Wojna domowa na Ukrainie 7.01.2016r.- 322 dzień od nowego rozejmu.


Wczoraj wieczorem w kijowskim metrze.

Do granicy Ługańskiej Republiki Ludowej dotarła wczoraj pomoc humanitarna zorganizowana przez polskie stowarzyszenie Bractwo Prawosławne św. św. Cyryla i Metodego.

Pierwszy TIR przed wyruszeniem w drogę w dniu 12 grudnia ubiegłego roku z zebraną przez woluntariuszy pomocą humanitarną dla mieszkańców Ługańska został poświęcony przez księdza z Soboru metropolitalnego Świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny na warszawskiej Pradze, w którym  była prowadzona zbiórka darów.

Po pokonaniu ze względów bezpieczeństwa trasy wyznaczonej przez Białoruś i Rosję, dary zebrane w Polsce mają zostać przekazane mieszkańcom Ługańska.

Kolejny transport z pomocą humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Doniecka wyruszy również niebawem w trasę, gdy tylko TIR wiozący pomoc dla Ługańska wróci do Polski.

Wśród zebranych darów znajdują się artykuły spożywcze: herbata, makaron, konserwy, mąka i cukier oraz niezbędna pomoc dla dzieci, w postaci odżywek, pieluchomajtek i artykułów szkolnych. Poza tym zebrano ciepłą odzież i inne niezbędne rzeczy pomocne do przetrwania zimy.

Zbierano też pomoc finansową na specjalnie utworzone w tym celu konto.

Jest nadzieja, że nie będzie to ostatnia tego typu pomoc dla cierpiącej z powodu wojny ludności cywilnej Donbasu, którą wesprą bogatymi darami zatroskani o jej los Polacy.

http://bractwocim.pl/pl/2015/10/05/pomoc-charytatywna-dla-mieszkancow-ukrainy/

Przypomnę, że nie jest to jedyna taka akcja prowadzona przez Bractwo Prawosławne św.św. Cyryla i Metodego, bo wcześniej transport z podobną pomocą został wysłany jesienią ubiegłego roku do Ługańska i Doniecka, gdzie została rozdzielona za pośrednictwem Cerkwi Prawosławnej w Ługańsku.

Wczoraj w Wigilię Bożego Narodzenia Patriarcha Cyryl w swym kazaniu bożonarodzeniowym zwrócił się o modlitwę w intencji jak najszybszego i całkowitego zakończenia konfliktu na Ukrainie oraz uzdrowienia zadanych ludziom przez wojnę ran zarówno duchowych, jak i cielesnych:

„Szczególnie słowa te chciałbym skierować do mieszkańców Ukrainy. Bratobójcza wojna, która toczy się na ziemi ukraińskiej, nie powinna dzielić cerkwi, siejąc w sercach nienawiść. Prawdziwy chrześcijanin nie może nienawidzić bliskich ani dalekich (…) Będziemy w świątyni, jak i w domu szczerze o to prosić Boga”.

Podobnie z wezwaniem o „pokój i dobro” złożył wczoraj życzenia na Placu Świętego Piotra w Watykanie z okazji prawosławnych Świąt Bożego Narodzenia „braciom i siostrom chrześcijańskiego Wschodu, katolikom i prawosławnym” papież Franciszek.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie, o której odkąd do władzy doszedł PiS bardzo mało informacji przekazują nasze wiodące media.

A w Donbasie odkąd zaczęła powoli podnosić się temperatura, wraz z nią zaczęła również rosnąć aktywność ukraińskich żołnierzy na froncie i to pomimo tego, że rozpoczęły się tam prawosławne Święta Bożego Narodzenia, których dziś obchodzony jest ich pierwszy dzień.

I tak, poza licznymi prowokacyjnymi ostrzałami prowadzonymi ze strony ukraińskich pozycji w rejonie na zachód i północ od Doniecka oraz na obrzeżach Gorłówki, doszło do poważnego incydentu w rejonie frontu południowego, gdzie  w kierunku miejscowości Saszanka od godziny 23:00 ukraińskie wojsko prowadziło przez około pół godziny intensywny ogień z moździerzy.

W rejonie miejscowości Szirokino również został w nocy przeprowadzony ostrzał trwający około 10 minut przy użyciu moździerzy kaliber 82 i 120 mm.

Podobnie zaostrzyła się sytuacja w rejonie miejscowości Troiczkoje, gdzie ukraińscy żołnierze przeprowadzili dwukrotnie ostrzał pozycji sił milicji ŁRL przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm i czołgu T-64.

Natomiast jak podała w swoim komunikacie służba prasowa ukraińskiego dowództwa wojskowego biorącego udział w tzw. operacji ATO; „wczoraj bandyckie uzbrojone formacje pokazały swoją prawdziwą twarz” prowadząc w przeddzień święta 21 razy ostrzał w kierunku pozycji „ukraińskich bohaterskich żołnierzy”

I tak ostrzał miał się rozpocząć już w godzinach rannych w rejonie wschodnich obrzeży Majorska. Później nastąpiła cisza, aż do wieczora kiedy to na różnych odcinkach frontu miało dojść do ostrzału o różnym nasileniu.

I tak, do incydentów zbrojnych miało dojść w okolicy Marinki, Piask i Opytnoje, gdzie „bandyci” prowadzili ostrzał przy pomocy ciężkich karabinów maszynowych. Walki wywiązać się miały również w rejonie donieckiego lotniska i na przedmieściach miejscowości Spartakus.

W rejonie miejscowości Zajcewo, leżącej na północ od Gorłówki, miał być prowadzony rzekomo ostrzał snajperski w kierunku linii obronnych ukraińskich wojsk.

Ponadto przy użyciu granatników miał być prowadzony wieczorem ostrzał w kierunku pozycji ukraińskich w rejonie Majorska, Nowogorodska, Swietłodarska oraz do incydentu zbrojnego miało dojść w rejonie miejscowości Szirokino na wschód od Mariupola:

W sprawie uwolnienia ukraińskich żołnierzy znajdujących się w niewoli władz powstańczych ŁRL złożył oświadczenie jej przywódca Igor Płotnicki:

„W przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia podjąłem trudną dla mnie decyzję o uwolnieniu wszystkich przetrzymywanych przez nas jeńców ukraińskich, żołnierzy ATO, którzy znajdują się na terenie ŁRL. Oczywiście tylko tych, którzy nie są członkami karnych batalionów, związanych z działalnością terrorystyczną i wywrotową oraz nie popełnili zbrodni wojennych.

Z wielkim zdumieniem dowiedziałem się, że nasze działania nie spotkały się z żadnym odzewem po stronie władz w Kijowie. Próbowaliśmy skontaktować się w tej sprawie z upoważnionymi przedstawicielami Ukrainy w celu przekazania im jeńców wojennych, ale nie przyniosło to żadnego skutku. Czyżby Ukrainie nie byli potrzebni jej synowie?

Podkreślam jeszcze raz, że byliśmy gotowi do przekazania jeńców bez żadnych warunków wstępnych.

W przeciwieństwie do kijowskiego reżymu kierujemy się nie tylko własnym interesem, ale również uwzględniamy warunki umowy podpisanej w Mińsku. Potwierdzeniem na to może być przykład z 15 lutego, kiedy to na 104 żołnierzy ATO wymienionych zostało tylko 17 naszych żołnierzy, co nie spełniało warunku umowy wymiany wszystkich za wszystkich.

Przekładając Ukrainie propozycję o przekazaniu jej żołnierzy, mieliśmy nadzieję, że nasza dobra wola zmobilizuje Ukrainę do wypełniania przez nią warunków podpisanego w Mińsku porozumienia”

***

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko w Wigilię prawosławnych Świąt Bożego Narodzenia złożył wczoraj za pośrednictwem telewizji życzenia z okazji ich rozpoczęcia się:

„Chcę też szczególnie podziękować ukraińskim żołnierzom, który dziś stoją w obronie ojczyzny. Tak jak kościół święty duchowo chroni nas z nieba, tak nasza bohaterska armia chroni nas na ziemi. Proszę nowo narodzonego Chrystusa o dokonanie wielkich zmian na lepsze w naszej Ukrainie! Tego życzę całej Ukrainie i każdemu Ukraińcowi”.

W odpowiedzi na zamieszanie do jakiego doszło po opublikowaniu przez amerykańską firmę „Coca-Cola” reklamy z mapą Krymu jako będącego częścią Rosji i sprzedażą swych wyrobów na terenie Krymu, zarząd firmy opublikował stosowne oświadczenie:

Na koniec kilka zdjęć:

Wczoraj w Doniecku uczczono pamięć dzieci poległych podczas ostrzału prowadzonego przez ukraińskich żołnierzy.

Makiejewka- w sali sportowej tamtejszej szkoły nr. 49 odbył się w dniach 4/6 stycznia finał halowego turnieju piłkarskiego drużyn dziecięcych poświęconego pamięci piłkarza Władymira Morozowa.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

***

С Рождеством Христовым я Вас поздравляю!
Счастья и здоровья, блага всем желаю,
Святости, лукавства – в меру чтоб всего,
Радости, удачи. Плохого – ничего!

С Рождеством Вас поздравляем
И конечно же желаем:
Вьюга пусть на целый год,
Вам здоровья наметет,
Ветер выдует все хвори
На холодное подворье.
Снег пусть искрами кружится,
Чтоб светлели ваши лица,
А лукавая луна
В ночь любви лишит вас сна.
Пусть одна из ярких звезд
Даст талантам вашим рост,
Вашу мысль поднимет ввысь!
Пусть друзья украсят жизнь!

Вот и снова Рождество –
Сил небесных торжество:
В этот день Христос пришел,
Чтоб спасти наш мир от зол.
Слава вечная Ему,
Побеждающему тьму.
Поздравляем всей душой
С этой радостью большой.

С рождеством Христовым поздравляя,
Желаем счастья и здоровья Вам!
Ближнего ничем не обижая,
Служите, люди, добрым всем делам!

Вот наступает Рождество,
Вчера закончились морозы,
А на снегу лежали розы
И, будто бы от них занозы,
Коснулись сердца моего.
Год пролетит – минует век,
Ах, время, как оно не вечно,
Течёт рекою скоротечной,
Каким же был вчера беспечным,
А ныне новый человек.
Журчит заботами своими
Жизнь, протекая, как вода,
То радости, а то беда,
То наступают холода,
Но оттепель грядёт за ними.

И Рождество как маг, волшебник,
Как драгоценный талисман.
Здоровья, бодрость и веселье,
И счастье пусть подарит Вам.

Когда снега укроют землю,
И Рождество наступит вновь,
Бокал за счастье поднимите,
За мир, за дружбу, за любовь!
И чтоб без горя и сомнений
Прожить Вам много светлых дней!
Сберечь уют, покой семейный
И уважение друзей

Pozdrawiam.

 

Reklamy

60 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 7.01.2016r.- 322 dzień od nowego rozejmu.

 1. Witam i dziękując za wykład świąteczny – dodam, ze z pisma CocaColi wynika że to była „pomyłka” firmy zewnętrznej co do „przyznania Krymu” Rosji…
  Jeszcze raz powtórzę, ze sprawa była taka – najpierw ukazały się życzenia noworoczne na stronie rosyjskiej CC. Była mapa ale bez Krymu i Kaliningradu. Jak internauci zareagowali to zaraz mapa zniknęła, pojawiła się „właściwa” z Krymem i Kaliningradem. Wtedy oburzyli się ukraincy. A na ich „święte oburzenie” mamy jako odpowiedź ten wieloznaczny list wrzucony przez Szefa…
  Dodać należy, że kolejne koncerny też „uznały” rosyjskość Krymu:
  PepsiCola, VW. Peugeot, Hyundai, Skoda, Adidas…
  http://news-front.info/2016/01/07/volksvagen-peugeot-hyundai-i-skoda-priznali-krym-rossijskim/
  .http://cs629116.vk.me/v629116463/3a299/fEnpM501oYI.jpg
  .http://cs629116.vk.me/v629116368/2e434/iTTTjuHdG_s.jpg
  .http://vk.com/brusek?z=photo-94269450_394888668%2Fwall274493429_26016
  .http://cs631721.vk.me/v631721802/a581/k7NLImh2vy0.jpg
  .http://cs631721.vk.me/v631721318/9c2d/Nb7DIdCpxaM.jpg
  .http://cs631721.vk.me/v631721306/dd10/UVJhWcUrxhw.jpg

  PS
  Jeżeli chodzi o CocaColę to zanim Hitler doszedł do władzy swastyka była słowiańskim / i nie tylko/ znakiem szczęścia – dlatego nie dziwi pamiatkowy breloczek (bez kropki!)

  В 1925 году Кока-кола выпустила сувенирный брелок в форме свастики. До появления фашистов свастика символизировала удачу.

  Co do ostrzałów i bombardowań jakie znów nękają mieszkańćów – po raz kolejny retorycznie pytam – kto strzela i co na to OBWE? Przecież Powstańcy mają wszystko „pod kluczem” – zaplombowane i pod kontrolą OBWE. A gdzie jest OBWE po „ukraińskiej stronie”?????

  Odnośnie przedostatniego filmu, z pogrzebu wolontariusza, który został zamordowany przez banderowców. Prosze zwrócić uwagę na to co mówi ten człowiek. Że tam jest zupełny bajzel – dla oddziałów banderowców KAŻDY jest wrogiem, agentem Putina, zdrajcą i separatystą… Choć ten Pan też uważa że te bestie to „putińskie tituszki” – czyli co by się nie działo, to i tak wina Putina!

  Dokładam tekst o banderowcach = ukrińcach co planują zrobić w Kijowie niezłe bagno…
  http://politikus.ru/events/67033-nacionalisty-ustroili-veseluyu-zhizn-vlastyam-ukrainy.html

  Już chyba było o tym, że bojcom ATO podczas ich siedzenia w okopach zabierają mieszkania?
  .https://youtu.be/juhrnelaCqk
  .https://youtu.be/4fj70-8PbNY
  Хохлы! Теперь вам ясна цель „революции гидности” и АТО? Вот вам вся сущность „победителей Майдана”!
  Шахраї заволоділи квартирою бійця АТО у Миколаєві
  Поки боєць із Миколаєва служив у зоні АТО, у його квартири змінився власник

  W Kiszyniowie mieszkańcy zaczęli strzelać do band złodzei
  .https://youtu.be/deFqfGYjJ-A

  Tekst o „ukraińskiej razwiedce” – niezły
  Украинская разведка – филиал Comedy Club
  http://antifashist.com/item/ukrainskaya-razvedka-filial-comedy-club.html#ixzz3wXq7jAS0

  SBU złapało banderówkę co przyjechała z Rosji i służyła w „Azowie”
  http://www.politnavigator.net/sbu-skhvatila-uekhavshuyu-iz-rossii-protivnicu-putina-sluzhivshuyu-v-azove.html
  Pewnie też „agentka Putina”?

  Świąteczny Donieck
  .https://youtu.be/0dyZwpW2Tqg

  Mieszkańcy Szwajcarii także pomagają Donbasowi
  .https://youtu.be/sDMDKDcVrqs
  Жители Швейцарии поздравили детей Донбасса. Всероссийская «Партия Великое Отечество», Фракция «Соотечественники за рубежом», отделение Швейцарии, поздравляют детей Донецкой Народной Республики с Новым Годом и желают счастья, здоровья и мирного неба над головой.
  От имени ПВО и её представителя в Швейцарии Максима Гроо подарки детям передал депутат Народного Совета ДНР, от фракции «Свободный Донбасс» Владислав Бердичевский

  Colonel niezły! 🙂
  http://colonelcassad.livejournal.com/2556663.html
  .http://iskra-sev.ru/sites/default/files/css/obyava_1451997827.jpg

  Kilka memów:
  .http://cs631922.vk.me/v631922945/ace4/JR32aQxdzz4.jpg
  Bez komentarza…

  .http://cs628427.vk.me/v628427907/2d018/qKU_QuXVNvA.jpg
  Grafika – 8 uderzeń po kieszeniach obywateli Krainy

  .https://www.youtube.com/watch?v=T7hjkie9cRs
  Позорная тайна скачущей Украины
  Film o skakunach ukraiństwa

  A po za tym wszystko normalnie. Facet wiózł w autobusie granaty…
  .https://youtu.be/Y_UPnpw5QDA
  В Днепропетровской обл. на блокпосту во время проверки рейсового автобуса сообщением «Красноармейск-Днепропетровск» полицейские обнаружили у мужчины в рюкзаке 11 гранат с запалами.

  Zginął opołczeniec – dobrowolec z Dagestanu…
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_26021%2Fall
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1452109011
  .https://youtu.be/SvIRj-BUJR4

  Film Grahama:
  .https://youtu.be/a22N3bO8mkQ
  Проект Спартак (#4) История и дрон кадры

  Polubione przez 11 ludzi

 2. Jeden z organizatorów tzw. wolontariatu dla Sił Zbrojnych Ukrainy, załozyciel „Combat-UA” Paweł Kaszczuk postanowił zamknąć swoje „wolontariackie konto” i opublikował uzasadnienie swojej decyzji. Według niego „ruch wolontariuszy” miał być tylko chwilowym zastępstwem działalności państwowej, na czas gdy rzad w Kijowie przeprowadzi konieczne reformy i uporządkuje podległe sobie instytucji i resorty. Jednak po półtorej roku okazało się że tak naprawdę władze w Kijowie nie zrobiły nic w tej sprawie pozostawiając wszystko tak jak było. Według Kaszczuka”wolontariusze” zamiast wspomóc państwo, tak naprawdę „rozluźnili je” czyli przejęli część obowiązków którymi powinni zajmować się urzędnicy państwowi, a urzędnicy w tym czasie zajęli się sami sobą. Cytat „Półtorej roku temu wolontariusze stali się takim gipsowym opatrunkiem, który pozwolił systemowi jako-tako funkcjonować na połamanych nogach, dopóki sie nie zrosną. Ale zamiast to wykorzystać, jeść witaminy i prawidłowo się odżywiać, system zaczął się relaksować. Zamiast zacząć usuwać gips i rozpocząć rehabilitację zanikających mięśni, [system] pomalował go w barwy maskujące i przestał się nim zajmować”;
  http://life.pravda.com.ua/columns/2016/01/5/205986/

  Polubione przez 10 ludzi

 3. 10 grudnia SBU w Kijowie zatrzymało „rosyjską majdaniarę” niejaka Nastie Leonową, która najpierw w Rosji udzielała się w „antyputinowskiej opozycji”, a nastepnie zbiegła na Ukrainę gdzie wstąpiła jako ‚sanitariuszka” w szeregi Sonderkommando „Azov”. Według jej znajomego który zwrócił sie z apelem o pomoc dal niej do „ukraińskich patriotów” (w tym Borysa Fiłatowa) SBU postawiło jej zarzut „przynależności do organizacji terrorystycznej”;
  >https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10203850861671416&id=1816653547
  Czyżby zatrzymali ja w związku ze sprawą „Leśnika” banderowskiego watażki rozstrzelanego swego czasu w Kijowie przez SBU?

  Polubione przez 6 ludzi

 4. Brak wiadomości z „Republik Ludowych” to też dobra wiadomość. A przy okazji, coś ostatnio Sztab ATO unika nazywania autonomistów „terrorystami”.

  „W Kiszyniowie mieszkańcy zaczęli strzelać do band złodziei” – chyba na Kijowszczyźnie.

  Polubione przez 7 ludzi

 5. http://nation-news.ru/176347-dva-nemeckih-deputata-sobrali-pochti-200-tysyach-evro-dlya-detej-donbassa?utm_source=novoross&utm_medium=vk&utm_campaign=novoross
  Dwóch niemieckich parlamentarzystów zebrało dla dzieci Donbasu 200 tys. euro

  .https://youtu.be/ilo91tZU4Ns
  Kijów?

  Wiadomości z Kalifatu Germania:

  Opublikowano informację policji na temat wydarzeń w Kolonii
  http://amdn.news/giermanskiie-smi-opublikovali-politsieiskii-otchiet-o-sobytiiakh-v-kiel-nie-v-novoghodniuiu-noch

  Tu inna informacja o „Akcji Kolonia”
  http://politikus.ru/articles/67019-akciya-probuzhdenie-evropy-ili-chto-zhe-proizoshlo-v-kelne.html

  http://freepublish.ru/politika/bezhentsyi-sorvali/

  Mem:
  .http://cs629429.vk.me/v629429804/346dd/eE5uiGtkWBc.jpg
  + tekst na memie – jak ktoś potrzebuje do skopiowania
  .http://vk.com/brusek?z=photo-64046491_396279868%2Fwall274493429_26053

  Film:
  .https://youtu.be/gyaDCyRYpiE
  Tekst
  не стоит заблуждаться , что это нас не касается …. вся эта ползучая экспансия организована и спланирована ….
  и в конечном итоге направлена против России ….

  это можно сравнить со снежным комом , брошенным с огромной горы …. задумано , что к нам должна прийти уже смертоносная лавина …

  та же методология была у Гитлера – вся экономическая мощь европейских государств была отдана ему под управление для консолидации мощи удара , направленного против СССР …

  Tymczasem na UPAdlinie najpopularniejszym słowem roku minionego było słowo „blokada”
  http://vk.com/feed?w=wall-67970175_324882
  Słowami lat poprzednich były: „cyborgi” (2014) oraz „euromajdan” (2013)

  Polubione przez 8 ludzi

  • Dokładnie Panie brusek, dokładnie; już zaczęli gwałcić Niemki, bo skarżą się że im jaja puchną 😮 i żądają od rządu federalnego seksu :O Dojczland pomału zamienia się w islamistan. 😮 A ja kicham na to.

   Polubione przez 5 ludzi

 6. OT paryskie.
  Zastrzelono jakiegoś jegomościa co chciał się zdetonowac imitacją „pasa szahida” – czyli samobójca?
  UPD. СМИ: «пояс шахида» нападавшего на полицию в Париже оказался имитацией
  В Париже полиция застрелила мужчину с «поясом шахида»: http://ria.ru/world/20160107/1355868964.html
  UPD. СМИ: «пояс шахида» нападавшего на полицию в Париже оказался имитацией
  .http://cs629103.vk.me/v629103161/2f71a/d80AbhKCWOg.jpg

  В Париже полиция застрелила мужчину с «поясом шахида»: http://ria.ru/world/20160107/1355868964.html

  Polubione przez 7 ludzi

 7. Anatolij Szarij, o „krymskotatarskiej aktywistce”, która przebywała w niewoli u „krwawych watników z Noworosji”, a tam ją chcieli na „dawce organów”, albo „prostytutkę” przerobić;
  >https://www.youtube.com/watch?v=BOA-u-eyICE
  Od 1:00 minuty filmiku zaczyna się fragment na którym „krwawe watniki” co ją w „niewoli” trzymały, żegnają ją i dziękują jej za to że im pomagała jak mogła i parzyła kawki oraz herbatki 🙂

  Polubione przez 7 ludzi

 8. Wyborcza nadaje..
  O ponad 432 mln dol. mogą wzrosnąć obroty handlowe między Polską a Ukrainą dzięki umowie o wolnym handlu Ukrainy z UE – szacuje nasz rząd.
  Z wylicze rzadowych i opinii zamieszczonych na gazecie wyborczej wynika, że na przykład eksport samochodów i części samochodowych z Polski MOŻE wzrosnąć o 56,2 mln dol., maszyn i urządzeń elektrycznych – o 38,6 mln $, tworzyw sztucznych i wyrobów z takich tworzyw – o 31,3 mln $, mięsa i wyrobów jadalnych o 18,9 mln $, kosmetyków i wyrobów toaletowych o 18,8 mln $. A to tylko część branż eksportujących towary na Ukrainę.
  Pomimo wszystko sceptycznie podchodzę do danych prezentowanych przez rząd i GW.
  Ukrainę i Ukraińców (z małymi wyjątkami) NIE STAĆ na zakup wielu dóbr, zyskają zapewne nasi przetwórcy (,ale nie rolnicy) eksport polskich towarów może się zwiększyć, ale kosztem … ukraińskich producentów.
  http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,19436298,wolny-handel-z-ukraina-co-na-tym-zyska-polska.html

  Polubione przez 5 ludzi

 9. Poroszenko podpisał ustawę zezwalającą na ujawnienie tajemnicy bankowej na wniosek Ministerstwa Finansów. Myliłby się jednak każdy z was myśląc ,że ustawa uderzy w oligarchów i urzędników-aferzystów.
  Celem jest zweryfikowanie informacji o obywatelach, którzy pobierają świadczenia społeczne, czyli… emerytów i rencistów. Ponadto w ustawie mowa, że na pewien okres, tj. od 1 stycznia do 31 grudnia bieżącego roku, maksymalna wysokość emerytury (w tym dodatków, podwyżek, dodatkowych emerytur, docelowej pomocy pieniężnej, emerytur za szczególne zasługi wobec państwa, indeksacji i innych dodatków do emerytur, nie licząc dopłat do dodatków udzielanych pewnym grupom obywateli mających szczególne zasługi dla ojczyzny), nie może przekroczyć 10 740 hrywien czyli po dzisiejszym kursie 1786,01zł.
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/3989-poroszenko-podpisal-ustawe-ktora-zezwala-na-ujawnienie-tajemnicy-bankowej.html

  Polubione przez 5 ludzi

 10. Artykuł z Lügenpresse, (tak normalni Niemcy nazywają swoje mediamatoły) czyli z „Frankfurter Allgemeine Zeitung” o dziwo całkiem trzeźwo napisany. Autor nie widzi żeby w tym roku Ukraina zdołąął wyjść z kryzysu i przewiduje upadek rządu oraz „przetasowania” w Kijowie za którymi będa stali ciągle silni i praktycznie bezkarni „ukraińscy” oligarchowie, a Rosja nie odpuści w sprawie Donbasu;
  http://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/europa/die-ukraine-zwei-jahre-nach-viktor-janukowitsch-13994344.html

  Polubione przez 6 ludzi

 11. Jak Lachy będą sponsorować (oficjalnie „dawać na kredyt”) gaz Ukrainie, czyli ukraiński portal o budowie gazociągu, którym gaz dostarczany z terminala w Świnoujściu będzie tzw.korytarzem „Północ-Południe” dostarczany do Czech, Słowacji no i oczywiście naszych „braci” z Ukrainy…
  http://news.finance.ua/ru/news/-/366701/v-polshe-postroyat-gazovyj-koridor-dlya-dostavki-katarskogo-gaza-v-ukrainu/printable
  http://www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/integracja-z-europejski-systemem/korytarz-polnoc-poludnie/

  Polubione przez 6 ludzi

 12. Podczas świątecznych odwiedzin „generalissimusa” Poroszenki wraz z rodziną, niewdzięczni mieszkańcy zamiast cieszyć się z łaski jaka ich spotkała, zadręczali go pytaniami kiedy zgodnie z obietnicami pozbędzie się swoich udziałów w kompanii „Roshen”;
  http://korrespondent.net/city/lvov/3612274-ot-poroshenko-vo-lvove-trebovaly-prodat-Roshen
  http://dnr-news.com/dnr/28858-vo-lvove-poroshenko-pozhelali-na-rozhdestvo-prodat-roshen.html

  Polubione przez 8 ludzi

 13. W Dimitrowie w obwodzie kijowskim mężczyzna uzbrojony w karabin myśliwski polował na…dzieci które bawiły się rzucajac petardy. Ranny został 14-letni chłopiec który z raną postrzałową szyi trafił do szpitala. Sprawca okazał sie 52-letni mężczyzna znajdujący się pod wpływem alkoholu;
  http://dnr-news.com/dnr/28855-pod-kievom-muzhchina-obstrelyal-detey-vzryvavshih-petardy.html
  http://apostrophe.com.ua/news/society/accidents/2016-01-07/pod-kievom-obstrelyali-detey-vzryivavshih-petardyi/46404

  Polubione przez 6 ludzi

 14. I wszystko jasne…

  Witold Waszczykowski o sytuacji międzynarodowej i zagrożeniach dla Polski

  http://fakty.interia.pl/polska/news-witold-waszczykowski-o-sytuacji-miedzynarodowej-i-zagrozenia,nId,1950502

  a na pierwszym miejscu: „Zagrożenia płynące ze strony Rosji i jej imperialnych zamiarów”

  i

  „Bardzo dużo czasu minister poświęcił na zagrożenia płynące ze strony Rosji i jej imperialnych zamiarów dla pokoju w Europie i na świecie, ale jednocześnie nie powiedział tak naprawdę, w jaki sposób i z kim ma budować „antidotum” na tego typu zakusy rosyjskie – podkreślił Sawicki w rozmowie z PAP”

  Polubione przez 4 ludzi

 15. Sprawa sprzed kilku tygodni (21 grudnia) ale warta wspomnienia…

  Artykuł z opiniotwórczej gazety izraelskiej „The Jerusalem Post” o wymownym tytule:

  „Miejscowi Żydzi zaszokowani wyborem neonazisty na stanowisko burmistrza miasta Konotop”

  http://www.jpost.com/Diaspora/Ukrainian-Jews-shocked-after-city-elects-neo-Nazi-mayor-437975

  Chodzi konkretnie o niejakiego Antona Semenikina z partii Swoboda, którego uwielbienie dla ideologii Adolfa H. przejawia się m.in. używaniem tablic rejestracyjnych o numerze 1488 co w slangu neonazistów oznacza m.in. Heil Hitler https://pl.wikipedia.org/wiki/Fourteen_Words

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.