Wojna domowa na Ukrainie 13.12.2015r.- 297 dzień od nowego rozejmu.


 

 

Czytelnicy niemieckiego portalu „Alles Schall und Rauch” wybrali w ogłoszonej tam ankiecie Angelę Merkel kłamcą 2015 roku.

Poniżej graficzne wyniki przeprowadzonej ankiety:

Jak widzimy na opublikowanym zestawieniu wyników, niekwestionowanym zwycięzcą ankiety została niemiecka kanclerz Angela Merkel, z wynikiem 39,09% oddanych na nią głosów.

Kolejne miejsca zajęli: amerykański prezydent Barack Obama z ilością 21,19% oddanych na niego głosów i prezydent Turcji Tayyip Erdogan, który osiągnął 18,34%.

Na czwartym miejscu kandydatów do kłamcy 2015 roku znalazł się izraelski premier Beniamin Netanjahu z 8,05% głosów, zaś na piątej pozycji prezydent Ukrainy Petro Poroszenko z 7,81% oddanych na niego głosów.

Jak widać sama doborowa stawka kłamców, która deklasowała w sposób zdecydowany innych kandydujących do niechlubnego miana kłamcy 2015 roku.

Przy okazji warto zwrócić uwagę, na notowania rosyjskiego prezydenta Władymira Putina, który dostał tylko 1,51% głosów poparcia, François Hollande z 0,77%, Aleksis Trispas 1,37% i Viktor Orban z 0,03%.

Szkoda, że nie umieszczono na tej liście naszego prezydenta, ale jak wiadomo jego pozycja w światowej polityce jest tak mało znacząca, że nie należy się temu dziwić. Poza tym, że mimo to warto by było poznać opinię osób biorących udział w ankiecie na ten temat.

Przypomnę, że wyróżniona mianem kłamcy  2015 roku, niemiecka kanclerz Angela Merkel została kilka dni temu uznana przez magazyn „Times” „człowiekiem roku” i jej podobizna znalazła się na okładce tego magazynu.

O kryteriach jakimi się kieruje redakcja magazynu „Times” przy wyborze „człowieka roku” może dowodzić fakt wyboru w 1938 roku Adolfa Hitlera, którego podobizny jednak nie umieszczono wtedy na okładce tego pisma.

Autor tekstu poświęconego wynikom ankiety zadał na koniec pytanie:

Dlaczego magazyn „Time” mianował Angelę Merkel tytułem „człowieka roku”?

Według niego odpowiedź jest prosta, bo obecnie wszystko jest odwrócone do góry nogami, tak jak to przekazał w swojej książce pt. „Rok 1984” George Orwell, a więc że:

„Wojna jest kłamstwem, świat jest prawdą”

W ankiecie przeprowadzonej przez „Alles Schall und Rauch” wzięło udział ponad 3 tysiące osób z 40 krajów.

http://alles-schallundrauch.blogspot.com/

http://www.presstv.ir/Detail/2015/12/13/441518/Alles-Schall-und-Rauch-Angela-Merkel-Barack-Obama-Recep-Tayyip-Erdogan?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

https://pl.wikipedia.org/wiki/Cz%C5%82owiek_Roku_tygodnika_%E2%80%9ETime%E2%80%9D

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Pomimo trwającego rozejmu nadal w Donbasie na linii styku utrzymuje się stan napięcia prowokowany w wyniku działań zbrojnych podejmowanych przez ukraińskich żołnierzy.

I tak w dniu wczorajszym, poza tradycyjnym ostrzałem jaki prowadzili ukraińscy żołnierze z kierunku miejscowości Piaski na teren donieckiego lotniska oraz jego okolic, prowokowanych potyczek zbrojnych w rejonie Marinki, Spartakusa i Zajcewa na północ od Gorłówki, w dniu wczorajszym po raz pierwszy od czasu obecnie trwającego zawieszenia broni w późnych godzinach popołudniowych ostrzelany został przy użyciu opancerzonych wozów bojowych, moździerzy kaliber 82 mm, granatników i broni lekkiej Dokuczajewsk. Jak na razie nie ma informacji jakie skutki ten ostrzał spowodował.

Wczorajszy dzień zdominowały informacje dotyczące zamachu dokonanego na legendarnego dowódcę szóstego samodzielnego pułku piechoty zmotoryzowanej Kozaków im. Atamana Płatowa, Pawła Dremowa. Paweł Dremow wraz z prowadzącym samochód kierowcą zginął w wyniku wybuchu bomby w nim zainstalowanej. Samochód w chwili wybuchu bomby poruszał się na trasie Pierwomajsk-Stachanow i znajdował się w pobliżu stacji benzynowej. Paweł Dremow wracał ze swojego wesela, które odbyło się w tamtejszym Pałacu Ślubów w Pierwomajsku. Podejrzewa się, że sprawcami zamachu są ukraińscy żołnierze grup dywersyjno-sabotażowych, które licznie ostatnio pojawiły się na terenie ŁRL. Obecnie funkcjonariusze MBP ŁRL prowadzą w tej sprawie intensywne dochodzenie.

Jak zapowiedział zastępca szefa sztabu Milicji Ludowej ŁRL pułkownik Igor Jaszczenko; organa milicji znajdą i ukarzą sprawców tego zamachu. Paweł Dremow jest trzecią z kolei ofiarą zamachu dokonanych na legendarnych dowódców donbaskiego powstania. Pierwszą ofiarą zamachu komendant wojskowy Gorłówki Igor Biezler, następną dowódca brygady „Prizrak” Aleksander Mózgowoj, no i wczoraj Paweł Dremow :

***

Ukraińska skrajnie nacjonalistyczna organizacja paramilitarna „Prawy Sektor” podjęła decyzję o zakończeniu blokady Krymu. Tym samym przystąpiono do usunięcia wszystkich punktów kontrolnych tej organizacji na drogach prowadzących na Krym.

Nadal jednak będą kontynuować blokadę Krymu członkowie ukraińskiego batalionu ochotniczego „Azow”, którzy prawdopodobnie zajmą opuszczone przez „Prawy Sektor” punkty kontrolne .

 

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck- turniej tańca towarzyskiego.

Donieck- Akademicka Państwowa Filharmonia im. Prokofiewa koncert ministra kultury DRL Aleksandra Parietskiego.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

 

Pozdrawiam.

Reklamy

134 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 13.12.2015r.- 297 dzień od nowego rozejmu.

  • Oh wyjaśnienie tej zagadki jest proste na Ukrainie jest wielu specjalistów w różnych dziedzinach. W czasie gdy kwitł handel z FR ci ludzie by;i potrzebni, obecnie nie mają pracy wiec szukaja zarobku za granicą.
   I tak sektor IT upodobał sobie… Polskę. W Krakowie na stołówcę w „Sabrze” częściej słychać rosyjski niż polski 🙂
   W Wietnamie budowane są kopalnie… znów prym wiodą ukraińscy sztygarowie, inżynierowie.
   Oczywiscie głównym miejscm gdzie secjaliści uciekają jest FR.
   tak ,że nie zdziwiłbym się ,że wielu ekspertó z gazownictwa postanowiło zatrudnić się w jakiejś spółce zagranicnej, lub byc delegowanym przez ukrainskie firmy do pracy z zagranicą. Tylko, czy to mozna nazwać sukcesem kraju….

   Polubione przez 7 ludzi

 1. Janusz Korwin Mikke wypowiedział się w piątek w Europarlamencie:

  — Posiadam informacje prosto z USA, że Amerykanie uprawiają niezły biznes. Turcja kupuje ropę naftową od terrorystów z ISIS a Amerykanie są tę ropą „bardzo zainteresowani”—

  Dodał, że jego wiedza jest potwierdzona przez wysokich urzędników libańskich, i że Rosja powinna stanowczo na tę sytuację zareagować

  http://www.sott.net/article/308384-European-MP-claims-US-buying-stolen-oil-from-Daesh-terrorists-using-Turkey-as-a-middleman

  Polubione przez 9 ludzi

 2. USA i kierujące nią „złe moce” poprzez swoje „pieski” , a szczególnie Ukrainę , Turcję i Polskę cały czas prowokują Rosję, gdzie tylko się da, złudnie licząc pewnie na to, iż uda im się wykorzystać NATO i tworzące ją państwa do bezpośredniego uderzenia w Rosję i tym samym powtórzyć sytuację z drugiej wojny światowej uwikłania całego świata w wojnę z minimalnym wkładem własnym i geszefciarskim jej rozegraniem z korzyścią dla siebie , dodatkowo poza własnym terytorium… no i tu tym razem się mylą, bowiem Prezydent Władymir Putin / leningradzkie doświadczenie / wie o tym , że by pokonać wieloosobową bandę przeciwnika , trzeba najpierw uderzyć w jej szefa i go pokonać , a wtedy „pieski” same podkulą swoje ogony i uciekną z pola walki.

  Sądzę, iż w krytycznej sytuacji Prezydent Rosji Władymir Putin właśnie tak się zachowa. Żegnaj Ameryko, szkoda mi tylko Amerykanów.

  PS. Na Morzu Egejskim , gdzie u wybrzeży Grecji cumował rosyjski okręt patrolowy doszło do kolejnej prowokacji ze strony tureckiej. Tym razem turecka łódź rybacka nie bacząc na ostrzeżenia wysyłane z okrętu patrolowego zamierzało go staranować , płynąc kursem prosto na jego burtę . Ostatecznie powstrzymało ją dopiero oddanie w jej kierunku strzałów.

  W tej sprawie w Moskwie do złożenia wyjaśnień wezwany został attache
  wojskowy Turcji.

  Polubione przez 7 ludzi

  • Czy Amerykanie zakiwali się na śmierć ?

   /określenie w podwórkowej piłce nożnej na sytuację, w której zawodnik, długo próbuje różnych zwodów na przeciwniku, aż zamiast podać, oddać strzał czy ominąć przeciwnika – a więc zakończyć akcje próbą zdobycia gola – traci on piłkę / , czyli jak „kontrolowany chaos wychodzi spod kontroli”

   Polubione przez 6 ludzi

 3. WItam….
  Chyba wszystko przeczytałem, niektóre linki zostawiam sobie na póxniej…
  Zimy w górach dalej nie ma – komunikat dla narciarzy i Luk’a – ale dziś na samej Jaworzynie ładny był śnieg i widac było pieknie osniezone Tatry na tle niebiesciutkiego nieba…
  …nadzieja jest… 😀

  Parę linków których chyba nie było zanim spróbuję „ogarnąć” temat syryjski…

  Z cyklu „Anioły na DOnbasie”
  http://nahnews.org/414794-donbasskie-istorii-angely-pomogayut-nuzhdayushhimsya/
  .https://youtu.be/MBK7qzYmHiI

  Plus jak jesteśmy przy „serceszczypatielnych” tematach – znalazłem takie „cuś”

  Плакали собаки на руинах…

  Плакали собаки на руинах..
  Плакали взахлёб, не понарошку.
  По-собачьи целовали руки..
  За глоток воды и хлеба крошку.
  Выли и за старым, и за малым..
  За разрушенной обстрелом хатой..
  Плакали на брошенных подворьях:
  В Угледаре и Ясиноватой..
  Где-то на бумаге перемирье..
  Только здесь стреляют, словно в тире..
  И пока что слабая надежда
  на рассказы о грядущем мире..
  Вопиёт израненный Донбасс мой.
  Каждый раз прощанье – слёзок блики..
  Увожу девчонок и мальчишек,
  да икону Спаса с пулей в лике..
  Провожают, все как есть, гурьбою..
  И клянусь приехать вновь слезами.
  Здесь мой дом.
  Здесь люди с добрым сердцем
  И собаки с грустными глазами..

  авт. Ирина Быковская(Вязовая)
  .http://cs630518.vk.me/v630518899/6bcb/ZQ07Dja1wjU.jpg
  .http://cs630518.vk.me/v630518899/6bd3/_Z6XAO5_w_0.jpg
  .http://cs630518.vk.me/v630518899/6bdb/GioDAWytZHk.jpg
  .http://cs630518.vk.me/v630518899/6be3/yt_yT51ZWnM.jpg
  .http://cs630518.vk.me/v630518899/6beb/NIWdJS9tYtw.jpg
  .http://cs630518.vk.me/v630518899/6bf3/9Z8EpaU0hTc.jpg
  .http://cs630518.vk.me/v630518899/6bfb/R-1NEGF7_0Q.jpg

  To też są ofiary tej okrutnej wojny!!!!

  Mołdawia znów naciska na wyprowadzenie wojsk Federacji z Naddniestrza. Widziane ostatnio i linkowane u nas Uragany i Grady zmierzaja w tamtym kierunku…
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_23660%2Fall

  Ten sam film linkowany w linku przez Manię wyżej…
  .https://youtu.be/TYqcYPj0xWE

  A tu mówią o tym samym Niemcy w ichniej TV
  .https://youtu.be/xKVoqg5-XFE

  JKM z Krymu
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Fkorwin-mikke-z-krymu-pro-ukrainska-propaganda-w-polsce-jest-klamliwa-video

  Pojawiają się nowe informacje o tym że błędnie tłumaczono (ocenzurowano) to co mówił Biden w Wierchownej
  .https://youtu.be/P9W8k7OPDu4
  11.12.15 Слова Байдена о похоронах Украины также не вошли в украинский перевод

  Oraz absolutne OT o tym, że kilka miesięcy przed śmiercią reżyser Stanley Kubrick udzielił wywiadu pod warunkiem że ukaże się w 15 lat po jego śmieci co właśnie nastąpiło. W wywiadzie twierdzi że on był rezyserem „ladowania” na Księżycu. Jeżeli to prawda to niszczy to jedno z moich najmilszych i najpiekniejszych wspomnień dzieciństwa – oglądanie z rodzicami tej transmisji…
  Poniżej ten wywiad, stenogram oraz film rzekomo pokazujący prawdę…
  .https://youtu.be/ABxAN8cfiOI
  http://yournewswire.com/stanley-kubrick-confesses-to-faking-the-moon-landings/
  .https://youtu.be/Np4AbogU12Y

  Polubione przez 8 ludzi

  • PS
   A ja polemizowałem przez lata z wszystkimi „spiskowcami” co to zarzucali jakieś drobne potknięcia realizacyjne w transmisjach, filmach i zdjęciach z Księzyca…
   😦

   PS
   A pierwsze wątpliwości zakiełkowały jak się chyba wiosną z Państwem dzieliłem ciekawym wyliczeniem rosyjskich czy jeszcze radzieckich inzynierów którzy udowadniali że silniki Atlasa nie mogły wynieśc takiej masy na orbitę Księżyca…

   Polubione przez 5 ludzi

     • Ale ja generalnie nie podważam teorii, że była to ściema stulecia. Wiele faktów wskazuje, że prawdopodobieństwo sukcesu misji Apollo przy ówczesnym stanie techniki było minimalne. Jestem sceptykiem, ale nie widziałem 100% dowodów na oszustwo. Są jedynie poszlaki.

      Polubione przez 1 osoba

     • Przecież to typowe mockumentary, czyli zamierzona parodia. Świetnie się przy tym bawiłem, gdy puścili to parę temu na Planete. Znacznie ciekawszy jest zrobiony przez fanów Room 237, czyli rozbiórka The Shining (mnogość interpretacji dowodzi, że Stanley był geniuszem, a większość z krytyków pozostaje bezradna w interpretowaniu jego filmów). Co do Kubricka, którego osobiście wielbię to zgadzam się, że był wówczas jedyną osobą zdolną do nakręcenia lądowania na księżycu.

      Polubione przez 1 osoba

 4. Nowe podatki dla zwykłych ludzi to ‚konieczne reformy’. Nowe podatki dla banków i hipermarketów to ‚zamach na wolność gospodarczą’

  Szacuje się, że z tytułu podwyżek podatków, do jakich doszło w latach 2008-2015, polscy podatnicy musieli zapłacić fiskusowi aż o 64 mld zł więcej. Te gigantyczne koszty „trudnych, acz koniecznych reform” musieli ponieść zwykli Polacy, bo taka była wola rządzących z PO-PSL. Nikt nie litował się wówczas nad ofiarami tego podatkowego amoku. Co innego dzisiaj, kiedy propozycje nowych podatków mają dotknąć banki i hipermarkety. Nagle niemieckie media, PO i Nowoczesna podnoszą larum, że to „zamach na wolność gospodarczą”.

  http://niewygodne.info.pl/artykul6/02677-Dlaczego-PO-gnebila-fiskalnie-zwyklych-Polakow.htm

  Polubione przez 8 ludzi

 5. Zacieśnia się wpółpraca gospodarcza pomiędzy Turcją , a Ukraina. Jeden z tureckich biznesmenów postanowił wyładować swój towar w porcie w Chersoniu i sprzedac na terenie „przyjacielskiej” Ukrainy. Niestety ukraińscy celnicy dopatrzyli się tego że waga zadeklarowanego towaru nie zgadza sie z wagą rzeczywistą i towar sobie gnije w „areszcie” ponieważ ukraińscy celnicy nie zgodzili sie na dokonanie korekty o które wnioskował biznesmen…
  http://kherson.life/kherson/proishestviya/turki-reshili-torgovat-s-ukrainoj-i-narvalis/
  I tak świniołaki zrażą do siebie Turków…

  Polubione przez 5 ludzi

  • WIesz, widziałem filmik w sieci z jedną panią „policjantką”. Pełne porno szczegółowe, czyli „film przyrodniczy”. Nie linkowałem ze względów wiadomych, choć dopiski były zacne – że nowa policja w ten sposób walczy z przestępczością łapiąc przestępców na „wiadomy lep”… 😀

   Polubione przez 1 osoba

 6. Ukraiński portal przedstawił reportaż o tym , o czym informowałem wcześnie, czyli ze w przyszłorocznym budżecie Ukrainy nie znalazły się pieniadze na działalnośc nowo powołanego biura antykorupcyjnego. Ukraiński portal nazwał to jednym z największych skandali kończącego się tygodnia…
  http://podrobnosti.ua/2079206-antikorruptsionnaja-prokuratura-riskuet-ostatsja-bez-deneg-na-zarplaty.html
  Ile jeszcze pieniędzy z UE będzie topione w tym szambie? Nie lepiej wydać je na biednych ludzi, czy tez bezdomne zwierzęta w UE?

  Polubione przez 4 ludzi

 7. „Towarzysze broni” zabitego podczas akcji SBU w Kijowie lidera „grupy dywersantów”, którym był członek banderowskiej organizacji „Tryzub” i tzw. Ukraińskiego Korpusu Ochotniczego (formacja zbrojna „Prawego Sektora”) Oleg Mużczil alias Sergiej Amirow pseudonim „Leśnik”, czyli banderowscy radykałowie, ogłosili że POMSZCZĄ JEGO ŚMIERĆ I WYKOŃCZĄ WSZYSTKICH KTÓRZY SA ZA NIĄ ODPOWIEDZIALNI…
  http://varjag-2007.livejournal.com/9496040.html
  Czyżby rozbrat banderopiteków i ukraińskich oligarchów?

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Głos w sprawie „reform” na Ukrainie zabrał Barauch Blacher (obywatel Izraela posługujący sie sfałszowanymi dokumentami) alias Borisław Bereza, „ukraiński patriota” bliski wpółpracownik byłego lidera „Prawego sektora” Jarosza, deputowany Rady Najwyższej Ukrainy, który stwierdził że zamiast nich trwa rozkradanie budżetu i „prywatyzacja” (w domyśle grabiez) wszystkiego co sie da…
  http://uapress.info/ru/news/show/109473

  Polubione przez 5 ludzi

 9. WItam z rana elektryzującą i straszną /dla ukraińców/ informacją!

  Klimkin podał rękę Czurkinowi!

  ZDRADA! Straszliwa zdrada

  ~http://dnr24.com/main/16718-zrada-klimkin-pozhal-ruku-churkinu-za-chto-dolzhen-izvinitsya-pered-ukrainskim-narodom-zayac-made_inussr-december-14th-637.html

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.