Wojna domowa na Ukrainie 3.01.2016r.- 318 dzień od nowego rozejmu.


Ukraińskie siły zbrojne przygotowują sprzęt do standardów NATO.

Głównymi warunkami umowy o strefie wolnego handlu podpisanego z Ukrainą przez UE, która weszła w życie 1 stycznia 2016 roku, jest prawie całkowita rezygnacja z ceł oraz uproszczenie wymiany handlowej w wyniku przystosowania ukraińskiego prawa do tego jakie obowiązuje w krajach unijnych.

Umowa ta ma także zabezpieczyć swobodny przepływ kapitału oraz stworzyć równe warunki konkurencji, oczywiście stanie się tak gdy władze ukraińskie skutecznie wyeliminują korupcję, która obecnie jest najpoważniejszym ograniczeniem dla chcących wejść na tamtejszy rynek firm z krajów UE.

A z tą walką jak wiadomo jest obecnie bardzo poważny problem, bo zamiast ograniczenia korupcji nastąpił jej w ciągu ostatnich dwóch lat dynamiczny wzrost.

Pierwszym efektem wejścia w życie umowy o strefie wolnego handlu jest zamknięcie od dnia 1 stycznie 2016 roku rynku Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP), dla towarów pochodzących z Ukrainy. Wynika to z tego, że wcześniej podpisana przez Ukrainę umowa o wolnym handlu w ramach WNP umożliwiała sprzedaż większości ukraińskich towarów praktycznie bez cła, a więc w momencie wejścia w życie podobnej umowy handlowej z UE, za pośrednictwem Ukrainy mogłyby trafiać do strefy WNP pochodzące z krajów UE produkty, które byłyby nieoclone, a więc bardzo konkurencyjne cenowo wobec tych, które są produkowane na terenie WNP. Taka sytuacja doprowadziłaby do deregulacji rynku wywołując problemy u producentów z krajów WNP, gdzie na przykład sama Rosja w wyniku umowy DCFTA podpisanej przez Ukrainę z UE tracić by miała około 3,5 mld dolarów rocznie.

Natomiast Ukraina, w wyniku zerwania relacji handlowych z Rosją już straciła w porównaniu z 2013 rokiem jedną trzecią całości swoich wpływów z eksportu, co wynosi około 25 mld dolarów, czego dowodem są obecnie bardzo poważne problemy budżetowe Ukrainy, gdyż w roku ubiegłym ukraiński eksport do Rosji osiągnął poziom tylko 2,9 mld dolarów, w więc niemalże spadł o 90% w odniesieniu do tego jaki osiągano jeszcze dwa lata temu.

Oczywiście współpraca gospodarcza z Zachodem po 2014 roku, kiedy to dokonano zamachu stanu w Kijowie, nie zrekompensowała strat wynikłych z drastycznego ograniczenia relacji gospodarczych z WNP oraz utraty istotnej części swoich zdolności produkcyjnych w wyniku powstania w Donbasie, dlatego też aby Ukraina dalej mogła funkcjonować niezbędna stała się międzynarodowa pomoc finansowa dla tego kraju. Choć i tak jest ona nie wystarczająca, umożliwiając tylko podtrzymanie przy życiu pacjenta w stanie agonalnym.

Wynika to ze struktury ukraińskiego przemysłu, który oparty jest na produkcji żelaza i stali, w czym Ukraina zajmowała ósme miejsce na świecie oraz eksporcie tychże produktów, gdzie już zajmowała piąte miejsce na świecie.

Kolejne istotne miejsce w gospodarce ukraińskiej stanowił sektor paliwowo-energetyczny, a w tym przerób ropy naftowej i produkcja energii elektrycznej. Te sektory również, poza zaspakajaniem potrzeb wewnętrznych, kierowały swoje nadwyżki na Wschód, bo Zachód nie był zainteresowany ich zakupem.

Pod względem udziału w PKB i zatrudnieniu jednym z najważniejszych sektorów ukraińskiej gospodarki jest również produkcja rolno-spożywcza, która wcześniej przynosiła 20% dochodu z eksportu.

Tak więc zerwanie relacji handlowych z WNP stanowi obecnie bardzo poważny problem dla ukraińskiej gospodarki, bo nie mając możliwości zbycia tam swoich produktów, wywołało to pogłębienie kryzysu, zamykania zakładów i wzrostu bezrobocia, przy jednoczesnym gwałtownym załamaniu się wpływów PKB i gwałtownym wzroście kosztów życia ukraińskiego społeczeństwa.

Jednocześnie UE nie ma możliwości i potrzeby zakupu jakichkolwiek ukraińskich produktów, bo obecnie- podobnie jak Ukraina, w wyniku nałożonego embarga na handel z Rosją- sama ma problem ze zbyciem swoich nadwyżek, co już dziś wywołuje protesty wśród tamtejszych przedsiębiorców i producentów rolnych.

Dlatego też UE chce choćby w części zastąpić straty, wynikające z ograniczenia wymiany gospodarczej z Rosją, eksportem swoich produktów na Ukrainę, a umowa o strefie wolnego handlu ma to zadanie ułatwić i jednocześnie zmniejszyć jego koszty liczone poprzednio w setkach milionów euro rocznie.

Oczywiście docelowo umowa DCFTA może zadziałać na zasadzie bumerangu i kiedyś eksport produktów ukraińskich do krajów UE zacznie rosnąć, rekompensując w ten sposób utratę wpływów z wymiany handlowej i współpracy gospodarczej z krajami WNP, ale w tym czasie- zanim efekt ten miałby nastąpić- możliwe jest kompletne wcześniejsze załamanie się gospodarki ukraińskiej i wejście na miejsce podmiotów ukraińskich przedsiębiorców z UE.

Wtedy też nastąpi zasada odwróconego bumerangu, polegająca na tym, że  do Europy zachodniej wracać będą tylko zyski z inwestycji dokonanych przez firmy zachodnie w czasie kryzysu na Ukrainie, zaś sama Ukraina pomimo wzrostu wskaźników gospodarczych nie odniesie z tego tytułu spodziewanych korzyści stając się konsumentem europejskiej wymiany handlowej w wyniku czego ukraińskie społeczeństwo nie odczuje dobrodziejstw współpracy z UE, zaś jego sytuacja może się nie pogorszy, ale również na pewno się nie poprawi.

Mimo to ukraiński prezydent Petro Poroszenko jest pełen optymizmu, mówiąc przy okazji szczytu UE przed Bożym Narodzeniem, że:

„Ukraina ma pełną świadomość spodziewanych dla gospodarki strat i jest gotowa ponieść cenę wolności i opowiedzenia się za Europą”

Tylko, czy społeczeństwo ukraińskie w imieniu którego on się wypowiada jest tego świadome i poinformowane o kosztach jakie będzie musiało ponieść, za enigmatyczną „cenę wolności”?

Oczywiście słowa te łatwo jest wypowiadać komuś kto jest jednym z najbogatszych ludzi na Ukrainie, i którego majątek nie skurczył się w ciągu ostatnich dwóch lat, a jeszcze nawet się zwiększył, zaś współpraca w ramach wymiany handlowej z krajami UE będzie tylko mu służyć, dodatkowo zwiększając możliwości sprzedaży tam swoich produktów.

Tak właśnie wygląda w praktyce ta współpraca z UE, gdy dla korzyści niewielkiej grupy osób przehandlowuje się całe kraje z dobrodziejstwem ich inwentarza, nie martwiąc się do jakich to skutków społecznych ona prowadzi.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W miarę zbliżania się do prawosławnych Świąt Bożego Narodzenia, które w tym roku rozpoczną się 7 stycznia, sytuacja w Donbasie zaczyna się powoli uspokajać.

I tak ani władze DRL i ŁRL nie zgłaszały jak dotychczas żadnych poważniejszych incydentów militarnych w strefie frontu, ale również strona ukraińska nie przekazała na ten temat informacji.

Do lokalnego incydentu doszło tylko w okolicy w okolicy miejscowości Pietrowskoje, gdzie ukraińscy żołnierze oddali dziesięć strzałów z broni snajperskiej raniąc dwóch powstańców. Ofiar wśród ludności cywilnej nie było.

Można z tego rozumieć, że na froncie ma miejsce obecnie wyjątkowy spokój, który jest pierwszym takim dniem od początku wojny w Donbasie.

Pomimo to, jak poinformował rzecznik MON DRL Edward Basurin, w najbliższym czasie ukraińska Służba Bezpieczeństwa planuje przeprowadzenie operacji zastraszenia ludności cywilnej w miejscowości Kurdjumówka leżącej na północ od Gorłówki. Operacja ta ma być przeprowadzona pod pretekstem działań porządkowych wobec osób podejrzewanych o sprzyjanie separatyzmowi.

***

Według informacji do jakich dotarł „CyberBerkut” ukraińskie władze zezwoliły na użycie do działań militarnych radzieckiego sprzętu wojskowego jaki pozostawiono w 1986 roku w strefie ochronnej elektrowni atomowej w Czarnobylu.

Między innymi „technika” wojskowa pochodząca z tego źródła wykorzystywana była podczas walk w rejonie Debalczewa w zimę ubiegłego roku. Jak wykazały badania jednego z czołgów rozbitych podczas walk, wykazywał on radioaktywność 15 razy przekraczającą dopuszczalną normę. A więc używanie takiego sprzętu powodowało przede wszystkim zagrożenie dla zdrowia jego obsługi, co celowo było ukrywane przez ukraińskie dowództwo wojskowe wobec żołnierzy biorących udział w tzw. operacji ATO.

Nie wykluczone, że sprzęt pochodzący z Czarnobyla znajduje się obecnie w użyciu na innych odcinkach frontu w Donbasie.

Na koniec kilka zdjęć:

Powyższe zdjęcia mają być dowodem przedstawionym przez stronę ukraińską na to, że w Donbasie są rosyjscy żołnierze. Pierwsze i drugie zdjęcia od góry pochodzić mają z Jasinuwatej, dwa kolejne w Kirowsku, a ostatnie z Doniecka. Tylko jak oni odczytali z tych zdjęć, że na nich są rosyjscy żołnierze?

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

72 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 3.01.2016r.- 318 dzień od nowego rozejmu.

 1. Była juz dyskusja o Majdanie w Polsce (KOD nakreca ostatnio atmosfere na takowy) :

  „Mechanizm uruchamiania Majdanu przez międzynarodówkę lichwiarzy i rodzimych oligarchów jest prosty. Sprawdził się już ostatnio w krajach arabskich i na Ukrainie gdzie wszędzie skutecznie (oprócz Syrii) obalano wcześniejsze legalne władze i destabilizowano państwa aby budować „demokratyczne rządy”. Jak wyglądają dziś: Irak, Libia, Egipt czy Ukraina wszyscy widzimy! Teraz przyszedł czas na Polskę!”

  http://www.piens.pl/strategia-spisku-przeciw-polsce-drugie-oredzie-drugie-prawo-drugi-majdan-drugi-rzad/

  Polubione przez 7 ludzi

   • Poraz drugi, Szefie, po raz drugi. Nie zapominaj kto finansował Solidarność, drukował wszelakie broszurki, organizował szkolenia z cyklu „jak walczyć z krwawym reżimem” itd.

    Mała podpowiedź. Tensam człowiek obecnie drukuje broszurki informacyjne dla bliskowschodnich i afrykańskich imigrantów podające wszelkie przydatne informacje: gdzie najwięcej wypłacają na socjalu, jakie dokumenty i gdzie dokładnie składać itd. itp. 🙂

    Polubione przez 8 ludzi

   • Usiłują zarazić Polaków wirusem informacyjnym co o nim dokładnie mówią o tu :

    jak małpki tylko ciasteczka hop hop hop sedno w w 27 minucie 🙂
    W ciasteczkach coś tam coś mogło byc jak to Jankowskiemu podali :

    Próba zakażenia była już 12 stego :

    :https://www.youtube.com/watch?v=pTIjR25sxBU

    Prosze zwrócić uwagę na kobietę w niebieskiej kurtce, czuje że to ona też.

    A korzystając z mrozu w Poznaiu juz się udalo 🙂
    Małpki skaczą jak należy magom 🙂
    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Kto-nie-skacze-ten-jest-z-Duda-Demonstracja-anty-PiS-w-Poznaniu,wid,18079771,wiadomosc.html

    Natychmiast ale to natychmiast należy zatrzymać zarażanie i produkowanie zombie 😦

    Polubione przez 4 ludzi

    • Na przełomie 2014/15 r. sztab wyborczy Dudy, wówczas PIS-owskiego kandydata w wyborach prezydenckich, zatrudnił ponad 800 hejterów do szerzenia w Internecie proPISowskiej propagandy. Stawka wynosiła od 1,5 zł (za umieszczanie w sieci „gotowca” dostarczanego przez sztab PIS-u) do nawet 3,5 zł za wpis autorski. Po zwycięstwie Dudy przekonanie wśród PIS-owców o skuteczności takiego PR wzrosło niepomiernie! A dokładnie 3-krotnie! Bo już w czerwcu zatrudniono kolejnych niemal 2000 hejterów. Ich stawki pozostały na niezmienionym poziomie, ale za szczególna aktywność zaczęto niektórych wynagradzać w dodatkowy sposób. Wszyscy byli wynagradzani z funduszu wyborczego PIS-u, czyli de facto z naszych pieniędzy! Bowiem, jak powszechnie wiadomo, składki członkowskie PIS-u (w 2014 r. ok. 470 tysięcy PLN) w 100% idą na sfinansowanie ochrony Kaczyńskiego… A i tak jest to tylko połowa kosztów tej ochrony (obecnie ponad 1,2 miliona!). PIS wygrał wybory. Niedawno jeden z ministrów w kancelarii Dudy przyznał, że w szczytowym okresie kampanii wyborczej dla PIS-u pracowało ponad 3000 hejterów! Z częścią z nich zakończono „współpracę”. Jednak do dziś jest ona kontynuowana z niemal 800 osobami… Stawki nieco spadły, dziś jest to od 1 zł („gotowiec”) do 3-4 zł za wpis samodzielny i zamieszczany tylko 1 raz w sieci. I najciekawsze… Od 2 tygodni PIS-owcy hejterzy nie są już finansowani ze środków wyborczych lub partyjnych!!! TYLKO JUŻ BEZPOŚREDNIO Z NASZYCH PODATKÓW! Zostali bowiem zakwalifikowani jako współpracownicy i specjaliści ds. PR rządu PIS-u i kancelarii Dudy! Jeśli kogoś dziwiła to mnogość (na różnych forach) różnych wpisów proPISowskich i antyPOwskich lub wymierzonych w Nowoczesną i samego Petru, pomimo tego zawłaszczania przez PIS Państwa i łamania konstytucji, to chyba powinna go przestać dziwić! Szczególnie biorąc pod uwagę, że każdy wpis na forum czytają setki, a nawet tysiące Internautów… Niemal dzień w dzień 200, 300 lub 400 osób siada do komputerów i puszcza w świat co im tylko proPIS-owska wyobraźnia podsunie… A jak im się kończy inwencja sięgają do broszury, w której na 8 stronach są gotowe „komentarze”, dostarczone przez PR-owców Kaczyńskiego… Do niedawna „wrogami nr 1” byli Kopacz, Sikorski, Schetyna lub Niesiołowski. Dziś niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o histeryczne, nienawistne ataki stał się Petru. Bo jest dla PIS-u najgroźniejszy… Ilu z nich tu jest dziś?

     ____________jak widać ta zaraza znalazła sie i tutaj!

     Polubienie

     • Niech pan wraca na Sputnik. pl bo pański główny adwersarz pan Mortadella , ksywa banderowiec się rozpanoszy i tutaj.
      A co do łamania Konstytucji to proszę o konkretny przykład? 🙂 I żeby było wszystko jasno- nikt mnie nie płaci za propisowskie wpisy.

      Polubione przez 2 ludzi

  • Autor jednego flmu który obejżało… Ok 600 osób! LOL Ciekaw jestem czy którykolwiek z „wielkich reżyserów” światowego kina, którzy się za niego wstawiali znajduje się w tej grupie…. Coś wątpię 😀

   Polubione przez 4 ludzi

 2. Skandal w lwowskiej operze, gdzie na koncercie firmowanym przez „wybitnego patriotycznego” ukraińskiego piosenkarza Tarasa Petrynenko, jedna z towarzyszacych mu piosenkarek śpiewała piosenkę dla dzieci w „języku okupantów”, czyli po rosyjsku. Podobno interweniowali „ukraińscy patrioci”, którzy wdarli sie na scenę…
  http://www.politnavigator.net/isterika-vo-lvovskojj-opere-iz-za-pesen-na-yazyke-okkupanta-tjotka-v-vyshivanke-vybezhala-na-scenu.html

  Polubione przez 5 ludzi

 3. Gubernator Odessy Saakaszwili zapowiedział dalsze aresztowania wśród podległych sobie urzędników administracji obwodowej podejrzanych o korupcję;
  http://dnr-news.com/dnr/28753-mihail-saakashvili-anonsiroval-zakruchivanie-gaek-v-odesskoy-oblasti.html
  Dla przypomnienia, ostatnio „wpadła” jedna z podległych mu urzedniczek, dyrektorka departamentu infrastruktury, która złapano z łapówką w wysokości 1,5 mln hrywien.

  Polubione przez 5 ludzi

 4. Minister Obrony Ukrainy Połtorak skrytykował pomysł by zlikwidować pobór do armii i wprowadzić armie w pełni zawodową. Takie postulaty nazwał „populistycznymi” i stwierdził ze Ukraina już je przeszła przez co nie było potem komu jej bronić ze względu na to że jedno pokolenie nie przeszło szkolenia wojskowego;
  http://www.pravda.com.ua/rus/news/2016/01/3/7094380/
  Bonus, „Zgadnij czyj syn, nie zostanie zmobilizowany?”
  >http://risovach.ru/upload/2015/02/mem/poltorak-i-synulya_73804217_orig_.jpg

  Polubione przez 2 ludzi

 5. Tymczasem w Żytomierzu trwa konflikt w miejscowej fabryce cukierniczej. Pracownicy ktorzy protestują przeciwko ich zdaniem nielegalnemu i bezprawnemu przejęciu zakładu, napadli wynajęci zamaskowani mężczyźni (tzw. tituszki) których celem było zajęcie fabryki. Miejscowa policja odmówiła interwencji, szef policji w obwodzie żytomierskmi stwierdził tylko że wyda w zwiazku z tym oficjalne oświadczenie;
  http://www.pravda.com.ua/rus/news/2016/01/3/7094385/
  http://www.pda.zhitomir.info/news_153572.html

  Polubione przez 3 ludzi

  • Przyznam się, że też od dłuższego czasu szukałem odpowiedzi na to pytanie. Mówię całkiem serio. Zrobiłem sobie równanie z jego wypowiedzi, przebiegu dotychczasowej kariery oraz przeglądu fotografii jego fizis. Wyszło mi na to, że świadomy zdrajca nie manifestowałby się tak ostentacyjnie ze swoimi intencjami (przypomnę tylko jego wypowiedzi nt. nie traktowania w sposób ultymatywny sprawy polskiej mniejszości na Litwie, czy marginalizowanie problemu banderyzmu na Ukrainie
   http://www.kresy.pl/publicystyka,wywiady?zobacz/witold-waszczykowski-dla-kresowpl-nie-bedziemy-stawiac-problemow-polskiej-mniejszosci-w-sposob-ultymatywny)

   Wychodzi na to, że to kompletny debil, któremu w dodatku zaszkodziło toksyczne powietrze Północnej Chemosfery.

   Polubione przez 7 ludzi

  • A jakie według pana Waszczykowskiego przywileje mają Polacy na Wyspach Brytyjskich, których nie mają inni obywatele na czasowo przebywający na wyspach?? Są takie??
   Bo mnie się wydaje, że mają dokładnie takie same.
   Idiota czy zdrajca, jedno i drugie. 🙂

   Polubione przez 3 ludzi

   • poprzez stwierdzeni – ,, inni obywatele” mam na myśli innych emigrantów z państw UE.
    To jest po prostu brak wiedzy, albo skrajna głupota. A mówienie o taktyce negocjacyjnej publicznie, przed negocjacjami, to chyba specjalność pana Waszczykowskiego.
    🙂

    Polubione przez 4 ludzi

     • Nie wiem czy agent PO, ale na pewno kundel amerykański. Na bank. A co do pogody niedługo się poprawi, niżej dałem link na mój ulubiony blog pogodowy. Sprawdzalność duża. A w lutym ma być bardzo, bardzo zimno. Wiec nie narzekać. 🙂 Do wszystkich miłośników baz NATO w Polsce. Jak Rosjanie zbombardują nasza energetykę, to takie zimno w domach nie będzie niczym niezwykłym , przez długie miesiące. Takie są prawa wojny. A nasz nierząd będzie w ciepłym Acapulco wylegiwał się wtedy na plaży.
      Pozdrawiam 🙂 z zimnego Grodu Smoka.

      Polubione przez 4 ludzi

  • Dzień Dobry
   @tojadinozaur, interesujące jest to że dla udowodnienia tezy podajesz odnośnik do zmanipulowanej notki na ONET!!! Minister Waszczykowski „z mojej bajki” nie jest lecz w tym akurat przypadku jego wypowiedź (PEŁNA!) mówiła o czymś zupełnie innym.
   Niemiec mówi źle o Polaku co jest powodem że innym Polak uważa że to musi być prawda bo przecież Niemiec na pewno ma na względzie dobro Polski a nie Niemiec.
   Analogicznie wyobraźmy sobie sytuację że np. Zacharczenko mówi że w DRL nie jest dobrze bo tak powiedział Poroszenko.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Polubione przez 2 ludzi

 6. Mychajło Wołyniec szef Niezależnego Związku Górników Ukrainy poinformował że w obwodzie lwowskim w kopalni należącej do kompanii „Lwowugol” 2 stycznia rozpoczął sie spontaniczny strajk. Górnicy domagają się zaległych wypłat oraz wytłumaczenia co dalej z zadłużonymi kopalniami;
  >https://www.facebook.com/photo.php?fbid=442239215966706&set=a.258459894344640.1073741827.100005418945629&type=3&theater

  Polubione przez 3 ludzi

  • Witam,
   Na razie nic nie „pierdyknęło” – ino odłączyli pierwszy blok Zaporoskiej na remont który potrwa do kwietnia…
   To na razie dobre informacje. Te gorsze to fakt iz planuja po raz pierwszy w historii energetyki atomowej załadować do reaktora /przypominam – po wielu i to samych nieudanych próbach/ – komplet kaset paliwowych Westinghouse’a, jako zamienniki rosyjskich…
   http://gwinplane.livejournal.com/2876126.html

   Polubione przez 5 ludzi

   • A jaką część u- padłej zasila ta elektrownia? Bo jak będzie awaria, to trzeba ją pewnie wyłączyć, lub zmniejszyć moc wysyłana do sieci. Tyłki im przymarzną do krzeseł w domach.
    U mnie tylko – 14 stopni. Nie jest żle. Na zewnątrz oczywiście. 🙂

    Polubione przez 2 ludzi

 7. Witam z wieczora i z tradycyjnym podziękowaniem i pozdrowieniem podsyłam kilka linków których nie widziałem wcześniej lub nie zauwazyłem…
  😀
  Na początek zdjęcie bez kropki 🙂

  W linku zdjęcia zimy w Doniecku:
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_25556%2Fall

  Pamięci poległych z rąk ukraińców / banderowców/ +18 film
  http://vk.com/brusek?z=video273495282_170798650%2F7835601cbbc209b33c

  + film z czasów majdaniarstwa – dla przypomnienia
  .https://youtu.be/SGyjz4GlaM0

  Tekst „ekonomiczny” do wyjasnienia maluczkim
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_25423%2Fall
  .http://cont.ws/uploads/pic/2015/12/TOP-inflation.png
  .http://cs633221.vk.me/v633221710/8a9b/FGlh7mgAAuY.jpg

  Mem ekonomiczny
  .http://cs630231.vk.me/v630231877/e5ba/qhhIxaWXCt0.jpg

  mem geopolityczny
  .http://cs631716.vk.me/v631716060/7fcc/KKKbnOeaZ6g.jpg

  Mem banknotowy
  .http://cs631716.vk.me/v631716060/7fc3/2fRLS6z8BQ4.jpg

  Była wypasiona choinka hałyczyńska teraz typowo ukraińska
  .http://cs629317.vk.me/v629317124/34814/GLo_MnvQFDo.jpg

  Polacy wyremontowali radziecki cmentarz wojenny:
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_25234%2Fall
  .http://cs631420.vk.me/v631420001/88dd/HzuIqBo55HI.jpg
  .http://cs631420.vk.me/v631420001/88e7/Byd-BbyC6Cw.jpg
  .http://cs631420.vk.me/v631420001/88f9/l34QLKp1l5M.jpg
  .http://cs631420.vk.me/v631420001/8902/IeKQcQSPYkM.jpg

  Barack Hussejnowicz za młodu 🙂
  .http://cs633321.vk.me/v633321805/7076/Qib93YrZl7s.jpg
  Барак Хусейнович под видом немытого загорелого студента крадет куль картошки из савхоза „Красный Путь”… Так возник товарный дефицит…

  Ukropy naszego miasta – album fotografii banderowców. Straż Graniczną prosze o powielenie i sprawdzenie czy nie wjeżdżają na teren Unii!
  http://vk.com/brusek?z=album-94684955_220317176

  Nawiązując do wstępniaka – nie mogę znaleźć doskonałych grafik – ale na razie podrzucam tekst
  http://x-true.info/30570-rossiya-bez-ukrainy.html

  W interenecie pojawił się plik audio z wywiadem z Banderą. Linkuję w celach informacyjnych
  http://sharij.net/42659

  Noworoczne spacery w Doniecku i Kijowie
  .http://cs631923.vk.me/v631923691/a655/RqwfYTjkq0U.jpg

  U’Krainę czeka wojna
  .https://youtu.be/ZauJPZPsqGs

  Nocami w Doniecku grasuje ukrainiec! jak go złapią to….
  .https://youtu.be/pRSfrniU6MM

  Humor ukraiński – jak widza Donbas
  .https://youtu.be/hvcwTaJtWqI

  Terroryści DOnbasu wyremontowali szkołę zniszczoną przez europejczyków z Kijowa
  .http://cs627423.vk.me/v627423992/3cbe2/Qfdp2A80JFw.jpg
  Стаханов. „Террористы” ЛНР восстановили детский сад „Солнышко”, разрушенный „укро-освободителями”.

  .http://cs625224.vk.me/v625224173/43958/c0OTw_D9vPo.jpg
  Zdjęcie bez komentarza…

  Tekst historyczny
  .http://cs622927.vk.me/v622927607/4a82a/iZqcwK2SraE.jpg

  Kolejny tekst o tym jak Niemcy w 1924 roku ukraińców na Rosjan gotowali!
  http://sovetsky-soldat.livejournal.com/87267.html
  .http://ic.pics.livejournal.com/sovetsky_soldat/50098712/54864/54864_900.jpg

  O historii Noworosji niezwykle ciekawie!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_25628%2Fall
  .http://cs633327.vk.me/v633327641/83ea/zbVB_EOvwR8.jpg

  Z „ruskiej” TV
  .http://cs7001.vk.me/v7001148/18a56/51bNH4WoLXI.jpg

  Zmarł rusiński pisarz, tłumacz i działacz wolnościowy
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_25591%2Fall
  Ннысь быв похован в руднiм селi Ocuй Iршавського р-ну на Пудкарпаттi iзвестний русинський тлумач i писатель Iван Юрiэвич Петровцiй.Ун вшыткий свуй живот показав,ги борец за слободу нашого русинского наруда,ги якого вызнае вшыткий свiт,кроме Украйни.Особено, ун ся постарав на славу русинув,после майдана.Нич ся не бояв,ун в своiх стихах називав своiми словами:депутати бл…дi,майдан стояв за фашистув…I за сисю правду,быв прслдован украйнськов владов.Не эден рас i было в него укропске сбу.I як говорят го руднi,рас i прозвело до смиртi писателя,то сисе прслдованя го фашистськими укропами…
  Вiчна памнять Iвану Петровцiю!

  Mem noworoczno-narciarski
  .http://cs543100.vk.me/v543100497/ffec/oI3St-YtG70.jpg
  Podobno planuje się zakazu jazdy na nartach bo takie znaki godzą w gejów i obrazają uczucia religijne! 🙂

  .http://cs633128.vk.me/v633128325/ca8f/s62dC-YN71o.jpg
  Jewrejskie dzieci wypisują zyczenia noworoczne dzieciom palestyńskim…

  Podobno ukraińcy będa brac do woja już 17-latków?
  http://www.novorosinform.org/news/id/44743

  Czesi są jak zawsze praktyczni! Zamiast ponosić koszty utylizacji daruja u’Krainie!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_25663%2Fall
  .http://cs627716.vk.me/v627716796/2d24a/FMrTB_5LDZM.jpg

  Pół miliona obywateli Krainy na „U” chce się ubiegać o obywatelstwo Rosji
  http://infopolk.ru/1/Y/news/20160103/1015234841.html#c43d9b6f-304a-861d-31c9-a99367a788f2

  .https://youtu.be/DzRHoBVUmUw
  Wywiad z byłym kijowskim berkutowcem…

  .http://cs543103.vk.me/v543103521/7789/oVvAOWguNjg.jpg
  Jak gnębili u’Krainę komuniści

  .http://cs629430.vk.me/v629430333/27ee5/W6GRc7kAPfM.jpg
  Rocznica! 03.01.1959 roku Alaska została „Stanem”. Do tego momentu miała stan nieokreslony

  Colonel o cenach na gaz ciekawie
  http://colonelcassad.livejournal.com/2550516.html

  Film nagrodzony już na kilku przeglądach
  .http://vk.com/brusek?z=video274706997_171829551%2Ff1e5cb8b81311a4c94

  Film nowy ale o starych walkach
  .https://youtu.be/rSQ135167mg
  КАК „АЛЬФУ” И „BLACKWATER” ПОД СЕМЕНОВКОЙ ОБЫГРАЛИ

  „Wiking”: „Mińsk nr3” to będzie akt kapitulacji Kijowa przed armiami DOnbasu
  http://dnr24.com/main/17354-viking-v-minske-3-kiev-podpishet-akt-o-bezogovorochnoy-kapitulyacii.html

  W bonusie 2 godziny z Zadornowem!
  .https://youtu.be/Rs9cSHILfrI

  Polubione przez 6 ludzi

  • Nie pogniewaj się na upierdliwego czytelnika ale tam przy linku jak” terroryści ŁNR” wyremontowali szkołę zniszczoną przez niosących wolność ukrów powinno być- przedszkole
   tak fonetycznie to „dietskij sad” Jestem w trakcie nauki a w zasadzie powtarzania języka więc się ponawydurniam- ponawymądrzam jak kiedyś pani nauczycielka w jakiejś reklamie 🙂

   Polubione przez 6 ludzi

   • Ma Pan rację, w tekście jest przedszkole. Natomiast budynek jest typowo szkolny. Klasyczne przedszkole (zarówno w Polsce, jak w Rosji, czy na Ukrainie) jest parterowym budynkiem.
    Możliwe, że łączy obie funkcje.

    Polubione przez 4 ludzi

 8. Chciałbym z góry przeprosić za coś co mi się zdarza czasem gdy zaczynam coś pisać spontanicznie. Chodzi o pewną bezpośredniość czyli tzw.”tykanie” Absolutnie nie jest to celowe ani objawem jakiegokolwiek spoufalania się czy braku szacunku do czytelników jak i autorów komentarzy. Taki brzydki nawyk z którym walczę. Niestety nie ma tu możliwości edycji więc jak jak już się kliknie „opublikuj ” to pozamiatane. Wiele ,wiele lat w środowisku gdzie to było rzeczą normalną zrobiły swoje. Tyle celem wyjaśnienia drobnej gafy z poprzedniego komentarza.
  Ten motyw ze zniszczonym przedszkolem w zasadzie to miał być początkiem dłuższego komentarza a nie popisania się znajomością (ciągle kiepską) bratniego języka. Niestety koleżanka małżonka tonem nie znoszącym sprzeciwu wysłała mnie do kotłowni bo zaczytany mąż zaniedbał piec. Ułożony w głowie post się posypał. Miał dotyczyć refleksji o współczesnych konfliktach gdzie z jakiegoś przyzwolenia niszczy się wszystko co umożliwia przeżycie cywilom. Dotyczy to agresorów ,którzy równają z ziemią wszystko i zabijają wszystkich bez względu na płeć, wiek.

  Polubione przez 8 ludzi

  • My tutaj mamy wspólną cechę, nie obrażamy się na byle co. Bo i po co ?
   Dopadnie nas jeszcze wtedy ,, mania przepraszania” i nie będziemy się niczym różnic o tych z tv. Napalić w piecu, żonę przytulić i udanego wieczora życzę. 🙂

   Polubione przez 4 ludzi

 9. No i jeszcze to przed snem mi „w ręce wpadło”…
  http://www.rp.pl/Opinie/312289864-Haszczynski-Najgorsze-jeszcze-przed-Ukraina.html
  MEMENTO MORI Ukraino…
  „Niestety, wszystko wskazuje na to, że Ukraińcy nie mają szans na prawdziwą przynależność do Zachodu. W skrajny sposób ujął to w rozmowie z „Rzeczpospolitą” były prezydent Francji Valéry Giscard d’Estaing: „Trzeba im uprzejmie, ale jasno powiedzieć, że do UE nie wejdą”, bo „nie są Europejczykami. Unia nie będzie też przecież przyjmować Egiptu”. Z ust żadnego ważnego polityka starej Europy nie padło natomiast stwierdzenie, że na pewno do Unii wejdą.
  W dającej się przewidzieć przyszłości nie polepszy się też standard życia Ukraińców. A o tym i o związaniu się na dobre z Zachodem marzyli, wychodząc dwa lata temu na Majdan.
  Najgorszy będzie moment, w którym sobie to wszystko uświadomią”…

  Polubione przez 5 ludzi

  • Szanse na wejście „strany404” do zdychającej Unii ten gość (Haszczyński) ocenił raczej prawidłowo. Jednak pierwsze akapity tej jego krótkiej notki dotyczące porozumień mińskich ,które poniżej zacytuję spowodowały że akcje waloru zwanego rzetelnością dziennikarską tego publicysty mocno u mnie zniżkowały (praktycznie bessa)
   cytat
   „Zresztą większość jej punktów nie została wprowadzona w życie, za co wina – słusznie – spadła przede wszystkim na Moskwę. UE, nie czekając na koniec roku – termin ostatecznej realizacji porozumień, przedłużyła sankcje wobec Rosji.
   Jednomyślność Europy w sprawie karania za niedotrzymywanie umów to dobry znak. „

   Polubione przez 1 osoba

 10. Na dobranoc fajna grafika podsumowująca Wykład Szefa:

  + stary mem o „demokracji” / tej właściwej/
  .http://cs7005.vk.me/v7005596/315cb/KS_2TvbrPAE.jpg

  to też niezłe! 🙂
  .http://cs622927.vk.me/v622927607/4ac45/KM5ud_xKBzA.jpg

  i to…
  .http://cs622927.vk.me/v622927607/4ac30/kE85fIfJ_Es.jpg

  Dla judeosceptyków link z linkami i filmami! Czyli Edward Chodos do oporu!
  http://vk.com/feed?w=wall252892988_150566

  .http://cs622927.vk.me/v622927607/4ac0d/Btw1l6TSvZQ.jpg
  Кто объяснит нахуя какелы поставили надгробную плиту Бандере посреди улицы?

  🙂
  .https://youtu.be/t7gso6AJJDk
  „Горцы от ума” обращаются к Порошенко

  Zestaw zdjęć banderowców z Rosji / tacy tez bywają/
  http://vk.com/feed?z=album-94684955_217202660

  Zestaw paintszopów z dedykacją dla Walcmana
  http://vk.com/feed?w=wall-72683727_201299
  http://vk.com/feed?w=wall-72683727_201294
  http://vk.com/feed?w=wall-72683727_201292
  http://vk.com/feed?w=wall-72683727_201286

  Nie oglądałem jeszcze ale wydaje się ciekawe…
  .http://rutube.ru/video/bbca1ae5958cde1b9e9e473976666839/?ref=logo
  Ударим рублём по фашизму

  Łukaszenko trochę jest wkurzony tym że towary europejskie poprzez U’Krainę mogą dotrzeć na Białoruś. Żąda zakończenia sankcji wobec Białorusi…
  .https://youtu.be/RnSclhz8Na4

  Cyberberkut alarmuje! IGIL / dajesz/ już na u’Krainie!
  http://vk.com/feed?w=wall-102664557_76044
  http://vk.com/feed?w=wall-102664557_76044&z=album251480481_226488583 <<<filmy w linku! – mnie wydaje się to fałszywką!

  .https://youtu.be/8oYnpIr00AY
  В подконтрольную Украине часть Донбасса прибыла группа зачистки Тревожные сводки Новости Украины

  Na dobranoc cudny tekst o Polsce…
  https://eadaily.com/news/2015/12/31/betonizaciya-rezhima-pis-v-polshe-karlik-bliznec-primerivaet-na-sebya-konfederatku-pilsudskogo
  п.с. на фото или Лёлек или Болек, хрен их разберешь. Оба мрази, но один уже отмучился.

  Dobranoc!

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.