Wojna domowa na Ukrainie 22.05.2016r.- 456 dzień od nowego rozejmu.


 

Zgodnie ze wcześniejszymi przewidywaniami Antoniego Macierewicza w dniu wczorajszym kolejny już raz amerykański samolot szpiegowski nr. 64-14844 o znaku wywoławczym „James12″ wykonywał zadanie w rejonie południowym Morza Bałtyckiego.

Jest to już czwarty incydent z udziałem amerykańskich samolotów szpiegowskich wykonujących loty w rejonie rosyjskich granic morskich na Bałtyku od chwili pamiętnych słów szefa polskiego MON o tym, że przed szczytem NATO w Warszawie dojdzie do kolejnych prowokacji ze strony Rosji.

Oczywiście swoje trzy grosze dodał do tego rzecznik MON mówiąc, że „musimy natychmiast zmodernizować polskie wojsko”.

I taki w zasadzie jest ukryty sens tych „ruskich prowokacji”„modernizacja” polskiego wojska.

A jako, że prowokacje te możliwe są tylko przy udziale amerykańskich sił zbrojnych, wniosek z tego jest tylko taki, że dzieje się to w ścisłym porozumieniu z polskimi władzami, i że to głownie Waszyngton ma interes w podgrzewaniu atmosfery na flance wschodniej paktu NATO.

No, ale wysłuchajmy jeszcze co ma do powiedzenia rzecznik polskiego MON:

A teraz przypomnę harmonogram tyk prowokacji, których zapewne wczorajsza nie jest ostatnią.

 1.   13 maja zbliżenie się amerykańskiego samolotu rozpoznawczego o numerze 62-4131 i znaku rozpoznawczym „Tangy18” do rosyjskiej granicy w obwodzie kaliningradzkim.
 2.   10 maja wybrzeże obwodu kaliningradzkiego, przelot amerykańskiego samolotu rozpoznawczego.
 3.   29 kwietnia, amerykański samolot szpiegowski RC-135 kierując się od strony międzynarodowej przestrzeni powietrznej w stronę granicy obwodu kaliningradzkiego został przechwycony przez pilotów rosyjskich samolotów bojowych Su-27.
 4.   14 kwiecień, doszło do podobnego incydentu jak w dniu 29 kwietnia, kiedy to w rejonie wód terytorialnych obwodu kaliningradzkiego przeleciał amerykański samolot szpiegowski RC-135, który następnie został przechwycony przy pomocy wykonywania różnych akrobacji lotniczych przez rosyjski samolot bojowy Su-27.
 5.   12 kwietnia, nieuzbrojone rosyjskie myśliwce bombardujące Su-24 wykonały serię przelotów koło amerykańskiego niszczyciela rakietowego USS „Donald Cook”, który prowadził jakieś ćwiczenia przy współudziale strony polskiej na wodach międzynarodowych w strefie niedaleko rosyjskich wód terytorialnych.

Dodam, że do jeszcze jednego incydentu z udziałem amerykańskich samolotów szpiegowskich doszło 28 kwietnia w rejonie Kamczatki, gdy samolot rozpoznawczy US Navy P-8 „Posejdon” został powstrzymany przez rosyjski samolot bojowy Su-31.

Jak z tego widać w okresie niecałych dwóch miesięcy doszło do 8 incydentów z udziałem amerykańskich sił wywiadu powietrznego oraz okrętu wojennego. Tym sposobem potwierdziły się przewidywania szefa polskiego MON Antoniego Macierewicza, że do podobnych prowokacji w okresie poprzedzającym obrady szczytu NATO w Warszawie jeszcze wielokrotnie dojdzie.

No i okazało się, że miał rację.

Tylko, że problem polega na tym, iż przy tych „prowokacjach” stroną aktywną są amerykańskie siły zbrojne, zaś Rosja tylko na nie reaguje. Celem zaś tych „prowokacji” jest po pierwsze podtrzymanie napięcia na flance wschodniej NATO. Po drugie przekonanie międzynarodowej opinii publicznej do agresywnych planów Rosji. Po trzecie doprowadzenie w ten sposób do przepchnięcia swoich założonych celów na szczycie NATO w Warszawie, które generalnie polegać mają na skierowaniu do krajów flanki wschodniej maksymalnie dużej ilości wojsk NATO. Po czwarte zaś, mają wywołując psychozę strachu w społeczeństwie polskim i innych krajów flanku wschodniej przed rosyjską inwazją, doprowadzić do zaakceptowania przez społeczeństwa tych krajów zwiększonych wydatków na armię i zbrojenia. Oczywiście broń ma być głownie kupowana w Stanach Zjednoczonych.

Dlatego też te tzw. prowokacje można traktować jako element akcji marketingowej wymyślonej przez koła przemysłu zbrojeniowego i armii amerykańskiej w celu podtrzymania koniunktury na produkcję broni i uzbrojenia.

My oczywiście kupimy tą broń, bo jesteśmy jeszcze bardzo bogatym krajem sukcesu gospodarczego dzięki napływającym do nas jeszcze datkom z UE. A więc zamiast przeznaczyć te pieniądze na coś sensownego wydajmy je na broń i socjal, a przy okazji jeszcze dodatkowo się zadłużmy.

To nie rządy będą spłacały te długi tylko my. Widocznie duża część Polaków zapomniała już w jaki sposób  wygląda życie w kraju zbankrutowanym więc niech obserwują to co się dzieje obecnie na Ukrainie lub w Grecji, gdy przyjdzie już pora na spłacenie w naszym imieniu zaciągniętych długów.

http://niezalezna.pl/79018-rosjanie-na-baltyku-prowokacja

http://niezalezna.pl/79027-po-prowokacji-nad-baltykiem-rosyjski-ambasador-wezwany-do-msz

http://niezalezna.pl/79159-agresja-proba-przejecia-kontroli-nad-baltykiem-polski-mon-potepil-prowokacje-rosji

***

Na tym kończę ten wstęp, przechodząc teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym nadal panował na linii frontu w Donbasie względny spokój.

Jedynie do większych potyczek zbrojnych doszło w rejonie zachodnich obrzeży Awdiejewki gdzie powstańcy odpowiedzieli ogniem na prowokacje ukraińskich żołnierzy. Podobnie było w rejonie Staromichajłowki, z tym że tam walki były prowadzone sporadycznie i kolejny już raz ukraińskie wojsko przeprowadziło mało intensywny ostrzał przedmieść Dokuczajewska.

Ponadto ukraińskie wojsko prowadzą ostrzał przy użyciu broni snajperskiej, ręcznych wyrzutni granatów RPG-7V i GP-25 oraz moździerza kaliber 82 mm prowadziło ostrzał w kierunku ekipy remontowej usiłującej przywrócić dostawy gazu rurociągiem z kierunku Marinki do Aleksandrowki. Przy robotach uczestniczyli obserwatorzy misji Koordynacji i Kontroli Przestrzegania Zawieszenia Broni, którzy sporządzili już na ten temat raport obarczając ostrzałem stronę ukraińską.

No tradycyjnie już, w momencie osłabienia walk, ukraińskie służby dezinformacji przy sztabie dowództwa ukraińskich wojsk tzw. operacji antyterrorystycznej, wydało komunikat, w którym podano informacje o wzroście incydentów zbrojnych. Tym razem komunikatu nie przetłumaczę pozostawiając do zadanie Państwu:

I jeszcze krótka relacja filmowa z ostrzelanej przez ukraińskich żołnierzy Staromichajłowki:

***

Pomimo obiecywanego wielokrotnie przez prezydenta Petro Poroszenkę zniesienia wiz do UE, Francja zablokowała na kolejne kilka miesięcy możliwość bezwizowego podróżowania do krajów UE przez Ukraińców. Nie wiem czy rządząca w Polsce klasa polityczna po tej decyzji ostatecznie nie obrazi się na UE, gdy spotkał ją taki afront? Bo przecież nie kto inny mamił i obiecywał Ukraińcom zniesienie rychłe wiz jak nie najwyżsi przedstawiciele polskich władz?

Natomiast z punktu widzenia Francji i innych normalnych krajów UE, przesunięcie o następne kilka miesięcy sprawy rozpatrywania zniesienia wiz dla Ukraińców jest decyzją jak najbardziej racjonalną i wynikającą z chęci uniknięcia konsekwencji zalania krajów UE kolejną potężną falą uchodźców z Ukrainy, co się stanie w przypadku definitywnego bankructwa tego kraju. W te sposób Francja i inne kraje UE asekurują się w sytuacji gdy na Ukrainie w tej chwili dochodzi o przesilenia, a od jego efektów zależeć będzie dalszy los tego kraju.

***

Na koniec kilka zdjęć:

Donieci Państwowy Akademicki Teatr Dramatu i Muzyczny- wczoraj odbyło się premierowe przedstawienie teatralne w opartu o opowiadanie Guy de Maupassant pt. „Miły przyjaciel”

 

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

81 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 22.05.2016r.- 456 dzień od nowego rozejmu.

 1. Na dobranoc coś ekstra
  .https://youtu.be/2MNdICHh1bQ
  Администрация Херсона рассказала про спустившемся с небес Путине
  .http://cs630220.vk.me/v630220353/31a8e/DGdJISmY2aI.jpg

  Zamieszczam w oryginale
  Заметка от блогера „Червонец”.

  „Сюрреалистическая Украина . Администрация Херсона рассказала про спустившемся с небес Путине. На митинге в честь победы Джамалы в конкурсе «Евровидение», организованном в Херсонской области с участием местных бюджетников и профессиональных «крымских татар» (не путать с нормальными крымскими татарами полуострова), местные чиновники заявили о том, что Путин спустился на Украину с небес. Это точно не кино снимают? Все, кто шутил, что Путин бог укров, оказывается правы.

  Кто не может в такое поверить, пусть посмотрит видеозапись, сделанную одним из участников митинга. Впрочем, жители пост-майданной Украины уже ничему не удивляются.
  Потомкам будет тяжело поверить что это все происходило не в сумасшедшем доме, не в детском саду, не в театре, а на территории всей Малороссии и Новороссии.

  Доставило два момента:
  1) на сцене паны – а внизу (в начале ролика) понурый, скорбно стоящий народ, который по ходу согнали по принуждению. … Напоминает кадры выступления гауляйтера при окупации Украины в далеком 1941 году.
  2) на сцене – в левом верхнем углу – дата оккупации Украины – февраль 2014. Это когда проамериканская хунта захватила Киев…
  А постоянное присутствие англоязычных текстов на плакатах показывает нацеленность на иностранного зрителя, ну или заказчика, если хотите.

  Спустился с небеса и Иуду… Где-то это уже было….
  А-а, вот: культ карго (он же – культ «халявы»). Пока самолёты приземлялись в Океании и снабжали диких аборигенов дармовой тушёнкой и прочими прелестями цивилизации, спускавшихся с небес граждан очень даже уважали. А когда «дети неба» покинули временные военные базы на островах, и тушёнка с небес закончилась, аборигены объявили их гадкими предателями (иудами), и стали строить ВПП из соломы и камлать, ожидая самолёты с халявой прямиком от богов (без посредничества человеков).

  По-моему это начало. Пусть уже выпускают шамана с бубном. С учётом специфики, можно – имама. Но, чтоб с бубном. Без бубна – не кошерно.”

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.