Syria: 154 dzień sprzątania świata…Prezydent Assad. Zaraz po tym jak został prezydentem wzbudzał podziw i zachwyt Zachodu jako „demokrata” i „nadzieja Bliskiego Wschodu”…

01.03.2016 czyli 154 dzień walki dzień walki z Imperium Zła i jego armią na Bliskim Wschodzie…

Każdy z nas, szczególnie przy podejmowaniu ryzykownego działania, stara się być przygotowanym na jakieś wyjście awaryjne. Powszechnie się uważa, że Amerykanie nigdy nic nie zrobią bez „planu B”. Niewątpliwie strona syryjsko-rosyjska musi posiadać jakiś plan działania na wypadek niepowodzenia rozejmu. Na razie w dużej części Syrii panuje niespotykana od wielu lat cisza. W niektórych miejscach „umiarkowani” zdają broń i „legalizują się” jako przykładni obywatele. Lotnictwo syryjskie zrzuca ogromne ilości ulotek z informacjami o amnestii. „Nieumiarkowani terroryści” z „dajesz” i „An-Nusra” walczą. Sekunduje im – na razie słownie – część „umiarkowanych”, którym jak widać zaczyna być za cicho, nieciekawie i nudno. Jedyną stroną która otwarcie występuje przeciwko rozejmowi jest Turcja. To jej artyleria ostrzeliwuje pozycje oddziałów syryjskich i kurdyjskich – czy jak w dniu dzisiejszym ekipy dziennikarzy. To ze strony Turcji przenikają ogromne bandy uzbrojonych po zęby terrorystów. Dyplomacja Federacji chce tę sprawę postawić pod obrady ONZ.

Ale wróćmy do możliwego rozwoju sytuacji, w wyniku którego „pieriemirie” się zakończy. Według streszczanego w tym miejscu Georga Mirzajana, mimo buńczucznych zapowiedzi „koalicji amerykańskiej”, że w przypadku zerwania rozejmu przystąpi ona do swojego „planu alternatywnego” – ta koalicja takiego planu nie posiada. Jedynym ich planem jest próba destabilizacji sytuacji i wmawianie, że „pokój się nie uda”.
Omawiany artykuł mówi o tym, że inaczej niż u strony amerykańskiej, strona syryjsko-rosyjska plan awaryjny na wypadek zakończenia rozejmu posiada. W chwili obecnej Damaszek i Moskwa wykorzystują przerwanie walk do podzielenia opozycji na „nieumiarkowanych” i „dobrych” – dzięki czemu widzimy „dogadywanie się” władz syryjskich z częścią grup opozycyjnych. Setki dotychczasowych „umiarkowanych” oddaje broń, podpisuje „lojalki” i staje się bez jakichkolwiek konsekwencji zwykłymi obywatelami.
W przypadku zerwania rozejmu – rosyjsko-syryjskim planem „B” stanie się przywrócenie uprzedniej sytuacji, czyli pełnej operacji antyterrorystycznej, skierowanej przeciwko wszystkim którzy mają broń w rękach. W zasadzie „umiarkowani” nie mają wyjścia. Każdy dzień pokoju to umocnienie się wojsk syryjskich, chwila wytchnienia, uzupełnienie zaopatrzenia i zaktualizowania danych wywiadowczych. Dla „umiarkowanych” – każdy dzień to kolejny dzień problemów aprowizacyjnych i zaopatrzeniowych. Jedynie kompromis z władzami Syrii może zapewnić im przeżycie.
Rozejm był dla „umiarkowanych” możliwością chwilowego zachowania terytorialnego status quo. Jednak przy odcięciu zaopatrzenia, przy braku jednolitego dowodzenia – nie są w stanie przechwycić inicjatywy i przejść do działań zaczepnych.
Jedyną możliwością przetrwania a nawet przeżycia jest dla tych oddziałów i grup, ewentualne wejście do Syrii wojsk Turcji, Arabii i USA – czyli przyjście z pomocą ich bezpośrednich twórców i sponsorów. Problem jest taki, że sponsorzy nie przyjdą z pomocą.
Najgłośniej o „operacji naziemnej” w Syrii krzyczą Sudowie. Ale oni nie mają na to sił i środków. Armia saudyjska walczy i przegrywa wojnę w Jemenie. Teoretycznie Saudowie mogli by namówić do ataku na Syrię swoich sojuszników: Jordanię, Maroko czy Egipt, ale wydaje się niezwykle wątpliwe czy wszystkie saudyjskie pieniądze mogły by przymusić te kraje do takiego działania. Przecież król Jordanii nie wygląda na samobójcę, który by ryzykował stworzenie na swoich granicach drugiej Somalii. Należy przypomnieć, że w haszymidzkim królestwie znajdują się ogromne obozy uchodźców palestyńskich i syryjskich – to wprost idealny materiał do werbowania ludzi dla organizacji ekstremistycznych.
Saudyjczycy mogli by zamiast żołnierzy, wysłać dla swoich „umiarkowanych” nowe i nowoczesne rodzaje uzbrojenia. Ale czy „amerykańscy przyjaciele” pozwolą na to by w rękach terrorystów, nawet „umiarkowanych”, pojawiły się na przykład nowoczesne systemy przeciwlotnicze – zagrażające wszak i amerykańskiemu lotnictwu?
Wydaje się że „planem B” Arabii jest po prostu grożenie że taki „plan” istnieje i może zostać wprowadzony w życie.
Dla Turcji „planem B” jest jedynie atak na Aleppo czyli interwencja w Syrii. Problemem dla Turcji jest to, iż Amerykanie otwarcie deklarują brak swojego poparcia a Rosjanie dają do zrozumienia że zbombardują każdy oddział turecki na ziemi syryjskiej. I te warunki brzegowe zostaną zachowane, nawet po zerwaniu rozejmu, bo NATO nie zaryzykuje wojny z Rosją w obronie Turcji która atakuje inny kraj. Żeby było ciekawiej, Waszyngton daje Turcji cały czas do zrozumienia, że Kurdowie syryjscy, którym teraz jakoś bliżej do Rosjan, są i będą przez USA popierani.
Niektórzy eksperci twierdzą, że w przypadku zerwania „pieriemiria”, USA będą dążyć do podziału Syrii na cztery części: „dajesz”, Kurdystan, część „rządową” i „opozycyjną”. Ale przeciwko takiemu scenariuszowi występują amerykańscy sojusznicy – Izrael i Jordania – oraz Turcja, dla której stworzenie „wolnego Kurdystanu” to katastrofa. Po drugie – Amerykanie nie maja sił i środków by przeprowadzić taki scenariusz, w końcu Syria to nie Serbia a Putin to nie Jelcyn.
Nie wydaje się też możliwa interwencja bezpośrednia USA (wraz z wojskami sojuszniczymi), bo groziło by to zerwaniem ciężko wypracowanych umów z Iranem, konfrontacją z Rosją i możliwymi dziesiątkami zabitych amerykańskich żołnierzy w czasie trwającej w USA kampanii wyborczej….
Dlatego USA są zmuszone do choćby minimalnego zachowania twarzy, a więc podążania za wydarzeniami którymi steruje Rosja…
.http://expert.ru/2016/03/1/chto-posle-peremiriya/
.http://voskanapat.info/?p=14147

Jak mawia Szef, „po tym niezwykle długim wstępie” – trochę mi brakuje czasu na resztę ogólnych informacji…

Skróty informacji dnia

Skrót dnia Andrieja Barmina

Skrót dnia South Front

Informacje Syria TV2

.http://www.sana.sy/ru/?p=65450
.http://sana.sy/en/?p=70978
Informacje SANA

http://cont.ws/post/213262
Skrót dnia Nikołaja Czyża

.http://free-news.su/voennye-konflikty/9074-svodka-siriya-01marta
Free-News

thewallwillfall
https://thewallwillfall.wordpress.com/

Informacje dodatkowe
W ramach rozejmu władze syryjskie podpisały trzydzieści osiem umów z grupami „umiarkowanych”. Prowadzone są rozmowy z pięcioma szefami grup „umiarkowanych”. „Lojalki” podpisało 842 „bojowników o wolność i demokrację”.
Wojsko tureckie ostrzelało teren Syrii, w wyniku czego ranni zostali dziennikarze. Była to grupa dziennikarzy z Bułgarii, Niemiec, Grecji, Kanady, Chin, Rosji i USA. Pomocy rannym udzieliły służby medyczne armii rosyjskiej. Rosjanie ewakuowali dziennikarzy z zagrożonego terenu.

.https://youtu.be/xQiaxWbax7E
http://ria.ru/syria/20160301/1382644654.html
http://ria.ru/syria/20160301/1382668592.html
http://ria.ru/syria_chronicle/20160301/1382644620.html
.http://free-news.su/proisshestviya/9079-video-obstrela-rossijskih-zhurnalistov

http://sputniknews.com/middleeast/20160301/1035579477/foreig-journalists-latakia.html?utm_source=https%3A%2F%2Ft.co%2FeCYLkb55q7&utm_medium=short_url&utm_content=aJHn&utm_campaign=URL_shortening

Prezydent Assad w wywiadzie dla niemieckiej ARD: „terroryści od pierwszej godziny rozejmu starają się go zerwać”
.http://sana.sy/en/?p=70991

Pod Der Ez-Zaur terroryści znów stracili dziesiątki zabitych
.http://free-news.su/voennye-konflikty/9069-igil-poluchila-po-zubam

Arabia pręży muskuły. Wszystkie cztery samoloty są gotowe do startu z tureckiej bazy Indżirlik by „coś pobombardować” w Syrii…
http://cont.ws/post/213977

Terroryści dajesz próbowali atakować oddziały kurdyjskie przy przejściu granicznym do Turcji koło wsi En-Nasiria (Hasaka) oraz koło Ras-El-Ain. Wszystkie ataki nie powiodły się.
.https://www.almasdarnews.com/article/kurdish-forces-repel-large-scale-isis-attack-along-the-turkish-border-russian/


Ofensywa w Latakii
.https://media.almasdarnews.com/wp-content/uploads/2016/03/Ghab-20161.jpg

Pod Damaszkiem ciężkie walki. Walczą ze sobą różne grupy terrorystów
.http://free-news.su/voennye-konflikty/9085-gruppirovki-pod-damaskom-voyuyut

Syryjskie samoloty zlikwidowały kwaterę dowództwa terrorystów nad granica Libanu
.https://www.almasdarnews.com/article/syrian-air-force-destroys-important-isil-headquarters-near-the-lebanese-border/

Grecka straż obrony wybrzeża zatrzymała turecki statek z bronią, płynący do Libanu
.https://www.almasdarnews.com/article/30579/

Z pokładów okrętów Federacji wystrzelono co najmniej trzy rakiety manewrujące na Al-Mastouma w Idlib
.https://www.almasdarnews.com/article/russian-cruise-missiles-strike-nusra-positions-idlib-province/


Samoloty Federacji przeprowadziły naloty na terrorystów w południowej części prowincji Hama, przygotowując teren dla ofensywy wojsk syryjskich w tym regionie… Zlikwidowano także duży konwój z zaopatrzeniem dla terrorystów we wschodnim Aleppo
.https://www.almasdarnews.com/article/russian-airforce-raids-town-southern-hama-syrian-army-prepares-attack/
.https://www.almasdarnews.com/article/russian-air-force-picks-off-isis-convoy-east-aleppo/

We Wschodniej Guta zrzucano ulotki

.http://en.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13941211001015


Helikoptery Mi-35M na „niedziałającej” bazie „Szairat”

Rosjanie przerzucili do Syrii dodatkowo „trzy kompleksy dronów” oraz dwie stacje radiolokacyjne w celu kontroli rozejmu
http://ria.ru/syria_peace/20160301/1382481831.html
http://vegchel.ru/index.php?newsid=22281

Armia syryjska „oczyściła” z terrorystów duże pole naftowe we wschodnim Homs
.https://www.almasdarnews.com/article/syrian-army-captures-oil-rich-territory-from-isis-in-east-homs/

Żołnierze Sił Obrony Narodowej na mszy…


Mapy interaktywne

http://militarymaps.info/

http://umap.openstreetmap.fr/fr/map/desyracuse-syria-civil-war-feb-1st-2016_69215#7/34.872/39.803
NOWA MAPA (autor aktualizuje „w miarę wolnego czasu” – aktualizacja 01.02.2016)!!!!

https://en.wikipedia.org/wiki/Module:Syrian_Civil_War_detailed_map/doc
Mapa aktualizowana z Wikipedii

http://ria.ru/infografika/20151112/1319261719.html
Aktualizacja 24.02.2016

Tygrysy na „drodze życia”

Enklawa El-Rastan

Bitwa o Deir Ez-Zaur

Я не Шарли, я Су-24

http://vk.com/httpsvk.comclub58991468?z=video65966120_456239029%2F74a874f6b386a5beb2%2Fpl_wall_-58991468

Film z Latakii. Walki przeciwko najemnikom z Turcji

Po odblokowaniu „drogi życia”, do Aleppo przybyły pierwsze ciężarówki z zaopatrzeniem„Szło za nim zawsze zwycięstwo”

Filmy terrorystów

IGIL przeciwko snajperowi YPG

Jak dajesz uczyło się strzelać

IRAK

W Mijala samobójca zabił dziesiątki szyickich żołnierzy i dowódców. Zdjęcia +18. Z ostatniej chwili
. http://cs629512.vk.me/v629512697/4b937/z3RGyuYGXzk.jpg
. http://cs629512.vk.me/v629512697/4b93e/qBJaMhfreZw.jpg
. http://cs629512.vk.me/v629512697/4b945/uetlOGb75q4.jpg

W północnym Bagdadzie rozpoczęła się wielka akcja antyterrorystyczna
.https://www.almasdarnews.com/article/iraq-launches-major-anti-isil-operation-north-baghdad/

JEMEN

http://vk.com/httpsvk.comclub58991468?z=video65966120_456239026%2Fd872dffa41838cf5b5%2Fpl_wall_-58991468
Stan psychiczny żołnierzy saudyjskich jest fatalny. Absurdalna i krwawa wojna wyciska swoje straszne piętno…

Wieczorem jemeńska rakieta balistyczna trafiła w obóz saudyjski Tadawin w prowincji jemeńskiej Mareb
.https://www.almasdarnews.com/article/yemeni-army-devastates-saudi-led-coalition-ballistic-missiles/

LIBIA

Kilka zdjęć


TURCJA

Turecki eksport upada…
.http://voskanapat.info/?p=14149

”Hegemonia”

Doradcą Donalda Trumpa jest były dowódca wywiadu wojskowego armii USA, który uważa, że należy blisko współdziałać z Rosją dla zwalczenia terroryzmu
http://vk.com/brusek?w=wall274493429_31608%2Fall
============================================

============================================
Informacje na temat u’Krainy i okolic tutaj (AdNovum)
UWAGA! AdNovum jest właścicielem i jedynym dysponentem tekstów pisanych pod tym nickiem oraz właścicielem praw do bloga „ADNOVUM”. Teksty pisane pod nickiem „Brusek” są pisane przez całkowicie inną osobę. Jest dla mnie ogromnym zaszczytem zaproszenie do współpracy i pomocy przez Pana AdNovum, który udostępnił mi swoje łamy doceniając moją skromną osobę…

61 uwag do wpisu “Syria: 154 dzień sprzątania świata…

 1. Wczoraj pisałem o Kurdach szkolonych przez Niemców w Munster, a koledzy zamieścili komentarze dot. ich broni.

  Sprawdziłem.
  Jest to broń standardowo dostarczana przez Niemców „ich” Kurdom.
  Karabin firmy Heckler und Koch G36 będący na wyposażeniu żołnierzy armii niemieckiej i hiszpańskiej.
  To cacko jest dostępne na wolnym rynku (czyli czarnym rynku) w Bagdadzie za jedyne 6500$ 🙂

  Polubione przez 3 ludzi

  • Niemcy są tacy hojni gdyż G36 są aktualnie wycofywane z Bundeswehry z powodu wady konstrukcyjnej. Ta plastikowa zabawka po wystrzeleniu paru magazynków rozgrzewa się zbytnio , deformuje i staje się zupełnie niecelna. Okazuje się , że tak renomowana firma jak Heckler Koch (dawny Mauser) wypuściła bubel . Sprawa się rypła dopiero w trakcie niemieckiej misji w Afganistanie gdzie żołnierze musieli używać broni bojowo a nie od parady.
   Bundeswehra musiała więc odkurzyć stare, dobre G3 , które były już zastępowane lżejszymi G36 i czeka na nową konstrukcję podstawowego karabinu bojowego .

   Polubione przez 2 ludzi

  • Tak, to tragedia drodzy koledzy 😦
   Ginie nasza zachodnia kultura, historia…cmentarz naszych żołnierzy w Tobruku też przestał istnieć.

   Muzułmanie od wieków niszczyli zapamiętale wszystko co nie związane z islamem, a zwłaszcza to, co chrześcijańskie (polecam lekturę Oriany Fallaci).
   Te działania barbarzyńców muszą cieszyć obecnych postmodernistycznych władców tego świata, którzy są jak bolszewicy. Trzeba zburzyć stary porządek świata do fundamentów, pozbawić ludzi historii, tradycji i kultury, aby zbudować NWO i stworzyć „nowego człowieka”

   Polubione przez 4 ludzi

   • Bo tak dzisiaj wygląda świat. Jeśli dla naszej „wadzy” ważniejsza jest przyjaźń z banderowcami kosztem pamięci ich ofiar, to co ich obchodzą jacyś tam polegli Pod Tobrukiem – to nie byli „wyklęci” walczący z „komuną”.

    A tak przy okazji, dla krajów arabskich w Płn Afryce wyzwolicielem był Rommel, a Anglicy i ich sprzymierzeńcy okupantami.

    Polubione przez 4 ludzi

   • Witam imiennika. Pozwolę sobie dorzucić swoje 3 grosze. Problem z islamem jest taki, że niestety wtórnie się zbarbaryzował. Był czas, że to właśnie uczeni i skrybowie islamscy byli jedynymi depozytariuszami antycznej wiedzy, bo wczesnochrześcijańskie NWO starało się wykorzenić wszystko co rodzime i pogańskie. Już Julian Apostata mógł przekonał się o tym na własnej skórze. Wielki władca i żołnierz, który jako ostatni starał się stawić opór galilejskiej epidemii i ratować spuściznę dawnej kultury duchowej. Został skrytobójczo zabity przez własnego legionistę w czasie wyprawy na Persję, własnie z pobódek religijnych. Efekt jest taki, że tradycja historyczna oparta na źródłach kościelnych (por. Sokrates Scholastyk) przedstawia go w sposób karykaturalny a przydomek Apostata wszedł na stałe do kanonu. Podobnie jak określenie „reakcja pogańska”. A przecież są rzetelne źródła tego okresu (jak Ammian Marcelinus, jeden z najlepszych historiografów antyku).
    A już najlepszą rekomendacją „naszej” chrześcijańskiej tradycji jest opętańczy okres wypraw krzyżowych. Trudno mi sobie wyobrazić większe barbarzyństwo. Prawdę mówiąc przy takim Saladynie większość ówczesnych Europejskich władców była – wstyd się przyznać – nieokrzesanymi barbarzyńcami.
    Myślę, że publicystyka Pani Fallaci – jakkolwiek ciekawa – jest niczym innym jak tylko pisaniem z tezą, niestety opartą na uprzedzeniach. Ja akurat nie jestem entuzjastą Pani Oriany.

    To oczywiście mój pogląd na sprawy. Nigdy nie rozpatrywałem mających w tej chwili miejsce wydarzeń jako konfrontację z chrześcijaństwa z islamem. To tylko wygodna gra pozorów dla tych, którzy odnoszą na tym policzalne korzyści.

    Pozdrawiam

    Polubione przez 4 ludzi

    • Witam serdecznie szanownego imiennika.
     Interesują mnie fakty, czyli prawda historyczna, a nie uprzedzenia. Nie jest łatwo do niej dojść, ale warto próbować 🙂
     Zgadzam się z kolegą, że ta, tzw. konfrontacja chrześcijaństwa z islamem jest w chwili obecnej grą pozorów doskonale wpisującą się w program NWO.
     W pozostałych kwestiach mam zdanie całkowicie odmienne, ale ponieważ to obszerniejszy temat uzasadnię to w późniejszym terminie.
     Teraz pozwolę sobie tylko dodać, że w NORMALNYCH WARUNKACH coś takiego jak ta wspomniana „konfrontacja” nie mogłoby zaistnieć, gdyż…deklasujemy islam, nie dając mu najmniejszych szans.
     Pozdrawiam serdecznie.
     PS
     Julian Apostata to był kiedyś „mój” najulubieńszy cesarz. Fascynowała mnie starożytność.
     Mój syn ma na pierwsze Aleksander, aby był…wiadomo. Na drugie ma Adrian na cześć Hadriana, aby był tak mądry jak tamten cesarz 🙂

     Polubione przez 4 ludzi

     • Najwspanialsze jest to, że pomimo różnic poglądów na wiele spraw, jednak łączy tu wszystkich szczery zapał i „dobra wola” – jak zauważyłeś byłeś kiedyś.

      I mówię to również do Pana @jazmig.

      Wyrazy szacunku dla całej załogi! 🙂

      Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.