Wojna domowa na Ukrainie 4.05.2016r.-438 dzień od nowego rozejmu.


Odessa  dwa lata temu.

Jeżeli w zeszłym tygodniu profetycznymi zdolnościami popisał się Antoni Macierewicz, to w tym tygodniu podobnymi zdolnościami wykazał się portal „Polskie Radio”.

Przypomnę, że w czwartkowej audycji dla rozgłośni „Radio Maryja” szef MON zapowiedział, że „przed szczytem NATO będziemy poddawani różnym prowokacjom, które mają stworzyć wokół Polski atmosferę państwa, które burzy pokój na świecie”.

Oczywiście nie poinformował skąd się wzięła ta jego pewność i wiedza.

A teraz mamy podobny kwiatek, kiedy to w dniach 1/3 maja na portalu „Polskie Radio.pl” ukazała się seria trzech kolejnych informacji mających na celu udowodnienie, że „ruskie” w Donbasie coś na święta knują, i na dodatek, że właśnie w tym okresie kiedy to zawarto porozumienie o zawieszeniu broni, rosyjscy separatyści rozpoczęli eskalację konfliktu.

Poniżej linki do tych tekstów:

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1614616,Wywiad-tajna-narada-rosyjskich-generalow-i-doradcy-Putina-w-Donbasie

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1614530,Nie-zyje-ukrainski-zolnierz-Separatysci-atakuja-w-Wielkanoc

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1615207,Misja-bedzie-uzbrojona-OBWE-zaniepokojona-przemoca-na-Ukrainie

Nie będę omawiał tych tekstów, bo z kłamstwami- a do tego tak ordynarnymi- nie da się dyskutować, ale proszę zwrócić uwagę na co się powołuje „PolskieRadio” pisząc pierwszy chronologicznie z tych układających się w pewien ciąg logiczny informacji.

Otóż źródłem tych sensacyjnych informacji są: komunikat wywiadu MON Ukrainy i informacje portalu „Ukraińska Prawda”,  która tak na prawdę powiela tylko informacje napływające do niej z ukraińskiego MON i SB.

(„PolskieRadio.pl na podstawie komunikatu wywiadu MON Ukrainy, inf. portalu Ukraińska Prawda)/// agkm”)

Jest to jawnym dowodem na to jak wygląda zdobywanie informacji przez radio publiczne (a więc i inne media, które z podatków utrzymujemy). I jest to równocześnie dowód na to jaką one wartość poznawczą dla przeciętnego odbiorcy mają.

Otóż wartości poznawczej, dzięki której opinia publiczna mogłaby sobie wyrobić własne indywidualne zdanie, równają się zero. Zaś jedyny przekaz jaki dociera do odbiorcy takich „informacji” to jest przekaz propagandowy.

Na bazie tych trzech zasygnalizowanych tekstów udowodnię teraz na czym ta manipulacja polega.

Otóż, już 1 maja (czyli w pierwszy dzień świąt) w „PolskieRadio.pl”– tym razem w oparciu o informacje „PAP” i „IAR”– okazuje się, że „separatyści” kilkadziesiąt razy ostrzeliwali pozycje Ukraińców w wyniku czego jeden ukraiński żołnierz miał zginąć, a siedmiu zostało rannych. Informację tą zamieszczono już o godzinie 19:37 czasu polskiego w dniu 1 maja.

A więc, jeśli dotychczas informacje przekazywane przez wiodące media o incydentach na froncie w Donbasie docierały drogą oficjalną średnio po dwóch dniach (a więc: informacja o walkach z 1 maja powinna najwcześniej pokazać się po świętach), to tu nagle wszystko wiemy już w momencie gdy tak na dobre nie zakończył się jeszcze pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych.

Dlatego też, tuż po świętach, to samo radio, a za nim inne media mogły dopisać dalszy ciąg tego scenariusza publikując tekst pt. „Misja będzie uzbrojona? OBWE zaniepokojona przemocą na Ukrainie”, w którym uwiarygadniają się opinią sekretarza generalnego OBWE, który powiedział w Wiedniu, że:

„Jesteśmy zaniepokojeni. Nie widzimy otwartych działań wojskowych, ale obserwujemy pogorszenie przestrzegania zawieszenia broni”

Proszę zwrócić przy tym uwagę na charakterystyczny zwrot jakiego użył sekretarz generalny OBWE: „nie widzimy otwartych działań wojskowych, ale obserwujemy pogorszenie przestrzegania zawieszenia broni”.

Co można przetłumaczyć „z polskiego na nasze”:

„Nie doszło do żadnych otwartych działań wojskowych, ale pogorszyło się przestrzeganie zawieszenia broni”.

Otóż, pojecie „zawieszenia broni” jest w tym konkretnym przypadku znacznie szersze niż samo wstrzymanie się od ostrzału, bo również dotyczy: wycofania broni ciężkiej o kalibrze poniżej 85 mm, wycofania wojsk poza linie rozgraniczenia, rozminowania terenu itd.

A więc w tym konkretnym przypadku, sekretarz generalny OBWE mógł mówić, właśnie o tych dodatkowych przypadkach, dlatego też podkreślił, że „nie widzieliśmy otwartych działań wojskowych”– czyli użycia broni ujętej w porozumieniu o jej zawieszeniu.

I te właśnie słowa, zostały wykorzystane do udowodnienia tezy postawionej przez wywiad MON Ukrainy, jeszcze przed świętami, że „separatyści coś knują”, czyli planowali wcześniej dopuścić się złamania rozejmu w okresie świąt i eskalacji konfliktu.

Ma to oczywisty cel pokazanie jacy ci prorosyjscy separatyści są źli, no i oczywiście ich wschodni protektor, który ich wykorzystuje do swoich niecnych gierek wobec Zachodu.

Wykorzystano tu też metodę- wielokrotnie stosowaną przez ukraińską propagandę w czasie operacji zbrojnej w Donbasie prowadzonej wobec ludności cywilnej- odwracania uwagi od zbrodni popełnionych przez ukraińskie wojska. W tym przypadku chodzi o przedświąteczny ostrzał moździerzowy przeprowadzony przez ukraińskich żołnierzy kolumny samochodów cywilnych na drodze koło miejscowości Jelenowka, w wyniku czego zginęło 5 osób cywilnych, w tym kobieta w ciąży oraz około 10 osób odniosło rany, w tym kilka bardzo ciężkich.

Co najciekawsze w tym wszystkim, to jest to, że w dniach 2 i 3 maja- a więc po pierwszej i drugiej dobie świąt- biuro prasowe ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego operację ATO w Donbasie, nie wydało żadnego komunikatu wskazującego, że doszło tam do jakichkolwiek incydentów zbrojnych i drastycznego naruszenia zawieszenia broni.

Nie rozumiem tylko: w jakim celu zamieszcza się  takie oczywiste kłamstwa w polskich wiodących mediach? Czyżby ci, którzy za tym stoją mieli wobec Polaków jakieś plany dotyczące wojny domowej na Ukrainie? Może w ten sposób usiłują jak najszersze kręgi naszego społeczeństwa przeciwko Rosji?

Na zakończenie tego wątku jeszcze jeden link, żeby można to było powiązać bardziej chronologicznie:

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-obwe-zaniepokojona-przemoca-na-ukrainie-podczas-wielkanocneg,nId,2195623

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

A w Donbasie, wbrew alarmistycznym informacjom przekazywanym przez nasze wiodące media- w dniu wczorajszym nadal było spokojnie.

Nie dość tego, można powiedzieć, że był to najspokojniejszy dzień od czasu rozpoczęcia operacji antyterrorystycznej przez ukraińskie siły zbrojne w Donbasie.

Jedyne incydenty o jaki na tą chwilę wiadomo nie miały charakteru zbrojnego, tylko są wynikiem wypadków.

A więc, w okolicy Gnutowa na terenie kontrolowanym przez wojska rządowe, tamtejszy rolnik podczas wykonywania prac polowych najechał traktorem na minę. Rany cięte przedniej części ciała okazały się na tyle niegroźne, że po udzieleniu pomocy poszkodowanemu, którym był 42-letni mieszkaniec wsi Talakowki, wrócił on już do swojego domu.

Drugi incydent miał miejsce w kopalni w miejscowości Maloiwanskaja w rejonie Pierewalska znajdującym się pod kontrolą władz ŁRL, gdzie w wyniku wybuchu metanu pod gruzami zawalonego stropu znaleźli się górnicy. Jak na razie wiadomo o śmierci jednego górnika i dziewięciu rannych.

Poniżej program obchodów Dnia Zwycięstwa 7-9 maja i Dnia Republiki w Doniecku w dniach 11-12 maja:

***

Dyrektor ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej (naczelny inkwizytor Ukrainy) Dmitrij Wiatrowicz ogłosił wczoraj w czasie programu w ukraińskiej telewizji „Kanał 5”, że gubernator Odessy Michaił Saakaszwili zaniedbuje swoje obowiązki w zakresie prowadzenia dekomunizacji. Problem ten jest o tyle dziwny, że rejon odeski jest mocno skomunizowany zajmując w dekomunizacji najgorsze miejsce na Ukrainie. Wiatrowicza dziwi ta sytuacja, bo w Gruzji- gdy Saakaszwili był tam prezydentem, to dekomunizacja była prowadzona dość aktywnie.

Jak powiedział dziś rano przedstawiciel UE ds. rozszerzania Johannes Hahn: „Ukraina, Gruzja i Kosowo mogą uzyskać uprawnienia do ruchu bezwizowego w UE jeszcze w 2016 roku”.

 

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck, wczoraj w dniu święta ikony Matki Boskiej Iwerskiej odprawiono w żeńskim monastyrze poświęconym Matce Bożej Iwerskiej uroczystą mszę koncelebrowaną przez metropolitę Doniecka i Mariupola Iłariona. Monastyr w wyniku ostrzału prowadzonego przez ponad rok przez ukraińskich żołnierzy z terenu lotniska został niemalże doszczętnie zniszczony.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

 

 

 

***

Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

Reklamy

44 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 4.05.2016r.-438 dzień od nowego rozejmu.

 1. Dziwnym, i przypadkowym oczywiście, zbiegiem okoliczności zgadzam się z panem Antonim, w współczesna Polska niestety jest jednym z krajów burzących pokój na świecie. Od pewnego czasu Polska niestety to robi, oczywiście „w celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa … bla bla bla”

  Zastanawiam się czemu Mychajło Saakaszwili nie dekomunizuje tak aktywnie jak inne regiony, może po prostu nie chce podkręcać już i tak podkręconych nastrojów, taki instynkt samozachowawczy (jak nie podpisanie przez „prezydenta” Turczynowa wiadomej ustawy w dniu 4/5 marca 2014).

  Pozdrawiam szefa.

  Polubione przez 6 ludzi

 2. Nie da się ukryć, że III RP uczestniczyła w napaści na Irak, a także popierała szereg innych napaści. Trudno to nawet usprawiedliwiać faktem dominacji przez USA, lobby itp. bo ogłupiony naród generalnie popiera politykę rządu. Wystarczy, że czasem zamieni się miejscami PO z PIS i ludzie są happy.

  Polubione przez 6 ludzi

  • Co najciekawsze w tym wszystkim, to jest to, że kiedy podejmowano decyzję o wysłani naszych żołnierzy do Iraku, rządziło SLD, zaś prezydentem był wówczas członek tej partii.

   Tu- po 1989 roku- nie ma żadnych ponadpartyjnych podziałów, w kwestii polityki jaką polskim rządom narzuca hegemon.

   Tak więc, nic się nie zmieniło poza tym, że teraz wiatr wieje od Zachodu.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 5 ludzi

 3. Nie rozumiem tylko: w jakim celu zamieszcza się takie oczywiste kłamstwa w polskich wiodących mediach?
  //w celu kłamstwa, działanie popularnie zwane propagandą i/lub urabianiem społeczeństwa….

  Polubione przez 2 ludzi

 4. Kijowski korespondent „Wyborczej” analizuje skład nowego rządu Ukrainy. I zadaje pytanie: Czy ekipa Hrojsmana podoła stojącym przed nią wyzwaniom?
  I po wielu ochach i achach stwierdza:
  „Większość ekspertów jest przekonana, że rząd Hrojsmana jest tymczasowy, a jego głównym zadaniem było odsunięcie widma przedterminowych wyborów parlamentarnych. Wielu obstawia, że i tak do nich dojdzie w przyszłym roku. ”
  http://wyborcza.pl/1,75399,20016935,ukraina-slaby-rzad-tymczasowy-czy-gabinet-wielkich-reform.html#ixzz47iJi3tjb

  Polubione przez 2 ludzi

 5. „Wołodymyr Wiatrowycz wymazuje krwawą i rasistowską historię Ukrainy – usuwając pogromy i czystki etniczne z oficjalnych archiwów” – czytamy w znanym amerykańskim czasopiśmie Foreign Policy, który opisuje w jaki sposób szef ukraińskiego IPN świadomie fałszuje historię ukraińskiego nacjonalizmu.
  http://www.kresy.pl/publicystyka,analizy?zobacz/foreign-policy-szef-ukrainskiego-ipn-wybiela-ukrainski-nacjonalizm-i-falszuje-jego-historie

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Z Łoneta o ekstradycji Sawczenko

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-nowy-warunek-przekazania-sawczenko-ukrainie/rvz894

  Linkuje wszystkie komentarze:

  ~antymoher : Dzień bez Sawczenko to dzień stracony. Ciekawe kiedy pojawi się na rozkładówce dla banderowskich szmaciarzy ?

  ~antymoher : Jaki kraj(?) tacy bohaterowie.

  ~dester : Ta Sawczenko to jakaś niezrównoważona psychicznie chyba? Obserwowałem ją w tej klatce i miałem wrażenie, że to jakieś zwierzę. Przekleństwa, obrażanie wszystkich dookoła, a przecież to zwykła morderczyni.

  ~Hehehehhe : Bohaterka z naziolskiego najemnego batalionu ? Jaka UPAkraina tacy „bohaterowie”

  ~patroszenka : Głupaszka w PiSdolandii też bohater! Jaki kraj tacy jego bohaterowie bandyci!

  ~Fred : buhahaha, bohaterka, jak ci z UPA.

  ~wesoly : ,,śliczna ta banderówka,,

  ~em : Maliniak ją ułaskawi .

  ~ewa : HA< HA< HA< HA< !!!! Bohaterka upainy Ssawszczenko !! Kto tym banderowskim gadom powymyślał te przydomki

  ~maciek_g : Jeny, dlaczego po prostu nie zabiją tej morderczyni Sawczenowej ? Nie mogłaby popełnić samobójstwa w celi albo mieć jakiś wypadek z polonem ?
  U Ukrów to bohatery zawsze jakieś takie mordujące niewinnych. Taki bandera na tan przykład, specjalnie pisany z małej litery z braku szacunku. Widać Kijów kontynuuje linię bohaterów – morderców.

  Polubione przez 4 ludzi

  • Czy konsul / ambasador może uczestniczyć w antypaństwowych manifestacjach?

   Cytuję

   „”Na moich oczach wiele się zmieniło. Razem przeżyliśmy czas Rewolucji Godności. Prawie codziennie staliśmy razem z Ukraińcami na Majdanie i śledziliśmy za tymi wszystkimi wydarzeniami, które miały miejsce w Kijowie i w innych miastach. W ramach naszego okręgu konsularnego spotkałam się z przedstawicielami różnych struktur państwowych i organizacji pozarządowych. To była okazja, aby być w środku ważnych wydarzeń w Ukrainie. Jestem szczęśliwa, że byłam na Ukrainie, kiedy odbywały się wielkie zmiany….”

   Polubione przez 4 ludzi

   • Właśnie 🙂
    Ponadto bardzo podobało mi się zdanie bolesne reformy z lat 90 tych w kontekście ,że Ukraina też je przejdzie.
    Myślę ,że jaednak Ukraincy woleoliby sobie tych doświadczeń oszczędzić 🙂

    Polubione przez 6 ludzi

 7. Witam z wieczora i dorzucam kilka linków:

  Kreml z wielkim dystansem podchodzi do opracowania Bellingcat dotyczącego katastrofy MH17
  http://vognebroda.net/kreml-ne-doveryaet-dokladu-bellingcat-o-katastrofe-malaziyskogo-boinga

  Ukraiński żołnierz „zestrzeliliśmy ten samolot”
  .https://youtu.be/fStrEqkAAJo

  Nocne Wilki w Słowacji
  НОЧНЫЕ ВОЛКИ В СЛОВАКИИ
  .http://youtu.be/ZDzEKpSsut0

  Plan Nulandowej ma polegać na „drugim Kosowie” z terenów Noworosji
  ПЛАН НУЛАНД: ДОНБАССУ – УЧАСТЬ СЕРБОВ КОСОВО

  Алексей Самойлов – политический обозреватель – о том, с какой целью заокеанский хозяин собирается заставить киевский режим „выполнять” Минские соглашения, не интересуясь мнением Донецка и Луганска.
  .https://youtu.be/SRFADRcsxSg

  Graham „nadaje” z Krymu. Dziś był na święcie Tatarów Krymskich w którym wzięło udział 40 tysięcy ludzi
  Graham Phillips
  Today at 5:33 pm
  Новое!
  Хыдырлез (Крымскотатарский праздник) (#3) Начало – Аксенов, Константинов, Пореченков
  .https://www.youtube.com/watch?v=gCwFRjC1QJA

  Гриша в Крыму на общекрымском празднике Хыдырлез
  .https://youtu.be/4y3_5GGu47U
  .https://youtu.be/gXgJ_VnTDsA

  Znane są nazwiska żołnierzy ukraińskich którzyporwali rodzinę w Siewierodoniecku
  Имена карателей установлены!
  Установлены имена украинских военных, которые захватили и терроризировали семью Ведерниковых в Северодонецке
  .https://youtu.be/aQL-nxkwa_c

  O „chłopcach ajdarowcach” – z 2014
  +18
  http://vk.com/brusek?z=video95046808_170180980%2Fb46e6796127ad710ad%2Fpl_post_95046808_2622

  Bandrówa Sawczenko nie chce podpisywać żadnych dokumentów „ekstradycyjnych” gdyz uważa że powinni ja wypuścić a ona powinna wrócić z honorem i fanfarami
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_37903%2Fall

  Pan Zacharczenko odpowiadał na pytania mieszkańców Krainy na „U”
  http://dan-news.info/politics/pryamaya-liniya-glavy-dnr-aleksandra-zaxarchenko-s-zhitelyami-odessy-i-bessarabii-obnovlyaetsya.html

  Mem z Zacharczenką! 🙂
  .http://cs626917.vk.me/v626917884/7591/ysxKFmw2D5I.jpg

  Zacharczenko powiedział, że jeżeli w Odessie zacznie się powstanie to ochotnicy z Donbasu i całej Rosji pospieszą na pomoc…
  Więcej w linku
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_37941%2Fall

  Basurin o tym, że ukry oferuja narkotyki mieszkańcom
  Басурин: каратели в зоне «АТО» наладили сбыт наркотиков местным жителям
  http://www.novorosinform.org/news/id/52213

  Szarij:
  .https://youtu.be/RwwWKw_RR5g
  Анатолий Шарий: Что случилось 8 мая 1945 года?
  „Вы знаете, что произошло 8 мая? А сколько вам лет?”

  O małej Bogdanie
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_37947%2Fall
  Tekst, zdjęcie i trzy filmy. Polecam

  Amerykańska ambasada ostro działa w Jekaterynburgu!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_37945%2Fall

  Pod ziemią nadal 9 górników!
  Взрыв на шахте в ЛНР: под завалами остаются 9 шахтеров
  http://www.novorosinform.org/news/id/52216

  W DOniecku życzenia złozono ponad 200 weteranom wojny
  .https://youtu.be/S6YUp2F_Oqs
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_37940%2Fall

  Nieznani sprawcy próbowali „ataku” na pomnik Mazepy
  В Полтаве пытались взорвать памятник Мазепе (ФОТО, ВИДЕО)
  http://rusvesna.su/news/1462371197

  Poroszenka podpisał „prawo” o nieoddawaniu 3 mld USD dla FR
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_37937%2Fall

  Mem wierszowany!
  .http://cs604421.vk.me/v604421338/5e58/XjR9LSOmVrQ.jpg

  Podobno Opołczeńcy się w kurzyli i zrównali z ziemią obóz ukrów.
  http://www.newsli.ru/news/ussr/proisshestviya/21831
  http://riata.ru/politika/item/18438-frontovaya-svodka
  Zdjęcia juz były prezentowane – teraz pojawiają się jak wyżej, dodatkowe informacje
  http://john-connor85.livejournal.com/89496.html. https://cont.ws/post/262118

  „Sztuka” uliczna w Kijowie:
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_37928%2Fall
  .http://cs636126.vk.me/v636126653/d2a3/SFwNbho4HDY.jpg
  .http://cs636126.vk.me/v636126653/d2ab/n-rvIlhyocI.jpg
  .http://cs636126.vk.me/v636126653/d2b3/tV6CU4zW20k.jpg
  .http://cs636126.vk.me/v636126653/d2bc/kgEeYQN3x84.jpg
  .http://cs636126.vk.me/v636126653/d2c5/We1uZTA1mrE.jpg
  .http://cs636126.vk.me/v636126653/d2cd/Jtrwn9zrYdw.jpg
  .http://cs636126.vk.me/v636126653/d2d5/IHOpVfSgL9s.jpg
  .http://cs636126.vk.me/v636126653/d2dd/RrzZ5Ez4IeU.jpg

  + co na Kreszczatiku:
  .https://youtu.be/-mWvrHEjcG8

  Armia LNR pokazuje co potrafi w pierwszą rocznice otrzymania sztandaru
  .https://youtu.be/I_Ci6nZxsJE

  Komentarz Kota w linku. Komentuje to czym ukry się chwalą, że juz 100 obywateli FR prosiło o azyl
  http://vk.com/page-76371964_50440167

  Ukraiński poseł proponuje by z reprezentacji wyrzucić „separatystów” z „Szachtara”
  http://riafan.ru/520516-deputat-rady-predlozhil-vygnat-separatistov-iz-sbornoi-strany-po-futbolu

  Ukraiński IPN zachęca do dekomunizacji. Zostało do zmiany jeszcze 600 nazw miejscowości co sie tamtejszym banderowcom źle kojarzą
  http://sharij.net/53271
  + Kliczce sie wypomina że „nie rozumie dekomunizacji”
  http://sharij.net/53279

  W Kijowie zakończyły się „Leniny”. Biorą się za inne pomniki
  В Киеве «Ленины» закончились, теперь взялись за царей
  http://www.novorosinform.org/news/id/52193

  Mem od „Chirurga” z Nocnych Wilków
  .http://cs629427.vk.me/v629427881/3e0b6/p6WCssZ0OYk.jpg

  Gdzies pod Żytomierzem łoś zabił nacgwardzistę. Oczywiście „Łoś Putina”!
  .http://cs626516.vk.me/v626516483/74dc/fEsbxmH46yE.jpg
  http://www.novorosinform.org/news/id/52144

  Мать писателя Олеся Бузина Валентина Павловна о прошедшей в Москве премии имени Олеся Бузины, о том, за что его убили и как идёт расследование преступления, а также о том, как она борется за память о погибшем сыне.
  .https://youtu.be/rcx8XtLlU94

  jeden ukrainiec trafił do Jewropy!
  .http://cs627628.vk.me/v627628710/493c4/RMyXlriCKoE.jpg

  Polubione przez 2 ludzi

 8. Tekst publikuje w całości

  Ukraina musi zerwać mińskie umowy, nasilić konfrontację z Rosją, oraz zwalczyć korupcję, oświadczył amerykański politolog David Kramer 3 maja w artykule „Jak lepiej pomóc Ukrainie”, opublikowanym w amerykańskim wydaniu „The American Interest”.
  Zdaniem Kramera należy tak długo kontynuować politykę sankcji,jak długo Donbas i Krym nie wrócą pod kontrolę Ukrainy i co interesujące, jeżeli by ta nie chciała prowadzić takich działań- trzeba ją ukarać.
  Jest to „interesujące” stanowisko- jeżeli Ukraina zechce zakończyć konflikt i uszanować wolę mieszkańców Donbasu i Krymu to należy (domyślnie USA) ją za to ukarać i to zapewne dla jej własnego dobra.
  http://novorossia.today/amerykanski-politolog-jezeli-ukraina-zrezygnuje-krymu-nalezy-ja-ukarac/

  Polubione przez 6 ludzi

 9. Wczoraj BBC pokazał film o MH 17, to dzisiaj mediamatoły nie mogły być gorsze

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/grupa-bellingcat-zidentyfikowala-wyrzutnie-z-ktorej-zestrzelono-malezyjskiego-boeinga/c82hxh

  A tu o „szefie” tej grupy (od komentatora):

  ~widz : W anglojezycznej Wikipedii można znaleźć interesujące informacje na temat szefa projektu Bellingcat, która to grupa expertów jest, jak rozumiem, twórcą opracowania przytoczonego przez Onet. Gość nazywa się Higgins, poniżej kilka informacji z tejze ang. Wiki. Przepraszam za brzydkie tłumaczenie, ale to z pospiechu, zresztą, każdy może sobie przeczytać całość sam.

  Eliot Higgins (ur. 1979), poprzednio uzywający peudonimu Brown Moses, to brytyjski blogger używający „open source” i mediów społecznościowych do śledzenia wojny w Syrii, konfliktu na Ukrainie, oraz okolicznosci zestrzelenia malezyjskiego samolotu („Flight 17”).
  W roku 2012, kiedy rozpoczął komentowanie wojny w Syrii, był bezrobotny (wcześniej pracował „w finansach i administracji”) i zajmował się w domu opieką nad dzieckiem. Jest żonaty z Turczynką i mają jedno dziecko.
  Robione przez Higginsa analizy lotu syryjskich pocisków, co w czasie wolnym od domowych zajęć stało się jego hobby, są obecnie często cytowane przez „grupy zajmujące się prawami człowieka” i doprowadziły nawet do pytań w parlamencie.

  Działanie Higginsa polega na śledzeniu 450 kanałów You Tube, skąd bierze informacje o nowych typach pocisków/rakiet jakie pojawiają sie w Syrii.
  W dziedzinie rakiet i pocisków Higgins jest samoukiem, mówi sam o sobie, że przed Arabską Wiosną nie wiedział na ten temat nic więcej niż przecietny właściciel Xbox’a: „Wszystko co na ten temat wiedziałem to wiedza z wcześniej oglądanych filmów Arnolda Schwarzeneggera i Rambo”. Higgins nie zna w ogóle języka arabskiego.

  15 lipca 2014 Higgins otworzył nową stronę internetową o nazwie Bellingcat z przeznaczeniem dla „dziennikarstwa obywatelskiego”, badania, śledzenia różnych przypadków przy pomocy open-source’owych zródeł takich jak filmiki videao, zdęcia, mapy. Twórcami analiz Bellingcat, w oparciu o open-sources i „metodę samouka Higginsa” są Higgins i osmiu innych wolontariuszy. Jednym z głównych projetów Bellingcat stała się sprawa zestrzelenia malezyjskiego samolotu nad Ukrainą (Flight 17)

  Czyli szpecem tych pseudofachowcow jest byly bezrobotny pracownik administracji.

  Czyli taki brytyjski Macierewicz. 🙂

  Polubione przez 6 ludzi

  • Rzymski legionista po odsłużeniu swojego – 25 lat, dostawał ziemię od Cesarza, co prawda, gdzieś na granicach Imperium. To dlaczego mamy się dziwić, że dzielni bojcy ATO będą mieli bezpłatne sanatoria. A mieli dostać ziemię i (o ile dobrze pamiętam) dwóch lub trzech niewolników.

   Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.