Wojna domowa na Ukrainie 9.11.2015r.- 263 dzień od nowego rozejmu.


Obwód dniepropietrowski- kolejny pogrzeb odnalezionych niedawno zwłok ukraińskich żołnierzy.

Po długim milczeniu naszych mediów na temat tego jak obecnie wygląda sytuacja w Donbasie, jeden z polskojęzycznych znanych portali przekazał informację o tym jakoby „separatyści” znów zaczęli atakować w Donbasie.

Oczywiście ani słowa w tym info nie ma na temat wcześniejszych ostrzałów i prowokacji, jakich dopuszczają się systematycznie od tygodnia ukraińskie wojska.

Natomiast zamiast tego jest podana informacja, powołująca się tym razem na bliżej nie określonych „ukraińskich wojskowych”, że „wczoraj wczesnym popołudniem około 20 bojówkarzy atakowało ich stanowiska w miejscowości Majorsk. Siły rządowe w odpowiedzi również otworzyły ogień z broni strzeleckiej. W wyniku tego, jak informuje sztab operacji antyterrorystycznej, bojówkarze zmuszeni byli do odwrotu”

Atak ten, jak podaje polskojęzyczne medium, wspierany miał być przy użyciu moździerzy.

Poza tym „separatyści” w ciągu ostatniej doby jeszcze piętnaście razy mieli ostrzeliwać pozycje ukraińskie w miejscowościach Piaski, Nowogrodzka i Troczkoje.

Na koniec tej stosunkowo krótkiej i lakonicznej notki podano informację, o tym jakoby „separatyści” już od kilku dni naruszali zawieszenie broni, z powodu czego Kijów ostrzegł, że może wstrzymać wycofanie z linii frontu czołgów i sprzętu wojskowego o kalibrze poniżej 100 mm.

Teraz przejdę do analizy tego info.

A więc na początku tej informacji podano, że jest ona sporządzona na podstawie jakiś anonimowych „ukraińskich wojskowych”, w kolejnym zdaniu napisano jednak, że poinformował o tym „sztab operacji antyterrorystycznej”.

Można sobie tu zadać pytanie: w jakim celu podając informację o domniemanym incydencie w Majorsku zasugerowano, że pochodzą one od jakiś anonimowych „ukraińskich wojskowych”?

Odpowiedź jest bardzo prosta; z powodu tego, że informacja ta tak naprawdę została przekazana przez służby dezinformacji ukraińskiego biura prasowego dowództwa prowadzącego tzw. operację antyterrorystyczną w Donbasie, co z resztą zostało ujawnione- jak wspomniałem wyżej- w kolejnym zdaniu tego info.

Powołanie zaś się na jakiś „ukraińskich wojskowych” miało na celu uwiarygodnienie tej informacji, bo jak wiadomo, gdyby od razu napisano, że info to jest przekazane przez biuro prasowe ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego tzw. operację antyterrorystyczną, to ze względu na różne manipulacje, jakich ono dopuszczało się już wcześniej, informacja taka z góry potraktowana by została przez czytelników jako niewiarygodna.

Tak wygląda pierwsza zastosowana manipulacja w tym stosunkowo krótkim i lakonicznym tekście.

Kolejną manipulacją, która jest efektem tej pierwszej, jest ostatnie jej zdanie, w którym podano, że „Kijów ostrzega, że może to spowodować wstrzymanie wycofania z linii frontu czołgów i sprzętu wojskowego kalibru poniżej 100 mm”.

To właśnie zdanie jest clou tego tekstu, bo domniemany ostrzał pozycji ukraińskich wojsk, ma stanowić pretekst do tego aby nie wycofać przez siły reżymowe broni ciężkiej z linii frontu.

Przy okazji przypomnę, że w myśl podpisanego 29 sierpnia br. porozumienia w Mińsku w sprawie wycofania broni ciężkiej o kalibrze poniżej 100 mm, broni tej już tam dawno nie powinno być, bo jak poinformował po podpisaniu tego porozumienia reprezentujący OBWE Martin Sajdik:

„Najpierw czołgi, potem broń artyleryjska i moździerze. Pierwszy etap potrwa piętnaście dni. Drugi etap będzie dotyczył pozostałej strefy bezpieczeństwa i potrwa dwadzieścia cztery dni”

Jak widać dwadzieścia cztery dni od początku września minęły już dawno, w tym czasie siły zbrojne wojsk powstańczych wycofały swoje ciężkie uzbrojenie z linii rozgraniczenia, a tu okazuje się, że ukraińskie wojska nadal ciężkiej broni nie wycofały i do tego grożą, że proces ten może zostać wstrzymany.

Tak więc informacja ta ma stanowić przygotowanie propagandowe przed dalszą eskalacją działań militarnych, które planuje podjąć ukraiński dowództwo wojskowe. Celem zaś podjęcia takich działań ma stanowić pretekst do zerwania dialogu na temat pokojowego uregulowania sytuacji na południowo-wschodniej Ukrainie, co w efekcie ma doprowadzić do przedłużenia, i możliwego rozszerzenia sankcji wobec Rosji, na kolejny rok.

Dodam jeszcze kto jest właścicielem medium, które zamieściło tą dezinformującą i manipulatorską informację:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Interia.pl

Czy wszystko nie jest już jasne?

Natomiast bardzo znamienne jest to, że tą witrynę odwiedza znaczna liczba Polaków, dla których stanowi ona bardzo często jedno z głównych źródeł informacji. Nie należy więc się dziwić ze stanu umysłu części naszych rodaków, codziennie karmionych tego typu dezinformacjami.

***

Kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Pomimo obowiązującego już od ponad dwóch miesięcy bezwarunkowego zawieszenia broni, z powodu ukraińskich prowokacji zbrojnych, nadal utrzymuje się w rejonie Doniecka napięta sytuacja militarna.

I tak na północ od Gorłówki, dzisiejszej nocy około godziny 23:30, ukraińskie wojsko prowadziło w okolicy wsi Ozierianowki ostrzał pozycji sił powstańczych. Jak donoszą mieszkańcy słychać tam było głośne wybuchy i ostrzał prowadzony przy użyciu ciężkich karabinów maszynowych.

Przypomnę, że w rejonie tym już od trzech dni ukraińskie wojsko przy użyciu różnego rodzaju broni, prowadzi- głównie w porze nocnej- ostrzał, w kierunku linii obronnych sił powstańczych.

Do podobnego ostrzału doszło również z kierunku miejscowości Opytnoje, który był prowadzony na przedmieścia Spartakusa i w rejon donieckiego lotniska.

Łącznie ukraińskie wojsko w ciągu ostatniej doby naruszyło 11 razy warunki zawieszenia broni. Do incydentów i prowokacji ze strony ukraińskich żołnierzy dochodziło w rejonie donieckiego lotniska, gdzie pociski spadały w okolicy serwisu „Volvo-Centrum”, miejscowości Troiczkoje i Piaski, wsi Żabunki oraz na północny-zachód od Gorłówki w rejonie miejscowości Ozierjanowki i Pantelejemowki.

Poza tym przy użyciu ciężkiej broni ukraińskie wojsko prowadziło ostrzał północnych i północno-zachodnich przedmieść Gorłówki: Zaicetwa i osiedla 6-7.

Jak podaje strona ukraińska; wczoraj na punkcie kontrolnym w Majorsku miało dojść do eksplozji granatu ręcznego. Nie podano, czy wybuch ten spowodował ofiary wśród przebywających tam cywilów:

Z tego samego źródła podano informację o tym, że w rejonie miejscowości Szczastie, na północ od Ługańska,  miało dojść dzisiejszej nocy do walk. Nie podano szczegółów tego incydentu zbrojnego.

Natomiast jak napisała na swojej stronie na Facebooku ukraińska ochotniczka Jekaterina Dorochina, wczoraj we wsi Gieorgijewka, na zachód od Marinki koło Doniecka, miał miejsce wypadek opancerzonego wozu bojowego BTR, który z niewiadomych dotychczas powodów przewrócił się. W wyniku tego wypadku jeden ukraiński żołnierz zginął na miejscu, zaś pozostałych sześciu odniosło różnego typu obrażenia. Obecnie poszkodowani przebywają na leczeniu w szpitalu w Krasnoarmiejsku.

Po wielu miesiącach prac udało się wreszcie przywrócić całkowitą sprawność rurociągowi dostarczającemu wodę z rzeki Sewierskij Donieck w rejon Doniecka. Jeszcze do naprawienia pozostał odcinek, który znajduje się pod kontrolą ukraińskich wojsk w okolicach stacji pomp. Po naprawie tego ostatniego odcinka możliwe będzie uzyskanie pełnej wydajności wodociągu, którym zaopatruje się w wodę mieszkańców m.in. Gorłówki i Doniecka.

***

Wczoraj w nocy w  Kijowie kochanek byłej żony, lidera ukraińskiej partii pod przywództwem Olega Tiahnyboka „Swoboda” , Igora Miroszniczenki, obił mu twarz. Przypomnę, że w zeszłym roku Igor Miroszniczenko był bohaterem skandalu, jaki poruszyły nawet zachodnie media. Skandal ten polegał na tym, że określił on znaną hollywodzką aktorkę Milę Kunis, mianem „brudnej żydówki”.

Gwoli pamieci zamieszczę jeszcze zdjęcie z zeszłorocznych demonstracji na kijowskim Majdanie, gdzie obok Olega Tiahnyboka występuje ramię w ramię liczne grono naszych elit politycznych, z tego część reprezentujących partię, która obecnie wygrała wybory parlamentarne w Polsce:

http://www.wprost.pl/F/pic.php?T=news&P=235728&w670=1&brt=1

Ciekawe jakimi mianem określał on swoją byłą żonę, że aż dostał po facjacie?

http://korrespondent.net/ukraine/3586878-yhor-myroshnychenko-menia-yzbyl-luibovnyk-eks-zheny

Ukraińskie zakłady „Antonowa”, w których produkuje się samoloty transportowe An-178, ogłosiły konkurs na nową nazwę dla tych samolotów. W internetowym konkursie zwyciężyła nazwa „Bandera”, a więc niedługo na ukraińskie samoloty An-178 mówić się będzie samolot „Bandery”:

Na koniec kilka zdjęć:

Waszyngton- uroczyste otwarcie pomnika poświęconego ofiarom wielkiego głodu na Ukrainie w latach 1923-1933.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

121 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 9.11.2015r.- 263 dzień od nowego rozejmu.

 1. „Pinokio” Jaceniuk podczas spotkania z Federicą Mogherini wysokim przedstawicielem Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, przypomniał jej o tym by podnieść wypłaty urzędnikom ukraińskim ze środków UE, poniewaz jest to „ważny środek w walce z korupcją”…
  http://censor.net.ua/news/359903/yatsenyuk_napomnil_mogerini_o_povyshenii_zarplat_ukrainskim_chinovnikam_za_schet_es_eto_odno_iz_vajnyh
  No i proszę, z naszych pieniędzy mamy dotować jeszcze ukraińskie złodziejstwo (czyli tzw. ukraińskich urzedników), które samo zrujnowało swój kraj…

  Polubione przez 8 ludzi

 2. Nie wiem czy było , ale dotyczy tematu o którym wspominamy tutaj od roku…

  ” Przekład: Były pracownik SBU prosi o pomoc w zatrzymaniu procederu handlu organami umierających żołnierzy ukraińskich i cywilów na wschodzie, w Donbasie. Proceder odbywa się od początku. On sam był skierowany od listopada ub. roku do strefy ATO, do ochrony specjalnej grupy medycznej, nazwanej reanimacyjną. Później do tej grupy doszedł transplantolog.
  Wraz z pozostałymi kolegami zostali dobrze uzbrojeni, przeszkoleni i otrzymali samochody. Płk Miszczenko udzielił im instruktażu, że wielu żołnierzy chciało oddać swoje organy, o czym informowali przed śmiercią, a rodziny otrzymają wtedy rekompensaty. Płk Miszczenko uspokoił ich, mówiąc że to światowy trend obecnie: dlaczego nie pomyśleć o rodzinie, jeśli żołnierz umiera.
  Otrzymali szyfrowane informacje o miejscach, gdzie toczą się walki i gdzie będą ofiary i ranni. Jechali z lekarzami, podawali dowódcom szyfr i mieli pełny dostęp do „materiału”, tj. do rannych, których nie dało się uratować. Medycy pobierali organy.
  Na początku ciężko rannych wysyłali do specjalnego centrum do Kramatorska, gdzie brano organy od umierających. Potem, po dołączeniu do grupy medyków profesjonalnego transplantologa Elizawiety Debriuch, która siebie sama nazywała Elise, sprawę załatwiano na miejscu. W ciągu około 70 minut wprawnie rozbierała na części „materiał”. Potem zawozili go z rannymi do Kramatorska.
  Najwięcej pracy mieli w Debalcewo – zabrakło chłodzonych kontenerów. Pozostałość po pobraniu organów pakowano i wywożono w stronę Artiomowska, do wykopanych dołów. Najwięcej było ciał ze 120. brygady piechoty, nikt ich dokładnie nie liczył. Było bardzo dużo roboty i dobry zarobek dla wszystkich.
  Do Eilse często dzwonił telefon satelitarny zza granicy i kierownictwo, mówiące po angielsku. Ochroniarz, znający świetnie angielski, rozumiał dokładnie pertraktacje. Elise była chwalona i proszono ją o zwiększenie ilości organów. Były to rozmowy z Sandrą, żoną Saakaszwilego, która okazała się organizatorką tej „misji”. Mówiła, że jeśli będą problemy, należy natychmiast skontaktować się z płk. Miszczenko.
  Po wizycie samego Saakaszwilego w strefie ATO, w Lisiczańsku i Kramatorsku, gdzie chwalił medyczną grupę i wszystkich współpracowników, obiecał zwiększenie wypłat, jeśli „towaru” będzie więcej. Tłumaczył, że jest to pomaganie biednym rodzinom, które straciły swojego bliskiego i także chorym z Europy i USA.
  Wielu chłopaków wtedy zapisali jako „zaginionych bez wieści”. Uważam, że ich po prostu zabili i niczego krewnym nie zapłacili – mówi były ochroniarz grupy medycznej z SBU. Gdy zaczął się rozejm, rannych było dużo mniej, a Sandra [Saakaszwili] dzwoniła i dzwoniła.
  Brali też organy od cywilów, np. po ostrzale w Popasnej od ojca i jego nieprzytomnej 12-letniej córki. Pamiętam nazwisko tego ojca – Władimir Leszewskij, miałem jego paszport. Jej matka miała bardzo poranione odłamkami nogi i duży upływ krwi, więc szybko pojechała do centrum medycznego na pobranie. Sprawdziłem w papierach: zostali zakwalifikowani jako „zabici na miejscu bombardowania”.
  Powiem po prostu: tam odbywają się normalne morderstwa. Nie mogłem tego wytrzymać. 04 lipca napisałem prośbę o zwolnienie. Wezwał mnie Miszczenko i zapytał, dlaczego się zwalniam. Opowiedziałem mu wszystko; zadzwonił do generała, uspokoił mnie i powiedział, że trzeba wydobyć zwłoki z miejsc zakopania. I rozkopali groby w Kramatorsku; były po 4 ciała w każdym miejscu. 132 trupy.
  11 lipca spotkałem się w Kijowie z generałem Aleksandrem Radieckim. Wysłuchał mnie i powiedział, że należy mi się odpoczynek po takiej pracy. Będę ją kontynuować potem już jako major. Gdy tylko wyszedłem, pochwycono mnie i pokazano nakaz prokuratorski. Zażądano podpisania zgody na leczenie w szpitalu psychiatrycznym, inaczej zamkną mnie w więzieniu. Poprosiłem,by mnie puścili. Powiedziałem, że wrócę nazajutrz. Dałem im 300 dolarów, po 1600 hrywien. Obiecałem przynieść im jeszcze po 1000 dolarów. Odwieźli mnie do domu i od razu wzięli pieniądze. Ja jestem profesjonalistą, wiem, jak uciec i gdzie się ukryć.
  Chciałem przekazać wam te informacje i wideo z ekshumacji, operacji i centrum pobierania w Kramatorsku i pokoje, gdzie rzucali ciała po pobraniu. Mogę też pokazać, gdzie zakopywano we wsi Czasawija. Tam zakopano 97 pokrojonych ciał, w tym 20 mieszkańców: dzieci i kobiety!
  30 żołnierzy WSU jest pochowanych koło Uglegorska, ale teraz tam opołczeńcy są. Chcę powiedzieć prawdę o tym, jaki biznes zorganizował sobie Saakaszwili ze swoją żonką. Każdy żołnierz albo mieszkaniec linii przyfrontowej jest zagrożony zabiciem i rozebraniem na organy. Pomóżcie mi to zatrzymać!!!

  Przetłumaczyła: Trojanka ”

  zródło:http://zygumntbialas.neon24.pl/post/127203,co-sie-dzieje-na-ukrainie-08-11-2015

  Wiem że podane zródło nie zawsze jest tutaj mile widziane , ale wpis ten zwrócił moją szczególną uwagę i warto go przekazywać dalej.

  Polubione przez 8 ludzi

  • pogłosek o tym procederze było dużo , ale konkretów niestety mało
   jeśli to prawda… to kwalifikuje się do ludobójstwa i Trybunału w Hadze.
   pogłoski będzie można sprawdzić , min miejsce zakopanie zwłok znajduje się po stronie separatystów.

   Polubione przez 7 ludzi

   • Dlatego jestem ciekawy czy wywiad z domniemanym oficerem SBU pojawił się również w innych zródłach ; z których ja nie korzystam ze względu na skromną znajomość języków obcych a Szacowne tutaj grono mogło się spotkać.
    Odnośnie Hagii – Ukraina chyba nie ratyfikowała …coś mi tak świta ; więc można jej…;(

    Polubione przez 8 ludzi

   • Dziękuję Brusku 🙂
    Na podstawie przytoczonego wpisu nabiera dla mnie inne znaczenie mobilnych krematoriów „w pobliżu linii frontu”. A jak wiemy niejaki p. Komo…takimi dysponuje ! Wprawdzie powszechnie uważa się je za Rosyjskie ( po wyprodukowane w Rosji ); ale nie jest winny producent a uzytkownik ! Biorąc pod uwagę proceder ludobójstwa w celu uzyskania organów ,stanowią Moim zdaniem niezbędny element zacierania śladów przestępczej działalności i sprawdzają się w 100% wraz z zespołem T !!

    P.S.
    Przypomnę tylko że takie mobilne krematoria posiadają kazde powazne Państwa na wypadek epidemii o duzych rozmiarach…

    Polubione przez 8 ludzi

 3. Witam wieczorową pora i dopiero teraz dziekując za wykład oraz Państwa informacje – dorzucam kilka ktorych chyba nie zauwazyłem…

  Może by zacząć od muzyki? A raczej informacji o koncercie…
  .https://youtu.be/SRQLRLkYBVM

  mem: .http://cs411229.vk.me/v411229947/5c8a/TYW_q4NM8Hk.jpg

  Podobno Financial Times agituje by „osadników” osadzić na u’Kraine! Oj, to by były znów dzikie pola!
  http://www.politnavigator.net/krupnejjshaya-gazeta-anglii-agitiruet-za-pereselenie-sirijjskikh-bezhencev-na-ukrainu.html

  Szef MSZ Luksemburga prorokuje że Jewrosojuz rozpadnie się w ciagu kilku najblizszych miesięcy z powodu kolonistów
  http://nahnews.org/418908-baryshnikov-evrosoyuzu-nuzhno-prognutsya-najti-kompromiss-i-ustroit-reviziyu/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Niemcy a USA. Film krótki:
  .https://youtu.be/ujFnIcO3OLM

  Wszystkiego najlepszego „z prazdnikom” drogie ukry!
  http://lifenews.ru/news/168851
  .http://cs627931.vk.me/v627931430/1d08f/-Yl5ABqwg78.jpg
  .http://cs627931.vk.me/v627931430/1d0aa/8ChUep3TovI.jpg
  .http://cs627931.vk.me/v627931430/1d0c5/ZD7Ymtavu9E.jpg
  .http://cs627931.vk.me/v627931430/1d0bc/Z7dNr4t9r58.jpg
  http://riafan.ru/471484-novoe-ukrainskoe-zakonodatelstvo-maydan-naskakal-sebe-neofeodalizm/

  Mem adekwatny: życie po nowemu:
  .http://cs628116.vk.me/v628116710/20293/Mbaygy3fgqE.jpg

  Dalszy ciąg „nowego banderowskiego zycia ” – czyli głód? I to nie ten mityczny! Wesołe jest życie staruszka na UPAdlinie!
  http://antifashist.com/item/5-gramm-sala-i-3-kusochka-hleba-menyu-dlya-pensionerov-ukrainy.html#ixzz3qypbOEzc

  Cytat z powyższego:
  Правительство Украины считает, что для пенсионера в год достаточно 9 килограммов муки, 4 килограмма макаронных изделий, 2 килограмма риса, 900 граммов пшена, 2 килограмма гречневой крупы, 1 килограмм овсянки, 2 килограмма бобовых, 108 килограммов картофеля, 22 килограмма помидоров и огурцов, 5 килограммов птицы, 2 килограмма субпродуктов, 9 килограммов свинины, 2 килограмма свежей рыбы, 700 граммов селедки, 6 килограммов колбасы. Если распределить эти продукты на каждый день, цифры получатся удручающими. По этому списку, основное меню пенсионера – это стакан молока в день, 300 граммов картофеля, три кусочка хлеба и 5 граммов сала. Впрочем, скакунов, которые на майдане предпочитали закусывать пирожками, бутерами с икрой, клубникой и прочими яствами, такие пищевые ограничения не смущают. Наоборот, телеканалы олигархов вовсю рассказывают патриотам, как можно и нужно экономить на еде. Так, в сюжете на телеканале ictv со ссылкой на исследования диетологов категорически заявили, что украинцы едят слишком много хлеба, а это вредно для здоровья. Надо переходить на 2 кусочка в день. Но если в этот день на вашем столе есть уже картошка или каша, то от хлеба можно отказаться.
  В общем, меню украинского пенсионера вполне приблизилось к блокадному ленинградскому пайку, который жители осажденного города получали во время осады. На фоне пищевых вычислений правительства вполне логично выглядят намеки министра экономики Абромавчуса на то, что реформы в Украине будут успешными только когда в стране вымрет 30 миллионов лишних ртов.
  .http://cs619725.vk.me/v619725922/1aa0d/KI8sUJqpv64.jpg

  Plus o „głodzie” w latach 30-stych zaskakująco! Może ktoś przetłumaczy czy streści?
  http://wwold.livejournal.com/175753.html

  Dla Pana Moherowego do kolekcji rocznic:
  9 listopada 1961 roku Stalino zmieniło sie w Donieck!
  .http://cs629509.vk.me/v629509060/1f33b/gL_ypbUBaBg.jpg

  A jak padło coś na „S” – to o”stalinowskim systemie gospodarczym”. Ciekawe:
  http://zavtra.ru/content/view/stalinskaya-sistema-upravleniya-ekonomikoj-v-proshlom-i-v-buduschem/

  FIlm dokumentalny
  .https://youtu.be/qMS2RG1q2bg
  «Человек без автомата» – документальный проект. Фильм 2-й: «Информационная война» [18+]

  Przerywnik dla miłosników dalekich stron i tankistów…
  Zdjęcia z Sokotry (obecnie Jemen) gdzie do dzisiaj mozna spotkać takie obrazki:
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_20746%2Fall
  .http://cs629421.vk.me/v629421271/25976/IRqji7q6YIs.jpg
  .http://cs629421.vk.me/v629421271/2596e/m8wSSDMzSRM.jpg
  .http://cs629421.vk.me/v629421271/2599a/YmkgOEKGGU8.jpg
  .http://cs629421.vk.me/v629421271/25992/DhRICbj_JcI.jpg
  .http://cs629421.vk.me/v629421271/259a2/85RoycWgpAU.jpg

  W Mariupolu za miejskie pieniądze pojawiły sie plakaty banderowców z hitlerowsko-azowskimi symbolami
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_20745%2Fall
  .http://cs622418.vk.me/v622418033/46637/eHO3MEEOP6g.jpg
  .http://cs622418.vk.me/v622418033/46640/ScpqfbFzXIo.jpg
  .http://cs622418.vk.me/v622418033/46649/vtv7IjvbEAA.jpg

  Dziś dopiero pojawiła się oficjalna informacja że spalono mauzoleum jednego proroka. Z „Tych” Proroków… Czyli Kołomyja…
  http://podrobnosti.biz/news/9789-v-zapadnoy-ukraine-sgorel-mavzoley-glavnogo-ravvina-provincialnogo-goroda/?utm_source=novoross&utm_medium=vk&utm_campaign=novoross

  Mem interesujący! Wklejam więc bez kropki!

  Patrzcie do czego doprowadziło tego człowieka „pieriemirie”!!!!

  Mem zaskakujący! Niektórzy Chińczycy sa w innej fazie?
  .http://cs7005.vk.me/v7005443/23706/O-FJqqkDLXw.jpg

  Pan Wassermann opowiada niezwykle interesujące jak powstała ukro-mowa?
  .https://youtu.be/hwGCu2DpiIw
  Polecam! Вассерман – рассказывает как галычане создавали „укро-мову” !!

  Skąd Poroszenko ma kasę i dlaczego wojuje z Kołomojskim. Interesujące!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_20725%2Fall

  Mem ciekawy i zdjęcie też!
  .http://cs622519.vk.me/v622519018/5afee/gu-rndJe0wM.jpg

  Polubione przez 6 ludzi

 4. Jak giną „heroje” ATO”. Jeden z „bojców” 130 Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego poniósł śmierć, jak stwierdził jego dowódca popełniając samobójstwo. Jak się jednak okazało na ciele ‚samobójcy” znaleziono ślady po PIĘCIU POSTRZAŁACH, a także DŹGANIA NOŻEM (!). Matce „bojca” w związku z tym że oficjalnie stwierdzono że popełnił „samobójstwo” odmówiono przyznania renty, a nawet pokrycia kosztów pogrzebu…
  http://fakty.ua/208194-komandir-chasti-zayavil-chto-kolya-pokonchil-zhizn-samoubijstvom-a-kogda-ego-privezli-horonit-my-nashli-pyat-pulevyh-ranenij-v-oblasti-serdca-i-nozhevye-porezy
  Ku chwale „samostijnej’…

  Polubione przez 5 ludzi

 5. Chwila humoru od Kacapa z Moskwy.

  „Dwaj prawdziwe ukroeuropejczycy stoja przed kiblem na ulicy
  – O, „M”, tam moskale sra
  – O, „Z” (zenszczina, kobieta), to dla srania zydow
  – A gdzie dla nas wtedy?
  – Ukraina nasza, gdzie chcemy tam i srac mozemy!”

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.