Wojna domowa na Ukrainie 6.11.2015r.- 260 dzień od nowego rozejmu.


„Nie da się skutecznie powstrzymać Rosji bez fizycznej, trwałej obecności NATO na wschodzie Europy”– powiedział kilka dni temu minister obrony narodowej, rządzącej jeszcze ekipy politycznej, Tomasz Siemoniak.

Czy za nowego rządu coś w tej sprawie się zmieni?

Jak sądzę, nie tylko nic się nie zmieni, ale dodatkowo retoryka antyrosyjska będzie jeszcze narastać, a parcie do tego aby w naszym regionie, w tym w Polsce obecność wojsk NATO (czytaj amerykańskich) stała się realną rzeczywistością.

Dowodem na to może być ostatni szczyt w Bukareszcie przywódców państw tzw. flanki wschodniej NATO, gdzie  jednym z jego uczestników był również nowowybrany prezydent Polski Andrzej Duda, który pełnił podczas spotkania rolę jego współgospodarza.

Na koniec bukaresztańskiego spotkania uczestniczący w nim przywódcy dziewięciu krajów flanki wschodniej NATO zadeklarowali, że będą wspólnie uczestniczyli w działaniach zmierzających do utrzymania stałej obecności wojskowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Pretekstem do stałej obecności wojskowej na flance wschodniej NATO mają być „agresywne działania Rosji na Ukrainie, w tym nielegalna aneksja Krymu, poparcie dla separatystów na Ukrainie, oraz rosyjska aktywność militarna w naszym sąsiedztwie, co podkopuje architekturę europejskiego bezpieczeństwa”.

Według organizatora szczytu w Bukareszcie, rumuńskiego prezydenta Klausa Iohannisa przyjęcie wspólnej deklaracji państw flanki wschodniej NATO stanowi przesłanie na przyszłoroczny szczyt NATO w Warszawie. „Jesteśmy otwarci na inne kraje sojusznicze”– dodał rumuński prezydent.

Jak z tego widzimy obecnie szykująca się do władzy ekipa polityczna będzie kontynuowała linię zapoczątkowaną przez rządzącą ostatnie dwie kadencje koalicję partii PO-PSL i nic w tej mierze się nie zmieni.

Zaś aktywność nowego prezydenta, z którego inicjatywy zorganizowano spotkanie w Bukareszcie, wskazuje również, na jeszcze mocniejsze zaangażowanie się Polski po stronie koalicji antyrosyjskiej i zwiększenia obecności wojsk paktu NATO w Europie Środkowo-Wschodniej.

Czy taka postawa zwiększy nasze poczucie bezpieczeństwa i jakie są jej prawdziwe motywacje?

Oczywiście, że nie zwiększy poczucia naszego bezpieczeństwa, bo nasze bezpieczeństwo nie jest zagrożone, a więc jest inny niż deklarowany cel, tej inicjatywy.

Celem jest przesunięcie jak najdalej na Wschód wojsk NATO, aby w ten sposób szachować Rosję na jej zachodnich granicach.

Tylko, że jednocześnie kraje, które podejmą się tej roli, stają się krajami frontowymi, w przypadku gdyby doszło do otwartego konfliktu militarnego z Rosją, będąc w nim buforem oddzielającym Zachód od Rosji.

Czy w interesie Polski leży odgrywanie właśnie takiej roli, w której to my znajdziemy się pod ciągłą presję konfliktu, zaś inii po drugiej stronie, nadal z Rosją będą mogli prowadzić owocną współpracę gospodarczą?

Jak widać wszystko właśnie w tym kierunku zmierza, gdzie pragmatyzm państw zachodniej Europy, wcześniej czy później, przeważy i zacznie ona odnawiać zerwane więzi współpracy z Rosją, zaś my spętani podsycaną wrogością w efekcie nieodwracalnie podjętych decyzji, będziemy mogli z boku na taką współpracę tylko się biernie przyglądać.

Problem polega na tym, że największą szansą dla Polski (jak również i jej poważnym problemem) jest nasze położenie geograficzne, dzięki któremu możemy być łącznikiem pomiędzy Europą Południową a Północną oraz Europą Zachodnią, a Wschodem. Niewykorzystanie tej szansy jest bardzo poważnym błędem, zaś postawienie się w pozycji wrogiej wobec Wschodu jest już zbrodnią.

Dlatego też polskie władze powinny tak samo utrzymywać dobre relacje z Zachodem jak i ze Wschodem i nie dać się sprowadzić do roli, chłopca do bicia przez którąkolwiek ze stron. A niestety pod naciskiem zaoceanicznego hegemona, który w tej części Europy realizuje elementy swojej globalnej polityki, tak się stało ze szkodą dla naszego kraju.

Zaś pogłębianie tego stanu rzeczy, i tworzenie faktów nieodwracalnych, będzie decydowało o bezpieczeństwie naszego kraju i jego dobrobycie na najbliższe dziesięciolecia.

I to właśnie politycy, którzy tu rządzą, powinni przede wszystkim brać pod uwagę, ale jak widać ekipa jaka wykrystalizowała się po dokonanej w naszym kraju transformacji ustrojowej, niestety nie zajmuje się tak błahym problemem.

Nadal nasze elity polityczne zaślepia sen o potędze, który w historii naszego kraju zawsze kończył się tragicznie.

Oby tylko nie stało się tak i tym razem.

Na koniec dodam, że paradoksalnie nawet obecne władze Ukrainy zaczynają dostrzegać pod swym kontem ten problem, gdzie premier tego kraju zauważył wreszcie, iż budowa nowego gazociągu „Nord Steram-2” pozbawi Ukrainę ponad 2 mld dolarów zysku.

„Ukraina jako państwo jest przekonana, że projekt ten nie ma nic wspólnego z kwestiami ekonomicznymi, a tylko jest polityką”– powiedział dziś ukraiński premier.

https://i1.wp.com/www.euractiv.com/sites/default/files/styles/involucra_large/public/nord_stream_2.jpg

http://www.euractiv.com/sections/energy/germany-favoured-nord-stream-2-risks-strangling-ukraine-us-says-319218

http://www.lsm.lv/en/article/politics/baltics-back-ukraine-and-blast-nord-stream-2-project.a153658/

http://www.cnbc.com/2015/11/05/reuters-america-europes-nord-stream-2-risks-strangling-ukraine-us-official.html

Ciekawe ile wzt. Polska utraci zysków po uruchomieniu tego nowego gazociągu?

Co na to nasz obecny i przyszły rząd oraz prezydent Duda?

Nadal chcą pełnić rolę przedmurza UE, chroniąc jej wschodnią flankę?

Panie i panowie polscy politycy: pieniądze bardzo trudno jest zarobić- o czym wy nie macie pojęcia, natomiast wydaje się je bardzo łatwo- co jest już waszą domeną.

Weźcie więc to wszystko sobie do serca, mając na uwadze dobro rządzonego przez siebie kraju.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Po ostatnim wzroście napięcia militarnego w rejonie Doniecka sytuacja w ciągu ostatniej doby względnie się uspokoiła.

Do poważnych incydentów doszło wczoraj i dzisiejszej nocy w rejonie miejscowości Staromichajłowka gdzie od godziny 22:00 ukraińskie wojsko przy użyciu rakiet „Grad” przeprowadziło krótki, ale bardzo intensywny ostrzał. W tym samym czasie do godziny 05:00 ukraińscy żołnierze ostrzeliwali przy pomocy moździerzy 82 mm obrzeża miejscowości Spartakus i wsi Żabiczewo, koło donieckiego lotniska.

Pomimo względnego spokoju nadal obserwuje się wzmożony ruch ukraińskich oddziałów wojskowych i ciężkiego sprzętu w okolicy linii rozgraniczenia przebiegającej w rejonie Doniecka.

Szefowa Związku Edukacji i Nauki DRL, Asia Gorszkowa poinformowała, że z wyrównaniem od 1 października, wzrosną o 15% płace nauczycieli. Pierwszym którym zostaną podniesione pobory będą pracownicy przedszkoli, następnie szkół podstawowych i wyższych uczelni.

***

Przebywająca w Kijowie delegacja Unii Europejskiej poinformowała władze ukraińskie i komisję powołaną ds. wyborów prokuratorów na stanowiska antykorupcyjne, że UE straciła zaufanie do procesu tworzenia przez ukraińską prokuraturę biura antykorupcyjnego, co jest podstawą do wstrzymania dalszego finansowania tej nowej struktury:

W Kijowie podczas specjalnej operacji ukraińskiej służby kontrwywiadowczej została zatrzymana była minister sprawiedliwości pełniąca obowiązki w czasach prezydentury Wiktora Janukowycza, Olena Lukasz. Aresztowana była minister sprawiedliwości przebywa obecnie w areszcie Służby Bezpieczeństwa Ukrainy gdzie jest przesłuchiwana:

„Nie ujawniamy szczegółów zatrzymania, aby nie ostrzec w ten sposób innych urzędników, którzy mają również zostać aresztowani. Wcześniej czy później wszyscy urzędnicy zaangażowani w zbrodnie przeciw europajdanowi lub innych okoliczności, które doprowadziły do tych zbrodni, zostaną aresztowani”– tak skomentowała fakt aresztowania Oleny Lukasz rzeczniczka prasowa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Elena Gitljanskaja.

Na punkcie kontrolnym w Czabanowce, 67 km na północny-zachód do Doniecka, dowodzący tam ukraiński żołnierz zagroził obserwatorom misji OBWE, że otworzy do nich ogień jeśli zdecydują się przejść przez ten punkt kontrolny. Postawę swoją tłumaczył faktem, że dostał takie rozkazy od swojego dowództwa.

Jak podano w raporcie sporządzonym na tą okoliczność, ukraińscy żołnierze obsadzający ten punk kontrolny byli pod wpływem środków odurzających, co wg. obserwatorów misji OBWE jest nagminne.

Obserwatorom misji OBWE odmówiono również kontroli miejsc składowania wycofanej broni ciężkiej, z powodu braku na to zgody wyższego dowództwa wojskowego.

Na koniec kilka zdjęć:

„Kampania Zimowa” w Donbasie na obrazach.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

95 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 6.11.2015r.- 260 dzień od nowego rozejmu.

  • Myślałem ,że przy tej pompie to przynajmniej kończą budowę kadłuba ,a tu dupa nawet tego nie zrobiono 🙂
   A kontrola była konieczna- zgodnie z planami 2 okręty „Giurza-M” powinny być wodowane w …2014 roku. A tu idzie już 2016 a końca prac nie ma 🙂
   Ponadto wyasygnowano na budowę dosyć znaczne środki, a ostatnio ,aby sfinansować tę przedsięwzięcie wystawiono na sprzedaż „Ukrainę ” -niedokończony KRĄŻOWNIK rakietowy.
   Gdzie środki? Gdzie okręty? 😀
   http://www.nowastrategia.org.pl/krazownik-rakietowy-ukraina-na-sprzedaz/

   Polubione przez 2 ludzi

 1. „Czy Polacy chcą nowej Rzezi Wołyńskiej?”

  http://www.geopolityka.org/komentarze/waclaw-balcerowicz-czy-polacy-chca-nowej-rzezi-wolynskiej

  „Rzeczpospolita musi się zastanowić nad kwestią kontroli sytuacji na byłych polskich Kresach Wschodnich. Ukraina weszła bowiem w stadium turbulencji, a faktycznie nadchodzi kres ukraińskiej państwowości takiej, jaką znamy. Tymczasem od dłuższego już czasu Polska błędnie wierzyła w przyjazne nastawienie ze strony „ukraińskich przyjaciół” „

  Polubione przez 6 ludzi

  • Jako komentarz…
   http://www.fdu.org.ua/news/20252
   Советы СБУ по оформлению электронных пропусков. Инфографика
   На сайте СБУ опубликованы советы по заполнению электронных на форм для получения разрешения на пересечение линии соприкосновения:

   Форму нужно заполнять только на украинском языке (на украинской раскладке), нельзя использовать все прописные буквы.
   Логин и пароль нужно вводить вручную, при копировании текста система может их не распознать.
   При желании прикрепляются скан-копии документов и фото для идентификации личности.
   Будьте внимательны! Проверяйте правильность внесенных вами данных и их полное соответствие указанным в паспорте.
   Нужно четко и кратко сформулировать причину пересечения линии разграничения.
   С одного аккаунта можно подать 5 заявлений на разных лиц.
   .http://www.fdu.org.ua/foto/news/20252_0_608x328.png

   Polubione przez 4 ludzi

 2. „Ukraina jako państwo jest przekonana, że projekt ten nie ma nic wspólnego z kwestiami ekonomicznymi, a tylko jest polityką”– powiedział dziś ukraiński premier.
  // Ukraiński poparpańcu, wszystko jest polityką, także ekonomia (zwłaszcza zagraniczna czy też międzynarodowa)….

  Polubione przez 7 ludzi

 3. Minister Transportu Republiki Donieckiej stwierdził że wstrzymanie dostaw na terytorium Ukrainy kontrolowane przez Kijów wynika z tego że władze ukraińskie nie reguluja na czas swoich rachunków. Powiedział także że Kijów korzysta przy zakupach z pomocy „pośredników”, ukraińskich oligarchów, którzy okradają nie tylko władze w Kijowie, a także zwykłych obywateli Ukrainy;
  http://frolnews.ru/ekonomika/dnr-ostanovila-postavki-uglya-na-territoriyu-ukrainyi-iz-za-dolgov-po-proplate.html

  Polubione przez 7 ludzi

 4. Sprawy Korbana ciąg dalszy. Adwokaci lidera partii UKROP wyrazili zadowolenie z decyzji sądu, który skazał ich klienta na pobyt w „areszcie domowym” i jednocześnie zapowiedzieli że przeciwko prokuratorom z Prokuratury Generalnej Ukrainy skierują sprawę o „porwanie” ich klienta, co zagrożone jest wyrokiem do 15 lat więzienia;
  http://ru.tsn.ua/politika/advokaty-korbana-popytayutsya-posadit-sledovatelya-gpu-na-15-let-520408.html

  Polubione przez 3 ludzi

 5. „Cuda nie widy”. Narodowy Bank Ukrainy poinformował o kolejnym „cudownym rozmnożeniu” jego rezerw walutowych, których wartość osiągnąć miała trzynaście miliardów dolarów (miesiąc temu miała wynosić 12,774 miliarda). Wzrost miał nastąpić dzięki zakupom walut na rynku miedzybankowym;
  http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/2389201
  Ps. Harry Potter i Lord Voldemort to pikusie przy szefowej banku centralnego Ukrainy Gontariewej…

  Polubione przez 5 ludzi

 6. No jeżeli to jest prawda…Podobno podczas przesłuchania w sądzie zatrzymany lider partii UKROP, Gienadji Korban miał stwierdzić że „Po Iłowajsku [po bitwie], do Dniepropietrowska [gdzie pełnił wówczas funkcję zastępcy gubernatora Kołomojskiego] przyjechały dwa „transporty” kolejowe z trupami [bojców ATO]” (jeden „transport” to podobno 12 wagonów kolejowych)…
  >https://twitter.com/VVPutin_cat/status/662692615163404289

  Polubione przez 7 ludzi

 7. Chcialbym na wakacje 2016 zaprosic 15-20 dzieci donbaskiej Polonii na wakacje – co prawda do Niemiec ale mysle ze to dzieciakom nie bedzie przeszkadzalo.
  Przy okazji ewtl. przejazdu w ta strone moga odwiedzic Krakow – tam mialbym nocleg spokojnie dla 5 dzieciakow, reszte noclegow pewno tez da sie zorganizowac, sadze ze tydzien pobytu w Krakowie dla 15-20 dzieci dam rade przy pomocy znajomych rodzin zorganizowac.

  Czy to wogole realny pomysl biorac pod uwage sytuacje w Donbasie – mam na mysli ewtl. paszporty, wizy itd.?
  Z kim nawiazac tam w Donbasie kontakt?
  Jak nasza Polonia jest tam zorganizowana?

  Na poczatku prosze o ogolne wskazowki tutaj na blogu – jezeli potrzebna bedzie dalsza wspolpraca chetnie podam maila.

  Pozdrowienia dla obydwu alfa-ludkow – adNovumk i bruska – jak rowniez dla wszystkich komentujacych za cenne informacje.

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Witam z wieczora…
  Trochę mnie „nie ma” ale staram się czytać wszystko, choć nie ukrywam że mam zaległości i mogę coś podać co było (ale przyjmijcie jak te dwa nagie miecze, pliz…)

  Informacje sprzed kilku godzin więc może juz zleżałe?

  Ponieważ juz łykend… Może trochę muzyki by złagodzić obyczaje?

  Татьяна Рогозина-„…Дай мне мудрость, Господи…”
  Слова, мелодия, исполнение- Рогозина Татьяна.

  Teraz OT historyczne… Ale warto bo nie wszyscy wiedzą… (POLECAM!!!!)
  Карпаторусская Голгофа
  ВЕНСКИЕ ПРОЦЕССЫ
  http://zapadrus.su/rusmir/istf/1122-karpatorusskaya-golgofa.html
  .http://cs625122.vk.me/v625122475/736d/yd_KMDvG43Q.jpg
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_20485%2Fall

  .https://youtu.be/1y82vCnHPa8
  В Херсоне работает секретная американская лаборатория
  O tajnym amerykańskim laboratorium…

  http://riafan.ru/469168-mvf-gotov-postupitsya-pravilami-radi-kreditov-ukraine/
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_20478%2Fall
  МВФ готов поступиться правилами ради кредитов Украине
  Вашингтон, 6 ноября. Международный валютный фонд 23 ноября поднимет вопрос об изменении правил кредитования, чтобы продлить программу финансовой поддержки Украины.
  Действующие правила позволяют МВФ продолжать кредитование только при наличии коммерческой задолженности. Однако на сегодняшний день стоит вопрос относительно долга, взятого Украиной у России. Киев утверждает, что это коммерческий, а не официальный долг, однако МВФ эту позицию не разделяет.
  Чтобы обойти этот пункт фонд намерен пересмотреть стратегию кредитования, позволив выдавать займы даже при наличии официальной задолженности, пишут украинские СМИ.
  «В случае изменения политики кредитования МВФ, предусматривающий кредитование при наличии официальной задолженности, программа МВФ в Украине может длиться независимо от развития ситуации с российским долгом», — отметил замминистра финансов Украины Артем Шевалев.
  Напомним, что в июле группа международных кредиторов согласилась списать 20% украинского долга (около 4 млрд долларов) и дать отсрочку по платежам на четыре года. Россия, тем не менее, отказалась следовать этому примеру и потребовала, чтобы Киев вернул займ до конца года.
  Krótko mówiąc MFW chce zmienić zasady udzielania kredytów tak by móc przekazywać w dalszym ciagu kasę UPAdlinie…

  Podobno doskonały ale kontrowersyjny film… 2 godziny więc jeszcze nie ogladałem…
  .https://youtu.be/SVh25Ic815I
  Opublikowany 04.11.2015
  Фильм Михаила Задорнова „Вещий Олег. Обретённая быль”.
  Навигация по фильму: первая серия
  02:30 Наши предки были дикими варварами?
  Фильм Михаила Задорнова – „Вещий Олег. Обретённая быль”
  Этот фильм вызвал бурные дискуссии и среди ученых, и среди простых людей. На наш взгляд, здесь есть как положительные моменты, так и довольно спорные, но фильм, безусловно, интересный.

  Graham nowy: Graham Phillips Today at 6:16 pm Новое –
  Танцуя в центре Донецка
  .https://www.youtube.com/watch?v=BefcAlxvN8M

  Dla judeosceptyków po polsku / stare, ale warte przypomnienia/
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/06/01/lista-syjonistow-z-iii-zydo-rp-ktorzy-nie-wjada-do-rosji/

  Film 5-godzinny! Więc zostawiam sobie na potem, ale podobno warto!
  .https://youtu.be/eJdjI0__Gh0
  БЕСЦЕННЫЙ ДОЛЛАР – Способ Обогащения ФРС и Банкиров
  Полная версия фильма БЕСЦЕННЫЙ ДОЛЛАР – Способ Обогащения ФРС и Банкиров
  – 5 с половиной часов. Но это время стоит потратить, чтобы наконец разобраться как происходит ограбление целых государств, как в подробностях работает этот механизм, кто стоит за ним и есть ли пути выхода из этой ситуации.

  Interesujący tekst o katastrofie nad Synajem
  http://novorossia.today/tehnika-ili-bomba-kak-neudobnaya-versiya-gibeli-a321-vyhodit-na-pervyj-plan/

  Plus tekst Pana Witalija którego juz kilka razy linkowałem i tłumaczyłem…
  http://amdn.news/a321-priednamieriennyie-obvinieniia
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_20464%2Fall

  Ciekawie opisane i wytłumaczone to co było linkowane czyli bicie butelką. Jakie ma to znaczenie…
  http://news-front.info/2015/11/06/tragediya-bezvizovogo-rezhima-aleksandr-zubchenko/
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_20468%2Fall

  Mem bez komentarza…
  .http://cs624423.vk.me/v624423082/563b7/DMbM0U5kw88.jpg

  OT górnicze, tak przed Barbórką…
  O jednej z największych kopalni odkrywkowych węgla kamiennego. W przyszłym roku planuje się wydobycie miliardowej tony węgla, którego starczy na kolejne 150 lat wydobycia… Zdjęcia cudne!
  http://gelio.livejournal.com/212641.html
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_20466%2Fall

  .https://youtu.be/MCbyYSXvnbk
  «Цветные революции» – на пороге НАТО и ЕС

  W Rosji powstanie Muzeum Katyńskie
  http://radiopolsha.pl/6/137/Artykul/227804
  В России будет создан музей, посвященный жертвам Катынского преступления
  В Смоленской области к концу 2017 году будет построен музей, посвященный польским офицерам и советским гражданам, расстрелянным в 1940 году.

  Colonel podsumowuje wczorajszy dzień na DOnbasie
  http://colonelcassad.livejournal.com/2464081.html

  O kotle Debalczewskim. Ciekawie. Wygląda że sztab ukrów dał rozkaz ewakuacji ale nie przekazano tego „nizej”…
  .https://youtu.be/nhBIEnnfdD4
  У штаба сектора был приказ отводить войска из Дебальцево, но его скрывали – боец АТО…
  Причиной прорыва российско-террористических войск под Дебальцево в феврале 2015 года и возникновения „котла”, в котором погибли десятки украинских военных, стало отсутствие единой связи между подразделениями, и сокрытие штабом сектора от бойцов одних бригад информации об отступлениях других.
  Об этом в прямом эфире „Обозревателя” рассказал разведчик 40-го батальона территориальной обороны „Кривбасс” Юрий Карпачов.

  To mi się spodobało! DOnieck planuje budowę 3 linii metra!
  http://ria.ru/world/20151106/1314758554.html

  Krótko i prosto o długach Krainy z Czarnej Dziury!
  http://chervonavolyn.org/blog/%D0%B4%D0%B5%D1%84%D0%BE%D0%BB%D1%82-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D1%8B-%D1%81%D1%80%D0%B0%D0%BC-%D1%84%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D0%B9-%D0%BD%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%B5%D1%88.html

  Polecam tekst o porównaniu gospodarki planowej od „kapitalistycznej”
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_20451%2Fall
  .http://cs625827.vk.me/v625827770/4bdd2/FK0x9brUYOY.jpg

  Mało znana rocznica – o pierwszym parowozie z Ługańska. Tekst i fotki dla miłośników kolei…
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_20449%2Fall
  + film… .https://youtu.be/q-S4DwXl-iA

  .http://cs540103.vk.me/c540106/v540106549/25173/pLm8laHew8g.jpg
  W ROsji trwają próby nowego silnika lotniczego dla samolotów pasażerskich

  +18
  Prostytucja w ukroarmii… .https://youtu.be/g3Erx5z4jB4
  Проституция в украинской армии поставлена на поток

  O gazie link http://lksmu.com/14-economics/237-v-moskve-rasskazali-kak-ukraina-platit-za-nedostayushchij-gaz
  «Нафтогаз Украины» начислил «Газпрому» еще $24 млн предоплаты за поставки газа, этого хватит только до 10 ноября. Об этом 5 ноября сообщил председатель правления ПАО «Газпром» Алексей Миллер.
  «Украина сделала предоплату в размере $24 млн за поставки российского газа. С учетом ранее сделанной предоплаты этого хватит только на 5 дней – до 10 ноября. Одновременно закупки (Украины) по реверсу из Европы сократились по сравнению с 3 кварталом в два раза», – сказал Миллер.
  Как сообщал Комсомол Украины, Всемирный банк рассмотрит выделение украинскому «Нафтогазу» 500 млн долларов в декабре этого года либо в январе 2016 года, при этом должна быть предусмотрена возможность покупки как европейского, так и российского газа.
  Ранее премьер Арсений Яценюк признал, что Украине не хватает газа на текущий отопительный сезон – по его словам, необходимо ещё почти 5 млрд кубометров голубого топлива.

  W Swatowo znaleziono schowek z bronią…
  http://pandoraopen.ru/2015-11-05/svodki-ot-opolcheniya-novorossii-05-noyabrya-2015/#1446730702
  В Сватово обнаружили тайник с противотанковыми минами

  Pod Popasną ukry zastrzeliły na blokposcie człowieka…
  http://pandoraopen.ru/2015-11-05/svodki-ot-opolcheniya-novorossii-05-noyabrya-2015/#1446734260

  Polubione przez 5 ludzi

 9. http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/niemcy-maja-powody-do-zmartwien-ale-my-tez,18,0,1948690.html

  Niemcy mają powody do zmartwień. Ale my też 🙂 I co sankcje jednak szkodzą. Ale nasze polityczne tuzy mówią , że nie szkodzą.

  Taki apel do pani Goldfield. O ile dobrze pamiętam przebywa pani w Niemczech( nie wiem czy na stałe, czy od czasu do czasu), ale jak się pani pojawi, to proszę napisać cos więcej o problemy imigrantów w tym kraju. Jeśli oczywiście ma pani jakieś swoje spostrzeżenia i zechce się z nami nimi podzielić.

  🙂 http://www.lz.pl/img/lambada20max.jpg

  Polubione przez 2 ludzi

 10. Nawiązując do wstępu AdNovum a ściślej do filmu dot. przyznania A.Zacharczence medalu:

  Zacharczenko oddał medal wstrzymując jego odbiór do czasu całkowitej oceny pracy i działań. Powiedział, że dotychczasowe osiągnięcia Republika zawdzięcza narodowi, pracy ludzi wielu zawodów oraz zaangażowaniu całego społeczeństwa najpierw w obronę a potem w odbudowę.
  .https://www.youtube.com/watch?v=LETLafVn3kY
  https://av-zakharchenko.su/ru/news/glava-dnr-otlozhil-vruchenie-emu-medali-za-trudovuyu-doblest-do-podvedeniya-itogov-raboty

  Polubione przez 6 ludzi

 11. W ciągu ostatnich kilku dni w mediach rosyjskich i noworosyjskich pojawiło się wiele wypowiedzi na temat – ogólnie to określając – sterowania przez Rosję republikami Donbasu oraz wynikającymi z tego faktu rzekomymi konfliktami.

  A.Zacharczenko zaprzeczył pogłoskom, że DRL nie ma możliwości podejmowania niezależnych decyzji, że los Donbasu rozstrzyga się poza jego granicami.
  http://riafan.ru/467127-zaharchenko-esli-byi-ne-minsk-2-lvov-davno-byi-byil-v-dnr/

  Jak wynika z niżej cytowanej informacji, niektóre media piszą o kompletnej zależności Donbasu od Rosji. Politolog twierdzi, że takie informacje są rozpowszechniane przez władze Kijowa a także przez zwolenników Striełkowa. Prawdopodobnie jest to atak nie na republiki Donbasu, ale na W.Surkowa (pośrednio).
  Surkow wg opinii ekspertów, nie pozwoli na opanowanie ŁDRL przez ukraińskich oligarchów. I to jest zapewne główny powód intryg.
  http://dnr24.su/extra-news/9644-vladislav-surkov-budet-davit-ukrainskiy-oligarhat-v-ldnr.html

  A.Zacharczenko wypowiedział się o jak najlepszych stosunkach z Rosją oraz o pomocy ze strony W.Surkowa:

  „наивысший уровень взаимодействия по всем ключевым вопросам с помощником президента России Владиславом Юрьевичем Сурковым”.

  http://dnr24.su/dnr/9638-otnosheniya-dnr-i-rossii-vyshli-na-novyy-uroven.htm

  I.Płotnicki oświadczył w sprawie rzekomych zmian w stosunkach wzajemnych z Moskwą, że nic takiego nie ma miejsca.
  „ Как мы взаимодействовали с Владиславом Юрьевичем Сурковым по всем ключевым вопросам, так и взаимодействуем и будем взаимодействовать и впредь.
  А инсинуации распространяют враги Республики и России. “

  http://dnr24.su/lugansk/9625-zayavlenie-igorya-plotnickogo.html

  Bynajmniej moim zamiarem nie było tu pisanie o Surkowie, którego można różnie oceniać a który znany jest z wojny wobec wielu rosyjskich oligarchów.
  Natomiast rzecz w tym, że rosyjska opozycja (mam na myśli oligarchów) i ukraińska oligarchia grają do jednej bramki w obronie własnych interesów. Republiki Donbasu mają być w tej walce narzędziem politycznym, chodzi m.in. o skłócenie z Rosją.
  Reakcja przywódców Republik była natychmiastowa. Można się jednak spodziewać kolejnych ataków oligarchicznej mafii.

  Polubione przez 6 ludzi

 12. Kolejna panika w ukraińskich mediach, które alarmuja że „separatyści” rozminowują pola minowe pozostawione prze „niezwyciężona armii kijowską”, zapewne w celu przygotowania dróg dla sił pancernych by te mogły wedrzeć się na pozycje ukraińskie;
  http://ru.tsn.ua/ato/obnaglevshie-boeviki-razminiruyut-ukrainskie-minnye-polya-na-peredovoy-520501.html
  Ps. Ale tego jak taki zaminowany teren uprzykrza życie mieszkańcom okolicy juz nie wspomnieli…

  Polubione przez 5 ludzi

 13. Szykuje się wprowadzenie nowy podatków na Ukrainie, tym razem mają to byc „podatki ekologiczne”. Komisja polityki ochrony środowiska Rady Najwyższej Ukrainy stwierdziła że 95% odpadów komunalnych w kraju trafia bezpośrednio na wysypisko, nie podlegając żadnej segregacji, dlatego też rozważano wprowadzenie specjalnego podatku dla producentów opakowań oraz butelek;
  http://podrobnosti.ua/2070978-v-ukraine-hotjat-vvesti-ekologicheskij-nalog.html

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.