Wojna domowa na Ukrainie 29.04.2016r.-433 dzień od nowego rozejmu.


Amerykański ambasador na Ukrainie, Geoffrey Pyatt podczas wczorajszej wizytacji Mariupola.

„Obecnie wchodzimy w ostatni etap trudnych, ale bardzo istotnych negocjacji związanych ze wzmocnieniem flanki wschodniej NATO (…) chodzi w nich o to, w jakim zakresie i w jakim kształcie zostanie zrealizowana decyzja podjęta na lutowym spotkaniu ministrów obrony sojuszu o wzmocnieniu obecności wojskowej w tej części Europy, w tym w Polsce”– powiedział we wczorajszej audycji w „Radiu Maryja” („RM”)szef polskiego MON Antoni Macierewicz.

Ponadto szef MON przypomniał słuchaczom tego medium, że „Amerykanie zdecydowali się rozmieścić w naszym regionie ciężką brygadę, ale odrębną kwestią są rokowania z NATO jako całością dotyczące kolejnej brygady”.

Tak więc aby uniemożliwić rozmieszczenie tej, chociaż jednej amerykańskiej ciężkiej brygady czołgów, wrogie siły „nie jest dziwne, że w trakcie tych negocjacji coraz częściej mamy do czynienia z prowokacjami rosyjskimi”– ujawnił słuchaczom na antenie wspomnianego wyżej radia Antoni Macierewicz.

Dowodem na to ma być incydent do jakiego doszło około dwa tygodnie temu na Bałtyku, gdy w pobliżu amerykańskiego okrętu wojennego USS „Donald Cook” trzy razy przeleciały rosyjskie samoloty bojowe Su-24:

„Takich prowokacji wówczas było trzy, wszystkie były niebezpieczne, wszystkie sprawiały wrażenie ataku czy możliwości ataku rosyjskich samolotów na polskie i amerykańskie jednostki”– powiedział Antonii Macierewicz.

Odniósł się następnie do ostatnich informacji podawanych przez rosyjską gazetę, o tym miało dojść kilka dni temu do kolizji rosyjskiej i polskiej łodzi podwodnej, mówiąc że jest to kolejna prowokacja: „tym razem kształt jej jest odwrotny, ale efekt ma być taki sam”, bo „wszystko razem wyssane z palca, wszystko razem nieprawda. Natychmiast zostało to sprawdzone w dowództwie operacyjnym i mamy oczywiste, jednoznaczne zakwestionowanie, zaprzeczenie, by coś takiego miało miejsce„- triumfalnie ogłosił minister polskiego MON.

Później wyjaśnił słuchaczom „RM” o co tu w tym wszystkim chodzi.

Otóż ta zajadłość rosyjska wynikać ma z tego, że:

„W tym okresie przed szczytem NATO, przed podjęciem przez NATO przełomowych decyzji dla polskiego bezpieczeństwa, absolutnie przełomowych, mających rozstrzygające znaczenie dla naszej przyszłości i dla naszej niepodległości będziemy poddawani najróżniejszym presjom, prowokacją, próbom zdestabilizowania sytuacji w Polsce i stworzenia wokół Polski atmosfery państwa, które nie jest stabilne, które jest gotowe wchodzić w najróżniejsze działania prowokacyjne lub też prowokacją poddawać się. Tak, abyśmy mogli być przedstawiani międzynarodowej opinii publicznej jako czynnik nie do końca pewny”– podkreślił z całą mocą Antonii Macierewicz.

A nie pisałem niedawno, że pan Antonii Macierewicz jest w swoim żywiole pełen rewolucyjnego zapału, bo przecież tym razem udało mu się odsłonić rąbka tajemnicy o tym jak nasz kraj obecnie postrzega międzynarodowa opinia publiczna.

Otóż ma on w tym przypadku świętą rację, co nie powinno dziwić występując przed słuchaczami radia o tak świątobliwej nazwie:

Zapomniał tylko dodać, że Niemcy też nam rzucają kłody pod nogi, podstępem uniemożliwiając naszemu atlantyckiemu sojusznikowi przemieszczania wojsk po niemieckich drogach i autostradach w celu wzięcia w niesamowitych ćwiczeniach wojskowych, od których nawet może zadrzeć ziemia, „Anakonda-16”. O tej niecnej sprawie sam osobiście przedwczoraj na posiedzeniu komisji sejmowej ds. obrony narodowej informował w obecności Antoniego Macierewicza gen. Marek Tomaszycki.

O co w tej sprawie tak naprawdę chodzi?

Otóż zdaniem przedstawicieli polskiego wojska, władze Niemiec wprowadziły ograniczenia w wykorzystaniu dróg i autostrad oraz odmówiły zgody na przekroczenie granicy polsko-niemieckiej przez wojska amerykańskie. Miały tę decyzję uzasadniać m.in. planowymi remontami, których nie można wycofać. Wskutek tego wojska USA muszą szukać innej trasy z Niemiec do Polski:

„Dla nas, po wojskowemu, jest to odmowa. W politycznym języku zapewne będzie to usprawiedliwione uzasadnienie tego, że nie ma możliwości przejścia po tych drogach” – poinformował generał Tomaszycki.

Natomiast szef MON Antonii Macierewicz był bardziej oględny popisując się w tym przypadku dużymi zdolnościami dyplomatycznymi, odpowiadając mu na zadane przez dziennikarza pytanie o przyczyny tych ograniczeń powiedział, że chciałby się uchylić od odpowiedzi, „zwłaszcza że mam nadzieję, że ciągle jeszcze otwarta jest kwestia zmiękczenia tego stanowiska ze strony Federacji…., przepraszam Republiki Federalnej Niemiec. Być może przejęzyczenie, które mi się zdarzyło przed chwilą, oddaje jedną z jej przyczyn”– sprostował dowcipnie swoją „gafę” Macierewicz.

A więc, wg. Antoniego Macierewicza strona niemiecka w porozumieniu lub pod naciskiem Rosji, utrudnia wojskom amerykańskim stacjonującym na jej terytorium przejazd po swoich drogach w celu wzięcia udziału w ćwiczeniach „Anakonda-16″ w Polsce.

A to niecne Niemcy- zupełnie tak samo knują jak za Hitlera!!!!

Niestety, już następnego dnia władze niemiecki zdementowały tą informację:

„To nieprawda. Nie ma z tym problemu. To leży w gestii Amerykanów, by poinformować niemieckie służby, co przewożą, w jakich ilościach i na jakich zasadach. To długotrwały proces, który na ten moment, przebiega bez zarzutu”– poinformowało biuro prasowe niemieckiego MON.

Odpowiedziała też na zarzuty Macierewicza i gen. Marka Tomaszyckiego niemiecka ambasada w Warszawie oświadczając, że:

„Współpraca niemieckich władz z polskimi władzami i amerykańskimi siłami zbrojnymi w sprawie tranzytu oraz przygotowania manewrów wojskowych „Anakonda,, jest ścisła i znakomita”.

A więc po raz pierwszy, tak jak minister polskiego MON jak i wysokiej rangą przedstawiciel wojskowy tego resortu wobec międzynarodowej opinii publicznej został złapany na konfabulacji, co właśnie jest dowodem na to, że Polska obecnie jest postrzegana przez międzynarodową opinię publiczną jako kraj niestabilny, „które jest gotowe wchodzić w najróżniejsze działania prowokacyjne lub też prowokacją się poddawać”, a więc w taki sposób, że jesteśmy „jako czynnik nie do końca pewni”.

Kilka miesięcy rządów wystarczyło, nie tylko Antoniego Macierewicz jako szefa MON, żeby osiągnąć aż taki „sukces” w oczach międzynarodowej opinii publicznej!!!
Gratulacje!!!!!

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Sytuacja w Donbasie uległa poprawie w stosunku do tego co się tam działo przez poprzednie tygodnie, ale nadal ukraińscy żołnierze prowadzą ostrzał w kierunku pozycji obronnych sił powstańczych, celów cywilnych i prowokują do wymiany ognia i podejmowania walki.

I tak, już około południa, pomiędzy godzinami 12:30 a 13:30, ukraińskie wojsko prowadziło ostrzał rejonu donieckiego lotniska oraz miejscowości Sachanka na wschód od Mariupola. Ostrzał ten prowadzono przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm i broni ręcznej.

Następnie w godzinach nocnych, od 20:30, ukraińskie wojsko prowadziło ponownie-  przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm, czołgu, opancerzonych wozów bojowych, działek przeciwlotniczych, granatników i broni ręcznej- ostrzału donieckiego lotniska i jego okolic, a szczególnie tradycyjnie terenów otaczających serwis „Volvo-Centrum” oraz punktu kontrolnego na strategicznej drodze Donieck-Gorłówka znajdującego się na wysokości miejscowości Jasinowata. Ponadto zachodnich przedmieść Spartakusa i wsi Staromichajłowka w okolicy zakładów chemicznych na zachodnich obrzeżach Doniecka. Ostrzał ten prowadzony był z kierunku miejscowości Piaski, Awdiejewka i Krasnogorowka.

Poza tym ukraińska artyleria ostrzeliwała pozycje obronne sił powstańczych w rejonie Zajcewa leżącego na północnych obrzeżach Gorłówki.

Według danych przekazanych przez wydział propagandy i wojny informacyjnej SBU, w Donbasie obecnie znajduje się następująca liczba rosyjskich wojsk i sprzętu:

Wczoraj w Doniecku zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy MBW DRL kilka osób pochodzenia ukraińskiego, które niedawno przybyły na teren republiki z obszaru kontrolowanego przez ukraińskie siły zbrojne ATO. Osoby te podejrzane są o przygotowywanie zamachu terrorystycznego, w którym pozbawiony miał zostać życia szef władz DRL Aleksander Zacharczenko. Wcześniej osoby te zbierały informacje na temat tras przejazdu Aleksandra Zacharczenki, jego miejsca zamieszkania i sposobu ochrony.

Dalsze szczegóły tej sprawy mają zostać podane dziś na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Na koniec aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

56 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 29.04.2016r.-433 dzień od nowego rozejmu.

 1. Witam i dziękując Szefowi za interesujące wieści i Państwu za komentarze dorzucam:

  Widomość miłą i taką sobie…

  http://tragediadonbasu.pl/festiwal-literatury-i-kultury-narodow-donbasu-rodniki/

  + http://tragediadonbasu.pl/wywiad-z-liderem-misantropic-division/

  +
  http://tragediadonbasu.pl/zrozumialem-kim-jest-banderowiec/

  „Dlaczego WWP „przestraszył się” ukrainy wiosną 2014?”
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_37283%2Fall
  .http://cs628021.vk.me/v628021636/49389/qQPw2Fv7szs.jpg
  Straszne ukry

  + obrazek ogólny
  .http://cs633621.vk.me/v633621784/2705f/G5MM32dBc-k.jpg

  Po polsku
  http://www.fronda.pl/a/paszporty-gratis-zydzi-masowo-dostaja-polskie-obywatelstwo,35620.html

  .https://youtu.be/kW_zE86NUCE
  Kto chce wywołać wojnę naszymi rękami?

  http://wdolnymslasku.com/node/281
  „Umieram NIE w tej Polsce o którą walczyłem” prof. Witold Kieżun

  http://alexjones.pl/aj/aj-inne/aj-historia/item/84307-ukrainscy-nacjonalisci-przeciwko-polsce

  http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Nocne-Wilki-w-Polsce-beda-mialy-eskorte-naszych-motocyklistow-00003822

  http://pl.sputniknews.com/polska/20160427/2659963/Niesmiertelny-pulk-Warszawa.html
  http://www.moypolk.ru/varshava/news/o-shestvii-bessmertnogo-polka-v-varshave
  http://www.mysl-polska.pl/474
  Polacy w Marszu „Nieśmiertelnego Pułku”

  Amerykański ambasador chwali Azowców za zamordowanie mieszkańców Mariupola 9 maja 2014
  http://politrussia.com/news/payett-pokhvalil-rasstrel-432/

  My, agenci Kremla. Tytuł mój
  http://portal-kultura.ru/articles/bolshaya-igra/132579-ezhi-tyts-polskie-vlasti-schitayut-agentami-kremlya-vsekh-kto-simpatiziruet-rossii/

  Rosja już nie będzie prowadziła rozmów z Krainą w sprawie gazu
  https://cont.ws/post/258276

  O banderowskich ścierwach i ich obchodach we Lwowie
  .https://youtu.be/NvbPK_hcPgY

  Polubione przez 5 ludzi

 2. A tymczasem Poroszenko” Wielkanoc będzie testem dla Rosji i jej „marionetek”

  „Tegoroczna Wielkanoc będzie testem na przynależność Rosji do cywilizacji chrześcijańskiej. By zdać ten test Rosja i jej marionetki mają bezwarunkowo wstrzymać ogień chociażby na święta” – napisał Poroszenko na Facebooku.

  „Jeśli to nastąpi, jestem gotowy zagwarantować przestrzeganie zawieszenia broni po stronie ukraińskiej z nadzieją, że stanie się ono trwałe (…). Oczekuję, że inicjatywy te uzyskają poparcie naszych zachodnich partnerów” – podkreślił prezydent.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/poroszenko-wielkanoc-bedzie-testem-dla-rosji-i-jej-marionetek/mdw61n

  Czy w ukraińskim kalendarzu dzisiaj jest 1 kwietnia, czy znowu za dużo wypił?

  I co myślą czytelnicy:

  ~PR : Panie Poproszenko, a kto przedwczoraj ostrzelał wieś Jelenowka około Donieka? W wyniku ostrzału zginęło 5 osób, w tym ciężarna kobieta.
  Obyś zdechł, opuchła zakłamana świnio!

  ~jaki : Na UKrainie wojnę domową wywołali sami Ukraińcy. Cwaniaki takie jak Poroszenko i inni zrzucają winę na Rosję. Tylko kto zaczął zabijać swoich obywateli na wschodzie w Donbasie itp.

  ~! do ~bo sie posikam: Jego marionetka Jajconiuch juz uciekł do Argentyny(złoto wcześniej przetransportował z Ukrainy)

  Polubione przez 6 ludzi

   • widzę tu dużo sympatyczniejsze twarze i porządniejsze dusze, tylko że diabeł tej Ziemi zgotował im podły los, ale i sobie nie wiele lepszy, a jedno i drugie ma ścisły ze sobą związek. Jeżeli ktoś nie jest w stanie współodczuwać z otaczającym go światem to jest upośledzony i dlatego nie jest też w stanie współodczuwać z bliskim sobie.

    Polubione przez 2 ludzi

 3. „Takich prowokacji wówczas było trzy, wszystkie były niebezpieczne, wszystkie sprawiały wrażenie ataku czy możliwości ataku rosyjskich samolotów na polskie i amerykańskie jednostki”– powiedział Antonii Macierewicz.
  //w czasie pokoju tylko schizofrenik lub osobnik z magią prześladowczą może wołać o takim zagrożeniu. Z punktu widzenia praktyki wojskowej mamy do czynienia co najwyżej z demonstracją sprawności służb wykrywania, kontroli obszaru i reagowania. Chleb codzienny wojsk obrony granic każdego państwa.

  Polubione przez 6 ludzi

 4. Z mojego mariupolskiego źródła potwierdzam to, co większość od dawna wie, ale ludzie są tam delikatnie mówiąc „zdenerwowani”, że 9 maja to zwykły szkolny i roboczy dzień. Ich dziadkowie wojowali, a oni nie mogą ich czcić. Zamiast tego w październiku siłą zmuszają do czczenia „bohaterskich i wcale nie morderczych upowców. Mniejsza z tym, że w Donbasie mają o nich pojęcie jak my o dzielnych i wojowniczych tubylców z Kenii.

  Polubione przez 6 ludzi

 5. Ukraina prowadzi rozmowy z UE w sprawie wprowadzenia mechanizmu autonomicznych preferencji handlowych, co pozwoliłoby na zwiększenie bezcłowego eksportu ukraińskich towarów do UE.
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/5715-ukraina-negocjuje-z-ue-ws-zwiekszenia-bezclowego-eksportu.html
  Komentarz: Nie każdy wie jak funkcjonuje obecnie handel między UE, a Ukrainą po podpisaniu umowy stowarzyszeniowej. Unia pozwoliła na bezcłowy eksport towarów z Ukrainy ( czym chwalili sie włodarze tego kraju) Jednak tylko do pewnego limitu.
  Nie muszę zapewne wpominać ,że owe limity sa bardzo nuiskie i w większości zostały wyczerpane w przeciągu pierwszych miesiecy bieżącego roku.
  To bardzo zła wiadomość dla ukraińskiej gospodarki. Okazało się , że towary rolnicze -„nowa” „dynamicznie” rozwijająca sie gałąź przemysłu Ukrainy nie ma gdzie sprzedać swych towarów.
  Problem potęguję mniejsza konsumpcja w kraju ( kilka milionów Ukraińców wyemigrowała za chlebem lub odłączyło się np.: DRL, Krym), oraz konkurencja ze strony FR.
  To właśnie Rosja przejmuje rynki dawniej ukraińskie, chodzi głównie o handel zbożem i jawi się jako główny konkurent Ukrainy.

  Polubione przez 6 ludzi

 6. Logika Macierewicza i jemu podobnych jest zdumiewająca. Oto Rosja dostarcza w sposób bezsensowny Ameryce i jej wasalom pretekstu niby prowokując. Macierewicz krzyczy triumfalnie: o widzicie, widzicie! Mamy powód do wzmacniania flanki NATO! Nie trzeba wielkiego intelektu, żeby zauważyć kto korzysta na eskalacji, kto z niecierpliwością wyczekiwał takich napięć…. Podobnie było z katastrofą MH17 gdy to wśród reżimowych komentatorów rozległ się pomruk zadowolenia: no, to teraz ruskie mają przeje…ne he he. Dla mnie jest to pośredni dowód na to kto prowokuje, kto eskaluje i kto judzi.

  Polubione przez 6 ludzi

 7. News sportowy:

  Polska
  Słowenia
  Szwecja
  Brazylia
  Niemcy
  Egipt

  w Grupie B turnieju Olimpijskiego w Rio de Janerio w piłce ręcznej mężczyzn. 🙂 Nie najgorzej , teraz tylko trzeba grać, grać ,grać , ale dużo lepiej niż na ostatnich Mistrzostwach Europy w naszym kraju. 🙂

  Polubienie

 8. Coś się stało czy też ma się stać ?
  Rano przeczytałem o decyzji rządu Belgii:

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,139314,title,Belgia-boi-sie-katastrofy-atomowej-11-milionow-obywateli-dostanie-dawki-jodu,wid,18297504,wiadomosc.html?ticaid=116eb4

  Przed chwila przeczytałem o decyzji rządu Holandii:

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rozszerzona-dystrybucja-jodu-w-Holandii-na-wypadek-katastrofy-nuklearnej,wid,18298980,wiadomosc.html

  Czyżby fobie społeczne /jeżeli faktycznie maja miejsce/ miały aż taki wpływ na rządy tych krajów ?
  Czekam na rozwój sytuacji jednak coś mi tu śmierdzi !!!

  Polubione przez 4 ludzi

 9. Rosja powinna odebrać w trybie natychmiastowym tereny czysto rosyjskie na wschód od Dniepru .I tak zachód będzie kontestował wszystkie Ich poczynania .Nie można tracic swoich rodaków na rosyjskiej ziemi z powodu Jelcynowskiego pijaństwa i głupoty a rodaków tam mieszkających pozostawiać na łasce banderowskiego tałatajstwa .
  to się nie daje obronić ,a Unii i USA przypomnieć ile krwi rosyjskiej ta ziemia ,te ziemie przyjęły a On nic tam nie mają do szukania ,chyba ze naprawdę chcą wojny .
  Ukraińcom zostawić można i to z nadwyzką tereny miedzy Dnieprem i Dniestrem .

  z prowincji

  Polubione przez 1 osoba

 10. A tymczasem na Łonecie.

  Ławrow w „Dagens Nyheter” grozi Szwecji, jeśli ta wejdzie do NATO
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/lawrow-w-dagens-nyheter-grozi-szwecji-jesli-ta-wejdzie-do-nato/56jfzv

  I to co zawsze najlepsze:

  stankarol98 : Niemiecki onecie, poziom twojej propagandy obraża każdego myślącego człowieka. Sam fakt przynależności do paktu wrogiego Rosji jest aktem skrajnie wrogim i nieprzyjaznym wobec Rosji. Przynależność do bandy, która terroryzuje mieszkańców Europy nie budzi sympatii do bandziora. Szwecja przez sam fakt rozważania przynależności do NATO, już grozi Rosji. To Szwecja chce stanowić zagrożenie dla Rosji , a nie Rosja dla Szwecji. Ani ZSRR ani Rosja nie naruszyli suwerenności neutralnego państwa Szwecji mimo, że taką neutralną wobec III Rzeszy Szwecja nie była! Bezustannie opluwacie Rosję w polskich mediach , w Niemczech tego nie robicie! zwiń

  ~fessta : Ostatni głośny incydent miał miejsce w 2014 roku w Szwecji, kiedy prawie wszystkie siły morskie zostały wysłane na poszukiwanie rzekomo wykrytego w wodach terytorialnych kraju okrętu podwodnego. Jednak nie udało się ustalić rodzaju, konfiguracji i przynależności okrętu, zresztą w ciągu tygodnia poszukiwań nie udało się także znaleźć samego okrętu lub chociażby dowodu jego obecności, ale media dawały do zrozumienia, że wszystko to oczywiście „długie ramię Kremla”. Pomimo negatywnych rezultatów i wydanych na poszukiwania 20 milionów koron szwedzkich szef operacyjnych sił zbrojnych Szwecji kontradmirał Anders Grenstad oświadczył, że „Operacja w każdym razie zakończyła się sukcesem”. Biorąc pod uwagę, że później przyznał on, że przez cały ten czas szukali oni okrętu technicznego, widocznie jako główny sukces admirał uznał decyzję szwedzkiego parlamentu o zwiększeniu wydatków na obronę, na co wojskowi do tej pory bezskutecznie nalegali od kilku lat. zwiń

  Polubione przez 3 ludzi

 11. Z Łoneta
  CNN: rosyjski myśliwiec wykręcił beczkę nad amerykańskim samolotem
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/cnn-rosyjski-mysliwiec-wykrecil-beczke-nad-amerykanskim-samolotem/jkr4rs
  I z Interfaxu
  Су-27 сделал „бочку” над американским самолетом-разведчиком над Балтикой
  http://www.interfax.ru/world/506394

  I to co najciekawsze:

  ~sarmata : Czy te samolot zwiadowczy był przy granicach USA i Su latał koło niego? A może było odwrotnie, może „amerykanin” był przy granicy z Rosją?

  ~bolo : a ja agencji wskazuje, że jak przy granicy Rosji nie będzie jankeskich samolotów ani okrętów to nie będzie żadnych tzw. incydentów………… dopiero byłby krzyk, jakby rosyjskie i chińskie okręty podpłynęły na wodach międzynarodowych w okolice np Los Angeles

  ~~ : powołując się na dwóch przedstawicieli sektora obronności USA w regionie Morza Bałtyckiego”
  Kto tu kogo prowokuje , no chyba ze Polska i inne kraje nadbaltyckie to juz kolonia izraelska.

  Polubione przez 3 ludzi

 12. Spokojnej nocy państwu życzę, udanego, słonecznego, ciepłego weekendu w dobrym towarzystwie na ziemi ,lądzie , w powietrzu i pod wodą i gdzie tam jeszcze będziecie ten weekend spędzać.

  Dobranoc 🙂

  Polubione przez 4 ludzi

 13. Informacje na temat przygotowywanego zamachu na A.Zacharczenkę.

  MBP DRL oświadczyło, że rozkaz zabicia przywódców DŁRL wydał Poroszenko.

  http://dan-news.info/pravoporyadok/mgb-dnr-soobshhilo-chto-pokushenie-na-zaxarchenko-otdaval-lichno-poroshenko.html

  W skład bomby wchodziło 3,6 kg trotylu i 200 gramów wybuchowego plastiku z detonatorem. Wmontowany był telefon komórkowy.
  Za dokonanie zamachu SBU obiecała wykonawcom 100 tys. dol.

  http://dan-news.info/pravoporyadok/sbu-poobeshhala-100-tys-ispolnitelyam-pokusheniya-na-zaxarchenko-mgb.html

  Jeden z zatrzymanych zamachowców mówi o szczegółach planowanego zamachu.

  http://dnr24.su/extra-news/14491-zaderzhannyy-killer-rasskazal-o-podrobnostyah-podgotovki-pokusheniya-na-glavu-dnr.html

  Polubione przez 3 ludzi

 14. Dzień dobry,

  na kanale 112.ua można obejrzeć dwie pierwsze części 4-odcinkowego dokumentalnego filmu pt. „Czernobyl. Wszystko dopiero się zaczyna?”.
  Autorów filmu interesuje wpływ katastrofy na geny pokoleń. W dziś zaprezentowanych częściach filmu m.in. o tym dlaczego kobiety zostały zmuszone do aborcji i kogo urodziłyby, oraz kim jest jest jedyne dziecko, które urodziło się w strefie skażenia i zostało ukryte, aby nie zostać obiektem badań.
  Przyznaję, że nie zdążyłam jeszcze obejrzeć filmu.

  http://tv.112.ua/novosti-kanala/film-sensaciya-na-telekanale-112-ukraina–chernobyl-vse-tolko-nachinaetsya-308553.html

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.