Wojna domowa na Ukrainie 26.04.2016r.- 430 dzień od nowego rozejmu.


Ukraińskie okno na świat.

„Nie możemy uciec od trudnej rzeczywistości geopolitycznej: jesteśmy świadkami radykalnego pogorszenia sytuacji bezpieczeństwa we wschodnim i południowym sąsiedztwie Europy, w tym tuż za granicami Polski” – napisał w swoim autorskim  tekście opublikowanym w amerykańskim piśmie „Foreign Policy” polski minister MSZ Witold Waszczykowski.

 

„Dlatego też forsujemy u naszych sojuszników bardziej dynamiczne podejście do NATO uwzględniające zagrożenie, jakie stwarzają impulsywne i natarczywe w swojej polityce władze rosyjskie” – podkreślił w dalszej części tekstu Witold Waszczykowski.

Zapomniał przy tym dodać, że domniemane zagrożenie ze strony Rosji polegające na zabezpieczeniu sobie bezpieczeństwa swych granic zachodnich jest bezpośrednim wynikiem sytuacji do jakie doprowadził Zachód na Ukrainie na początku 2014 roku organizując tam i wspierając dokonanie zamachu stanu legalnie wybranego prezydenta.

W dalszej kolejności przyszła obrona swoich praw przez mniejszość rosyjskojęzyczną w Donbasie oraz problem zachowania baz wojskowych na rosyjskim Krymie.

Oczywiście wśród polityków wspierających czynnie rewoltę na kijowskim Majdanie byli liczni polscy politycy, którzy obecnie zasiadają w Sejmie a także szef partii PiS wraz ze swymi najbliższymi współpracownikami.

Późniejsza wojna domowa jaka wybuchła w lecie 2014 roku w odpowiedzi na prowadzoną przez ukraińskie siły zbrojne tzw. operację antyterrorystyczną wobec rosyjskojęzycznej części ludności Ukrainy, oskarżając ją o separatyzm, doprowadziła do posunięcia się- ze strony władz ukraińskich- do licznych prowokacji, w tym najbardziej głośnej, czyli zestrzelenia w lipcu 2014 roku malezyjskiego samolotu pasażerskiego MH-17 po wcześniejszym skierowaniu go przez ukraińskich kontrolerów lotu w rejon toczących się intensywnych walk.

Prowokacja ta miała na celu osiągnięcie trzech zamierzeń, a więc po pierwsze: pokazania światu, że Rosja jest krajem bandyckim, czyli nie przestrzegającym zasad i praw międzynarodowych. Po drugie: zaostrzenie sankcji ekonomicznych wobec Rosji, a po trzecie wreszcie: zmobilizowanie NATO do udziału w konfrontacji przeciwko Rosji. W efekcie poza jednym zamierzeniem, czyli wprowadzeniem i zaostrzeniem sankcji wobec Rosji nie udało się innych osiągnąć, ze zrozumiałych oczywiście względów- bo nikt się na tak grubymi nićmi szytą prowokację nie dał nabrać.

Tak więc, w świetle powyższych faktów, rozpowszechnianie- przez szefa polskiej dyplomacji w rządzie PiS- o jakimś poczuciu zagrożenia ze Wschodu jest śmieszne i pokazuje jak obecne władze sztywno i bezrefleksyjnie realizują wytyczne płynące z Waszyngtonu. Oczywiście ich celem jest doprowadzenie do powstania stałych baz NATO i stałej obecności wojsk NATO- ze szczególnym uwzględnieniem wojsk amerykańskich- na terenie Polski, co ma dać poczucie bezpieczeństwa elitom politycznym wyłonionym po okrągłym stole- szczególnie tych wywodzących się z opozycji anty-systemowej z okresu późnego PRL-u.

Tak więc nie chodzi tu o żadne bezpieczeństwo Polski i zapewnienie go Polakom, bo to jest niemożliwe przy takiej przewadze sił ze strony Rosji, która dodatkowo porusza po bardzo znanym jej i rozpoznanym terenie, a poczucia bezpieczeństwa kolejnych ekip rządowych przed spodziewanym buntem społecznym, które będą chronione obecnością wojsk amerykańskich w Polsce.

Na zakończenie tego wątku dodam, że ostatnia aktywność Witolda Waszczykowskiego wynika tylko i wyłącznie z celów jakie chce osiągnąć prezes PiS na szczycie NATO, który odbędzie się w Warszawie w dniach 8/9 lipca br. a więc na zagwarantowaniu stałej obecności wojsk amerykańskich w Polsce. W osiągnięciu tego celu jest w stanie zrobić i poświęcić wiele- nawet swoją wypracowaną dotychczas na politycznej arenie w Polsce pozycję.

Z tego samego powodu- co opublikowanie artykułu w „Foreign Police” przez Witolda Waszczykowskiego- zwołano wczoraj z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy odprawę kadry kierowniczej Sił Zbrojnych i MON. O znaczeniu propagandowym tej imprezy świadczy obecność- poza kierownictwem MON z Antonim Macierewiczem na czele oraz premier rządu Beaty Szydło.

Na odprawie tej wysocy przedstawiciele władz oraz MON powtórzyli dokładnie te same tezy jakie wyłożył w opublikowanym dzień wcześniej w swoim artykule w amerykańskim piśmie „Foreign Policy” szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski.

A więc, jak z tego widać prezes PiS zmotywował swoich partyjnych współpracowników do tego aby przed szczytem NATO zwiększyli maksymalnie presję propagandową w celu osiągnięcia na nim wytyczonych przez siebie zamierzeń.

Czy to się uda, czy też nadal w ten sposób członkowie naszych najwyższych władz państwowych osiągną tylko, to że pozycja Polski w oczach partnerów europejskich stanie się jeszcze  bardziej mało wiarygodna jako kraju godnego poważnego traktowania, okaże się po tym co obecne władze są w stanie  wywalczyć na warszawskim szczycie NATO.

http://foreignpolicy.com/2016/04/25/natos-eastern-front-is-being-tested-poland-warsaw-summit/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Foreign_Policy

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Washington_Post

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1612095,Odprawa-kierownictwa-MON-i-sil-zbrojnych-Prezydent-wojsko-musi-byc-silne-i-sprawne

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym działania militarne podejmowane wobec powstańców przez ukraińskich żołnierzy ustabilizowały się na niskim poziomie intensywności.

I tak, w godzinach nocnych, pomiędzy 21:00 a 04:00, ukraińskie wojska wystrzeliły łącznie w kierunku pozycji sił powstańczych 41 pocisków moździerzowych kaliber 82 mm, ostrzał prowadzony był również przy użyciu granatników i ręcznej broni maszynowej.

Najbardziej intensywny ostrzał przeprowadzono z kierunku wsi Żowanki na osiedle Zajcewo leżące na północnych przedmieściach Gorłówki, Osiedla Trudowskie z kierunku Marinki na zachodnich obrzeżach Doniecka, obrzeży Jasinowatej z kierunku Awdiejewki i Sachanki na froncie południowym z kierunku miejscowości Szirokino.

W rezultacie prowokacyjnego ostrzału przeprowadzonego w niedzielę od strony pozycji zajmowanych przez członków ukraińskiego batalionu nacjonalistycznego „OUN”, zginęło dwóch ukraińskich żołnierzy armii regularnej, a kolejnych trzech zostało rannych. Do incydentu doszło przedwczoraj w rejonie miejscowości Awdiejewka, gdzie bojcy z batalionu ochotniczego „OUN” otworzyli ogień w kierunku stanowisk 81 brygady zmechanizowanej aby w ten sposób sprowokować żołnierzy tej brygady do ostrzału pozycji obronnych sił powstańczych.

***

 

Na koniec kilka zdjęć:

Doniecka Filharmonia Akademicka- wczoraj miał tam miejsce koncert zespołów muzycznych i wokalnych studentów Donieckiego Kolegium Muzycznego. Koncert odbył się z okazji festiwalu „Wiosna Prokofiewa” poświęconemu rocznicy 125 lecia urodzin tego sławnego rosyjskiego kompozytora symfonicznego.

Odessa- nieznany sprawca ostrzelał w nocy z poniedziałku na wtorek biura znanego banku „Piwdiennyi”. Ostrzał przeprowadzono przy użyciu ręcznego granatnika „Mucha”, co spowodowało uszkodzenie przeszklonej klatki schodowej w budynku banku.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

 

 

Reklamy

110 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 26.04.2016r.- 430 dzień od nowego rozejmu.

 1. Banderfuhrer Andrij Biłeckij „legendarny dowódca” (i współzałożyciel , obok Ołeha Laszki) Sonderkommando „Azov” (oficjalnie Pułku MSW Ukrainy „Azow”) stwierdziła że władze w Kijowie sa całkowicie bezsilne („impotentne’), czyli niezdolne do zakończenia „konfliktu na Donbasie” (oczywiście na korzyść Kijowa), a także że „państwo znajduje się na skraju przepaści”;
  http://gazeta.ua/ru/articles/life/_vlast-impotentna-my-stoim-nad-propastyu-bileckij/694666

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Na dobranoc kilka zaległości których nie zauwazyłem…

  .https://youtu.be/kVz7q9Psqks
  Скандал в эфире Первого канала

  Dla judeosceptyków perełka
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_37045%2Fall

  Niemiecka zdrada!
  .http://cs636229.vk.me/v636229551/3086/Pj2gcYWg32c.jpg

  Szwedzka zdrada!
  .http://cs630829.vk.me/v630829565/2d21f/sfBPdgM-UYs.jpg

  W DOniecku uruchomiono tramwaje!
  .https://youtu.be/rcxqv8QolJg

  Pracuje się nad poprawą bezpieczeństwa pracy w kopalniach
  http://www.novorosinform.org/news/id/51744

  W DNR juz zasiano 30% areału rolnego
  .https://youtu.be/fnzBaiQftKw

  O banderowskich = ukraińskich ścierwach
  .https://youtu.be/uIlYPwD3aCM

  .https://youtu.be/P6zliJx3ZAA
  Mityng pracowników energetyki atomowej

  + .https://youtu.be/Y3tJtrGomRg

  + Poroszenko oskarzył Rosję o złosliwy wybuch w Czarnobylu skierowany przeciwko ukraińcom
  http://amdn.news/poroshienko-obvinil-rossiiu-v-sozdanii-ughrozy-atomnoi-katastrofy-na-ukrainie

  W strefie czarnobylskiej będzie rozwijany biznes!
  .https://youtu.be/DnDhrgFPU_g

  I dalej rozwija się współpraca z Westinghousem
  http://riata.ru/ekonomika/item/18205-ukraina-sobralas-zakupat-u-westinghouse-do-treti-neobkhodimogo-yadernogo-topliva.html

  ГД РФ: На Украине нарушаются требования эксплуатации АЭС, это может привести к инцидентам
  ➡ Читать дальше: https://russian.rt.com/article/160462

  Płotnicki o niechęci Kijowa do wymiany jeńców
  http://dnr-news.com/dnr/32095-zayavlenie-glavy-lnr-igorya-plotnickogo-po-voprosu-obmena-plennymi.html

  Zacharczenko o OBWE!
  .https://youtu.be/_CUHllHS0Sc
  Вооружение миссии ОБСЕ я буду рассматривать как интервенцию – Александр Захарченко

  .https://youtu.be/EBNX7BPQrYI
  США поступают с Украиной по заветам Гитлера
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_37038%2Fall
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_37038%2Fall&z=album282675289_230930193
  Czyli „niet faszyzma”

  .https://youtu.be/B9-HEzG0Mj4
  США продолжает финансировать украинскую агрессию

  mem przykry bo nas dotyczący
  .http://cs626319.vk.me/v626319387/56e9/2ZiIFKGY7Ws.jpg

  .https://youtu.be/OrcMzQ_ep0k
  Филипп Экозьянц: Украина сливает армянскую общину татаро-туркам

  Parszywosektorowcy przygotowywali przewrót w Rosji
  Сторонники „Правого сектора” пытались организовать госпереворот в России, заявил генпрокурор Юрий Чайка: http://ria.ru/society/20160426/1420250988.html

  O ewakuacji dzieci z okolic Mariupola pisze Colonel
  http://colonelcassad.livejournal.com/2722321.html

  Naftogaz liczy kasę, czyli ile dołozyli do rosyjskiego gazu kupowanego w Jewropie
  „Нафтогаз” подсчитал, сколько Украина потратила на „удешевление” газа для населения: http://ria.ru/economy/20160425/1419824562.html

  Przypomnienie
  .https://youtu.be/psCnGMEL4d0
  Jak ukraińskie lotnictwo mordowalo ukraińskich żołnierzy (22 maja 2014)
  Помню этот блокпост, долго не могли понять кто расстрелял военных . Ясность внёс подкинутый мобильный телефон, где и была эта запись, сделанная солдатом. Как рассказывали местные ; всех военнослужащих ,которые были свидетелей этой бойни,долго держали в больнице г Валновахи,а затем приехали люди в чёрной военной форме ,без знаков отличия и забрали солдат. Судьба их не известна. И ещё ,в момент авиаудара на блокпосту были раненые солдаты ,рано утром в этот день на них так же напали неизвестные, скорые которые на видео, как раз за ними и приехали. Но вертолеты им шансов выжить не оставили .

  Bardzo ciekawa analiza!
  http://svpressa.ru/politic/article/147351/
  «Теневое ЦРУ»: в Киеве начались тревожные движения
  Может ли Украина отказаться от «европейского пути»?

  O 2.maja w Odessie – przypomnienie
  В Одессе 2 мая 2014 трагедия началась не с Дома Профсоюзов! Как это происходило? Покажите своим друзьям как именно „делают” такие беспорядки, управляя людьми с двух сторон. Так точно может быть сделан конфликт в любом городе, если Вы не будете знать этих подробностей. Это видео расследование абсолютно без ужасных картинок -только факты и ссылки на первоисточники. Первые 5 минут в Хуцпа Фучеджи повторяю шаблоны укро СМИ про „русське террористо”- типа сарказм для умных зрителей.

  Журналисты которые называют себя журналистами НО за два года так и не нашли в Интернете расследование „Трибунал кровавого пепла”, за два года не рассмотрели факты и не рассказали людям в своих блогах, телевизорах, каналах Ютуба-про факты из этого расследования – Вы не журналисты а соучастники этого и всех последующих преступлений с такими „схемами”.

  Вероятно сделаю расследование и про 2 мая 2016, но надеюсь что расследовать будет нечего, потому что люди вдруг поумнеют и не пойдут на поводке в смертельную ловушку, которую уже готовят доверчивым людям твари-режиссёры этой гражданской войны.
  Спасибо за репосты видео – Вы видели уже? покажите своим друзьям – эти серии не устаревают- они сегодня, к сожалению, актуальны ещё больше.

  Вместе с Правдой мы победим!
  .https://youtu.be/aOIwGK-g7-o
  .https://youtu.be/pinC_-tIYZM

  Pożegnanie z Pawłem Usanowem – basistą Lube. W linku sporo materiału
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_36976%2Fall

  Chyba było?
  http://dnr24.com/main/21377-polskiy-nacionalist-ssha-hotyat-organizovat-voynu-mezhdu-polshey-i-rossiey.html

  Dobranoc!

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.