Wojna domowa na Ukrainie 7.05.2016r.- 441 dzień od nowego rozejmu.


„Nasze zainteresowanie bezpieczeństwem energetycznym w Europie łączy się bezpośrednio z troską o nasze bezpieczeństwo narodowe.

USA są głęboko zaniepokojone rurociągiem, który zagroziłby gospodarczej stabilności Ukrainy”– powiedział dziennikarzom na telekonferencji w Brukseli specjalny wysłannik i koordynator do spraw międzynarodowej polityki energetycznej w rządzie USA Amos Hochstein.

Od czasu pojawienia się w ubiegłym roku pomysł budowy gazociągu „Nord Stream 2”, który podwoiłby na podwojenie ilości gazu wysyłanego bezpośrednio z Rosji do Niemiec po dnie Morza Bałtyckiego, projekt ten wywołuje w niektórych krajach członkowskich NATO (w tym w Polsce) bardzo negatywne reakcje.

Natomiast wg. konsorcjum firm (E.ON, Wintershall, Shell, OMV, Engie i Gazprom), które planują udział w tym przedsięwzięciu biznesowym, projekt ten ma uzasadnienie czysto ekonomiczne, powodując że rosyjski gaz miałby być tańszy niż gaz skroplony dostarczany m.in. z USA.

Jednak według opinii amerykańskiego wysłannika Amosa Hochsteina, budowa nowej nitki gazociągu bałtyckiego nie ma ekonomicznego sensu, gdyż „podwaja infrastrukturę, która jest niedostępna dla nowych rynków”. Dodał, że „w ciągu najbliższych pięciu lat na rynek dotrą olbrzymie ilości gazu z Australii i Stanów Zjednoczonych”. Oczywiście nie podał przy tym szacunkowego kosztu tego gazu.

A więc jeśli chodzi o zaopatrzenie w gaz, UE podzieli się na kraje „dwóch prędkości”. Co polegać będzie na tym, że jedna grupa państw będzie miała dostęp do taniego gazu z Rosji- oczywiście z pominięciem krajów tranzytowych (Polska i Ukraina oraz Białoruś). Natomiast druga grupa krajów zdana będzie na odkupienie tego gazu od jego bezpośrednich odbiorców lub/i zakup bardzo drogiego gazu skroplonego od USA i jego sojuszników.

Jak z powyższego widać, Stany Zjednoczone przy pomocy swych usłużnych marionetek z flanki wschodniej NATO, usiłują za wszelką cenę zablokować budowę rurociągu „Nord Stream2” traktując tą inwestycję jako „zagrożenie własnego bezpieczeństwa narodowego”. W tym momencie amerykański rząd pokazał bardzo jasno, że jego polityka- tak wewnętrzna jak i zewnętrzna- prowadzona  podporządkowana jest wyłącznie interesom m.in. lobby np. naftowo-gazowego, które to interesy są gwarancją „bezpieczeństwa narodowego” Stanów Zjednoczonych.

Czyli, że- pomimo szczytnych haseł głoszonych przez amerykańską propagandę- najważniejszy jest wolny rynek, który potrafi wyregulować wszystko, to tak na prawdę okazuje się, że ten „wolny rynek” ma być ale dla amerykańskich towarów, zaś konkurenci- metodą gangsterów- skutecznie zlikwidowani.

Tak samo jest z hasłami głoszony „wolności i swobód obywatelskich”, których w samych Stanach Zjednoczonych jest niedobór, a które to Stany pod pretekstem ich wprowadzania obalają coraz to nowe rządy i wzniecają wojny.

To samo chodzi z psychozą wywołaną „zagrożeniem rosyjskim” krajów flanki wschodniej NATO i pozostałych krajów, których społeczeństwa dają się łapać na tak prymitywną propagandę antyrosyjską. A więc tu, też chodzi wyłącznie o amerykański biznes, bo: po pierwsze amerykańskie firmy muszą gdzieś swój gaz sprzedawać, po drugie amerykanie muszą mieć sojuszników w realizacji swoich celów, a po trzecie na tym wszystkim chce jeszcze dodatkowo zarobić lobby szeroko pojętych kręgów militarnych, a więc producenci broni, zaopatrzenie armii, producenci sprzętu dla wojska, żywności, mundurów itd.

Tak więc Stany Zjednoczone korzystając ze swej pozycji w światowej polityce przeliczają wszystko na zyski i pieniądze, które zasilają konta tamtejszych oligarchów finansowo-przemysłowych. Za co oczywiście płaci każdy z nas, każdy obywatel kraju, który znalazł się w amerykańskiej strefie wpływów. Uzasadnia się to oczywiście naszym bezpieczeństwem, bo wszyscy ci, którzy nie podporządkowali się hegemonii amerykańskiej są czyhającymi ciągle na naszą wolność i życie śmiertelnymi wrogami, zaś na USA spoczywa obowiązek nas przed tym chronić.

No i chronią nas: szpiegując, podsłuchując i inwigilując, wysyłając wojska aby strzegły amerykańskich interesów, sprzedając za ciężkie pieniądze swoją broń, gdy jednocześnie większość ludzi cierpi biedę oraz korumpując rządy, aby działały wbrew interesom własnych krajów i obywateli, ale za to ściśle realizując narzucone im dyspozycje hegemona.

Na koniec warto zadać sobie pytanie: czy w niezależnej Libii, Syrii, Iraku, no i ostatnio na Ukrainie, żyło się przed tym jak obalono tam- przy udziale amerykańskich służb- legalne władze państwowe? Czy też może żyje się tam teraz lepiej, gdy władzę przejęli amerykańscy protegowani?

Oczywiście, można by powiedzieć, np. wobec Polski, że obecnie żyje się lepiej. Tylko, że mało kto uświadamia sobie, że jest to możliwe nie dzięki systemowi, tylko pomocy UE oraz kredytom. Reszta pieniędzy jest po prostu ordynarnie rozgrabiana, bo Polska ja zachodnich hien biznesu jest tylko łupem i niczym więcej.

Gdy więc, Zachód zacznie sam przeżywać skutki kryzysu do jakiego doprowadziła jego polityka, to wtedy okaże się, że nagle Polacy staną się biedni jak przysłowiowa mysz kościelna.

A czy dojdzie do tego za miesiąc, za rok, czy też kilka lat, to nie ma najmniejszego znaczenia, bo ważne jest, że ten moment nastąpi i każdego dnia zbliżamy się do niego.

Nieuchronność tego procesu jest tak samo pewna jak wybuch wojny światowej już na początku lat trzydziestych ubiegłego wieku, ale mimo to do ostatniego dnia mamiono nas, że jest to niemożliwe za co miliony ludzi zapłaciło swoim życiem.

Tym razem wszystko wskazuje na to, że scenariusz, w jeszcze gorszej wersji- zostanie powtórzony.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W Donbasie nadal utrzymywał się w dniu wczorajszym wyjątkowy spokój. W związku z tym władze DRL i ŁRL mogą prowadzić przygotowania do uczczenia Święta Zakończenia II Wojny Światowej 9 maja.

Do jedynego ekscesu, jakiego dopuścili się ukraińscy żołnierze z formacji ochotniczych, było w nocy- przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm i wyrzutni granatów, około 6 minut trwające- ostrzelanie terenu lotniska w Doniecku.

Ponadto, jak podał przedstawiciel dowództwa Milicji Ludowej ŁRL, wczoraj ukraińskie wojsko powstrzymywało się tam od wszelkich prowokacji i ostrzału.

Z przebiegu sytuacji na froncie w Donbasie, jaka ma miejsce wciągu ostatniego tygodnia, można już przyjąć, że wojna de facto kończy się rozpoczynając fazę politycznego uregulowania konfliktu ukraińskiego.

Za kilka miesięcy, szczególnie po wyborach w DRL i ŁRL, zobaczymy jakie będą tego efekty.

***

Wczoraj ukraiński sąd rozpatrując sprawę byłego pułkownika SBU, który został oskarżony o współpracę z DRL, orzekł że DRL i ŁRL nie są organizacjami terrorystycznymi.

W swoim uzasadnieniu sąd powołał się na to, że żaden kraj- w tym również władze Ukrainy, żadna organizacja międzynarodowa oraz międzynarodowe instytucje sądownicze nigdy nie oskarżyły DRL I ŁRL, że są organizacjami terrorystycznymi.

http://www.politforums.net/ukraine/1462570239.html

A więc niedługo może się okazać, że cała ta operacja antyterrorystyczna (ATO) prowadzona przeciwko ludności cywilnej w Donbasie przez siły zbrojne Ukrainy, jest nielegalna i podlegać będzie osądzeniu.

 

Na koniec kilka zdjęć:

Wczoraj Aleksander Zacharczenko wręczył uroczyście klucze do nowych mieszkań dla pracowników MON, MBP, MSN, MSW i deputowanych Rady Narodowej DRL.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

 

 

***

 

Pozdrawiam.

Reklamy

140 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 7.05.2016r.- 441 dzień od nowego rozejmu.

 1. Nóż się w kieszeni otwiera.
  „Co zrobić z radzieckimi pomnikami? IPN ma pomysł. „To będzie niepowtarzalne miejsce” ”
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/co-zrobic-z-radzieckimi-pomnikami-ipn-ma-pomysl-to-bedzie-niepowtarzalne-miejsce/1r1evm

  Na szczęście w Polsce są jeszcze ludzie, choć jeszcze nie wiele mogą 😦

  ~jerzykp : To nie są ,,pomniki sowieckie,, głupole.
  To są pomniki będące świadectwem chwały poległych żołnierzy Armii Czerwonej którzy przelewali krew by wyzwolić ten kraj gdzie teraz depcze się pamięć o nich.
  Jakim trzeba być barbarzyńcą by tak postępować.
  A z kolei wychwala się czyny tych którzy mordowali ze zwierzęcą dzikością obywateli polskich na terenie Wołynia.
  To wam nie przeszkadza???????? zwiń

  ~Novak : Autorzy tego pomysłu powinni ponieść jego koszty , może by zmądrzeli.

  ~Tyrion.L : To są pomniki postawione tym , którzy polegli wyzwalając ten kraj spod okupacji hitlerowskiej . Ktoś kto porównuje te okupację z okresem PRL , co dziś modne jest niespełna rozumu, podobnie jak ten który postulował zburzenie PKiN w Warszawie. Pomniki należy pozostawić , natomiast powinny zniknąć z nich symbole sierpa i młota. Rozumu życzę. zwiń

  ~qwr : debile rydzykiem dymani a kurza ich morda ścierką nakryta

  Polubione przez 7 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.