Wojna domowa na Ukrainie 7.02.2016r.- 354 dzień od nowego rozejmu.


Ćwiczenia oddziałów zmechanizowanych sił zbrojnych DRL na poligonie pod Torezem.

„Według krążących nieoficjalnych informacji, Kreml zaczyna mięknąć i jest gotów do ustępstw”– taką informację podała kilka dni temu niemiecka gazeta „Deutsche Welle”.

Teza ta została oparta na ostatnich bardzo intensywnych kontaktach przywódców krajów „formatu normandzkiego”, kiedy to na początku tygodnia niemiecka kanclerz Angela Merkel spotkała się w Berlinie z prezydentem Ukrainy Petro Poroszenko, a następnie na wniosek strony rosyjskiej przeprowadziła rozmowę telefoniczną z prezydentem Rosji Władymirem Putinem:

„Podczas rozmowy chodziło przede wszystkim o stan realizacji porozumień mińskich, o czym dzień wcześniej kanclerz rozmawiała z prezydentem Ukrainy Petro Poroszenką w Berlinie”– poinformował  rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert.

„Umówiliśmy się w sprawie kontynuowania współpracy w ramach tak zwanego ‚formatu normandzkiego’, w tym w temacie doprowadzenia w najbliższych dniach do spotkania ministrów spraw zagranicznych”– taką informację na temat tej rozmowy przekazano w komunikacie rzecznika prasowego biura prezydenta Rosji.

Na mocy tych ustaleń w zbliżającym się tygodniu mają zostać wznowione rozmowy na poziomie ministrów spraw zagranicznych „kwartetu normandzkiego” (Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy), które zakończą się przed planowaną w dniach 12-13 lutego Konferencją Bezpieczeństwa w Monachium.

Czy spotkanie to posunie do przodu realizację porozumień mińskich?

Jeśli kijowskiej ekipie chodzi wyłącznie o przedłużenie tlącego się ciągle z jej winy konfliktu, to i tym razem nie dojdzie do żadnego znaczącego przełomu.

Problem polega na tym, że po pierwsze bardzo zła sytuacja ekonomiczna Ukrainy oraz naciski środowisk skrajnie nacjonalistycznych działają niekorzystnie w kierunku rozwiązania konfliktu na drodze pokojowej i to nawet wtedy, gdyby obecnie rządząca ekipa na Ukrainie wykazywała w tym względzie choćby minimum dobrej woli, czego oczywiście jak dotąd nie widać.

Po drugie, ważna jest postawa najważniejszego sojusznika Ukrainy, dla którego przedłużanie sankcji wobec Rosji, jest celem nadrzędnym.

A przedłużanie tych sankcji jest możliwe wyłącznie pod pretekstem braku realizowania przez Moskwę porozumień mińskich, obciążając ją oskarżeniem, że jest stroną tego konfliktu.

Tak więc, zawarty 12 lutego ubiegłego roku kompromis miński, jest do zaakceptowania jako minimum programu pokojowego przez władze zbuntowanych republik, natomiast nie jest do zaakceptowania przez władze w Kijowie i ich protektora.

Dlatego też, jak można sądzić, obecny powrót do rokowań, nic nowego nie wniesie, poza mglistymi propagandowymi obietnicami składanymi przez stronę ukraińską.

W świetle tego jedyną możliwością, aby nastąpił przełom w realizacji porozumień zawartych w Mińsku, musi być zmiana postawy światowego hegemona wobec Rosji i przymuszenie przez niego władz w Kijowie do rzetelnych rozmów i rozwiązania konfliktu na drodze dialogu i wypracowanego na jego podstawie kompromisu.

Tylko, czy światowy hegemon odstąpi od swych długofalowych planów destabilizacji strefy rosyjskich wpływów?

Taktycznie, w obliczu swojej słabości i fiaska założonego planu, jest to w jakimś krótkim okresie czasu możliwe, ale w dłuższym horyzoncie już nie, bo stanowiłoby to załamanie się całej koncepcji amerykańskiej polityki polegającej na dominacji światowej.

Dlatego, też amerykańskie władze nie są zainteresowane w rzetelnym rozwiązaniu problemu kryzysu ukraińskiego, a tylko ewentualnym jego zakonserwowaniu w takiej postaci jaka obecnie ma tam miejsce.

Dopiero poważne konsekwencje tego stanu rzeczy jakie odbiją się (i już odbijają, np. w dziedzinie gospodarki, niekontrolowanego zalewu przez arabskich uchodźców i spowodowanemu przez to zagrożeniu terroryzmem) na krajach UE, mogą spowodować przewartościowanie postaw niektórych ważnych graczy wśród państw unijnych, co doprowadzi do złamania się solidarności zachodniej wobec konfrontacyjnej polityki amerykańskiej.

Dodatkowym czynnikiem jest tu oczywiście problem niestabilności politycznej na wschodnich granicach paktu NATO, do czego doprowadziła wewnętrzna sytuacja na Ukrainie.

Te wszystkie czynniki wzmacniane postawą społeczności Europy Zachodniej niezadowolonych z obecnego stanu rzeczy będzie wymuszać na przywódcach krajów UE zmianę postawy wobec szkodliwej dla nich polityki amerykańskiej.

Dopiero więc rozejście się priorytetów partnerów sojuszu północnoatlantyckiego może doprowadzić do tego, że Europa zacznie realizować swoje żywotne interesy polityczne.

Zaś obecnie takimi żywotnymi interesami są: pokój, zachowanie wewnętrznego ładu, rozwój gospodarczy oraz wymiana handlowa z Rosją i Wschodem na zasadach dobra wspólnego.

Na koniec tego wątku chciałem jeszcze zwrócić jeszcze uwagę na bardzo charakterystyczną sprawę, która polega na tym, że tak jak wcześniej ukraińskie władze usiłowały rozgrywać UE przeciwko Rosji, co pozwoliło im zakonserwować patologiczny układ panujący w kraju na ponad dwadzieścia lat z widocznym dzisiaj tragicznym tego stanu rzeczy skutkiem, to obecnie usiłuje robić to samo rozgrywając UE ze Stanami Zjednoczonymi.

Jeśli więc im skuteczniej uda się nadal prowadzić tą grę przez kijowskie władze, to w ostateczności doprowadzą one- tak jak poprzednio w rozgrywaniu UE z Rosją- do załamania się partnerskich stosunków na linii USA-UE.

Oczywiście polem konfliktu będzie Ukraina oraz sprzeczne interesy Stanów Zjednoczonych i UE wobec niej.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym sytuacja militarna w Donbasie nie uległa poprawie.

I tak, ukraińskie wojsko przez całą noc z piątku do soboty rano prowadziło ostrzał z kierunku Mariupola przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm zachodnich przedmieść miejscowości Komiternowo.

Następnie tuż po południu, około godziny 14:00, ukraińskie wojsko przeprowadziło ostrzał północnych przedmieść Gorłówki, a szczególnie rejon osiedla Zajcewo, gdzie w wyniku tego ostrzału została poważnie ranna 9-letnia dziewczynka. Obecnie przebywa ona w centralnej klinice miejskiej w Gorłówce gdzie poddano ją operacji usuwania odłamków.

Później, we wczesnych godzinach nocnych (około 21:00) ukraińscy żołnierze przeprowadzili ostrzał osiedla Trudowskoje leżącego na obrzeżach dzielnicy Piotrowskiej Doniecka.

W wyniku tego ostrzału zostały uszkodzone dwa domy jednorodzinne: przy ulicy Dżamila nr. 1 i ulicy Mamina-Sibiraka nr. 14. Ponadto od odniesionych w wyniku tego ostrzału ran zmarł 54-letni mężczyzna.

Niespokojnie również wczoraj było w rejonie frontu ługańskiego, gdzie ukraińskie wojsko, około godziny 16:50 przeprowadziło czterokrotnie ostrzał z opancerzonego wozu bojowego w stronę linii obronnych milicji ludowej ŁRL. Incydent miał miejsce w okolicy miejscowości Ługańskoje, z kierunku której ostrzelane zostało obrzeże wsi Kalinówka. Łącznie w dniu wczorajszym ukraińskie wojsko dopuściło się w rejonie kontrolowanym przez siły zbrojne ŁRL 36 incydentów naruszających warunki zawieszenia broni.

Przedwczoraj zaś na linii styku ukraińskie wojsko przeprowadziło prowokacyjne ćwiczenia strzeleckie przy użyciu czołgów T-64, opancerzonych wozów bojowych i moździerzy kaliber 120 mm.

***

Wczoraj w Kołomyi w wyniku nieostrożnego obchodzenia się z bronią został śmiertelnie postrzelony przez kolegą 21-letni Wasilij Łanowoj- członek oddziału zbrojnego organizacji ukraińskich nacjonalistów „Prawy Sektor”.

Prokuratura sprawcy śmiertelnego postrzału postawiła zarzut nieostrożnego obchodzenia się z bronią.

 

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck- grupa dzieci z miejscowości Ługańskoje odwiedziła wczoraj doniecki ogród botaniczny, a następnie udała się na seans filmowy do kina „Zwiezdoczka”.

Donieck- kompleks sportów lekkoatletycznych „Donieck”, gdzie wczoraj odbył się turniej dzieci i młodzieży. W zawodach tych wzięło ponad 300 dzieci w przedziale wiekowym 14-12 lat, które reprezentowały następujące miejscowości: Donieck, Makiejewkę, Gorłówkę, Charczysk, Jenakijewo, Torez oraz była również delegacja z ŁRL.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

***

 

 

Pozdrawiam.

Reklamy

117 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 7.02.2016r.- 354 dzień od nowego rozejmu.

 1. KONIECZNIE…………!!!!!

  Rząd PiS-u usprawiedliwia kult UPA na Ukrainie

  „W okolicznościach agresji rosyjskiej nie można odmawiać Ukrainie prawa do odwoływania się do przykładów patriotycznych postaw – takiej odpowiedzi udzielił resort spraw zagranicznych na interpelację posła Roberta Winnickiego dotyczącej kultu UPA na Ukrainie”

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/rzad-pis-u-usprawiedliwia-kult-upa-na-ukrainie

  Jak się mówi – spadła zasłona i to z dużym hukiem…

  Polubione przez 7 ludzi

  • Rzeź Polaków = patriotyczna postawa Ukraińców. Tak wynika z całości wypowiedzi ministra reprezentującego antypolskie interesy. Z tej wypowiedzi wynika, że minister usprawiedliwi i zaaprobuje wszystkie akty ludobójstwa jakie dokona Ukraina w imię „patriotyzmu”. Bożeee!

   Polubione przez 6 ludzi

  • Ta „obywatelska postawa” w prosty sposób prowadzi Ukrainę do ruiny. To „ukraińscy patrioci” są odpowiedzialni za wszystkie nieszczęścia które dzisiaj spotykają ten nieszczęsny kraj. Należy się tylko modlić o to żeby „polscy patrioci” nie zgotowali Polsce czegoś podobnego.
   PIS miało mandat zaufania ale już go nie ma. Na forach internetowych nie widać już wielkiej miłości do PIS. Jedyne na czym w tej chwili PIS może zdobywać punkty to niechęć do emigrantów. Program 500+ zacznie dzielić Polaków. Może być tak że i ciepłej wody w kranie zabraknie jeśli nie uda się zahamować wyprowadzania pieniędzy z kraju a szaleńcy z PIS nie przestaną wydawać. Bo wydawać nie swoje jest prosto, ale zarabianie jest znacznie trudniejsze.
   PIS liczy na współpracę z USA. To co ma łączyć Polskę z USA to współpraca wojskowa bo gospodarcza praktycznie nie istnieje. Tyle że co to za współpraca skoro amerykanie na wschodnią flankę mają przeznaczyć w przyszłym roku mniej niż 1 % swojego budżetu wojskowego.

   Polubione przez 6 ludzi

  • Te mapki pokazujące jak ukraińcy wraz z NATO napadają na Federacje – nie były snem zamroczonego alkoholem ukra, ale miały jakieś przesłanki. Mogą być pośrednim dowodem, że NATO taki scenariusz przewidywało i brało pod uwagę…

   Na nasze szczęście „nie pawiezło”…

   Polubione przez 2 ludzi

 2. Dla zainteresowanych, artykuł o żywieniu (czy raczej jego notorycznym braku) w „niezwyciężonej armii kijowskiej”. jak podsumowuje autor na końcu, ale co to może obchodzić generałów i polityków jedzących zwykłe żołnierskie jedzenie tylko raz do roku podczas „pokazowego show”. Sami jedzą w restauracjach, a na żywienie żołnierzy patrzą tylko jak na okazję do ubicia kolejnego interesu;
  http://www.from-ua.com/articles/369707-kak-nakormit-zaschitnika-otechestva.html

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Banderowski pomyleniec Jarosz (były lider ‚Prawego sektora”) podczas swojego „występu” w Mariupolu zapowiedział (nie pierwszy juz raz) że Krym i Donbas zostanie przyłączony do Ukrainy i to nie tylko za pomocą „środków dyplomatycznych”. Jednak „łaskawie” stwierdził ze rosyjskiego Kubania domagać sie nie będzie…
  http://dnr-news.com/dnr/29778-yarosh-zayavil-chto-vernet-donbass-i-krym-i-ne-tolko-diplomaticheskim-putem.html
  Dla przypomnienia, za co jarosza wywalili z ‚Prawego sektora”, choc sam opowiada że się „zwolnił”. Rozkradł fundusze i środki jakie na jego organizacje przekazała diaspora ukraińska z Kanady i USA;
  http://whoswhos.org/120913-yarosh-vor-samyiy-glavnyiy-pravosek-kral-dengi-ukrainskoy-diasporyi/
  „Sława Ukrainie! Worom sława!’…

  Polubione przez 7 ludzi

 4. Ukraińców ci u nas dostatek a nawet zdecydowanie nadmiar.
  Pomimo stworzenia przez władze Polski prawnych możliwości przybycia do nas ogromnych rzesz, codziennie wielu usiłuje przekroczyć nielegalnie granicę. Np. na podstawie sfałszowanych dokumentów dot. oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy.
  Dopiero od bardzo niedawna (rzędu 1-2 mies.) na oficjalnej stronie Straży Granicznej podawane są informacje o usiłowaniu nielegalnego przekroczenia naszych granic. Jak wynika z ostatnich danych – z Ukrainy uciekają wszyscy – nie tylko młodzi. Ostatnio były to kobiety w wieku 55-61 lat, zatrzymane w związku z fałszywymi dokumentami.

  http://strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/2917,Falszywe-oswiadczenia-o-zamiarze-powierzenia-wykonywania-pracy.html

  Funkcjonariusze SG rozbili zorganizowaną międzynarodową grupę przestępczą, zajmującą się organizowaniem nielegalnej migracji cudzoziemcom pochodzącym z państw arabskich. Trasa wiodła przez Polskę. Szefem był Syryjczyk i jego polska żona a bazą ich mieszkanie w Krakowie. Do grupy należeli polscy kierowcy przewożący migrantów.
  http://strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/2896,Akt-oskarzenia-przeciwko-czlonkom-miedzynarodowej-zorganizowanej-grupy-przestepc.html

  Linkowałam już kiedyś sprawozdanie z posiedzenia komisji sejmowej, na którym to posiedzeniu Komendant Główny SG mówił o udziale działaczy polskich klubów sportowych w nielegalnym przerzucie imigrantów.
  Bez komentarza.

  Polubione przez 6 ludzi

   • Oj, nie tylko chodzi o Ukrainę. Obecna koalicja nie może sobie pozwolić na rozsierdzenie do reszty wyborców po tym, jak ujawniono skandale w wymiarze sprawiedliwości, a rząd okazuje bezradność w sprawie napływającej fali imigrantów. Ostatnie sondaże wskazują, że około 30% wyborców rozważa zagłosowanie na PVV Wildersa, a jeśli po drodze coś się jeszcze wydarzy to może dojść do sytuacji, że odrzucany przez wszystkie pozostałe partie Wilders dostanie większość w parlamencie i sam sobie stworzy rząd. Dlatego Rutte i szefowie innych partii nie chcą zmniejszać swoich szans w przyszłych wyborach i wolą mieć podkładkę w Brukseli – „chcieliśmy, no ale demokratycznie nas przegłosowano”. Powoli wraca normalność.

    Polubione przez 4 ludzi

 5. Artykuł z holenderskiego portalu, o tym że Ukraińcy zostali złapani na kłamstwie w sprawie lotu MH17, czyli mieli przekazac Holandii że w lipcu 2014 roku kiedy doszło do tragedii na Donbasie, mieli podac że ich stacje radarowe nie działały ponieważ były poddawane jakoby konserwacji. Natomiast nic nie ma o tym w oficjalnym raporcie, a także nic nie wie o tym Eurocontrol, europejska organizacja ds. bezpieczeństwa żeglugi powietrznej do której takie „konserwacje” nalezy zgłaszać;
  http://www.elsevier.nl/Nederland/achtergrond/2016/2/MH17-is-Oekraine-verstrikt-geraakt-in-eigen-leugens-2756636W/
  Niestety artykuł jest po holendersku, więc tłumaczenie z „automatu”…

  Polubione przez 8 ludzi

 6. Takie coś z Łoneta
  „Na linii frontu”. Jednoznaczna deklaracja armii USA ws. Europy. Apel do Pentagonu przyniósł pożądane skutki
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/na-linii-frontu-jednoznaczna-deklaracja-armii-usa-ws-europy-apel-do-pentagonu/wvlxg4

  Oczywiście najlepsze są komentarze.

  ~Paweł : Ja żyłem z handlu z Rosją , jeździłem tam i na Ukrainę praktycznie co tydzień przez prawie 4 lata ; kupiłem sobie mieszkanie w Warszawie , samochód , wszystko bez kredytu ; teraż wszystko się zawaliło , żyję juz prawie rok z ” rosyjskich ” pieniędzy ; jestem wściekły na te ekonomiczna wojnę jaka mój kraj wypowiedział Rosji , śmieszy mnie ze każą nam popierać samozwanczy rząd Ukrainy wyłoniony na ulicy i coś bredza o demokracji , śmieszy mnie ze każą mi dobrze wypowiadać się o „demokratycznej ” Ukrainie gdzie 3 najważniejszych Ministrów to Litwin , Amerykanka i Gruzin …gdzie nie podejmie się żadnej poważnej decyzji bez aprobaty pana Biedena latającego ciągle do Kijowa ; ja w Rosji mam wielu znajomych ; nikt mnie nie zmusi bym walczył z bandytami amerykańskimi przeciwko nim chociaż mam doświadczenie bojowe bo byłem w komandosach ; nikt mnie nie zmusi bym pod płaszczykiem demokracji przyłożył się do planu napaści na Rosję o ogabienia jej z surowców o czym marzy USA ze swoją wirtualna gospodarka ; Syria , Libia , Tunezja Irak … ile jeszcze amerykańskie świnie jesteście zniszczyć w imię waszego chorego stylu życia … zwiń

  ~abadon : USA to brudny, skorumpowany system, który prowadzi „niekończącą się wojnę przeciwko krajom, które nikomu nie zagrażają, ryzykując rozprzestrzenianie się konfliktów, gwałcąc je i plądrując, wykorzystując ich ludność, kradnąc zasoby naturalne oraz narzucając prawo policyjne i wspierając korporacje w celu stworzenia społecznej sprawiedliwości analogicznej do tej, z którą mamy do czynienia
  Ameryka to pozór demokracji
  ale jest nawet gorzej, ponieważ ona dosłownie prowadzi wojnę z ludzkością. I jeżeli nawet przejdzie to kiedykolwiek w bezpośrednią konfrontację z inną potęgą nuklearną jak na przykład Rosja, będzie to kurtyna dla nas wszystkich. To jest największe niebezpieczeństwo, Ameryka to największe niebezpieczeństwo dla pokoju na świecie i przeżycia ludzkości zwiń

  ~Apacz Winetou : Naród rosyjski nigdy, nigdy nie był antypolski. Rosja uratowała przygarniając do siebie i dając im równe prawa wiele małych narodów. Np. car gruziński prosił cara rosyjskiego o przyłączenie Gruzji do Imperium aby Turcy nie wyrżnęli Gruzinów tak jak potem Ormian (jedno z większych ludobójstw w historii). Chmielnicki prosił uniżenie cara rosyjskiego o przyłączenie Ukrainy do Rosji aby ją ratować od Tatarów i Polaków. Rosja walczyła z Turcja (kilkanaście wojen) ratując przy tym biologicznie wiele małych kaukaskich narodów i ratując Europę Zachodnia od inwazji Islamu (nasz Sobieski raz, ale tez uratował). W carskiej Rosji i w ZSRR te małe narody nie wyginęły, a ich podstawa biologiczna znacząco wzrosła, wielu narodom na Syberii i Azji Środkowej Rosjanie stworzyli alfabet i piśmiennictwo, wspomagali ich tradycje. W czasie najgorszej sytuacji na frontach w II WŚ, Stalin wydał dekret aby nie brać do wojska mężczyzn z tych małych narodów aby nie wyginęły biologicznie. W Rosji rządzili i Gruzini i Ukraińcy; Polacy – Czartoryski, Rokossowski, Dzierżyński zajmowali najwyższe funkcje. Rosjanie to naród, który na przestrzeni swojej historii, nauczył się z innymi żyć po ludzku; doceniać i szanować inne narody
  W ZSSR słabe cywilizacyjnie kulturowo i przemysłowo azjatyckie narody: Turkmeni, Kirgizi, Tadżycy, Kazachowie mieli swoje wielkie republiki, które będąc w wielkim organizmie gospodarczym rozkwitały cywilizacyjnie i przemysłowo; dziś upadają. Gdy w latach 80-tych Breżniew był z wizytą w Polsce, w swoim przemówieniu powiedział: ‘naród radziecki, jest dumny z przyjaźni z polskim narodem – narodem 1000-letniej historii..”. Tak nie powiedział i nie powie żaden Zachodni przywódca.
  Projekt rozbioru Polski narodził się po wybuchu wojny rosyjsko-tureckiej w 1768 w głowie kanclerza austriackiego Kaunitza. Rozbiorów Polski dokonali nie Rosjanie a trzech niemieckich monarchów: król Prus Fryderyk II, cesarzowa Austrii Maria Teresa i Niemka ze Szczecina Zofia Anhalt-Zerbst (Katarzyna II, która nie umiała słowa po rosyjsku). To żywioł niemiecki, nie Rosjanie, zniszczył wtedy Polskę. Teraz też.

  W Warszawie car założył i zbudował Uniwersytet Warszawski i Politechnikę Warszawską ( tak, te budynki pochodzą z czasów caratu) aby Polacy mogli się kształcić. Niemcy budowali w Polsce tylko obozy zagłady, a polskich profesorów wyłapywali i eksterminowali (Kraków, Wielkopolska, Lwów i in. osrodki), byliśmy dla nich untermensch’e (podludzie); podobnie robili banderowcy.
  Gdyby Rosjanie w 1944 roku zatrzymali się na Zbruczu i Niemnie, szaulisi i banderowcy dorżnęli by Nas aż za Kraków a dalej był Oświęcim, gdzie Niemcy spalili by Nas zaraz po Żydach. „W związku z sukcesami wojsk sowieckich konieczne jest przyspieszenie likwidacji Polaków, muszą zostać całkowicie zgładzeni, ich wioski spalone (…) ludność polską należy zniszczyć.”(Roman Szuchewycz, Dowódca UPA, rozkaz z 1944 r.). Żaden Zachód i żadna AK by Nas nie obroniła (ilu Polaków oni uratowali, np. na tymże Wołyniu ? a rzezie trwały 2 lata).
  W 45 roku gdy Rosjanie i Polacy zdobywali Reichstag i Kancelarie Rzeszy bronili go nie Niemcy ale ponad 800 francuskich esesmanów z liczącej 7300 ludzi Brygady Grenadierów SS (1 francuska) „Charlemagne”. Od Churchilla Anders usłyszał tylko: „Może Pan zabierać swoich żołnierzy, nie jesteście Nam już potrzebni.” Na paradzie zwycięstwa w Londynie, maszerowali Ghurkowie z Nepalu i wielbłądy a ani jednego Polaka nie zaprosili. Paradą zwycięstwa w Moskwie dowodził 100 % Polak urodzony w Warszawie K. Rokossowski i brały w niej udział jednostki polskie.
  Amerykanie mając lotnictwo strategiczne dalekiego zasiegu (bombardowali pola naftowe w Ploeszti w Rumunii) mogli zbombardować tory dojazdowe i infrastrukturę Oświęcimia (wiedzieli doskonale o rozgrywającej się tam tragedii). Nie zrobili tego bojąc się o zniszczenia bo obok była duża fabryka chemiczna IG Farben (obecnie Zakłady Chemiczne Oświęcim), w której największe udziały miał amerykański Standard Oil (są o tym materiały w bibliotekach amerykańskich uniwersytetów).
  Po II wojnie, tylko dzięki Rosji uzyskaliśmy b. dobre granice bez mniejszości narodowych (to olbrzymia zaleta dla państwa) z olbrzymią linią brzegową; przez 45 lat sprzedawali nam ropę i gaz po b. preferencyjnych cenach, mogliśmy odbudować kraj i stworzyć kilka gałęzi polskiego przemysłu (tysiące nowych, polskich zakładów przemysłowych, jako podstawa bytu narodowego), biologicznie przybyło nas kilkanaście milionów. Było to odrodzenie nacji, nie eksterminacja. Nie, Niemcy nie pomogą Nam drugiej Nowej Huty zbudować, co najwyżej drogę dojazdową do jakiegoś zakładu polskiego jak go wcześniej wykupią.
  W Ameryce z wielkich milionowych plemion Indian, zostało dziś kilku, których w cyrku pokazują, albo siedzą w rezerwatach po kilkaset szt. Rozpili i wystrzelali te dzielne plemiona Indiańskie, a potem Hollywood robił o tym jeszcze filmy, żeby jeszcze na ich tragedii kasy dorobić. Ameryka ma w swojej historii (nowożytnej historii) kilkaset lat niewolnictwa murzynów i ich strasznego wyzysku, a jeszcze w 60-tych latach panowała tam usankcjonowana segregacja rasowa. USA, Kanada i Ukraina nie podpisały niedawną (sprzed kilku miesięcy) ustawę antyfaszystowską zgłoszoną w ONZ. Członkowie SS (von Braun i inni) zamiast być osądzeni tworzyli amerykański program rakietowy.
  Kilka lat temu USA wyciągnęły na forum polityki europejskiej i finansują najbardziej bestialską i nieludzką formę faszyzmu – banderyzm, nie licząc się zupełnie z odczuciami i historią innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej: Polaków, Rosjan, Czechów, Słowaków, Białorusinów, dla których ta ideologia jednoznacznie jest związaną z ludobójstwem i eksterminacją w czystej postaci.
  To nie Rosja przez wieki pchała się na Zachód, to Zachód zawsze chciał podbić i zniszczyć Rosję. Wielonarodowe armie Napoleona i Hitlera szły na Moskwę. To nie sam Hitler i Niemcy szli na Rosję, to szła cala Europa; były w tej armii dywizje rumuńskie, węgierskie, włoskie byli esesmani Francuzi, Hiszpanie, nawet Szwedzi; jedynie Serbowie, Grecy i Polacy (Rosjanie o tym pamiętają) nie mieli swoich jednostek w armii Hitlera. I to nie była wojna o terytorium tylko, to była wojna aby zniszczyć całkowicie ten dzielny naród i jego państwo. Nie udało im się to. I teraz tez się nie uda. Co daj Boże. zwiń

  Polubione przez 8 ludzi

  • Kliknąłem „opublikuj” i nie dopisałem, że ten ostatni komentarz (Apacza) od dawna pojawia się na Onecie. Zawsze miał masę „czerwonych łapek”. Od pewnego czasu przeważają „zielone”

   Polubione przez 6 ludzi

  • Trzeba byc głupkiem na miare henzela z „ONETischer Beobachter” żeby wypisywać takie dyrdymały. Przecież w USA zbliżają się wybory, jeżeli Demokraci chcą dalej rządzić to muszą się wykazać „aktywnościa” w dyplomacji światowej, dlatego będą teraz obiecywać co się tylko da..

   Polubione przez 4 ludzi

 7. Kandydatką z Ukrainy na Eurowizję 2016 ma zostać niejaka Jamila (Dżamila), „”Tatarka Krymska” (z matki Ormianki), której ojciec jest członkiem tzw. Medżlisu Krymskotatarskiego (dlatego też jak sama mówi jej „autorytetami” są, oprócz rodziców jest Mustafa Dżemilew oraz Refat Czubarow). Ma wykonać pieśń o „najeździe Armii Czerwowej na Krym w 1944 roku’ (i jeszcze Hitler się przez nich zastrzelił)…
  http://general-ivanoff.livejournal.com/315254.html
  Ps. Ma jeszcze dodatkowo bardzo ważny w dzisiejszych pomylonych czasach ATUT, podobno jest „tęczowa” (LGBT)…

  Polubione przez 5 ludzi

 8. Niedziela się kończy, Jutro „czeba” (tak mawiał w poniedziałki mój znajomy) do pracy. Ja akurat mam wolne, więc siedzę sobie przed komputerem z kolejnym kuflem piwa w ręku – Panie Mania, nie banuj 🙂 – i między przeglądaniem nie zawsze optymistycznych (a przeważnie przygniatających) „niusów” słucham pięknych „ukraińskich” pieśni, którymi chciałbym się z Państwem podzielić.

  Na początek coś polsko-ukraińskiego z 1969 roku, czyli „Rudy gość”
  .https://www.youtube.com/watch?v=mJVZxzqxA6E
  a potem, klasyk klasyków – tego wykonania nie słyszałem wcześniej
  .https://www.youtube.com/watch?v=PG28NYDhf30

  Polubione przez 5 ludzi

 9. „Zdrada” w wykonaniu zdymisjonowanego ministra rozwoju gospodarczego Ukraina Aivarasa Abromaviciusa. Po jego spektakularnym ustąpieniu zareagowały rynki finansowe..gwałtownym spadkiem wartości ukraińskich obligacji krótkoterminowych (do 2019 roku). Jak się okazuje jednak Abromovicius mieszkał w Moskwie i był zatrudniony w firmie East Capital, zarządzającej aktywami, której biura znajdują się w centrum biznesowym oddalonym 500 metrów od Kremla…
  http://viribusunitis1.livejournal.com/1070377.html
  >https://media1.giphy.com/media/isP4TLqhjm3zq/200.gif

  Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.