Wojna domowa na Ukrainie 1.05.2016r.- 435 dzień od nowego rozejmu.


Odessa Dom Związków Zawodowych i Kuligowe Pole wczoraj.

„Prezydent USA Barack Obama i sekretarz stanu John Kerry będą uczestniczyć w lipcowym szczycie NATO w Warszawie” – poinformowano w oświadczeniu umieszczonym na stronie amerykańskiego Departamentu Stanu.

Szczyt NATO odbędzie się w dniach 8-9 lipca 2016 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Będzie w Polsce wydarzeniem bezprecedensowym, o randze najwyższej spośród dotychczas organizowanych spotkań na szczeblu międzynarodowym. Jak podkreśla Ministerstwo Obrony Narodowej, agenda szczytu będzie dotyczyła implementacji postanowień poprzedniego spotkania liderów państw Sojuszu w Newport w Walii, jak i uzgodnień dotyczących obrony i odstraszania na wschodniej flance NATO.

„Będzie to okazja do goszczenia przywódców państw – członków największego, najtrwalszego i najskuteczniejszego systemu obronnego, jaki zna świat” – powiedział szef MON Antoni Macierewicz w przemówieniu wygłoszonym na sto dni przed rozpoczęciem szczytu.

Tak więc spełniają się największe marzenia obecnego rządu, bo na szczyt do Warszawy przyjedzie amerykański prezydent wraz z towarzyszącym mu sekretarzem stanu.

W gruncie rzeczy nie jest to żadna sensacja, bo Barack Obama uczestniczył we wszystkich szczytach NATO jakie miały miejsce podczas jego kadencji. Tym bardziej, że udział w szczycie warszawskim wiąże się z dobiegającą końca jego drugą kadencją. Tak więc może zostaną na szczycie w Warszawie podjęte jakieś decyzje o znaczeniu przełomowym, ale nie sądzę, bo nic na to nie wskazuje, a jak wiadomo z różnych poprzednich sygnałów, Barack Obama nie traktuje obecnej ekipy politycznej rządzącej w Polsce za poważnych partnerów. Tak więc formalne przyjęcie obecności rotacyjnej amerykańskiej brygady pancernej gdzieś tam na flance wschodniej NATO, czy też nawet przymuszenie partnera niemieckiego do wysłania symbolicznych sił do obrony granic Litwy nie ma żadnego istotnego znaczenia dla obecnego układu sił i jest raczej polityką godzącą się na przejęcie przez Rosję inicjatywy taktycznej w tym rejonie świata, czyli zadeklarowanie stanu faktycznego.

Wynika to z tego, że aby nie prowadzić do dalszej eskalacji wyścigu zbrojeń w rejonie Europy środkowo-wschodniej strony zmuszone będą się dogadać,a w najgorszym przypadku pozostawić sytuacje taką jaka ona obecnie jest w zawieszeniu.

A więc pozostaje w świetle tego tylko polskim władzom, pod obecnym kierownictwem PiS, obnosić się z urojonym sukcesem, jakim ma być obecność prezydenta i sekretarza stanu USA na szczycie w Warszawie.

Zapewne w naszych mediach ukaże się wiele zdjęć i filmów ze „spotkań”- z domysłem, że były one długie i w „cztery oczy”– naszych polityków z Barackiem Obamą, a jak nie to chociażby na otarcie łez z Johnem Kerrym. W ten sposób próżność ich zostanie zaspokojona i to będzie ten największy sukces szczytu NATO w Warszawie.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Pomimo tego, że w rejon operacji ATO jej dowództwo wojskowe skierowało ostatnio posiłki w postaci oddziałów ochotniczych członków skrajnie nacjonalistycznej organizacji „Prawy Sektor” w dniu wczorajszym udało się utrzymać warunki świątecznego zawieszenia broni.

W zasadzie na całej długości linii frontu było spokojnie, poza zachodnimi i północnymi przedmieściami Doniecka i ługańskim odcinkiem frontu, gdzie po kilku dniach przerwy, ukraińskie wojsko przy użyciu automatycznych granatników, wyrzutni granatów p.panc. oraz ciężkich karabinów maszynowych ostrzeliwało pozycje sił Milicji Ludowej w rejonie wsi Kalinówka.

Jeśli zaś chodzi o rejon doniecki, to ukraińskie wojsko przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm z kierunku Awdiejewki, Opytnoje, Wodjannoje i szybu wentylacyjnego kopalni „Butowska” ostrzelało przedmieścia Spartakusa, Komiternowa i obrzeży osiedla Oktjabrskiego w Doniecku.

Natomiast strona ukraińska informuje, że nad ranem „terroryści” ostrzeliwali pozycje ukraińskich wojsk w rejonie zachodnich obrzeży Doniecka.

Ponadto, wg. tych samych źródeł, minionej doby zostały 27 razy ostrzelane pozycje ukraińskich wojsk, szczególnie w rejonie: Awdiejewki, Zajcewa, Majorska oraz w rejonie Mariupola koło  Wodjannoje:

Jak podał na swojej stronie na Facebooku gruziński gubernator Odessy Michaił Saakaszwili, wczoraj poległ w walce w okolicy Awdiejewki kolejny ochotnik z Gruzji, Rezo Ciklauri:

https://web.facebook.com/SaakashviliMikheil/?_rdr

***

Święta świętami, a „reformy” muszą iść do przodu. Tak więc w ramach „reformowania” Ukrainy od dziś wchodzi kolejna drakońska podwyżka cen gazu dla odbiorców indywidualnych. Podwyższenie ceny gazu do 6,88 hrywny za metr sześcienny spowoduje, że od następnego sezonu grzewczego rachunki za gaz wzrosną mniej więcej o 100%. Zwiększą się też oczywiście o około 60% opłaty za CO i CW w domach wielorodzinnych.

Jak wiadomo, już przy dotychczasowych podwyżkach opłat za CO, CW i gaz, były one na tyle wysokie, że znaczny odsetek lokatorów nie był w stanie regulować należności. Prowadziło to do oszczędzania na ogrzewaniu, ciepłej wodzie, a w skrajnych przypadkach kończyło się nawet eksmisją zadłużonych lokatorów.

Niestety, ale podczas demonstracji na kijowskim Majdanie dwa lata temu zapomniano powiedzie Ukraińcom, że rachunek jaki będą zmuszeni zapłacić za przynależność do świata „demokracji” będzie bardzo słony. A oni myśleli, delektując się tam ciasteczkami od dobrej cioci Nuland, zaczadzeni do tego słowami miłymi dla ich uszu płynącymi jak miód z ust prezesa wiadomej partii, że wystarczy poskakać tylko i kasza manna sama spadnie im z nieba. Niestety, ale kasza manna dotychczas raz jeden jedyny spadła z nieba, i nie sadzę aby ten cud miał się więcej powtórzyć 🙂

 

Na koniec kilka zdjęć:

W Doniecku rozpoczęły się przygotowania do parady na Dzień Zwycięstwa 9 maja.

Wczoraj w Doniecku obchodzono dzień Straży Pożarnej. Z tej okazji na specjalnej akademii wręczono najbardziej zasłużonym strażakom dyplomy i wyróżnienia.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

 

***

 

Pozdrawiam.

Reklamy

39 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 1.05.2016r.- 435 dzień od nowego rozejmu.

 1. Witam w ten podwójnie świąteczny dzień kilkoma linkami od Pana Dawida:

  .https://youtu.be/MJul-9tpTBc
  http://tragediadonbasu.pl/festiwal-literatury-i-kultury-narodow-donbasu-rodniki/

  http://novorossia.today/115806-2/
  Jelenówka: msza żałobna w intencji ofiar ukraińskiego ostrzału

  http://tragediadonbasu.pl/sytuacja-w-ostatnich-dniach-jest-zle/
  Sytuacja w ostatnich dniach- jest źle

  http://novorossia.today/115776-2/
  Lublin: uroczystości pogrzebowe Kozaków Dońskich

  http://racja.info/rozbito-nielegalny-pomnik-ukrainskich-nazistow/
  Rozbito nielegalny pomnik ukraińskich nazistów
  Niedaleko Jarosławia, w miejscowości Mołodycz, nieznani sprawcy rozbili kolejną nielegalną tablicę upamiętniającą nazistów z Ukraińskiej Powstańczej Armii. Obiekt znajduje się na starym cmentarzu greckokatolickim i powstał nielegalnie, a mimo to Piotr Tyma, prezes Związku Ukraińców w Polsce miał czelność skierować do MSWiA apel o większą skuteczność policji w łapaniu sprawców takich czynów.

  Появился шанс спасти памятники советским солдатам в Польше
  http://www.5-tv.ru/news/106457/

  Z Pracowni:

  https://pracownia4.wordpress.com/2016/04/30/histeryczny-rzad-usa-znowu-probowal-namacic-na-temat-rosyjskiej-agresji/

  https://pracownia4.wordpress.com/2016/04/30/e-maile-hillary-potwierdzaja-ze-francja-i-usa-zamordowaly-kaddafiego-zeby-dobrac-sie-do-jego-zlota-i-ropy/

  Z Obserwatora:

  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=40609
  1 maja czyli człowiek jako zasób w neoliberalnym kapitalizmie

  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=40614
  Jeżeli mamy samoświadomość sprzeciwiania się potężnym i wpływowym to róbmy to mądrze

  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=40619
  W świecie pragmatyków: Putina, Trumpa i następcy Merkel nie będzie miejsca dla naiwnych

  Plus jak zawsze coś interesującego od Pana Szczęśniaka:
  http://szczesniak.pl/3070
  Chiny – 5 mld m3 gazu z łupków
  Media są pełne złych wiadomości o kilku państwach. Jednym z nich są Chiny.

  Pozdrawiam!

  Polubione przez 5 ludzi

 2. .https://youtu.be/-sQLounH3aA
  Było ale nowe informacje i szczegóły próby zamachu na Płotnickiego i Zacharczenkę

  Pan Zacharczenko, z okazji Zmartwychwstania Pańskiego zwrócił się do obywateli i wezwał ich by pamiętali i mieli wiarę w to że siły zła zostana pokonane
  http://dan-news.info/obschestvo/glava-dnr-v-pasxalnom-obrashhenii-k-sograzhdanam-prizval-pomnit-o-neizbezhnosti-pobedy-nad-silami-zla.html

  Wielkanoc na froncie:
  .http://cs626126.vk.me/v626126333/77f7/TY0i460gDnI.jpg

  Poroszenka pluje na święta. Ukry dalej strzelają
  http://nahnews.org/735669-xronika-donbassa-vsu-naplevali-na-pasxu-poroshenko-zhdet-tyurma-v-dnr/

  Niespokojnie w Odessie
  .https://youtu.be/BktydEK8xe0

  DO ODessy przyjeżdżają obrońcy praw człowieka z USA
  https://russian.rt.com/article/300632-pravozaschitniki-ssha-poedut-v-odessu-na-godovschinu

  Graham nadaje z Krymu:
  Новое! Перед Днем Победы!!
  Гриша в Крыму 2016 (#11) Ялта – День Освобождение
  .https://www.youtube.com/watch?v=vXhM2kdHk30

  A w DNR wyremontowano drogę do Uspienki
  http://tk-union.tv/vosstanovlena-trassa-k-kontrolno-propusknomu-punktu-%C2%ABuspenka%C2%BB.-30.04.2016-4622.html

  Obywatele Krainy chcą by Poroszenka cofnął podwyżki na gaz
  Украинцы попросили президента Порошенко вернуть льготы на газ.«Никакие субсидии не в состоянии компенсировать те огромные затраты на отопление по новым коммунальным тарифам. Вы толкаете народ к голоду», — следует из обращения.
  .http://cs626627.vk.me/v626627494/6ec6/WOhrQuvDyC0.jpg

  Ukraińska demokracja. Ceny gazu 2x do góry. Płace dla urzedników 3x do góry
  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201605010753-5eti.htm

  Na koniec mem zabawno-religijny!
  .http://cs626626.vk.me/v626626338/6e28/hFV0Fhy9ERk.jpg

  Polubione przez 6 ludzi

  • „Ukraińska demokracja. Ceny gazu 2x do góry. Płace dla urzedników 3x do góry”- nie jest to jakaś specyfika ukraińskiej „demokracji”, bo w Polsce i innych krajach dawnego obozu demokracji ludowej jest bardzo podobnie, które przeszły na ciemną stronę mocy.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 2 ludzi

 3. .https://youtu.be/oMv5SFZ3tZ8
  O problemach portów „Pribałtiki”

  Obchody 1 Maja w DOniecku
  Zdjęć sporo w linku
  http://vk.com/feed?w=wall-92739722_190370
  http://vk.com/feed?w=wall-92739722_190370&z=album-92739722_231064128

  „Polski” hehehe – „dziennikarz” – wielbiciel banderowców, teraz biedny i poszkodowany przez SBU bryluje na salonach jako przyjaciel Rosji
  https://russian.rt.com/inotv/2016-05-01/Polskij-zhurnalist-Ukraine-ne-mesto
  Myślę, że to wszystko teatr grany wspólnie z SBU i innymi służbami…

  „Eurointegracja”! 🙂
  .https://youtu.be/4nfexd2lQAY

  Płace ukraińskie
  .http://politexpert.net/uploads/posts/2016-04/1462033068_zp-ukraina.jpg
  http://vk.com/feed?w=wall219718347_43107

  ПОРОШЕНКО, ОСТАВЬ НАС В ПОКОЕ, — ЖИТЕЛЬНИЦА ИЗ ЗАЙЦЕВО
  «Что говорить то? Мы хотим, чтобы уже война закончилась. Сколько можно стрелять. Говорить нечего. Всё дома побито, окна и крыша разбита, а ремонтировать некому, нам с дедом 80 лет. Нам это война совсем не нужна.», — сказала женщина из Зайцево.
  «За что гибнут молоды? За то, что кошельки набивают? – задалась риторическими вопросами она.
  .https://www.youtube.com/watch?v=s8AkahAW1gI

  Polubione przez 2 ludzi

 4. I jeszcze aktualność z Łoneta
  Straż Graniczna nie wpuściła do Polski grupy Nocnych Wilków
  http://wiadomosci.onet.pl/lublin/straz-graniczna-nie-wpuscila-do-polski-grupy-nocnych-wilkow/7pqxqc

  I komentarze:

  ~zeb : nocne wilki od kilku dni odwiedzają groby Rosjan i Polaków poległych w walce z Niemcami podczas 2 wojny światowej i składają kwiaty, część z nich jest już w Czechach a stamtąd jedzie do Berlina i nic nie jest w stanie zakłócić ich podróży bo mają ja przemyślaną. Tylko ciule celnicy myślą że te 7 zatrzymanych osób na granicy to nocne wilki i wciągnęli Polskę w kolejny konflikt z Rosją. Na stronie nocnych wilków są zdjęcia z miejsc w których złożyli kwiaty. Ciekawe kto w Polsce ma interes w tym aby marginalizować zwycięstwo nad hitlerowskimi niemcami i tymi którzy udzielali Hitlerowi kredytów na zbrojenia. zwiń

  ~rysss : A w roku 2015, na odcinku Warszawa – Wyszków, spotkałem dwóch motocyklistów z Rosji w tych charakterystycznych strojach, na tych bardzo charakterystycznych, potężnych motocyklach – potem widziałem ich twarze i te ich motocykle w TV, gdy zaczęła się rozpierducha z ich wjazdem w roku ubiegłym. Dlatego nie mam wątpliwości że to byli jacyś ważni faceci z Nocnych Wilków (widocznie robili jakiś objazd trasy i wracali do Rosji).
  Muszę powiedzieć, że bardzo rzadko zdarza mi się widzieć tak spokojnie, wręcz kulturalnie, jadących motocyklistów.
  Budzili szacun i tymi potężnymi motorami, i rzadko spotykaną kulturą jazdy zwiń

  ~Mick : Propagandowe media na każdym kroku podkreślają że ” grupa Nocne Wilki to nacjonalistyczny klub motocyklowy, zaprzyjaźniony z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.!!! Potrafią to mówić i pisać po pięć razy w jednym artykule. Na początku, w środku i przymusowo zaznaczyć na końcu przemówienia czy artykułu!!!! A chodzi o to żeby wbić do łba odbiorcy że tak jest!! Nasz rząd też jest zaprzyjaźniony z bandytą Saakaszwilim którzy wymordował 2 tys śpiących ludzi!!! Przyjaźnią się ze zbrodniarzem wojennym Bushem który ma miliony ofiar na swoim koncie i nikt tego nie pisze nawet jeden raz,ale to że motocykliści z Rosji i gang,nacjonaliści i że są związani blisko z Putinem podkreślają w co trzecim zdaniu!!! Stoją pod sztandarami UPA , wspierają banderowców a pieprzą o nacjonaliźmie!!!!! zwiń

  I bardzo smutne przypomnienie:

  ~tyle w temacie : „PRZEMOWIENIE ŁAWROWA DO POLAKOW : Oczywiście..,możecie polscy koledzy ściągnąć obce wojska pod naszą granicę,nastawiać rakiet ile wasza słowiańska bratnia dusza zapragnie..,to „wasz wybór”:)..,ale pamiętajcie: Jeżeli nasz amerykański partner prewencyjnie zaatakuje,co ma w zwyczaju czynić(pewnie nawet bez konsultacji z polską generalicją,co by nie dziwiło..:),lub gdyby pusta rakieta name:”kakaja reakcja” „przypadkiem”spadła choćby metr na naszą stronę..,to wiedzcie..,że nie pomoże wtedy tłumaczenie podobne Kwaśniewskiemu jak po Iraku „Amerykanie nas oszukaaaaali”…Między Odrą,a Bugiem kamień na kamieniu się nie ostanie,nie będzie komu was łopatami zgarniać,nie dowiecie się nawet kto zaczął,a kto wygrał nie dowiecie się z pewnością..Powstanie nowa kraina..Mazowiecka Kraina Tysiąca Jezior….radioaktywnych jezior..nnnnno….Nie będzie ganiania z kałachami po lasach..,zabawy w chowanego,oooo.. nieeee..,błysk, wiaterek i już was nie ma…..USA i Rosja to duże obszary i jakoś przetrwają..W obliczu ogromu ofiar dojdzie w końcu do zawieszenia walk..,ale po Polsce śladu nie będzie i przez najbliższe 500 lat zwiedzać ją będą turyści z USA i Rosji..w kosmicznych skafandrach…Kiedy w końcu koledzy zrozumiecie,że wujek Sam traktuje was jako ten ZDERZAK EUROPY.,jesteście wyznaczeni przez USA na pole bitwy,miejsce pierwszego starcia..”Samobójczy Opóżniacz”,byle jak najdalej Ameryki,jak najbliżej głupich polax. ? Czy zatroskani o los rodaków polscy prezydenci mieli odwagę udostępnić wam dane,które z niewiadomych przyczyn są bardziej chronione niżli te wojskowe.,a mianowicie: Ile m2 schronu przeciwatomowego przypada na 100 tys.mieszkańców .,ile ich jest budowanych rocznie…hę ?.,Dlaczego nie chcą wam ich udostępnić,tylko dzień w dzień szczują na nas,chwaląc się ile to sztuk złomu z Niemiec i USA sprowadzili ?-To ja wam to powiem kochani:0,93m2 schronu/100tys..Cała wasza wierchuszka będzie dyrygowała siedząc 200m pod ziemią,albo czmychnie na Bliski Wschód ,albo na Hawaje..,a co z wami..co z wami koledzy liubymyje.. pytam was?..” zwiń

  Polubione przez 9 ludzi

 5. „Będzie to okazja do goszczenia przywódców państw – członków największego, najtrwalszego i najskuteczniejszego systemu obronnego, jaki zna świat”

  Macierewicz używa kłamliwej terminologii aby ogłupić słuchaczy. NATO jeszcze nigdy nie broniło się, ale wielokrotnie atakowało daleko poza swoimi granicami. To co szczere i prawdziwe w wypowiedzi Macierewicza to ekscytacja (na pograniczu podniecenia seksualnego) „potęgą”. Macierewicz zachowuje się jak wyrostek w grupie 16 dresików. Idzie ulicą i uważa, że wolno mu wszystko mu się należy, każdego może zaczepiać. Bo to przecież najpotężniejsze ziomusie na dzielni.

  Polubione przez 5 ludzi

 6. A tymczasem piszą o banderówce z Polski udającej dziennikarkę, która rozbiła za snajpera w batalionie „Ajdar” i jest znana z wrodzonego sadyzmu
  Tekst + 3 filmy w linku
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_37585%2Fall
  Oto ona:
  .http://cs630417.vk.me/v630417916/28f7f/-9cbXd9hm3I.jpg
  Взгляните на фото пани Залевской. Вас не смущает то, что „журналистка” одета в камуфляж? Надо полагать, что работники СМИ одеваются более броско, чтобы их ОТЛИЧАЛИ от военных – иначе им может грозить опасность. Но Бьянка одета в камуфляж.
  А теперь самое интересное. Я встречался с человеком, которого пытали боевики из бандформирования „Айдар”. И что вы думаете? В пытках и допросах, помимо боевиков „Айдара”, принимала участие… Бьянка Залевская!
  Именно тогда стало известно, что Бьянка – никакая не журналистка, она СНАЙПЕР. Собственно, боевики этого и не скрывали.
  Почему не скрывали? Не думали, что свидетель останется в живых (менее удачливые пленники давно уже на том свете). Но ему повезло – был обмен, и его включили в список. Включили, по всей видимости, в спешке, не подумав.
  Мы обнародуем имена и фото всех „коллег” Залевской, причастных к пыткам и издевательствам над мирным гражданами и ополченцами. Часть из них уже опознали – мир не без добрых людей, а бывшая Украина – большая деревня, тут все друг друга знают.
  Я и мои коллеги по проекту „Белая книга” приложим все усилия, чтобы Залевская и её подельники понесли заслуженное уголовное наказание за совершённые ими преступления», – сообщил Константин Долгов.

  Polubione przez 3 ludzi

 7. .https://youtu.be/FLhYi469B7s
  1/8 Pucharu DNR
  Обзор матча 1/8 финала Кубка, между командами Енакиево и ФК Победа. Матч закончился со счётом 2 : 3 в пользу Победы, клуб проходит в 1/4 финала Кубка.
  Отличились: Вицко (38мин.), Конон (44,50 мин.), Никулин (50 мин.), Комин (77 мин.).
  Матч проходил на стадионе Металлург, города Енакиево, 30 апреля.

  Polubione przez 1 osoba

 8. http://tragediadonbasu.pl/dzien-wiosny-pracy-w-doniecku-inscenizacja/
  Dzień Wiosny i Pracy w Doniecku- inscenizacja

  SBU zabroniła wjazdu na terytorium Krainy dziennikarzom którzy zamierzali jechać do Odessy
  http://nahnews.org/736292-sbu-zapretila-vezd-v-odessu-nezavisimym-inostrannym-zhurnalistam/

  Jelenowka znów pod ostrzałem moździerzowym
  http://nahnews.org/736325-vsu-sred-bela-dnya-v-pasxu-obstrelyali-elenovku-i-severnuyu-okrainu-donecka/

  Gieraszczenko zupełnie odlatuje bo twierdzi, że Putin proponował Poroszence łapówkę by ten zrezygnował z Krymu
  http://nahnews.org/736289-gerashhenko-sovsem-sbrendil-putin-predlagal-poroshenko-vzyatku-za-otkaz-ot-kryma/

  W linku zestaw filmów w których Pani Pokłońska rozmawia z Grahamem
  http://vk.com/feed?w=wall303927153_15259
  +
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_37532%2Fall
  +.https://youtu.be/tor0Sh3A_Gw

  Odessa:
  http://riafan.ru/520260-odessity-rasskazali-kto-budet-ubivat-ih-zavtra
  .https://youtu.be/OPKdEt7V0v8

  O setkach zatrzymanych po rzezi w Odessie i którzy siedzą do teraz
  http://nahnews.org/735227-buzila-v-tyurme-tomyatsya-sotni-politzaklyuchennyx/?utm_source=novoross&utm_medium=vk&utm_campaign=novoross

  O Nocnych Wilkach!
  Chłopaki – jestem z Wami i zapraszam! Jak wielu moich rodaków
  http://www.polska-kaliningrad.ru/home/10-newsfrompoland/6612-pogranichniki-ne-pustili-v-polshu-gruppy-nochnykh-volkov
  .https://youtu.be/RArHKLIK6Ns
  .https://youtu.be/foCjJE2Apjc
  .https://youtu.be/s54M_fK_2L0
  https://life.ru/t/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/405388/nochnykh_volkov__nie_propustili_na_tierritoriiu_polshi
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_37534%2Fall
  Семеро членов мотоклуба «Ночные волки», участвующих в пробеге «Дороги Победы — на Берлин-2016», уже пересекли белорусскую границу и сейчас переходят польскую. Среди них одна россиянка. На другой стороне байкеров уже ждут их коллеги из разных стран Европы: Австрии, Чехии, Германии, передает Life.

  «Мы приехали, чтобы поддержать наших братьев из клуба „Ночные волки“. Нас очень оскорбило, что правительство подало ноту о запрете проезда. Это очень стыдно, — говорит одна из встречающих — Сильвия. — Польский народ поддерживает россиян и байкеров из других стран, мы все братья. Мы тоже каждый год совершаем поездки в Белоруссию, Литву, чтобы почтить память погибших в войне. Это наш долг.»
  Лидер «Ночных волков» Александр Залдостанов в очередной раз подтвердил, что они намерены довести дело до конца, как бы ни складывались обстоятельства.

  O Striełkowie i „Sekcie Swiadków Striełkowa”
  .https://youtu.be/t2pe6G8_yl8
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_37586%2Fall
  .https://youtu.be/nnl-z3hM6fA

  Zestaw filmów archiwalnych z Mariupola. 09.05.2014
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_37584%2Fall

  Dziś SBU wydała prikaz władzom Mariupola by tropić ludzi z „gieorgijewkami”
  http://news-front.info/2016/05/01/sbu-ko-dnyu-pobedy-prikazala-vlastyam-mariupolya-donosit-na-lyudej-s-georgievskimi-lentami-razvedka-dnr/

  SBU ogłosiła również wojnę przeciwko VK.com z powodu… 🙂
  Tego:
  .http://pohnews.org/uploads/2016/05/01/orig-aeeea8e2772b803a9f40e06e8c6be465-1462107269.jpg
  .http://pohnews.org/uploads/2016/05/01/full-bbf50c07acee88195d62d3e457b235d6-1462107283.jpg
  http://pohnews.org/14463-ukraincy-obyavili-voinu-vkontakte
  Сегодня социальная сеть «вКонтакте» только для пользователей с украинскими ip предлагает бесплатный подарок — пять колосков с красной ленточкой. С помощью него разработчики предлагают поздравить своих друзей с Международным днем трудящихся 1 мая.

  USA naciskają Kijów by przerwał wojnę i wziął się za wypełnianie punktów Mińska-2
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_37583%2Fall

  Podobno Poroszenko jest gotów spełnić amerykańskie ultimatum
  http://amdn.news/ukraina-nachinaiet-vypolniat-amierikanskii-ul-timatum

  Dziś rocznica wygrania wojny w Wietnamie! Zwyciężył Wietnam – jezeli ktoś nie pamięta!
  .http://cs631829.vk.me/v631829616/299a1/oxBcAdmPETo.jpg

  Ciekawe…
  .http://cs626925.vk.me/v626925962/3a28/hpefmysUsj4.jpg

  ukraińcy nie wierzą swym władzom ale wierzą w to że trafią do raju czyli „Jewropy”. Wszystko kwestia wiary a nie rozumu i logiki…
  http://politrussia.com/world/ukraina-myshki-plakali-298/
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_37574%2Fall

  Jaceniuk się znalazł! Trybunał czeka!
  Арсений Яценюк раскрыл своё местонахождение
  ➡ Читать далее: https://russian.rt.com/article/300718

  Mem!
  .http://cs633621.vk.me/v633621291/240fa/tQHWcJ6GvDY.jpg

  Polubione przez 2 ludzi

 9. Przeskakuję „do Syrii” by coś „sklecić” – ale na odchodne wklejam kilka obrazków jak kochano Kozaków w Europie a których tak zwani „ukraińcy” sobie wzięli za wzór…
  О „любви” к Украине, братской Европы. Интересно, почему у нас в России, нет памятников и постаментов, в честь оккупации несчастной Украины, имперской Москвой? Где поверженные казаки, где поверженные знамена Украины в нашей столице? Почему всего этого нет? Вот, в братской для Украине, Европе, этого навалом, а у нас, хоть шаром покати. А ведь Московия веками угнетала несчастных укров!
  Polecam!
  .http://cs630429.vk.me/v630429071/3655e/TDWN2mWYPEk.jpg
  .http://cs631829.vk.me/v631829502/2ba34/AeV03-s-D-U.jpg
  .http://cs631829.vk.me/v631829318/244dd/HSd-LXWoxa4.jpg
  .http://cs631829.vk.me/v631829654/24e31/Kl_BZvVDIAQ.jpg
  .http://cs631829.vk.me/v631829758/2601c/gPdexJv-EkU.jpg
  .http://cs630429.vk.me/v630429098/2b75f/vuhrd_lO39s.jpg

  Polubione przez 1 osoba

 10. Witam wszystkich świątecznie.
  Korzystając z przelotnej wizyty w domu i doskoku do klawiatury polecam lekture 1-Majową:
  https://www.rt.com/op-edge/341478-new-mccarthyism-corbyn-antisemitism/

  Bardzo ciekawy artykuł Johna Wighta (ja akurat znam go głównie z counterpunch ale pisze też dla the Independent, Morning Star, Huffington Post i Foreign Policy Journal).

  New McCarthyism: Is London’s ‚anti-Semitic’ scandal a move against Jeremy Corbyn?

  Artykuł traktuje o machinie pomówień, rozpętanej przez establishment przeciwko Jeremiemu Corbynowi, zarzucających mu anty-semityzm.

  Przypomnę, że Corbn jest przewodniczącym Labour Party, który chce ją „zwrócić” ich prawdziwym właścicielom, czyli ludziom pracy. Po lokaju finansjery – Blairze, który z partii reprezentującej interesy milionów ludzi pracy zrobił z Labour Party reprezentanta interesów milionerów, to zapewne sytuacja mało komfortowa dla finansowej śmietanki.

  (Tak od siebie… Wielu niezależnych publicystów i analityków sugeruje, że obecne nasilające się konflikty są efektem zajadłych prób establishmentu finansowego dążącego wszelkimi sposobami do pauperyzacji mas pracujących. Jednym ze sposobów jest medialna manipulacja. Mając do dyspozycji potężny syndykat informacyjno-propagandowy stara się on dyskredytować wszelkich liderów reprezentujących interes zwykłych ludzi pracy. Często w tym kontekście jest podnoszony przykład pułkownika Kadafiego)

  Propagandowe działo wytoczone przeciw Corbynowi to jego rzekomy antysemityzm. Oczywiście jest to cyniczny zarzut bo Corbyn nie jest żadnym rasistą czy antysemitą tylko piętnuje politykę apartheidu państwa Izrael i często upomina się o prawa Palestyńczyków.

  Zdecydowanie interesujący tekst. Zwłaszcza 1 maja

  Pozdrawiam niedzielnie, wielkanocnie i pierwszomajowo.

  Polubione przez 4 ludzi

 11. Żuczkowski o Striełkowie, Bezlerze i Chodakowskim. Moim zdaniem ciekawie!
  http://vk.com/feed?w=wall-94269450_176561

  „Христос воскрес! Слава Украине!” – Tak zaczał Jarosz, a potem wzywał do zerwania „Mińska-2” i ataku na DOnbas…
  „Христос воскрес! Слава Украине!”

  Odessa pod okupacją
  http://vk.com/feed?z=video-67413007_456240259%2F9a0f66adf73bc708df%2Fpl_post_-67413007_95952

  Griszanow:
  .https://youtu.be/4I3X3dLIoOM

  W samą Wielkanoc ukry atakowały
  http://rusvesna.su/news/1462103949
  http://rusvesna.su/news/1462119375
  http://vognebroda.net/vsu-nanesli-pashalnye-udary-po-donecku

  .https://youtu.be/FdcSCOo4Csw
  Ситуация на линии соприкосновения – кадры ведения разведки

  Провокация от сБ/У: „антимайдан” заложил тайник возле Одессы
  .https://youtu.be/oDe7oyv2IiU

  Jak juz pisałem, Giełda petersburska rozpoczyna handel ropą – jest to „odłączanie” powiazania rubla z cenami ropy z innych giełd. Celem jest rupel jako waluta światowa powiązana z ropą rosyjską
  http://vegchel.ru/index.php?newsid=24331

  Jadę do Kijowa na „ruskich numerach”
  .https://youtu.be/i19NHEqTCok

  Soczi.
  .https://youtu.be/y_ztqhnflrc

  .https://youtu.be/HY1P2m0AlJ4
  Nie będzie wymiany Sawczenko!

  Филип Бридлав: НАТО нужно больше спутников для слежения за Россией
  ➡ Читать далее: https://russian.rt.com/article/300758
  To teraz Rosja powinna wprowadzić „sankcje na silniki rakietowe” i nie będzie sputników

  Chyba że „ukraińskie”

  Na dobranoc po polsku
  Страна которая отказывается принимать у себя беженцев должна будет заплатить 250 тысяч евро за каждого неприятного беженца.
  Евросоюз ты что совсем!?
  http://prawicowyinternet.pl/szok-bedziemy-zmuszeni-do-zaplacenia-250-tysiecy-euro-za-kazdego-nieprzyjetego-imigranta/

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.