Wojna domowa na Ukrainie 13.01.2016r.-328 dzień od nowego rozejmu.


Donieck dzielnica Piotrowska- jeden ze zniszczonych w wyniku ukraińskiego wielokrotnie prowadzonego ostrzału dom wielorodzinny.

Dowódca operacji sił powietrznych USA w Europie i Afryce gen. Frank Gorenc wyraził „bardzo poważne” zaniepokojenie rozbudową rosyjskiej obrony przeciwrakietowej – informuje we wtorkowym wydaniu amerykański dziennik „New York Times”.

Według generała Franka Gorenc’a; rosyjska obrona przeciwrakietowa „w coraz większym stopniu zagraża dostępowi militarnemu NATO do przestrzeni powietrznej w częściach Europy, łącznie z jedną trzecią nieba nad Polską”. Generał powiedział, że rosyjska strategia w tym zakresie, znana pod skrótem „A2/AD” (anti-access/area denial) jest „jednym z najbardziej niepokojących trendów”, jakie wcześniej miały miejsce i jest ona przez Rosję cały czas doskonalona.

W wywiadzie udzielonym gazecie „New York Timesa” generał Frank Gorenc wskazał na koncentrację rosyjskiej obrony w ramach „A2/AD” w Kaliningradzie. Powiedział, że systemy rakiet ziemia-powietrze są tam rozmieszczone w sposób „utrudniający dostęp do tamtego obszaru”; co ma konsekwencje także dla części terytorium Polski oraz dla republik bałtyckich, „gdyby samoloty NATO miały powód, żeby prowadzić tam operacje”.

„To bardzo poważna sprawa. Oczywiście monitorujemy to w dalszym ciągu” – powiedział amerykański generał. Zaznaczył przy tym, że Rosja ma pełne prawo rozmieszczania takich systemów, „ale proliferacja i zagęszczenie tego rodzaju środowiska A2/AD jest czymś, co będziemy musieli wziąć pod uwagę”.

Natomiast szef rosyjskiego MON Siergiej Szojgu zapowiedział, że w 2016 roku będzie kontynuowane wyposażenie sił zbrojnych w najnowocześniejszy sprzęt, ze szczególnym uwzględnieniem „wzmocnienia potencjału strategicznych sił jądrowych i realizacji programów obrony kosmicznej” w tym „wdrożone zostaną do służby w wojskach rakietowych przeznaczenia strategicznego pięciu pułków rakietowych, wyposażonych w nowoczesne systemy rakietowe”.

https://en.wikipedia.org/wiki/Frank_Gorenc

https://csis.org/publication/emerging-anti-accessarea-denial-challenge

 

http://www.ncss.org.pl/pl/aktualnosc/280-armia24-pl-podsumowanie-konferencji-ncss-strategia-obronna-polski-wyzwania-w-kontekscie-morza-baltyckiego

Jak z powyższego widać, straszenie międzynarodowej opinii publicznej domniemanym zagrożeniem ze strony Rosji przez amerykańskich jastrzębi z dowództwa NATO, trwa nadal.

Tylko, że w tym wszystkim jest mały problem polegający na tym, iż mityczny system obrony przeciwlotniczej „A2/AD” jest systemem obronnym, a więc nie nastawionym na ofensywę. Natomiast co charakterystyczne amerykańskie zaniepokojenie budzi on ze względu na to, że utrudnia dostęp do obszaru znajdującego się w zasięgu obrony „A2/AD”. W związku z tym można zadać pytanie: dlaczego amerykańskie dowództwo tak bardzo zaniepokoił brak dostępu do obszaru przygranicznego Rosji?

Czyżby w ten sposób pośrednio przyznali się, że w ich planach była możliwość bezkarnego szantażowania Rosji swoją obecnością w pobliżu jej granic samolotów dalekiego zasięgu przenoszących również pociski z głowicami atomowymi.

W tym kontekście zaniepokojenie amerykańskich dowódców jest jak najbardziej zrozumiałe, bo rozbudowa skutecznych systemów defensywnych przez Rosję uniemożliwia dalsze utrzymanie dominacji militarnej w świecie jednobiegunowym, co leży w strategicznej wizji zaoceanicznego supermocarstwa.

Tak więc światowe imperium po ćwierć wieku trwającej dominacji napotkało na poważny opór, co jak sądzę spowodowało dysonans, który zmusi do przewartościowania swojej polityki w najbliżej przyszłości.

No chyba, że dojdą tam do władzy ludzie nieodpowiedzialni zdolni poświęcić naszą część Europy w imię swoich chorych ambicji i urojeń.

Takie rozwiązanie też należy bardzo poważnie brać pd uwagę ze względu na nadal nie zakończony konflikt na Ukrainie i w związku z dalszymi planami rozmieszczenia wojsk NATO na wschodniej flance paktu.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Po dwudniowym względnym spokoju na linii frontu w Donbasie, dziś w nocy ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy, czołgów i automatycznych granatników prowadzili przez wiele godzin ostrzał z kierunku miejscowości Opytnoje na zachodnie obrzeża osiedla Spartakus. Ostrzał powtarza się z krótkimi przerwami do czasu pisania tej relacji.

Jeden z francuskich polityków Jacques Clostermann, który przyjechał do Donieckiej Republiki Ludowej w celu zapoznania się ze skalą zniszczeń wojennych powiedział, że:

„Widzieliśmy silnie ostrzelane domy wielorodzinne. W jednym z takich domów na osiedlu Oktrjabskim (chodzi o wielorodzinny budynek mieszkalny znajdujący się na Kremlowskim Prospekcie nr. 41 A) widać było ślady ostrzału 40 pocisków. Przypadkowo mógł tam trafić tylko jeden pocisk, natomiast tyle trafień musiał  spowodować wyłącznie celowy zbrodniczy ostrzał (…) To robota nie armii tylko bandytów”.

Na koniec swej wypowiedzi Jacques Clostermann zapewnił, że przekaże swoim rodakom wszystko co w Donbasie widział:

„Chcę im przekazać prawdę o tym co tu się działo. Będę też się starał zorganizować przyjazd kolejnej delegacji- jestem pewien, że znajdą się chętni aby tu przyjechać”.

Dodam, że Jacques Clostermann jest prezesem stowarzyszenia „Moja ojczyzna Francja”, która jest w koalicji z „Frontem Narodowym” Marine Le Pen. W składzie francuskiej delegacji znalazł się również obrońca praw człowieka, adwokat Josy-Jean Bousquet. W poniedziałek francuscy goście oglądali zniszczenia na donieckim lotnisku, a wczoraj odwiedzili osiedle Oktjabrskie w Doniecku oraz miejscowości Debalczewo i Uglegorsk, gdzie rozmawiali z tamtejszymi mieszkańcami na temat zbrodniach ukraińskich żołnierzy, którzy celowo prowadzili systematyczny ostrzał celów cywilnych w tym domów mieszkalnych oraz niszcząc infrastrukturę socjalno-bytową niezbędną do normalnego życia dla tamtejszej ludności.

Według raportu z dnia wczorajszego sporządzonego przez służbę prasową ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego tzw. operację antyterrorystyczną w Donbasie: „bojowcy blisko 15 razy naruszyli warunki zawieszenia broni”.

Naruszenia te miały miejsce wg. strony ukraińskiej w następujących miejscach: w rejonie Piasków, Opytnoje, Awdiejewki, Nowogorodska, Majorska, Zajcewa i Troiczkoje.

Ostrzał w kierunku ukraińskich pozycji miał być prowadzony przy użyciu granatników karabinów maszynowych i broni snajperskiej.

Natomiast w rejonie Mariupola miało być spokojnie:

***

Ukraiński wiceminister Spraw Zagranicznych Aleksander Czałyj powiedział, w jednym z programów ukraińskiej telewizji, że od lutego Kijów może wznowić pełnowymiarowe działania wojenne w Donbasie.:

„Duża część pracy domowej leży oczywiście po stronie Ukrainy. I tak parlament musi przegłosować zmiany w konstytucji aby przyjąć prawo o amnestii oraz ustawę o wyborach w specjalnych regionach donieckim i ługańskim. Jest to bardzo skomplikowane wyzwanie w odniesieniu do sytuacji politycznej na Ukrainie. Nie jest jasne, czy do lutego Ukraina będzie w stanie przyjąć te przepisy (….)  Nowej umowy nie będzie. Dla strony ukraińskiej ważne by było dokonać zmian niektórych punktów umowy podpisanej w Mińsku, ale pozycja Rosji będzie tu bezkompromisowa (…) Od lutego wkraczamy w okres dużego ryzyka rozpoczęcia konfliktu na dużą skalę. Wiele w związku z tym zależeć będzie od wysiłków dyplomatycznych wszystkich stron zaangażowanych w konflikt”

Na corocznym spotkaniu z ambasadorami ukraiński prezydent Petro Poroszenko, drugi raz w ciągu dwóch dni potwierdził, że jego kraj będzie gorliwie realizował porozumienie podpisane w Mińsku:

„Ukraina nadal będzie wierna realizacji umowy mińskiej. Robimy wszystko, pomimo tego, że druga strona nadal narusza swoje zobowiązania. Uważamy, że nie ma innej alternatywy dla politycznego rozwiązania. Jednak ważne jest skuteczne stosowanie instrumentów międzynarodowych w celu dla podtrzymania dyplomatycznych negocjacji”.

Powyżej ukraiński prezydent podczas dorocznego spotkania z ambasadorami w Kijowie.

Podczas dorocznego przemówienia w amerykańskim Kongresie prezydent Barack Obama użył wieloznacznego określenia wobec Ukrainy, nazywając ją „klientem Rosji”. Obecnie analitycy łamią głowy nad faktem, co on miał na myśli w ten sposób określając Ukrainę. No ale to już ich problem.

Na koniec jeszcze kilka zdjęć:

Przewodniczący DRL Aleksander Zacharczenko przekazał inwalidom wojennym klucze do nowych samochodów „ZAZ 1103”.

 

I kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

103 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 13.01.2016r.-328 dzień od nowego rozejmu.

   • Innymi słowy twierdzisz pan, że należy postępować etycznie , a nie robić z siebie sprzedajnych kurw( za przeproszeniem).
    🙂 W pełni się zgadzam, nasi dziennikarze to najgorszy rodzaj człowieka, a o ,, GW” to przyzwoity człowiek wstydzi się zapytać w kiosku.

    Polubione przez 6 ludzi

   • Będę wdzięczna za podanie chociaż jednego nazwiska polskiego dziennikarza, publikującego w oficjalnych mediach w ciągu ostatnich kilku lat. Autorów publikacji w polskojęzycznych mediach trudno bowiem nazwać dziennikarzami w świetle tradycji tego zawodu oraz obowiązującej ustawy.
    Wyłączam tu dziennikarzy piszących o wydarzeniach kulturalnych i sportowych.

    Polubione przez 6 ludzi

 1. Kolejny „agent Kremla” wśród ‚ukraińskich patriotów” zdemaskowany, czyli niejaki Dmytro Korczyńskij, były herszt banderowskiego UNA-UNSO, a ostatnio „bojec ATO” wojujacy z mieszkańcami Donbasu w tzw. Batalionie „Święta Maria”;
  http://peremogi.livejournal.com/15410094.html
  Zdjęcie pochodzi z 2005 roku i przedstawia Korczyńskiego w otoczeniu miedzy innymi Aleksandra Dugina (drugi z brodą po lewej stronie). Ówczesnie „ukraiński patriota” i „wróg Moskali” Korczyńskij deklarował sie jako przeciwnik „pomarańczowej rewolucji” w Kijowie (!!!) i „brylował” w „Euroazjatyckim Związku Młodzieży”…

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Lider republiki Donieckiej A. Zacharczenko stwierdził że jest w stanie zagwarantować wstrzymanie ognia ze strony jednostek Republiki, jednak wątpi czy Kijów będzie w stanie zagwarantować to samo że względu na brak dyscypliny oraz nieposłuszeństwo wobec własnego dowództwa jakie cechuje siły prokijowskie;
  http://dnr-news.com/dnr/29006-zaharchenko-zayavil-chto-dnr-garantiruet-soblyudenie-rezhima-tishiny.html

  Polubione przez 5 ludzi

 3. WItam z wieczora i zanim coś zacznę składac w temacie „syryjskim”, z zamieszczonych dziś przez Państwa informacji wyłania mi sie taki obraz…
  Mam wrażenie że w Waszyngtonie doszło do jakiegoś przesilenia, jakiejś decyzji. Co ona w praktyce będzie oznaczac dowiemy się za kilka dni…
  Na razie mamy takie fakty, których zbiezność nie jest przypwadkowa koincydencją…
  – Przemówienie Obamy – które teraz złowo po słowie analizuja madre głowy na całym świecie.
  – Zatrzymanie przez Iran na swych wodach terytorialnych dwóch okrecików amerykańskich (dodam, że Iran zażądał przeprosin od Amerykanów i zaraz oddzwonił do swojego „kolegi” w Iranie Pan Kerry, gadali długo i serdecznie sobie wszystko wyjaśnili. Żaden lotniskowiec nie zmienił kursu i cisza w eterze zupełnie odwrotna reakcja do koreańskiej „próby atomowej”.
  – Egipt /członej „koalicji amerykańskiej w Syrii/ ogłasza, że popiera Rosję w jej działaniach
  – Nowy „pistolet – negocjator” do spraw „Mińska-2” na u’Krainie
  – nagle u’Kraina z jednej strony „popiera inicjatywy Gryzłowa” w temacie Mińsk-2
  – nagle u’Kraina chce negocjowac z Rosją sprawę zadłużenia
  – nagle Rosja oświadcza, że jeszcze pozwu /a miał być zaraz po 1 stycznia wniesiony/ nie złozyła ale uczyni to do końca miesiąca
  – Poroszenka pilnie wydzwania do Hollanda i Merkelowej
  – ropa spadła do ciut powyżej 30USD za Brent a poniżej na inne gatunki np. WTI (złosliwi mówią że ropa tańsza od wody a inni że beczka warta więcej jak zawartość)
  – Rosja oświadcza że zarejestrowała lekarstwo na Ebolę /a jakaś cisza o Eboli była?/
  – smaczek dnia: – przeszukania u Saakaszwilego?

  Teraz linki w tych sprawach…

  Украина поддерживает инициативу Бориса Грызлова о незамедлительном прекращении огня в зоне конфликта в Донбассе: http://ria.ru/world/20160113/1359236207.html

  Тегеран и Вашингтон урегулировали инцидент в территориальных водах Ирана
  Смотреть видео: https://russian.rt.com/article/141807

  В ведомстве Михаила Саакашвили прошли обыски
  ➡ Читать далее: https://russian.rt.com/article/141799

  Analitycy o mowie Obamy:
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_26721%2Fall

  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_26747%2Fall

  Obama: „USA to najbardziej wpływowy kraj na świecie! Kropka! …tu dalej chwali się ile wydają na zbrojenia itd… Zacytuję – wnioski zostawiam Państwu:
  «Соединенные Штаты Америки — самая влиятельная страна на Земле. И точка! Мы тратим на наши вооруженные силы больше, чем последующие восемь стран вместе. Наша армия состоит из лучших воинских подразделений в мировой истории. Ни одна страна не осмелится атаковать нас или наших союзников, поскольку знает, что это приведет их к краху. Исследования показывают, что наша репутация в мире выше, чем в то время, когда я был избран президентом. А когда дело доходит до любого серьезного международного вопроса, народы мира не ждут, что лидирующую роль будет играть Пекин или Москва — они призывают нас».

  http://nahnews.org/507535-poroshenko-provel-telefonnye-peregovory-s-merkel-i-ollandom/

  Mem bez kropki:

  Чем отличается армия США от армии Украины? Ничем, собственно…

  Mem z kropką:
  .http://cs7007.vk.me/v7007276/3d958/cdr2w8BeYRo.jpg
  Ukraińscy analitycy dyskutują przy jakiej cenie ropy rozpadnie się ekonomika Rosji…

  PS
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_26724%2Fall
  Wklejam jak leci do translatora – też wnikliwej uwadze polecam:

  Еще одна новость от янки. Итак, посол США в Украине Джеффри Пайетт сообщил, что США сменили дипломата, который отвечает за выполнение Минских соглашений. Вместо Шейлы Гуолтни в Украину прибыл дипломат Джон Ордвей.

  «Теперь у нас есть новый посол – Джон Ордвей, который приехал в Украину. Ранее он был послом США в Казахстане и Армении. Он очень серьезный дипломат, задание которого здесь заключается в работе с бывшим Президентом Леонидом Кучмой, господином Демченко (советник Порошенко), Министерством иностранных дел и Администрацией Президента. Он следит за ходом выполнения «минских соглашений», – сказал посол.

  Хрен на него, на этого Ордвея или еще кого-то. Тут самый цимес – в формулировке. Присылают «тяжелого», «взрослого» дипломата (бывшего посла в бывших советских республиках) для участия в Минском процессе, участником которого США не является.

  Видимо, янки почувствовали нехорошие для них тенденции в наметившейся игре «на выполнение». Впрочем, есть и другой – фантастический вариант. США таки решили действовать совместно с Россией и додушить Киев до выполнения Комплекса мер. В этот вариант лично я верю слабо, но все бывает в этой жизни

  Polubione przez 6 ludzi

   • Oby więcej takich problemów SZA. Informacja może nie z głównego tematu bloga, ale ważna , ta choroba zawsze mnie przeraża. Każdy nowy lek na nią, to dobra wiadomość. 🙂
    Jest tyle wirusów na świecie, że matka natura ma czym walczyć, ze swoim największym wrogiem , czyli człowiekiem. 🙂

    Polubione przez 4 ludzi

    • Będę brutalny.
     Ebola jest straszną chorobą, ponieważ jest praktycznie w 100% śmiertelna. Natomiast jako „światowa epidemia”, jest mało groźźna. Krótki okres przebiegu i inkubacji ogranicza ją praktycznie do zjawiska lokalnego.
     Są straszniejsze, lecz mniej spektakularne (np. grypa, i to nie koniecznie „hiszpanka”, która zdziesiątkowała Europę po I WŚ)

     Polubione przez 5 ludzi

 4. Kilka linków „nieuczesanych”
  🙂

  Mem o Stalinie i „złotym rublu”
  .http://cs630327.vk.me/v630327287/1020d/ShrpJ4Mymzc.jpg

  Turczynow bredzi o tym że „ruskie specsłużby kierują dajesz”
  http://sharij.net/43366

  Co może spowodowac żr cena ropy skoczy do 250 USD za baryłke?
  http://amdn.news/oilprice-obiasnil-chto-mozhiet-podniat-tsieny-na-nieft-do-250-dollarov

  O wizycie Gryzłowa w Kijowie niejaki Grigorij Kwaśniuk:
  .https://youtu.be/WdG4kLBcd5E
  .https://youtu.be/wHYDVrnsBiI

  Takie sobie OT – Rosjanie zaczynają próby z dronami z których mozna prowadzić ogień moździerzowy?
  http://vegchel.ru/index.php?newsid=20054

  Inne OT z tego gatunku o nowej klasie okrętów rakietowych
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_26727%2Fall
  .http://cs631224.vk.me/v631224752/abf8/PzIvMnGNRIM.jpg

  O odpadach atomowych składowanych na UPAdłej
  http://ruspravda.info/Ukrainu-prevrashchayut-vo-vsemirnuyu-svalku-radioaktivnih-othodov-18062.html

  Bratnia Kanada Świętuje! Ukry podpisały umowę na import kanadyjskiej świniny które „spełnia normy producenta” a nie spełnia norm Ukrainy.
  http://antifashist.com/item/bratskaya-kanada-i-ubijstvo-ukrainskogo-sela.html
  http://news-front.info/2016/01/12/yacenyuk-ukraina-golodomor-2016-aleksandr-rostovcev/

  Na U’Krainie rośnie panika spowodowana wirusem
  На Украине растёт паника из-за смертельного вируса.
  .https://youtu.be/v6DczsiDkcw
  http://tass.ru/obschestvo/2583751

  Marznącym w okopach ukrom mają dostarczyć do czytania bajeczki o banderowcach
  http://dnr-news.com/dnr/28998-ukrainskie-voennye-budut-povyshat-boevoy-duh-za-chteniem-knig-pro-banderovcev.html

  Pytania na ulicach Kijowa – materiał filmowy w linku
  http://online2016.ru/tupoy-i-eshhe-tupee-opros-na-ulicakh-kieva/
  Тупой И Еще Тупее! Опрос На Улицах Киева!

  Ile Polsce jest potrzebnych ukraińców?
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_26738%2Fall

  Eksportowy potencjał Krainy w 2016
  http://politrussia.com/world/eksportnyy-potentsial-ukrainy-202/
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_26741%2Fall

  W roku 2015 Ukraina najwięcej eksportowała do Rosji
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_26760%2Fall

  Ale Kraina tez importuje z Rosji! Tak! Szklanki z napisami „sława ukrainie”. Poważnie!
  http://varjag-2007.livejournal.com/9609864.html
  .http://ic.pics.livejournal.com/varjag_2007/14087589/1859304/1859304_original.jpg

  Co ukraińcy wyeksportują do USA?
  http://amdn.news/pieriemogha-kak-nikoghda-blizka-u-poroshienko-obieshchaiut-zavalit-ssha-ukrainskimi-tovarami
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_26754%2Fall
  .http://cs633716.vk.me/v633716763/d396/gc7AQTMXLD0.jpg
  .http://cs633716.vk.me/v633716763/d39f/RNm6z1SoMVA.jpg
  .http://cs633716.vk.me/v633716763/d3a6/tfHmHw_PCxg.jpg
  .http://cs633716.vk.me/v633716763/d3ad/K4QGxabcajM.jpg
  .http://cs633716.vk.me/v633716763/d3b6/ZBvKGkP41uw.jpg

  OT dla ciekawych świata
  http://rosyjski.pro/polnocny-bajkal-cz-1-podroze-po-rosji/

  Polska pomoc dla DOnbasu – zdjęcia
  .http://cs627722.vk.me/v627722336/2d0a5/gvr0PN1Iyig.jpg
  .http://cs627722.vk.me/v627722336/2d0bd/f9xQH8jJ-cw.jpg
  .http://cs627722.vk.me/v627722336/2d0ae/4glx1s1tmqM.jpg
  .http://cs627722.vk.me/v627722336/2d0b6/NAe2qM_neMc.jpg
  .http://cs627722.vk.me/v627722336/2d0c5/U1gQm8Uccjg.jpg

  A poza tym bardzo głośno ukry dziś hałasują!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_26746%2Fall

  Rota (kompania) „Gruzina” na ćwiczeniach
  .https://youtu.be/D56vf6WOxvE

  Może się przyda? Jak rozwalić Abramsa?
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_26751%2Fall
  .http://cs625230.vk.me/v625230556/4bb20/OXS5KhC297Y.jpg
  .http://cs625230.vk.me/v625230290/6267a/9XWJKp41k40.jpg
  .http://cs625230.vk.me/v625230645/4d202/seljJv0c6L8.jpg

  WWP vs Centrobank
  .https://youtu.be/1oMS2j5T6rk

  .http://cs7007.vk.me/v7007276/3d9bb/yALJGP4R_3U.jpg
  Niemcy mówią że tak ich ponizono, że woleli by 10 „ruskich dywizji” pod Berlinem niz ten tysiąc kolonistów w Kolonii

  Tak wyglądają parszywosekciarze jak wchodza do knajpy gdzie są drinki w kolorze flagi Rosji. Im się to nie podoba a właścicielowi nie podobają się praszywcy
  .http://cs628424.vk.me/v628424402/38bfb/z3DQKRQzFnU.jpg
  .http://cs628424.vk.me/v628424402/38c04/lxRjzYjhw90.jpg
  .http://cs628424.vk.me/v628424402/38c0d/q4wiIY2i5gE.jpg

  Charkowskie szpitale przepełnione bojcami ATO
  .http://cs630931.vk.me/v630931520/b755/Y9Qsc_nA6dY.jpg

  Polubione przez 6 ludzi

 5. Ostrzał i bój na zach. przedmieściach Gorłówki oraz w rejonie Zajceve. Na pn. wsch. od Pierwomajska MM pokazuje duże czerwone strzałki skierowane w górę ,tak jakby w tamtą stronę coś się działo. Ale nie ma tan info. o wybuchach , czy walkach. 🙂
  Tyle na tą chwilę.

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Witam z wieczora. Chyba nie było…

  „Generał ujawnia – Ukraińcy stracili w Donbasie kilka śmigłowców”
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/general-ujawnia-ukraincy-stracili-w-donbasie-kilka-smiglowcow

  …”Jak mówił w czasie lotów nad strefą działań wojennych ukraińścy piloci przerywają łączność, w obawie przed namierzeniem.” 🙂
  I lecą w ciszy niczym Błękitny Grom 😉 To te durne amerykańce inwestują mld. w samoloty nie widoczne dla radarów a tutaj okazuje się że wystarczy latać w milczeniu 🙂

  Pozdrawiam

  Polubione przez 7 ludzi

  • ,,Mowa jest srebrem , milczenie złotem” jak to już ktoś kiedyś słusznie zauważył.
   ,, Niewidzialne samoloty” – zawsze się zastanawiam jak pilot do nich wsiada, jak steruje drążkiem , skoro ich nie widać. 🙂 🙂

   Polubione przez 6 ludzi

 7. Dziękuję Panu AdNovum za kolejną relację i komentarze (czytam regularnie codziennie) i nawiązując do wiadomości dzisiejszych dodaję informację, że francuscy prawnicy pomogą mieszkańcom Donbasu w dochodzeniu praw w Europejskim Sądzie Praw Człowieka.
  Francuska delegacja stwierdziła, że działania armii ukraińskiej w Donbasie nie można nazwać inaczej jak terroryzmem; to nie działania armii – ale bandytyzm.

  http://dan-news.info/world/francuzskie-yuristy-pomogut-narodu-donbassa-otstoyat-svoi-prava-v-espch.html
  http://dan-news.info/obschestvo/dejstviya-ukrainskix-silovikov-na-donbasse-inache-kak-terrorizmom-nazvat-nelzya-klostermann.html

  Polubione przez 7 ludzi

 8. Wiadomości z Republiki Donieckiej:

  Władze DRL – wg ukraińskich mediów, rozpoczęły nacjonalizację majątku Achmetowa. Dotyczy to kompanii Донецкоблэнерго.
  http://vz.ru/news/2016/1/13/788457.html

  Strona internetowa parlamentu DRL w ciągu ostatnich kilku dni była poddana intensywnym atakom hakerów z Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Niemiec i USA. Ataki hakerskie na stronę Rady Narodowej DRL mają od dłuższego czasu charakter regularny i masowy.
  http://dan-news.info/obschestvo/sajt-parlamenta-dnr-podvergsya-serii-ddos-atak-s-ip-adresov-ukrainy-es-i-ssha.html

  Polubione przez 8 ludzi

 9. „Dowódca operacji sił powietrznych USA w Europie i Afryce gen. Frank Gorenc wyraził „bardzo poważne” zaniepokojenie rozbudową rosyjskiej obrony przeciwrakietowej”

  Czyli… Gdy janki rozwijają swoje systemy na granicy z Rosją – wszystko jest „cool”.
  Gdy Rosja usila (w odpowiedzi min. na rozmieszczanie amerykańskiej broni jądrowej w Europie) swoją obronę – to jest niepokojące.
  Przypomina się

  Polubione przez 6 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.