Wojna domowa na Ukrainie 13.05.2016r.-447 dzień od nowego rozejmu.


Zobaczył „zielonego ludzika”?

Szef polskiego MON nadal ma nadzieję, że podczas lipcowego szczytu NATO w Warszawie zostaną podjęte decyzje o wzmocnieniu wschodniej flanki krajów członkowskich sojuszu..

Nie wiadomo na czym opiera Antoni Macierewicz swoje urojenia, ale konsekwentnie- jak widać- ich się trzyma.

Może wyjaśnieniem tej postawy są słowa jakie wypowiedział on w zeszłą sobotę podczas imprezy religijno-patriotycznej w Bąkowej Górze k/Radomska, że negocjacje dotyczące wzmocnienia bezpieczeństwa krajów wschodniej Europy przez NATO z etapu ustaleń politycznych przeszły obecnie w fazę precyzowania szczegółów technicznych.

Przy okazji odniósł się on do trzeciego spotu promującego szczyt NATO w Warszawie:

Ten spot przywołuje nasze zobowiązanie wobec Sojuszu NATO zorganizowania wydarzenia przełomowego dla Polski i być może dla NATO. Czynimy to w rocznicę zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami oraz w szczególnym dniu dla ziemi piotrkowskiej i tomaszowskiej, na której w latach 40. walczyli żołnierze podziemia niepodległościowego, którym zawdzięczamy niepodległość. Dzięki temu mogliśmy wejść do NATO i stać się członkiem tego największego, najsilniejszego, najskuteczniejszego Sojuszu w dziejach świata” – powiedział minister Antoni Macierewicz.

W tym miejscu przypomnę, że zeszłotygodniowa uroczystość w Bąkowej Górze, w której uczestniczył Antoni Macierewicz, a organizatorem było MON, poświęcona była pamięci 12 żołnierzy podziemnej organizacji zbrojnej pod nazwą Konspiracyjne Wojsko Polskie (KWP) zamordowanych w nocy z 9 na 10 maja 1946 roku prawdopodobnie w piwnicach PUBP w Radomsku.

A więc, wg. Antoniego Macierewicza dzięki „żołnierzom podziemia niepodległościowego” zawdzięczamy naszą niepodległość, co umożliwiło nam wejście do NATO.

Czyli jak można z tego zrozumieć, maksimum 3 tys. członkom tej organizacji zbrojnej, która de facto całkowicie została rozbita, lub ujawniła się- mamy zawdzięczać naszą niepodległość.

A ja sądziłem dotąd, że „niepodległość” uzyskaliśmy dzięki bankructwu systemu komunistycznego i rozpadu bloku państw „demokracji ludowej”  z jej patronem na czele- czyli ZSRR.

Może za słabo znam historię, więc nich ktoś mnie oświeci w temacie: w  jaki to sposób żołnierze „podziemia niepodległościowego” odzyskali dla Polski suwerenność.

Tym bardziej, że ta „niepodległość” przywoływana na każdym kroku przez eliciarzy politycznych wywodzących się głównie z kręgów opozycji anty-systemowej okresu PRL-u, jest bardzo wątpliwej miary i w zasadzie nie różni się generalnie od tej jaką posiadała Polska ludowa.

Można powiedzieć, że zmienił się tylko kierunek płynących dyspozycji ze wschodniego na zachodni.

A więc w ramach tej zmiany kierunku wiatru historii, dziś polskie władze potrzebują pomocy sojusznika zza oceanu aby obronił za nie ich „suwerenności”.

Obawiają się przy tym nie faktycznego najazdu wojsk rosyjskich na nasz udręczony kraj- a jedynie wykorzystując to jako pretekst- usiłują ściągnąć tu wojska swego protektora, aby zabezpieczył im władzę przed zbuntowanym społeczeństwem po wsze czasy a nie tylko na dwadzieścia kilka lat, czy też czterdzieści pięć- jak to miało miejsce poprzednio.

Czego te władze się boją?

Boją się tego, że na dalsze kupowanie- za zachodnie kredyty i  unijną pomoc- spokoju społecznego zabraknie kiedyś środków i  wtedy nastąpi gwałtowna weryfikacja prawdy o tym do jakiego stanu doprowadzono ten kraj.

Jak zaś bolesna to będzie weryfikacja, to przede wszystkim odczują to ci, którzy żyją dziś finansowani nie dzięki swej ciężkiej pracy, tylko z budżetu państwa. A są to miliony ludzi plus ich rodziny.

Ten demontaż systemu państwowego nigdy w okresie III RP nie został przyhamowany, a wręcz przeciwnie, coraz szybciej postępuje, w miarę jak zwyciężają w wyborach posługujące się coraz bardziej nierealną do realizacji retoryką populistyczną partie polityczne.

Tak więc proces upadku zaczął przyspieszać, dlatego też „elity” aby zachować swój stan posiadania i zabezpieczyć swoją przyszłość muszą koniecznie ściągnąć tu obce wojska aby strzegły ich bezpieczeństwa.

Tak to wygląda i doszukiwanie się jakiejś prawdy w lansowanym propagandowo zagrożeniu dla Polski ze strony rosyjskiej i zabezpieczeniu naszej „ciężko wywalczonej” przez żołnierzy KWP  niepodległości, mija się z celem. Bo prawda jest taka, że 71 lat temu „żołnierze wyklęci” ginęli i zabijali bez żadnego sensu w imię jakiś szkodzących społeczeństwu polskiemu interesów, zaś obecnie Rosja nie stanowi dla Polski żadnego zagrożenia.

Dlatego też to zagrożenie należy wylansować i wyreżyserować, czemu służą ostatnie incydenty- głównie w rejonie rosyjskiej granicy morskiej na Bałtyku, z których ostatni polegał na tym, że:

„Brytyjskie myśliwce przechwyciły trzy rosyjskie samoloty wojskowe”– jak podano wczoraj w oświadczeniu ministerstwa obrony Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii.

Niemal natychmiast znalazł się oczywiście na swoim miejscu- zawsze czujny pan Antoni Macierewicz i zakomunikował, że:

 „W pełni podzielam stanowisko ministra obrony Wielkiej Brytanii, że to są agresywne działania ze strony Rosji. Takie sytuacje powtarzają się codzienne, a czasami nawet dwa razy dziennie. Mamy kumulację takich zachowań ze strony rosyjskich sił powietrznych”.

Słowa te zostały wypowiedziane w mediach publicznych w programie telewizyjnym „Minęła Dwudziesta”, a które to media będąc finansowane z naszych kieszeni, obecnie zostały zawłaszczone przez rządzący PiS i traktowane jako jego prywatna tuba propagandowa.

Minister dodał tam, że wcześniej „ostrzegał, że tak się będzie działo” (co oczywiście ja- w jednym z wcześniejszych tekstów- też czujnie odnotowałem i podałem skąd pochodzi ta profetyczna wiedza szefa polskiego MON).

No, ale przekażmy dalej głos Antoniemu Macierewiczowi:

„Im bardziej będziemy się zbliżali do ważnych wydarzeń, zwłaszcza do szczytu NATO, tym ta agresywna presja ze strony rosyjskiej będzie większa” – wyjaśnił Macierewicz.

Według szefa MON „Rosjanie chcą wymusić akceptację przez szefa NATO, przez Polskę, USA i Wielką Brytanię, że Bałtyk jest ich obszarem wyłączonym i zamkniętym, ich dominium”:

„To jest rosyjska gra, w pełni się z nią liczymy i nie pozwolimy, aby w ten sposób akceptować rosyjskie roszczenia” – zaznaczył szef MON.

A więc Polsce już nie tylko zagrażają „zielone ludziki”, ale również zdominowanie wód Bałtyku przez żywioł rosyjski 🙂

Problem tego ostatniego incydentu polega tylko na tym, że uznano iż  trzy rosyjskie wojskowe samoloty transportowe stanowią tak wielkie zagrożenie dla niezależności Bałtyku, że aż musiały je powstrzymać wszystkie cztery brytyjskie samoloty bojowe „Eurofighter Typhoon” stacjonujące w bazie Amari w Estonii.

A co będzie jak rosyjskie okręty wojenne zaczną prowadzić ćwiczenia na wodach międzynarodowych w pobliżu granicy wód terytorialnych Niemiec i Polski, zaś ich samoloty szpiegowskie będą w tym samym czasie zbierać dane wywiadu elektronicznego?

Czy wtedy wojska NATO zachowają obojętność, czy też zaczną nad tymi okrętami krążyć całe eskadry NATO-wskich samolotów bojowych i jednocześnie zostanie wszczęta przez amerykańskie dowództwo wojsk strategicznych procedura odpalania rakiet z głowicami atomowymi, co oczywiście też będzie określane mianem „rosyjskiej prowokacji”, bo obecnie wszystko co zrobi Rosja jest „prowokacją” a to co robi NATO już nie jest- tylko jest to obrona swojej zagrożonej suwerenności.

Oczywiście zapomina się przy tym dodać, że szalony „agresor” ma siły zbrojnie kilkanaście krotnie mniejsze niż siły NATO i USA. Czyli, że ten słabeusz dąży do wojny, a światowy mocarz chce nas przed nim tylko obronić. Zapomina się przy tym dodać, że z każdym rokiem siły amerykańskie i zachodnioeuropejskie sojuszu NATO coraz bardziej zbliżają się do granic Rosji, a nie odwrotnie 🙂

Tak więc z relacji dotyczących wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie nie chciałbym się przerzucić za jakiś czas na relację z wojny zaczepnej na przedpolach wschodniej flanki NATO i boju o Wilno, Kijów i Warszawę, a do tego wszystkiego, ta eskalacja napięcia militarnego, powoli zmierza.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Konspiracyjne_Wojsko_Polskie

https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBo%C5%82nierze_wykl%C4%99ci

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W Donbasie nadal utrzymuje się spokój i był to kolejny dzień przywracający mieszkańcom niezależnych republik DRL i ŁRL wiarę w lepszą przyszłość oraz bliskie zakończenie wojny.

Pomimo to w rejonie punktu kontrolnego Jasinowata na strategicznej drodze łączącej Donieck z Gorłówką wczoraj w nocy w godzinach od 22:10 do 23:50 ukraińskie wojsko przeprowadziło ostrzał przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm na pozycje obronne sił powstańczych. Ostrzał ten i w rejon zachodniego przedpola miejscowości Spartakus był prowadzony przy wsparciu granatników i ręcznych karabinów maszynowych z kierunku Awiejewki i szybu wentylacyjnego kopalni „Butowka”.

***

Jak oświadczył wczoraj unijny komisarz ds. wewnętrznych i migracji Dimitris Avramopoulos, Ukraińcy będą mogli podróżować bez wiz do UE, ale zniesienie obowiązku wizowego nie zezwala jednocześnie do prawa podejmowania pracy w krajach UE:

„W tej chwili nasza propozycja dotycząca rozwiązania sprawy ruchu wizowego dla Ukrainy leży w rękach Rady UE i Parlamentu Europejskiego, i mam nadzieję, że decyzje w tej sprawie zostaną podjęte jak najszybciej (…) Oczywiście zwolnienie z reżymu wizowego nie przewiduje prawa do podejmowania pracy i będzie to stanowiło ważny element przestrzegania przepisów o ruchu bezwizowym”

http://en.censor.net.ua/news/388235/prompt_introduction_of_visafree_regime_common_goal_of_ukraine_and_ec_poroshenko_met_with_european_commissioner

***

Na koniec kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

66 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 13.05.2016r.-447 dzień od nowego rozejmu.

 1. cd…

  Mem zacny przedstawiający „wystawę ukraińskiego przemysłu obronnego”
  .http://cs631626.vk.me/v631626594/2bdc5/VgYnvuXDkSc.jpg
  😀

  Ot czy nie ale piekne…
  .http://cs633421.vk.me/v633421264/259e0/eiFloX-3Tj4.jpg

  Przerywnik muzyczny. Edyta Piecha
  http://vk.com/brusek?z=video41919238_171320858%2Faa7db4b251e7b13227%2Fpl_post_-73766159_61265

  mem!
  W ubiegłym roku Kacapom zepsuła się „Armata” a w tym roku ciagali na holu popsute samoloty…
  .http://cs543100.vk.me/v543100276/3a1be/fU8-Da9U-Zo.jpg

  Chłopcy azowcy dokazują
  .https://youtu.be/aOsjmB0vAbA

  Jeszcze jeden link o azowcach którzy zbili jednego euromajdaniarza który teraz przejrzał na oczy i krytykuje władzę. W linku linki na filmy i teksty. Napadniety jest w szpitalu w cięzkim stanie
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_38862%2Fall

  Ochrimienko: „Gontariową należy skazać za rozwalenie systemu bankowego”
  http://nahnews.org/755538-oxrimenko-gontareva-dolzhna-byt-strogo-nakazana-za-razval-bankovskoj-sistemy/

  Brytyjskie Tajfuny czynią honory rosyjskim transportowcom:
  .http://cs631824.vk.me/v631824436/2740f/cTUugGD8R2U.jpg
  .http://cs631824.vk.me/v631824436/27416/BiURzzxImBc.jpg

  Zestaw filmów w linku ze spisem:
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_38858%2Fall
  1. Лидер группы „7Б” Иван Демьян поделился впечатлениями об увиденном в ЛНР
  2. Интервью с Героем ДНР Александром Немогаем
  3. Волонтер: Граждане РФ не отделяют себя от Донбасса
  4. Александр Роджерс: Украина денег от МВФ не увидит
  5. Алексей Журавко: Турция финансирует Ислямова
  6. Татьяна Монтян о свободе слова на Украине
  7. Владимир Кузьменков: Задержанные террористы в Крыму проходили обучение в украинских лагерях
  8. Пресс-конференция министерства спорта РФ по допинговому скандалу

  АНАТОЛИЙ ВАССЕРМАН: ОТКРЫТЫМ ТЕКСТОМ
  .https://youtu.be/n3sFlzlun5o

  Ukropy znaleźli na blokpoście „paszporty DNR”
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_38863%2Fall
  .http://cs633830.vk.me/v633830796/2c3b1/GociVtf_lCo.jpg
  .http://cs633830.vk.me/v633830796/2c3b1/GociVtf_lCo.jpg
  .http://cs633830.vk.me/v633830796/2c3b9/ZmbY-KNZvZk.jpg
  🙂

  Jeszcze o Putinie polem siłowym otoczonym przez „czarnych magów”. Co oni ćpają?
  .http://cs633516.vk.me/v633516562/2b1b2/UFpAWe2HZEk.jpg

  Rocznice:
  O przyłączeniu Krymu przez Katarzynę. Tekst i fajna mapka
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_38866%2Fall
  .http://cs626821.vk.me/v626821005/6055/YPxZ9YwVRLU.jpg

  Podobno z okazji 9 maja wśród ukrów wybuchły na froncie małe konflikty ideologiczne. 6 nie żyje
  http://dnr-news.com/dnr/32548-minoborony-dnr-zayavilo-o-massovyh-konfliktah-vsu-i-nacbatov-na-9-maya-6-chelovek-ubity.html

  O Prizraku film długaśny!
  Фильм снять Военкорами бригады „Призрак” Бригада создано А.Мозговым Легендарным Комбригом вставшим на защиту Народа Украины! Обращение к народу Солдатам ВСУ можно увидеть в фильме.
  Приятного просмотра.
  .https://youtu.be/do3tqcs_11s

  Mem o tyranie Janukowiczu co się MFW nie kłaniał!
  .http://cs633327.vk.me/v633327710/3719e/gVLR_RuCuCo.jpg

  W Mukaczewie posprzeczali się handlowcy na rynku. Postrzelali trochę i nie na wiwat. Są ranni
  http://sharij.net/54078

  Z kolei w miejscowości nazywającej się obecnie „Iwano-Frankowsk” ktoś strzelał do domu z dużego kalibru
  Под Ивано-Франковском из гранатомета обстреляли дом
  http://sharij.net/54085

  Jedni bronią „Miratworca”
  Трое депутатов от «Народного фронта» вступились за «Миротворец»
  http://sharij.net/54083

  Inni go zamykają
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_38893%2Fall
  .https://youtu.be/wpvQ5LeHyBA

  Polecam!
  http://dnr24.com/main/21784-interesnaya-tablica-vsu-2013-2016.html
  Интересная таблица: ВСУ 2013-2016
  .http://dnr24.com/uploads/posts/2016-05/1463157223_screenshot_225.jpg

  Włoskich posłów którzy zwiedzają Krym nie przestraszą ukraińskie groźby!
  https://russian.rt.com/article/302467-italyanskih-senatorov-ne-volnuet-mnenie-vlastei-ukrainy

  Ważne!
  http://izvestia.ru/news/613396
  Украинский экономист Александр Дудчак — об опасности нового Чернобыля из-за проблем в энергетической системе Украины

  Piękne!
  .http://cs626821.vk.me/v626821005/6046/AfgSalF6I9M.jpg
  Poroszenka: „bezwizowy rezim pozwoli na powrót do kraju setkom tysięcy ukrińców”!
  Mój komentarz! Zgadza się! Bo jak to wprowadzą to ukry będące „w Jewropie” straca pracę!

  O Weterance / z dużej litery/ ze Słowiańska którą znieważono 9 maja
  Ветеран Любовь Печко про обливших её зелёнкой в Славянске: Зачем мы их защищали?
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_38891%2Fall
  .https://youtu.be/4DBvTs_CG_g
  https://russian.rt.com/article/302473-postradavshaya-vo-vremya-parada-pobedy-v-slavyanske
  .http://cs628321.vk.me/v628321398/41abe/EHYlNWfopTA.jpg
  .https://youtu.be/yLSNOEy_34w

  Nie wiedziałem, że pierwszą w świecie (!!!!) konstytucję przyjęli ukraińcy!
  .https://youtu.be/9402Jai5wNQ

  Skandal w Polsce. Ukrainiec w pracy! KONIECZNIE!!!!!!!!
  .https://youtu.be/9q6H0Bmo4Nw
  Украинский гастарбайтер вызвал панику в Польше

  Tymczasem Poroszenka rozszerza sprzedaż słodyczy sięgając aż do Chin. Ciekawe, że „jedzie” na reklamie rosyjskich banknotów…
  Конфеты Рошен в Китае. Пеця, почему упаковка в виде клятых российских рублей, в не виде будущей валюты ЕС гривны???
  .http://cs631828.vk.me/v631828884/2ef7c/vryx8oxHNtI.jpg
  .http://cs631828.vk.me/v631828884/2ef83/ZR4fTqB_gcE.jpg

  Ukraina nareszcie domysliła się po co jest potrzebny most na Krym!
  .https://youtu.be/aXmsnjmui1o
  Dobre!

  „Kradną tak, że Janukowiczowi się nie śniło”
  .https://youtu.be/xBLSUtyBEOU

  Rocznice:
  http://gvozd.su/?p=27031
  Pierwszy bank w Rosji
  13 МАЯ 1754 ГОДА В РОССИИ ПО УКАЗУ ИМПЕРАТРИЦЫ ЕЛИЗАВЕТЫ ПЕТРОВНЫ СОЗДАН ПЕРВЫЙ В РОССИИ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ БАНК

  13 МАЯ 1783 ГОДА АЗОВСКАЯ ФЛОТИЛИЯ ВОШЛА В АХТИАРСКУЮ БУХТУ, ЧТО ОЗНАЧАЛО СОЗДАНИЕ ЧЕРНОМОРСКОГО ФЛОТА РОССИЙСКОЙ ИМПЕРИИ.
  ДЕНЬ ЧЕРНОМОРСКОГО ФЛОТА РОССИИ
  http://gvozd.su/?p=27034

  W naszym Sanoku banderowskie władze czyli niepolskie ścierwa likwidują pomnik
  http://vognebroda.net/v-polshe-planiruyut-snesti-pamyatnik-blagodarnosti-krasnoy-armii
  .http://cs630631.vk.me/v630631580/37173/kPnQbCKdkSQ.jpg
  .http://cs630631.vk.me/v630631580/37173/kPnQbCKdkSQ.jpg

  Kończe magazynek koncertem z Ługańska z okazji 2 rocznicy Republiki
  .https://youtu.be/stahiCFymXo

  Polubione przez 2 ludzi

  • „Dobre!
   „Kradną tak, że Janukowiczowi się nie śniło”,,- oczywiście, że dobre i dlatego zostało zamieszczone w relacji filmowej w moim tekście o wojnie na Ukrainie.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 2 ludzi

   • Niestety, z braku czasu i mozliwości czytuję „wstepniaki” a filmy oglądam jedynie na wyrywki, te których jak mi sie wydaje że jeszcze nie widziałem, więc zdarzac się może /i pewnie będzie 😦 / że sie bedę czasem powtarzał, za co serdecznie przepraszam

    Polubione przez 2 ludzi

    • Ależ ja się wcale za to nie obrażam, tylko napisałem, że info na ten temat było na tyle istotnie, że też dzień wcześniej zamieściłem je z części filmowej z relacji dot, wojny domowej na Ukrainie.

     Pozdrawiam W Takie Sobie Przedpołudnie 🙂

     Polubione przez 3 ludzi

 2. Wracam jeszcze do wczorajszego dnia i „demokratycznych działań” jego wysokości imperatora.
  Dwa konkretne wydarzenia mnie zdumiały.
  Pierwsze to to, że Poroszenko podpisał nominację Łycenki zaraz po głosowaniu i uczynił to w wierchownej radzie!
  My zaś mamy pretensję do Dudy że podpisuje akty prawne zaraz jak umyślny przywiezie papiery do pałacu!
  Drugie wydarzenie to wypowiedź w kuluarach wierchownej pani Tymoszenko.
  Muszę przyznać, że ta kobieta poza urodą ma jeszcze talent mówczyni!
  Słyszałem całą jej wypowiedź którą transmitowała Espreso.Tv.
  Określiła to całe działanie Patroszenki jako niedemokratyczne z zaznaczeniem upadku wizerunku wierchownej w państwach UE.
  Wybór człowieka bez wykształcenia prawniczego, bez konkursu i bez kontrkandydata jest działaniem dyktatorskim.
  Pani Tymoszenko dalej kontynuując swoją wypowiedź nazwała Łucenkę „kieszonkowym generalnym prokuratorem” pana Poroszenki!
  Będzie on wyciągał go z kieszeni kiedy będzie tego potrzeba.
  Tak mi się pomyślało.
  Skoro on jest w jego kieszeni spodni i jest wyciągany w razie potrzeby to jak Poroszence w kieszeni Putin zrobi dziurę to co Poroszenko wyciągnie?
  Przecież łby pod względem intelektualnym takie same!!

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.