Wojna domowa na Ukrainie 5.04.2016r.- 409 dzień od nowego rozejmu.


https://i2.wp.com/pbs.twimg.com/media/CfOd0nkWQAETkOT.jpg

Ukraiński ZIŁ uszkodzony przez powstańców pod Zajcewem.

Według Białego Domu Poroszenko poczynił ogromne postępy w porównaniu z poprzednim prezydentem Wiktorem Janukowyczem w zwalczaniu korupcji.

Taką opinię przedstawił wczoraj na konferencji prasowej sekretarz prasowy Białego Domu Josh Ernest. Słowa Josh’a Ernest’a były odpowiedzią dla jednego z dziennikarzy, który zapytał o zaangażowanie się Petra Poroszenko w schemat korupcyjny opisany przez Międzynarodowe Konsorcjum Dochodzeniowe Dziennikarzy (ICIJ) na podstawie zdobytych dokumentów „Panama Papers”.

Pomimo tak pozytywnej rekomendacji wydanej przez administrację amerykańską dla urzędującego prezydenta Petra Poroszenki, lider ukraińskiej „Partii Radykalnej” Oleh Liaszko domaga się niezwłocznego zwołania parlamentu, aby utworzyć specjalną komisją w sprawie korupcji prezydenta i szefa narodowego banku Ukrainy Wałerija Hontarewa. Swoje postulaty uzasadnił tym, że Poroszenko stworzył spółki offshore BVI, które miały służyć do restrukturyzacji holdingu „Roshen” oraz że do dnia dzisiejszego nie ma deklaracji złożonej przez urzędującego prezydenta na temat jego dochodów.

Ponadto Liaszko zapowiedział wszczęcie procedury impeachmentu wobec Poroszenki.

Przypomnę, że na temat korupcji na Ukrainie wypowiedział się nie dalej jak kilka dni temu w wywiadzie dla niemieckiej gazety „Deutsche Welle” prezes polskiej Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski.

Jego opinie w tym przypadku są bardzo kompetentne, bo NIK w ramach podpisanej w lutym zeszłego roku deklaracji o współpracy z organami kontroli Ukrainy, prowadzi od tego czasu analizy na temat przestrzegania prawa przez instytucje państwowe.

I tak, po przeanalizowaniu sprawozdania Centralnego Biura Podatkowego Ukrainy za rok 2014. Wynika z niego na przykład, że 330 przedsiębiorstw, które realizują więcej niż połowę ukraińskiego eksportu, kontrolowanych jest przez cztery grupy oligarchiczne. I że ponad 90 % eksportu trafiało do krajów, które nie były końcowymi odbiorcami, lecz częstokroć rajami podatkowymi. W roku 2014, kiedy to ekonomiczna stabilność Ukrainy zależała od pomocy międzynarodowej, główni właściciele ukraińskiej gospodarki wykazywali zaledwie 20 % wzrost przychodów z eksportu, wyrażonych w hrywnach przy porównywalnym wolumenie transakcji, chociaż hrywna osłabiła się w tym czasie wobec dolara prawie trzykrotnie.

W tym samym czasie ukraińskie służby podatkowe wykazały nieprawidłowości tylko w 0,7 % transakcji. Kary za stosowanie nielegalnych schematów eksportu stanowiły zaś zaledwie 0,3 % jego wartości, a obłożono nimi w znacznej części „firmy-słupy”– czyli nikogo.

Najbardziej znamiennym przykładem na to jak ukraińskie władze „walczą” z korupcją jest fakt- podany przez Krzysztofa Kwiatkowskiego na IX Forum Europa-Ukraina w Łodzi- dotyczący zakupu przez nowo powołany ukraiński Urząd Antykorupcyjny skarpetek dla jego funkcjonariuszy za 15 dolarów (około 60 złotych) za parę. A więc de facto kierownictwo Urzędu Antykorupcyjnego kupiło skarpetki po około 1 $ zaś pozostałe 14 $ za zakupioną sztukę trafiło do prywatnych kieszeni panów walczących z korupcją.

No i nie od rzeczy będzie tu jeszcze przypomnienie, że jeden z ukraińskich oligarchów Petro Poroszenko pełni urząd prezydenta kraju. Zaś o ukraińskich oligarchach prezes NIK wyraził opinię, że oni „zabijają europejskie szanse tego kraju. Ukraińcy chcą normalnego, cywilizowanego państwa prawa, uczciwych sędziów, policjantów, lekarzy i nauczycieli. Oligarchowie zaś widzą w takim państwie zagrożenie – ich interesom sprzyja państwo słabe, skorumpowane.”

Dlatego też wg. Krzysztofa Kwiatkowskiego ważne jest na Ukrainie zawarcie kompromisu, aby w ten sposób „uniknąć zarówno anarchii, jak i autorytaryzmu”.

Tylko czy oligarchowie ukraińscy, którzy zdobyli pełnię władzy nad Ukrainą, będą zainteresowani teraz zawarciem jakiegokolwiek kompromisu?

Zresztą ich postawie dowodzi właśnie coraz mocniejsze pogrążanie się tego kraju w otchłaniach anarchii i bezprawia oraz nepotyzmu i autorytaryzmu.

Państwo to coraz bardziej jawnie służy wyłącznie interesom oligarchów a nie zaspakajaniu i zabezpieczaniu potrzeb społecznych pozostałej reszty obywateli.

Tak wygląda ta aspirująca do szeregów krajów cywilizowanych Ukraina.

Czy coś tą sytuację może zmienić?

Jak sądzę, stosunek władz kijowskich wobec np. przestrzegania porozumienia podpisanego w Mińsku o pokojowym rozwiązaniu konfliktu w Donbasie, pokazuje, że władze te za nic sobie mają podpisywane przez siebie dokumenty oraz nacisk ze strony partnerów z UE.

Jedynym krajem, który mógłby ewentualnie- gdyby był tym zainteresowany- wymusić zmianę orientacji obecnych władz na Ukrainie są Stany Zjednoczone, ale one nie w tym celu rozpoczynały tą ukraińską hucpę, aby teraz bez osiągnięcia swojego celu z niej się wycofać.

Tak więc Ukraina, podążając choćby drogą Libii, pogrążać się będzie w anarchii stanowiąc jednocześnie dla państw europejskich poważny problem na długie lata.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Kwiatkowski_%28polityk%29

https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/prezes-nik-na-forum-europa-ukraina.html

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/nik-podpisala-deklaracje-o-wspolpracy-z-ukraina-gruzja-i-moldawia/bb7fb

http://www.dw.com/pl/prezes-nik-oligarchowie-zabijaj%C4%85-europejskie-szanse-ukrainy/a-19160491

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym sytuacja militarna ustabilizowała się na średnim poziomie aktywności zbrojnej ukraińskich wojsk misji ATO.

I tak, w dniu wczorajszym tuż po południu, ukraińskie wojsko przy użyciu czołgów wystrzeliło około 20 pocisków w kierunku osiedla Trudowskoje na zachodnich obrzeżach Doniecka. Podczas tego ostrzału ukraińskie wojsko używało również jako wsparcia moździerzy kaliber 82 mm, opancerzonych wozów bojowych, granatników i lekkiej broni strzeleckiej.

Mniej więcej w tym samym czasie ukraińskie wojsko przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm rozpoczęło ostrzał terenu woków punktu kontrolnego znajdującego się w pobliży miejscowości Jasinowata na drodze łączącej Donieck z Gorłówką.

Od godziny 19:00 ukraińscy żołnierze z kierunku miejscowości Żowanka przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm, granatników i broni ręcznej ostrzeliwali okolice przedmieścia miejscowości Zajcewo leżącej na północnych obrzeżach Gorłówki. W wyniku tego ostrzału został uszkodzony budynek szkoły.

W późnych godzinach nocnych. od godziny 23:00, ukraińskie wojsko z kierunku miejscowości Szirokino leżącej na wschód od Mariupola prowadzili ostrzał przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm obrzeży miejscowości Sachanka. Ostrzał ten trwał około 15 minut.

Po godzinie 23:30 ukraińskie wojsko przy użyciu czołgów z kierunku miejscowości Nowogorodskoje i Leninskoje prowadziło ostrzał terenu kopalni 6/7 i Szrokoj Bałki na zachodnich obrzeżach Gorłówki. Łącznie ukraińskie wojsko oddało 12 strzałów w kierunku linii obronnych sił powstańczych.

Ponadto w nocy walki przy użyciu broni lekkiej i ręcznych karabinów maszynowych toczyły się pomiędzy miejscowościami Awidiejewka-Jasinowata oraz dziś wczesnym ranem, około 06:30 w rejonie donieckiego lotniska.

***

Ukraińska Służba Bezpieczeństwa ma sprawdzić informację na temat rosyjskiego obywatelstwa pełniącego urząd burmistrza Odessy Giennadija Truhanowa. Burmistrz Odessy został również ujawniony w dokumentach „Panama Papers” jako ten, który posiada konto bankowe w rajach podatkowych. Przypomnę, że według przepisów prawa obowiązujących na Ukrainie, można posiadać tylko jedno obywatelstwo, co oczywiście nie dotyczy oligarchów, którzy często posiadają po trzy, cztery paszporty innych krajów.

Na koniec kilka aktualnych filmów:

 

***

Pozdrawiam.

Reklamy

44 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 5.04.2016r.- 409 dzień od nowego rozejmu.

 1. Witam i dziękując za „kawał dobrej roboty”, zacytuję:

  „Jak sądzę, stosunek władz kijowskich wobec np. przestrzegania porozumienia podpisanego w Mińsku o pokojowym rozwiązaniu konfliktu w Donbasie, pokazuje, że władze te za nic sobie mają podpisywane przez siebie dokumenty oraz nacisk ze strony partnerów z UE.

  Jedynym krajem, który mógłby ewentualnie- gdyby był tym zainteresowany- wymusić zmianę orientacji obecnych władz na Ukrainie są Stany Zjednoczone, ale one nie w tym celu rozpoczynały tą ukraińską hucpę, aby teraz bez osiągnięcia swojego celu z niej się wycofać.

  Tak więc Ukraina, podążając choćby drogą Libii, pogrążać się będzie w anarchii stanowiąc jednocześnie dla państw europejskich poważny problem na długie lata.”

  Jedynym fragmentem Krainy gdzie wydaje się że faktycznie i z sukcesami zwalcza sie korupcje jest Donbas. Zastosowanie się do „porozumień mińskich” spowoduje gwałtowny kres władzy Poroszenki i oligarchatu i ewentualny poczatek tworzenia nowego kraju na wzór Donbasu. Dlatego za nic w świecie rządzący nie zastosują się do podpisanej umowy.

  A problem to nie będą miały „jakieś kraje europejskie” ale Polska. A kłopoty mogą być niezwykle poważne i oby znów łuny nie płonęły w Bieszczadach a ładunki wybuchowe nie wybuchały w naszych miastach jak w Brukseli…

  Konnor ciekawie:
  .https://youtu.be/-sDzs_s5bZ4

  Dopingowe OT. Równie ciekawe!
  .https://youtu.be/1kV6qG0GSxM

  Polubione przez 6 ludzi

 2. Jeśli Josh Ernest ma rację w temacie ograniczenia korupcji na Ukrainie przez obecnego prezydenta Ukrainy, to warto zauwazyć, że za tego samego prezydant gospodarka Ukraina została doprowadzona do katastrofy. W to wszystko wpisuje się informacja wczoraj podania przez manięprzepraszania, kiedy cytował jakiegoś tam kogoś, który twierdził że korupcja na Ukrianie jet czymś w rodzaju stabilizatora, konsensusu. Czyli… Ukriana korupcją stoi, Im mniej korupcji, tym więcej biedy. Czyli….. wszyscy którzy nawołują do walki z korupcja są de facto agentami Putina i prowadzą wojne hybrydową przeciwko samoistnej 😀
  No cóż, psychiczne państwo, to i psychiczne wyjaśnienia dla jego funkcjonowania trzeba znajdowac.

  A tak powaznie, moim zdaniem z korupcja na Ukrianie nic sie nie da zrobic. Gdyby można było, to już by cokolwiek zrobiono. Nowe wybory sytuacji nie zmienią, Amerykanie już próbowali, był ten v-ce Prezydent, namawiał w Wierchowej Radzie do walki z korupcją i co? Namawianie Ukraińców do ograniczenia korupcji to tak jakby namawiac alkoholika do tego żeby przestał pić a pieniądze przeznaczył na jedzenie dla dziecka. Tyle że Ukraina jest taka biedna że nawet gdyby alkoholik przestał pić, to dla obywateli i tak wiele nie zostanie no to po co przestawać pić? Tym bardizej że USA nie po to nawołują Ukrainę do walki z korupcja bo kochają Ukraińców ale po to żeby Ukraińcy pracowali dla zagranicznych korporacji a nie dla Oligarchów. Zeby Oligarchowie nie mieli większości w Wierchowej Radzie, potrzebne jest społeczeństwo obywatelskie, potrzebna jest świadomosć obywtelska. Na Ukrainie czegos takiego nie ma a jeśli sie pojawia iskierka nadzie to jest to nazywane wojną hybrydową a ludzie którzy sprzeciwiaja sie szaleństwom „patriotów” nazywani są wprost agentami Putina i kończą jak podczas masakry w Odessie czy jak Donbass który był zmuszony odeprzeć atak sił zbrojnych na obywateli którym się nie podobało bezmyślne skakanie.

  Polubione przez 7 ludzi

 3. W Czernichowie przegłosowano i zabroniono używania słowa „Rosja”. Kiedy zabronią zimy i ogłoszą ukraiński komunizm powszechny, tego nie wiadomo…
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_35131%2Fall

  ukraińscy wandale zniszczyli kolejny cmentarz
  .https://youtu.be/8IMDqe-Rq5k

  Historyk o polskich wandalach
  .https://youtu.be/_YaZmqLNS5I

  Sytuacja na froncie:
  .http://cs543106.vk.me/v543106095/f618/cjUKYTUOTeI.jpg
  .http://cs543106.vk.me/v543106095/f61f/1bjprQC8bmk.jpg
  .http://cs543106.vk.me/v543106095/f626/VoqDdAfRI5E.jpg

  DObra opowieść z frontu, może kto streści?
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_35134%2Fall

  Polubione przez 1 osoba

  • W artykule nie wspomniano o tym, że młoda ekipa Saudów całkowicie otworzyła swój rynek wewnętrzny dla korporacji z USA. Amerykanie mają przeprowadzić reformę służby zdrowia, firmy sektora budowlanego otrzymają kontrakty na rozbudowę infrastruktury, przewidziano „pomoc” w dywersyfikowaniu wpływów w budżetu poprzez inwestycje w przemysł wydobywczy. Kierunek przepływu petrodolarów pozostanie ten sam, ale zmieni się charakter tych przepływów. To koniec lokowania „czarnych baksów” w akcje amerykańskich firm przez Arabię Saudyjską. Teraz amerykańskie firmy odkupują udziały od bankruta płacąc jego pieniędzmi. Kolejny sojusznik wpuszczony przez Amerykę w kanał lub w tym przypadku szyb naftowy.

   Polubione przez 8 ludzi

 4. W celu przerwania szlaków przemytu broni z tzw. strefy ATO Kijów rozpoczął „operację specjalną” na terenie kontrolowanego przez siebie obwodu donieckiego. Patrole policji i wojska mają przez całą dobę „czesać” dworce kolejowe i autobusowe w celu zapobiegania próbom nielegalnego wywozu broni oraz amunicji;
  http://112.ua/avarii-chp/v-doneckoy-obl-vvedeny-specproverki-dlya-prekrashheniya-postavok-nelegalnogo-oruzhiya-iz-zony-ato-302591.html
  Tymczasem w dniu w zorajszym, w Kijowie w jednym z pomieszczeń wynajmowanych przez „bojca’ z tzw. batalionu „Ajdar” policjanci znaleźli skład broni oraz amunicji, a w nim m.in. pistolety, karabiny snajperskie, pistolety maszynowe i karabiny szturmowe, a także granaty;
  http://112.ua/avarii-chp/na-kievskom-zavode-obnaruzhen-krupnyy-sklad-oruzhiya-302666.html
  A brygadę z Kirowogradu wycofali z tzw. strefy ATO bo broni nie miała, a wystarczyło tylko złożyć „zamówienie” u „handlowca’ z Kijowa…

  Polubione przez 4 ludzi

 5. W sieci pojawiły się dokumenty majace pochodzić od ukraińskich służ specjalnych (w tym SBU) według których samozwańczy „lider” Tatarów Krymskich Mustafa Dżemilew został zidentyfikowany przez owe służby jako „agent tureckich służb specjalnych” (sowicie przez nie opłacany) stanowiący ZAGROŻENIE DLA BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO (!!!);
  http://amdn.news/rassiekriechiennyie-dokumienty-dzhiemiliev-okazalsia-turietskim-aghientom

  Polubione przez 6 ludzi

 6. OT z Łoneta z cyklu, „kto pod kim dołki kopie”, lub „nie rób bliźniemu co tobie nie miłe”.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rmf-fm-rosjanie-przygotowuja-prowokacje-w-katyniu-wystawa-o-polskich-obozach/ysek3m

  I oczywiście wybór komentarzy:

  ~eg-zema : Burzenie pomników nie powinno mieć miejsca, to przecież historia, powinno się pokazywać młodym pokoleniom symbole minionych czasów. Nie niszczyć, jak w Syrii czy Iraku zabytków historycznych, to barbarzyństwo. Być może niedługo będą niszczone pomniki naszego JP II, oby do tego nigdy nie doszło!

  ~Polak : Najlepiej jakby IPN wypowiedziało wojnę Rosji,……. przecież tam siedzą sami idioci, którzy nie wiedzą nic na temat historii i próbują z niewiadomych przyczyn wykreślić wszystko co było i wprowadzić własne widzi mi się, a sami mają grubo za uszami. Wcale nie dziwię się Rosjanom, PIS sam rozpętała już mała wojenkę Polsko – ruską, co nie wróży Polakom nic dobrego.

  ~kolo123 : Ruskie powinni wykorzystać zamieszanie z pomnikami i obok wystawy Katyńskiej zrobić olbrzymia wystawę o zbrodniach na Wołyniu , mysle ze w Polsce nikt by się nie odezwała a banderowcom piana by z pyska ciekła:):):):)

  Polubione przez 5 ludzi

 7. Dzień jak co dzień, czyli w dniu wczorajszym w Kijowie (!) na jeden z posterunków policji napadła grupa kilkunastu ‚agresywnych mężczyzn”, próbujących „odbić” swojego kolegę zatrzymanego wczesniej za naruszenie przepisów ruchu drogowego i agresywne zachowanie wobec policjantów. By opanować sytuacje funkcjonariusze wezwali policyjne siły specjalne przy pomocy których udał się „spacyfikować” sytuację i obezwładnić napastników;
  http://vesti-ukr.com/kiev/142736-v-kieve-agressivnye-muzhchiny-vzjali-shturmom-prorvalis-v-upravlenie-policii
  Ps. Ten śmieszny pajac z kołtunem na głowie, występujacy w filmiku to Zozula naczelnik kijowskiej policji…

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Tymczasem w Kijowie, „bojcy’ i sympatycy z tzw. batalionu „Ajdar” palili opony pod jednym z biur domagając się od jego właściciela (byłego członka „Partii regionów” Janukowycza) jakiś „zaległych wypłat’;
  http://gazeta.ua/ru/articles/kiev-life/_ajdarovcy-sozhgli-chetyre-shiny-pod-ofisom-sufricha/690124
  Ps. Niech sobie mieszkańcy UE pooglądają co się dzieje w „stolicy” „Ce Europy”…

  Polubione przez 4 ludzi

   • Większość mieszkańców Europy niestety tkwi w letargu lub jest już całkowicie „naprostowana” zgodnie z jedynie słuszną linią mainstreamu polityki i mediów. Z tego powodu obawiam się o ważność referendum w Holandii, bo o ile wynik jestem spokojny, to o frekwencje jestem już mniej. Spora w tym zasługa tamtejszego rządu, który pośrednio robił wszystko, by referendum było nieważne.
    Dlatego uważam, że porażka sceptyków i wprowadzenie ruchu bezwizowego dla mieszkańców Ukrainy w dalszej perspektywie będzie dobrą nauczką dla tych, którzy nie głosowali lub byli na tak. Jak zaleje ich ta horda neandertalczyków bardzo szybko stado baranków przejdzie przyśpieszoną edukację z używania szczątków własnego mózgu.

    Polubione przez 3 ludzi

     • Daj spokój. Nikt nie uwierzy w to, że była żona Murdocha umówi się na randkę z kimś, kto ma zaledwie 2 miliardy dolarów na koncie. Słabo to rozkminili.

      Polubione przez 4 ludzi

    • Od dawna wypowiadam się nieśmiało za europejskimi wizami dla obywateli Krainy na „U”. Z tego co zrozumiałem po wprowadzeniu tego „reżimu wizowego” a tak wyśnionego przez banderowców, po pierwsze – ichnia władza nie miała by powodu mamic społeczeństwa mitycznym „reżimem” który „już-już” ma być, tylko trzeba jeszcze trochę pasa zacisnąć. Chyba trochę by się działo, szczególnie, że zgodnie z tymi „reżimowo-wizowymi” przepisami Obywatel Krainy przed wjazdem na teren Unii (a więc i Polski!!!!), musiał by sie wykazać odpowiednią kwota pieniędzy na pobyt, zapewnieniem miejsca w hotelu (rezerwacją), nie mógł by pracować a czas pobytu w Unii (a więc i w Polsce) nie mógłby być dłuższy niz 90 dni.

     Bardzo prawdopodobne, ze obywatele Krainy którzy już są teraz w Unii (także w Polsce), stracili by mozliwości pobytu, pracy itd. Bo to wydaje się logiczne.

     Jestem za wizami dla u’Kraińców!
     TU-RY-STY-CZNY-MI !!!!!

     Polubione przez 5 ludzi

 9. Dla zainteresowanych, władze w Kijowie obcięły jeszcze bardziej wydatki na służbę zdrowia, czyli „Reforma służby zdrowia, pora szykować się na cmentarz!”;
  http://www.from-ua.com/articles/374662-reforma-medicini-pora-gotovitsya-k-zemle.html
  Ps. Pierwszy wykres, wydatki z budżetu na służbę zdrowia, drugi ile procent na ochronę zdrowia płacą Ukraińcy „ze swojej kieszeni’, trzeci ile wydawane jest na ochronę zdrowia obywatela (w dolarach na rok).

  Polubione przez 4 ludzi

 10. Następne „szambo” wybiło w Kijowie? Dziennikarz ukraińskiego kanału „1+1” Aleksandr Dubinskij opublikował w sieci informacje że szefowa Narodowego Banku Ukrainy Gontariewa pomogła rosyjskiemu bankowi VTB (Банк ВТБ) wyprowadzić 160 mln euro z banku „Prominvestbank” którymi następnie spłacono długi stronników „tyrana” Janukowycza, braci Klujewych…
  >https://www.facebook.com/dubinskyi/posts/1134300853288138

  Polubione przez 5 ludzi

 11. Afera aferą, a łyknąć sobie trzeba. ‚Generalissimus” Poroszenko stwierdził że „liczba wojsk rosyjskich na Ukrainie to ponad 60 tysięcy żołnierzy rosyjskich” i że liczba ta przekracza liczebnośc armii kilku krajów europejskich…
  http://news.liga.net/news/politics/9970651-chislo_voysk_rf_v_ukraine_prevyshaet_chislennost_armiy_evropy.htm
  >http://news.wikilex.com.ua/wp-content/uploads/2016/02/Poroshenko-uvazhenie-vodka-pyanyiy.jpg

  Polubione przez 3 ludzi

  • „liczba ta przekracza liczebnośc armii kilku krajów europejskich…”- ładnie to sobie wyliczył. Pewnie musiał liczyć takie skomplikowane rachunki na palcach?

   Zapomniał przy tym dodać, że przy potędze ukraińskiej armii, to ta ilość jest małym pryszczem.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 5 ludzi

 12. Iwan Fedorko, jeden z dyrektorów „Ukrzaliznycii”, czyli narodowego operatora kolejowego na Ukrainie przyznał że ‚alternatywny szlak jedwabny” do Chin, z ominięciem terytorium Rosji, jest na chwilę obecną „niekonkurencyjny”, ze względu na niedopasowanie polityki opłat za przewozy między Ukrainą, Gruzją, Kazachstanem oraz Azerbejdżanem;
  http://www.ukrinform.ua/rubric-economics/1995050-v-ukrzaliznici-viznali-so-sovkovij-slah-viavivsa-nadto-dorogim.html

  Polubione przez 4 ludzi

 13. W bonusie – jak mnie cholera przeszla…

  .https://youtu.be/ss_atFyqLwA
  Stare ale jare:
  „Ватник” – знаете что будет когда войдут Российские войска?

  Dajesz informuje gdzie uderzy w Europie
  http://www.politonline.ru/interpretation/22885834.html

  Ukry otworzyły kawiarnię dla hierojów z ATO
  http://vesti-ukr.com/storage/asset/image/2016/04/03/5
  http://vk.com/feed?w=wall-67970175_356007
  .http://cs630530.vk.me/v630530742/23f50/RQXxrjol_Ys.jpg
  .http://cs630530.vk.me/v630530314/25433/43HxHzm4poY.jpg

  DObranoc

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.