Wojna domowa na Ukrainie19.12.2015r.- 303 dzień od nowego rozejmu.


 

 

 

„Rząd Ukrainy wprowadził moratorium na spłatę rosyjskiego długu wynoszącego w sumie około 3,6 mld dolarów w związku z zakupieniem przez Rosję pod koniec 2013 roku ukraińskich obligacji na sumę 3 mld dolarów”– taką decyzję podjął ukraiński premier Arsenij Jaceniuk.

 

„W związku z tym, że Rosja odmówiła, nie bacząc na nasze prośby, podpisania porozumienia o restrukturyzacji i przyjęcia naszych propozycji, Rada Ministrów wprowadza moratorium na spłatę rosyjskiego długu”– w ten sposób Aresnij Jaceniuk uzasadnił podjęcie decyzji o wprowadzonym moratorium na spłatę zobowiązań wobec Rosji.

Co to jest moratorium można wyczytać w definicji podanej przez Wikipedię:

Moratorium (łac. moratorius, zwlekający) – zawieszenie, tymczasowe wstrzymanie. Pojęcie stosowane najczęściej w znaczeniu prawniczym zawieszenie obowiązku świadczeń płatności, np. odsetek kredytu, zmiana formy zapłaty lub terminu. Uzgodnione prawnie na czas określony z powodu wyjątkowych okoliczności.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Moratorium

Tak więc ukraiński rząd jednostronnie zawiesił spłatę swoich długów wobec Rosji, co stanowi rażące naruszenie prawa międzynarodowego, co też podkreślił szef komitetu Dumy Państwowej ds. polityki gospodarczej Anatolij Aksakow:

„To jest bezprawna decyzja, niezgodna z prawem międzynarodowym. Jest oczywiste, że jeśli rosyjski rząd złoży pozew w sądzie międzynarodowym przeciwko Ukrainie, to wygra sprawę. Zaś decyzja podjęta przez sąd będzie oznaczała bankructwo Ukrainy”.

Oczywiście z tego stanu rzeczy zdają sobie bardzo dobrze sprawę ukraińskie władze. Można więc zadać sobie pytanie: w jakim celu podjęto w Kijowie decyzję o zawieszeniu spłaty długu wobec Rosji?

Otóż decyzja taka nie ma żadnego innego znaczenia jak tylko jest grą na zwłokę, i to grą ograniczoną do bardzo krótkiego okresu czasu, gdyż zagraniczne instytucje finansowe na jej podstawie natychmiast wyciągną właściwe wnioski traktując Ukrainę jako bankruta.

Na dowód tego, że premier Jaceniuk zdaje sobie bardzo dobrze sprawę z sytuacji w jakiej znalazła się Ukraina, jest jego opinia w tym temacie jaką przedstawił podczas kampanii prezydenckiej już w 2009 roku, czyli sześć lat temu, gdy powiedział, że:

„Doszliśmy do linii. Fabryki stoją, kraj prawie nic nie produkuje. Bierzemy kredyty aby spłacić poprzednie długi. Nasze dzieci nie uzyskują odpowiedniego wykształcenia. Naród wymiera, dlatego ze my nie zapewniamy odpowiedniej ochrony zdrowia. Totalna korupcja (…) Znaleźliśmy się na granicy, za którą jest tylko przepaść”.

Czy coś się od tego czasu pozytywnie zmieniło?

Otóż, po „rewolucji godności”, gdy władzę przejęła obecna ekipa rządowa z Arsenijem Jaceniukiem jako premierem rządu, wszystkie negatywne zjawiska nie tylko, że zostały rozwiązanie, ale po wielokroć wzmocniły się.

Nie dość tego doszedł jeszcze problem wojny domowej w południowo-wschodniej części kraju i utracony został Krym.

Koszty zaś prowadzonej wojny w sytuacji totalnej zapaści gospodarczej, stanowią dla społeczeństwa ciężar nie do udźwignięcia.

Czy więc można uznać, że polityka obecnych ukraińskich władz, jest polityką prowadzoną odpowiedzialnie i w interesie Ukrainy?

Niestety, ale Ukraina jest jaskrawym dowodem na to do czego prowadzi całkowita utrata suwerenności przez państwo, które stało się narzędziem wykorzystywanym przez obce siły w celu realizacji swoich partykularnych interesów. Zakładnikiem takiej zaś postawy jak zwykle staje się społeczeństwo, które i tym razem ponosi ciężary za przypisaną Ukrainie rolę destabilizatora zachodnich rubieży Rosji.

Czy społeczeństwo ukraińskie zrozumie przyczynę swojego upadku?

Oczywiście jest na to jakaś nadzieja, szczególnie w obliczu pogłębiającej się jego biedy, ale czy zdoła ono sensownie zareagować i strząsnąć z siebie ten przytłaczający go ciężar?

Jak wiadomo, część tego społeczeństwa szczególnie mieszkająca na południowych i wschodnich rubieżach kraju natychmiast zrozumiała, do czego to wszystko prowadzi, buntując się przeciwko temu stanowi rzeczy, co i tak nie uchroniło go przed zapłatą bardzo wysokiej ceny, ale za to zachowało swoją wolność i poczucie godności co przełoży się na późniejszy sukces.

W najgorszej sytuacji znajdzie się ta część ludności Ukrainy, która pod rządami obecnej władzy zostanie przez nią w ostatecznym rachunku totalnie sterroryzowana pozbawiając ją w ten sposób jakiejkolwiek nadziei na zmianę swojego położenia.

Takie są koszty majdaniarskiej rewolty, do czego doprowadzili zachodni politycy i różnej maści autorytety, mamiąc ukraińskie społeczeństwo świetlaną przyszłością w ramach zachodniego stylu życia.

I właśnie za to wszystko obecnie został wystawiony temuż społeczeństwu słony rachunek do zapłacenia, a demokracja i dobrobyt okazały się nieosiągalnym dla niego mitem.

Oczywiście za niepowodzenia- odwracając uwagę od prawdziwych sprawców opresji w jakiej znaleźli się Ukraińcy- obarczono odpowiedzialnością Rosję, której wojska jakoby dokonać miały agresji militarnej na Ukrainę, tylko że poza gołosłownymi oskarżeniami powtarzanymi przy każdej nadarzającej się okazji, jak dotąd nikt nie przedstawił na poparcie tej tezy przekonywujących dowodów.

***

Na tym kończąc ten wątek, przechodzę obecnie do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym w okolicach Doniecka utrzymywała się napięta sytuacja militarna spowodowana ostrzałem i prowokacjami ze strony ukraińskiego wojska.

I tak już w późnych godzinach wieczornych mieszkańcy zachodnich i północnych dzielnic Doniecka sygnalizowali dobiegające z obrzeży miasta odgłosy toczącej się walki i ostrzału z broni ciężkiej, szczególnie silny ostrzał miał miejsce w okolicach donieckiego lotniska oraz obrzeży miejscowości Spartakus, gdzie ukraińscy żołnierze prowadzili go przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm.

Później pod godzinie 22:00 rozpoczęła się kolejna faza ukraińskiego ostrzału przy użyciu czołgów, opancerzonych wozów bojowych, moździerzy kaliber 82 mm, granatników i ręcznych karabinów maszynowych, który to ostrzał trwał mniej więcej do godziny czwartej rano.

Ostrzelane zostały z kierunku miejscowości Piaski, Marinka, Opytnoje i Krasnogorowki obrzeża dzielnicy Piotrowskiej i Kijowskiej, a tam wsie: Trudowskaja, Staromichajłowka, Wiesiełoje i Żabiczewo.

Poniżej kolejna relacja filmowa z miejscowości Spartakus:

***

W ramach pomocy wojskowej amerykańskie władze przekazały wczoraj stronie ukraińskiej 100 sztuk nowoczesnych kasków lotniczych Genteks HGU-68/P. Nie wiadomo tylko w jakich samolotach przekazane kaski mają zostać użyte, bo po pierwsze ukraińskie siły powietrzne nie posiadają już prawie samolotów bojowych, a po drugie kaski te nie są kompatybilne ze sprzętem postradzieckim?

No ale jak wiadomo: darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda, więc kaski zostały przyjęte z dużym zadowoleniem przez ukraińskie siły zbrojne z nadzieją na dalsze ich korzystne odsprzedanie:

http://www.gentexcorp.com/shopaviationhelmets/aircrew-fixed-wing/hgu-68-p-fixed-wing-aircrew-helmet-system

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck- w centrum rehabilitacji dzieci miała miejsce impreza pt. „Odwiedziny bajki”.

I jeszcze kilka filmów:

***

 

Pozdrawiam.

Reklamy

165 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie19.12.2015r.- 303 dzień od nowego rozejmu.

 1. Małe OT, ale warte zauważenia, bo ciągle tylko Biskupin i Biskupin, tu proszę bardzo…
  http://www.starosadeckie.info/wydarzenia/gora-zyndrama-w-maszkowicach-skrywa-wielka-tajemnice/
  http://wiadomosci.onet.pl/krakow/historyczne-odkrycie-na-gorze-zyndrama/c5j4g6
  >https://www.youtube.com/watch?v=kgmTkjgCDzU
  KAMIENNA FORTECA SPRZED OKOŁO 3,5 TYSIĄCA LAT! Ps. Archeolodzy twierdzą że najbardziej podobne do tych ruin sa podobne ruiny z greckich (ówczesnie achajskich) Myken…

  Polubione przez 11 ludzi

 2. Największe koncerny zbrojeniowe zmniejszyły w ubiegłym roku sprzedaż w stosunku do roku 2013 – wynika z raportu sztokholmskiego instytutu SIPRI.
  W rankingu największych eksporterów uzbrojenia przoduja firmy z USA. Po raz pierwszy w historii w rankingu znalazła się Polska Grupa Zbrojeniowa, plasując się na 67. miejscu z przychodami ze sprzedaży rzędu 1,27 mld USD. Jej obecność w zestawieniu wynika z procesu konsolidacji polskiego przemysłu obronnego.
  Z kolei spośród przedsiębiorstw ukraińskich w rankingu znalazł się Ukroboronprom, zajmujący 90. miejsce. Znaczny (ponad 50%) spadek przychodów ze sprzedaży w 2014 roku spowodowany był nie tylko trudnościami związanymi z konfliktem na Ukrainie, ale też zmniejszeniem wartości hrywny do dolara, co wpłynęło na dane z rankingu.
  http://www.defence24.pl/283020,spadek-sprzedazy-potentatow-na-rynku-uzbrojenia-pgz-w-pierwszej-setce

  Polubione przez 6 ludzi

 3. Kolejna odsłona walki SBU z…”Prawym Sektorem”. SBU pochwaliła się ze podczas „operacji przeciwko dywersantom” w Mariupolu, zatrzymano grupę „zielonych ludzików” oraz przejęto ich uzbrojenie, w sieci pojawiło sie jednak oświadczenie jednego z liderów „Prawego Sektora” który oskarżył SBU o to że zatrzymuje „ukraińskich patriotów” oraz likwiduje należące do nich arsenały…
  http://twower.livejournal.com/1867355.html
  Jest dobrze, a może będzie jeszcze lepiej…

  Polubione przez 10 ludzi

  • czyli to co Pan podawał ostatnio,że osoba zarabiająca na Ukrainie 4800 hrywien/miesiąc nie otrzyma wizy vide brytyjska odmowa na prośbę o wizę dla ukraińskiego oficjela oficjalnie zarabiającego tę kwotę.
   P.S Dla innych przypomnienie 4800 hrywien to duzo wiecej niż wynosi średnia płaca na Ukrainie…

   Polubione przez 8 ludzi

   • Szarij ma rację! Te nowy „rezim wizowy” jest ograniczeniem dla ukraińców i to znacznym! Nie mogą pracować, musza się wykazać kasą na pobyt i obowiązuje wiza przez 90 dni.

    Ja mam takie pytanie – może ktos zna temat… Co będzie z prawie milionem obywateli Krainy w Polsce przebywającymi oraz pewnie drugim milionem w innych krajach europejskich.

    Rozumiem, że jak tylko przekrocza granicę i znajda się w swoim kraju macierzystym to by wrócić „do Jewropy” muszą przejść całą procedurę…

    Ale jeżeli nie wrócą i tutaj (w Europie) pozostają?

    Polubione przez 2 ludzi

    • Z tego co się orientuję to:
     Złamanie reżimu wizowego to przy złapaniu przez policję deportacja do kraju macierzystego i zakaz wjazdu do Polski. Tylko, ze takie sytuację miały juz miejsce 🙂 vide ukrainskie prostytutki.
     Panie były oskarzane nie tylko o złamanie reżimu wizowego, ale tez o spowodowanie cięzkiego uszczebku na zdrowiu-zarażały chorobami, po odstawieniu na Ukrainę pierwsze co robiły to …wychodziły za mąż. Zmieniały nazwisko i ….przyjeżdzały z powrotem do Polski 🙂
     Wszystko zależy od słuzb państwowych i egzewowania przepisów prawa Brusku. To tak samo jak z tymi studentami z Przemysla co to paradowali z czerwono-czarną szmata. Dostali „ciężkie kary” w postaci utraty półrocznego stypendium. A gdyby z bezwzględnością egzekwowano prawo to 6-ciu z nich utraciłoby Kartę Polaka, dostaliby zarzuty o propagowanie nazizmu itp itd

     Polubione przez 3 ludzi

 4. Podczas gdy „samozwańczy chan” Tatarów Krymskich „dziadzia Mustafa” Dżemilew szaleje w Turcji, w krymskim Symferopolu zakończył się zjazd zjednoczeniowy dwóch największych organizacji Tatarów Krymskich, na którym zapadła decyzja o utworzeniu wspólnej organizacji która będzie reprezentować interesy Tatarów Krymskich na Krymie;
  http://ria.ru/society/20151219/1345149170.html#ixzz3umU0gJA4
  Ps. I nikt nikogo nie wywlókł z sali i nie wywiózł na Syberię…

  Polubione przez 8 ludzi

 5. Koncern Ukroboronprom chwali się ,że jego fabryka opanowała masową produkcję działek kaliber 30 mm.
  Informacja ta jest o tyle ważna, ze w/w działka są głównym uzbrojeniem BTR-3. O ile SZU nie brakuje jeszcze korpusów BTR-80 (podstawowy składnik BTR-3) to brakowało innych komponentów tj działek, celowników i elektroniki.
  http://www.ukroboronprom.com.ua/en/newsview/1/888
  https://en.wikipedia.org/wiki/BTR-3
  http://qha.com.ua/en/economics/fine-mechanics-plant-produces-35-guns-per-month/133731/

  Polubione przez 7 ludzi

 6. W Kijowie odbyła się kolejna demonstracja „ukraińskich patriotów” podczas której żądano uwolnienia zabójców ukraińskiego dziennikarza Ołesia Buzyny, który został zamordowany za to że ośmielił się krytykować działania władz w Kijowie i bandytyzm uprawiany przez „ukrainskich patriotów”;
  http://apostrophe.com.ua/news/society/kiev/2015-12-19/v-kieve-prohodit-miting-za-osvobojdenie-obvinyaemyih-v-ubiystve-buzinyi-opublikovanyi-foto-i-video-/44954

  Polubione przez 8 ludzi

 7. Władze w Kijowie ogłosiły ‚stan nadzwyczajny na rynku energii elektrycznej”, który potrwa najprawdopodobniej przez miesiąc. Obejmie on między innymi zmiany w opłatach za pobór energii elektrycznej, a także zmiany algorytmu dystrybucji (wyłaczenia?) oraz ściślejszą kontrole zużycia energii elektrycznej w celu zapobieżenia jej marnotrawstwu;
  http://news24.in.ua/novosti/v-ukraine-vstupili-v-silu-chrezvychajnye-mery-na-rynke-elektroenergii.html

  Polubione przez 6 ludzi

 8. Ukraiński koncern obronny chwali się ,że Dozór-B lekki wóz zwiadowczy został dopuszczony do służby w SZU. W artykule poniżej przedstawiono zalety nowego wozu w tym ochronę przed: lekką bronią strzelecką i szrapnelami.
  Tylko,że zgodnie z raportami NATO głównymi niszczycielami ukraińskich pojazdów była artyleria separatystów. Odłamki pocisków uszkadzały czołgi i BWP. Lekkie pojazdy mechaniczne narażone nawet na nie bezpośrednie trafienie pocisków artyleryjskich sa z góry skazane na uszkodzenie lub zniszczenie…
  http://www.ukroboronprom.com.ua/en/newsview/1/889

  Polubione przez 6 ludzi

 9. „Ukraiński koncern obronny chwali się…” Na ich nieszczęście cały czas Ukraina się tylko chwali 😉 i nic z tego nie wychodzi . Będą się teraz chwalić jeszcze bardziej , bo tego oczekuje MFW i USmani 😉
  Swoją drogą ten Dozor-B to może i nadaje się do tłumienia buntu społeczeństwa albo osadzonych w ZK ale na front ???

  Polubione przez 7 ludzi

 10. WAŻNE!!!
  Od kilku dni trwa gorąca dyskusja na forum i nie tylko na temat kredytu udzielonego Ukrainie przez rząd RP w wysokości 1 mld euro rządowi w Kijowie. Osoba która poinformowała o kredycie był prezydent Ukrainy Poroszenko. Jak wiemy tenze Pan delikatnie mówiąc nie jest uważany za zbyt prawdomównego… Zastanawiała reakcja rzadu Polski, który… nie zaprzeczył pogłoskom. Jak jest więc w rzeczywistości z tą pożyczką dla Ukrainy?
  Przejrzałem strony NBU- nic nie znalazłem,
  Przejrzałem ekonomiczne portale i z tych źródeł dowiedziałem się ,że ta „pożyczka” ma być w formie swapu walutowego.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Swap_walutowy
  W skrócie: Swap walutowy to taka umowa w ramach której dwie strony wymieniają się walutą. W w tej konkretnej sytuacji Polska przekaże euro lub złotówki, a Ukraina hrywnę. W zależności od ustaleń wymiana odbywa się cyklicznie przez jakiś okres (małe raty co jakiś czas) lub w przeciągu kilku dni/tygodni po ustalonym wcześniej kursie obu walut.
  To dobra wiadomość dla Polaków nie stracimy całkowicie tej kwoty 4 mld zł pożyczki. Teraz pora na złe wiadomości :/
  Umowa za pewne będzie niekorzystna dla Polski hrywna nawet w ustaleniach NBU będzie traciła na wartości więc jej wymiana za polską złotówkę będzie nieopłacalna. Po drugie zaś hrywnę ciężko wymienić na inna walutę ( z w/w powodów) więc jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest…. zainwestowanie wymienionych pieniędzy (28-30 mld hrywien) na Ukrainie.
  To z pewnością będzie korzystne dla Ukrainy, ale czy dla Polski? Zastanawia w co rząd Polski „wpakuje” srodki na Ukrainie. Moim skromnym zdaniem jedyna w miarę rozsadna inwestycją byłaby budowa lub zakup elektrowni. Przez limity CO2 energia elektryczna w UE jest dość droga, na Ukrainie nie ma jednak tych limitów (jeszcze) więc koszt produkcji pradu byłby mniejszy.
  Co postanowi jednak obecny rząd w polsce tego dowiemy się później.

  Polubione przez 9 ludzi

  • O umowie niewiele wiadomo. Swap moim zdaniem oznacza ze kredyt będzie udzielany albo w euro albo złotówkach. Wymienianie złotówek/euro na hrywny nie ma wielkiego sensu bo wtedy nie byłby to kredyt – choć nie wykluczam takiej możliwości. Ciekawe jest że umowa jest zawarta między bankami centralnymi a nie ministerstwami finansów. Myślę że tu bardziej chodzi o stabilizacje hrywny czy stabilizację ukraińskiego sektora bankowego. Tak czy inaczej, na tej wizycie, to Duda tylko stracił bo nie dość że żyruje kredyt udzielony przez Marke Belkę to jeszcze Ukraińcy zagrali jego kosztem a on stracił wizerunkowo. No ale jak się nie czyta co mądrzy ludzie piszą u AdNovum to tak bywa.

   Polubione przez 8 ludzi

   • Dlatego napisałem „pożyczka” 🙂 .Pomoc dla Ukrainy nie będzie pożyczką/darowizną z nazwy, choć Polska na tym straci i to sporo. Zresztą o ile się nie mylę pomoc zagraniczną obcemu państwu musi zatwierdzić w drodze uchwały Sejm RP. A taka uchwała nie spotkałaby się ze zrozumieniem i radością Polaków i skrzetnie zostałaby wykorzystana przez opozycję.
    Jak słusznie zauważyłeś pomoc/wymiana walut ma głównie na celu ustabilizowanie kursu hrywny. Narodowy Bank Ukrainy zmaga się ze spadkiem wartości grzywny, zapasy rezerw walutowych są śmiesznie niskie w porównaniu z np długami wobec Rosji i Chin efekt: Hrywna nie ma pokrycia w rezerwach-więc umowa Swapowa jest ratunkiem dla Krainy. My im złotówki lub euro ,a oni nam papierki o ładnej nazwie hrywna. Tyle tylko, że złotówka jest jak na razie coś warta i wydaje się, że w najblizszej przyszłości bedzie, a hrywna… cóż tu takiej pewności nie ma.

    Polubione przez 4 ludzi

 11. „Deutsche Welle” opublikował artykuł w którym opisano jak Arsen Awakow w 2011 roku wynajął w Niemczech firmę zajmująca się „kampaniami PR” i lobbował wspólnie z niemieckim politykiem Lothar de Maizière (ostatni premier NRD) za uwolnieniem z ukraińskiego więzienia Julii Tymoszenko, skazanej na 7 lat za „nieprawidłowość w zawartym przez siebie kontrakcie na dostawy gazu z Rosji”. Koszt kampanii PR miał wynieść 500.000 euro;
  http://www.dw.com/uk/der-spiegel-pr-%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D1%96%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B2%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F-%D1%82%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE-%D0%B7-%D0%B2%D1%8F%D0%B7%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%96-%D0%BA%D0%BE%D1%88%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B0-%D0%B4%D0%BE-500-%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%8F%D1%87-%D1%94%D0%B2%D1%80%D0%BE/a-18929797?maca=ukr-rss-ukrnet-ukr-all-3816-xml
  https://magazin.spiegel.de/digital/index_SP.html#SP/2015/52/140508741

  Polubione przez 7 ludzi

 12. Europejska Komisja na rzecz Demokracji przez Prawo, zwana potocznie „Komisją wenecką” zajmująca sie głownie prawem konstytucyjnym, skrytykowała ukraińską ustawę o dekomunizacji, stwierdzając że ​​obecne brzmienie ustawy może prowadzić do naruszenia prawa do wolności wypowiedzi;
  http://112.ua/politika/v-venecianskoy-komissii-raskritikovali-ukrainskiy-zakon-o-dekommunizacii-279905.html
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Europejska_Komisja_na_rzecz_Demokracji_przez_Prawo

  Polubione przez 7 ludzi

 13. Ukrainscy „wolontariusze ATO” z Charkowa przerobili wielkokalibrowy karabin maszynowy kalibru 12,7 x 108 mm DSzK wz. 1938 na „karabin snajperski”;
  http://www.milnavigator.com/xarkovskie-volontery-sdelali-iz-dshk-127-mm-snajperskuyu-vintovku/
  Komentarz pod artykułem;
  „откровенное говно. не впечатляет, к сожалению. сделали из пулемета херню. Хоть бы автоматическую подачу патрона оставили. И еще. Это не курок, это убожество.”…

  Polubione przez 7 ludzi

 14. http://www.tvn24.pl/waszczykowski-o-stosunkach-polsko-rosyjskich,604468,s.html

  Waszczykowski: spodziewaliśmy się innego sygnału z Moskwy wobec nowego polskiego rządu (http://www.tvn24.pl)

  cytat: Witold Waszczykowski zaznaczył, że polski rząd czyni liczne gesty wobec Rosji. – Kilka tygodni temu poprosiłem mojego zastępcę o spotkanie z ambasadorem rosyjskim o tym, aby zorganizowano konsultacje na poziomie wiceministrów w Moskwie, aby prowadzić dialog z Moskwą – poinformował minister spraw zagranicznych (http://www.tvn24.pl)

  Ja już się pośmiałem , teraz kolej na państwa.

  Proponuje panu ministrowi by portier naszego MSZ i rosyjskiego spotkali się w celach konsultacji. 🙂 Pan Ławrow nie ma czasu dla takich jak pan, on rozmawia z poważnymi ludźmi. 🙂

  Polubione przez 8 ludzi

 15. Szef Stowarzyszenia Podatników Ukrainy Grigol Katamadze powiedział, że ordynacja podatkowa proponowana przez rząd w Kijowie jest nie do przyjęcia dla biznesu, i dla każdego zwykłego Ukraińca, ponieważ może prowadzić do zubożenia ludności. Oprócz tego stwierdził także że „Nikt nie jest w stanie wymienić chocby jednego państwa na świecie, gdzie opodatkowano emerytury. To jest wynalazek ukraiński”;
  http://gordonua.com/publications/Grigol-Katamadze-Nikto-ne-smog-nazvat-hotya-by-odnu-stranu-v-mire-gde-oblagayut-nalogom-pensii-Eto-izobretenie-Ukrainy-111289.html

  Polubione przez 5 ludzi

 16. ZDRADA! Stany Zjednoczone zgodziły się na podniesienie statusu Rosji i Chin w Miedzynarodowym Funduszu walutowym. W ten sposób Rosja, Chiny, Indie i Brazylia staną się jednymi z dziesięciu największych akcjonariuszy Międzynarodowego Funduszu Walutowego….
  http://gordonua.com/news/worldnews/SSHA-soglasilis-povysit-status-Rossii-i-Kitaya-v-MVF-111647.html
  http://www.reuters.com/article/us-usa-fiscal-imf-idUSKBN0U204J20151219
  >https://media3.giphy.com/media/tMyCJmeXHBetq/200.gif

  Polubione przez 6 ludzi

 17. Na portalu NEon24 pod jednym z artykułów ukazał się komentarz Internauty , który ja skomentowałem tak , a więc po kolei :

  @alek.san 18.12.2015 23:30:42
  Zmienić ustawienia komputera, zwłaszcza poblokować funkcje „remote desktop”. Zainstalować program śledzący przychodzące połączenia sieciowe i dobrego Firewall-a. Najlepiej zlecić to jakiemuś zaufanemu informatykowi, jeśli nie czuje się pan sam na siłach.

  —————————————————————————————-

  Dzięki za podpowiedź. Niemniej w tym konkretnym przypadku nie mamy do czynienia jedynie z problemem natury technicznej, stricte elektronicznej , lecz z ogólniejszym problemem natury operacyjnej wynikającym ze stosowania przez służby specjalne w stosunku do mojej osoby w ramach mojego rozpoznania, nielegalnych , przestępczych praktyk technicznych polegających na ciągłym uszkadzaniu mojego komputera , a ściślej systemu operacyjnego , ale również twardego dysku poprzez dostarczane i skryte tam zamontowywanie złośliwego oprogramowania poprzez –co stwierdzili moi elektronicy-aplikację operatora sieci komórkowej /korzystam z mobilnego Internetu/ automatycznie instalującą się na komputerze po załączeniu modemu do laptopa .

  By temu przeciwdziałać zalecili mi rezygnację z korzystania z modemu na rzecz routera. Wi-Fi, bowiem modem i zainstalowana na moim komputerze aplikacja sieci komórkowej w tym konkretnym przypadku Play był dla służb specjalnych furtką do skrytego i podstępnego wchodzenia do mojego komputera i zawłaszczania nim oraz jego niszczenia. Tylko w tym roku szkody poniesione przeze mnie z tytułu stosowanie przez służby specjalne tych bandyckich praktyk wyniosły 1 tysiąc złotych. O poniesionych przeze mnie szkodach niematerialnych związanych z tym przestępczym działaniem nie wspomnę.

  Nadmieniam , iż Prezes Sądu Okręgowego w Łodzi , czyli terenu na którym mieszkam, w odpowiedzi na moje pismo zawierające zapytanie o jego zgodę na prowadzoną wobec mnie przez służby specjalne kontrolę operacyjną zaprzeczył, by cokolwiek na ten temat wiedział i na taką kontrolę wyrażał zgodę.

  Bandytyzm służb specjalnych w tym zakresie wynika z braku w Polsce stosownego prawa, czyli uchwalonej przez sejm ustawy o czynnościach rozpoznawczo-operacyjnych. Zainstalowane w 1989 r. w Polsce przez Anglosasów „demokratyczne państwo prawa”, w tym z podporządkowaną i służąca im władzą ustawodawczą do chwili obecnej nie znalazło czasu , by tę arcyważną kwestię z punktu widzenia legalności i praworządności unormować, by skończyć z partyzantką na tym odcinku funkcjonowania państwa. No cóż ułatwia im to robienie wszelkiego rodzaju nielegalnych geszeftów, bowiem „w mętnej wodzie łatwiej łowić ryby”.

  PS. Wszystkim Internautom , których dotknął problem złośliwego oprogramowania polecam tę poradę odnośnie sposobu walki z tym problemem , którą znalazłem w internecie na stronie Google :

  https://productforums.google.com/forum/#!topic/chrome-pl/5gNSv1aWte4

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.