Wojna domowa na Ukrainie 14.05.2016r.- 448 dzień nowego rozejmu.


Tak wygląda oddana 12 maja baza systemu tarczy antyrakietowej w rumuńskim Deveselu.

Wczoraj z wielką pompą dokonano uroczystego rozpoczęcia budowy amerykańskiej bazy antyrakietowej w Redzikowie koło Słupska.

Według oficjalnej wykładni propagandowej tarcza antyrakietowa ma uchronić nasz kraj przed rakietami balistycznymi nadlatującymi z kierunku Bliskiego i Środkowego Wschodu. Właśnie to poczucie zagrożenia- dodam, że graniczące z obsesją- naszych postokrągłostołowych elit politycznych jest tak wielkie, że postanowiły one nie licząc się z kosztami, i realnym zagrożeniem jakie lokalizacja takiej tarczy na terenie naszego kraju stwarza, doprowadzić do końca proce budowy tarczy na terenie Polski.

Na lokalizację tej budowy wybrano po rosyjskie  lotnisko wojskowe znajdujące się w Redzikowie, a więc tylko około 3,5 km od centrum Słupska. Znamienne przy tym jest to, że lotnisko w czasach PRL-u dowodziło naszej zależności, zaś baza amerykańskich sił zbrojnych za III RP dowodzi naszej suwerenności 🙂 Ależ to się wszystko potrafi w oczach zmienić.

Oczywiście lokalizacja tam bazy amerykańskiej ograniczy możliwości rozwoju tego miasta, bo według niekorzystnej umowy jaką podpisano ze stroną amerykańską, nic tam nie może być budowane w promieniu 15 km od tej bazy bez uzyskania zgody przez amerykański Departament Stanu. Dodam również, że teren bazy jest eksterytorialny, nad którym jurysdykcję sprawują władze amerykańskie i jest całkowicie wyłączony spod kontroli państwa polskiego.

A więc włodarze miasta, mieszkańcy i przedsiębiorcy, którzy zechcą cokolwiek tam- w promieniu 15 km od amerykańskiej bazy- wybudować będą musieli zwracać się o zezwolenie do amerykańskich władz, zaś od decyzji podjętej przez nie, nie będzie odwołania na drodze administracyjnej wg. polskich przepisów.

W ten sposób, nie tylko stworzono eksterytorialną enklawę na terenie Polski obejmującą obszar zajmowany przez bazę tarczy antyrakietowej, ale również pozbawiono pełni praw nad swoim terenem władz miejskich oraz mieszkańców i przedsiębiorców w Słupsku i jego okolicach.

Już same straty z tytułu ograniczenia prawa inwestorów do prowadzenia działalności gospodarczej oceniane są przez lokalny samorząd na 12 mld złotych. Oczywiście dochodzą do tego koszty społeczne ludzi, którzy nie będą mieli gdzie pracować, zmuszając ich do emigracji.

Tak wygląda ta druga strona, odtrąbionego wczoraj przez rządową propagandę, sukcesu polegającego na zabezpieczeniu Polsce bezpieczeństwa:

„To dzień, w którym rozpoczyna się kolejny etap wzmocnienia bezpieczeństwa Europy, ale także wolnego świata, w tym Polski. Ten system obrony antyrakietowej, który będzie tutaj zainstalowany, będzie elementem infrastruktury armii USA i NATO. Będzie to infrastruktura stała (…) To nie będą pociski wymierzone w kogokolwiek. One mają chronić niebo nad Europą przed atakiem. Oby nigdy nie musiała zostać użyta w innych celach niż ćwiczebne”– powiedział ze łzami wzruszenia w oczach prezydent Andrzej Duda.

Według przytoczonych słów Andrzeja Dudy, polski rząd utworzony przez PiS i jego samego jako głowy państwa desygnowanego z ramienia tej partii, odnieść miał na raz dwa sukcesy doprowadzając do realizacji projektu budowy stacji bazy antyrakietowej w Redzikowie koło Słupska.

Po pierwsze: zapewniono w ten sposób Polsce bezpieczeństwo, a po drugie wybudowano pierwszą „stałą” bazę wojsk amerykańskich na terenie naszego kraju dla około 300 osób personelu obsługujących obiekty tarczy.

Ale też jednocześnie w ten sposób udowodniono, że dla ludzi z tego obozu politycznego jednak nie liczy się dobro mieszkańców Polski i dla realizacji obcych celów strategicznych są oni w stanie lekką ręką je poświęcić dla własnych wizji politycznych i fobii.

Czyli, że tym sposobem ta władza pokazała po raz kolejny jak wygląda prawdziwy jej stosunek do mechanizmów demokracji, arbitralnie rozstrzygając o losie mieszkańców kilkudziesięciotysięcznego Słupska i jego okolic w imię zapewnienia Polsce jakiegoś mirażu bezpieczeństwa.

Jako dowód tego, w jaki sposób jaki władze państwa pod kierunkiem PiS liczą się z opinią i interesem bezpośrednio zainteresowanych tym, co dzieje się w ich sąsiedztwie, zamieszczę link z wywiadem sołtysa wsi Redzikowa (warto przeczytać):

http://www.portalsamorzadowy.pl/wydarzenia-lokalne/baza-w-redzikowie-tarcza-antyrakietowa-budowa-rusza-solectwo-zaniepokojone,80554.html

Jeśli zaś chodzi o zapewnienie poprzez lokalizację budowy bazy amerykańskiej tarczy antyrakietowej na terenie Polski jej bezpieczeństwa, prawda  jest taka, że jak wskazują choćby niemieccy eksperci, „ten system ma przede wszystkim znaczenie symboliczne”. Oczywiście w zakresie jego funkcji obronnych, ale już jako przenoszący głowice bojowe (w tym atomowe) jest on jak najbardziej skuteczną bronią ofensywną.

Dlatego też tarcza antyrakietowa wykorzystywana w celach obrony jest mało skuteczna, zaś wykorzystywana jako broń ofensywna, gdzie w rakietach wymieniono tylko głowice z kinetycznych na bojowe, jest bardzo zabójcza bronią na krótkim i średnim dystansie.

Na ten problem wskazują właśnie rosyjskie władze i dlatego też bazy tego amerykańskiego systemu umieszczonego na terenie Polski w pierwszym rzucie znajdą się na celownikach ich rakiet.

Podobnie rzecz się ma z amerykańskimi brygadami czołgów, które „rotacyjnie” mają stale przebywać na ternie krajów flanki wschodniej i południowej. Tu też chodzi tylko o ściągnięcie na siłę wojsk amerykańskich, bo ich znaczenie w tej ilości dla zapewnienia nam bezpieczeństwa (czyli 5 krajom flanki wschodniej NATO) jest czysto symboliczne i wyłącznie polityczne.

Jak z powyższego widać nie chodzi tu w tym szaleństwie o zapewnienie Polsce jakiegokolwiek  bezpieczeństwa, tylko pod pozorem jego braku ściągnięcie amerykańskich sił zbrojnych na teren naszego kraju. Która to obecność ma się następnie przełożyć na sukces gospodarczy podobnie jak to miało miejsce w Niemczech, Japonii i Korei Południowej 🙂

Zapomina się przy tak prymitywnej konstrukcji myślowej, że cud gospodarczy Japonii, Korei Południowej i RFN był możliwy tylko dzięki zupełnie innej konfiguracji sił w skali globalnej.

Dziś, w świecie istnieją już zupełnie inne reguły- nie konfrontacji lecz pokojowego współistnienia. Dlatego też albo dojdzie do porozumienia mocarstw (co jest najbardziej prawdopodobne), albo też do konfrontacji militarnej (co jest mało prawdopodobne, ale nie wykluczone) i wtedy teren Polski stanie się wyjałowioną z życia strefą buforową pomiędzy dwoma szeroko pojętymi wrogimi wobec sobie koalicjami- prozachodnią i prowschodnią.

Taki los gotują nam, już po raz kolejny, ci co w tym kraju rządzą.

Na koniec tego wątku jeszcze zamieszczę mapkę:

https://i2.wp.com/faktopedia.pl/uimages/services/faktopedia/i18n/pl_PL/201604/1461273707_by_patkro12_500.jpg

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ballistic_Missile_Defense

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Wczoraj nadal utrzymywał się względny spokój i w okolicy Doniecka nie dochodziło do żadnych incydentów militarnych.

Jedynie we wczorajszy dzień ukraińscy żołnierze prowadzili ogień przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm w rejon punktu kontrolnego Jasinowata znajdującego się na strategicznej drodze łączącej Donieck z Gorłówką i w rejonie miejscowości Spartakus, gdzie rano miedzy godzinami 08:15 do 10:35 prowadzono ostrzał moździerzami kaliber 120 i 82 mm oraz została ostrzelana później, we wczesnych godzinach nocnych, przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm miejscowość Sachanka koło Nowoazowska na odcinku frontu południowego.

Ponadto ukraińskie wojsko ostrzelało w czwartek pozycje obronne sił Milicji Ludowej ŁRL  rozmieszczone w rejonie miejscowości Kalinówki. Nie odnotowano tam żadnych ofiar i zniszczeń.

Dodam, że w wyniku ostrzału prowadzonego przez ukraińskich żołnierzy w czwartek zostały uszkodzone dwa domy jednorodzinne w Zajcewie k/Gorłówki mieszczące się na ulicy Lisiańskiego nr. 9 i 13.

Natomiast w ciągu mijającego tygodnia zginęło 4 i zostało rannych 4 powstańców. W tym okresie ukraińskie wojsko prowadziło łącznie 802 razy ostrzał w rejonie linii frontu.

Na koniec tego wątku jeszcze krótka relacja filmowa z jednych z wsi leżących na linii frontu ługańskiego:

***

W Łucku na zachodzie Ukrainy władze miejskie podjęły decyzję o licytacji i następnie eksmisji lokatorów mieszkań, które są zadłużone na ponad 10 tys. hrywien (około 500 euro).

Ukraińska delegacja w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ ma wydać oświadczenie, w którym domagać się będzie osądzenia przez Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości (MTS) zbrodni wojennych popełnionych w Donbasie.

Dokument stwierdza, że agresja militarna Federacji Rosyjskiej jest poważnym przestępstwem przeciwko ludzkości i zbrodnie wojenne tam popełnione postawione być muszą do ich osądzenia przed MTS”.

A więc za swoje zbrodnie popełnione na ludności cywilnej Donbasu odpowiedzialnością junta kijowska usiłuje obciążyć Rosję, nie podając nawet dowodów na to jakoby ona uczestniczyła w jakikolwiek sposób w przypisywanej jej agresji na Donbas. Taka próba jest bardzo naiwną próbą wywinięcia się z własnej odpowiedzialności, co wręcz graniczy z głupotą i brakiem elementarnych podstaw zdrowego rozsądku.

Pożywką dla takich inicjatyw ze strony ukraińskich władz, jest przymykanie oczu na ich zbrodnie przez zachodnich mocodawców, a wręcz sprzyjanie ich popełnieniom. To zapewnia poczucie bezkarności prowadząc do nowych zbrodni.

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck- międzynarodowa procesja za „Pokój w Donbasie”

Na koniec kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

50 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 14.05.2016r.- 448 dzień nowego rozejmu.

 1. „…tarcza antyrakietowa ma uchronić nasz kraj przed rakietami balistycznymi nadlatującymi z kierunku Bliskiego i Środkowego Wschodu. ”
  Więc dlatego została wybudowana prawie nad Bałtykiem.
  To przypomina mi dziurę ozonową. Jak Państwo wiecie, przyczyną jej powstania jest wysoka emisja CO2 i innych „świństw” przez instalacje przemysłowe krajów rozwiniętych.
  Tylko dlaczego dziura pojawiła się nad Biegunem Południowym?
  Globalne ocieplenie, któremu jest winne CO2, też powoduje topnienie lądolodu na Antarktydzie.

  Polubione przez 5 ludzi

  • „Więc dlatego została wybudowana prawie nad Bałtykiem”- bo wystrzelone z Bliskiego i Środkowego Wschodu rakiety wroga mogą przypadkiem tam zbłądzić.
   I dlatego aby tego uniknąć jest potrzeba budowy za 1,2 mld złotych bazy amerykańskiej tarczy antyrakietowej.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 4 ludzi

 2. Witam, coś problemy z komentarzami się uwidoczniły 🙂
  Spróbuje może jednak przejdzie 😀
  W temacie „wstępniaka”
  Rosja obawia się baz przeciwrakietowych w Polsce.
  Przyznaje, że rozumiem Rosjan, postęp technologiczny sprawił ,że z drugiego końca świata można wystrzelić rakietę zdolną unicestwić stolicę kraju. Im krótszy dystans ma do pokonania taki pocisk tym mniejsza szansa na jego przechwycenie, ewakuacje ludności i ostrzezenie.
  Od lat FR ma kompleks oblężonej twierdzy, przy czym obawy są w pewnym stopniu uzasadnione ( co prawda zwykli obywatele zachodu czy USA wojny nie pragną, ale przywódcy…). Bazy NATO i USA są instalowane coraz bliżej granic FR, co sprawia zwiększenie napiecia pomiedzy FR a członkami NATO, a wyjścia z tego impasu nie ma…
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/putin-po-rozmieszczeniu-elementow-obrony-przeciwrakietowej-bedziemy-pomyslec-o-usuwaniu-zagrozen

  Polubione przez 6 ludzi

  • „…by zrezygnowano z terminu „wojna domowa” podczas naświetlania konfliktu w Donbasie”- pewnie mają pisać tak jak w Interii:

   „zamieszki na Ukrainie”?

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 4 ludzi

 3. Ukraina rozpoczęła prace inżynieryjne przy budowie „Ściany” na granicy z Rosją w obwodzie ługańskim – poinformował ukraiński wiceminister ds. terytoriów czasowo okupowanych i migracji wewnętrznej Gieorgij Tyka.
  Wg wiceministra projekt ściana zostanie zrealizowany w terminie o ile… „napłyną wystarczające fundusze”.
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160514/2826240/ukraina-rosja-ogrodzenie-na-granicy.html#ixzz48eLiuOIM
  Problem w tym ,że koszta rosną w szybkim tempie, a hrywna straciła na wartości od czasu stworzenia pierwotnego kosztorysu ( nie wspominam o złodziejstwie i korupcji), z tego powodu nie ma szans na wykonanie wszystkich prac, co sprawia, że projekt „ściana” jest marnotrastwem pieniędzy.
  Przypominam ,że wg zapowiedzi czołowych polityków Ukrainy w zamyśle „ścioana” miała stanowić pierwszą linie obrony przeciwko wojskom FR lub inwazji z terenow FR „zielonych ludzików”.
  Problem jest taki, że nawet najlepsze umocnienia nie obsadzone siłą żywą nie stanowią żadnego zagrożenia, ponadto projekt „ściany” jest niewypałem. Umocnienia może sforsować pierwszy lepszy jeep ( nie wspominając o wozach bojowych).
  I najważniejsze wybudowanie umocnień na niewielkim obszarze i pozostawienie większości terenów niewybudowanych sprawia, że …całe przedsięwzięcie mija się z celem.
  Te parę MILIARDÓW hrywien Ukraina mogłaby przeznaczyć na działania o wiele bardziej przydatne dla społeczeństwa i armiii.

  Polubione przez 5 ludzi

 4. Ukrainiec wiózł do Polski części zapasowe do myśliwca MiG-29 warte milion hrywien./
  Jak poinformowano w służbie prasowej Lwowskiego Oddziału Straży Granicznej, 12 maja w punkcie kontroli „Rawa Ruska” strażnicy graniczni z Lwowskiego Oddziału wspólnie z pracownikami kontrwywiadu wojskowego Służby Bezpieczeństwa Ukrainy w trakcie kontroli mikrobusu Mercedes odkryli produkty o przeznaczeniu wojskowym (bloki, czujniki, skrzydła i inne części frontowego myśliwca MiG-29), których międzynarodowy przewóz podlega kontroli ekspertów, przekazuje wydanie „Siegodnia”.
  Części zarekwirowano.
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/5966-ukrainiec-wiozl-do-polski-czesci-zapasowe-do-mysliwca-mig-29-warte-milion-hrywien.html

  Polubione przez 5 ludzi

 5. Na plus
  W czwartek 12 maja o godzinie 19:10 ukraińscy ratownicy górscy otrzymali wiadomość o tym, że na połoninie między górą Sywula a górą Łopuszna w pobliżu wsi Osmołoda w rejonie rożniatowskim źle się czuje turysta z Rzeczypospolitej Polskiej.
  Ukraincy udzielili polskiemu turyście pierwszej pomocy.
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/5948-w-obwodzie-iwanofrankiwskim-ratownicy-udzielili-pomocy-polskiemu-turyscie-w-gorach.html

  Polubione przez 5 ludzi

  • „Ukraincy udzielili polskiemu turyście pierwszej pomocy”- uzupełnię, że za pomocą metody „usta-usta”.

   Wystarczyły dwa głębokie wydechy ratownika ukraińskiego i facet nagle odżył.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 4 ludzi

 6. Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej na Ukrainie zmieniła niektóre zasady zapisu na składanie dokumentów w celu uzyskania wizy.
  W celu zapobiegania nadużyciom ze strony osób trzecich (pośredników) podczas zapisywania obywateli do kolejek w celu złożenia dokumentów w centrach wizowych od teraz osoby ubiegające się o wizę mogą zapisywać się za pośrednictwem call center tylko osobiście.
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/5949-na-ukrainie-zmienily-sie-zasady-zapisu-na-polskie-wizy.html
  Nowe warunki zapewne nie spodobają się Ukraincom.

  Polubione przez 4 ludzi

  • Kiedyś u nas były listy społeczne i ten sposób bardzo dobrze funkcjonował.

   Np. w kolejce po wizę amerykańską byłem zapisany gdy tam przybyłem pod numerem 1038. Panowie pilnujący listy i sprawdzający co jakiś czas obecność poinformowali nie, że do ambasady wejdę za jakieś 12/14 miesięcy.
   I dokładnie tak też się stało, tylko że nie dostałem wizy 🙂

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 6 ludzi

 7. Ukraińscy pogranicznicy rozpoczęli operację „Czyste ręce”
  Poinformował o tym w czwartek na konferencji prasowej pomocnik przewodniczącego Państwowej Służby Granicznej Ukrainy rzecznik Ołeh Słobodian, przekazuje korespondent Ukrinformu.
  Przypomniał też, że tylko w tym roku z inicjatywy resortu wykryto już 26 przestępstw, noszących znamiona korupcji. Na podstawie wyników kontroli wewnętrznych za różne naruszenia z resortu zwolniono 337 osób, w tym 248 za służbową niesubordynację, 13 z, pozbawieniem stopnia wojskowego. 240 osób pociągnięto do odpowiedzialności administracyjnej.
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/5953-ukrainscy-pogranicznicy-rozpoczeli-operacje-czyste-rece.html

  Polubione przez 3 ludzi

  • „Ukraińscy pogranicznicy rozpoczęli operację „Czyste ręce”,,- a zafundowana im chociaż mydło, czy też sami sobie mają kupić?

   U mnie w przedszkolu też była taka akcja i ja jej oczywiście nie lubiłem w niej uczestniczyć 😦

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 2 ludzi

 8. Budowa trasy Via Carpatia, która zgodnie z planami ma połączyć północ Europy z południem jest niekorzystna dla Ukrainy. Taką opinię wyraził dla Wschodnik.pl niezależny ekspert transportowy, były zastępca ministra infrastruktury Ukrainy Ołeksandr Kawa.
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/5967-ekspert-budowa-via-carpatia-jest-nieoplacalna-dla-ukrainy.html
  KOmentarz:Jest za to korzystna dla Polski i dla mnie to jest najważniejsze

  Polubione przez 4 ludzi

 9. Uwaga! Tego się nie spodziewałem

  Konsul Generalny RP na Ukrainie zwrócił się do Rady ds. Polaków na Wschodzie o unieważnienie Kart Polaka obywatelom Ukrainy, którzy eksponowali symbole banderowskie i faszystowskie – poinformowało polskie MSZ w odpowiedzi na interpelację posła Roberta Winnickiego. Sprawę nagłośnił portal Kresy.pl, który od początku szczegółowo się nią zajmował.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/polskie-msz-karty-polaka-wydane-banderowcom-zostana-uniewaznione
  Komentarz: Pan poseł Winnicki bardzo mocno udziela się w sprawach „kresowiaków”. To on jest głównym inicjatorem interpelacji poselskich, to on nagłaśnia sytuację gorszace (min hailowanie w Majdanku czy w/w pozowanie ze szmata UPA).
  Co prawda mam takie odczucie, ze Karty Polaka nie zostanie odebrana tymze studentom, ale… co się najedzą strachu to ich 🙂

  Polubione przez 3 ludzi

 10. Niedługo zacznie się okres zbiorów owoców, polscy sadownicy obawiają się problemów z pozyskaniem pracowników do pracy.
  Plantatorzy twierdzą, że nie są już w stanie podnieść wynagrodzeń pracowników sezonowych, a winą za niechęć pracy za 8-10 zł/ godzinę obarczają program Rodzina 500+. Według „Dziennika Łódzkiego” problemu nie mają pracodawcy zatrudniający Ukraińców.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukraincy-zaleja-rynek-prac-sezonowych-plantatorzy-winia-program-500-

  Polubione przez 3 ludzi

  • „….winą za niechęć pracy za 8-10 zł/ godzinę obarczają program Rodzina 500+…”- 8-10 zł/h to jest od 80 do 100 zł/doba, co równa się 2400 do 3000 zł/miesiąc ciężkiej pracy.

   Tylko głupi gdy rozdają pieniądze za darmo tylko dlatego, że ma się dzieci, będzie teraz ciężko tyrał w Polsce.

   Niech sami sadownicy z rodzinami sobie to zbiorą.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 3 ludzi

  • Nie wiem jak w Łódzkiem, ale w Warszawie i okolicach Ukraińcy biorą 12-15 zł/godz. za sprzątanie i drobne prace budowlane.
   I dygresja wspominkowa.
   Około 10 lat temu na parkingu przed marketem podszedł do mnie bezrobotny z pytanie: „czy może odprowadzić wózek”. Samochód miałem zaparkowany dokładnie obok wiaty na wózki.
   Powiedziałem, że chciałbym mieć taką dniówkę – 2 zł za minutę pracy.
   – A ile Pan ma? – zapytał.
   – 6,50 na godzinę. – palnąłem
   Na to bezrobotny”
   – Mnie poniżej 15 się nie opłacało.

   Polubione przez 5 ludzi

 11. Na cmentarzu Chowańskim w Moskwie doszło do starcia 500 osób z Azji Środkowej. Walczyli o podział terytoriów obsługiwanych przez poszczególne grupy etniczne.
  W walce użyto broni palnej. Zginęły co najmniej trzy osoby. Policja nie była w stanie opanować sytuacji, wezwano więc OMON.
  Imigranci z Azji praktycznie zmonopolizowali rynek sprzątania użyteczności publicznej w Moskwie. Wobec coraz mniejszych pieniędzy przeznaczanych na te usługi i władze, coraz częściej dochodzi do starć w walce o kontrakty.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,rosja?zobacz/rosja-podczas-krwawej-bojki-imigrantow-na-cmentarzu-zginely-trzy-osoby-video

  Polubione przez 4 ludzi

 12. Witem z wieczora późnego i zanim przeskoczę „do Syrii” – pogratuluje wstepniaka i dziękuję tez uniżenie za państwa komentarze i linki.
  Dodam że dziś „we wczorajszym dniu syryjskim” (troche to skomplikowane, przyznaję) linkowałem informację że Pentagon rozkłada ręce i przyznaje, że „antyrakiety” jakie mają byc rozmieszczone w Polsce i Rumunii nie są w stanie „przeciwdziałać atakowi rosyjskiemu”. To w takim razie co i po co oni tam „montują”?
  Jeżeli Ameryka boi się rakiet z Pakistanu, Indii czy Iranu – to one będą lecieć w pasie od Norwegii do bieguna północnego – wystarczy spojrzeć na globus. I prędzej by je zestrzeliła obrona PLOT Moskwy…
  Chyba że faktycznie USA boją się rakiet z Bliskiego Wschodu a tm jedynym krajem który dysponuje mozliwościami jest pokojowy rząd Izraela – a to przecież najwierniejszy sojusznik?

  mem do tego!
  .http://cs628627.vk.me/v628627787/49573/Ghy8zCHwttE.jpg
  + http://ria.ru/world/20160514/1432969858.html#ixzz48eAwp4qI
  WSJ: Пентагон обеспокоен заявлениями Москвы о купировании угрозы ЕвроПРО

  + to:
  .http://cs626118.vk.me/v626118338/9bf6/DlGimltlp_E.jpg

  + doskonałe i to!
  .http://cs636320.vk.me/v636320341/9b1a/wptNSUv61UA.jpg

  Kilka linków których chyba nie było?
  Poroszenka znów bredzi:
  .http://cs543106.vk.me/v543106152/18bfa/FWdGLDqmjEY.jpg
  „Мы остановили самую большую армию на континенте, восстановили ВСУ, освободили 2/3 Донбасса и создали мощную коалицию в мире”, – написал президент Украины в Twitter.

  W DNR potwierdzono informację o tym, że OBWE dowozi amunicję na pozycje ukrów
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_39047%2Fall

  Doniósł też wywiad DNR, że „gotowość bojowa” kijowskiej techniki obnizyła się do 20%. Rozumiem, że co 5 czołg i inny pojazd da sie uruchomić?
  http://dnr24.com/main/21801-boevaya-gotovnost-tehniki-mnogih-podrazdeleniy-vsu-na-donbasse-snizilas-do-20-procentov-razvedka.html

  Nic nowego:
  Первый Украинский: 800 ударов, Киев идет в атаку, воровство и поножовщина в ВСУ
  http://riafan.ru/522591-pervyi-ukrainskii-800-udarov-kiev-idet-v-ataku-vorovstvo-i-ponozhovshchina-v-vsu

  OBWE w Sachance. Mieszkańcy mówią – przyjedźcie po 17-stej kiedy jak co dzień do nas strzelają!
  .https://youtu.be/D6dd5q2JTlI
  http://www.novorosinform.org/news/id/52842

  „Ukry starają się zająć „neutarlkę” a my im nie dajemy”
  .https://youtu.be/dkUNcPykwuk
  ВСУ пытаются занять нейтралку, но мы им не даем, – военнослужащий «Зима» на Ясиноватском блокпосту

  Włoscy politycy byli na Donbasie
  .https://youtu.be/WG1DdPQVMq0
  Итальянские политики после визита в ДНР: ЕС должен знать правду о Донбассе

  DNR ustawiła kamery w Awdiejewce by nawet noca miec dowód na to że ukry naruszaja rozejm
  http://dnr-news.com/dnr/32567-v-rayone-avdeevki-minoborony-dnr-ustanovilo-videokamery-dlya-fiksacii-narusheniy-so-storony-vsu.html

  Nie wiem czy to prawda, ale natrafiłem na info że te ukraińskie ścierwa co robiły sobie w Polsce fotki z flaga UPA zostały w końcu deportowane
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_39046%2Fall
  .http://cs633328.vk.me/v633328710/4062d/6YlFPPfOWcw.jpg

  W Ługańsku otwarcie sezonu motocyklowego. W towarzystwie Nocnych Wilków
  .https://youtu.be/mYhiHqKtEO8
  .https://youtu.be/u82z6KcD60g

  W Kijowie miał się odbyć „festiwal mniejszości seksualnych” ale nie wiem czy się odbył bo ktoś telefonicznie „zaminował salę”.
  .http://vk.com/brusek?w=wall274493429_39041%2Fall

  Szarij o tej imprezie:
  .https://youtu.be/h4SWJh845jk

  Dziś przypada rocznica utworzenia Układu Warszawskiego (14.05.1955 – 01.07.1991)
  http://gvozd.su/?p=27070
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_39040%2Fall

  O nowym oberprokuratorze mem zacny!
  .http://cs636330.vk.me/v636330417/669c/zEKhY0hPPcs.jpg

  +.https://youtu.be/GiYQwcM6ic0
  „Zwykły były więzień został prokuratorem”
  Очередной зек стал генпрокурором Украины, – Владимир Корнилов

  plus ogólny mem!
  .http://cs636427.vk.me/v636427784/7e7c/aod8ZLVecq8.jpg
  O tym że zabroniono w niezwycięzonej krainie wydawać „kwartalnik psychiatryczny” bo to obrażało posłów Wierchownej

  To zdjęcie było dawno temu ale warto przypomniec jak wygląda szpital dla gierojów ATO
  .http://cs630317.vk.me/v630317884/2b15e/J2jM0DOROK0.jpg
  Харьков, госпиталь для „героев”. Ну может там хоть рошенки со скидкой участникам АТО продаются.Бесславные „герои” за что воют и за кого? Вся суть в одном фото.

  Zatrzymani na Krymie terroryści przechodzili szkolenie na U’Krainie
  .https://youtu.be/gB-pQ3Mygcg

  W Odessie trwa „sąd”…
  http://infocenter-odessa.com/36576-zasedanie-po-delu-2-maya-na-videozapisi-obnaruzheny-vooruzhennye-bitami-ultras.html
  Данное видео с сегодняшнего заседания суда…
  https://vk.com/video-110200186_456239054

  Montan w sądzie – dobra!
  .https://youtu.be/01mAskHPJoU

  Przypomnienie
  http://vk.com/brusek?z=video64597372_170444917%2Fefc6a55d9fe69d5703%2Fpl_post_-78862874_14373

  + Montan o wolnosci słowa
  .https://youtu.be/XGzArMSrC5U

  Wciąż pojawiają się informacje o tym że Jaceniuk był w Moskwie i donosił na kumpli. Zawiózł go tam podobno Ahmetow by tym sposobem uzyskać od Rosjan zachownie przywilejów dla swoich firm na Donbasie
  Wklejam cały znaleziony, najbardziej charakterystyczny tekst

  ЯЦЕНЮК ПОБЕЖАЛ В МОСКВУ СДАВАТЬ ПОРОШЕНКО.

  СМИ обнаружили «потерявшегося» экс-премьера в РФ: Арсений Яценюк нашелся в Москве.

  Украинские СМИ нашли экс-премьера в неожиданном месте — по их данным «потерявшийся Яценюк» 19-22 апреля инкогнито находился в Москве, где общался с официальными лицами РФ. Информация о том, что Яценюк тайно поехал в Россию, чтобы сдать Порошенко, появилась в ряде украинских изданий, который ссылались при этом на источники, близкие к администрации украинского президента. В частности, об этом написали «Известия в Украине» и «Неделя.уа».

  Организатором «украинской сделки» якобы выступил владелец компании «СКМ» Ринат Ахметов, он «привёз Яценюка в Россию, чтобы тот рассказал о коррупционных схемах Порошенко и других высших должностных лиц Украины, а также о деталях событий на Майдане в 2014 году, приведших к свержению Виктора Януковича», — пишет «Русская весна» — вот зачем Яценюк поехал в Россию. В обмен на это Ахметов собирается потребовать от адинистрации Путина преференций для своих предприятий, которые находятся на территориях самопровозглашенных ДНР и ЛНР, считают украинские СМИ.

  O wyłączeniach energii z firmą Ahmetowa w tle
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_38970%2Fall
  .http://cs626716.vk.me/v626716048/9e3f/xVtjSw1PAX8.jpg
  .http://cs626716.vk.me/v626716048/9e3f/xVtjSw1PAX8.jpg
  .http://cs626716.vk.me/v626716048/9e48/dVeEF45Z-xY.jpg
  .http://cs626716.vk.me/v626716048/9e51/9YG5-ujgF_k.jpg

  Zdjęcie tak mi się podoba, że wklejam bez kropki i opamiętania!

  Батюшка читает молитву на разрушенном кладбище рядом с Донецким Иверским монастырем возле аэропорта.

  Ukraina to jeden wielki dworzec skąd ewakuuje się cała ludność.
  Polecam! Dwa teksty źródłowe plus omówienie obu
  http://svpressa.ru/politic/article/148482/
  http://oko-planet.su/politik/politiklist/322147-ukraina-odin-bolshoy-vokzal-velikoe-pereselenie.html
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_39017%2Fall

  dodaję coś wartego zobaczenia i zapoznania się
  .http://cs630416.vk.me/v630416907/2e5a0/bh0SKL483nI.jpg
  Для тех, кто тешил себя надеждой осесть в ЕС по „статусу беженца”

  O PRAWDZIE…
  Можно обманывать себя очень долго, доверяя тому, что говорят украинские и западные СМИ. Но приходит время, когда люди сталкиваются с правдой, и она имеет горький привкус. Агентство News Front говорит и показывает правду, дает шанс реально оценивать происходящие события.

  В непростое время, которое переживает наш народ, ценность правдивой информации очень высока. News Front — это вся правда о том, что сейчас происходит на Донбассе, Украине, России и в мире.

  Победа будет за нами, ведь за кем правда — тот и сильнее.

  Режиссер фильма: Михаил Шабалин.
  .https://youtu.be/xzDuKhwau6k

  + film Niebo na Ziemi. Polecam
  .https://youtu.be/6VQtg0FlTiQ

  Mem:
  .http://cs626118.vk.me/v626118338/9c21/FFrWoCVpPqc.jpg

  +
  ЕВРОВИДЕНИЕ. СЕКРЕТНЫЙ АРТИСТ ИЗ РОССИИ
  .https://youtu.be/pvdj-hpycTc

  A poza tym strajkują kierowcy cięzarówek w Odessie
  http://www.novorosinform.org/news/id/52852

  Giwiemu dziś urodził się syn, Roman! Gratulację!
  .http://cs631317.vk.me/v631317287/320ea/iY6TEUtU20E.jpg

  A Pani Merkelowej ktoś dzisiaj podrzucił do gabinetu obcietą świńską głowę! Co dwie głowy to nie jedna!
  http://www.novorosinform.org/news/id/52838
  Nie wiem czy to ta?
  .http://cs631228.vk.me/v631228354/2d03a/AtVL3Y5R6xQ.jpg
  http://nahnews.org/757367-podlozhili-svinyu-v-kabinete-merkel-nashli-otrezannuyu-golovu/

  A Ukry chcą zmienic tekst hymnu bo on sugeruje że kraina jeszcze nie umarła ale to wkrótce nastapi
  .http://cs622017.vk.me/v622017198/25b1f/-KAP3OEolRw.jpg

  Okazuje się że hieroje ATO nie dostają obiecanej ziemi. Mają ją dostać na Krymie – jak się go „odwojuje”! 🙂
  http://rusvesna.su/news/1463133443

  Były zastepca Saakaszwiliego uciekł do Niemiec i od razu pluje na Poroszenkę!
  http://infopolk.ru/1/V/news/1463129465#cf2ae2c3-8be6-b5a2-39d2-1f5c6ab90332

  Ile i co podrożeje w drugim półroczu
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_38963%2Fall

  Майдауны, скачем дальше назло России….
  .http://cs631224.vk.me/v631224753/278f3/gnQyOQjxbnI.jpg
  .http://cs633519.vk.me/v633519420/28188/lWdYmi3F_6A.jpg

  .http://cs631222.vk.me/v631222330/257ae/b8VILDu62jQ.jpg
  http://korrespondent.net/ukraine/3682124-v-lutske-za-dolhy-po-kommunalke-prodaly-kvartyru-smy
  .http://cs604317.vk.me/v604317338/835d/xcIvsoXGiXY.jpg

  na koniec zacny mem!
  .http://cs604317.vk.me/v604317338/834d/w-MD8Yl1yRE.jpg

  I z koncertu w Doniecku:
  .https://youtu.be/uw7CTIDltU4

  Innych, zwyczajnych informacji, na przykład o tym, że „wolontariusze” przewozili z frontu broń:
  http://vedomosti-ua.com/21965-volontery-pytalis-vyvezti-boevye-granaty-iz-zony-ato.html

  czy o tym, że
  .http://cs543107.vk.me/v543107158/226e5/VVWES_PBtCc.jpg
  В Николаеве «Урал» с пьяными бойцами ВСУ въехал в частный дом
  Szkoda chyba pisac bo zwyczajne dzieje… 🙂
  Jak pisali onegdaj… 😀

  Polubione przez 5 ludzi

 13. @Brusek -„Pentagon rozkłada ręce i przyznaje, że „antyrakiety” jakie mają byc rozmieszczone w Polsce i Rumunii nie są w stanie „przeciwdziałać atakowi rosyjskiemu”. To w takim razie co i po co oni tam „montują”?”

  No to chyba jasno powiedzieli co to jest i po co.

  Polubione przez 3 ludzi

  • „To w takim razie co i po co oni tam „montują”?”,,- w jakim celu montują oni te wyrzutnie rakiet odpowiedziałem we wstępie dzisiejszej relacji.

   Proszę się dokładnie wczytać.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 3 ludzi

 14. Oglądałem sobie Eurowizję!
  Uważam obecną punktację za bardzo skrajnie niesprawiedliwą!
  Bo w przypadku poprzedniej piosenkarz który w ocenie poszczególnych jurorów otrzymałby punty jako drugi, w tej metodzie otrzymuje zero punktów.
  Tak się stało w przypadku naszego Szpaka.
  Przesłane smsy tylko poprawiły ten wadliwy system oceny.
  A tak w ogóle to ta Eurowizja to jeden wielki polityczny show!

  Polubione przez 3 ludzi

 15. Bąba !!!!!!!!!!!!!
  http://espreso.tv/news/2016/05/14/u_kramatorsku_ta_slovyansku_startuvala_nova_patrulna_policiya
  Ta policja jest symbolem jak ta w Kijowie i w Odessie.
  Na okupowanych terytoriach panuje bezład, korupcja i anarchia oraz brak poszanowania praw człowieka!
  Ma rację pan Poroszenko tam gdzie on właśnie mówi tak się dzieje.
  No to teraz zapanuje tam szczęśliwość do jakiej dążył uszczęśliwiacz bandera!!!

  Polubione przez 3 ludzi

 16. Ukraina szaleje w związku z wygraną w konkursie Eurowizji. Politycy orzekli, że Ukraina to już mocarstwo, Krym to Ukraina a prawda zawsze zwycięża. Życzę im szczerze, aby tego ostatniego doczekali.

  Polubione przez 5 ludzi

 17. „Panie Premierze Donaldzie Tusku, dlaczego Pan mnie inwigilował?” pyta w liście otwartym ks.T. Isakowicz-Zaleski.
  (…)”Czy dlatego, że od wielu lat, także za rządów SLD-PSL oraz PiS-LPR-Samoobrony, domagam się prawdy o ludobójstwie dokonanym przez zbrodniarzy z Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii na Polakach i obywatelach polskich innej narodowości, krytykując przy tym obecne władze Ukrainy za gloryfikacje zbrodniarzy? (…)”

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/panie-premierze-donaldzie-tusku-dlaczego-pan-mnie-inwigilowal/sjklpk?utm_source=fb&utm_medium=fb_detal&utm_campaign=podziel_sie

  Polubione przez 5 ludzi

  • Tę wiadomośc przegapiłem, ks.T. Isakowicz-Zaleski jest dla mnie autorytetem, jesli chodzi o sprawy ludobójstwa i wielokrotnie pokazał, że nie przejmuje się polityczną poprawnością w głoszeniu prawdy.

   Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.