Wojna domowa na Ukrainie 10.02.2016r.- 357 dzień od nowego rozejmu.


„Stołówka” ukraińskich żołnierzy z 53 zmechanizowanej brygady w miejscu zakwaterowania w rejonie strefy operacji ATO- życzę smacznego.

Po poniedziałkowym oskarżeniu Rosji przez niemiecką kanclerz Angelę Merkel w czasie jej wizyty w Turcji, o wywołanie przez nią kolejnej fali uchodźców z Syrii, głos zabrał również w tej sprawie przewodniczący Rady Europy Donald Tusk.

 

„Rosyjskie naloty w Syrii pogarszają i tak złą sytuację, pomagając prezydentowi Baszarowi el-Asadowi, osłabiają umiarkowaną opozycję i wyzwalając kolejne fale uchodźców zmierzających do Europy”– oświadczył wczoraj przewodniczący Rady Europy (RE).

Jak z tego krótkiego cytatu można się dowiedzieć, przewodniczącego RE bardzo niepokoi fakt, że Rosja poprzez podejmowane działania militarne pomaga legalnym władzom w Syrii „osłabiać umiarkowaną opozycję”.

Czy z tego można rozumieć, że ugrupowania zbrojne Państwa Islamskiego, które są najbardziej liczne, najlepiej uzbrojone i wyszkolone oraz najbardziej zdeterminowane i bezwzględne w walce z legalnymi władzami Syrii, są tą „umiarkowaną opozycją” o jakiej wspomniał przewodniczący RE?

Aby lepiej zrozumieć problem z kim walczą syryjskie rządowe siły zbrojne warto zapoznać się z tekstem pod poniższym linkiem, w jego części 3 pt. „Strony konfliktu”.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_domowa_w_Syrii

Kolejną kwestią poruszoną przez przewodniczącego RE, jest sprawa wywołanej jakoby przez rosyjskie bombardowania miasta Allepo kolejnej fali uchodźców z Syrii.

Otóż problem nielegalnej emigracji z terenów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, nie zaistniał z chwilą rozpoczęcia bombardowań pozycji bojowników Państwa Islamskiego przez rosyjskie lotnictwo.

Bo jest to zjawisko, które trwa już od kilkudziesięciu lat, a rozpoczęło się po II Wojnie Światowej, zaś uległo dynamicznemu przyśpieszeniu w czasie trwania wojen domowych w ramach prowadzonej przez rządy zachodnie tzw. operacji „Arabska Wiosna”, która jest ciągle  prowadzona od początku obecnej dekady.

I tak, np. już w 2011 roku Włochy przyjęły 61 tys. uchodźców z Północnej Afryki, zaś w roku następnym liczba uchodźców z tego samego obszaru wzrosła do 170 tysięcy, z czego 140 tys. pochodziło z Libii. Kolejną dużą grupę stanowią uchodźcy z Erytrei, których ilość ocenia się na 1/3 ogólnej liczby przybyłych do Włoch.

Jeśli zaś chodzi o emigrantów, którzy dostali się do Europy w 2104 roku drogą morską, to ci którzy pochodzili z Syrii stanowili niecałe 1/3 ich łącznej liczby.

Dodam, że po przeanalizowaniu za okres od 1 stycznia do 31 lipca 2015 roku pochodzenia uchodźców, którym udało się dotrzeć do Niemiec, to na ogólną ich liczbę  195 723 osób, pochodzących z Syrii było tylko 21,5%, pozostali pochodzili z: Kosowa 15,3%, Albanii 15%, Serbii 5,9%, Iraku 5,4%, Afganistanu 5,2%, Macedonii 2,8%, z Erytrei 2,5%, Pakistanu 1,7% oraz Nigerii 1,7%.

Jak z powyższych danych widać zdecydowana większość uchodźców pochodziła z krajów, w których amerykańskie siły zbrojne wraz z sojusznikami z NATO prowadziły, bądź nadal prowadzą operacje militarne pod pretekstem walki z arabskim terroryzmem lub też w imię zaprowadzenia tam standardów demokracji.

Jak więc można oskarżać Rosję o wywołanie chaosu migracyjnego, jeśli on trwa już od wielu lat wcześniej, tym bardziej, że to nie Rosja rozpoczęła wojnę domową w Syrii, tylko koalicja państw mianujących się „Przyjaciółmi Syrii”, a więc to podjęte przez nich działania są przyczyną tego co tak obecnie przeraża liderów najbogatszych krajów UE.

I oczywiście o to powinni mieć pretensję sami do siebie, że nie przewidzieli skutków podejmowanych wcześniej kroków.

Dodam jeszcze, że przewodniczący KE oraz inni liderzy państw UE nigdy nie zainteresowali się problemem innych uchodźców, którzy w obawie o własne życie zmuszeni zostali do ucieczki z Donbasu poddanego operacji antyterrorystycznej przez ukraińskie rządowe siły zbrojne do Rosji, a liczba ta była niemała i w szczycie dochodziła do około 1 miliona osób.

Czy ktokolwiek wtedy interesował się losem tych ludzi, apelował o powstrzymanie wojennego szaleństwa ukraińskich oddziałów pacyfikacyjnych, no i oczywiście zajmował się kosztami jakie zmuszona była ponieść Rosja, aby zapewnić tym ludziom warunki do życia?

Otóż wtedy było cicho na ten temat, chociaż tak ucieczka z własnego kraju ludzi Donbasu jak i obecna emigracja ludów Północnej Afryki, Bałkanów i Bliskiego Wschodu jest wynikiem działań politycznych jakie podjęły na tych terenach kraje broniące z założenia demokracji i praw człowieka.

Tak więc i oskarżanie Rosji przez Angelę Merkel- i wtórującemu jej przewodniczącemu KE Donaldowi Tuskowi- o wywołanie kryzysu migracyjnego jest kolejnym oszustwem mającym na celu ukrycie rzeczywistych sprawców tego zjawiska.

Dlatego też słowa Donalda Tuska o tym, że: „zdobywanie terenu przez krwawy reżim Asada, tracenie terenu przez umiarkowaną opozycje syryjską i ucieczka kolejnych tysięcy ludzi w kierunku Turcji i do Europy” jest zwykłym pustosłowiem bez żadnego znaczenia, bo proces jaki rozpoczął się wraz z „Arabską Wiosną” jest falą, której nikt na drodze pokojowej nie będzie wstanie powstrzymać. Zresztą sam Donald Tusk stojąc jeszcze na czele polskiego rządu osobiście się do tej sytuacji przyczynił, a dziś ją krytykuje przerzucając odpowiedzialność na Rosję.

I jednocześnie- co jest ważniejsze- problem zalewem kolejnych fal uchodźców w niektórych krajach UE grozi konsekwencją rozpadu UE na poszczególne jej części skąłdowe, które będą bronić swoich granic przed dalszym ich napływem.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kryzys_migracyjny_w_Europie

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Przyjaciele-Syrii-uzgodnili-pilna-pomoc-wojskowa-dla-powstancow,wid,15755480,wiadomosc.html?ticaid=11674b

Na koniec tego wątku jeszcze zamieszczę dość interesującą mapkę z 2008 roku i artykuł analityczny, który omawia sytuację geostrategiczną w Europie z tego samego roku:

http://www.limesonline.com/lincubo-di-obama-eurussia/1153

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Po dwóch dniach względnego uspokojenia się sytuacji militarnej w Donbasie w dniu wczorajszym nastąpił lekki wzrost eskalacji konfliktu.

I tak już w godzinach popołudniowych, od około 16:40, ukraińscy żołnierze przy wsparciu ostrzałem moździerzy kaliber 120 mm, ciężkich karabinów maszynowych, granatników i ręcznej broni maszynowej dokonało ataku siłami piechoty na linie obronne sił powstańczych na odcinku pomiędzy miejscowościami Krasnogorowka-Staromichaiłowka i Marinka-Aleksandrowka-Trudowskaja. Po ciężkich walkach próba tego ataku zakończyła się niepowodzeniem.

Wczoraj też na docinku frontu południowego, w rejonie Mariupola, ukraińskie wojsko przeprowadziło intensywny ostrzał przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm miejscowości Komiternowo, zmuszając mieszkańców do ukrycia się na noc w piwnicach i prowizorycznych schronach.

Dziś rano, około godziny 09:00 czasu lokalnego, w pobliżu ukraińskiego punktu kontrolnego pomiędzy DRL, a terenem znajdującym się pod kontrolą ukraińskich sił zbrojnych w okolicy miejscowości Nowomichaiłowki nastąpił wybuch miny pod busem przewożącym ludzi. Według wstępnych doniesień na miejscu zginęły trzy osoby, zaś całkowita liczba ofiar dotychczas nie jest znana.

 

***

Wczoraj w Krzywym Rogu została zatrzymana przez ukraińską policję 40-letnia kobieta, która usiłowała sprzedać pistolet wraz z 44 sztukami amunicji kaliber 7,65 mm.

Jak tłumaczyła się zatrzymana: broń i amunicję otrzymała w celu sprzedaży jej od swego znajomego, u którego sprząta mieszkanie.

Na poligonie Międzynarodowego Centrum Przywracania Pokoju i Bezpieczeństwa Narodowej Akademii Wojsk Lądowych im. Sachajdacznego trwają obecnie ćwiczenia z udziałem zmechanizowanych jednostek sił zbrojnych Ukrainy pod okiem instruktorów wojskowych z USA, Kanady i Litwy.

Celem ćwiczeń jest doskonalenie posługiwania się mapami, obserwacja pola bitwy i sterowanie ogniem artylerii i lotnictwa w ramach szkolenia wojsk biorących udział w tzw. operacji antyterrorystycznej (ATO).

„Za każdym razem zagraniczni instruktorzy zmieniają miejsce szkolenia i warunki terenowe. Dowódcy uczą się efektywnego zarządzania żołnierzami, w ten sposób aby zamiast narażać swoje życie szybko potrafili zidentyfikować i uderzyć w najbardziej niebezpieczne cele (…) Zagraniczni koledzy mają opracowane wiele interesujących technik. Szczególnie, jak nauczyć żołnierza ukryć się w otwartym ternie przed ostrzałem wroga. Również nasi żołnierze uczą się poruszania po polu walki. Uczą się prawidłowo biegać, padać i reagować nie tylko w celu ochrony własnego życia, ale aby wygrać. Nie wszystkie rozwiązania natowskie odpowiadają naszej specyfice, dlatego też wspólnie wypracowujemy nowe techniki walki”– napisano w komunikacie ukraińskiego MON.

„Z pomocą zagranicznych instruktorów prowadzimy ćwiczenia w zakresie walki zespołowej i indywidualnej według standardów NATO, jesteśmy zainteresowani współpracą szczególnie z Amerykanami, bo większość z nich walczyła wcześniej w gorących punktach i przekazują nam wiedzę na podstawie własnego doświadczenia bojowego”– powiedział dowódca ukraińskiego plutonu zmechanizowanego o ps. „John”.

 

Na koniec kilka zdjęć:

Krzywy Róg- skonfiskowany pistolet i amunicja podczas usiłowania sprzedaży przez nieujawnioną z nazwiska 40-letnią kobietę.

Ćwiczenia poligonowe ukraińskich żołnierzy sił ATO pod kierunkiem zagranicznych instruktorów.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

126 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 10.02.2016r.- 357 dzień od nowego rozejmu.

 1. A mówi się że to Chińczycy to najwięksi „kopiści na świecie”. Władze Ukrainy chca wprowadzić przepisy pozbawiające obywatelstwa za „terroryzm i nienawiśc do własnego państwa’ powołując się na podobne ustawodawstwo istniejące we Francji;
  https://russian.rt.com/article/147562
  Ps. Ukraina to największa imitacja państwa w Europie, a być może i na świecie. Imitacja w której zamiast skopiować wszystko co normalnie funkcjonuje w każdym państwie, SKOPIOWANO WSZYSTKIE MOŻLIWE PATOLOGIE JE DRĄŻĄCE…

  Polubione przez 7 ludzi

  • Największym problemem ukraińskiego wojska jest to, ze wszystkie wyżej wspomniane „zabawki” są niezwykle skomplikowane i ich opanowanie przerasta możliwości percepcji przecietnego upadlińca. A NATO nie ma na wyposażeniu wideł, siekier i cepów…
   I to jest przyczyna klęski ukrów!

   Polubione przez 2 ludzi

 2. Był lider frakcji banderowskiej „Swobody” w Radzie Miejskiej Kijowa Syrotiuk zażądał by zakazano na Ukrainie używanie języka rosyjskiego 9″języka bydła” jak miał się wyrazić), a posługujących się nim urzędników władz ukraińskich, m.in. Saakaszwilego i Awakowa wyrzucić z kraju jeżeli nie chcą się nauczyć języka ukraińskiego;
  http://riafan.ru/501646-kievskii-deputat-pro-russkii-yazyk-nuzhno-zapretit-yazyk-bydla

  Polubione przez 6 ludzi

  • Najlepiej posługują się językiem ukraińskim ci, którzy zakończyli edukację co najwyżej na szkole podstawowej.

   A więc wszystkich innych należałoby przegonić i wtedy pozostaliby sami swoi- szczęśliwi, bo mało rozgarnięci.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 5 ludzi

 3. Daaaawno mnie tu nie było. Otworzyłem na „chybił – trafił” … pod datą 04.02. i cóż
  „widziem proszę Państwa” – notorycznie atakujący moją skromną osobę, duet
  @maniaprzepraszania and @jakiśberet – po prostu POLEGŁ! NIE DO WIARY.
  To dobry prognostyk na przyszłość. Tak a propo’s ,ten beret” NIGDY nie wzbudzał
  u mnie zaufania…co starsi stażem mogą zaświadczyć.
  Nigdy nie zależało mi na biciu piany…są osoby do których intuicyjnie na odległość
  „czujemy antypatię”, taką był niejaki ‚beret”, usiłujący za wszelką cenę „zaskarbić sobie przychylność
  „niektórych tu” by móc swobodnie trollować!!

  Polubione przez 2 ludzi

   • -bo też „polegniesz” jak niejaki „beret” – … czy groźba?. Sądziłem od zawsze, że MY – TU piętnujemy
    totalną przemoc, napiszę inaczej – postawy sensu stricto – zbliżone mentalnie do „tego’
    co tak słusznie krytykujemy nad Dnieprem, z czysto humanistycznego punktu widzenia.
    Na dziś proponuję więcej taktu i umiaru.Przeanalizuj zawartość merytoryczną nim „wskoczysz”
    na klawiaturę. Wszak myślenie – ma przyszłość, nie tylko linkowanie… 🙂

    Polubione przez 1 osoba

     • нет,нет – не угадал – 🙂 Zapewniam, iż to tylko twoje insynuacje…a może niekoniecznie,
      „zdrowa” fantazja i wyobraźnia – wiedzie na manowce.NIGDY nic nie napisałem na „Neonie”.
      NIGDY , NIGDZIE, NIKT nie zbanował mojej skromnej osoby.
      Po prostu weź się w garść! Wiem że to jest przykre, lecz „ktoś” musi ci powiedzieć….
      ZAWSZE SZANUJ ADWERSARZA -(nawet w stosunku do przeciwnika należy zachować „jakieś” minimum taktu i zwykłej kindersztuby – woot!) tylko tyle i aż tyle.
      Sądzę że leży to w zakresie twoich możliwości intelektualnych – inaczej samoczynnie
      dyskwalifikujesz (się).
      Ps.Prowadzimy jałowy spór z którego naprawdę nic nie wynika, oczywiście po za
      ‚programowymi ” złosliwościami…

      Polubione przez 1 osoba

     • Coś długa nad tym myślałeś „jaksiętamterazprzezwałeś” więc daj sobie spokój z osobistymi wycieczkami, które sam zacząłes. JA UWAŻAM TEMAT Z TOBĄ ZA ZAKOŃCZONY, A JEŻELI DALEJ BĘDZIE „NA MNIE JECHAŁ” POPROSZĘ PO PROSTU O WYBRANIE POMIĘDZY MNĄ A TOBĄ I NA TYM SIĘ SKOŃCZY. I nie sil się na znajomość rosyjskiego bo po prostu jesteś żałosny. Dobranoc…

      Polubione przez 2 ludzi

 4. Minister finansów Ukrainy Jaresko wyliczyła że w 2016 roku Ukraina powinna otrzymać od 8 do 10 mld dolarów „pomocy finansowej”, „Ukraina spodziewa się otrzymać od 8 do 10 miliardów dolarów w 2016 roku na potrzeby budżetu i inwestycji…Więcej pieniędzy z Japonii, Szwajcarii, Unii Europejskiej, POLSKI, Niemcy, EBOR, EBI i Banku Światowego. Największa kwotę Ukraina otrzyma od MFW, 5,8 mld, od USA 1 miliard dolarów, a od UE 1,2 mld”;
  http://www.epravda.com.ua/news/2016/02/10/580846/
  Ps. Bardzo mnie niepokoi że Polska została wymieniona osobno jako JEDEN Z GŁÓWNYCH DONATORÓW TEGO „CYRKU ODMIEŃCÓW”…

  Polubione przez 7 ludzi

 5. Ockneli się ?
  Newsweek ostrzega.
  Program Międzynarodowego Funduszu Walutowego dla Ukrainy jest zagrożony. Rząd w Kijowie musi wdrożyć konieczne reformy. Inaczej Ukrainę czeka bankructwo.
  Warto wysłuchać co mówi dziennikarz powiązany z tym medium
  http://swiat.newsweek.pl/sytuacja-na-ukrainie-czy-kraj-upadnie-grozi-mu-bankructwo,artykuly,379365,1.html
  Ciekawy tekst z nowin (regionalna POLSKA gazeta).
  Na wschodniej granicy powinien powstać przynajmniej trzymetrowy płot, który pomógłby nam powstrzymać falę uchodźców – powiedział wczoraj w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie dr Andrzej Zapałowski z Przemyśla. Straż Graniczna: granica jest dobrze chroniona, możemy czuć się bezpieczni.
  http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/podkarpacie/art/9382188,nie-mamy-plotu-na-granicy-z-ukraina-grozi-nam-fala-uchodzcow,id,t.html

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Opłaty przewozowe za transport kolejowy na Ukrainie wzrosną o 15%. To i tak mniej niż chcieli przewoźnicy (podwyżka opłat o 30% od stycznia i o 15% od czerwca), ale wyższe opłaty zrujnowałyby przemysł ciężki na Ukrainie i rolnictwo.
  http://n-auditor.com.ua/en/novini-2/item/35886-%E2%80%9Cukrzaliznytsia%E2%80%9D-wants-to-raise-rail-freight-rates-by-15.html
  Dla ciekawych: kurs hrywny
  http://n-auditor.com.ua/en/novini-2/item/35761-foreign-exchange-market-indicators-as-at-february-8,-2016.html
  Jaresko planuje budżet na rok ….2017.
  Z fusów będzie wróżyła czy co? Ogólne jakieś przymiarki można robić, ale nie da się (szczególnie w tak niestabilnym gospodarczo kraju) przygotować ad hoc budżetu państwa na rok do przodu.
  http://n-auditor.com.ua/en/novini-2/item/35845-yaresko-ministry-of-finance-already-starts-to-draw-up-budget-%E2%80%93-2017.html
  Pamiętacie państwo pożyczkę jaką pani Kopacz dała Ukrainie w wysokości 100 mln euro? Otóż 60% środków z tej kwoty miało zostać zlecone polskim firmom. Tymczasem po wielu miesiącach wychodzi na to, że… strona Ukraińska nie ma ŻADNYCH konkretnych projektów sposobów na wydatkowanie otrzymanych środków.
  http://n-auditor.com.ua/en/novini-2/item/35885-polish-side-expects-from-ukraine-concrete-proposals-on-eur-100-mln-loan-use.html
  Po wypowiedzi szefowej MFW oprocentowanie obligacji ukraińskich spadły o 2%. Teraz jeszcze ciężej będzie ukraińskiemu państwu pozyskać pożyczki od prywatnych inwestorów.
  A propos, ostatnio szefowa NBU chwaliła się ,że ostatnia aukcja „sprzedaży” hrywny była wielkim sukcesem, ptaszki ćwierkają ,że … chętnych jednak za bardzo nie było i Ukraińcy użyli części puli ze środków kredytu SWAPOWEGO w wysokości 4 mld złotych jakie udzieliła Polska.
  http://n-auditor.com.ua/uk/novini/finansi/item/35883-%D0%B1%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%B8-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D1%88%D0%B5%D0%B2%D1%88%D0%B0%D0%BB%D0%B8-%D0%BF%D1%96%D1%81%D0%BB%D1%8F-%D0%B7%D0%B0%D1%8F%D0%B2%D0%B8-%D0%BC%D0%B2%D1%84.html

  Polubione przez 5 ludzi

 7. Skandal na szczytach kijowskich elit, hakerzy włamali sie na konto córki ukraińskiego oligarchy (byłego gubernatora Doniecka) Sergieja Taruty, Tatiany i opublikowali wszystkie znalezione tam „pikantne” materiały (18 +);
  http://www.politnavigator.net/oralnyjj-seks-amerikanskijj-zhenikh-i-foto-s-obnazhenkojj-ukrainskijj-sajjt-vzlomal-pochtu-docheri-sergeya-taruty.html
  Dla przypomnienia Taruta zdenerwował ostatnio byłego ministra rozwoju gospodarczego Abromaviciusa, którego opisał jako „najgorszego ministra gospodarki w historii Ukrainy”…

  Polubione przez 5 ludzi

 8. Z kresy.pl
  Stanisław Srokowski oskarża PiS o przekręt w sprawie kresowego ludobójstwa
  Ocaleniec z kresowego ludobójstwa, autor licznych powieści osadzonych w kresowym kontekście z których jedna stała się podstawą dla filmu „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego – Stanisław Srokowski ostro skrytykował projekt ustawy o „Dniu Męczeństwa Kresowian” złożony dziś do laski marszałkowskiej przez Prawo i Sprawiedliwość.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/stanislaw-srokowski-oskarza-pis-o-przekret-w-sprawie-kresowego-ludobojstwa
  komentarz do wcześniej cytowanego artykułu:.coś jest na rzeczy, bo…
  Znany proukraiński lobbysta Paweł Kowal w wywiadzie dla magazynu „Plus Minus” uznaje Jarosława Kaczyńskiego za centroprawicowego polityka, który zablokował wzrost ruchów typowo narodowych, podobnych do tych jakie umacniają się w innych państwach europejskich.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kowal-kaczynski-powstrzymuje-w-polsce-nacjonalizm
  Podczas konferencji prasowej w Sejmie posłowie Ruchu Narodowego odnieśli się do postawy partii rządzącej wobec kultu UPA na Ukrainie. Według narodowców, PiS unika słowa „ludobójstwo” na określenie zbrodni nacjonalistów ukraińskich na Polakach.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ruch-narodowy-pis-nie-chce-nazwac-zbrodni-upa-ludobojstwem-video
  Konferencja Korwina -Mikkego w sprawie oskarżeń o nielegalne przekroczenie granicy jakie wszczeła przeciwko niemu ukraińska prokuratura.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/konferencja-korwina-mikkego-w-sprawie-sledztwa-przeciw-niemu-na-ukrainie-video
  Czego obawiają się Ukraińcy?
  Tego, że Polacy i Czesi mogą odzyskać własność na Wołyniu.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-srodkowa?zobacz/polacy-i-czesi-moga-odzyskac-wlasnosc-na-wolyniu-ich-roszczenia-moga-sparalizowac-prace-firm-video

  Polubione przez 5 ludzi

 9. Witam na krótko zanim zrobię jakiś skrót wydarzeń „obok”…
  Przeczytałem chyba wszystko i dokładam bo nie widziałem wcześniej:

  Ukry wydały „patriotyczny” kalendarz. W linku tez kilka zdjęć
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_29332%2Fall
  http://politikus.ru/events/69624-propagandistskiy-kalendar-dlya-vsu-ubezhdaet-ih-v-pobede-pod-krutami-i-v-doneckom-aeroportu.html
  np. .http://politikus.ru/uploads/posts/2016-02/1455115078_0.jpg

  Tekst o „restytucji na u’Krainie” czy o tym, że cyrk się zaczyna a na spektakl bilety nie są wymagane!
  http://aloxov.net/mnenie/restitutsiya-v-ukraine/

  .http://cs631924.vk.me/v631924005/2ab1a/pFaSzSZH4AU.jpg
  Cały kraj na jednej fotografii

  Wojownik z DNR zwraca się…
  .https://youtu.be/Oh5RF1DSlyg
  Обращение бойца ДНР Сергея Эринархова (Херсон)

  WWP liderem wyborów w USA!!!!!
  .https://youtu.be/7QA4QHoJCl0

  Chiński klip o WWP 🙂
  http://vk.com/brusek?z=video245010133_171503073%2Fd35f8b07c325a951f5

  Najnowszy UAZ wygląda tak:
  .http://cs630131.vk.me/v630131287/12f52/tmYJk2owdyk.jpg
  Chetnie bym kupił! 🙂

  Wytłumaczenie dla Amerykanów czym dla Rosji jest Ukraina i Krym. DObre!
  http://pavel-shipilin.livejournal.com/532491.html
  Grafika .http://ic.pics.livejournal.com/pavel_shipilin/51193823/216540/216540_original.jpg

  Dla Krakusów: 10.02,1917 urodził się człowiek, jeden z tych co Kraków uratowali
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_29318%2Fall
  .https://youtu.be/dHgK1_tcA2A
  Polecam!

  Cerkiew Prawosławna wzywa Watykan do wspólnej walki o chrześcijaństwo na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_29317%2Fall

  Pod Moskwą basowa bijatyka. Pobili się uchodźcy z Donbasu których wspomagali ludzie z Tadżykistanu. Stroną przeciwna byli uciekinierzy przed wojskiem z hałyczyny
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_29316%2Fall
  http://www.dagestanpost.ru/novosti/13519-massovaya-draka-v-podmoskove-bezhency-s-donbassa-i-tadzhiki-protiv-gostej-s-zapadenshhiny

  Czy teren Ukrainy będzie miejscem eksperymentów genetycznych w rolnictwie?
  .https://youtu.be/DKs7Vma72Ts

  W linku zestaw fimów pokazujących ukraińców jako rusofobów i nieeuropejczyków czyli banderowskie ścierwa, dla niepoznaki ucharakteryzowane na ludzi
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_29312%2Fall

  A po za tym wszystko normalnie!
  Policja kijowska zabrała obywatelowi granaty patriotyczne!
  Jak wygląda „patriotyczny granat” noszony w kieszeni przedstawiam na zdjęciu
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_29310%2Fall
  .http://cs631116.vk.me/v631116710/1739f/X0Sq6eBI1iA.jpg

  MFW troszczy się o obywateli Krainy niebywale. Załączam infografikę przedstawiającą co chce MFW od rządu w Kijowie
  .http://cs7001.vk.me/v7001231/1accf/Mv1by-tTNSQ.jpg

  W LNR aresztowano ministra budownictwa pod zarzutem korupcji. Chodziło o jakiś przekret przy budowie nowych domów dla ludności
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_29304%2Fall
  .https://youtu.be/brhCt0YOQGc
  Оперативное видео задержания министра строительства и ЖКХ Алексея Русакова

  Polubione przez 5 ludzi

 10. http://film.onet.pl/wiadomosci/oleh-sencow-wyslany-do-lagru-w-jakucji/66ej3w
  Na onecie o skazaniu Sencowa (nota bene w dziale filmowym) w onetowym stylu:

  „ukraiński reżyser skazany w sierpniu ubiegłego roku przez sąd w Rostowie nad Donem na 20 lat łagru za rzekome przygotowywanie zamachów terrorystycznych na Krymie”

  Jak zwykle warto zajrzeć dla komentarzy:

  ~Polak : Dobra robota, gdyby tak jeszcze tych z Polski, to byłby porządek.
  Ministrem Obrony Narodowej był , teraz poseł, Ukrainiec Tomasz Siemoniak, syn przesiedleńca w czasie operacji „Wisła”. Jego doradcą jest też Ukrainiec dr Janusz Onyszkiewicz (był dwukrotnie ministrem Obrony Narodowej), którego stryj Myrosław Onyszkiewicz ps. „Orest” był w Polsce w latach 1944-1948 głównodowodzącym UPA i skazany został na karę śmierci za zbrodnie. W Radzie Krajowej IPN jest Ukrainiec Grzegorz Motyka – autor wielu książek wybielających UPA ze zbrodni. W Oddziałach Wojewódzkich IPN, czołowa kadra składa się z Ukraińców, głównie pion śledczy IPN, który mając ponad 100 prokuratorów, grzebie się na cmentarzach, a przez 25 lat nie skazał ani jednego bandyty z UPA. Odwrotnie : wszystkich bandytów z UPA, skazanych w czasie operacji :Wisła” za zbrodnie na karę śmierci, IPN jednostronnie, bez wyroków sądowych – zrehabilitował i zaliczył ich do osób represjonowanych przez PRL ze względów politycznych. Uznał więc ich za ruch niepodległościowy tak, jak teraz Poroszenko uznał banderowców na Ukrainie.
  Nikt nie liczy, ilu jest Ukraińców na stanowiskach ministrów, wiceministrów, wojewodów, wicewojewodów, czy prezydentów miast. A przecież w PiS zastępcą Jarosława Kaczyńskiego jest też Ukrainiec – Marek Kuchciński, odznaczony przez Juszczenkę orderem „Za Zasługi dla Ukrainy”. To są fakty, a nie plotki i kiedyś obudzą się ślepi politycy z ręką w nocniku, albo jeszcze gorzej.
  KTO TU JESZCZE CZEGOŚ NIE ROZUMIE ?

  Polubione przez 7 ludzi

  • Niestety, ale dwója (czy obecnie jedynka) z historii, kiedy Cyrankiewicz chciał „odrąbywac ręce” to pełnił funkcję premiera jeszcze pod „ekipą” Bieruta (który jak wiadomo w marcu „Poleciał do Moskwy w futerku, a wrócił w kuferku”). Towarzysz Wiesław, czyli Władysław Gomułka do władzy doszedł dopiero w październiku 1956 roku…

   Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.