Wojna domowa na Ukrainie 26.05.2016r.- 460 dzień od nowego rozejmu.


Ukraińscy bojcy w Donbasie.

Powiało optymizmem w polskojęzycznych mediach, które poinformowały o tym, że grupa krajów wyszehradzkich (V4- Polska, Czechy, Słowacja i Węgry) jest zgodna w kwestii konieczności wojskowego wzmocnienia flanki wschodniej NATO.

„Po długiej dyskusji, w której analizowaliśmy wszystkie aspekty obecnej sytuacji militarnej, a także przygotowania do szczytu NATO w Warszawie, przyjęliśmy wspólną deklarację, której główne punkty dotyczą konieczności wzmocnienia wschodniej flanki NATO (…) W deklaracji mówi się jednoznacznie o konieczności obecności zarówno w krajach bałtyckich, jak i Polsce, sił NATO w wymiarze co najmniej brygady”– ogłosił po zakończonym spotkaniu w Budapeszcie Antoni Macierewicz.

A więc, jak z tego wynika szef polskiego MON nie osiągnął nic poza tym co już na początku roku obiecali Amerykanie- czyli jedna przebywająca rotacyjnie w krajach flanki wschodniej i ewentualnie południowej- brygada pancerna USArmy.

Zaś o samej randze wcześniejszego spotkania grupy V4 w czeskich Libicach, które odbyło się na poziomie ministrów obrony narodowej, może być brak ministra węgierskiego, który przysłał tam tylko urzędnika szczebla sekretariatu stanu- Istvana Simicska. Z braku na spotkaniu właśnie węgierskiego ministra Antoni Macierewicz musiał pofatygować się osobiście do Budapesztu, aby tam się z nim spotkać- a to już jest duży afront dyplomatyczny, dowodzący tego jaką pozycję i na ile poważnie jest traktowany przez kraje grupy V4 szef naszego MON-u.

Dodam, że poza aspektami czysto militarnymi, Antoni Macierewicz wszedł również w kompetencje MSZ poruszając po spotkaniu z V4 problem sankcji wobec Rosji:

„Mówiliśmy o konieczności utrzymania sankcji dla Rosji tak długo, jak długo ona będzie okupowała terytoria niepodległego państwa ukraińskiego”.

Tak więc Antoni Macierewicz poinformował nas o tym, że „mówili” na spotkaniu V4 o „konieczności utrzymania sankcji dla Rosji”, co chyba po przetłumaczeniu na nasze oznacza, że to Antoni Macierewicz o tym mówił, a inni tylko tą jego agitkę wysłuchali.

Dowodzić tego może fakt, że tego samego dnia szef węgierskiej dyplomacji oświadczył, iż „decyzja UE o przedłużeniu sankcji gospodarczych wobec Rosji powinna być transparentna i zapaść na drodze otwartej dyskusji”. Oświadczenie to padło po budapesztańskim spotkaniu szefów węgierskiej i rosyjskiej dyplomacji.

Jak podkreślił po wczorajszym spotkaniu węgierski minister, Budapeszt nie zaakceptuje „automatycznej” decyzji w sprawie ewentualnego przedłużenia sankcji, które wygasają z końcem lipca. Zaznaczył, że „członkowie UE muszą podjąć tę decyzję na najwyższym szczeblu”.

Szijjarto odrzucił też krytykę, że Węgry są „koniem trojańskim” Rosji w UE, mówiąc, że „to niebezpieczne, gdy ktoś musi się tłumaczyć za zaproszenie rosyjskiego ministra spraw zagranicznych”.

Szef węgierskiej dyplomacji wyraził też opinię, że współpraca między UE a Rosją musi zostać odbudowana na pragmatycznych fundamentach, opierających się na wzajemnym szacunku i prawie międzynarodowym. Jego rosyjski rozmówca wskazał, że Węgry są ważnym partnerem Rosji, a współpraca obu krajów jest pragmatyczna i stwarza dobre możliwości.

No to jak właściwie jest z tą deklarowaną jakoby jednym głosem przez grupę V4 jednością w utrzymaniu sankcji wobec Rosji, o której poinformował nas Antoni Macierewicz.

Komu mamy wierzyć, ministrowi polskiego MON czy też szefowi węgierskiej dyplomacji?

Dlaczego polskie media nie przytoczyły wypowiedzi pozostałych uczestników spotkania państw grupy V4 z Antonim Macierewiczem, tylko oparły się wyłącznie na jego relacji.

A przecież wiadomo jest już nie od wczoraj, że lubi on bardzo konfabulować i przejaskrawiać swoją rolę jako zbawcy Polski, a nawet ostatnio- całego świata 🙂

Tak więc mamy kolejny dowód na to jak bardzo różnią się od siebie deklaracje szefa polskiego MON-u  z realną sytuacją.

Czyżby jeszcze jeden przypadek schizofrenii dwubiegunowej wśród liderów obecnej rządzącej ekipy?

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/macierewicz-v4-zgodna-w-kwestii-wzmocnienia-wschodniej-flanki/jvdgzh

http://niezalezna.pl/80944-grupa-wyszehradzka-mowi-jednym-glosem

http://fakty.interia.pl/swiat/news-przedluzenie-sankcji-wobec-rosji-glos-szefa-dyplomacji-wegie,nId,2208813

http://pl.sputniknews.com/polityka/20160525/2921798/wsj-nato-bazy-europa.html

http://online.synapsis.pl/Choroba-afektywna-dwubiegunowa-ChAD-podstawowe-informacje/

http://psychiatria.mp.pl/choroby/69890,choroba-afektywna-dwubiegunowa

http://online.synapsis.pl/Schizofrenia-podstawowe-informacje/Objawy-i-rozpoznawanie-choroby.html

***

Na tym kończąc ten przydługi wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym, chyba dla odpowiedniego uczczenia powrotu na łono ojczyzny „bohaterskiej” lotniczki, która ma na swoich rękach krew niewinnych ludzi- Nadii Szewczenko, ukraińskie wojska pacyfikacyjne wzmogły ostrzał celów cywilnych i linii obronnych powstańczych sił zbrojnych.

I tak, w we wczesnych godzinach nocnych, bo kilkanaście minut po 20:00, ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy ostrzelali wieś Zajcewo, leżącą na północnych obrzeżach Gorłowki. W wyniku tego ostrzału zapalił się dom na ulicy Lisiańskiego. Ostrzał trwał tam z przerwami przez kilka godzin, zmuszając ludność cywilną do ukrycia się w piwnicach.

Kilkanaście minut później, ukraińskie wojsko rozpoczęło przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm ostrzał miejscowości Dokuczajewsk, leżącej na południe od Doniecka. W wyniku tego ostrzału uszkodzone zostały cztery domy jednorodzinne znajdujące się przy ulicy Thalmanna i ulicy Lenina oraz budynki Przedsiębiorstwa Transportu Samochodowego. Do Dukaczejewska na się dziś rano wybrać ekipa obserwatorów misji OBWE w celu sporządzenia tam raportu z nocnego ostrzału miasta.

Ponad to, ukraińskie wojsko nadal ostrzeliwuje z broni ciężkiej teren wokół punktu kontrolnego Jasinowata, gdzie ostrzał trwał z przerwami od godziny 23:20 do 05:30 oraz zachodnich przedmieść miejscowości Spartakus, ostrzeliwanych z moździerzy kaliber 120 i 82 mm.

Natomiast biuro prasowe ukraińskiego dowództwa ATO nie podało w dniu dzisiejszym komunikatu za ostatnią dobę. Chyba uznali, że  się w ciągu ostatniego dnia nic istotnego się nie wydarzyło.

***

Do Donbasu udaje się obecnie kolejny konwój z rosyjską pomocą humanitarną dla ludności cywilnej.

Jak ujawnił w programie telewizyjnym kanału „Rosja 24” były zastępca dowódcy milicji w Odessie Dmitrij Fuchedzhi, „rozkaz podpalenia Domu Związków Zawodowych w dniu 2 maja, pochodził z Kijowa”.

Przypomnę, że podczas tragicznych zajść jakie miały miejsce na Kuligowym Polu, a następnie w Domu Związków Zawodowych w dniu 2 maja 2014 roku, Dmitrij Fuchedzhi pełnił funkcję zastępcy dowódcy milicji w Odessie. Kilka dni po zajściach Fuchedzhi obawiając się o swoje życie, porzucił stanowisko zastępcy dowódcy milicji i uciekł do Moskwy, gdzie do dnia dzisiejszego przebywa.

Na koniec kilka aktualnych filmów:

***

***

Pozdrawiam.

Reklamy

43 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 26.05.2016r.- 460 dzień od nowego rozejmu.

 1. WItam i dziekując za wstepniak dorzucam jako dodatkowe uzupełnienie:

  .https://youtu.be/YIz9xBjvfNc
  Mieszkańcy LNR do OBWE (mówią co myślą)

  Mieszkanka Kalinowa opowiada jak zginął jej mąż
  .https://youtu.be/I7B81OAGxDE

  Do Doniecka zmierza też konwój humanitarny (cięzarówki) – ze Szwajcarii
  http://anna-news.info/node/58160
  Dotarł też szwajcarski pociąg z pomocą humanitarną
  Швейцарский гуманитарный поезд прибыл в Донецк
  .https://youtu.be/OuLma9NcFFY

  Wice-Kanclerz za zniesieniem sankcji
  Вице-канцлер ФРГ выступил за постепенную отмену санкций против РФ
  ➡ Читать далее: https://russian.rt.com/article/304530

  Były „cyborg” stał się bohaterem kampanii reklamowej. Czy taka kariera czeka Sawczenkę?
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_39848%2Fall
  .http://cs636628.vk.me/v636628201/deb2/G6lfQfoQ4L8.jpg
  .http://cs636628.vk.me/v636628356/bef4/nGN8E7SSeKw.jpg
  „cyborg” przed kampania i w trakcie – film
  .https://youtu.be/fgVXw2xxi2Q

  Mem!
  .http://cs631122.vk.me/v631122403/354b4/RvnyTo3_6u4.jpg

  Mem o Polsce!
  .http://cs633523.vk.me/v633523249/2a90b/Y1-j4LvqOsE.jpg

  Kolejne włoskie „województwo” uznaje Krym
  Совет еще одной итальянской области рассмотрит резолюцию о признании Крыма частью России: http://ria.ru/world/20160525/1439413195.html

  We Lwowie społeczeństwo zablokowało 200 wagonów z drewnem na eksport
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_39835%2Fall
  .http://cs626623.vk.me/v626623864/e4db/FDrg5zhdeFc.jpg

  За Надеждой Савченко в Ростов-на-Дону послали президентский самолет, но забыли купить обувь.
  Или просто денег уже не хватило…..
  .http://cs630029.vk.me/v630029562/32521/4aUCuBMkNjI.jpg

  Polubione przez 4 ludzi

 2. A tymczasem na Łonecie, a konkretnie jest to info z Suddeutshe Zeitung, o sytuacji na „okupowanym” Donbasie.
  Jakoś z tu dołączanych linków wygląda to inaczej, a źródła są wielonarodowe.
  Zbyt wielu macho z bronią
  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/zbyt-wielu-macho-z-bronia/46fzqb

  Warto przeczytać, żeby przypomnieć sobie jak działa prymitywna propaganda.
  Szczęście, że nie wszyscy czytelnicy zostali już zzombieni i nie dają się niemieckiej propagandzie.

  ~Zdzicho : Najwyzszy czas , aby Polska uznala niepodleglosc Donieckiej i Luganskiej Republiki i nawiazala stosunki dyplomatyczne na szczeblu ambasad na wzor uznania republiki Kosowo .Niepodleglosc tych republik jest faktem nieodwracalnym i negowanie dazenia do wolnosci kilku milionow ludzi w srodku Europy jest co najmniej niepowazne.

  ~Podglądacz : Straszni są ci Ukraińcy. ZAmiast budowac struktury państwowe, oni zgrzytają zębami i są gotowi do strzelania w kierunku Doniecka. To nacja bardzo podobna do ISIS. Tamci tez nie nadają sie do roboty, więc strzelają. Amerykanie zamiast pomóc Ukrainie w tworzeniu państwa prawa, zaczaili sie tylko na Sewastopol, bo myśleli, że jak wyrwą Ukrainę z protekcji Rosji, to w nagrodę dostaną port nad morzem czarnym, a tu figa. Rosjanie okazali sie sprytniejsi. Głyupi Ukraińcy zamiast coś robić w kierunku pragmatycznego zintegrowania się, siedzą na polskich portalach i szczują na Rosję. Robią to regularnie w ten sam chamski sposób, bo taka jest ta ich kultura. Wstyd powoiedziec, ale oni bez Rosji nie potrafią wziać się do czegokolwiek, muszą czuć pałę nad głowami.

  ~Facet z boku : Najpierw zrobiło się Majdan za amerykańskie pieniądze, a potem zabroniło się ukraińskim Rosjanom gadać po rusku, na koniec podpaliło się budynek z ludźmi w Odessie i do dziś nie osądzono zbrodniarzy. Po czymś takim nie ma szans na to, aby Donbas powrócił do Banderlandu. Dawno mówiłem, że politycy to kretyni, efekty ciągle widać, a kretyństwo ma się dobrze.

  Polubione przez 4 ludzi

  • „Dlaczego oswobodzono Sawczenko?”
   Na moim „ukochanym” Łonecie jest dyskusja

   Jest kilka ciekawych opinii (poza tymi, że Putin się przestraszył).

   Np.
   1. Rosji bardziej zależało na uwolnienie dwóch rosyjskich oficerów/obywateli niż na kryminalistce Sawczenko – niech teraz Ukraina ma z nią problem..
   2. Sawczenko w rosyjskim łagrze byłaby wieczną męczennicą, a tak jest zwykłą „banderówą”

   Polubione przez 5 ludzi

 3. Ukraina będzie kontynuować walkę o wyzwolenie wszystkich ukraińskich więźniów politycznych.

  Tak na Faceboou napisał prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

  „Nasza Nadia już na ukraińskiej ziemi. Bardzo przyjemnie osobiście ją powitać! Gratuluję Ukraińców i cały świat z naszym zwycięstwem! Dzięki Bogu – tym razem wszystko się udało. Kontynuujemy walkę o wyzwolenie wszystkich ukraińskich zakładników. Podziękowania dla wszystkich na świecie, którzy pomogli mi w tej dzisiejszej wygranej. Długie 709 dni niewoli w końcu się skończyły” – napisał ukraiński prezydent. http://zik.ua/pl/news/2016/05/25/poroszenko_ukraina_bdzie_nadal_walczy_o_uwolnienie_wszystkich_winiw_702384

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Zamiast o Nadii Sawczenko moze lepiej by „polskie” media zajęły się ta sprawą?

  Zwolniono POlaka przetrzymywanego niewinnie w areszcie od 5 lat !!!
  Aleksander Orłow pisał o korupcji w Odessie. Został aresztowany pod zarzutem zabójstwa i przesiedział bez wyroku pięć lat.
  Zwolnienie z aresztu nie oznacza jednak, że wycofano zarzuty. Orłow będzie odpowiadał w procesie z wolnej stopy.

  Dziennikarz tropił i ujawniał przykłady korupcji w Odessie i w innych miejscach na Ukrainie od połowy lat 90. Według Fundacji Otwarty Dialog, która interweniowała w jego sprawie, naraził się w ten sposób lokalnym oligarchom związanych z Partią Regionów i Wiktorem Janukowyczem. Przez to, miał być aresztowany i oskarżony o zabójstwo.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz/polski-dziennikarz-wyszedl-z-ukrainskiego-aresztu-po-pieciu-latach

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Sigmar Gabriel i minister przemysłu Rosji Denis Manturow wzięli udział w obchodach Dnia Rosji w Rostocku nad Bałtykiem. Stało się to okazją do wygłoszenia oświadczenia dobrej woli przez niemieckiego ministra. Gabriel powiedział: „Wszyscy wiemy z doświadczenia, że izolacja nie prowadzi na dłuższą metę do celu. Pomóc może tylko dialog/”.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/niemiecki-minister-gospodarki-zniesmy-sankcje-nalozone-na-rosje

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Witam ponownie…

  Dzisiejsze uroczystości
  .https://youtu.be/GDNpbL_JFdI

  + fotki dodatkowe
  https://vk.com/album-77764825_232124825

  +
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_39895%2Fall
  .https://youtu.be/fVEBrccSWIY
  .https://youtu.be/z1Y_L8082o0

  Lotniskowiec doniecki po dwóch latach – film z drona
  .https://youtu.be/DcdWkYGrhPQ

  Szarij o 2 latach rządów Poroszenki
  .https://youtu.be/nMYgx66KI_U

  Spis politycznych których w więzieniach trzymają władze banderowskie
  .http://cs626618.vk.me/v626618149/c307/K3fWn97n3XY.jpg

  Kijów nie dopuścił inspektorów OBWE do sprawdzania informacji o więźniach politycznych
  http://anna-news.info/node/58227
  http://www.vesti.ru/doc.html?id=2758127&cid=520
  Киев не допустил инспекторов комитета ООН по предотвращению пыток в ряд районов Украины

  Управление верховного комиссара ООН по правам человека в Женеве (УВКПЧ) сообщает, что эксперты Подкомитета ООН по предотвращению пыток вынуждены прервать свой визит на Украину из-за того, что Киев отказался допустить экспертов ООН в ряд районов страны.

  По данным экспертов, СБУ может удерживать в этих местах задержанных ею людей. По мнению представителей ООН, отказ в доступе — это прямое нарушение обязательств Украины в соответствии с Факультативным протоколом к Конвенции против пыток.

  Как заявил глава Подкомитета Малькольм Эванс, это означает, что у представителей ООН не было возможности посетить места, где, согласно их данным содержатся задержанные спецслужбами люди, причем с использованием пыток.

  Согласно факультативному протоколу, эксперты Подкомитета уполномочены посещать страны-участницы конвенции. Они могут предпринимать необъявленные поездки в любые места содержания людей под стражей.

  Нынешний случай, подчеркивают в ООН, всего второй в истории, когда миссия Подкомитета была приостановлена. Подобные «приостановки» применяются в тех случаях, когда отсутствие сотрудничества со стороны государства-участника конвенции препятствует Подкомитету выполнить свои обязанности в соответствии с факультативным протоколом.

  Как сообщил Эванс, он ожидает, что правительство Украины вступит в конструктивный диалог, чтобы подкомитет мог возобновить свой визит в ближайшем будущем.

  В группу, посетившую Украину, помимо Малькольма Эванса из Великобритании, входили Мари Амос (Эстония), Джун Саридад Пагадуан Лопес (Филиппины) и Виктор Захария (Молдова).

  Sześciu okupantów mniej pod Awdiejewką
  http://rusvesna.su/news/1464267806

  Stary cmentarz w Doniecku na którym spoczywają zmarli niemieccy jeńcy wojenni
  .https://youtu.be/u6mfAreYWDM

  Jak sie o tym dowiedział Barack O. to od razu oświadczył ze jest postęp na U’Krainie
  Обама сообщил о прогрессе в ситуации на Украине
  http://www.novorosinform.org/news/53626

  Odbudowa infrastruktury Donbasu
  .https://youtu.be/kvk9Nad2QGc

  A tymczasem w Paryzu trwają „protesty” delikatnie mówiąc – przeciwko ograniczaniu praw pracowniczych… Jakos mało u nas w Polsce o tym co się tam dzieje…
  Протесты в Париже из-за реформы трудового законодательства — прямая трансляция
  ➡ Смотреть трансляцию: https://russian.rt.com/article/304661

  OT – z kart historii – jak Zachód organizował rewolucje w Rosji
  http://topwar.ru/4647-istinnye-organizatory-fevralya-1917-goda-nashi-soyuzniki-v-voyne.html
  Ze stosowną mapką
  .http://cdn.topwar.ru/uploads/posts/2011-05/thumbs/1305132327_1914-1915.gif

  A Saakaszwili ma spore problemy.
  В Одесской обладминистрации сейчас жарко. В кабинете у Теймураза – советника и главы фонда Михо – сейчас обыск. Саакашвили прорвался в обыскиваемый кабинет.
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_39896%2Fall
  .https://youtu.be/Usuy0xXF5f8

  Ukry zabronili Gorbaczowowi wjazdu na teren Krainy
  Михаилу Горбачеву запретили въезд на Украину:http://m.ria.ru/world/20160526/1439661633.html

  Polecam!
  .https://youtu.be/B4wyVHv9Gmg
  Руслан Осташко: Пятиминутка здравого смысла об обмене Савченко

  mem!
  .http://cs604329.vk.me/v604329251/ec28/Qk6aCbjPTSc.jpg

  Uwaga! Jeszcze jeden!
  .http://cs543109.vk.me/v543109616/db43/xjmJr1O0EuU.jpg

  i…
  .http://cs626321.vk.me/v626321033/db47/DszVXLJhYaQ.jpg

  Film nie tylko dla dzieci! 🙂
  .https://youtu.be/Wuj8X8PgI2g

  Ukry twierdzą że „podbili BMP Armii DNR pod Nowotroickim”
  26.05.16. Сообщение от „Русской весны”.
  „Украинские каратели заявили, что подбили БМП Армии ДНР под Новотроицким. Как ранее сообщала «Русская Весна», пресс-центр оккупационных сил на Донбассе в распространенном коммюнике фактически заявил о возобновлении боевых действий. В частности, в пресс-центре сообщили об уничтожении БМП ВС ДНР в ходе якобы «ликвидации попытки прорыва» войск Республики под Новотроицким. Спустя некоторое время украинские боевики, словно хвастаясь нарушением соглашений, опубликовали видео подрыва БМП при помощи СПГ-9.”
  .https://youtu.be/PJ_-FcW-juc

  Szirokino – chyba był ten film?
  .https://youtu.be/a_BWDcmOYvM
  Right sector was ambushed in the vicinity Shirokino

  Z Regnum:
  http://regnum.ru/news/polit/2136916.html
  Обезьяна с гранатой: Савченко в Киеве

  Polubione przez 1 osoba

   • był też Irak i Chiny, najbardziej podoba mi się argumentacja prokuratury. Piskorski jest agentem Rosji bo ciepło się o niej wypowiadał i spotykał się z Rosjanami 😀
    Ponadto według prokuratorów to on jest odpowiedzialny (bo podobno namawiał), za zniszczenie na UKRAINIE postumentów z Banderą.
    Ciekawe czy oskarżą naszych polityków ,że są agentami Niemiec czy Frnacji ( w końcu spotykają się z przedstawicielami tych państw) , albo… Ukrainy wszak podejmowane przez państwo decyzje są sprzeczne z interesem Polski za to bardzo dobre dla Krainy 🙂

    Polubione przez 3 ludzi

    • Jaka jest jakość kadr naszego wymiaru niesprawiedliwości, nie trzeba nikomu przytomnemu udowadniać, więc ten czy inny przypadek jest tylko dowodem na potwierdzenie tego faktu i niczym więcej.

     Pozdrawiam.

     Polubione przez 2 ludzi

 7. .https://youtu.be/DeWISjgGW20
  Film o kotle iłowajskim

  Polecam
  http://eurasian-defence.ru/?q=node/36277
  СОВРЕМЕННЫЕ ГЕРОСТРАТЫ

  Jeszcze raz o izraelskim sladzie w Odessie
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_39870%2Fall
  .https://youtu.be/l2HnWPdd43M
  .http://cs604424.vk.me/v604424006/7cc7/ck4ys4qJho4.jpg
  .http://cs604424.vk.me/v604424006/7cbe/r85i5GJwihY.jpg
  .http://cs604424.vk.me/v604424006/7cb6/xoSyeccIs94.jpg

  .http://rutube.ru/video/e48aafe88bd04d513056a95f749a0c23/?ref=logo
  Артём Гришанов – Мобилизационный ролик

  Kijów: „takiej świni jeszcze nam nikt nie podłozył”
  .http://cs630621.vk.me/v630621155/462e0/y5Q3WMZp8fk.jpg

  Bez kropki! Pomnik w Polsce!

  Polubione przez 3 ludzi

  • „3 czerwiec 2014”- ale dzisiaj jest 26 maj, więc o jaką rocznicę chodzi?

   Przypomnę, że 26 maja 2014 ukraińskie siły bezpieczeństwa (ATO) zaatakowały lotnisko donieckie, zajęte rankiem przez 200 powstańców i od tego momentu liczy się początek wojny o Donieck.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.