zbrojnych w miejscowości Swatowo. Otóż liczba poszkodowanych na dzisiejszy dzień wynosi 54 osób, które zostały ranne. Wcześniej podawano liczbę 8 osób rannych i 2 ofiar śmiertelnych.

Konsekwencje wczorajszego pożaru w magazynie z amunicją w Swatowie:

Oczywiście za pożar, a następnie wybuch magazynowanej tam amunicji, ukraiński minister obrony Stefan Półtorak obarczył „wroga”, który „postawił sobie za cel destabilizowanie sytuacji w regionie”.

Zapowiedział również, że odpowiednie służby dochodzeniowo-śledcze rozpoczęły już swoją pracę, a wyniki jej zostaną upublicznione:

Jak podano na oficjalnej stronie na Facebooku przebywającego obecnie w areszcie deputowanego Wierchownej Rady, Igora Mosijczuka, że pieczerski Sąd Rejonowy w Kijowie w osobie sędziego Babenka podtrzymał środek zapobiegawczy w postaci zastosowanego aresztu wobec Igora Mosijczuka:

„Sędzia Babenko nie ma sumienia, zastosowany środek zapobiegawczy dla Igora Mosijczuka pozostanie nie zmieniony i będzie on przebywać w areszcie”.

https://web.facebook.com/igor.mosijcuk?fref=nf

Przy tej okazji, wbrew plotkom rozsiewanym przez niektóre ukraińskie media; o tym jakoby aresztowany deputowany Wierchownej Rady zmarł w areszcie, dowiedzieliśmy się, że on żyje i ma się nadal dobrze, a nawet jeszcze trochę przybrał na wadze.

No i jak tu wierzyć ukraińskim mediom?

Na koniec kilka zdjęć:

Doniecka „Donbas Opera”- premiera opery Giuseppe Verdiego „Bal maskowy”.

Skutki wybuchu amunicji w ukraińskim magazynie z amunicją w miejscowości Swatowo.

I jeszcze klika aktualnych filmów:

***

Konferencja prasowa szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa po wczorajszym austriackim spotkaniu na szczycie w sprawie Syrii:

***

Pozdrawiam.

Ps.

W dniu jutrzejszym zamiast kolejnej relacji z wojny domowej na Ukrainie, tradycyjnie już będę uczestniczył w sprzątaniu grobów i kultywowaniu pamięci zmarłych bliski mi osób.

Tak więc jutrzejsza relacja nie ukaże się.

Reklamy

131 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 31.10.2015r.- 254 dzień od nowego rozejmu.

 1. UA rządzi UA radzi UA nigdy cię nie zdradzi…
  Sztab UA w trosce o mieszkańców strefy przyfrontowej postanowił pomoc mieszkańcom tychże miejscowości. Z uwagi na zbliżające się chłody postanowiono w sztabie przekazać 15 słownie: piętnaście ton węgla cywilom w obwodzie Ługańskim.
  http://www.mil.gov.ua/news/2015/11/01/vijskovi-grupi-czvs-zs-ukraini-organizuvali-suprovid-vantazhnih-mashin-z-vugillyam-do-selishh-shho-poblizu-linii-rozmezhuvannya–/
  Galeria z ćwiczeń UA
  http://www.mil.gov.ua/news/2015/11/01/zbrojni-sili-ukraini-naroshhuyut-boezdatnist–/
  kolejna galeria. Proszę zwrócić uwagę na zdjęcie nr 1. Czyżby Ukraińcy nauczyli się ,ze NIE WOLNO publikować oznaczeń wozów bojowych?
  http://www.mil.gov.ua/news/2015/10/31/nihto-krim-nas!-na-poligoni-shirokij-lan-trivae-navchannya-vdv–/

  Polubione przez 1 osoba

 2. Jaceniuk ostrzega, nie ma wystarczającej ilości gazu by starczyło go na cały sezon grzewczy na Ukrainie. Według niego Ukraina pilnie potrzebuje pięć miliardów metrów sześciennych gazu by się zabezpieczyć w sezonie grzewczym. W związku z tym powołano specjalna grupę roboczą, która ma zająć się problemami związanymi z ogrzewaniem;
  http://korrespondent.net/ukraine/politics/3583840-ukrayne-ne-khvataet-haza-na-otoplenye-yatsenuik

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Poroszenko oświadczył w wywiadzie dla ukraińskich kanałów telewizyjnych., że ​​dochodzenie w sprawie przeciwko Giennadijowi Korbanowi musi być przejrzyste, dodał także że nikt nie ma „immunitetu” przy popełnianiu przestępstw, ani członkowie starych władz, ani nowych. Na pytanie dziennikarzy czy wie już o co ma byc oskarżony Korban, odpowiedział że o tym zdecydują służby śledcze, a on jako prezydent nie powinien się do ich decyzji mieszać…
  http://112.ua/glavnye-novosti/poroshenko-na-korbane-nikto-ostanavlivatsya-ne-budet-269026.html
  Ps. Baju, baju w dzikim kraju…

  Polubione przez 3 ludzi

   • Poroch gromadzi „zakładników” w związku z planowanym rozpoczeciem ‚wielkich reform”. „Ma” już Mosijczuka z Partii Radykalnej Laszki, Korbana z UKROPA Kołomojskiego, paru cymbałów ze „Swobody” i prawdopodobnie Jarosza z „Prawego Sektora”. Obstawiam że następny aresztowany bedzie członkiem „Batkiwszczyny” Julii Tymoszenko. W ten sposób będzie miał zakładników którzy zagwarantują mu spokój ze strony oponentów politycznych, którzy mogliby wykorzystać niepokoje społeczne wywołane narzuconymi przez Zachód „reformami”, by pozbawić go „stołka”…

    Polubione przez 3 ludzi

 4. Witam, nie wiem czy było poza zdjeciami …
  .https://youtu.be/ukY2YvIEum0
  Оружие и деньги изъятые у Корбана
  SBU pracuje ciężko!

  Saakaszwilemu odebrano głos! Było ale chyba bez filmu?
  .https://youtu.be/x1bBrlGooII
  Саакашвили раскритиковал Коломойского на его же телеканале
  Глава Одесской облгосадминистрации Михаил Саакашвили сделал громкие заявления, комментируя в эфире телеканала «1+1» задержание соратника олигарха Игоря Коломойского Геннадия Корбана.
  Одесский губернатор в своей речи, среди прочих, жестко раскритиковал и самого Коломойского, которому принадлежит телеканал.
  «Эти люди грабят Украину, откуда у них деньги? Надо заниматься и Корбаном, и Коломойским, и Иванчуком, и Мартыненко (последние двое — близки к премьеру Арсению Яценюку, — ред.)… Все воры должны сидеть в тюрьме, в том числе, из команды президента и команды премьера», — заявил он.
  В итоге ведущая прервала речь Саакашвили и отключила его от эфира.

  https://russian.rt.com/inotv/2015-11-01/Deutsche-Wirtschafts-Nachrichten-Rossiya-prikroet
  Deutsche Wirtschafts Nachrichten twierdzi że ROsja dodała do spisu miejsc gdzie się pierze kasę z którymi to miejscami kontakt grozi firmom rosyjskim i działającym w Rosji podwójnym podatkiem – kraj piekny, górzysty co się zowie „Szwajcaria”…
  😀

  Jeden Bawarczyk grozi że wyśle do Merkelowej, a ścislej mówiąc do Berlina wszystkich kolonistów ze swego regionu… http://www.novorosinform.org/news/id/40669

  Grecja panikuje – w ubiegłym tygodniu ruszyła w jej stronę nowa fala 300 tysięcy kolonistów!!!!!!!!!!!!!!!!!
  http://vegchel.ru/index.php?newsid=17026
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_19885%2Fall


  Bez kropki. Pomnik-czołg w RFN. Napis teraz powstały i nawołujący by Niemców oswobodzić jeszcze raz!

  A tymczasem w Turcji juz zmarło 25 osób po spozyciu skazonego alkoholu
  Число скончавшихся от отравления алкоголем в Стамбуле увеличилось до 23: http://ria.ru/world/20151101/1311895281.html

  Dla Pana Moherowego wygrzebane
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_19899%2Fall
  1 ноября 1962г. с аэростата «Волга» офицеры-испытатели парашютов Евгений Николаевич Андреев и Петр Иванович Долгов совершили рекордный затяжной прыжок из стратосферы (с высоты более 25 км).
  Из-за разгерметизации скафандра П.И. Долгов погиб. Оба испытателя были удостоены звания Героя Советского Союза.
  Полковник Петр Иванович Долгов и майор Евгений Николаевич Андреев прыгнули с высоты 25458 метров. Евгений Николаевич Андреев должен был падать, не раскрывая парашюта, более 24 км, а Петру Ивановичу предстоял обычный планирующий спуск.
  .http://cs622918.vk.me/v622918097/4e60c/aW3Y-DW7YkM.jpg

  + kolejna rocznica interesująca
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_19886%2Fall
  1 ноября 1989г. первую посадку на тяжелый авианесущий крейсер «Тбилиси» выполнили самолеты Су-27К (В. Пугачев), МиГ-29 (Т. Аубакиров) и Су-15 УТГ (И. Вотинцев и А. Кругов).
  .http://cs627816.vk.me/v627816064/1ea86/_CKcFGjy6zA.jpg

  Bez kropki!

  Nowa, wolna u’Kraina, bez Lenina!

  Polubione przez 4 ludzi

 5. .https://youtu.be/cV_2KF4KUrk
  Miejsce wczorajszej katastrofy widziane z góry
  Судя по очень большому разлету частей, произошел взрыв на высоте, вследствие чего самолет разорвало на части.

  1. крылья вместе с центральной частью фюзеляжа упали вместе. Хвост и кабина отдельно.
  2. вероятные причины: взрыв(теракт), разгерметизация в хвостовой части, обрыв тросов и поломка гидравлики рулей высоты (находятся в хвосте).
  3. поломка рулей высоты объясняет резкое снижение по данным, затем хаотическое движение самолета, потеря скорости и разрушение о встречный поток воздуха. Однако, всё это пока только версии, которых, к сожалению будет еще очень много. #7K9268

  Polubione przez 2 ludzi

 6. Mem niezły:
  .http://cs629329.vk.me/v629329623/1c1c1/7pjZc55ps8E.jpg

  Jeszcze jedna rocznica dla Pana Moherowego
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_19923%2Fall

  Kto stoi za tymi publikacjami danych dotyczacych rosyjskich lotników w Syrii
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_19922%2Fall
  .http://cs7011.vk.me/v7011484/10b2e/5Pd0_moe254.jpg

  Dla judeosceptyków tekst
  http://russouz.ru/evrei.-fakty-o-evrejskih-zhenah/
  Евреи. Факты ​о еврейских женах
  О еврейских женах и еврейских именах и фамилиях НЕВЕРОЯТНО, НО ФАКТ!!! ЧИТАЙ ДО САМОГО КОНЦА
  Автор: Андрей Дементьев

  Plus film dla ciekawych
  .https://youtu.be/R8hNr-YnCwM
  10 главных обманов Человечества

  Polubione przez 2 ludzi

 7. W Odessie pojawił się kolejny ‚rosyjski biznesmen opozycyjny wobec Putina” (czytać szemrany) chodzi o niejakiego Dmitrija Mazepina, z kompanii chemicznej „Uralchem” który podobno spotkał sie z gubernatorem obwodu Saakaszwilim i wyraził zainteresowanie udziałem w prywatyzacji jednego z zakładów przemysłowych w tym mieście. W Rosji oprócz „działalności w branży przemysłowej” Mazepin jest równiez znany z powodu skandali i matactw jakich się notorycznie dopuszcza, m.in. próbę bandyckiego przechwycenia kontroli na zakładami chemicznymi ‚TogliattiAzot” oraz o przygotowywanie sfałszownaych ‚dowodów” na swoich konkurentów. z powodu tego ostatniego skandalu (ujawnionego przez jedną z rosyjskich telewizji) musiał zrezygnować z funkcji deputowanego Zgromadzenia Ustawodawczego obwodu kirowskiego w Rosji;
  http://from-ua.com/news/361415-krupnii-rossiiskii-biznesmen-otvernulsya-ot-putina.html
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D0%B7%D0%B5%D0%BF%D0%B8%D0%BD,_%D0%94%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B9_%D0%90%D1%80%D0%BA%D0%B0%D0%B4%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87
  ps. Mało mają swoich to jeszcze ściągają „podejrzanych typów’ z zagranicy. Będzie mu wesoło z „naszym” Olkiem – Monopolkiem…

  Polubione przez 2 ludzi

 8. Co tu komentować, czyli „Boże, Dmowski był prorokiem”….
  http://ursa-tm.ru/forum/index.php?/topic/144097-bozhe-dmovskij-byl-prorokom/
  http://foton3.blox.pl/2014/07/Boze-Dmowski-byl-prorokiem.html
  Ps. Komentarze pod rosyjskim tłumaczeniem tekstu R. Dmowskiego;
  „Только не говорите об этом украинцам.Во-первых не поверят, во-вторых будете виноваты”
  (Tylko nie opowiadajcie o tym Ukraińcom. Po pierwsze nie uwierzą, po drugie obwinią was [Rosjan za to])…

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.