Wojna domowa na Ukrainie 2.03.2016r.-378 dzień od nowego rozejmu.


 

Ikona pamiętnego sierpnia’80, późniejszy przewodniczący NSZZ „Solidarność”, laureat Pokojowej Nagrody Nobla z 1983 roku i następnie po 1989 roku prezydent III RP, wyraził chęć przyłączenia się do wojny hybrydowej prowadzonej przeciwko Polsce przez międzynarodowych geszefciarzy z Wall Street.

Impulsem do podjęcia przez niego takiej decyzji jest ujawnienie niedawno odkrytych oryginalnych dokumentów na temat jego domniemanej współpracy z komunistyczną bezpieką.

Tą bulwersującą sprawę ujawniła niemiecka gazeta „Die Welt”, w której Lech Wałęsa udzielił wywiadu opublikowanego pod znamiennym tytułem „Wojna domowa? Stanę na czele!”.

Pomijając tu kwestie papierów jakie znalazły się niespodziewanie w domu Czesława Kiszczaka dotyczące współpracy TW. „Bolka” z SB, w których znalazły się dowody na donoszenie jej na kolegów z pracy ze Stoczni Gdańskiej im. W. Lenina, warto głębiej pochylić się nad wątkiem deklaracji złożonej przez Lecha Wałęsę, że jest on gotowy stanąć na czele zrywu „by ratować ojczyznę”:

„Gdy młodzi ludzie będą gotowi ratować ojczyznę, ja z kolei jestem gotowy ich poprowadzić i ze wszystkich sił wspierać ich w walce z ludźmi szerzącymi nienawiść”.

Otóż były przewodniczący „Solidarności” swoją gotowość uzasadnia tym, że „Kaczyński stosuje wobec mnie, jak i wobec innych obywateli Polski, metodę szerzenia strachu i niepewności. Nie jestem jedynym, którego wziął na celownik”.

Przypomniał również w wywiadzie dla „Die Welt”, że rząd PiS „zaatakował też przecież Trybunał Konstytucyjny, a takie i podobne działania prowokują wojnę domową. Nie mam co do tego niestety żadnych wątpliwości”.

Na zakończenie wywiadu Wałęsa zapowiedział, iż „chcieli mnie zastraszyć i zdyskredytować. Chcieli mnie nawet zabić, mam na to świadków. I tak jak wtedy, mogą chcieć mnie teraz zabić, ale mnie nie pokonają”.

A więc rozumiejąc te słowa wprost, można uznać, że Lech Wałęsa jest na tyle zdeterminowany, że w walce o swoje dobre imię, może przyłączyć się, i stanąć na czele rebelii przeciwko legalnym władzom RP, a nawet zdecydowany jest w tej walce zginąć.

Jak sądzić można z całej tej niecodziennej sytuacji polegającej na tym, że były prezydent Polski, wyróżniony Pokojową Nagrodą Nobla, jest zdeterminowany stanąć na czele rewolty przeciwko organom demokratycznie wybranych władz państwowych, to jest to po prostu sytuacja skandaliczna. Nie dość tego ze swoimi żalami i pogróżkami zwrócił się do zachodnich mediów, a więc zachował się nad wyraz niepatriotycznie- co jest kolejnym skandalem.

I dobrze, że do takiej sytuacji doszło, bo przynajmniej mamy możliwość poznania klasy tego człowieka, który został wykreowany na ikonę buntu społecznego skierowanego przeciw totalitaryzmowi, a następnie po transformacji ustrojowej został wybrany w wolnych i demokratycznych wyborach na urząd prezydenta RP.

Tak więc ten człowiek dzisiaj, dla swoich małych egoistycznych celów, chce stanąć na czele nowego buntu, który ma na celu przewrócenie porządku konstytucyjnego państwa mianującego się demokratycznym. Czyli doprowadzić- oczywiście w dużo mniejszej skali- co ma obecnie miejsce na Ukrainie, czyli pogłębienia chaosu, bezprawia i zdyskredytowania instytucji państwowych.

Czy to jest jakaś „nowoczesna” forma patriotyzmu, czy też celowa robota mająca na celu w mętnej wodzie złapanie wiele tłustych ryb? Czy Lech Wałęsa wpisuje się, tą swoją nową rolą, w krąg ludzi, którym leży na sercu dobro własnej ojczyzny, czy też dobro tych, którzy ją usiłują nadal okradać?

Szkoda, tylko jest tego, że wtedy gdy nasz kraj w początkowej fazie transformacji ustrojowej był ze wszystkich stron jawnie okradany z majątku narodowego, działo się w nim jawne bezprawie i szerzyła się korupcja na szczytach władzy, zaś ludzie cierpieli biedę pozostawieni sami sobie, to on udawał, że tego nie dostrzega. A przecież miał władzę stojąc na czele państwa, co wraz z  poparciem parlamentarzystów ze styropianowej opozycji zasiadających w ławach sejmowych, mogło temu zapobiec.

Co pan wtedy robił? Zajmował się pan czyszczeniem teczek i obalaniem rządów oraz szukaniem haków na swoich przeciwników- nie tylko politycznych.

Panie Lechu Wałęsa, to co obecnie chce pan zrobić, jest niczym innym, ale właśnie dowodem przeciwko panu, że zawsze wyżej stawiał pan swoje prywatne dobro ponad dobrem tego narodu. I dlatego dziś musi pan opierać się na tych siłach, które również nie chcą dobra Polski.

Na koniec mam do pana pytanie: kiedy wreszcie odda mi pan obiecane 100 mln złotych?

 

http://www.welt.de/politik/ausland/article152800114/Buergerkrieg-in-Polen-Ich-waere-bereit-zu-fuehren.html

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym ponownie zaostrzyła się sytuacja militarna w Donbasie.

Ukraińskie wojska przy użyciu moździerzy i ręcznej broni maszynowej rozpoczęły ostrzał w późnych godzinach wieczornych na obrzeżach dzielnicy Piotrowskiej w Doniecku. W wyniku tego ostrzału zostały uszkodzone cztery podstacje energii elektrycznej co spowodowało odcięcie jej dopływu w części dzielnicy oraz pięć domów jednorodzinnych zostało rażonych odłamkami, co uszkodziło ich elewacje i okna.

Ponadto w wyniku tego samego ostrzału we wsi Aleksandrowka uszkodzona została tamtejsza podstacja energii elektrycznej powodując przerwę w dostawach prądu dla tej miejscowości.

Następnie ukraińscy żołnierze, rozpoczęli intensywny ostrzał przy użyciu broni ciężkiej, w tym moździerzy kaliber 120 mm, osiedla Zajcewo na północnych obrzeżach Gorłówki. Ostrzał ten kierowany był przede wszystkim na tereny mieszkalne- również w centrum miejscowości- a nie na linie obrony i stanowiska ogniowe sił powstańczych.

Dodam, że walki i wymiana ognia sprowokowane przez ostrzał z broni ciężkiej, jak i mniejszego kalibru, przez ukraińskie wojsko w rejonie Gorłówki prowadzone były w godzinach od mniej więcej 20:00 do 21:30. Szczególnie dotyczyło to zachodnich przedmieść, a więc od strony Dzierżyńska, Majorska i Szirokoj Bałki.

Kolejny raz, w  późnych godzinach nocnych, ukraińskie wojsko ponowiło z kierunku Marinki przy użyciu ciężkiej artylerii ostrzał przedmieść Doniecka, a szczególnie rejon osiedla Trudowskiego i Ziłpłoszczadki.

W tym samym mniej więcej czasie ukraińscy żołnierze ostrzeliwali z kierunku Krosnogorowki przy użyciu ciężkiej artylerii, w tym haubic kaliber 152 mm, rejonu wsi Staromichaiłowka. Łącznie w wyniku tego ostrzału na teren Staromichaiłowki spadło 16 pocisków kaliber 152 mm powodując uszkodzenia w pięciu domach jednorodzinnych i dwóch budynkach gospodarczych.

Dziś rano ukraińskie wojsko ponownie przeprowadziło ostrzał przy użyciu broni ciężkiej terenu miejscowości Staromichaiłowki w wyniku czego uszkodzony został prywatny budynek mieszkalny znajdujący się przy ulicy Szewczenki nr. 8.

Poniżej relacje filmowe dokumentujące te ostrzały:

Poza tym ukraińscy żołnierze 6 razy ostrzelali pozycje sił Milicji Ludowej ŁRL, z tego trzykrotnie przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm i broni ręcznej w okolicach miejscowości Krasnyj Liman oraz w rejonie przy użyciu ciężkich karabinów maszynowych opancerzonych wozów bojowych z kierunku Ługańskoje na teren miejscowości Kalinowka i Łotwinowo. Z kierunku miejscowości Ługańskoje ukraińscy żołnierze przy użyciu ręcznych karabinów maszynowych ostrzelali także pozycje obronne sił powstańczych znajdujące się w pobliżu wsi Żiełtoje.

Wczoraj, kolejny już raz, doszło do wymiany ognia pomiędzy formacjami ochotniczymi a żołnierzami regularnych sił zbrojnych Ukrainy.

Incydent, o którym poinformował podczas konferencji prasowej przedstawiciel MON DRL, Edward Basurin miał mieć miejsce w rejonie Mariupola w okolicach miejscowości Komiternowo i Wodjanoje, gdzie doszło do wymiany ognia i regularnych walk pomiędzy żołnierzami 56 brygady zmechanizowanej a członkami zbrojnego ugrupowania ochotniczego „Ajdar”.

W wyniku walk, prowadzonych przy użyciu moździerzy i ciężkich karabinów maszynowych, kilka osób po obu stronach zostało rannych oraz zniszczeniu uległa nieznana dotychczas ilość sprzętu gąsienicowego i bojowych wozów piechoty.

***

W dniu wczorajszym szef DRL Aleksander Zacharczenko przeprowadził osobiście inspekcję sklepów w miejscowości Telmanowo, pod kątem ich wysokości.

W trakcie tej kontroli Zacharczenko stwierdził, że około 30% procent cen za produkty spożywcze jest zawyżona, wzt. ogłosił, że w Telmanowie zostanie otwarty republikański supermarket, który wymusi na pozostałych handlowcach ograniczenie wzrostu cen.

Przy okazji pobytu w Telmanowie Aleksander Zacharczenko sprawdził również ceny paliw na tamtejszej stacji benzynowej. Tu nie miał żadnych uwag.

 

W następnym sezonie grzewczym na Ukrainie cena za doprowadzenie ciepła do mieszkań może wzrosnąć nawet o 80%, taką informację podał szef ukraińskiej Państwowej Komisji Regulacji Sektora Energetycznego i Komunalnego (НКРЭКУ) Dmitrij Wowk. Wysokość podwyżek za centralne ogrzewanie uzależniona jest od ceny gazu dla kotłowni komunalnych i ma zostać zmieniona od 1 kwietnia, co spowoduje, że od następnego sezonu grzewczego ludność będzie płaciła za CO już według nowych stawek.

Ponadto, od 1 kwietnia ma wzrosnąć o 53% cena gazu dostarczanego dla odbiorców indywidualnych.

Tak więc już teraz, gdy większości ludzi nie jest stać na Ukrainie ponieść znaczne koszty CO i za gaz, władze tego kraju szykują już kolejną drastyczną podwyżkę.

Tym sposobem, w związku z drastycznym ograniczeniem zużycia gazu przez odbiorców indywidualnych, Ukraina może nie tylko uniezależnić się od dostaw rosyjskiego gazu, ale nawet stać się samowystarczalna.

 

Na koniec kilka aktualnych filmów:

***

 

 

Pozdrawiam.

Reklamy

106 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 2.03.2016r.-378 dzień od nowego rozejmu.

 1. W „wyzwolonym” Berdiańsku (obwód zaporoski) policja zlikwidowała trzy nielegalne „pornostudia”, które zajmowały się „pokazami na żywo”;
  http://korrespondent.net/ukraine/3637432-polytsyia-zakryla-v-berdianske-try-onlain-pornostudyy
  Ps. Kilka komentarzy pod artykułem ‚разве за это стоял майдан?” (Za to stał majdan?)
  „Жалко девченок ..имели стабильную работу что для нынешней Украины необычно” (Żal dziewczynek..miały stabilna pracę o co w dzisiejszej Ukrainie bardzo trudno)
  „на московской трассе, она теперь будет работать..” (Będzie teraz pracować na trasie do Moskwy)

  Polubione przez 3 ludzi

 2. W Kijowie mają pojawic sie dwie nowe ulice, jedna imienia „rosyjskiego opozycjonisty” Borysa Niemcowa, odpowiedni projekt wniesli deputowani rady miejskiej z frakcji ‚Blok Poroszenki”;
  http://www.politnavigator.net/deputaty-ot-poroshenko-v-kievsovete-prosyat-klichko-nazvat-kievskijj-prospekt-imenem-nemcova.html
  Oraz Isy Munajewa, „dowódcy” Czeczeńców walczących po stronie Kijowa, który zginał w tzw. kotle debalcewskim;
  http://112.ua/kiev/v-kgga-predlagayut-pereimenovat-prosp-geroev-stalingrada-i-nazvat-ulicu-v-dneprovskom-rayone-imenem-isy-munaeva-295283.html

  Polubione przez 3 ludzi

  • Żal na to patrzeć. Jak człowiek spojrzy wprawnym okiem to dostrzeże rdzę. Jak takim samolotem latać? Przecież skorodowane części mogą nie wytrzymać obciążeń i samolot ulegnie awarii. Rozumiem ,ze to „ruski sprzęt” i może wytrzymać wiele ( taki IŁ-2 mógł dolecieć do bazy mając nawet 200 przestrzeleń) ,ale to istne igranie z życiem pilotów :/

   Polubione przez 1 osoba

 3. Witam z wieczora – troche wszyscy odpoczeli od moich tasiemcowych linkow?

  Dziękuję za „motyw Bolka” – nic dodać nic ująć do wykładu Szefa i Panstwa kapitalnych wpisów…
  Dodam od siebie osobiste wspomnienie. Był rok 1987 albo 1988 jak byłem w ZSRR z wycieczką. W jednym towarzystwie po kilku kolejkach płynu niezamarzającego sprawa przeszła na politykę i wydarzenia w Polsce. Akurat u nas była fala strajków i wszedzie znów pełno w wiadomościach Wałęsy. Jeden z uczestników – jak sie potem wyjasniło pracownik tamtejszych „słuzb wojskowych” – palnał takie „cuś”. „Szto etot Walesa deiłajet? Nie ponimaju! Kto i zacziem jemu skazał tak diełat? A wied eto nasz cziełowiek!!!!!”
  Koniec cytatu który do dziś pamiętam jak i tę scenę….

  Teraz mały magazynek informacji których nie widziałem lub nie zauwazyłem wyżej…

  Mem „wojenny”
  .http://cs625631.vk.me/v625631577/40288/yZgwSnZ-Jqs.jpg

  na poczatek info z ostatniej chwili. Jaceniuk nagle i niespodziewanie opuścił spotkanie rady ministrów bo został wezwany do Poroszenki!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_31744%2Fall

  W 13 punktach co powinno byc zrobione na u’Krainie by wróciła normalność. Dobre!
  .http://cs629314.vk.me/v629314330/39d69/_PWcaS8CN4M.jpg

  W Mińsku podpisano dwa punkty umowy na temat DOnbasu
  Pierwszy punkt o tym, że obie strony mają się powstrzymać z ćwiczeniami wojskowymi niedaleko frontu. Drugi punkt dotyczy ustaleń na temat rozminowywania w 12 miejscach linii demarkacyjnej
  http://sharij.net/47838

  .https://youtu.be/NgSRuY6KIYc
  Polecam! Украина. АЗОВ. Страшный сон Европы

  Podobno Jewroparlament chce mieć prawo zwalniać ukraińskich ministrów
  http://dnr24.com/main/19725-v-evroparlamente-hotyat-poluchit-pravo-uvolnyat-ukrainskih-ministrov.html

  Unia przedłuża sankcje na Janukowicza o 2 lata!
  http://nahnews.org/599574-v-es-reshili-prodlit-sankcii-protiv-yanukovicha-eshhe-na-god/

  A „bezizowy rezim” odłozono tez na 2 lata! Ja uważam, że to jest dla nas, Polaków zła decyzja! Bo moga do nas jeździć jak chcą. A przy „wizach” tylko 90 dni plus kasa! A jak się skończy to do domu! I pracowac nie mogliby!
  http://dnr-news.com/dnr/30475-bezvizovyy-rezhim-s-ukrainoy-otlozhen-na-dva-goda.html

  Ogólnie Jewropa kombinuje jak się pozbyc z głowy ukraińskiego problemu
  http://www.novorosinform.org/news/id/48452

  Czym grozu ukrainie skandal ze swastyka w europarlamencie?
  http://rian.com.ua/analytics/20160301/1006023407.html

  O tym samym, ale ciekawiej pan Dawid:
  http://tragediadonbasu.pl/?p=3870

  Plus jeszcze raz o „zabawie” bandeowców w „wyrywanie serc zielonym ludzikom”
  http://dnr24.com/main/19689-ocherednoe-shou-degeneratov-v-kieve-vyryvanie-serdca-zelenogo-chelovechka-i-golova-kadyrova-v-banke.html
  .http://dnr24.com/uploads/posts/2016-03/1456898421_iubssav.jpg

  .https://youtu.be/VtK-yn43Wkw
  To trzeba widzieć!

  Dobre! O planach ukrów obdijać Krym!
  .https://youtu.be/8AQAsrMWMlQ

  Patriotka zgoliła głowę, sprzedała włosy i kupiła bojcom gacie
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_31719%2Fall

  Moskal zmienił ulice Lenina na Lenona!
  http://dnr-news.com/dnr/30476-gubernator-zakarpatya-pereimenoval-ulicu-lenina-v-ulicu-lennona.html

  Były doradca ministra obrony ukrainy – teraz po „dobrej stronie mocy” mówi że medal „za odwagę w ziewoli” należy się wszystkim! 🙂
  .https://youtu.be/9tuiSWsvRko

  O tym jak USA z radościa dobijaja przemysł obroony Krainy
  http://3mv.ru/46793-ssha-s-radostyu-pomogut-ukraine-dobit-oboronku.html

  Historia floty wojennej Krainy
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_31679%2Fall

  O sponsorach Jaceniuka – info z Niemiec
  .https://youtu.be/mPC2QuU-sis

  mem!
  .http://cs631131.vk.me/v631131871/1247c/PI7x65xc7aw.jpg

  Rosja dokona „zwrotu” Ukrainy – w calości ją przyłączy!
  http://sminewss.com/rossiya-budet-vozvrashhat-sebe-ukrainu-polnostyu/

  Ciekawe, polecam!
  http://john-connor85.livejournal.com/46915.html
  .http://ic.pics.livejournal.com/john_connor85/73919792/22306/22306_600.png

  Mem – zdjęcie z TV Litwa. Zadano pytanie na temat „ruskiej TV” i jak głosujący telewidzowie zaczęli dzwonic i doprowadzili do tego ze aż 82% z nich uważało że Rosja mówi prawdę – zabawe zakończono
  .http://cs630129.vk.me/v630129030/1fa89/gmTvSttp028.jpg

  .https://youtu.be/tv64lyAKBIg
  Dla Kresowian wieje „ciepły wiatr” ze Wschodu – Michał Marusik w Gdańsku

  .https://youtu.be/Qrrk2YMpnyE
  Konrad Rękas na gdańskim spotkaniu Powiernictwa Kresowego

  W Sumach kazało radnym mówić po banderowsku albo przyjść z tłumaczem!
  http://antifashist.com/item/sumy-zhdet-sudba-donbassa-deputatam-zapretili-vystupat-na-russkom-bez-perevodchika.html#ixzz41j3CsVIg

  Górnicy Iłowajska fedrują aż furczy! Uruchomili nową ścianę wydobywczą!
  http://dnr24.com/main/19711-shahtery-ilovayska-zapustili-pervuyu-v-respublike-v-etom-godu-ugolnuyu-lavu.html

  Musze się podzielić z Państwem STRASZNĄ informacją o tym, że Noworosjanie znęcają się nad jeńcami wojennymi! Czy wiecie co oni robią? Każą jeńcom pisac REFERATY na temat historii Rosji! Gdzie obrońcy praw człowieka? Gdzie?
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_31704%2Fall

  Betoniarki dziś zablokowały w proteście Kijów
  http://www.novorosinform.org/news/id/48431
  .http://cs630725.vk.me/v630725176/1a0eb/776FjL1HOXY.jpg

  Na koniec trochę muzyki – „Rusałki”
  .https://youtu.be/CmT3HEHUOv8

  Plus – wstrzymano prace budowlane przy „energomoście” na Krym, bo znaleziono slady „nieznanej cywilizacji”
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_31660%2Fall

  Polubione przez 3 ludzi

 4. W Odessie ochrona jednego z supermarketów prawie zatłukła na śmierć mężczyznę który chciał ukraść kiełbasę. Świadkowie opowiadali że ochroniarze bili meżczyznę kijem po głowie. Po tym jak swiadkowie zdarzenia wezwali policje, ochroniarze starali się zmyć ślady krwi jakie pozostały na chodniku;
  http://www.politnavigator.net/v-odesse-okhrana-supermarketa-do-polusmerti-izbila-cheloveka-palkojj-po-golove-iz-za-kuska-kolbasy.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Ukraiński portal o „genialnym” wynalazku ukraińskich uczonych, czyli o „dronie” którego praktycznie nie mozna zniszczyć z ziemi…
  http://www.unian.net/society/1281216-ukrainskie-uchenyie-razrabotali-moschnyiy-boevoy-bespilotnik-kotoryiy-prakticheski-nevozmojno-unichtojit-s-zemli-smi.html
  I najlepsze podsumowanie tych bredni, czyli komentarz pod artykułem;
  „наши сми дискредитируют сами себя” (nasze media dyskredytują same siebie)…

  Polubione przez 3 ludzi

  • Wygląda jak miniaturowa i gorsza wersja niemieckiego V-2. Przecież ze zdjęcia tego cuda widać ,że to RPG wystrzeliwany z mini drona. Faszyści posługiwali się sprzętem dużo lepszej klasy już w roku 1944
   Ani to dokładne, ani celne, nie ma tez wystarczająco materiału wybuchowego, aby zagrozić umocnieniom i ciężkiemu sprzętowi. Jedyne co może zrobić to nękanie …cywili ( wystrzeliwując takie pociski w miasto można liczyć ,że trafi w kilka domów, bloków). Mam nadzieje ,że ten poroniony pomysł nie doczeka się realizacji.

   Polubione przez 1 osoba

 6. Pogłębia się SZPIEGOMANIA na Ukrainie. ‚Tęczowy” lider Partii Radykalnej Ołeh Laszko nazwał szefa MSZ Ukrainy Klimkina „agentem rosyjskich specsłużb” i stwierdził ze desygnowanie go na stanowisko premiera będzie oznaczać katastrofę dla państwa…
  http://www.politnavigator.net/u-lyashko-schitayut-chto-novym-premerom-mozhet-stat-agent-kgb-klimkin-i-ehto-budet-katastrofojj-dlya-ukrainy.html
  Ps. Agenci agentów agentują agentów…

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Na konferencji prasowej w Kijowie, powiedział szef organizacji społecznej „Publiczny Audyt” Maxim Goldarb oskarżył Jaceniuka o to ze przez lata kłamał, zarzekając się że ten kto sprzeda choc skrawek ukraińskiej ziemi jest wrogiem i zdrajca, a dzisiaj chce sprzedac milion hektarów. Oskarżył go tez o to że kłamie (znowu) na temat tego ze uzyska z tej sprzedaży 100 miliardów dolarów . Goldarb zadał proste pytanie, czy ktokolwiek widział żeby na Ukrainie komukolwiek udało się sprzedać hektar ziemi za 100.000 dolarów? A za tyle by musiano ziemię sprzedawac by spełnić obietnice „Pinokia” Jaceniuka;
  http://www.politnavigator.net/o-chem-godami-vereshhal-yacenyuk.html

  Polubione przez 4 ludzi

 8. W Kijowie policja zatrzymała dwóch męzczyzn którzy na dworcu kolejowym upili „bojca ATO” by następnie go okraść, natomiast sama ofiara trafiła w stanie zatrucia alkoholowego do szpitala. W związku z tym policja zwróciła się z komunikatem do „Bojców ATO”, by nie pili alkoholu z nieznajomymi…
  http://112.ua/obshchestvo/v-kieve-zaderzhali-dvoih-klofelinshhikov-opoivshih-na-zhd-vokzale-boyca-ato-295724.html

  Polubione przez 4 ludzi

 9. W Odessie ukraińskie służby zatrzymały „rosyjskiego obrońce praw człowieka” Siergieja Saharczuka, milośnika kijowskiego majdanu i ukrainofila,pod zarzutem nielegalnego pobytu na terytorium Ukrainy. Grozi mu przymusowa deportacja do „mordoru” 🙂
  http://podrobnosti.ua/2093212-v-odesse-zaderzhali-rossijskogo-pravozaschitnika-sergeja-suharchuka.html
  Jak widac na nic się zdały takie „występy” jak te poniżej…
  >http://pressa.od.ua/wp-content/uploads/2015/01/10391012_10203601802834406_6700395083806299304_n-696×501.jpg
  >https://www.youtube.com/watch?v=8M0b_g5G8Ws

  Polubione przez 3 ludzi

 10. Ukraiński ekonomista Aleksander Ochrimienki o tym ile wynoszą faktycznie rezerwy walutowe Narodowego Banku Ukrainy. Oficjalnie maja one wynosić 13,4 miliarda dolarów, jednak Ochrimenko podaje że faktyczna ilość to ok 1,389 miliarda dolarów („na czysto”). Może byc to także powód ‚opieszałości’ MFW w przyznaniu Ukrainie kolejnej transzy „pomocy finansowej” z MFW, gdyż fundusz zalecił by rezerwy te wynosiły 4 miliardy dolarów. Pod tekstem znajduje sie wykres który przedstawia stan rezerw walutowych Ukrainy od 201o roku, widać na nim katastrofalne skutki „dorwania się” do władzy „reformatorów” po 2013 roku;
  http://blogs.korrespondent.net/blog/business/3637139/

  Polubione przez 3 ludzi

 11. Turczynow bredzi o nowych ‚wunderwaffe” jakie ma dostać „niezwyciężona armia kijowska” by bronic Ukrainy. W środku artykułu zdjęcie jakiegoś „kosmicznego drona”;
  http://www.dnepr.com/main/ukraine/22121-v-ukraine-budut-razrabatyvat-noveyshee-oruzhie.html
  A tutaj jak ów „dron” ma wyglada w „realu”;
  >http://images.unian.net/photos/2016_03/1456943357-2413.jpg
  I artykuł skąd pochodzi żeby nie było ze to „ściema z Olgino”…
  http://www.unian.net/society/1281216-ukrainskie-uchenyie-razrabotali-moschnyiy-boevoy-bespilotnik-kotoryiy-prakticheski-nevozmojno-unichtojit-s-zemli-smi.html

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.