Wojna domowa na Ukrainie 15.11.2015r.- 269 dzień od nowego rozejmu.


Na fali psychozy wywołanej przez terrorystyczne zamachy jakoby dokonane przez ekstremistów z Państwa Islamskiego przedwczoraj w Paryżu, dla podgrzania atmosfery podzielił się swoimi rewelacyjnymi informacjami na ten temat również ukraiński prezydent Petro Poroszenko.

Petro Poroszenko po nardzie z szefami ukraińskich resortów siłowych, zwołanej w związku z zamachami w Paryżu, przekazał następująca wiadomość:

„Ukraińskie służby specjalne unieszkodliwiły dwie grupy podejrzewane o przygotowanie ataków terrorystycznych i mające powiązania z międzynarodowymi ugrupowaniami terrorystycznymi”.

W tym samym czasie ukraińska Służba Bezpieczeństwa poinformowała o zatrzymaniu jednego z poszukiwanych międzynarodowym listem gończym przywódców powiązanego z Al-Kaidą ugrupowania Frontu Al-Nusra, którym ma być „obywatelem jednej z były republik ZSRR w latach 2013-2014 uczestniczący w konflikcie wojennym w Syrii. W 2015 roku bojownik ten stanął na czele międzynarodowej organizacji terrorystycznej Front Al-Nusra”.

Ciekawe dlaczego akurat prawie natychmiast po zamachach terrorystycznych w Paryżu podano tą informację?

Czy nie jest dziwnym zbiegiem okoliczności aresztowanie na kijowskim lotnisku „Boryspol” dwóch islamskich ekstremistów w czasie gdy dochodzi w Paryżu do tragicznego w skutkach zamachu terrorystycznego?

W jakim celu zadaję te pytania?

Otóż, nie przypadkowo, bo jak wiadomo wielu dzisiejszych liderów ekstremistycznej organizacji ukraińskich nacjonalistów „Prawy Sektor” brało czynny udział w walkach u boku m.in. islamskich ekstremistów z rosyjskimi wojskami w Czeczenii i Dagestanie.

Jedną z takich osób był nieżyjący już Aleksander Iwanowicz Muzyczko ps. „Saszko Biały”, który to walczył po stronie separatystów czeczeńskich będąc tam w czasie pierwszej wojny czeczeńskiej, dowódcą oddziału UNA-UNSO „Wiking”.

Po powrocie na Ukrainę Muzyczko był wielokrotnie oskarżany o dokonanie licznych przestępstw pospolitych, takich jak: pobicia, wymuszania, zastraszanie, w wyniku czego spędził 3,5 roku w więzieniu.

Na jesieni 2013 roku, podczas rozpoczynającego się protestu na kijowskim Majdanie, został mianowany koordynatorem „Prawego Sektora” na zachodnie obwody Ukrainy.

24 marca 2014 roku został zabity podczas próby zatrzymania przez funkcjonariuszy specjalnego oddziału milicji ukraińskiej „Sokół”.

Przypomnę, że kilka dni przed śmiercią Muzyczki (7.03.2014r.), rosyjski Komitet Śledczy wszczął przeciwko niemu postępowanie karne pod zarzutem zamordowania co najmniej 20 rosyjskich jeńców wojennych i wymuszania torturami zeznań. Muzyczko był w tym czasie poszukiwany już na podstawie międzynarodowego listu gończego a mimo to bezpiecznie przebywał na Ukrainie.

Ilu jeszcze podobnych mu ludzi podejrzewanych o popełnienie zbrodni i udział w walkach po stronie ekstremistów islamskich znalazło bezpieczne schronienie na Ukrainie?

https://russian.rt.com/article/23832

https://pl.wikipedia.org/wiki/O%C5%82eksandr_Muzyczko

https://pl.wikipedia.org/wiki/UNA-UNSO

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dmytro_Jarosz

Jak widać z powyższego kontakty ukraińskich prawicowych ekstremistów z ich islamskimi odpowiednikami są już dość długie i znane.

Kolejnym dowodem na to, może być tolerowany przez ukraińskie władze i dowództwo wojskowe, udział islamskich ochotników w walce przeciwko powstańcom w Donbasie:

http://www.pch24.pl/islamscy-ochotnicy-pomagaja-ukraincom-w-walce-z-rebeliantami,36862,i.html

W świetle powyższego, nie powinno chyba nikogo dziwić dlaczego akurat w dniach kiedy doszło do tragicznego w skutkach zamachu terrorystycznego w Paryżu, nagle okazało się, że ukraińskie służby aresztowały w Kijowie dwóch znaczących liderów radykalnych organizacji terrorystycznych powiązanych organizacyjnie z Państwem Islamskim.

Jak sądzę, i wiele dowodów na to wskazuje, Ukraina stała się ośrodkiem dającym bezpieczne schronienie, licznie przybyłym tam z Syrii, Iraku czy też Zakaukazia islamskim ekstremistom, którzy nie tylko przyjechali  aby walczyć z prorosyjskimi powstańcami w Donbasie, ale korzystając z okazji przygotować się do walki z innym ważniejszym dla nich wrogiem, jakim jest  według nich zachodnia cywilizacja. Tak więc, w ten też sposób poważna część odpowiedzialności za to do czego doszło przedwczoraj w Paryżu, spoczywa również na barkach obecnie rządzącej ekipy w Kijowie, która nie tylko toleruje pobyt na swoim terenie ekstremistów muzułmańskich, ale także wykorzystuje ich we własnym interesie, a więc do działań wojennych prowadzonych przeciwko ludności cywilnej Donbasu w ramach tzw. operacji antyterrorystycznej.

Możliwe więc, że to nagle podanie do wiadomości przez ukraińskiego prezydenta informacji o aresztowaniu ekstremistów islamskich w Kijowie ma na celu oczyszczenie się z zarzutu, że ukraińskie władze tolerują obecność i wykorzystują na swoim terenie bojowników organizacji powiązanych z Państwem Islamskim do swoich partykularnych celów, którzy następnie dokonali zamachu w Paryżu?

Tym sposobem można byłoby wyjaśnić wcześniejsze słowa ukraińskiego prezydenta Petro Poroszenki, który powiedział, że „to co ma miejsce w Syrii powiązane jest z tym co obecnie dzieje się na Ukrainie”.

Na zakończenie dodam, że jak na razie śledztwo prowadzone przez francuskie organa ścigania utknęło w martwym punkcie, tj. w Belgii, gdzie ślad po organizatorach piątkowego zamachu w Paryżu urwał się.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Nadal, pomimo trwającego rozejmu, ukraińscy żołnierze prowadzą operacje militarne w rejonie linii rozgraniczenia.

I tak, najbardziej napięta sytuacja utrzymywała się wczoraj w godzinach późnowieczornych w okolicy miejscowości Gorłówka, gdzie ponad godzinę, od 19:30 do 20:15 ukraińskie wojsko przeprowadziło kilka prowokacji militarnych. Z kierunku miejscowości Dzierżyńsk dochodziły odgłosy walk prowadzonych przy użyciu karabinów maszynowych, w rejonie Głubokaja wywiązała się walka, gdzie ukraińskie wojsko prowadziło ostrzał pozycji sił powstańczych przy użyciu moździerzy i czołgu. W rejonie Szirokoj Bałki również doszło do wymiany ognia przy użyciu ręcznej broni maszynowej, następnie ukraińscy żołnierze przeprowadzili bezpośredni atak przy użyciu opancerzonych wozów bojowych, moździerzy, granatników i ciężkich karabinów maszynowych na linie obronne znajdujące się na obrzeżach Gorłówki. W wyniku czego mieszkańcy Żeleznoj i Głubokoj musieli schronić się na noc w piwnicach.

W rejonie miejscowości Szirokoje i Szumy słychać było toczące się wali przy użyciu czołgu, moździerzy, działek przeciwlotniczych i ciężkich karabinów maszynowych.

Tymczasem w okolicahc Doniecka sytuacja wczoraj się nieznacznie uspokoiła i tylko we wczesnych godzinach nocnych, od godziny 20:30 przez koło czterdzieści minut ukraińskie wojsko z kierunku miejscowości Piaski i Opytnoje prowadziło ostrzał przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm, na teren donieckiego lotniska i okolic serwisu „Volvo-Centrum”.

Natomiast przedwczoraj na  odcinku frontu ługańskiego, doszło do poważnego incydentu, kiedy to ukraińscy żołnierze ostrzelali z karabinów maszynowych i broni snajperskiej cywilów usiłujących przejść przez most na rzece Sewierskij Donieck w kierunku miejscowości Stanica Ługańska. Na szczęście ostrzał ten nie spowodował żadnych ofiar.

Według informacji jakie przekazała wczoraj w nocy „Українська правда”: powstańcy przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm ostrzelali pozycje wojsk ukraińskich na obrzeżach miejscowości Awdijewka, w wyniku czego jeden żołnierz zginął, a ośmiu zostało rannych.

http://www.pravda.com.ua/news/2015/11/14/7088756/

Dziś około godziny 13:00 w rejonie miejscowości Marinka, na zachodnich obrzeżach Doniecka, przy udziale ministra ds. Sytuacji Nadzwyczajnych DRL Aleksandra Kostrubskiego zaplanowane jest dokonanie wymiany jeńców wojennych w formule 2×2.

Donieckie Koleje Państwowe DRL uruchomiły pierwsze międzynarodowe połączenie pasażerskie. Pociąg kursuje na trasie Rostów nad Donem w Rosji, a stacją Jasinowataja, na północnych obrzeżach Doniecka. Łączny czas przejazdu na tej trasie wynosi około 8 godzin, w tym jedną godzinę trwająca kontrola graniczna:

***

Rząd Stanów Zjednoczonych przekazał wczoraj ukraińskim siłom zbrojnym dwa zestawy nowoczesnych systemów radarowych rozpoznania artyleryjskiego. Samolot z amerykańskimi systemami radarowymi wylądował w międzynarodowym lotnisku cywilnym „Lwów”. Jest to kolejna transza pomocy wojskowej USA dla Ukrainy w zamach wyasygnowanych dotychczas 265 mln dolarów.

Na rok następny USA zamierza przeznaczyć na pomoc wojskową dla Ukrainy kolejne 300 mln dolarów, co jak powiedział ukraiński prezydent uczestniczący wczoraj w odbiorze amerykańskich systemów radarowych na lotnisku pod Lwowem; „jest to znacząca pomoc wojskowa, w związku z faktem, że budżet przeznaczony na finansowanie sił zbrojnych Ukrainy wynosić będzie w 2016 roku 4 mld dolarów”.

http://nv.ua/ukraine/events/ssha-peredali-ukraine-kontrbatarejnye-radarnye-sistemy-80049.html

Na koniec kilka zdjęć:

http://24today.net/image/388745

Lwów- przekazanie amerykańskich systemów radarowych rozpoznania artyleryjskiego.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

104 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 15.11.2015r.- 269 dzień od nowego rozejmu.

 1. Zanim oddam się czynnościom sennym…

  http://freepublish.ru/armiya-i-voynyi/v-estoniyu-pribyila-artilleriya/
  Do Estonii dotarła amerykańska artyleria…
  В ЭСТОНИЮ ПРИБЫЛА АРТИЛЛЕРИЯ ИЗ США PALADIN

  Mem ukraiński
  .http://cs627428.vk.me/v627428046/28e19/dDip3NWnU6I.jpg

  I jeszcze jeden – ponad stuprocentowy!
  .http://cs629320.vk.me/v629320325/1adf4/sbjlftFiV9M.jpg

  Plus mem ukraińsko-finansowy
  .http://cs627317.vk.me/v627317710/1c7f0/EaYjoBmwRMM.jpg

  Mem szwajcarski a raczej zdjęcie stamtąd…
  .http://cs627720.vk.me/v627720528/35439/zFkfGPsFn6g.jpg

  Tymczasem w Doniecku noc niespokojna…

  00:56. Донецк.
  Сработала ПВО армии Новороссии.

  00:55. Донецк.
  Укрофашисты возобновили обстрел Аэропорта и п. Спартак.
  Пески, Спартак стрелковые бои!

  Dobranoc…

  Polubione przez 3 ludzi

  • Może właśnie o to chodzi, żeby przemienić społeczeństwo składające się z pomagających sobie jednostek w dzikie stado baranów, które wzajemnie będzie się tratowało, kierując się wyłącznie instynktem przetrwania. A potem przyjdzie dobry pan i obieca spokój w zamian za pewne ograniczenie wolności osobistych, a wszyscy odetchną z ulgą i zgodzą się na to bez dyskusji. Po pewnym czasie obieca, że posłuszna cześć społeczeństwa dostanie wygodniejsze kagańce i dłuższy o metr łańcuch mocowany do budy, a zainteresowani będą sikać ze szczęścia i merdać ogonem z radości.

   Tak na marginesie eksperci z Komisji Europejskiej dosłownie parę dni wrócili do projektu nowelizacji dyrektywy UE dotyczącej regulacji dostępu do broni palnej, której celem ma być dalsze ograniczenie w dostępie do broni dla obywateli państw UE oraz – uwaga – odebraniu broni już legalnie posiadanej, która
   w opinie „ekspertów” jest szczególnie niebezpieczna dla spokojnego życia obywateli zielono-tęczowej Nibylandii. Tak więc jeśli przy kolejnej wizycie w sali koncertowej, kawiarni, kinie lub stadionie zabraknie w specjalnym automacie czarnych opasek na oczy zgodnych z nową normą UE, powinniśmy zachować spokój i zastosować się do poleceń do umiarkowanego zamachowcy-samobójcy (uzbrojonego w legalnie posiadany karabin pochodzący z transportu dla umiarkowanych radykałów z ISIS, walczącego z nacjonalistycznymi, białymi, patriarchalnymi świniami z UE, które na szczęście w porę rozbrojono), kładąc się twarzą do ziemi i cierpliwie oczekując na swoją kolej w ramach multikulturowego dialogu.

   Polubione przez 4 ludzi

 2. Francja: MSW chce zlikwidować meczety, w których szerzona jest nienawiść.Podjęcie kroków w celu rozwiązania meczetów, w których ma miejsce propagowanie czy szerzenie nienawiści potwierdził w wypowiedzi dla telewizji France 2 minister spraw wewnętrznych Francji, Bernard Cazeneuve.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/francja-msw-chce-zlikwidowac-meczety-w-ktorych-szerzona-jest-nienawisc/0qdpm9
  I komentarz pod artykułem wg mnie bardzo celny:

  ~nieznajomyy : Nie zlikwiduje. Takie pogaduszki, aby uspokoić opinię publiczną to może wygłaszać tylko właśnie we Francji. Nie zlikwiduje, bo likwidacja(zniszczenie) meczetu równa się wypowiedziana wojna=dżihad. Nie zlikwiduje bo, jest już za późno, a społeczeństwo muzułmańskie (15%?) mu na to nie pozwoli. Nie zlikwiduje bo, nie pozwolą mu na to lewicowe organizacje. Nie zlikwiduje bo, bez otwartej wojny i wywożenia bądź zabijania-niestety- wszystkich mężczyzn w wieku ponad 16 lat-muzułmanów- we Francji nie uda mu się to. Nie zlikwiduje, bo to nie 19 wiek, że można było przesiedlić ludzi od tak. Dziś to po prostu jest niemożliwe, a skończy się szybkimi krótkimi mordami na ulicach Francji, i tego się obawia na pewno pan z MSW. Nie zlikwidują, bo po prostu Francji już nie ma.Przynajmniej takiej jaką znaliśmy 30-40 lat temu. Pozdrawiam. Uczmy się na błędach. zwiń

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.