Wojna domowa na Ukrainie 23.05.2016r.-457 dzień od nowego rozejmu.


Gąsienica mu się urwała.

Sekretarz Generalny NATO, Jens Stoltenberg w wywiadzie dla „Polskiego Radia” potwierdził, informację o wysłaniu w celu wzmocnienia wschodniej flanki NATO oddziałów wojskowych z kilku krajów członkowskich.

„Niektórzy sojusznicy: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Niemcy już zadeklarowali, że będą w czołówce krajów wzmacniających te siły. Ale jest wiele szczegółów, które jeszcze musimy uzgodnić” – ujawnił w „Polskim Radiu” szef NATO.

Jens Stoltenberg powiedział, że wysłane na flankę wschodnią, wielonarodowe  siły NATO będą współpracować z wojskami poszczególnych krajów, do których zostaną skierowane:

„Te siły będą w stanie zareagować, jeśli dojdzie do ataku i będziemy je mogli wzmocnić, jeśli zajdzie taka potrzeba. To tylko jeden z elementów naszej strategii obrony i odstraszania” – powiedział Jens Stoltenberg, dodając, że nie to oznacza to prowokowania konfliktu zbrojnego.

„Nam chodzi o to, by nie dopuścić do wojny. Jeśli będziemy silni, jeśli będziemy zjednoczeni i nieustępliwi, odstraszymy ewentualnego wroga, by nawet nie pomyślał o zaatakowaniu któregoś z członków NATO”

Oczywiście nie wyjaśnił na czym opiera on swoją tezę o możliwości „zaatakowania któregoś z członków NATO” przez „ewentualnego wroga”. Jak sądzić można jest to jakaś obsesja SG NATO- lub po prostu- fraza propagandowa uzasadniająca maksymalne zbliżenie międzynarodowych (a głownie amerykańskich) sił zbrojnych krajów NATO ku rosyjskim granicom w celu prowokowania tam sytuacji konfliktowych (podobnie jak to się ma z obecnością amerykańskich samolotów szpiegowskich nad wodami międzynarodowymi na Bałtyku, ale jednocześnie znajdujących się w pobliżu rosyjskiej granicy lub się ku niej kierujących )i wywoływania wzrostu napięcia w tej części Europy Środkowo-Wschodniej.

Jakby nie było, skromne międzynarodowe siły wojsk NATO, w liczbie czterech batalionów, i do tego jeszcze rozrzuconych po jednym w czterech krajach flanki wschodniej, nie są siłami zdolnymi uchronić Europę przed domniemaną inwazją „ewentualnego wroga”, ale do wspomnianych wyżej zadań nadają się wyśmienicie.

W ten sposób, pomimo pokojowych deklaracji strony zachodniej, wymuszona przez amerykańskiego partnera polityka konfrontacji powoduje nawrót do nowej fazy „zimnej wojny” ze wszystkimi wynikającymi z tego stanu rzeczy negatywnymi konsekwencjami nawet wraz z możliwością przypadkowego wybuchu konfliktu światowego. Jak widać amerykańska oligarchia biznesu i finansów,  za każdym razem w czasie wywołanego przez nią kryzysu ekonomicznego szuka ratunku w odwróceniu uwagi społeczeństw od jego przyczyn i skutków, szukając wroga zewnętrznego, wobec którego eskaluje napięcie aby tym sposobem zaabsorbować uwagę ogłupionych propagandą ludzi.

Co najciekawsze w tym wszystkim jest to, że Jens Stoltenberg w wywiadzie dla niemieckiej gazety  „Der Siegiel” uzasadnił ostatnio podjęte przez kierownictwo NATO decyzje o wysłaniu do krajów flanki wschodniej czterech batalionów międzynarodowych sił NATO polityką „dwóch strategii”, z których jedna ma polegać na „odstraszaniu” a z drugiej strony na „dialogu politycznego z Rosją”– czyli „dialog” ten ma zostać wymuszony pod szantażem siły.

I oczywiście wszystkie te deklaracje padają na nie całe trzy tygodnie przed ćwiczeniami kryptonim „Anakonda-16”, które odbywać się będą w dniach 7-17 czerwca, a które to ćwiczenia Rosja traktuje jako prowokację wymierzoną w jej bezpieczeństwo.

Czy w takich okolicznościach jest  możliwość prowadzenia jakiegokolwiek dialogu?

http://www.spiegel.de/politik/ausland/nato-verhaeltnis-zu-russland-abschreckung-und-dialog-a-1093351.html

http://anakonda.do.wp.mil.pl/pl/index.html

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Nadal w dniu wczorajszym w Donbasie utrzymywał się względny spokój.

Pomimo to już około godzin południowych (11:45-14:30) ukraińskie wojsko przeprowadziło ostrzał z  moździerzy kaliber 120 i 82 mm w rejonie donieckiego lotniska, dzielnicy Trudowskaja oraz wsi Sachanka na wschód od Mariupola. Ostrzały te prowadzone były z kierunku miejscowości: Krasnogorowka, Marinka i Awdiejewka oraz szybu wentylacyjnego kopalni „Butówka”.

Później w godzinach wieczorno-nocnych, od 18:30, z przerwami prowadzony był przez ukraińskie wojsko sporadyczny ostrzał w rejonie punktu kontrolnego Jasinowata , którego intensywność później wzrosła, gdy na te prowokacje odpowiedzieli ogniem powstańcy. Ostrzał przez stronę ukraińską prowadzony był przy użyciu pojazdów opancerzonych, moździerzy i broni ręcznej.

Po godzinie 20:30, ukraińskie wojsko przeprowadziło też krótki ostrzał z kierunku miejscowości Szirokino przy użyciu moździerzy w stronę obrzeży Sachanki.

Poniżej jeszcze dzisiejsza relacja z wczorajszego dnia sporządzona przez służby prasowe ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego wobec ludności cywilnej Donbasu tzw. operację antyterrorystyczną:

Wczoraj mieszkańcy Doniecka w spontanicznej akcji zebrali się pod siedzibą OBWE w celu zaprotestowania przeciwko bezczynności tej organizacji. W proteście poza mieszkańcami Doniecka udział wzięli również mieszkańcy Charcyzka, Jelienowki i Jasinowatej. Demonstracja miała przebieg spokojny, protestujący ograniczyli się tylko do skandowania haseł: „OBWE otwórz oczy”, „Gdy Ukraina niszczy nas, wy siedzicie cicho”, „Donbas płonie”, „Przez tydzień ponad 2000 ataków”.

Na koniec tego wątku dwie relacje filmowe dokumentujące sytuację w rejonie punktu kontrolnego Jasinowata od strony sił zbrojnych DRL:

***

Na koniec kilka aktualnych filmów:

***

***

Pozdrawiam.

Reklamy

68 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 23.05.2016r.-457 dzień od nowego rozejmu.

 1. Pozwólcie ,ze stary dziad podzieli się ze swymi przemyśleniami, otóż gdy już było wiadome że solidarność weźmie grę , to nasze władze wyraziły zgodę na korzystanie wojsk natowskich z naszych licznych ,dobrze zorganizowanych poligonów, których na zachodzie europy nie ma !! Ale za korzystanie z nich musieli płacić i to słono, tedy ta szarańcza wymyśliła sposób jak to obejść i tu Putin zabierając Ukrainie Krym otworzył im drogę bezpośrednią do naszego kraju i poligonów , bo na tym wszystko się opiera i na tym skończy, no i aby uwiarygodnić zagrożenie ze strony Rosji uruchomiono sprzedajnych polskich polityków i propagandę opartą o polskich bandersynach rodem z Akcji Wisła !! Amenus !! Pozdrawiam serdecznie wszystkich następnych komentatorów !! Trzymajcie linię i fason, Polska takich potrzebuje !!

  Polubione przez 9 ludzi

 2. Witam i dziękując za wstepniak, chciałem zwrócić Państwa uwagę na trzeci w kolejności film po zdaniu „Na koniec kilka aktualnych filmów:”

  Film przedstawia wizytę Pana Konstantina Dołgowa w brygardzie „Kalmius”. Co prawda nigdzie nie zauważyłem naszego Rodaka, Pana Darka – który tam służy – ale film w sposób chyba obiektywny pokazuje dzień codzienny żołnierzy DNR oraz strefę przyfrontową…

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Kilka linków?

  Zacznijmy od OT!
  .http://cs626231.vk.me/v626231424/f0a6/smp57uaJijM.jpg
  Jeżeli ktoś spojrzy na zdjęcie i pomysli że widzi na nim jakiegoś ciemnoskórego sprzatającego oraz jakąś staruszkę „garderobianą” w jakims hotelu – to może się trochę pomylić!
  Zdjęcie przedstawia rozmowę Jej Królewskiej Mości Elżbiety II z Mohamedem, Szejkiem Emiratu DUbaj…
  🙂

  Tymczasem ukry juz przygotowują się do „eurośpiewactwa”
  .http://cs636926.vk.me/v636926921/c416/KEKCoEyxYRc.jpg

  I trenują marsze uroczyste – jak ten sfilmowany w Stanisławowie
  .https://youtu.be/q_P5riAqTfQ

  ROk temu zamordowano Bohatera. Godzinny film Jemu poświęcony:
  .https://youtu.be/kEPS8B1BhrU
  Документальный фильм, рассказывающий о жизни Алексея Мозгового с начала восстания на Донбассе в 2014-ом году до момента его гибели. Архивные съемки. Интервью с близкими соратниками А. Мозгового.

  Pan Grojsman twierdzi że system opieki społecznej działa wadliwie i trzeba radykalnych reform systemu. Według Grojsmana tylko 25% ludzi otrzymujących pomoc socjalną w Krainie na U jest faktycznie biedna. 75% otrzymujących pomoc to „biedacy z urojenia” – tak można to przetłumaczyć…
  http://rusnext.ru/news/1463928441

  Zdekomunizowano…
  .http://cs636128.vk.me/v636128343/74e8/uSbntNhfSVI.jpg

  Ukraińscy żołnierze otrzymali pomoc humanitarną
  .http://cs633723.vk.me/v633723784/31da6/1bZF0qSmZVU.jpg

  A główny „krymski blokers” okazuje się agentem Putina!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_39594%2Fall
  .http://cs630818.vk.me/v630818285/2bc9a/hRNhARObVpA.jpg
  .http://cs630818.vk.me/v630818770/2e0f6/eE0TiFbiKGQ.jpg

  Polubione przez 5 ludzi

 4. Nawiązując do wykładu Szefa – podobno Stoltenberg powiedział o „przełomie” w poglądach NATO i o „jasnym sygnale dla Rosji”
  http://www.novorosinform.org/news/id/53373

  Szarij o Naliwjczence i MH17 ciekawie
  http://sharij.net/54767
  Наливайченко о деле МН17: Украинское руководство взялось лоббировать интересы страны-агрессора

  Kliczko o Trombińskim a raczej jego następcy – tez warto!
  http://sharij.net/54754
  Кличко: Преемнику Томбинского придется несладко

  Wiadomości zwyczajowe i nie warte pewnie odnotowywania… Tej nocy we Lwowie cos dwa razy wybuchło. To „coś” to w obu przypadkach granat F-1
  http://sharij.net/54807

  Film o majdaniarskiej rewolucji
  .https://youtu.be/16lFWHjuNsQ

  Trzy dni temu most na Krym budował się tak:
  .https://youtu.be/flzinNuYtyY

  Łucenko o Parubiju
  http://sharij.net/54787
  Луценко: Парубий до сих пор является клиентом Генпрокуратуры
  + http://sharij.net/54797
  Кононенко: Луценко будет честным генпрокурором
  .https://youtu.be/w2u8ohqOlD8

  Zagraniczny dziennikarz był w Krainie na U. Spisał co zobaczył a Szarij to przetłumaczył i streszcza. Dobre!
  http://sharij.net/54794
  Politico: Проезжая через восточноевропейскую сумеречную зону (перевод)

  Polubione przez 5 ludzi

  • Ja zrozumiałem w innym miejscu że w Laczewsku właśnie budują pomnik…
   Установка памятника командиру бригады „Призрак”,А.Б. Мозговому „Первый”.

   В Алчевске идёт установка памятника командиру бригады „Призрак”,А.Б. Мозговому „Первый”.
   .https://youtu.be/B2d_XNiNJMM

   Polubione przez 3 ludzi

 5. Женщины Донбасса. Узницы карателей. (1 и 2 часть)

  Судьба женщины на войне всегда трагична. Но при столкновении со нечеловеческой жестокостью украинских карателей, жизнь этих женщин превратилась в череду непрерывного ужаса.

  (материал от 22 мая 2016 года)

  http://vk.com/video320928594_456240182?list=399ee5c9fb6add091c

  http://vk.com/video320928594_456240181?list=549b09dcea9e9809dd

  Wywiad z ministrem braku energii na u’Krainie
  Энергетика Украины: интервью министра.
  https://cont.ws/post/275791

  I na koniec magazynka wiadomości na ogół przykrych mem który mi sie bardzo spodobał:

  Люди не делятся на национальности, партии, фракции и религии. Люди делятся на умных и идиотов. А вот идиоты делятся на национальности, партии, фракции и религии.
  Ludzie nie dziela się na narodowości, partie, frakcje i religie…
  Ludzie dzielą się na mądrych oraz na idiotów. I właśnie idioci dzielą się na narodowości, partie, frakcje i religie…

  Umknął mi link – ale zdaje się że pod Chersoniem dzisiaj do południa troje ludzi zgineło do zabaw z granatem…

  Polubione przez 4 ludzi

 6. No to kolejne wybory zostały demokratycznie sfałszowane. Tym razem w Austrii
  .https://www.rt.com/news/344108-austria-president-bellen-hofer/
  Ostatnie 10% głosów zostało oddane niemal wyłącznie na kandydata zielonych (niezwykłe prawda?). Po policzeniu 90% głosów kandydat prawicy prowadził ponad 3% , a po zakończonym liczeniu okazało się , że „zielony” wygrał z 50,3% głosów. Potwierdza się stara prawda , że nie ważne jak się głosuje tylko jak się liczy głosy.

  Polubione przez 9 ludzi

   • 60 lat temu na wsi drzwi zamykało się na skobelek. Czasem ktoś wszedł pod nieobecność gospodarzy zostawić jajek czy ciasto, ale nigdy niczego nie wyniósł. To pamiętam doskonale.

    Polubione przez 5 ludzi

    • Potwierdzam.
     W latach 80-tych to było normalne, że zostawiało się klucz do mieszkania pod wycieraczką.
     Na wsi również gospodarstwa były bezpieczne, ludzie nie byli jeszcze tacy mobilni, a istniała również pomoc sąsiedzka.
     W Grecji kiedyś również było bezpiecznie i ludzie nie zamykali domów, dopóki nie najechało różnych typów, w tym również z Polski.

     Polubione przez 7 ludzi

    • @bardziej myśleli o pomocy sąsiedzkiej niż o okradaniu jeden drugiego.

     Ja z wypiekami na twarzy słuchałem w radio kolejnych doniesień o „Niewidzialnej Ręce”, która porąbała babci drewno na opał, lub przyniosła wodę ze studni.
     Teraz jak włączę przypadkowo np. Trójkę to włos mi się jeży od tych bezeceństw, które tam opowiadają, w dodatku lansując to jako przejaw ludzkiej oryginalności i wolności. Dewiacje i psychiczne defekty stały się cechami, które należy pielęgnować i bronić jako jewrowartości i syfilizacyjno-społecznych osiągnięć.
     😦

     Polubione przez 5 ludzi

     • Przy okazji innej dyskusji w innym miejscu tak luźno mi się skojarzyło, że być może eksperyment Zimbardo miał zupełnie inny cel, niż oficjalnie się to przedstawia. A mianowicie – na ile łatwo można z normalnego człowieka zrobić degenerata. Okazało się, że stosunkowo łatwo. No to ruszyła machina propagandy. Zaczęto wmawiać, że zalegalizowanie pornografii zmniejszy liczbę gwałtów. W rzeczywistości liczba gwałtów i przemocy seksualnej drastycznie wzrosła. Rozpowszechniano „nieszkodliwe” brutalne strzelanki komputerowe. Stoczono bitwę o prawa dla homoseksualistów, a w istocie wylansowano homoseksualizm/transseksualizm by przedstawiać go jako normę. Teraz trwa promocja marihuany. Osłabianie hamulców, rozluźnianie norm – to prowadzi do rozpadu więzi międzyludzkich. A brak takich więzi gwarantuje bezkarność lalkarzom w tym naszym teatrzyku i daje im nieograniczne możliwości manipulowania i kontrolowania rozbitego, pogubionego i zdeprawowanego stada.

      Polubione przez 5 ludzi

     • Jeszcze coś na ten temat – niestety oryginał jest po francusku, wrzucam googlowe tłumaczenie notki edytorskiej:

      .https://www.amazon.fr/Cité-perverse-Libéralisme-pornographie/dp/2070446352

      Tłumaczenie Google:
      „Przegląd prasy
      Dany-Robert Dufour, filozof, dyrektor programu w Międzynarodowym Kolegium Filozoficzno, jest profesorem Pedagogiki na Uniwersytecie Paris VIII.
      Edytor prezentacji
      Kryzys, który jest nie tylko ekonomiczny i finansowy obnażył te przewrotne mechanizmy rządzące dzisiaj funkcjonowanie miasta. Jeśli musi przyspieszyć, aby je ujawnić, to dlatego, że jest całkiem możliwe, że wkrótce, w oczekiwaniu na nowy kryzys większej wielkości znowu wszystko wróciło do normy. Tymczasem mamy zmierzyć stopień uszkodzenia. Żyjemy we wszechświecie, wykonane z egoizmu, egoizmu, miłości własnej, swojej pierwszej zasady. Zasada ta teraz kontrolować wszystkie zachowania, te z „hyperbourgeoisie” lub młodzieżowych gangiem przestępców jak tych klas pośrednich. Niszczyciel wszystko i êtresoi, prowadzi nas do życia w niegodziwego miasta. Pornografia, egotyzm, wyzwanie jakąkolwiek ustawę, akceptacji darwinizmu społecznego, wykorzystanie innych: nasz świat stał Sade. Teraz świętuje sojusz Adama Smitha i markiza de Sade. W starym porządkiem moralnym, który rozkazał wszystkim represjonowania jego impulsy, został zastąpiony przez nowy porządek zachęty do ich produkcji, bez względu na konsekwencje. Wracając do historii myśli do Augustyna i Pascala, Dany-Robert Dufour oświetla naszą drogę. Aby lepiej wiedzą, jak wydostać się z tej pułapki nowego (a) moralny.”

      Polubione przez 2 ludzi

 7. A.Zacharczenko poinformował, że jesienią odbędą się w Doniecku prawybory i niewykluczone, że zostaną przeprowadzone również w innych miastach.

  http://dan-news.info/politics/glava-dnr-zaxarchenko-obyavil-o-provedenii-vo-vsex-rajonax-goroda-doneck-obshhestvennyx-prajmeriz.html

  W prawyborach nie wezmą udziału ukraińskie partie.

  http://dan-news.info/politics/zaxarchenko-zayavil-chto-ukrainskie-partii-ne-budut-uchastvovat-v-respublikanskix-prajmeriz.html

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Czy Polska jest zagrożeniem dla Rosji? Ciekaw, choć długa dyskusja…
  .https://youtu.be/WhGzfjBK_qs
  24.05.16 Право Голоса : Польша пошла вразнос?

  O wychodzeniu rosyjskich banków z Krainy
  .https://youtu.be/iWHKoG1AnCI

  W Ługańsku „terroryści” odremontowali to co zniszczyli „wyzwoliciele”
  .http://cs630724.vk.me/v630724110/2dd95/03EmPDiGgBQ.jpg

  OBWE uznaje że w zasadzie „Mińska-2” już nie ma…
  http://ruspravda.info/Ukrainskie-vlasti-dazhe-ne-skrivayut-sriv-Minska-2.-Priznano-OBSE-21286.html

  Policzono, że nakłady na „dekomunizację” krainy na U będą wynosiły tyle ile ma dać MFW w kolejnej „transzy”… Ale jeszcze nie daje a ukry juz „dekomunizują” 🙂
  http://antifashist.com/item/tyutelka-v-tyutelku-zatraty-na-dekommunizaciyu-ravny-transhu-mvf-sovpadenie-ne-dumayu.html#ixzz49aNHa0Co

  Cena zwycięstwa w II WŚ
  .http://cs636630.vk.me/v636630884/9614/BRbCC76TBMI.jpg

  „Меня зае@ала эта служба” Боец ВСУ о службе в Украинской армии
  .https://youtu.be/iV6BO8ZtPSQ

  Podobno… SBU chce się zabrać za Liaszkę?
  Пора Ляшку бежать в Россию. Ляшка вызвали на допрос в СБУ, а у его зама проводят обыски…Ростов занят- там Янук, Липецк занят- там место Порошенки, в Москву нельзя- там педиков не любят…

  A na koniec magazynku bomba odłamkowa – o ile to prawda – bo zawsze się zastanawiam czy te brednie które cytuję to nie jest jakaś bardzo ale to bardzo alternatywna rzeczywistość…
  http://dnr24.com/main/22025-sovetnik-groysmana-predlozhil-vernut-krym-zakrytiem-shkol-i-bolnic-v-ukraine.html
  Podobno doradca ukraińca czyli banderowca o czysto ukraińsko-słowiańskim nazwisku czyli Grojsmana wymyślił jak odzyskać Donbas i Krym. Ano nalezy mieć taki wzrost gospodarczy aby Krym i Donbas same przytruchtały jak się na u’Krainie polepszy.
  Z kolei, aby się szybko polepszyło – to należy NATYCHMIAST zamknąć szkoły i szpitale! I jest to naprawdę GENIALNE!

  Polubione przez 1 osoba

  • ,,Z kolei, aby się szybko polepszyło – to należy NATYCHMIAST zamknąć szkoły i szpitale! I jest to naprawdę GENIALNE! ” – ja proponuję zamknąć U- padła raz na zawsze na cztery spusty i wyrzucić klucz. By nikt nigdy nie znalazł go. Najlepsze jest chirurgiczne cięcie , raz a dobrze. 🙂

   Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.