Wojna domowa na Ukrainie 3.11.2015r.- 257 dzień od nowego rozejmu.


Odessa Kulikowe Pole- kilkadziesiąt osób oddało hołd pamięci zamordowanym, przez ukraińskich nacjonalistów w Domu Związków Zawodowych 2 maja 2014 roku, działaczom antymajdanu.

„Najbardziej przeraża mnie to, że w dziwnym wirtualnym świecie polscy i ukraińscy nacjonaliści zachowują się praktycznie tak samo”- napisał w swoim artykule opublikowanym na łamach „The Huffington Post” Nicolas Kozloff.

Oczywiście taki wniosek jest bardzo dużym uproszczeniem, bo nie wszystkie środowiska polskie- w potocznym rozumieniu postrzegane jako „nacjonalistyczne” – zachowują się podobnie jak ich ukraińscy odpowiednicy. Natomiast jakaś ogłupiona ekstrema, szczególnie powiązana z ukraińską mniejszością narodową, czy też będąca pod jej bezpośrednim wpływem, takie lustrzane podobieństwo (co w tym sensie jest zrozumiałe) wykazuje.

Ogniwem łączącym te podobieństwa są zaś; ślepa, bezrozumna i bezrefleksyjna rusofobia, która oparta na nienawiści odbiera zdolność wyciągania wniosków i dokonania obiektywnych politycznych analiz opartych na dialogu i dyskusji.

Gdyby tylko problem ten dotyczył jakiejś patologicznej ekstremy to można by było przejść nad tym do porządku dziennego i nie zawracać nim sobie głowy, ale niestety dotyczy on elit politycznych, środowisk opiniotwórczych oraz w dużej mierze ludzi uważających się za wykształconych.

A że tak właśnie nie jest, dowodem jest bezwarunkowe poparcie udzielone przez elity polskiej sceny politycznej i usłużne im zawsze media dla obecnego obozu politycznego w Kijowie, który jawnie gloryfikuje ideologię skrajnego nacjonalizmu ukraińskiego znanego jako banderyzm.

Jeśli więc- jak pisze autor wspomnianego wyżej artykułu- gdy na zadawane przez niego niewygodne pytania, tak po stronie polskich jak i ukraińskich rozmówców, dostaje zawsze jedną odpowiedź, że jest agentem Putina finansowanym przez Kreml, to wnioski nasuwają się właśnie takie a nie inne, iż „polscy i ukraińscy nacjonaliści zachowują się praktycznie tak samo”.

Czy taka opinia wyciągana tylko na podstawie komentarzy w świecie wirtualnym i kilu rozmów ze studentami, jest dla nas pochlebna?

Czy łącznie naszego nacjonalizmu ze zdegenerowanym skrajnym nazizmem w jego banderowskiej odmianie jest dla nas powodem do dumy?

Otóż sądzę, że taki efekt został osiągnięty jako wypadek przy pracy, i polegał na tym, że środowiska ukraińskie będąc nadreprezentatywne na portalach społecznościowych i tabloidach, wszędzie tam gdzie jest poruszany temat ukraiński- oczywiście pisząc w języku polskim- zamieszczają tam zawsze te same komentarze, które nie są dyskusją tylko oskarżaniem wszystkich, którzy mają odmienne zdanie, i którzy chcą przebić się z prawdą, o bycie agentem Putina i płatnikiem Kremla.

To jest cecha charakterystyczna tych środowisk, które są aktywne w sieci.

Podobnie rzecz się ma w przypadku różnych dyskusji czy też imprez historycznych mających za cel przywrócenie w relacjach z Ukrainą odpowiednią, opartą o realną ocenę sytuacji, wzajemną równowagę obustronnych stosunków na poziomie społeczeństw.

Niestety ale mija się to zawsze z celem, bo reakcja środowisk ukraińskich jest zawsze taka sama; ślepo agresywna i napastliwa, uniemożliwiając w ten sposób dojść do jakiegoś sensownego i opartego na prawdzie historycznej konsensusu.

Warto przy tej okazji zadać sobie pytanie; dlaczego Ukraińcy (a przynajmniej ich najbardziej aktywna część) tak histerycznie reagują na przekazywaną prawdę historyczną?

Odpowiedź jest banalnie prosta:

Bo oni wiedzą, że są spadkobiercami zbrodniarzy i w ten sposób nie dopuszczając do żadnej dyskusji, usiłują ukryć ten fakt.

Oni również zdają sobie sprawę, że gloryfikowany obecnie skrajny nacjonalizm banderowski, przyczynił się wcześniej do bardzo poważnych i bezprzykładnych w skali Europy zbrodni ludobójstwa na swoich obcoplemiennych sąsiadach.

A więc krzyk, agresja i oskarżanie wszystkich o to, że są agentami Putina, tylko dlatego, że usiłują nawiązać jakiś dialog historyczny, jest celową reakcją mającą z jednej strony zamknąć jednym usta a innych zagłuszyć tym nacjonalistycznym schizofrenicznym jazgotem.

Czy taka postawa tolerowana w Polsce, jak i również aktywnie wspierana przez niektóre środowiska polityczne i wspierające je media (pomnę je tu aby im nie robić niepotrzebnej reklamy, ale każdy świadomy Polak wie o kogo i jakie siły chodzi) jest korzystna dla nas- obywateli Polski, którzy równie mocno ucierpieli jak z rąk niemieckich nazistów również z rąk ukraińskich siepaczy- ich sojuszników ideowych?

Otóż, właśnie taka postawa- i wynikające z niej wnioski wśród międzynarodowej opinii publicznej- jest dla nas skrajnie niekorzystna i niebezpieczna, bo zrównuje ofiary ze sprawcami dokonanych na nich zbrodni.

Taki też jest cel tej propagandowej hucpy, aby Polaków, którzy ponieśli jedne z największych ofiar w czasie II Wojny Światowej uczynić współwinnymi tych zbrodni.

Ten cel jest osiągany dzięki zaślepieniu, a często skorumpowaniu, części naszych elit, które realizując jakieś swoje urojone chore ambicje i cele, uderzają w podstawy bytu narodowego, zrównując Polaków z ich zbrodniarzami.

Widać to już było na przykładzie „polskich obozów koncentracyjnych”, ale również coraz częściej zaczyna się pojawiać w odniesieniu do polsko-ukraińskich relacji historycznych, gdy to Polacy oskarżani są o „zniewalanie Ukraińców”.

Tym właśnie sposobem, poprzez swoistą manipulację socjotechniczną i historyczną powoli przyswajane jest na Zachodzie, ale również i w Polsce, pojęcie współwiny Polaków wobec dokonanych na nich zbrodni.

Czy więc środowiska mianujące się patriotycznymi miały taki właśnie cel, aby w ten sposób postrzegano Polaków?

Jak sądzę, właśnie taki cel im przyświecał, bo w swoim fałszywie pojętym patriotyzmie mogą bez ustanku grzmieć jaka to nam się dzieje w związku z tym krzywda.

Na takiej też frazie, która bardzo łatwo przyjmuje się wśród ogłupionych tego typu propagandą ludzi, wygrywa się w Polsce wybory.

To jest prawdziwy cel, ale koszty tego typu taktyki są ogromne, bo wyprostowanie wszystkich kłamstw, jakie w międzyczasie przenikną do świadomości międzynarodowej opinii publicznej, staje się później nie możliwe.

I to jest ten koszt jaki płacą Polacy za swoją naiwność, dając się uwieść politycznym cynicznym graczom, dla których dobro Polski nie jest celem, tylko rządzenie nią.

http://www.huffingtonpost.com/nikolas-kozloff/ukraine-and-poland-same-o_b_8423704.html

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Pomimo rozejmu ukraińskie wojsko coraz częściej narusza jego warunki prowadząc ostrzał miejscowości wokół Doniecka, jak i obrzeża dzielnic mieszkaniowych w samym Doniecku. Sytuacja dramatycznie zaczyna się zaostrzać.

I tak w nocy, ukraińscy żołnierze ostrzeliwali przedmieścia miejscowości Spartakus. Do prowadzenia ostrzału wykorzystywano również czołgi oraz ciężkie karabiny maszynowe i broń ręczna. Ostrzał prowadzono z kierunku Opytnoje i terenu kopalni „Butowskiej”.

Później około czwartej w nocy ukraińscy żołnierze ostrzelali z broni ciężkiej osiedle Staromichajłowkę, w wyniku czego jeden z pocisków trafił w dach budynku jednorodzinnego. Na szczęście nie było ofiar wśród ludności cywilnej.

Dziś w godzinach rannych ukraińscy żołnierze ponownie rozpoczęli ostrzał obrzeży dzielnicy Kirowskiej w Doniecku. Pociski spadają w rejonie pomiędzy miejscowościami Staromichajłowką, a Abakumowem. W zasięgu ostrzału znajdują się dwie czynne szkoły, w których znajdują się obecnie uczniowie.

Do Doniecka przybył z roboczą wizytą zastępca sekretarza ONZ, Stephen O’Brien. Następnie ma się udać na inspekcję do Debalczewa i wsi Centralnoje.

***

W nocy w Kijowie zostało ostrzelane biuro prokuratora Prokuratury Generalnej, Wiktora Szokina. Na szczęście nie było ofiar wśród ludzi. Obecnie trwa wyjaśnianie okoliczności incydentu i ustalanie jego sprawców.

http://vesti-ukr.com/strana/121878-neizvestnye-obstreljali-kabinet-shokina

Lider ukraińskiej skrajnie nacjonalistycznej partii „Ukrop”, Giennadij Korban, po zakończonym wczoraj przesłuchaniu w sądzie, został zwolniony z aresztu w wyniku upływu przewidzianego czasu tymczasowego aresztowania.

Niestety nie cieszył się długo swoją wolnością, bo został uprowadzony przez nierozpoznane osoby, które zastosowały wobec niego siłę fizyczną i po umieszczeniu w samochodzie wywiozły go w nieznanym kierunku. Taką informację przekazała ukraińskiemu „Radio Westi” adwokat Korbana, Oksana Tomczyk:

http://vesti-ukr.com/politika/121930-korbana-vypustili-iz-zala-suda-i-uvezli-v-neizvestnom-napravlenii#

Przebywający obecnie w areszcie za korupcję, były deputowany Wierchownej Rady, Igor Mosijczuk powiedział, że podczas przesłuchań był poddawany brutalnym torturom. Oczywiście nie wyjaśnił na czym te zadawane mu brutalne tortury miały polegać.

https://web.facebook.com/igor.mosijcuk

W związku z wpłynięciem bo biura ukraińskiego prezydenta e-petycji z propozycją przeprowadzenia referendum w sprawie przystąpienia Ukrainy do NATO, pod którą podpisało się ponad 25 tysięcy osób, zostanie ona rozpatrzona przez prezydenta Perta Poroszenkę.’

Wcześniej Petro Poroszenko zapowiadał, że Ukraina będzie ubiegała się o członkostwo w NATO nie wcześniej niż za siedem lat.

Zobaczymy jaką obecnie podejmie decyzję?

Na koniec kilka zdjęć:

Biełoje koło Łutigina- uroczyste odsłonięcie tablic poświęconych pamięci dwóch powstańców, którzy zginęli w obronie tej miejscowości.

Podczas uroczystości upamiętniającej śmierć działaczy antymajdanu na Kulikowym Polu w Odessie nazistowscy ekstremiści zakłócili przebieg imprezy a następnie spalili plakat ze zdjęciami ofiar zbrodni w Domu Związków Zawodowych jaki miał tam miejsce 2 maja 2014 roku.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

139 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 3.11.2015r.- 257 dzień od nowego rozejmu.

 1. Co do „wstępniaka”. Mr Nicolas Kozloff zapomniał dodać że równie ogłupiałe i zaczadzone UKRAIŃSTWEM są tzw. środowiska „lewicowe” w Polsce , że wspomnę o G.wno Wartej i „Krytyce Politycznej”. „Pana” Biedronia umizgującego się do banderowców w Tarnopolu nijak chyba nie mozna zaliczyć do „polskich nacjonalistów”, prawda? Podobnie „ślepe na jedno oko”, tzw. organizacje antyfaszystowskie, które jedno oko maja cały czas otwarte na „polskich faszystów” po pijaku malujących swastyki na śmietnikach, ale drugie mają już zamknięte na „ukronazioli” hajlujących na Majdanku. Ale czego sie spodziewać po „The Huffington Post”? Wystarczy zapoznać się z „ideologią postępu” tam reprezentowaną i dla trzeźwo myślacego człowieka wszystko staje się jasne…

  Polubione przez 7 ludzi

  • Ps.

   Napisałem o wszystkich wiodących mediach i elitach politycznych, co powinno mówić samo za siebie; kogo mam na myśli.

   A co do samego Kozloff’a, to wyraża on opinię opartą na swoich osobistych obserwacjach i jest to jak najbardziej słuszny wniosek.

   Przecież wszyscy to zjawisko obserwujemy i jednocześnie jesteśmy jego ofiarami.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 3 ludzi

   • Niezależnie od oceny poglądów Kozloffa w kwestii stosunków polsko-żydowskich, które są typowe dla lewicowo-liberlanych nowojorskich środowisk żydowskich, trzeba jednak uczciwie przyznać, że był on jednym z niewielu dziennikarzy w USA, który publicznie podnosił kwestię nazistowskich sympatii i afirmację banderyzmu przez nową ekipę na Ukrainie, w czasie gdy wszyscy bardzo starali się niezauważyć flag i gestów jednoznacznie się kojarzących. To, że facet w jednej kwestii może być z oczywistych sposób stronniczy lub nie zakładając złej woli, zna tylko cześć prawdy, nie przekreśla jego celnych obserwacji i słusznych wniosków w innej sprawie.

    Polubione przez 1 osoba

  • Ps.

   Jeśli chcesz sprawdzić (jeśli choć jeden komentarz uda Ci się tam zamieścić) kto jest w Polsce najbardziej proukraiński i probanderowski, to zamieść choć jeden swój tradycyjny komentarz w GPC czy też niezależnej. Oczywiście możesz też spróbować tego doświadczenia na łamach innych mediów uznających się za koszernie prawicowe bądź katolickie.

   I jak dokonasz tego wiekopomnego doświadczenia wtedy powrócimy do wątku tej wielce pouczającej dyskusji.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 2 ludzi

   • Przecież to samo jest na G.wno wartej i ‚Krytyce Politycznej’. Zresztą juz kiedyś komuś odpisałem dlaczego się tam „nie udzielam”, po prostu nie chce mi się bezproduktywnie szarpać jak z pijakiem przy śmietniku. To chyba powinno wystarczyć za mój komentarz odnośnie tych „mendiów”…

    Polubione przez 4 ludzi

    • GW i Krytyka Polityczna wiadomo jest od dawna i tego nie ukrywają jakim siłom one służą- wzt. nie w tym temacie jest problem czego Ty nie potrafisz zrozumieć jak widzę.

     Bo rzeczywisty problem polega na tym, że środowiska (i ich medialne tuby propagandowe) mianujące się patriotycznymi jednocześnie ślepo popierają ukraiński antypolonizm, w tym udając, że problem zbrodni ukraińskich dokonanych na Polakach w czasach II WŚ jak i po niej nie istnieje. Nie dość tego, właśnie te skrajnie antypolskie siły- i wspierające je propagandowo media, które mienią się patriotycznymi- zajadle walczą z krytyką ukraińskiego banderyzmu i domaganiem się prawdy historycznej, która należna jest naszym zamordowanym w bestialski sposób Rodakom przez ukraińskich siepaczy. Tam też wszelkie słowa prawdy jak i obiektywny przekaz na ten temat jest bezwzględnie zwalczany, a ci co mają odwagę, lub- nieopatrznie w swej naiwności uwierzyli w ich patriotyzm- są bezwzględnie kasowani, albo określani mianem agentów Putina.

     Przecież nie kto inny tylko redaktorzy szczekaczek udających prawicowość zostali uhonorowani zaszczytnymi orderami ukraińskiej SB.

     Pozdrawiam.

     Polubione przez 5 ludzi

 2. Witam i dziękując za niezwykle ważne słowa Szefa, stwierdzam że moja odporność na filmy mówiące o banderowskich czyli ukraińskich ścierwach w ludzkich skórach powoli się wyczerpuje…
  Ten świat staje na głowie. Polacy zupełnie stracili rozum i instynkt samozachowawczy. A już brak takich oznak /instynktu i trzeźwości osądu/ wiedzie nas ku zagładzie…

  Świat stoi na głowie – bo z jednej strony Powstańcy odprowadzili na tyły technikę. Wczoraj czytałem o kłótni pomiedzy OBWE a władzami Ługańska o jeden czołg i jeden nr jakiejś armaty. Powstańcy się tłumaczą i pokazują że te głąby z OBWE nie umieją liczyć bo wszystko w dokumentach jest ale nieumiejętnie podsumowano ilości, zaś numer sobie źle przepisali… Czyli generalnie szczególarstwo a jednak niechlujstwo OBWE-wiaków po stronie Noworosji. A po drugiej stronie jakieś bezhołowie – bo strzelają czołgi i moździerze których ma niby nie być?

  A wszystko to w momencie jak za naszymi zachodnimi granicami tworzy się kalifat europejski i wszystkie siły i środki powinny być skoncentrowane na obronie naszych granic – zachodniej i wschodniej (ukraińskiej)…

  Polecam uważnemu wysłuchaniu wykładów:

  WW Piakin:
  .https://youtu.be/oN9AwZl5nS8

  Pan Satanowski o wersjach katastrofy na Synaju .https://youtu.be/TCECIi6vRM8

  Dodatkowo:
  Pan Zacharczenko postawił warunki dla chcących powrócić na Donbas
  http://u-f.ru/News/u350/2015/11/03/728018

  Górnicy DNR wydobyli od poczatku roku już 7 mln ton wegla
  http://www.novorosinform.org/news/id/40787

  O tym jak Noworosja będzie odzyskiwać pieniądze za przekazywany ukrom węgiel.
  http://riafan.ru/464092-dnr-pridumala-kak-vzimat-platu-za-ugol-s-kieva/
  http://nahnews.org/409876-dnr-ne-isklyuchaet-vozmozhnost-beznalichnogo-rascheta-s-ukrainoj-za-ugol-cherez-rf/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV
  Generalnie rozliczać się zamierzają poprzez Rosję i Osetię…

  Temat wiążący się z jednym z filmów wyżej
  http://dnr24.com/main/15112-pravoohraniteli-respubliki-predotvratili-ryad-popytok-nezakonnogo-proniknoveniya-na-ohranyaemye-obekty.html

  To także wiąże się z powyższym ciekawie
  http://dnr24.com/main/15099-ubiyca-iz-kievskoy-rusi-ostavlen-na-svobode-pod-chestnoe-slovo.html

  W Lisiczańsku radny zastrzelił obywatela za „separatyzm”
  http://dnr24.com/main/15102-v-lisichanske-ternopolskiy-deputat-prostrelil-golovu-mestnomu-zhitelyu-zapodozriv-v-nem-separa.html

  O tym jak Kijów panicznie się boi wizyty ONZetu na Donbasie
  http://nahnews.org/409239-denisov-kiev-do-uzhasa-boitsya-vizita-zamestitelya-genseka-oon-v-doneck/

  Dokładam w bonusie memy:
  .http://cs624231.vk.me/v624231621/56662/17CeY4ZO7YE.jpg

  .http://cs629103.vk.me/v629103086/1ab63/4-tfYEj2BAs.jpg

  .http://cs622018.vk.me/v622018287/4ccbf/E4ud0TgUvQw.jpg
  Struktura pewnego biznesu…

  .http://cs624720.vk.me/v624720489/459c3/yaPVPNZBO7c.jpg

  .http://cs623928.vk.me/v623928962/4f3c8/haL-dvWY9C4.jpg
  << http://vk.com/brusek?w=wall274493429_20068%2Fall (o długach upadlińskich)

  Интервью с защитницей Донбасса «Ветерок»
  Ополченка с позывным «Ветерок»: Я пошла на войну, чтобы защитить детей
  .http://www.youtube.com/watch?v=ARWsQeC4HLU

  Plus OT – według pewnego japońskiego profesora – przygotowany przez niego obrazek pozwala sprawdzić zmęczenie.
  Jeżeli Wam się coś "rusza" to należy wypić kawę i iść się przewietrzyć!
  🙂
  .http://cs540103.vk.me/c7005/v7005596/2d4a2/CwlvLHtC3eo.jpg

  + .https://youtu.be/xwWDMWW6FZ0
  Обращение к армянскому народу от 2 ноября 2015 года!

  Polubione przez 7 ludzi

 3. Artykuł z onetu na temat uchodźców wewnętrznych na Ukrainie.
  Cytat
  „Dostęp do podstawowych usług, w tym do edukacji, jest ograniczony. Około 200 tys. dzieci jest narażonych na ryzyko związane z minami i niewybuchami, a 500 tys. dzieci do 10. roku życia, które mieszkają na obszarach niekontrolowanych przez rząd, wymaga natychmiastowego podania szczepionki przeciw polio. Wsparcia wymaga również ponad 3 tys. dzieci przebywających w instytucjach państwowych.”
  Co oni tak się uczepili tego polio :p
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zabierz-nas-tam-gdzie-nie-ma-wojny/qrymb8

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Witam i pozdrawiam

  Znamienna wypowiedź Macierewicza, w nowym układzie politycznym nie byle kogo bo kandydata na stanowisko ministra MON

  „Rosjanie się winni nieporównanie większego pasma nieszczęść, bólu, żałoby niż Ukraińcy, którym na pewno nie wolno tego [Wołynia – red.] przepuścić i na pewno muszą ponieść za to konsekwencje”

  Macierewicz wykazał klasyczny refleks tzw. polskiego polityka czyli umniejszenie skali rzezi wołyńskiej w zestawieniu z niewymienionymi z nazwy „zbrodniami Rosjan” (założył chyba całkowicie mylnie aczkolwiek tradycyjnie, że twór międzynarodowy o nazwie ZSRR był wymysłem rosyjskim …). Dziwne też, że nie rozmył skali zbrodni ukraińskich zestawiając je z bestialstwami Niemców hitlerowskich, których symbole m.in. w postaci obozów koncentracyjnych zachowały się do tej pory w Polsce ???

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/antoni-macierewicz-ukraincy-musza-poniesc-konsekwencje-za-wolyn-video

  Polubione przez 7 ludzi

 5. „Pan” Maciarewicz i cała „kamaryla” (od lewa do prawa) (za)rządz(aj)ąca Polska powie i napisze tylko tyle ile im POZWOLĄ. Co do, „Niemców hitlerowskich, których symbole m.in. w postaci obozów koncentracyjnych”, to niejaki Mr Kozloff niekoniecznie zgodziłby się że to akurat „symbole Niemców hitlerowskich”…

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Poroszenko w wywiadzie (sprzed dwóch dni) o aresztowaniu Korbana i „walce z korupcją”, „To jest dopiero początek. Na Korbanie się nie skończy…Nikt nie ma immunitetu [chroniącego] przed śledztwem w sprawie korupcji”;
  >https://www.youtube.com/watch?v=d7kUBzEktsY
  Stare, ale jare…
  „A ty nie podskakuj, bo się obudzisz którejś niedzieli i znów nie będzie Teleranka.
  – Tylko stanie u drzwi załoga G.
  – I miś Kolabor”…

  Polubione przez 3 ludzi

  • Za to im płacą, więc nie ma co nad nimi łez ronić.

   Natomiast tych co ich tam wysłali, to trzeba by było zapytać w czyim interesie oni to robią i dlaczego to polskie społeczeństwo ma za to płacić.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 3 ludzi

    • To podobnie jak inny gość od służb tajnych i dwupłciowych, który podobno był z tych Sienkiewiczów.

     Może zawarli znajomość pod pretekstem swoich sławnych przodków i stąd te intratne geszefty?

     Pozdrawiam.

     Polubione przez 2 ludzi

     • Cos mi mówi, że on jest taki „Krasicki” jak niejaka „trzeciorzedna aktoreczka z USA” Leelee Sobieski jest „potomkinią polskiego króla Jana III Sobieskiego’. O czym ciągle trąbia mediamatoły.pl, natomiast na angielskojęzycznej wikipedii można wyczytać m.in. „Her maternal grandfather, United States Navy Captain Robert Salomon, was Jewish, and Sobieski grew up in a „pan-religious” family; she has said that she is „proud of [her] Jewish roots”…

      Polubione przez 3 ludzi

 7. Niejaki Mark Milley, amerykański generał zajmujący stanowisko szefa armii w Sztabie Generalnym wyróżniający się też tym, że niedawno powrócił z Kijowa stwierdził, że: „Rosja jest agresywna” i, że „stanowi zagrożenie dla amerykańskich interesów”. Główny powód powyższych twierdzeń upatruje w fakcie, że Rosja dysponuje bombą atomową i jako jedyne państwo może w krótkim czasie zniszczyć Stany Zjednoczone.
  Dodał, że: „Rosja może użyć tej broni” i „od 2008 r. najeżdża niepodległe państwa”…

  https://www.rt.com/usa/320572-general-milley-russia-threat/

  Warto może wspomnieć, że jedynym krajem który użył broni atomowej przeciwko innemu są Stany Zjednoczona a policzyć niepodległe państwa najechane przez USA byłoby, ze względu na ich ilość niezmiernie trudno

  Polubione przez 5 ludzi

 8. Nie wiem czy linkowałem interesujący tekst o katastrofie nad Synajem?
  http://politrussia.com/society/aviatsiya-mozhet-kompaniy-444/
  Рейс 9268: причина аварии давно известна даже Википедии

  + Pożar po wybuchu
  В сети появилось видео пожара на химическом заводе Mitsubishi после взрыва
  ➡ Смотреть видео: https://russian.rt.com/article/127613

  OT!
  Rosyjskie strony zauważyły nasz wkład w rozwój cywilizacji!
  .https://youtu.be/I8aZqfVehN0
  😀

  Pomiędzy u’Krainą a DNR otwarto nocne połączenie towarowe
  http://dnr24.com/main/15131-mezhdu-dnr-i-ukrainoy-otkryto-nochnoe-gruzovoe-zh-d-soobschenie-minstrans.html

  Górnicy DNR w poprzednim miesiącu wyfedrowali ponad milion ton!
  https://eto-donetsk.com/economika/1107-shahtery-donbassa-dobyli-bolee-milliona-tonn-uglya-za-oktyabr-mesyac.html

  W LNR uruchomiono wodociąg
  http://dnr-news.com/dnr/26993-glava-lnr-proizvel-torzhestvennyy-zapusk-novogo-vodovoda-s-elizavetinskogo-vodohranilischa.html

  Wieści z krainy majdaniarzy
  .http://www.youtube.com/watch?v=i_gtNs3386o

  Kraińska prasa zauważa że gazu im braknie końcem tygodnia
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_20151%2Fall
  В публикации прогнозируются новые переговоры переговоры между Москвой, Брюсселем и Киевом.
  «Каждая из сторон будет ждать результата: Россия — оплаты газа Украиной, Киев — либо снисхождения со стороны Москвы, либо нового кредита Евросоюза, европейские страны — компромисса, за который им, судя по всему, придется заплатить звонкой монетой», — резюмирует издание. .

  Odmeldowuję się!

  Polubione przez 4 ludzi

  • Cieszy to, ze w Donbasie nie tylko to ,że przestały (prawie) latać pociski nad głowami cywili, ale tez to, że gospodarka odbija się od dna.
   Takim w miarę miarodajnym wskaźnikiem jest właśnie wydobycie węgla. Czarne złoto Donbasu służy nie tylko do ogrzewania domów, ale również jako surowiec dla fabryk, hut etc.
   1 mln ton w ciągu miesiąca to nie jest szczyt możliwości Donbasu. Przy dobrym zarządzaniu i rynkach zbytu można byłoby wydobywać nawet ponad 30 mln ton węgla/rok ( wielkość produkcji węgla sprzed wojny na tym obszarze).

   Polubione przez 4 ludzi

 9. Naczelny prokurator wojskowy Ukrainy Anatolij Matios oświadczył, że ​​osoby które wczoraj w Kijowie ostrzelały biuro Prokuratora Generalnego (poruszone we „wstępniaku”)wiedziały że przebywał on w pomieszczeniu. W kierunku pomieszczenia miały zostac oddane trzy strzały, a ich lokalizacja wskazuje że celowano w tułów i głowę potencjalnej ofiary, na szczęście na „przeszkodzie’ stanęła szyba pancerna;
  http://www.unian.net/politics/1172725-matios-v-kabinet-shokina-strelyali-pritselno-spaslo-bronirovannoe-steklo.html

  Polubione przez 2 ludzi

 10. Przygotowania do kolejnej podwyżki cen gazu na Ukrainie? Przedstawiciele spółki „Kijewgaz” zarządzającej siecią gazowniczą oraz dystrybucją gazu stwierdzili że Ukraina w dalszym ciągu płaci mniej za gaz niż reszta Europy, 230 euro za 1000 metrów sześciennych, a reszta państw od 400 do 500 euro za metr;
  http://www.unn.com.ua/ru/news/1516532-ukrayintsi-menshe-vsikh-v-yevropi-platyat-za-gaz-kiyivgaz

  Polubione przez 4 ludzi

 11. Klapa projektu „zielona energia” na Ukrainie?
  Łączna moc realizowanych w okresie styczeń – wrzesień 2015 r. na Ukrainie projektów w zakresie „zielonej energetyki” wyniosła 11 MW (dla porównania w całym roku 2014 – 231 MW, w 2013 r. – 520 MW)
  https://ukraine.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/156856,aktualna-sytuacja-na-ukrainskim-rynku-energii-odnawialnej.html
  O ukraińskim rynku przetwórczym (głównym źródłu „twardej waluty”) słów kilka…
  Z ciekawostek, cytat.
  „Największe bezpośrednie inwestycje zagraniczne napłynęły w ukraiński sektor przetwórczy z Cypru, Holandii, Wielkiej Brytanii oraz Francji. ”
  Mały Cypr miałby inwestować w Ukrainę więcej niż wiodące gospodarki Europy? Wątpię, po prostu oligarchowie reinwestują zagrabiony kapitał 🙂
  https://ukraine.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/156859,sytuacja-w-ukrainskim-sektorze-przetworczym.html

  Polubione przez 3 ludzi

 12. Prawie 1/5 wszystkich kredytów na Ukrainie to tzw kredyty problemowe (kredytów nie spłaconych lub trudno ściągalnych)
  https://ukraine.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/156838,stan-tzw-problemowych-kredytow-na-ukrainie-we-wrzesniu-2015-r-.html
  Narodowy Bank Ukrainy opublikował dane dotyczące poziomu kapitału zagranicznego w ukraińskich bankach komercyjnych.
  Mnie zainteresował stan aktywów banków na Ukrainie
  wartość aktywów – w październiku 2015 1.208,89 mld hrywien
  wartość aktywów we wrześniu 2015 r. – 1.227,94 mld hrywien
  czyli spadek w ciągu miesiąca o 19,05 mld hrywien lubułamkowo o 1,5%
  https://ukraine.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/156835,wzrost-zagranicznego-udzialu-w-ukrainskim-systemie-bankowym-we-wrzesniu-2015-r-.html

  Polubione przez 3 ludzi

 13. Spadek atrakcyjności inwestycyjnej Ukrainy
  Europejskie Stowarzyszenie Biznesu (EBA) przedstawiło najnowszy ranking atrakcyjności inwestycyjnej Ukrainy po III kwartale 2015, 89% respondentów wyraziło niezadowolenie klimatem inwestycyjnym w Ukrainie. W szczególności największej krytyce przedsiębiorcy poddali działania władz w zakresie zwalczania korupcji. Ponadto przedsiębiorcy skarżą się na brak reform.
  https://ukraine.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/156063,spadek-atrakcyjnosci-inwestycyjnej-ukrainy.html
  Reglamentacja cen towarów na Ukrainie coraz bliżej?
  Gabinet Ministrów Ukrainy zatwierdził wykaz towarów rolno-spożywczych podlegających pod państwową regulację w latach 2015-2016 ich cen hurtowych.Zgodnie z decyzją ukraińskiego rządu, w latach 2015-2016 państwową regulacją cen hurtowych objęte zostaną następujące towary rolno-spożywcze: pszenica miękka (od 1 listopada 2015 r. do 30 czerwca 2016 r.), żyto ozime (od 1 listopada 2015 r. do 30 czerwca 2016 r.), mąka pszenna i żytnia (od 1 listopada 2015 r. do 30 czerwca 2016 r.), gryka (od 1 listopada 2015 r. do 30 czerwca 2016 r.), cukier buraczany (od 1 listopada 2015 r. do 31 sierpnia 2016 r.).
  https://ukraine.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/156057,wykaz-towarow-podlegajacych-panstwowej-regulacji-cen-w-latach-2015-2016.html

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.