Wojna domowa na Ukrainie 25.05.2016r.- 459 dzień od nowego rozejmu.


Staromichajłowka.

„Trwa bardzo pogłębiona dyskusja dotycząca naszych przygotowań do szczytu w Warszawie i tego, jak wzmocnić akcje odstraszania i obrony, ale także dialogu z Rosją (…) My nie chcemy nowych napięć i zrobimy wszystko, co możliwe, by utrzymać otwarty kanał dialogu z Rosją-powiedział na konferencji prasowej po spotkaniu z premierem Włoch Matteo Renzim Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg.

Stoltenberg, przyjechał do Wiecznego Miasta na konsultacje poprzedzające lipcowy szczyt NATO w Polsce, tam też włoski premier przekazał oczekiwania swego kraju dotyczące szczytu NATO w Warszawie.

A więc w interesie Włoch jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa w basenie Morza Śródziemnego- szczególnie w Libii, oraz sprawa zagrożenia terrorystycznego w Europie Zachodniej. Zwrócił przy tym uwagę, że dla „niektórych państw” członkowskich priorytetem jest wschodnia flanka NATO oraz sprawa „znalezienia delikatnej równowagi z Rosjanami”, ale dla Włoskiego rządu akcenty mają inny rozkład:

My zaś uważamy, że nie tylko to jest priorytetem NATO, ale także zagrożenie terrorystyczne pochodzące z naszych miast. Choć część prasy i polityków twierdzi, że istnieje związek między migracją a terroryzmem, chciałbym przypomnieć, że zamachowcy z Brukseli i Paryża nie pochodzili z Idomeni (obozu dla uchodźców na granicy grecko-macedońskiej), ale z przedmieść francuskich i belgijskich” – podkreślił szef włoskiego rządu.

Jak z tego widać problem zagrożeń, którym trzeba będzie sprostać, nie jest tak jednoznacznie ukierunkowany jak chciałby Waszyngton i jego sojusznicy ze wschodniej flanki NATO. Kraje basenu Morza Śródziemnego borykają się z zalewającą ich falą imigrantów z Północnej Afryki i Bliskiego Wschodu, zaś pozostałe kraje starej piętnastki z rozwiązaniem problemu uchodźców, którzy korzystając z dobrodziejstw socjalu postanowili się tam osiedlić. Zaś najważniejszym problemem z tego punktu widzenie jest zagrożenie terrorystyczne w europejskich miastach.

Tak więc łudzenie się, że kraje członkowskie NATO będą przemawiały jednym głosem na warszawskim szczycie w sprawie poparcia fobii wynikających z poczucia zagrożenia krajów graniczących z Rosją, jest szczytem naiwności. Bo, sprawa polega na tym, że po pierwsze- tak jak wskazałem wyżej- różne są priorytety poszczególnych krajów, zaś największe z nich przyjęły strategię nie eskalowania dalszego napięcia w stosunkach z Rosją, mając na uwadze rozwiązanie swoich wewnętrznych problemów.

Tak więc amerykańska gra- przy ścisłej współpracy jej najbardziej zaufanych sojuszników z krajów flanki wschodniej- polegająca na podtrzymywaniu wrzenia na granicy wschodniej sojuszu zaczyna tracić zwolenników. Co z resztą zaczęto również rozumieć nawet w Waszyngtonie.

Dlatego też w samych Stanach Zjednoczonych zaczęły się już pojawiać głosy o tym, że „NATO musi być ponownie przemyślane”.

Według tej opinii Stany Zjednoczone powinny się wycofać z NATO, gdzie ciężar obowiązków przejęłyby kraje europejskie: „nie ma uzasadnienia, by istniało NATO, w którym Stany Zjednoczone dostarczają większość sił, a Europejczycy dostarczają opinie i krytykę”– powiedział dla „PAP” amerykański politolog George Friedman.

„Europejczycy muszą podjąć bardzo ważną decyzję w najbliższych kilku latach. Mówili przez bardzo długi czas o miękkiej sile, porozmawiajmy teraz o prawdziwej sile. Europejczycy albo będą mieli tę siłę, albo nie będą mieli miejsca przy stole”– zaznaczył Friedman.

W tej nowej roli, przewidzianej przez George Friedmana dla NATO, ciężar jego funkcjonowania musieliby wziąć na siebie członkowie z krajów europejskich zaś polityka- jaką realizowałby sojusz- związana by była wyłącznie z interesami amerykańskimi. W ten sposób Waszyngton pozbyłby się problemu z finansowaniem swojego udziału w siłach zbrojnych NATO, ale jednocześnie byłoby one podporządkowane amerykańskiej polityce, stając się w ten sposób bardzo tanim narzędziem w ramach świata jednobiegunowego pod niekwestionowanym przywództwem USA.

Bardzo ciekawa i przebiegła strategia. Tylko, czy wszystkie kraje- poza krajami wasalnymi- pójdą tą drogą?

Jak sądzę, postawa liderów zachodnioeuropejskich NATO, wskazuje ostatnio, że raczej będą starali się usamodzielnić politykę swoich krajów wobec NATO, tak aby służyło ono interesowi ich poszczególnym członkom, a nie tylko bezkrytycznie realizowało oczekiwania Waszyngtonu. Tak więc ze wzrostem nakładów na obronność krajów NATO będzie następował proces uniezależniania się od wpływów amerykańskich w pakcie.

Natomiast w oczekiwaniu na spotkanie szczytu NATO przeprowadzono w Warszawie pod nadzorem szefa MON Antoniego Macierewicza na Stadionie Narodowym ćwiczenia sił specjalnych Żandarmerii Wojskowej mających na celu pokazanie skuteczności eliminowania możliwych zagrożeń jakie się mogą pojawić w trakcie tego spotkania:

Mogą się zdarzyć bardzo różne okoliczności. Nasze działania mają wyeliminować wszystkie zagrożenia, nie dlatego, żeby pokazać sprawność naszych żołnierzy i żandarmów, ale dlatego, że będziemy mieli w Polsce najważniejszych przywódców świata a ich obrady będą decydowały o bezpieczeństwie świata. Oni muszą mieć zagwarantowany absolutny spokój działania i absolutne bezpieczeństwo” – powiedział Antoni Macierewicz.

Jak widać Antoni Macierewicz, już nie tylko czuje się jedynym odpowiedzialnym za zapewnienie bezpieczeństwa Polsce, ale również za „bezpieczeństwo świata”, o którym będą decydowali uczestnicy szczytu NATO w Warszawie.

Nie wiem czy szef polskiego MON nie wziął na swoje barki zbyt wielkiego ciężaru, który w końcu go powali swoim ogromem?

https://twitter.com/mon_pl?ref_src=twsrc^tfw

 

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Pomimo alarmistycznych informacji płynących z polskojęzycznych wiodących mediów o tym jakoby przedwczoraj był „najkrwawszy w tym roku dzień na Ukrainie”– nadal w Donbasie utrzymuje się względny spokój, zaś działania bojowe podejmowane przez ukraińskie wojsko mają tylko znaczenie lokalne. Oczywiście informacje te są przekopiowanym komunikatem biura dezinformacji i propagandy Narodowej Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy napisanych pod dyktando jej szefa Aleksandra Turczynowa tzw. złotoustego pastora. Do akcji propagandowej włączył się również przedstawiciel biura administracji prezydenta Poroszenki, Aleksander Motuzjanik, który obarczył odpowiedzialnością za „krwawe prowokacje” władze Federacji Rosyjskiej, które w ten sposób mają utrudniać próby pokojowego zakończenia konfliktu. Ta na zamówienie niejako wykreowana jatka, miała mieć miejsce po tym jak kilka godzin wcześniej podczas rozmowy z liderami krajów kwartetu normandzkiego, rosyjski prezydent Władymir Putin domagał się natychmiastowego zaprzestania ostrzału cywilów przez wojsko ukraińskie.

Co najciekawsze przed dwa lata trwającej akcji pacyfikacyjnej ukraińskich formacji zbrojnych prowadzących działania zbrojne wobec rosyjskojęzycznej ludności cywilnej Donbasu- wg. Kijowa nazwanej mianem operacji antyterrorystycznej, gdy codziennie ginęło przez wiele miesięcy wielu mieszkańców, w tym starców, kobiet w ciąży i dzieci, to ani razu polskojęzyczne media nie informowały o tych faktach. I to nie dlatego, że nie miały o tym żadnego pojęcia, ale dla tego bo nie miały interesu aby o tym pisać. Tym bardziej, że obraz wojny na wschodzie Ukrainy jaki oczekiwany był przez nad cenzora z Waszyngtonu, miał być czarno-biały, tj. dobrzy Ukraińscy patrioci i bezwzględni, separatyści realizujący polecenie Kremla.

Dodam jeszcze, że tak we wczorajszym raporcie- jak również dzisiejszym- służby prasowej ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego operację ATO w Donbasie nie ma żadnych informacji na temat rzekomych, bardzo wysokich strat w sile żywej ich sił zbrojnych.

Może są to po prostu straty niebojowe, które w ten sposób stara się ukryć pod pretekstem ciężkich walk toczonych z tymi „wrednymi separami”?

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-nasilily-sie-ostrzaly-na-ukrainie-zginelo-7-zolnierzy,nId,2207960 (tu warto zapoznać się z komentarzami)

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1623434,Najkrwawszy-w-tym-roku-dzien-na-Ukrainie-Nasilone-walki

Na koniec tej części relacji zamieszczam jeszcze dzisiejszy raport za ostatnią dobę sporządzony przez służbę prasową ukraińskiego dowództwa ATO:

Poniżej film dokumentujący następstwa ostatnich ostrzałów przez ukraińskie wojsko miejscowości Staromichajłowki koło Doniecka:

I film o pożarze w Makiejewce na targu „Mirnyj”:

***

Szef Rady Narodowej DRL Denis Puszilin wydał wczoraj oświadczenie dotyczące ewentualnego udziału uzbrojonej misji policyjnej OBWE w Donbasie:

„Donbas, nadal kategoryczni sprzeciwia się wszelkim misjom wojskowym w Ługańskiej i Donieckiej Republice Ludowej. Będziemy je uznawali za interwencję.

Co więcej, nie jest jasna rola uzbrojonych przedstawicieli misji podczas wyborów: do kogo mają zamiar oni strzelać? Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego DRL pilnuje obecnie porządku w republice i zapewni także bezpieczeństwo podczas wyborów dla międzynarodowych obserwatorów, wyborców, członków komisji i przesiedleńców, którzy będą mogli oddać swój głos jako rezydenci.

Jestem przekonany, że nie było ofiar po stronie obserwatorów misji OBWE, tylko dlatego, że byli oni nie uzbrojeni”

Jak widać majaczenia ukraińskiego prezydenta Petro Poroszenki, który po ostatniej rozmowie telefonicznej przywódców krajów normandzkiej czwórki, o tym jakoby uzgodniono tam skierowanie zbrojonych członków misji OBWE do DRL i ŁRL jest kolejnym jego zwidem.

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck- Dom Pracowników Kultury, w którym wczoraj odbyło się rozstrzygnięcie konkursu literackiego uczniów szkół podstawowych i średnich na esej pt. „Nie można zapomnieć”.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

 

 

Pozdrawiam.

Reklamy

53 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 25.05.2016r.- 459 dzień od nowego rozejmu.

 1. małe OT
  In an era of growing “false flag” terrorist incidents, a formerly Top Secret Central Intelligence Agency document, the National Intelligence Daily of February 4, 1987, strongly suggests a George Soros connection to a terrorist bombing in what was then Czechoslovakia.
  //W dobie rosnącej ilości incydentów terrorystycznych „false flag”, tajny dokument CIA, National Intelligence Daily z dnia 4 lutego 1987 roku, zdecydowanie sugeruje połączenie George Soros’a z zamachem terrorystycznym w ówczesnej Czechosłowacji.
  http://www.infowars.com/cia-links-top-hillary-donor-george-soros-to-terrorist-bombing/

  Polubione przez 8 ludzi

 2. Dzień dobry,

  Płotnicki zwolnił dowódcę brygady „Prizrak”, Jurija Szewczenko za postawienie pomnika Aleksieja Mozgowoja w Ałczewsku.
  Pozwolenie na postawienie pomnika zostało w ostatniej chwili cofnięte, jednak pomnik został odsłonięty.
  Obecnie mieszkańcy rozpoczęli akcję zbierania podpisów w sprawie pozostawienia pomnika.

  http://dnr24.su/lugansk/14835-plotnickiy-uvolil-komandira-brigady-prizrak-za-ustanovku-pamyatnika-mozgovomu.html

  Polubione przez 6 ludzi

 3. Witam i dziękując za wstępniak – oderwałem się od prac dla mnie zyciowo waznych i nieciekawych – by podziękować i parę linków dorzucić…
  Jak Szef pisał – NATO zmienia retorykę:
  Столтенберг резко сменил риторику и выступил за диалог с Россией
  http://www.novorosinform.org/news/53513

  Pewnie oglądnęli ten film?
  .https://youtu.be/MOlpcXIvofA

  A może dowiedzieli się o nowym systemie radarowym na zachodzie Rosji?
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_39767%2Fall
  .https://youtu.be/TpudRRF1tl4
  .http://cs604318.vk.me/v604318684/b505/fazJee29xN4.jpg
  .http://cs604318.vk.me/v604318254/d947/QPHrXU_M8_k.jpg
  .http://cs604318.vk.me/v604318102/ceda/H4gqCw_15vs.jpg

  A może retorykę zmieniają bo będzie trzeba pacyfikowac Europę?
  .https://youtu.be/r5Ktyir3TgU

  Jedno jest pewne! Ukry się nie zmieniają i w swojej kreatywności sa mistrzami świata. Chodzi oczywiście o żebraninę i wyciaganie pieniędzy od innych!
  Teraz wymyslili, że za każdego ukra który zginie w ATO Zachód powinien zapłacić!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_39770%2Fall
  Tekst krótki, więc linkuję do translacji

  На Украине придумали, как еще выманить у Запада деньги за АТО

  Украине следует выставить счет своим западным партнерам за каждого убитого в Донбассе украинского солдата, ведь сам Запад отказывается воевать с Россией. Такую идею в эфире телеканала «Громадське ТВ» выдвинул военный эксперт Игорь Козий.

  Так, Козий упрекнул Запад в том, что он не верит Украине, что в Донбассе наблюдается «открытая агрессия» РФ. По его мнению, Запад виноват в потерях Украины в зоне АТО, поскольку уже два года не выделяют никакой весомой помощи, чтобы противостоять России.

  В связи с этим Киеву не постыдно выдвинуть западным партнерам счет за каждого убитого воина.

  «Нужно выставлять счет западным партнерам за каждого убитого солдата. Они же довели… Извините, мы же за два года не смогли убедить, что это открытая агрессия Российской Федерации. Это что, успех или провал?», – заявил Козий.

  A poza tym, po staremu!
  .http://cs636330.vk.me/v636330420/7ef9/wJWfDZhdYvE.jpg

  Polubione przez 5 ludzi

 4. Witam,
  Chyba „wiadomością dnia” jest „wymiana” banderówki-mordeczyni i psychopatki Sawczenko na dwóch porwanych przez SBU Rosjan którzy jako ochotnicy walczyli w armii Noworosji. Wzburzenie jest OGROMNE! Przyznam, że tez jestem wkurzony na WWP – ale jakieś wytłumaczenie musi byc – wszak w Moskwie durnie nie siedzą i zdawali sobie sprawę jakie negatywne nastroje w społeczeństwie wzbudzi ta decyzja.
  Formalnie nie jest to „wymaiana” czy „ułaskawienie” ale wysłanie więźnia (z każdej strony) do innego kraju (rodzinnego) w celu odbycia reszty kary. Zgodnie z jakąś „europejska konwencją” którą podpisały kiedyś i FR i Ukraina…
  Za chwilę dorzuce linki

  Polubione przez 5 ludzi

 5. Komentarz z tych nadających się do przytoczenia

  Убийцу савченко отпустили исходя из соображений гуманизма и по просьбе жён убитых журналистов.
  Это, друзья мои, полный пиздец!
  П.С. Донбассу учить гимно. Срочно! Ибо всё, что обещает пан Парашенко – сбывается, а что обещают из Кремля – нет.
  Ахуеть!

  https://lenta.ru/news/2016/05/25/putin/
  Путин помиловал Савченко

  Президент России Владимир Путин помиловал украинскую военнослужащую Надежду Савченко, которая была осуждена в РФ. Об этом в среду, 25 мая, сообщил официальный представитель Кремля Дмитрий Песков, передает РИА Новости.

  По словам пресс-секретаря российского лидера, глава государства подписал соответствующий указ. Также Песков подтвердил, что Савченко доставлена в Киев.

  Помимо этого, спикер Совета Федерации Валентина Матвиенко заявила, что обмен Савченко на осужденных на Украине россиян Евгения Ерофеева и Александра Александрова состоялся.

  Передача Савченко Украине и Ерофеева и Александрова России состоялась, однако это не обмен, заявила спикер Совета Федерации РФ Валентина Матвиенко: «Произошло это на основании ратифицированной Украиной и Россией Европейской хартии о передаче осужденных лиц. Это не обмен».

  http://ria.ru/society/20160525/1439356575.html
  Путин подписал указ о помиловании Савченко

  http://ria.ru/society/20160525/1439356541.html
  Uwolnieni Rosjanie już na ziemi ojczystej
  .http://cs7008.vk.me/v7008946/49b72/YhQpioPeZpw.jpg

  Polubione przez 4 ludzi

  • No cóż, rozgrywki możnych tego świata, to nie na moja mózgownicę, ale przyznam szczerze, że też jestem – jak to mówią – na maksa wk…!

   Z drugiej strony, wygląda na to, że Porochowi podrzucili gorącego kartofla. Jakby ktoś …rwie sprzedał czapę w Rosji (a najprędzej na zlecenie koszemafii, jak zboczeńca Niemcowa, żeby kolejną menczennicę wykreować), to by znowu poszedł hyr na cały świat, że u Ruskich mordują. A tak, to się teraz Chazaria musi martwić co z lampucerą począć

   Polubione przez 6 ludzi

    • Opcji jest bardzo dużo, szczególni w sytuacji gdy przyznała się, że lubi dużo wypić.

     Jak sądzę, oni teraz mają z nią większy problem niż władze więzienne w Rosji.

     Pozdrawiam.

     Polubione przez 7 ludzi

     • To samo i mnie przyszło do głowy po obejrzeniu filmiku z powrotu Sawczenko na Ukrainę. Putin świetnie wiedział, co robi. Ukry nie będą mieć męczennicy, tylko moczymordę, i poszło na cały świat.

      Polubione przez 7 ludzi

     • Wszyscy chyba zauważają że ona jest niezrównoważona
      http://riafan.ru/524844-kak-zhurnalisty-dralis-na-vstreche-s-savchenko-a-ona-krichala-na-nih
      Как журналисты дрались на встрече с Савченко, а она кричала на них
      Киев, 25 мая. Встреча украинских журналистов с помилованной Надеждой Савченко в аэропорту Борисполь превратилась в нечто среднее между митингом и дракой, сообщает корреспондент Федерального агентства новостей (ФАН).
      Больше сотни журналистов окружили помилованную убийцу российских журналистов, чтобы задать ей вопросы, но Савченко вдруг стала громко кричать и размахивать руками.
      «Отойдите от меня, уберите руки! Я два года просидела в камере-одиночке! Не трогайте меня!», – кричала Савченко, отмахиваясь от журналистов. «Дайте мне воздуха, дайте мне подышать воздухом Украины», – кричала Савченко, все более возбуждаясь.
      При этом журналисты отчаянно толкались в битве за место возле новой героини Украины, а несколько мужчин жестоко били по рукам девушку с зеленым микрофоном «Нового телеканала». Получив по рукам, девушка послушно опускала микрофон, но как только мужчины отходили от нее, снова поднимала его вверх, после чего драка с операторами возобновлялась…
      .https://youtu.be/IGH9yZhXXtw

      O fakcie wypuszczenia banderówki ładnie napisane
      http://vk.com/feed?w=wall-41232698_1274935

      A tu przypomnienie wystąpienia Kurganina z 20.04.2016
      .https://vimeo.com/168038665

      Tymczasem – dziś Pan Zacharczenko rozmawiał z mieszkańcami Krainy
      .https://youtu.be/AachWtGmq8c

      Polubione przez 4 ludzi

 6. Jeszcze nie widziałem i nie odsłuchałem, ale wygląda interesująco:
  От падения Вавилона, до падения Вашингтона

  Опубликовано: 19 мая 2016 г.
  Д.Трамп как вестник Финансового „Апокалипсиса” Трамп хочет спасти Америку. Иранский „гоп-стоп” Дяди Сэма.
  Марионетки окупационной администрации. Ядерная война как восставший призрак прошлого. Разгром российского ОПК, шизофрения или предательство. Обама как Навуходоносор наших дней. Революция в России, каковы предпосылки. Как выжить в катаклизм? Стереометрия религиозной эсхатологии как объяснение происходящего. Валентин Катасонов о экономических и политических рисках. Возможна ядерная война в течении года?
  .https://youtu.be/WC9dZYI0LO4

  A tymczasem….

  Ropa dochodzi do ceny 50USD /baryłke Brent
  http://vognebroda.net/cena-na-neft-priblizilas-k-50-igroki-stavyat-na-umenshenie-nakoplennyh-izlishkov

  A Roskosmoss oświadczył, że nie będzie przedłużał umów z Europejską Agencją ani z Amerykanami czyli NASA umów o dostarczaniu czegokolwiek czy cokolwiek na ISS Alfa itd …
  Czyli umowy bieżące wygasną w roku 2018. Nie piszą czy dostarczą NASA silniki RD-180
  http://www.novorosinform.org/news/53542
  Роскосмос — NASA: добирайтесь на орбиту, как хотите

  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201605241937-6z0g.htm

  Do ONZ poszedł spis więźniów politycznych przetrzymywanych przez faszystowsko-banderowskie władze Krainy na U
  .https://youtu.be/dkBWCiPlNYM

  A Teksas ma za sobą pierwszy krok na drodze oderwania się od USA. Będzie referendum!
  http://politrussia.com/news/pervyy-raund-pozadi-487/
  „Первый раунд позади” – техасцы добились права на референдум об отделении от США

  Europa powiedziała Krainie banderowskiej że skończyły się czasy taniej bo „ruskiej” energii. I teraz już Rosja nie będzie dotowała Krainy tanią energią i tym samym dawała kasę na „niezależność”
  http://vognebroda.net/evropa-priznala-chto-rossiya-dotirovala-ukrainskuyu-nezalezhnost
  Субсидирование Россией дешевой энергии для Украины находится в прошлом, – заявил представитель Еврокомиссии Торстен Волерт 24 мая в Брюсселе на международной экспертной дискуссии о развитии украинского рынка электроэнергии, передает агентство УНН.
  Энергия не должна субсидироваться третьей страной, в частности Россией, – сказал Торстен Волерт. Он считает важным воспитание у украинцев привычки экономить энергоресурсы и обеспечивать энергоэффективность как в промышленности, так и в частном секторе. Представитель Еврокомиссии отметил, что украинцы опасаются повышения тарифов, что приведет к тому, что многие окажутся неспособны оплачивать счета за энергоснабжение.

  Podobno znów „ajdarowcy” strzelają do „najemników” i odwrotnie. Podobno jeden najemnik nie zyje i pięciu ajdarowców. Czyli stan meczu 1:5
  http://anna-news.info/node/58176
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_39793%2Fall

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Takie OT z Łoneta z cyklu „nóż się w kieszeni otwiera”

  Będą letnie wyjazdy dla dzieci „śladami Żołnierzy Wyklętych”. A organizuje je Ministerstwo Rolnictwa.
  http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/ministerstwo-rolnictwa-organizuje-wyjazdy-sladami-wykletych/c06nk6

  I oczywiście komentarze:

  ~nie wierze politykom : Zrobić z morderców bohaterów narodowych to chyba tylko w Polsce i ościennych wysoko rozwiniętych krajach, np. na Białorusi. Skadndal to mało powiedziane.

  ~kj : Niech nie zapomną zabrać dzieciaki szlakiem krwawych podbojów zbrodniarza „Łupaszki”. Ten londyński patriota zabił więcej polaków niż niejeden hitlerowski zupak. Dzisiaj PISowskie oszołomy stawiają go na piedestał, ale to nic. Jak spadnie to nie będzie co z niego zbierać.

  ~and : Ministerstwo Rolnictwa zajmujące się historią a Ministerstwo Historii – rolnictwem. Ot i cała „dobra zmiana” PIS p.s. wiem nie ma min. historii – przynajmniej dotychczas…

  ~cham ze Szczecina : Obejrzą miejsca gdzie przeprowadzono egzekucje chamów którzy łapę wyciągnęli po pańską ziemię ?

  ~Czesiek. : Niech dzieciakom powiedzą że ci przeklęci mordowali ich dziadków czasami wraz z rodzinami za to że uprawiali ziemię z reformy rolnej.

  ~jaq : po prostu nie mieści się w głowie…… , proponuję dokładnie zapoznać małe dzieciaki , z morderstwami cywilnej ludności , gwałtami na kobietach , zabijaniem dzieci , łącznie z tymi nienarodzonymi , itd , ….po prostu nie mieści się w głowie, szok

  Polubione przez 8 ludzi

  • Tak na marginesie: moi rodzice po czasowym pobycie na ziemiach zachodnich wrócili na ojcowiznę, na ziemię kielecką koło Buska Zdroju,a był rok 1957, Ojciec po pewnym czasie zaczął chodzić z innym chłopem nocami na tak zwaną stróżę chodzili parami .. Po pewnym czasie jak byłem starszy to spytałem co to takiego była ta stróża ,wtedy dowiedziałem się ze to była ochrona wsi przed bandytami powojennymi, Dodam że na centralnym miejscu wsi była postawiona „szubienica” na której wisiał kawał szyny kolejowej a obok młot do walenia na alarm, a głośne toto było jak cholera i długo służyło do wzywania chłopstwa na zebrania wiejskie !! P> Stróża skończyła się chyba po dwóch latach ! Pozdrawiam

   Polubione przez 10 ludzi

  • A czemu się tutaj dziwić skoro historię pisze ten kto ma media ,MEN i IPN !!
   I tak od 25 lat !! Ja pobierałem naukę w dobie Socjalizmu i słyszałem o Katyniu i AK oraz AL , dzięki czemu po latach potrafiłem oddzielić ziarno od plew. Dzisiaj Wszystko co istniało w ramach AL lub AK to zbrodnia ; pytam co tej zbrodni na Narodzie byli winni 15-20 letni chłopcy walczący z faszyzmem od 1939 roku ?? Kto był bardziej winny – Mój dziadek który oddał życie w AL idąc na Berlin czy jego brat w AK w lesie ? Obaj mieli tego samego wroga !

   Polubione przez 6 ludzi

 8. Donbas dołączy do Ukrainy tylko pod warunkiem zmiany władzy w Kijowie i likwidacji skutków przewrotu państwowego z 2014 roku – oznajmił szef Donieckiej Republiki Ludowej Aleksander Zacharczenko – podaje portal vesti.ru.
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160525/2923816/Donbas-Ukraina-pojednanie.html#ixzz49glnomJ6

  Budapeszt: Potrzebna dyskusja o autonomii Węgrów na Zakarpaciu
  – To nie jest nasza sprawa, lecz przede wszystkim żyjącej tam mniejszości węgierskiej. Tamtejsi Węgrzy mają swoje organizacje, których dążenia my wspieramy. Oni wiedzą, co dla nich dobre i ważne – stwierdził węgierski minister Zoltan Balog.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/budapeszt-potrzebna-dyskusja-o-autonomii-wegrow-na-zakarpaciu

  Polubione przez 6 ludzi

 9. Pomimo wcześniejszych deklaracji, PiS nie chce, aby na mocy specjalnej ustawy dzień 11 lipca był upamiętnieniem ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach na Wołyniu i w Galicji Wschodniej. Wskazuje na to wywiad udzielony przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, a także to, jak wyglądają prace nad niedoszłą ustawą.
  W wywiadzie dla gazety PolskiejJarosław Kaczyński powiedział, że upamiętnienie męczeństwa Kresowian zostanie przesunięte na 17 września.
  „Ten dzień łączy w sobie wszystkie zbrodnie popełnione na Polakach na Wschodzie. Jest najbardziej uniwersalny” – powiedział Kaczyński.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/kaczynski-nie-chce-by-11-lipca-polacy-czcili-pamiec-ofiar-upa

  Polubione przez 3 ludzi

 10. Temat rozpoczął Brusek

  Deficyt w bilansie Funduszu Emerytalnego Ukrainy wyniósł 145 miliardów hrywien (5,8 mld. dol.), co świadczy o faktycznym jego bankructwie – powiedział ukraiński minister polityki społecznej Andriej Rewa w wywiadzie dla lokalnych mediów.
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160524/2913186/ukraina-fundusz-emerytalny-bankructwo.html#ixzz49gosxmGP
  Żeby unaocznić problem Ukrainy przypominam, że cała kwota na obronę kraju (wojsko ,gwardia, nowe uzbrojenie) to 113 mld hrywien

  Polubione przez 5 ludzi

  • Wychodzi na to,ze tajny plan budowy tworu politycznego jakim jest połączenie Bałtyku z M.Czarnym , na wzór polski jagiellońskiej jest po cichu omawiany i realizowany, stąd między innymi jest taka uległość zdrajców polski wobec banderowców, Tylko durnie myślą ,że Putin tego nie widzi !! Pozdrawiam !!

   Polubione przez 8 ludzi

 11. Z serii prawo na Ukrainie
  Były, jeden z szefów Ukroboronpromu oskarżony o zdefraudowanie 2 mln hrywien ( słownie dwa miliony) został skazany na 5 lat wiezienia w zawieszeniu na …3 lata , zakaz sprawowania funkcji publicznych na …2 lata i grzywnę w wysokosci …12 tysięcy hrywien i pokrycie kosztów rozprawy 😀
  http://ukroboronprom.com.ua/en/ukroboronprom-nezadovolenyj-zanadto-m-yakym-vyrokom-sudu-shhodo-eks-dyrektora-lbtz.html

  Polubione przez 5 ludzi

 12. Militaria.
  Ukroboronprom donosi ,że firma moze poszczycić sie tym ,ze opanowała produkcję kadłubów do BTR-4. To ważna informacja, dotychczas do „produkcji” BTR-4 wykorzystywano podwozia BTR-80 i BTR-70. Za czasów sowieckich zakłady na Ukrainie produkowały OD PODSTAW maszyny bojowe, później zlikwidowano wiele linni produkcyjnych , a nowe pojazdy produkowano wykorzystując kadłuby starszych modelii. Tak powstał miedzy innymi „Bułat” czyli zmodernizowany T-64 i „Opłot” zmodernizowany T-80.
  Nie inaczej było z transporterami opancerzonymi, obecnie możliwe jest produkowanie od podstaw nowych pojazdów, pytanie brzmi tylko czy wyżej wymienione konstrukcje nie ustepują (przewyższają) pod względem jakości konstrukcje sowieckie…
  http://ukroboronprom.com.ua/en/ukroboronprom-dodav-tempu-u-vyrobnytstvi-btr-4.html

  Polubione przez 4 ludzi

 13. Takie OT a propos oswobodzonej Heroiny Samoistnej.

  Morderca z Ukrainy prowadził restaurację w Sopocie
  http://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/sopot-morderca-z-ukrainy-prowadzil-restauracje/kgjskp

  Załączam tylko jeden komentarz internauty:

  ~Lippa : „…poszukiwany mężczyzna na podstawie fałszywych dokumentów zdobył oryginalne dokumenty tożsamości i pobytu w Polsce…” – taki efekt wpychania na siłę tzw. Kart Polaka, czyli fałszywych przepustek do równie fałszywej wolności. Ktoś musiał te jego fałszywe dokumenty w polskiej ambasadzie sprawdzać przed wydaniem naszych papierów – albo i nie sprawdzać, jeżeli wstawił się za nim Franklin, i to nie jeden ( o czym głośno było w MSZ za czasów Sikorskiego R.). Nie zdziwę się, jeżeli za jakiś czas kontrwywiad stwierdzi, że kolejny Ukrainiec urodził się w Moskwie, gdzie po urodzeniu ktoś mu papiery zamienił…

  Polubione przez 5 ludzi

 14. Małe OT.
  Próba zamachu na komisariat policji w Warszawie.
  http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/proba-zamachu-na-komisariat-policji-w-warszawie-nowe-fakty/x9s0yz
  Sukces za sukcesem nowej władzy ; jak nie Ruski agent Partii …to bombiarz i zaraz zamach na Policję 😉
  A że jak wspominał Szef ,jeden z MON -u …dba o bezpieczeństwo Świata to i :
  Wpadł agent rosyjskiego wywiadu w NATO !
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wpadl-frederico-carvalhao-gil-agent-rosyjskiego-wywiadu-w-nato/c17rgw

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.