Wojna domowa na Ukrainie 19.04.2016r.- 423 dzień od nowego rozejmu.


Wczoraj w nocy z inicjatywy prezydenta Obamy odbyła się rozmowa telefoniczna pomiędzy przywódcami Rosji i Stanów Zjednoczonych.

 

Tematem wczorajszej rozmowy telefonicznej pomiędzy Barackiem Obamą a Władymirem Putinem była sytuacja w Syrii oraz omówiono także problemy związane z konfliktem na południowo-wschodniej Ukrainie.

Jak widać te dwa tematy, czyli Syria i Donbas, są ze sobą ściśle powiązane, pomimo tego, że odległość między nimi wynosi kilka tysięcy kilometrów.

W sprawie Donbasu wyrażono wspólnie nadzieję, że w związku powołaniem nowego rządu ukraińskiego w Kijowie podejmie on zdecydowane kroki w celu wykonania umowy pokojowej podpisanej w Mińsku 12 lutego ubiegłego roku.

Chodzi tu głównie o nawiązanie bezpośredniego dialogu z władzami zbuntowanych republik, zagwarantowania amnestii dla uczestników buntu oraz reformy konstytucji w zakresie nadania specjalnego statusu samorządowego dla donieckiego i ługańskiego obwodu administracyjnego.

Informując dziennikarzy o rozmowie, rzecznik Białego Domu Josh Earnest zaznaczył, że w jej trakcie nie poruszano kwestii niedawnych incydentów z rosyjskimi samolotami wojskowymi w rejonie Bałtyku.

Jak widać hegemon zaczyna się dogadywać z niedawnym swoim wrogiem, ale jeszcze  oszołomiona totalnym sukcesem wyborczym wierchuszka PiS tego faktu nie załapała, bo jak zwykle myślenie i wyciąganie logicznych wniosków sprawia jej niebywałą trudność.
Nadal więc PiS-owskie orły pobrzękują przyrdzewiałą szabelką, marząc o imperium od morza do morza, a jeśli to się nie uda, to chociaż o małej wojence sprowokowanej na flance wschodniej, dzięki której znajdą się na kartach historii naszego kraju.
Dlatego też za nóg swojego protektora bezkarnie cienkim głosem jeszcze coś tam się odszczekują, ale niebawem zostaną poskromieni.
Jak widać rządy partii PiS pod kierunkiem jej prezesa mają to do siebie, że w wymiarze międzynarodowym zawsze kończą się sromotną klęską.
Może wreszcie należałoby było zastanowić się z czego taka ułomność tego środowiska wynika, że  na arenie międzynarodowej nie potrafi ono na czas dokonać właściwej i rzetelnej analizy pozycji Polski i uprzedzając fakty wyciągnąć z niej korzystne dla naszego kraju wnioski, tylko ciągle pozostajemy z ręką w nocniku.

Na koniec tego wątku sądzę, że warto zapoznać się z tymi tekstami:

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/macierewicz-nazywano-nas-oszolomami/6l63l1

http://fakty.interia.pl/prasa/news-macierewicz-dla-rz-zagrozenie-ze-strony-moskwy-jest-powazne,nId,2187071

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Natężenie działań wojennych widoczne w ciągu poprzedniego tygodnia, obecnie spadło i utrzymuje się na średnim poziomie intensywności.

I tak, wczoraj w późnych godzinach wieczornych i w nocy, ukraińskie wojsko prowadziło przy użyciu ciężkich moździerzy i czołgów ostrzał przedmieść Doniecka i Gorłówki.

A więc, pomiędzy godzinami 20:00, a 01:00, ostrzelane zostały pozycje sił powstańczych w rejonie miejscowości: Spartakus, Wiesiełoje, Trudowskie, Jelienowki, teren kopalni „Abakumowa” pod Donieckiem oraz Zajcewo, Szirokaja Bałka i Ozierianowka pod Gorłówką.

Podczas tego ostrzału najwięcej zniszczeń w mieniu prywatnym ponownie było w miejscowości Zajcewo, gdzie w wyniku bezpośredniego trafienia pociskiem w dach domu jednorodzinnego, wybuchł pożar, który zniszczył około 15 metrów kwadratowych jego powierzchni, zostały też uszkodzone okna, wybite szyby, rozbite drzwi wejściowe, elewacja budynku i meble i wyposażenie znajdujące się wewnątrz budynku.

Ostrzał wymienionych wyżej miejscowości ukraińskie wojsko prowadziło z kierunku: Niewielska, Piasków, Opytnoje, Marinki, Awdiejewki, Nowogorodska i Taramczyka.

Poza tym kolejny też raz zostały ostrzelane tereny w pobliżu miejscowości Dokuczajewsk, na południe od Doniecka. Tym razem pociski spadły na wieś Jasnoje gdzie spalił się w wyniku bezpośredniego trafienia garaż.

Na koniec tego wątku film dokumentujący ostrzał i walki prowadzone w rejonie dzielnicy Oktriabskiej, Żabunki i Spartakusa:

***

Wczoraj odbyła się rozmowa telefoniczna między prezydentem Ukrainy Petro Poroszenko a przywódcą Rosji Władymirem Putinem.

Głównymi tematami tej rozmowy było uregulowanie sytuacji na południowo-wschodniej Ukrainie oraz aktualne problemy stosunków dwustronnych. Poruszono również temat Nadii Szewczenko, a także dalszy los obywateli rosyjskich, którym grozi skazanie przez ukraiński sąd na 15 lat więzienia, Aleksandra Aleksandrowa i Jewgienija Jerofiejewa. Prezydenci uzgodnili, że Szewczence umożliwi się kontakt z Konsulem Generalnym Ukrainy w Rostowie nad Donem, gdzie odsiaduje ona wyrok.

Rosyjski oddział firmy „Roshen” w Lipiecku, ukraińskiego oligarchy Petra Poroszenki, zaczął płacić zaległe podatki. Jak podano w informacji przekazanej przez Federalną Służbę Podatkową, pierwsza płatność wpłynęła na konto urzędu skarbowego w kwietniu i  wynosiła 596 mln rubli.

Administracja podatkowa podała, że łączne zaległości podatkowe firmy „Roshen” wynoszą 779 mln rubli i wynikają z zawyżania ulg podatkowych z należnego VAT-u (Нало́г на доба́вленную сто́имость НДС).

Przypomnę, że Rosyjski Komitet Śledczy rozpoczął sprawę karną przeciwko firmie „Roshen” pod zarzutem oszustw podatkowych i uchylania się od płacenia podatków.

Na koniec kilka zdjęć:

Skutki przedwczorajszego ostrzału przez ukraińskie wojsko osiedla Zajcewo.

Wczoraj w Debalczewie słynna pianistka Walentina Lisica otworzyła XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Wiosna Prokofiewa”, grając „Stalingradzką sonatę nr.7” Siergieja Prokofiewa.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

 

 

***

***

 

Pozdrawiam.

78 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 19.04.2016r.- 423 dzień od nowego rozejmu.

 1. Dzień dobry.
  Polecam uwadze czytelników fragment wczorajszego programu „Świat się kręci” poświęcony „rosyjskim prowokacjom” na Bałtyku.
  .https://www.dropbox.com/s/fdkes6v82guxov8/video%20-%201.mp4?dl=0
  W zasadzie jeden z panów ekspertów ze swoją wypowiedzią podpada pod Art. 136 KK.
  Trudno to w ogóle komentować, boję się tylko, że podaż takich programów jest odpowiedzią na popyt.

  Jeszcze dla równowagi art. pani Zofii Bąbczyńskiej-Jelonek:
  http://sophico21.blogspot.com/2016/04/kto-kogo-prowokuje-na-batyku.html

  Polubione przez 9 ludzi

  • W temacie tego co jest puszczane w TVP – choć obiecałem że więce na ten temat się nie wypowiem – to moim zdaniem nie jest tak że jest zapotrzebowanie na taką a nie inną narrację (jeśli jest to ze strony decydentów a nie odbiorców) ale o to że w tej chwil odbywa sie absolutna indoktrynacja Narodu za pomocą mediów. Wczoraj np, zupełnie przypadkiem i na dosłownie 2-3 minuty, spojrzałem co puszczaja tzw narodowe media. Było zestawienie obchodów 1000 lecia Państwa Polskiego za czasów Gomułki z obchodzami 1050 rocznicy chrztu Polski. Czyli, Gomułka obchodził państwowość Polski, a PIS obchodzi rocznicę chrztu Mieszka I i wyższość chrztu Mieszka I nad państwowościa była zupełnie otwarcie stwierdzona. Czyli, Polska staje sie państwem wyznaniowym. Rusofobia i zagrożenie rosyjskie to tylko druga odslona tego samego scenariusza. PIS postanowił skonsolidować Polaków przy pomocy tzw strategii peryfryjnych. Czyli religia która wszystko wyjaśnia tak doskonale że nauka jest niepotrzebna i strach – w tym przypadku wobec wobec Rosji – a nie zdrowy rozsądek i nauka maja wg PIS-u spajać Polaków.
   Strategie peryferyjne są domenów osobników o ograniczonej zdolności rozumowania, strategie centralne to myślenie i większy wydatek energetyczny. PIS dosłownie cofa Polskę intelektualnie do średniowiecza. Tylko czekać kiedy zaczną sie polowania na czarownice.

   Polubione przez 11 ludzi

   • Co do „chrztu Polski” za Mieszka I część historyków uważa że ten chrzest objął tak naprawdę tylko elity związane z piastowskim dworem. jako potwierdzenie tego przytaczają brak jakichkolwiek śladów chrystianizacji z X wieku na terenach innych niz będących „osią” polańskiego państwa, czyli Wielkopolska, a właściwie „rdzeń” Poznań-Gniezno-Ostrów Lednicki. Co więcej, brak jest nie tylko jakichkolwiek ruin budowli sakralnych, ale także przedmiotów nawiązujących do wierzeń chrześcijańskich, a nawet symboliki chrześcijańskiej. tak naprawdę podejrzewa się że prawdziwa chrystianizacja zaczęła się faktycznie za czasów Kazimierza Odnowiciela i jego syna Bolesława Śmiałego, a chrystianizacja powszechna, czyli „pójście w lud” jeszcze później bo dopiero z powstaniem systemu parafii na ziemiach polskich, czyli XII-XIII wiek…

    Polubione przez 9 ludzi

   • Proszę bardzo nie obrażać pamięci ogromnej rzeszy światłych ludzi żyjących w trakcie tego, ponad tysiąc lat trwającego okresu zwanego Średniowieczem, poprzez porównania obecnej działalności politykierów tudzież powielanie szkodliwych stereotypów dotyczących życia intelektualnego w tym czasie. To co czyni obecnie PIS to cofanie Polski do epoki jaskiniowej (choć i tu należałoby zachować ostrożność z porównaniami)

    Polubione przez 5 ludzi

   • Indoktrynacja w polskojęzycznych mediach, a przede wszystkim w TVP trwa od lat. Obchody rocznicy chrztu Polski były relacjonowane trzy dni, drugie miejsce w tym miesiącu zajęła katastrofa smoleńska i rocznica pogrzebu pary prezydenckiej oraz wszystkie uroczystości z tym związane i oczywiście wypowiedzi „właściwych” osób na ten temat. Nie zdziwię się, gdy świętem narodowym zostanie ogłoszony dzień urodzin L.K. Celebracja rocznic to jedyne co ma PiS do zaoferowania Polakom.
    Na oficjalnych portalach pod wiadomościami na te tematy komentarze świadczą, że Polacy mają już dosyć takiej polityki.

    Polubione przez 3 ludzi

 2. „Chodzi tu głównie o nawiązanie bezpośredniego dialogu z władzami zbuntowanych republik, zagwarantowania amnestii dla uczestników buntu oraz reformy konstytucji w zakresie nadania specjalnego statusu samorządowego dla donieckiego i ługańskiego obwodu administracyjnego.” – i kto niby miałby gwarantować tę amnestię ? Bandziory z Kijowa ? To są mrzonki ! Wątpię, żeby nawet pod naciskiem Rosji, władze Doniecka i Ługańska potulnie wróciły pod jeden ukraiński dach. Nie po tym co się działo przez ostatnie 2 lata. No chyba, że nie doceniam zdolności nacisku Kremla na zbuntowane republiki.

  Polubione przez 8 ludzi

  • Scenariusz będzie taki, że terytorium tak zwanej „ukrainy” zostanie odbudowane jako nowe państwo przez Noworosjan. Potem to państwo zostanie w jakiejś formie zjednoczone z Federacją Rosyjską.

   Polubione przez 4 ludzi

 3. Witam. Na początek odnośnie „wstępniaka, nasze „VOMITory codzienne” nie ustają w „trąbieniu”;
  http://wpolityce.pl/swiat/289331-rosja-szykuje-sie-na-wojne-szeremietiew-o-incydencie-na-baltyku-jak-ktos-sie-przygotowuje-do-wojny-to-rozpoznaje-przeciwnika-zawsze-tak-jest
  Jak się okazuje wg ‚stratega” Szeremietiewa „przygotowanie do wojny poprzez rozpoznanie przeciwnika” polega na przelatywaniu nad jego JEDNYM OKRĘTEM nieuzbrojonymi samolotami…
  Tymczasem Rosja…
  >https://media0.giphy.com/media/10jonizgunP2qk/200.gif
  Ps. VOMIT z angielskiego „wymiotować czymś”

  Polubione przez 5 ludzi

  • Szeremietiew w roli patrioty zawsze w pierwszym szeregu 🙂 🙂 🙂

   Szkoda tylko, że takie głupoty opowiada, a jeszcze bardziej szkoda tych ludzi co w to może i uwierzą.

   Już lepiej jakby został prezydentem Warszawy, tam przynajmniej miałby jakieś zajęcie i tych głupot nie opowiadał.

   Kompromitacja na całego 🙂 🙂 🙂

   Ciekaw jestem co w takim razie ma do powiedzenia w tej sprawie jego protegowany i namaszczony na wielkiego polskiego patriotę „ŁŁ”?

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 6 ludzi

 4. Poszukiwania „wunderwaffe” dla „niezwycięzonej armii kijowskiej” trwają. tym razem zaprezentowano transporter opancerzony „Dozor-B” (ten w którym odkryto ostatnio wady konstrukcyjne w postaci PEKANIA KAROSERII!) za montowanym na nim działkiem GSz-23 do tej pory używanym jako pokładowe uzbrojenie strzeleckie samolotów(!!!). W artykule znajduje się także pokaz strzelania na poligonie, autor zwraca uwagę na wstrząsy jakie wstrząsają pojazdem gdy oddawane są salwy z działka (a wiadomo że jego karoseria nie jest najmocniejsza);
  http://bmpd.livejournal.com/1858527.html

  Polubione przez 6 ludzi

   • Wydaje mi sie ze jesteśmy świadkami ‚złomowania” „niezwyciężonego lotnictwa kijowskiego”. Jakiś czas temu chwalili się tymi starymi pamiętającymi czasy ZSRR transporterami gąsienicowymi do których dokręcili wyrzutnie rakietowe montowane na helikopterach i samolotach, a teraz to. Wygląda że wymontowują co się jeszcze da z ‚awiacji”, a to co zostanie po cichu przetopia…

    Polubione przez 4 ludzi

    • Chodzi dokładnie o MT-LB, pierwsze egzemplarze powstały pod koniec lat 60-tych ubiegłego wieku.
     https://pl.wikipedia.org/wiki/MT-LB
     Pojazd poczatkowo służył głównie jako ciągnik holowniczy do dział 100 mm T-12 „Rapira”. Z czasem na jego podstawie powstała cała gama różnego rodzaju pojazdów min Strieła -10 czy haubica samobieżna 2S1 Goździk.
     Eksperci prognozowali, że rzad Ukrainy ze wzgledu na niedobór sprzetu ( straty w Donbasie i rabunkowa wyprzedaż sprzetu zagranicznym podmiotom) bedzie starać się wykorzystać w/w pojazdy.
     „Zagospodarowywanie” MT-LB zaczeło się już w 2015 roku. Wykorzystując pojazd jako bazę udało sie „wyprodukować” parę (paręnascie?) „Goździków”.
     https://pl.wikipedia.org/wiki/2S1_Go%C5%BAdzik
     Potem zabrakło „wolnych” na stanie d-30 haubic 122 mm, niezbędnych do produkcji i od ponad pół roku nie słyszałem o kolejnych dostawach „goździków” do UA 🙂
     https://pl.wikipedia.org/wiki/122_mm_haubica_2A18_(D-30)
     Zgodnie z danymi z 2010 roku na stanie „niezwyciężonej Ukrainskiej” było ponad 2000 tych transporterów gąsiennicowych. Jednak liczba ta wydaje się (podobnie jak liczba czołgów, transporterów opancerzonych i wozów bojowych mocno zawyzona).
     http://www.globalsecurity.org/military/world/ukraine/groundforces-equipment.htm
     MT-LB był wyjątkowo udaną konstrukcją, tanią, funkcjonalna ,ale obecnie jest to konstrukcja co najwyzej poprawna. Po pierwsze ciagnik nie sprawdza sie w swej podstawowej roli, czyli jako pojazd przystosowany do szybkiego przemieszczania dział (lepsze są ciężarówki), po drugie ma kłopoty z holowaniem czołgów.
     Poczatkowo, UA starała się holowac uszkodzone czołgi za pomocą w/w maszyn. Okazało się jednak ,ze ciągniki sa za słabe i nie nadają sie do tego typu zadań. Ponadto ze wzgledu na relatywnie słaby pancerz holujące MT-LB stawały się łatwym kąskiem dla separatystów.
     Pancerz i słabe uzbrojenie ( w wersji podstawowej to jeden karabin maszynowy kalibru 7,62
     sa podstawowymi mankamentami konstrukcji.
     Podawany wyzej przykład zagospodarowania pojazdów może okazac się niebiezpieczny dla użytkowników. Wystarczy jedna dobrze ulokowana salwa ,a całe zgrupowanie tych pojazdów zamienia się w spalone wraki. Przy pancerzu o grubosci 3 – 10 mm nawt zwykłe sznarpele mogą przebić powłoke pojazdu i spowodować wybuch amunicji.
     Ukroboronprom słynie z tego, ze dla swych jednostek wojskowych dostarcza róznego rodzaju hybrydy pojazdów.
     Nawet „Żmijki” ( Giurza-M) czyli kutry patrolowe o jakich wspominano na strone parę razy sa uzbrojone w … działka od BTR-ów. Sadząc po obecnym stanie finansów Ukrainy z pewnoscią czeka nas wiecej nowych „wunderwaffen” a la konstrukcja z Ukrainy. Na bazie MT-LB , BWP-1 i innych pojazdów bedą powstawać nowe „przełomnowe” konstrukcje ,których główna zaleta bedzie… cena.

     Polubione przez 6 ludzi

 5. Kolejny kubeł zimnej wody na rozgrzane łby świniołaków. Tym razem ANALityczka amerykańskiej agencji „Stratfor” (nazywanej „cieniem CIA”) Lauren Goodrich w wywiadzie dla ukraińskiego portalu „Apostrophe” potwierdziła to o czym od jakiegoś czasu mówi „oficjalny’ Waszyngton, czyli że żadne tzw. śmiercionosne bronie na Ukrainę nie będa dostarczane by nie pogarszać dalej stosunków z Moskwa. Stwierdziła także że Rosja nie przestanie popierac republik noworosyjskich na Donbasie przez co ich prawdopodobna „reintegracja” z Ukrainą może odwlec się na całe dziesięciolecia. Oceniła także że UE może znieśc sankcje przeciwko Rosji bez oglądania się na interes Kijowa, może do tego wystarczyc sprzeciw jednego z jej krajów członkowskich m.in. Węgier, Grecji lub Włoch w których według niej „lobbuje intensywnie Rosja’;
  https://ruposters.ru/news/18-04-2016/stratfor-donbass

  Polubione przez 8 ludzi

   • Niedawno czytałam artykuł, w którym jest mowa, że w obecnej sytuacji ratunkiem dla Ukrainy jest władza oligarchów, gdyż jedynie oni – dla własnego interesu – są w stanie wydobyć to państwo z ruiny. Tam wszystko jest anormalne i niewykluczone jest, że przyszłość będzie zaskakująca dla polityków i wszelkich ekspertów.

    Polubione przez 4 ludzi

 6. Z Łonaeta

  Oj musiało co niektórych zaboleć.
  „Refat Czubarow – szef krymskotatarskiego medżlisu apeluje do świata o reakcję na działania Rosji. Wczoraj ministerstwo sprawiedliwości Rosyjskiej Federacji zakazało działania medżlisu – czyli organu samorządowego Tatarów krymskich. – Putin wyda swój wyrok również na wasze narody – apelował Czubarow.”
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-czubarow-o-rosyjskim-zakazie-dzialalnosci-medzlisu/1yrb07

  I kilka komentarzy:

  ~Bill : Obecnie wieksza czesc ze 150 000 Grekow , zyje na wybrzezu morza Czarnego. Praw nie maja tylko Ci co zostali na terenach dzisiejszej Ukrainy. Mariopol, Cherson Jalta itd. to greckie nazwy i byly na dlugo przed poijawieniem sie tam Tatarow. Wobec czego mowic o Tatarach jako o autochtonicznej ludnosci to mijanie sie z prawda. I propagowanie polityki obecnych wladz Ukrainy i Turcji. Kiedys trzeba przywrocic prawde historyczna a nie wypisywac sobie historie wg interesow. zwiń

  ~roe : To w końcu skąd to wołanie? Z Krymu, czy z „Ukrainy kontynentalnej”, jak to wynika z artykułu? Bo z tego co wiem, to o ile w „kontynentalnej Ukrainie” ludzie nie są pewni dnia, ani godziny, to na Krymie jakoś nie ma wojny domowej, nikt stamtąd nie zamierza uciekać, nikogo nie spalili, niczyjego domu nie rozwaliły bomby… Myślicie, że z tym powtarzaniem kłamstw Goebbels miał rację? Bo ja myślę, że mu się tylko tak zdawało. zwiń

  ~_ehe_ do ~wiedzmin: Autonomiczna Republika Krymu przeprowadziła referendum, w którym przygniatająca większość mieszkańców tej autonomicznej republiki opowiedziała się za odłączeniem się od Ukrainy i za POWROTEM do Rosji. Obecny wówczas na Krymie i prawnie NIEKWESTIONOWANY prezydent Janukowycz poparł działania krymskiego parlamentu. Wszystko to było zgodne z prawem, czego dowodem jest fakt, że ani owa republika, ani Federacja Rosyjska nie została postawiona w stan oskarżenia przed jakimkolwiek trybunałem na świecie.

  Obecny stan rzeczy nie wymaga „uznania” przez kogokolwiek na świecie, bo Republika Krymska nie zadeklarowała o swojej niepodległości, lecz przystąpiła do Federacji Rosyjskiej, która żadnego uznania nie potrzebuje, co oczywiste.

  Co najważniejsze – nikt z mieszkańców Krymu z pewnością nie marzy o powrocie na łono UPA-iny i podzieleniu losu Doniecka. I to jest rozstrzygające.

  Coś jeszcze?

  Polubione przez 10 ludzi

 7. „Generalissimus: Poroszenko zapowiedział kontynuację „reformy sektora bezpieczeństwa i obrony Ukrainy”, która ma polegać nie tylko na jego unowoczesnienie (poprzez dostawy nowego sprzętu wojskowego), ale także redukcję zbędnego personelu, w tym wyższych oficerów. Na ich miejsce mają byc powołani „młodzi oficerowie którzy wykazali sie na placu boju”;
  http://korrespondent.net/ukraine/3671320-prezydent-pryzval-sokratyt-heneralov-sylovykov
  Ps. „Generałowie” Parasiuk i Semenczenko?

  Polubione przez 6 ludzi

 8. „Owoce” (raczej gorzkie i kwaśne) tzw. wojny tranzytowej pomiędzy Ukrainą i Rosją, czyli eksport ukraińskich towarów do krajów Kaukazu i Azji Środkowej zmniejszył się o 48 %, a w niektórych przypadkach nawet o 70 %, podały służby prasowe Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego i Handlu Ukrainy. O wszystko Kijów oskarża oczywiście „agresywne i nieuzasadnione działania Rosji”, zapominając że to Ukraina jako pierwsza wprowadziła embargo na towary rosyjskie i dr facto zezwoliłą na nielegalne blokady tranzytu rosyjskich towarów przez swoje terytorium;
  http://finance.bigmir.net/business/68597-Plody-tranzitnoj-vojny-s-RF–Ukraina-sucshestvenno-sokratila-eksport

  Polubione przez 7 ludzi

 9. Ciekawy artykuł o próbach odnowienia potencjału lotniczego Ukrainy. cytat:
  „Ze względu na trwający konflikt z Rosją, dotychczas głównym dostawcą sprzętu bojowego, Ukraina zdecydowała się ma modernizację swojej floty śmigłowców Mi-8T siłami krajowego przemysłu. Wiodącym podmiotem w tym zakresie są prywatne zakłady Motor Sicz specjalizujące się w silnikach lotniczych i wiropłatach oraz biuro konstrukcyjne Adron, jak też liczne zakłady należące do państwowego konsorcjum Ukroboronprom, będącego odpowiednikiem polskiej PGZ. Celem prac jest dostosowanie leciwej już maszyny, jaką jest Mi-8T, do prowadzenia skutecznych działań na współczesnym polu walki. Jest to rozwiązanie mające na celu podtrzymanie i odbudowę możliwości operacyjnych do czasu wprowadzenia na wyposażenie ukraińskich sił zbrojnych nowocześniejszych śmigłowców wielozadaniowych.”
  http://www.defence24.pl/351423,doswiadczenia-z-donbasu-w-modernizacji-ukrainskich-mi-8

  Polubione przez 6 ludzi

 10. Witam z wieczora…
  Dziękując za wpisy które w wolnych chwilach mogłem poczytać – dorzucam co sobie zaznaczyłem:

  Wpis Colonela z 1 kwietnia, ale obrazujący sytuację aktuakna plus mapki
  http://colonelcassad.livejournal.com/2682969.html

  Krym juz całkiem niezależny energetycznie!
  http://colonelcassad.livejournal.com/2713552.html
  http://dnr24.com/main/21238-v-krymu-polnostyu-vosstanovili-elektrosnabzhenie.html

  http://dnr-news.com/dnr/31917-zhiteli-ukrainy-poprosili-razrushit-energomost-rossiya-krym.html
  Жители Украины попросили разрушить энергомост Россия — Крым

  W Symferopolu trwały przeszukiwania siedziby „Radia Swoboda”
  .https://youtu.be/4EXwhuszhSs
  Пресс-служба Управления ФСБ в Крыму обнародовала видео обыска у пропагандиста «Радио Свобода» Николая Семены, который состоялся сегодня утром в его квартире в Симферополе в рамках уголовного дела, возбужденного по статье «экстремизм» за публичные призывы на сайте «Крым. Реалии» к отторжению полуострова от Российской Федерации.

  BYły pracownik SBU przeszedł na stronę światła i dobra. Opowiada:
  .https://youtu.be/4pJEUeeouHo

  OT ciekawe – czyli nietypowe zdjęcie centrum Moskwy
  .http://cs635104.vk.me/v635104489/25d5/wztEKwDLxL0.jpg

  OT równie interesujące:
  .http://cs630721.vk.me/v630721341/25a02/tP_k5wN8xF8.jpg

  Było o „technice” wyżej – dokładam równie ciekawe:
  Сварочный цех жадного Тараса: безумства украинского ВПК в картинках
  https://inforeactor.ru/26979-svarochnyi-ceh-zhadnogo-tarasa-bezumstva-ukrainskogo-vpk-v-kartinkah

  DO tego mem z podpisem w oryginale!
  .http://cs633326.vk.me/v633326648/252db/48pBAKRKCns.jpg
  Украинские инженеры изучают внутреннее устройство танка „Азовец”

  Pan Zacharczenko wziął udział w rozpoczeciu budowy szeregu domów jednorodzinnych
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_36432%2Fall
  .http://cs626821.vk.me/v626821962/48a0/_IZpXKbouYY.jpg
  .http://cs626821.vk.me/v626821962/48a9/U6dwvXOpSF8.jpg
  .http://cs626821.vk.me/v626821962/48b2/9o0f1iJGF7c.jpg
  .https://youtu.be/Ag1v_6fLCj4
  + tekst i film
  .https://youtu.be/OHgr3S7fuZs
  .https://youtu.be/iv70dmD0hz4
  Кто не скачет, тот строит новое государство: в Донецке открылась строительная площадка под новые дома (ВИДЕО)
  http://www.novorosinform.org/news/id/51325

  Banderowcy „dekomunizują” Zaporę. Kiedy ją zaczną demontować tego nie mówią
  .https://youtu.be/DJo15HCGl1I

  Бои на Степано-Крынке. Подразделение „Гром”. 18.04.2016
  .https://youtu.be/Z1Mo3xfjYM4

  OT – było i nie ma czyli o przemyśle Łotwy
  Предприятия Латвийской ССР до выхода из состава СССР…Где это все сейчас? А теперь претензии к России к чему бы это …
  .http://cs604329.vk.me/v604329884/3cc6/ltSje_wP7Hs.jpg

  +
  .http://cs604329.vk.me/v604329884/3c36/csXvRd8Hi_w.jpg
  Таблетка памяти идиотам сегодняшним! Как латыши просили Сталина „оккупировать” Латвию

  + http://vognebroda.net/latviya-ohota-na-vedm-v-russkih-shkolah
  Латвия: охота на ведьм в русских школах

  Francja wzywa Kijów do przestrzegania „Mińska”
  http://dnr-news.com/dnr/31916-glava-mid-francii-zayavil-chto-kiev-dolzhen-vypolnyat-minskie-soglasheniya.html

  NATO prosi niemal na kolanach Rosję by ta zechciała wrócić do rozmów i współpracy. Kijów uważa że NATO na tym mającym sie odbyc spotkaniu NATO – FR zostanie podjęty „temat ukraiński”
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_36420%2Fall
  Представители НАТО буквально «прибежали» с просьбой провести заседание Совета Россия — НАТО | Блог schulz
  https://cont.ws/post/250349

  Nowe informacje z frontu
  19.04.16. Сообщения об актуальном.

  „Начальник СБУ пообещал зачистить Плотницкого и Захарченко и призвал молодежь к кровавым убийствам „сепаров”, в ДНР перенесли выборы, а под Авдеевкой укры обстреляли делегацию немцев.
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_36419%2Fall
  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201604191719-ncgj.htm
  Глава СБУ учил студентов «делать смерть врагам»

  +http://rusvesna.su/news/1461089352
  Идут бои: ВСУ открыли огонь по пригородам Донецка и Горловки

  Film od ukrów
  .https://youtu.be/QWFZ3Bx5xRs
  Каратели запечатлели на видео то, как они прикрываются мирными жителями! Позиции ВСУ среди частных жилых домов! Вечером около 18:00 18 апреля в с. Марьинка украинские войска открыли плотный огонь с опорного пункта 1-го батальона 14-й отдельной механизированной бригады. Огонь с крупнокалиберных пулемётов ДШК 12`7 мм, пулемётов ПКМ 7`62 мм и гранатомётов РПГ-18 „Муха”.
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_36416%2Fall

  Twarz ukriany:
  .https://youtu.be/eAkLwSxNsXE

  Plus mem bez kropki!

  Bywa i tak…
  Сбежавшая в Россию экс-министр образования ЛНР нанесла республике ущерба на полмиллиона рублей
  http://www.politnavigator.net/sbezhavshaya-v-rossiyu-ehks-ministr-obrazovaniya-lnr-nanesla-respublike-ushherba-na-polmilliona-rublejj.html

  Tablicę pamiatkową zniszczono w Kijowie. Czy nasze władze zareagują?
  Внук наркома Мануильского обьявил вендетту националистам, уничтожившим мемориальную доску его деда

  В Киеве неизвестные уничтожили мемориальные доски Ванды Василевской и Дмитрия Мануильского, установленные на фасаде одного из зданий в центре города, по улице Шелковичной.
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_36409%2Fall
  .http://cs628018.vk.me/v628018959/646d1/K-o4HxgNXlI.jpg
  .http://cs628018.vk.me/v628018959/646d8/HoBHfXftOIM.jpg

  Начиная с 2012 года и по 2015 год Украина потеряла более 98 млрд долларов из-за торговых ограничений со стороны РФ.
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_36402%2Fall

  Uroczyste wręczanie dokumentów Noworosji (DNR)
  .https://youtu.be/lOFt8ZqINaM

  Mem!
  .http://cs543109.vk.me/v543109907/d5ea/QhC11PsGqnY.jpg

  O pytaniach jakie mają mieszkańcy Charkowa do Zacharczenki
  http://dan-news.info/politics/pryamaya-liniya-s-zaxarchenko-xarkovchan-volnuet-sudba-osvoboditelnogo-dvizheniya-i-situaciya-v-dnr.html

  Z ogromnej ilości artykułów i komentarzy na temat „polskich” władz a szczególnie jednego Antka idioty nie wybrałem żadnego bo szkoda się denerwować – ale to jest miłe!
  http://ria.ru/world/20160419/1415129542.html
  Власти польского города Жешув отказались сносить советские памятники
  .http://cs7011.vk.me/v7011484/30dff/sG53gjUHKxM.jpg

  УКРОПЫ ЗАСТАВЛЯЛИ ВАСИЛИЯ НИМЧЕНКО ПЕТЬ ГИМН УКРАИНЫ В ХАРЬКОВЕ [+18]
  Дата публикации: 19 Апрель 2016
  W linku linki
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_36392%2Fall
  +
  .https://youtu.be/nMPLL0T3bQ0
  .https://youtu.be/idfMB9YBX_I

  Pan Zacharczenko przeniósł wybory w DNR na 24 czerwca
  http://dnr-online.ru/mestnye-vybory-v-dnr-pereneseny-na-24-iyulya/
  19.04.2016.
  Местные выборы в ДНР перенесены на 24 июля 2016.

  Александр Захарченко подписал Указ №108 от 18 апреля этого года о переносе выборов местных глав. Согласно документу, день проведения первых местных выборов переносится с 20 апреля 2016 года на 24 июля 2016 года. Указ Главы ДНР от 9 октября 2015г. №381 признал утратившим силу.

  Mem bez kropki!

  Sytuacja na granicy ukraińsko – noworosyjskiej
  http://www.fdu.org.ua/news/21731
  .http://www.fdu.org.ua/files/images/13072175_1283501094997752_1424335012_o.jpg

  Czy ROsja wymieni banderówę?
  http://ria.ru/world/20160418/1414345686.html#ixzz46HeVcbul

  Kurs młodego faszysty! Tylko na u’krainie!
  http://vk.com/brusek?z=video333154360_456239398%2Fa6dd44fcf9010cad0d%2Fpl_post_-108222294_53874

  Dla ekologów – seria zdjęć z wyrębu lasów pod Kijowem
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_36369%2Fall

  Na poligonie DNR
  .https://youtu.be/v1s4ZA5XYxI

  Z frontu:
  .https://youtu.be/weoJMiTSavM
  Украинские силовики обстреляли территорию ДНР фосфорными снарядами

  bez komentarza
  https://arhano.ru/articles/ukrainskiy-deputat-podozrevaetsya-v-souchastii-v-prodazhe-detey-v-evropeyskie-bordeli
  Украинский депутат подозревается в соучастии в продаже детей в европейские бордели

  Polubione przez 5 ludzi

 11. I jeszcze zdrada znad Sekwany, czyli MSZ Francji oczekuje od Ukrainy uchwalenia nowego projektu konstytucji w której do końca połowy roku wprowadzona by została poprawka o tzw. specjalnym statusie Donbasu. „Władze Kijowa muszą honorować swoje zobowiązania i wprowadzać reformy, włącznie z wprowadzeniem poprawki do konstytucji o specjalnym statusie Donbasu i zmianach procesu wyborczego w Donbasie” – stwierdził szef MSZ Francji Jean-Marc Ayrault na konferencji prasowej po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem;
  http://korrespondent.net/world/worldabus/3671646-paryzh-nuzhno-pryniat-popravku-o-statuse-donbassa

  Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.