Wojna domowa na Ukrainie 24.05.2016r.-458 dzień od nowego rozejmu.


Alczewsk- pomnik Aleksandra Mozgowoja.

„Polska armia przyłoży się, da swój wkład do realnego powstrzymywania naporu uchodźców czy to przez obecność fregaty Kościuszko, czy przez obecność polskich F-16 w Syrii czy też sił specjalnych na tamtym terenie” – powiedział szef polskiego MON Antoni Macierewicz na konferencji prasowej po rozmowach w Grecji z tamtejszym ministrem obrony Panosem Kammenosem.

„Jesteśmy absolutnie zdecydowani współdziałać z Grecją i pomagać na tyle, na ile to jest możliwe w tej bardzo trudnej sytuacji” – zadeklarował szef MON

Deklarowana pomoc ma polegać poza wysłaniem na Morze Egejskie polskiej fregaty rakietowej ORP „Generał Tadeusz Kościuszko”, również przekazaniem tysiąca sztuk zestawów medycznych dla uchodźców i wysłaniem do Grecji 120 funkcjonariuszy i ekspertów, w tym 60 funkcjonariuszy straży granicznej, 40 policjantów i 20 pracowników Urzędu ds. Cudzoziemców, którzy mają tam pracować w ramach europejskiej agencji Frontex oraz Europejskiego Urzędu Wsparcia w dziedzinie Azylu (EASO).

 

Oczywiście te prezenty- może skromne, ale jakby nie było są to pieniądze wyciągnięte z kieszeni polskiego podatnika- nie są rozdawane Grecji z przyczyn czysto altruistycznych, bo ich celem ma być zdobycie przychylności tego kraju do inicjatywy rozszerzania obecności sił międzynarodowych paktu NATO na flance wschodniej, co jest priorytetem Polski i krajów bałtyckich na szczycie tej organizacji w lipcu w Warszawie.

Antoni Macierewicz, gdy okazało się, że taka pomoc jest za skromna aby przekonać Greków do swojej racji wyciągną z rękawa jeszcze ukryty tam atut, którym ma być zakup jednego, lub kilku, okrętu podwodnego typu 214, które produkują greckie stocznie na licencji niemieckiej. Oczywiście jak do tej pory nie znalazł się żaden naiwny aby od Greków te okręty kupić, więc polska marynarka wojenna pod szefostwem Antoniego Macierewicza będzie pierwsza.

Tak więc za greckie poparcie nierealnych oczekiwań Polski na szczycie NATO w Warszawie, polska marynarka wojenna ma szansę powiększyć swój stan o co najmniej jeden okręt podwodny i zyskać pierwsze szlify mocarstwa morskiego dzięki oczywiście udziałowi w wycieczce naszego jednego z okrętów flagowych na Morze Egejskie. Czyli, że II RP wraz z jej dumą w postaci podarowaną nam przez USNavy 38-letnią fregatą rakietową o jakże dumnej nazwie- „Generał Tadeusz Kościuszko”.

Oj- gdyby jeszcze tak amerykańskie dowództwo wojskowe przekazało nam kilka baterii rakiet „Patriot” i jeszcze do kompletu jakieś zalegające u nich w magazynach głowice jądrowe, to nie byłby nam straszny żaden wróg i wtedy na pewno nie oddalibyśmy żadnego guzika, a nawet suwaka błyskawicznego czy też rzepa ani tasiemki od gaci.

Poza „wzmacnianiem” południowej flanki NATO polskie lotnictwo w ilości dwóch sprawnych F-16 zostanie wysłane aby sobie polatali na syryjskim niebem podziwiając z góry ten kraj. Zaś nasi żołnierze z sił specjalnych mają uczestniczyć w jakiś tajnych misjach. Pewnie chodzi o ochronę sojuszników amerykańskich wyszkolonych i opłaconych do walki z legalnym rządem Asada?

Jak widać pod szefostwem obecnie sprawującego funkcję ministra obrony narodowej, Antoniego Macierewicza rośnie znaczenia naszych wojsk w światowej polityce, a wraz nią narasta duma w sercach polaków, z pozycji jaką dzięki niemu uzyskuje nasz kraj jako odradzające się dynamicznie kieszonkowe mocarstwo o zasięgu prawie światowym 🙂

https://pl.wikipedia.org/wiki/ORP_Genera%C5%82_Tadeusz_Ko%C5%9Bciuszko

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym, chyba na apel rosyjskiego prezydenta Władymira Putina skierowanego podczas rozmowy telefonicznej do przywódców kwartetu normandzkiego o to aby ukraińskie wojsko zaprzestało ostrzału celów cywilnych w Donbasie, nastąpiła eskalacja działań wojennych prowokowanych przez stronę ukraińską.

I tak, ostrzał rozpoczął się przez ukraińskie wojsko w godzinach wieczornych, a zakończył wcześnie w nocy (18:55-20:35), gdy przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm została ostrzelana z kierunku Szirokina wieś Sachanka leżące na wschód od Mariupola.

Poza tym ostrzelane jeszcze zostały wieś Trudowska leżąca na obrzeżach dzielnicy Piotrowskiej w Doniecku, okolice punktu kontrolnego Jasinowata na strategicznej drodze Donieck-Gorłówka oraz obrzeża miejscowości Dokuczajewsk.

Najbardziej zaś intensywny ostrzał ukraińskie wojsko przeprowadziło w godzinach nocnych na wieś Staromichajłowkę na obrzeżach dzielnicy Kirowskiej w Doniecku, w wyniku którego zostało uszkodzone osiem domów jednorodzinnych i został tam ranny mężczyzna.

Poza tym ukraińskie wojsko zaznaczyło również swoją aktywność na odcinku frontu ługańskiego, gdzie 8 razy przeprowadziło ostrzał w kierunku pozycji obronnych sił Milicji Ludowej ŁRL.

I tak, przy użyciu ciężkich karabinów maszynowych, wyrzutni granatów, automatycznych granatników, broni p.lot i ręcznych karabinów maszynowych ukraińskie wojsko prowadziło ostrzał w kierunku linii obronnych sił powstańczych znajdujących się w rejonie miejscowości Kalinowo.

Z kierunku Stanicy Ługańskiej ukraińscy żołnierze ostrzelali z broni ręcznej obrzeża wsi Nikołajewka. Natomiast z kierunku Łogwinowa przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm i ciężkiego karabinu maszynowego zostały ostrzelane pozycje powstańców w okolicy wsi Mironowskij.

Poniżej jeszcze raport z ostatniej doby przygotowany przez służby prasowe ukraińskiego dowództwa wojskowego uczestniczącego w tzw. operacji antyterrorystycznej przeciwko ludności cywilnej Donbasu:

***

Podczas rozmowy telefonicznej jaka wczoraj miała miejsce przywódców krajów tzw. formatu normandzkiego, prezydent Rosji Władymir Putin wezwał do natychmiastowego zaprzestania ostrzałów terenów zamieszkałych w Donbasie. Podkreślił też, „że kluczowym elementem porozumienia powinien być bezpośredni dialog Kijowa z Donieckiem i Ługańskiem w celu pełnej realizacji realizacji umowy z dnia 12 lutego 2015 roku podpisanej w Mińsku”.

Natomiast ukraiński prezydent Petro Poroszenko poinformował, że kwartet normandzki zatwierdził ukraiński plan rozmieszczenia misji sił policyjnych OBWE w Donbasie. W tym też celu w dniu wczorajszym miało miejsce spotkanie ministra MSZ Pawło Klimkina z zastępcą szefa misji OBWE na Ukrainie Aleksandrem Hug’iem. Tam został mu przedstawiony ukraiński projekt odblokowania przejść granicznych, które miałyby w początkowej fazie kontrolować przedstawiciele misji OBWE oraz udostępnienie dróg i linii kolejowych dla ukraińskich przedsiębiorstw transportowych.

***

Na koniec kilka zdjęć:

Wczoraj w Doniecku najbardziej aktywnym organizatorom i pomocnikom referendum, które odbyło się 11 maja 2014r. wręczono okolicznościowe dyplomy.

Doniecka Państwowa Filharmonia- koncert muzyki jazzowej z okazji 100-lecia urodzin słynnego radzieckiego i rosyjskiego muzyka jazzowego, kompozytora , autora i szefa zespołu jazzowego, legendarnego Olega Lundstrema.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

38 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 24.05.2016r.-458 dzień od nowego rozejmu.

 1. Witam i dziękując za wstępniak – do pierwszego obrazka z pomnikiem dorzucę ten równie ładny:
  .http://cs631419.vk.me/v631419216/2ce4d/ksXG_0uiyyE.jpg

  Co do naszego „wkładu do realnego powstrzymywania naporu uchodźców…” – to jakieś nowe „cudo”? To już ich do nas nie zapraszamy? A może ich będziemy zabierać z Grecji (np. z niezwykle zatłoczonej wyspy Lesbos) na pokład USS „Wadsworth” – tfu! – ORP Kościuszko (generał i Tadeusz, zresztą) – i wozić rejsami wycieczkowymi do Gdyni?

  A tak na poważnie do jakaś niepoważna informacja się pojawiła, ze Departament Stanu chce by cofnąć „sankcje”…
  http://nahnews.org/772447-nu-nichego-sebe-gosdep-ssha-vystupil-protiv-antirossijskix-sankcij/

  I podkreslić dwa razy trzeba – co Szef słusznie napisał – że w rozmowi „normandzkiej czwórki” – WWP opieprzył kolegów i KAZAŁ Poroszence by wstrzymał ostrzał Donbasu. Jednocześnie OMAWIANO jedynie sprawę EWENTUALNEGO wprowadzenia SIŁ POLICYJNYCH OBWE na Donbas – a Poroszenka od razu kłapie dziobem że już ustalone /”on załatwił!”/ że uzbrojone po zęby OBWE wkroczy na Donbas i w domysle pomoże ukrom rozprawić się z „terrorystami”. Odlot!

  Polubione przez 7 ludzi

 2. Komentarz Szarija na temat tego jednonogiego – co Szef o nim film zamieścił!
  .https://youtu.be/VyoYPtoYyOs

  24.05.16. Видео от медиаэксперта Анатолия Шария.

  „Киборг” возвращается на Донбасс: убивать врачей, спасших ему ногу. Медиаэксперт и видеоблогер Анатолий Шарий опубликовал видео, на котором показан один из спасшихся из-под завалов донецкого аэропорта «киборгов», которому врачи Донецка спасли ногу. Об этом пишет Русская Весна. В январе 2015 года Анатолий уже публиковал интервью с ним, снятое в больнице Донецка. Тогда, сразу после ампутации «киборг» с аппаратом Илизарова на спасенной ноге проходил лечение в донецкой больнице. С этим же аппаратом и был отправлен на украинскую сторону, когда подошло время обмена. Напомним, тогда в больницах ДНР не хватало порой самого необходимого: йода, перчаток, перевязочного и шовного материала. А подвиг врачей Донбасса, работавших тогда бесплатно и круглосуточно, сравним с подвигом воинским. Сейчас «киборг» вновь на передовой на Донбассе: спасенная нога в новеньком протезе, а в сердце – „желание убивать москалей”.

  Polubione przez 2 ludzi

 3. Reportaż specjalny
  .https://youtu.be/fgyyIp78RBQ
  Два года после Украины. Специальный репортаж

  O TTIP – „trojańskim koniu” CIA
  http://politexpert.net/5726-transatlanticheskoe-partnerstvo-troyanskiy-kon-cru.html

  Niektórzy potwierdzają słowa Poroszenki o tym jakoby „normandzka czwórka” postanowiła wprowadzić na Donbas siły policyjne
  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201605240439-ybz0.htm

  Inni piszą że „Putin wezwał armię ukrainką do natychmiastowego powstzrymania bombardowań”. Proszę zwrócić uwagę ze WWP nie zwraca się z wezwaniem do Poroszenki ale do armii kijowskiej!
  http://dnr-news.com/dnr/32819-putin-prizval-vsu-nemedlenno-prekratit-obstrely-donbassa.html

  Poroszenka kolejny raz zwyciężył Rosję!
  http://news-front.info/2016/05/23/poroshenko-opyat-pobedil-rossiyu-pavel-shipilin/
  .http://news-front.info/wp-content/uploads/2016/05/VVP_299908_original.jpg

  w związku z tym mem! Nie pluć na ekrany!
  .http://cs626329.vk.me/v626329884/e59e/lIQxBgC64vU.jpg

  Amerykanie obejmują coraz więcej urzędów ukraińskich
  Экс-федеральный прокурор США возглавит комиссию в Генпрокуратуре Украины: http://ria.ru/world/20160524/1438768221.html

  A w Dniepropietrowsku opór społeczeństwa przeciwko dekomunizacji
  «Люди не понимают, что происходит»: Глава Днепропетровска попросил не переименовывать город
  ➡ Читать далее: https://russian.rt.com/article/304200

  http://www.studiowschod.pl/tak-historia-na-ukrainie-jest-obracana-o-180-stopni/
  Tak historia na Ukrainie jest obracana o 180 stopni!
  Obydwa zdjęcia pochodzą z Stanisławowa (dziś Iwano-Frankiwsk.) Wczoraj odbył się tam marszu ku czci UPA, która ”walczyła” przeciwko niemieckim hitlerowcom. Na drugim zdjęciu widzimy zdjęcie z Stanisławowa zrobione podczas II wojny światowej. Ukraińscy ochotnicy oddają przysięgę wierności Hansowi Frankowi.

  A tu film z tego marszu banderowców w Stanisławowie. Bez kropki – by zobaczyc że faszyzmu nie ma!

  +to! .https://youtu.be/5G7Ry5qmwzU

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Fks-isakowicz-zaleski-polska-daje-ukraincom-wszystko-nie-zadajac-w-zamian-niczego
  Ks. Isakowicz-Zaleski: Polska daje Ukraińcom wszystko, nie żądając w zamian niczego

  Rozganianie majdanu w Kazachstanie
  .https://youtu.be/Ff7ngp4YV-g

  I docieranie z informacjami do społeczeństwa USA
  Участники форума в США рассказали про зверства на Украине

  Американские правозащитники требуют справедливого расследования массовых убийств мирных жителей в Донбассе. В Нью-Йорке прошел трехдневный форум, который организовала Объединенная национальная антивоенная коалиция. Одна из главных задач – оказать давление на Вашингтон, чтобы он прекратил поддержку киевских властей.

  .https://www.youtube.com/watch?v=jgsXEAH0fvU

  Na koniec magazynka z linkami film z uroczystości jakie się odbyły w miejscu gdzie zginał Mazgawoj
  .https://youtu.be/F7A_p578jDo

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Dziękuję za kolejny dzień relacji, ale i dziękuję również Koledze bruskowi za swój wkład w komentarzach. Wiedz, że doceniam to co robisz i wierzę, że pozostali również.
  Pozdrawiam

  Polubione przez 8 ludzi

 5. Jeszcze kilka linków i już Państwa nie zanudzam… /chwilowo 🙂 /

  России придется защищать своих политических союзников
  #FreePiskorski
  http://vz.ru/opinions/2016/5/23/812197.html

  Ten film chyba był linkowany – ale warto jeszcze raz
  .https://youtu.be/ZuER5jv2oAA
  Выживший в Одессе
  Участник «Куликовских событий» в Одессе, который находился в Доме Профсоюзов, и выжил там, рассказывает о том, как в реальности развивались события, о том, что «спонтанная акция патриотов», как её любят называть украинствующие- была на самом деле хорошо организованным, спланированным действием, в котором принимали участие вооруженные украинские нацисты.

  Proszę zwrócić uwagę na ten fakt „dyplomatyczny”! Posłowie z Donbasu byli z roboczą wizytą w Parlamencie Rosji /w Dumie/
  23.05.16. Сообщение от журналистов.
  «Депутаты НС ДНР и ЛНР находятся с рабочим визитом в Государственной Думе РФ. Итак, все по порядку – тезисно:- Инициатива работы депутатов ЛДНР в ГосДуме РФ исходила от аппарата Президента РФ Путина В.В. – Работа парламентариев проходит в комитетах, начиная от безопасности и обороны, регламента работы Госдумы РФ, до основ парламентаризма. – Обсуждение внутри экономических внешнеполитических вопросов идет полным ходом при полном взаимодействии парламентариев РФ, ДНР, ЛНР. Идет обмен опытом: – многолетний опыт парламентаризма РФ; – особый интерес- построение государственности в условиях жестокого военного периода на Донбассе. ” Общаемся ,как близкие родственники-как одно целое!” -пишут депутаты”.
  .http://cs543107.vk.me/v543107678/207c0/j6OBgrvtlIM.jpg
  .http://cs543107.vk.me/v543107678/207c7/dBpChZWngwY.jpg
  .http://cs543107.vk.me/v543107678/207ce/8qoIDp7Vdyk.jpg

  A to tez charakterystyczne! Granica Rosyjsko – Noworosyjska. Przed wjazdem na teren Noworosji
  .http://cs631216.vk.me/v631216875/2d3cf/_PHGXB3VdNA.jpg

  OT?
  .https://youtu.be/BgGJrlFLlSM
  Хоккеист сборной Канады: Увидеть Путина вживую – это круто

  Paradoksy biurokracji. Dobre!
  http://john-connor85.livejournal.com/107484.html
  Парадоксы бюрократии

  По имеющимся сведениям личный состав украинской 54 ОМБр не получил надбавок за боевые в прошлом месяце. Речь идёт о той самой бригаде, которая печально известна в Горловке своими провокациями и обстрелами. А не получили они надбавок потому что по документам у них боевых то и не было, перемирие же. Кстати, в штабе АТО наконец-то кто-то осознал интересный парадокс, боёв как-бы нет. А выплаты по боевым идут, и уже начта проверка по надбавкам денежного довольствия. Стоит ожидать, что в ближайшее время его перестанут получать и остальные.

  Мне вот интересно, а будут они продолжать провокации, и будут ли „комбаты-патриоты” вести свою собственную войну, если им перестанут за это доплачивать? Возможно, после этого практика зарабатывания денег путём провокаций со стороны солдат ВСУ уменьшится. И в любом случае стоит ожидать, что конфликты между добровольцами и наёмниками с одной стороны, и солдатами с другой будут только увеличиваться. Ведь если раньше с боевыми солдатам тоже хоть каких-то денег перепадало, то теперь лавочку прикроют. И они станут заинтересованы в соблюдении перемирия уже не на словах, а на собственном кармане.

  O Polakach co przed szkodą i po szkodzie…
  http://politrussia.com/news/nas-obmanuli-493/
  .http://cs636926.vk.me/v636926786/95e2/KrBZNtFa3Q0.jpg < wstyd!
  A tak się wywołuje 🙂 #o_kurva #перемогазрада

  Amerykański pracownik OBWE na Donbasie przyjał prawosławie
  http://www.interfax-religion.ru/?act=news&div=63055
  http://matveychev-oleg.livejournal.com/3532564.html

  "Polacy dzielą ukraianę"
  http://news-front.info/2016/05/23/polyaki-gotovyat-ukrainu-k-dalnejshej-potere-territorij-vladimir-karasyov/
  ПОЛЯКИ ГОТОВЯТ УКРАИНУ К ДАЛЬНЕЙШЕЙ ПОТЕРЕ ТЕРРИТОРИЙ.
  .http://cs633131.vk.me/v633131346/2ecaf/eP5nvcjza3c.jpg

  Bez komentarza
  http://antifashist.com/item/evrobanderovshhina-pobeditelnica-evrovideniya-dzhamala-vystupit-na-banderovskom-festivale.html
  ЕвроБандеровщина. Победительница Евровидения Джамала выступит на бандеровском фестивале

  Герои Донбасса
  .http://cs636721.vk.me/v636721264/b77d/D8K1XarEsJA.jpg
  .http://cs636721.vk.me/v636721264/b784/6tyJfznnm5I.jpg
  .http://cs636721.vk.me/v636721264/b78b/uv7VzyOQr_E.jpg
  .http://cs636721.vk.me/v636721264/b792/Eh4WUxslfR8.jpg
  .http://cs636721.vk.me/v636721264/b799/JnRbilMHB1U.jpg

  Winnica wczoraj
  .https://youtu.be/Xm4D2M5tbNg

  Kijowianie zlikwidują "policję podatkową". Podatki pewnie też…
  http://nahnews.org/772469-kubiv-anonsiroval-likvidaciyu-nalogovoj-policii/

  Żadnej "policji OBWE" na DOnbasie nie będzie! Kropka!
  http://nahnews.org/772698-poroshenko-vret-policejskoj-missii-v-donbasse-ne-budet-ne-dogovorilis/

  Polubione przez 3 ludzi

  • „Policja” OBWE powinna zająć pozycje po stronie banderowców !! Na Donbasie nic nie zgubili ,tedy niech nie tam nic nie szkają !! To Banderowcy mają w planach dokończenie czystki etnicznej na Rosjanach, wielkiego planu Bandery !!

   Polubione przez 5 ludzi

  • Ta mapa podzielonej U- padłej jest w porządku. Ale dziwne , ze Polacy tak ją podzielili, bo podobno Polacy nie lubią Rosjan , a oddali Rosji 3/4 Terytorium upadłej. 🙂 Ja im zawsze dawałem połowę plus Odessę.

   Polubione przez 1 osoba

 6. Z moich „archiwów” 🙂 – kopiuję

  May 20, 2016 at 1:29 pm
  На пути к ядерному коллапсу: на Южно-Украинской АЭС аварийно отключен энергоблок из-за ошибки персонала, на Хмельницкой АЭС готовятся к терактам и катастрофам

  Как уже сегодня сообщали, прямо во время проведения «часа вопросов к правительству Гройсмана» в парламенте Украины министр энергетики и угольной промышленности Игорь Насалик сообщил об очередной аварийной ситуации — отключении энергоблока Южно-Украинской АЭС.

  Пресс-служба управляющей компании «НЭК энергоатом» сообщила подробности происшедшего:

  «20 мая во время проведения плановых испытаний оборудования на энергоблоке № 2 Южно-Украинской АЭС в результате ошибочных действий персонала сработала аварийная защита. В 10 ч. 01 мин. энергоблок был отключен от энергосистемы Украины», — заявили в компании.
  Отметим, что из трех энергоблоков АЭС в настоящее время работает только один — третий уже несколько месяцев находится в перманентном ремонте, второй сломался сегодня.

  Между тем в конце мая-начале июня на Хмельницкой АЭС будут отрабатываться действия персонала и нацгвардии при ядерной катастрофе и диверсии на атомном объекте. Власти предупреждают, что любые перемещения транспорта и посторонних лиц в пределах санитарно-защитной зоны Хмельницкой АЭС в период с 30 мая по 2 июня будет запрещено.

  + o prywatyzacji na u’Krainie. Komu potrzebne sa te ziemie i zakłady przemysłowe?
  http://nahnews.org/764614-privatizaciya-gospredpriyatij-komu-i-zachem-nuzhny-ukrainskie-zavody-i-zemli/?utm_source=amaidan&utm_medium=vk&utm_campaign=amaidan&utm_content=764614-privatizaciya-gospredpriyatij-komu-i-zachem-nuzhny-ukrainskie-zavody-i-zemli/

  Ogromny sukces! Indonezja dała ukrom „bezwizowy” reżim – zreszta jak pozostałym 168 krajom!
  http://sharij.net/54820

  Hieroje i woda. Film z okopów
  http://vk.com/video-62358666_456239321?list=3b29a7a0f99c2c38aa
  .http://cs633518.vk.me/v633518710/2ad86/HyOqMxb21gY.jpg

  Nie ma faszystów!
  .https://youtu.be/nkbptMAdgDQ

  Bez komentarza
  http://vk.com/brusek?z=video-88853749_456239119%2Fcd70324d5f82854f24%2Fpl_post_-88853749_24098

  Dla tankistów ciekawostka
  http://vegchel.ru/index.php?newsid=24843

  Podobno Egipcjanie potwierdzają wybuch na pokładzie samolotu co spadł. Wcześniejszy opis Colonela przytaczam
  http://colonelcassad.livejournal.com/2756734.html

  Polubione przez 2 ludzi

  • „… po co teraz PL okręty podwodne…”- jak to po co?

   Po to aby polscy marynarze mogli sobie popływać pod wodą.

   No i oczywiście do obrony brytyjskich wybrzeży przed inwazją „ewentualnego wroga”.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 3 ludzi

 7. W sprawie dziury budżetowej w Ukraińskim ZUS-ie ( informację podał Brusek).
  Tekst ciekawy i bardzo pouczający. Problemy Ukrainy są podobne do tych jakie ma Polska tylko w znacznie bradziej natężone tzn emigracja za granicę młodych, starzenie się społeczenstwa.
  http://nahnews.org/772470-reva-v-pensionnom-fonde-nachalas-katastrofa-s-vyplatami/
  Podobnie jak w Polsce problemem jest starzenie się społeczeństwa. Mamy coraz więcej emerytur, a liczba osób pracujących i odprowadzających składki maleje. Na Ukrainie problem jest znacznie większy niż w Polsce. W tym kraju po ogłoszeniu niepodległości do Majdanu godności ubyłó blisko…. 10 mln mieszkańców. Wskaźnik dzietności wynosi 1.3 i nie drgnie powyżej tego pułapu a masy młodych opuszczają kraj za chlebem.
  W samej Ukrainie nie ma kto płacić podatki i swiadczenia ( iligarchowie ukrywają dochody, a zwykłych pracowników jest z roku na rok mniej).
  Dla porównania przedstawiam dane dla Polski i Ukrainy.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ukraina#Demografia
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludno%C5%9B%C4%87_Polski
  O ile jednak Polska moze liczyć na napływ emigrantów ( min z Ukrainy :D), a wskaźnik dzietności rośnie to Ukraina… nie ma szans w najbliższym czasie na polepszenie swych wskaźników.

  Polubione przez 5 ludzi

 8. Kolejne z cyklu „Kasy, kasy” z Łonetu
  „Konflikt na wschodniej Ukrainie. Polska Akcja Humanitarna apeluje o pomoc dla samotnych matek z dziećmi”
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/konflikt-na-wschodniej-ukrainie-polska-akcja-humanitarna-apeluje-o-pomoc-dla/g6fdcj

  I komentarze:

  ~Maria : Ależ Wam ciężko, ta okropna Rosja tak bardzo Wam dokucza, biedna Ukraina, było tak dobrze, spokojnie, dostatnio, i takie piękne stadiony były na mistrzostwa, i taki rozwój przemysłu, a tu nagle jakiś Majdan, obalenie demokratycznie wybranego prezydenta, ależ ta Rosja niedobra, jak można było dokonać agresji na spokojnych ludzi, ileż ta biedna Ukraina teraz ma problemów, eh ta niedobra Rosja. Tak Wam współczuję, że oddam całą emeryturę, kupcie za to kamizelki kuloodporne dzieciom idącym do szkoły, bo ci niedobrzy rosjanie zapewne strzelają nawet do nich, oczy całego świata na pewno zwrócone są na biedną Ukrainę, ofiarę niesamowitej agresji tej niedobrej Rosji, a przecież USA tak bardzo chciała pomóc Ukrainie odzyskać niepodległość, nawet ci biedni ukraincy cywilów gwałcili i palili w Odessie, jak mi żal

  ~jaro7 : PAH powinien zwrócić się do upaińskich oligarchów,mają miliardy,niech się dzielą z rodakami.My mamy dość pomagania im za frajer,non stop mają pomoc w różnej formie z Polski.A w zamian mamy środkowy palec pokazany.Prędzej pomoge tym z Donbasu.

  ~coś nie tak : Ciekawe – a kto ostrzelał ten szpital w Doniecku, w którym pracowała Tatiana?
  Sami Dończanie do siebie strzelali?

  Polubione przez 6 ludzi

 9. Coś pokręciłem i wkleiłem w dniu wczorajszym – kopiuję
  Czy Polska jest zagrożeniem dla Rosji? Ciekaw, choć długa dyskusja…
  .https://youtu.be/WhGzfjBK_qs
  24.05.16 Право Голоса : Польша пошла вразнос?

  O wychodzeniu rosyjskich banków z Krainy
  .https://youtu.be/iWHKoG1AnCI

  W Ługańsku „terroryści” odremontowali to co zniszczyli „wyzwoliciele”
  .http://cs630724.vk.me/v630724110/2dd95/03EmPDiGgBQ.jpg

  OBWE uznaje że w zasadzie „Mińska-2” już nie ma…
  http://ruspravda.info/Ukrainskie-vlasti-dazhe-ne-skrivayut-sriv-Minska-2.-Priznano-OBSE-21286.html

  Policzono, że nakłady na „dekomunizację” krainy na U będą wynosiły tyle ile ma dać MFW w kolejnej „transzy”… Ale jeszcze nie daje a ukry juz „dekomunizują”:)
  http://antifashist.com/item/tyutelka-v-tyutelku-zatraty-na-dekommunizaciyu-ravny-transhu-mvf-sovpadenie-ne-dumayu.html#ixzz49aNHa0Co

  Cena zwycięstwa w II WŚ
  .http://cs636630.vk.me/v636630884/9614/BRbCC76TBMI.jpg

  „Меня зае@ала эта служба” Боец ВСУ о службе в Украинской армии
  .https://youtu.be/iV6BO8ZtPSQ

  Podobno… SBU chce się zabrać za Liaszkę?
  Пора Ляшку бежать в Россию. Ляшка вызвали на допрос в СБУ, а у его зама проводят обыски…Ростов занят- там Янук, Липецк занят- там место Порошенки, в Москву нельзя- там педиков не любят…

  A na koniec magazynku bomba odłamkowa – o ile to prawda – bo zawsze się zastanawiam czy te brednie które cytuję to nie jest jakaś bardzo ale to bardzo alternatywna rzeczywistość…
  http://dnr24.com/main/22025-sovetnik-groysmana-predlozhil-vernut-krym-zakrytiem-shkol-i-bolnic-v-ukraine.html
  Podobno doradca ukraińca czyli banderowca o czysto ukraińsko-słowiańskim nazwisku czyli Grojsmana wymyślił jak odzyskać Donbas i Krym. Ano nalezy mieć taki wzrost gospodarczy aby Krym i Donbas same przytruchtały jak się na u’Krainie polepszy.
  Z kolei, aby się szybko polepszyło – to należy NATYCHMIAST zamknąć szkoły i szpitale! I jest to naprawdę GENIALNE!

  Polubione przez 4 ludzi

   • No to „nasze” media trochę się pośpieszyły 🙂
    Za to informacja z money.pl o tym ,że dług Ukrainy wobec Rosji jest długiem publicznym wydaje sie prawdziwy, a to oznacza jedno…Ukraina bedzie musiała kasę zrócić (przynajmniej część) i to szybko…

    Polubione przez 4 ludzi

 10. Ukraińskie zakłady planują do 2020 roku zbudowanie 30 okrętów bojowych i kutrów – poinformowało biuro prasowe Ministerstwa Obrony Ukrainy. Kijów regularnie informuje o projektach krajowego przemysłu obronnego, lecz po dokładnym przyjrzeniu się ukraiński sprzęt wojskowy nie wytrzymuje krytyki.
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160524/2910822/Ukraina-okrety-marynarka-wojenna.html
  Komentarz: Życzę szczęścia- dwa kutry patrolowe były budowane przez…2 lata, pod kolejne 4 (tez kutry) dopiero postawiono stepki, kasy brakuje więc postanowiono sprzedać na złom niedokonczony krążownik , (nomen omen) „UKRAINA”, za około 30 mln $.
  Podobne plany Ukraińscy wojskowi mieli jeśli chodzi o produkcję pojazdów Dozor-B-miało być 200 jest …7 ( dane na grudzień 2015)i czołgów opłot mieli zbudować 40 w 2015 roku zbudowali…5.

  Polubione przez 4 ludzi

 11. Ryszard Czarnecki o Ukrainie.

  Wiem, ze tego Pana wielu forumowiczów „nie trawi”, ale warto akurat ten artykuł przeczytać. Po pierwsze Pan poseł ujawnia, że …przypuszczenia, hipotezy oraz informacje podawane na stronie ADnovum są prawdą.
  1) Stan Ukrainskich dróg- fatalny bez warunków na szybką poprawę.
  2) Projekty Unii Europejskiej na Ukrainie-sa realizowane jak np zakup floty publicznej, czy budowa nowej elektrociepłowni, ale realizuja je… firmy francuskie i niemieckie ( Pan poseł boleje nad tym wszak Polska jest bliżej).
  3) Stan ukrainskiej gospodarki-stan przedzawałowy, korupcja nadal wysoka „choć zapewne trochę mniejsza niż kilka lat temu,” jak dodaje autoe 🙂
  4) Koniec cierpliwości Unii Europejskiej (gdzie reformy Ukraino! gdzie walka z korupcją).
  5) Malejąca pomoc $$$
  6) Ukraina musi ze swoimi problemami uporac się sama…
  http://niezalezna.pl/80829-unia-ukraina-wino-i-pieniadze

  Polubione przez 3 ludzi

  • „Ukraina musi ze swoimi problemami uporac się sama…”- mając już ponad dwadzieścia lat jest przechodzoną panną na wydaniu, a więc musi sama o siebie się zatroszczyć.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 2 ludzi

  • Ps.

   „Po pierwsze Pan poseł ujawnia, że …przypuszczenia, hipotezy oraz informacje podawane na stronie ADnovum są prawdą.”- czyżby kolejny już raz szykował się do zmiany partii i poglądów?

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 3 ludzi

   • ,,czyżby kolejny już raz szykował się do zmiany partii i poglądów?” – ja jestem przeciwny przyjmowaniu go na blog ADNovum, od razu składam veto .

    Polubione przez 4 ludzi

 12. Witam z wieczora kilkoma linkami…

  Pojawiły się informacje o samolocie co do Kairu nie doleciał. Podobno ogladziny ciał wskazują na bombe na pokładzie.
  http://ria.ru/world/20160524/1438943263.html#ixzz49ZSyBVsw

  W ostatniej dobie ukry ponieśli największe od roku dzienne straty
  ВСУ понесли самые большие потери в Донбассе за последний год. За сутки — 7 погибших и 9 раненых украинских силовиков КИЕВ, 24 Мая 2016, 18:12 — REGNUM
  http://regnum.ru/news/polit/2136360.html

  Pod Tarnopolem pewna ukrainka czyli banderówka oddała swoje dzieci do domu dziecka i poszła walczyć do ATO, czyli zabijać dzieci albo rodziców dzieci…
  http://novorossia.wmsite.ru/news/ukrainka-sdala-detej-v-detdom

  Władze Krainy teoretycznie są zobowiązane wydać poszukiwanego w Rosji przestępcę! A przestępcą okazuje się organizator blokady Krymu i wywracania słupów energetycznych. Jak linkowałem wcześniej ma problem bo posiada rosyjskie obywatelstwo!
  http://novostnoylarek.info/novosty/vlasti-kryima-trebuyut-ot-kieva/
  .http://cs631427.vk.me/v631427710/2cb34/6cySJudY_nw.jpg
  .http://cs631427.vk.me/v631427710/2cb3b/WsSje95ATzQ.jpg

  Padła propozycja by ukry zdekomunizowali samolot!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_39725%2Fall
  http://antifashist.com/item/pervym-delom-samolety-ukrainskaya-mriyapodlezhit-dekommunizacii.html
  .https://youtu.be/9-p-bJeFaxI

  Polubione przez 3 ludzi

 13. Jeszcze o samolocie do Kairu. Wpierw – zaraz po tym jak „zniknał z radarów” – pojawiła sie informacja o samolotach izraelskich w tym regionie. A teraz się pojawiła informacja o ćwiczeniach NATO!
  .https://youtu.be/u1YbQX0AwBQ
  Оказалось, что самолёт шёл курсом прямо через зону военно-морских и воздушный учений НАТО под названием Phoenix Express 2016. Это зона греческого острова Крит с центром на военно морской базе НАТО в САУДА БЕЙ.

  Эти учения для стран Европы и Северной Африки проводили США начиная с 17 мая! Вот заблоговременное сообщение об этом с военно-морского сайта Пентагона США [2]: Страны – участники: Algeria, Croatia, Greece, Italy, Malta, Mauritania, Morocco, Spain, Tunisia, Turkey and the United States.

  Самое интересное, что США уже потерли информацию со своего сайта. Остались только следы на других сайтах. Однако, потерли не везде. Информация об учениях с сайта американских вооруженных сил нави.мил осталась в кэше гугла:

  Dobranoc!

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.