Wojna domowa na Ukrainie 31.05.2016r.- 365 dzień od nowego rozejmu.


Polscy pancerniacy- tak było jeszcze niedawno.

A tak jest dziś.

Czy ktoś dostrzega na powyższych zdjęciach jakieś różnice?

„Ustalenia państw NATO, które już zapadły przed szczytem Sojuszu w Warszawie, przede wszystkim ws. wysuniętej obecności wojskowej na wschodzie, idą znacznie dalej niż poprzedni szczyt w Newport” – powiedział wczoraj po spotkaniu z Sekretarzem Generalnym NATO Jensa Stoltenberga z prezydentem Andrzejem Dudą, szef prezydenckiego BBN Paweł Soloch.

***

„Klimat był bardzo dobry, czego najlepszym dowodem jest to, że samo spotkanie trwało dłużej niż było to planowane” – powiedział PAP Paweł Soloch.

Zdaniem szefa BBN wyniki spotkania z sekretarzem generalnym Sojuszu należy oceniać optymistycznie, zaś ustalenia państw członkowskich, które do tej pory zapadły przed szczytem NATO w Warszawie, idą znacznie dalej niż poprzedni szczyt NATO w Newport w Walii:

„W zasadzie już nie ma sensu, żebyśmy mówili o rozwiązaniach ‚Newport Plus’ tylko mówmy o zupełnie nowym otwarciu, przede wszystkim polegającym na tym, że NATO wojskowo w sposób realny przesuwa się na wschód i nowo przyjęte państwa członkowskie wychodzą z szarej strefy” – powiedział Paweł Soloch.

Jak relacjonował, uczestnicy spotkania podkreślili, że szczyt w Warszawie będzie przełomowy, bowiem w lutym ministrowie obrony państw członkowski podjęli polityczną, kierunkową decyzję o wzmocnionej, wysuniętej obecności wojskowej na wschodniej flance, czyli m.in. w Polsce, niezależnie od tego, „jak bardzo Rosja by tam nie tupała nogami i protestowała”:

„Choć nie mają to być klasyczne bazy, to ma to być obecność stała i międzynarodowa, zadaniem oddziałów będzie ochrona państw członkowskich, a nie tylko ćwiczenia, mają też powstać składy sprzętu wojskowego, elementy rozpoznania oraz inna infrastruktura. Wracamy do tej wizji obrony kolektywnej, obrony terytorium państw NATO” – powiedział szef BBN, Paweł Soloch, który wczoraj też dostał swoje pięć minut.

Optymistycznego wydźwięku słów sekretarza BBN nie podzielają zachodnie media, wg. których Stoltenberg nie powiedział i nie obiecał nic więcej poz tym co było wcześniej uzgodnione. Czyli mają zostać skierowane na zasadzie obecności rotacyjnej „kilka batalionów do krajów bałtyckich i innych w tym rejonie” oraz „skierowana jedna amerykańska brygada pancerna”. Ponadto Stoltenberg zapowiedział- podczas spotkania z polską delegacją z prezydentem Dudą na czele, że dokładna liczba i lokalizacja wzmocnionej obecności wojskowej NATO jest wciąż przedmiotem dyskusji, zaś ostateczne decyzje zostaną podjęte przed samym szczytem NATO w Warszawie. Tak więc mogą zostać skierowane na wschodnią flankę NATO siły większe bądź mniejsze, niż te o których się dzisiaj mówi. A więc uzależnione to jest od oceny bieżących stosunków z Rosją, które z tygodnia na tydzień – czego już się nie da ukryć- ulegają ostatnio delikatnemu złagodzeniu i szukana jest nowa płaszczyzna porozumienia czemu oczywiście zaprzecza postawa obecnie rządzącej w Polsce ekipy politycznej. Zaczyna to powoli przypominać to, sytuację jaka wytworzyła się w polityce globalnej po wygranych wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych Baraka Obamy, kiedy to Hilary Clinton postanowiła dokonać „resetu” w stosunkach z Rosją, a rządząca wtedy koalicja rządowa pod kierunkiem prezesa PiS i prezydent stawiali się wbrew temu okoniem. Skończyło się to jak pamiętamy niekoniecznie dobrze dla Polski.

Czy tym razem będzie podobnie?

Tak więc- powracając do wczorajszego spotkania Jensa Stoltenberga z polskim prezydentem- jak się nie ma sukcesów, to propaganda tej ekipy rządzącej na otarcie łez musi swoją kolejną klęskę przekuć w sukces.

Dodam, że we we wczorajszym spotkaniu z Sekretarzem Generalnym NATO, poza szefem BBN i prezydentem Dudą uczestniczyli również szef MSZ, szef MON i prezydencki minister ds. zagranicznych Krzysztof Szczerski- czyli było to spotkanie na samym szczycie.

Natomiast dzisiaj Jens Stoltenberg będzie rozmawiał z premier Beatą Szydło oraz ministrami obrony i spraw zagranicznych.

Czyli dziś nasza grupa robocza zmieni swego przewodniczącego i w innej konfiguracji będzie ponownie usiłowała cosik ugrać.

https://twitter.com/prezydentpl/status/737330087293558784/photo/1?ref_src=twsrc^tfw

http://www.rp.pl/Kraj/160539897-Duda-szczyt-NATO-ma-byc-wszechstronny-Stoltenberg-w-Polsce-bedzie-wiecej-wojsk.html

https://www.yahoo.com/news/nato-summit-raise-military-presence-poland-region-191520167.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pawe%C5%82_Soloch

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym nastąpiło ponowne uspokojenie sytuacji na linii frontu w Donbasie.

I tak, tylko w godzinach wczesnej nocy rozpoczęły się ostrzały pozycji sił powstańczych przez ukraińskie wojsko w trzech rejonach frontu.

Około godziny 21:00, w trójkącie miejscowości Światłodarsk-Kalinowka- Łozowe doszło do walk z atakującymi ukraińskimi żołnierzami. Ataki te wspierane były ogniem moździerzy i ręcznej broni maszynowej.

Kilka minut później, bo około godziny 21:04, ukraińscy żołnierze przy użyciu czołgu przeprowadzili ostrzał z kierunku miejscowości Majorsk w stronę linii obronnych sił powstańczych rozmieszczonych w rejonie Zajcewa, na północnych obrzeżach Gorłówki.

Następnie po godzinie 22:00 (a więc już w czasie trwania ciszy nocnej), ukraińscy żołnierze przy użyciu ręcznych granatników i automatycznych wyrzutni granatów postanowili sobie postrzelać w kierunku wsi Trudowskaja znajdującej się na zachodnich obrzeżach Doniecka. Ostrzał ten prowadzony był z rejonu miejscowości Marinka.

Na odcinku frontu ługańskiego w dniu wczorajszym strona ukraińska 6 razy naruszyła warunki zawieszenia broni, w tym ostrzeliwując z ręcznych wyrzutni granatów i z karabinów maszynowych okolicę wsi Kalinówka i Nowoaleksandrowkę.

Na koniec tego wątku zamieszczę jeszcze komunikat za ostatnią dobę sporządzony przez służbę prasową ukraińskiego dowództwa wojskowego ATO dotyczący sytuacji na linii frontu w Donbasie. Tradycyjnie już, w ramach przymusowej nauki języka jakim porozumiewają się Ukraińcy- niedawno zadekretowani przez nasze władze jako najwięksi przyjaciele i sojusznicy Polski- tłumaczenie tekstu komunikatu służby prasowej ATO pozostawiam jako smakowity kąsek 🙂 :

***

W związku z brakiem postępów w realizacji wdrażania umowy podpisanej w Mińsku przez stronę ukraińską szef władz DRL Aleksander Zacharczenko wydał na ten temat komunikat:

„Ukraina w dalszym ciągu sabotuje realizację umów mińskich.

W ciągu dwóch lat od chwili przyjęcia zobowiązań wynikających z umowy podpisanej w Mińsku, żaden z jej punktów w całości nie został przez stronę ukraińską wprowadzony w życie.

Tekst umowy mińskiej jednoznacznie określa jakie rozwiązania prawne powinna przyjąć Wierchowna Rada Ukrainy. Ale do tej pory żaden z nich nie został wcielony w życie. W tym ustawa zapewniająca amnestię i zakaz ścigania i karania stron konfliktu w Donbasie.

Służby specjalne Ukrainy nadal prowadzą ‚nagonkę’, polegająca na regularnych czystkach dokonanych w społeczeństwie. Dziś pod byle błahym pretekstem można się znaleźć w więzieniu nawet za cień podejrzenia, że się sympatyzuje z republikami Donbasu. Następnie ci uwięzieni ludzie są, pod płaszczykiem wymiany jeńców wojennych, wymieniani na tych ukraińskich żołnierzy, którzy wtargnęli do naszego domu z bronią w ręku.

Po raz kolejny przedstawiciele reżymu kijowskiego traktują ten zestaw środków jak menu w restauracji, z którego wybiera się tylko to co na co ma się ochotę. Natomiast ta ‚mapa drogowa’ określa właściwą sekwencję kroków, które należy podjąć, i od której zależy ludzkie życie i los tysięcy cywilów”

 

Zastępca sekretarza RBNiO Ukrainy gen. Michajło Kowal, poinformował wczoraj, że Moskwa jest gotowa do przebicia korytarza lądowego na Krym:

„Wojska rosyjskie przygotowują się do aktywnej fazy operacji wyprowadzenia ofensywy w celu poszerzenia granic o cały rejon Doniecka i Ługańska, a także przebicia korytarza na Krym”.

Dodał, że międzynarodowej sankcje wobec Rosji są skutecznym mechanizmem, ale nie są wystarczające aby zmusić Rosję z porzucenia agresywnych planów.

Natomiast szykujące się do prewencyjnego odzyskania Krymu ukraińskie siły zbrojne napotkają opór następujących sił rosyjskich (w poniższej tabeli są to przedostatnia i ostania kolumna, w zależności od tego kiedy ukraińskie wojska zdecydują się na ten samobójczy krok:):

Podobno jaka komediantka z amerykańskiego Hollywood przyjechała w odwiedziny do znajdującego się pod kontrolą ukraińskich wojsk okupacyjnych Kramatorska. Nazywa się ona Ashley Judd. Nie wiem która to jest więc publikuję zdjęcie z jej „koleżankami”:

Przedwczoraj w Mariupolu uroczyście zaprzysiężono nową ukraińską policję. Ciekawe jak długo 23 Toyot wytrzyma intensywne warunki służby?

Pytanie jest o tyle zasadne, bo jak wiadomo ukraińscy nowi policjanci ostro potrafią szarżować na swoich szybkich maszynach. Czego dowodem jest kolejny przypadek rozbicia samochodu przez jednego z legendarnych już dowódców policyjnych Jurija Zoziła, który jadą na uroczystość zaprzysiężenia policji w Mariupolu spowodował kraksę samochodową:

Poniżej bohaterski policjant, który kulom się nie kłania 🙂

 

Na koniec kilka zdjęć:

Magazyn w Bieszczadach? Nie, jeszcze nie, bo to nadal jest ługańszczyzna, ale nie wiadomo jak długo będziemy czekać na odkrywanie podobnych magazynów na naszej Ścianie Wschodniej.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

 

***

Pozdrawiam.

 

Ps.

Jak widzę, jakieś wyliniałe krety znowu cosik mi mieszają na blogu, zmieniając jego ustawienia. Czas szczytu NATO w W-wie i ćwiczeń „Anakonda” zbliża się nieubłaganie a wraz z tym coraz częstsze ataki na niezależne źródła informacji.

Ciekawe co szykują na sam finał? Czy będzie to ciche stęknięcie, czy też duże bum?

 

🙂 🙂 🙂

Reklamy

42 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 31.05.2016r.- 365 dzień od nowego rozejmu.

 1. „Impostor” Sawczenko znowu w akcji, czyli „Ukraine uber alles”…
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-nadija-sawczenko-zaprzysiezona-w-parlamencie-zapowiada-walke-o-swoich-rodakow/p9jdym
  I znowu Zachód będzie musiał miał ciężki „orzech do zgryzienia” z deklaracja wygłoszoną przez ‚impostora”…
  Ps. ‚Impostor” dosłownie „oszust podszywający się pod kogoś”, w opowiadaniu Philipa K. Dicka tak okreslano „zywe bomby” podsyłane przez kosmitów by dokonywały ataków destabilizujących sytuację na Ziemi. W przypadku „impostora” Sawczenki, destabilizuje sytuację polityczną na Ukrainie…

  Polubione przez 6 ludzi

  • „posiada tez „talęt fokalny’…”
   Może już rozpoczęli na Ukrainie eliminacje do Eurowizji 2017 ? Jakby nie patrzeć brawa zebrała i plakat fanklubu na koniec powiesiła ! 😉

   Polubione przez 4 ludzi

   • ” Jakby nie patrzeć brawa zebrała i plakat fanklubu na koniec powiesiła!”- sekwencja tego zdania powinna wyglądać w sposób następujący:

    „jakby nie patrzeć brawa zebrała i plakat fanklubu, na koniec powiesiła się!”

    Pozdrawiam 🙂

    Polubione przez 3 ludzi

 2. Witam

  1) Odnośnie zdjęcia Szefa dot.Ashley Judd ; to ta bosa w środku – co pokazuje bogactwo USA wobec koleżanek z Upadliny. ( Jak widać upadlińcy każdego boso puszczą ) 😉
  https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiu8bCAlITNAhVJZCwKHWHLDhUQjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fwww.fordhallforum.org%2Fjudd&psig=AFQjCNHDoA_Gopd4MncEl8nXMmzoDnl4xg&ust=1464778693034630

  2) „Jak widzę, jakieś wyliniałe krety znowu cosik mi mieszają …” I nie tylko , bo również jadowite żmije wylazły wraz z pierwszymi ciepłymi dniami ze swoich jam :
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/niesiolowski-nie-ma-innej-drogi-niz-majdan-w-warszawie

  Polubione przez 5 ludzi

 3. Witam!
  Odnośnie wspomnianej wyżej Sawczenko – to juz dostapiła kolejnego zaszczytu!
  .http://cs636527.vk.me/v636527316/ac2a/Ix-MsFnwMG4.jpg

  Kolejne podsumowanie ATO – czyli straty ukrów
  http://infoodessa.com/index.php/entry/v-seti-poyavilis-dannye-o-poteryakh-ukrainskikh-karatelej.html

  A tu świeża dostawa do szpitali Dniepropietrowska
  .https://youtu.be/SSB7jCGOES4
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_40312%2Fall

  Ukry stracili trzech dywersantów
  http://www.novorosinform.org/news/53991

  I jeszcze 13 żółnierzy zabitych i 25 rannych pod Awdiejewką
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_40319%2Fall

  Psychoza… ukraińcy żegnają morderce dzieci na Donbasie. To nie jest jakis „fleszmob”!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_40308%2Fall
  .http://cs631117.vk.me/v631117066/2ed24/VNupHxYN4Qw.jpg
  .http://cs631117.vk.me/v631117066/2ed2b/BBpcLodL32k.jpg
  .http://cs631117.vk.me/v631117066/2ed32/roWxRAORt_I.jpg
  .http://cs631117.vk.me/v631117066/2ed3a/PBEdEs0B2BU.jpg
  .http://cs631117.vk.me/v631117066/2ed41/CL1hYciizFo.jpg

  Psychoza cd…
  .https://youtu.be/6gN5XbDAADA

  Mem!
  .http://cs626124.vk.me/v626124907/c765/wlI-NT0kxeo.jpg
  .http://cs636927.vk.me/v636927338/e0bc/bhk9orrR1Pg.jpg
  Iskandery pod Kaliningradem w zadnej mierze nie zagrażają Polsce! One sa nacelowane na somalijskich piratów!

  Niemiecki humor! A gdzie sa nasi kabareciarze?
  .Дурдом: Из-за Путина Европа готова кастрировать демократию [Голос Германии]
  .https://www.youtube.com/watch?v=ffbkGpc9-QM

  A… są i nasi kabareciarze!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_40264%2Fall
  .https://youtu.be/iUPGRwUu-Pk

  ONZ: w Charkowie ukry trzymaja w więzieniach dziesiatki ludzi
  ООН: В Харькове СБУ без суда и следствия держит за решеткой десятки людей как заложников
  http://infocenter-odessa.com/index.php?newsid=37284
  .http://vk.com/brusek?w=wall274493429_40301%2Fall

  Symptomatyczne! OBWE zaczyna przebakiwac o zbrodniach banderowskich ścierw na Donbasie.
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_40301%2Fall

  Ale nie wiedzą kto ostrzeliwuje Dokuczajewsk!
  http://anna-news.info/node/58417

  Mer Dokuczajewska opowiada
  .https://youtu.be/HEjuzolPc4E

  Mieszkańcy Dokuczajewska:
  .https://youtu.be/rkLdLT6ymtY

  Pożar w fabryce w Dokuczajewsku
  .https://youtu.be/QlPj70GwtBY
  .https://youtu.be/J63fRfJQkFo
  Пожар на докучаевской фабрике инертной пыли и неработающем нефтеперерабатывающем заводе произошел в результате ночного обстрела со стороны украинских силовиков.

  Tuka dalej szuka guza albo chce spotkać „nieznanego samobójce”? I opowiada o konieczności „socjalizacji” tych co przeszli przez ATO
  http://anna-news.info/node/58414
  http://sharij.net/55379

  Sędziowie spadają z dachów
  .https://youtu.be/m2XO6fyw8Js

  Cała u’Kraina na jednym plakacie
  .http://cs630717.vk.me/v630717710/33c71/cbp4aAogejI.jpg

  Poroszenka walczy z rosyjskimi słodyczami. Trwa akcja „antydumpingowa”. WIadomo kto zwycięży!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_40296%2Fall
  I eksportuje do USA .http://nahnews.org/783287-made-in-ukraine-stalo-izvestno-skolko-v-ssha-stoyat-konfety-roshen/

  Niemieccy politycy którzy przebywaja na Krymie żądają natychmiastowego zdjęcia sankcji
  http://vk.com/brusek?z=video320928594_456240367%2F48bf598b97e64f8f41%2Fpl_post_-120223306_411

  O sytuacji na froncie ciekawie
  http://riafan.ru/525888-pervyi-ukrainskii-msta-podaetsya-goryachei-smailik-ot-vsu-temnaya-makeevke

  Zjednoczone Emiraty wprowadziły embargo na zywność z Krainy
  http://www.novorosinform.org/news/53999

  Dostawa pomocy humanitarnej
  http://gvozd.su/?p=28296
  .https://www.youtube.com/watch?v=SUOuupa5dlk

  Amerykanie w Pradze
  .http://cs630119.vk.me/v630119685/30fb0/8CWuJNKtOng.jpg
  .https://youtu.be/qCSfOldUnHM

  Chyba było wczoraj o tym, ze Poroszenka i Grojsman podpisali z MFW tajny dokument o wyprzedazy ziemi
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_40288%2Fall
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_40255%2Fall

  Die Welt o tym, że dla Zachodu Donbas jest stracony
  http://www.politnavigator.net/zapad-fakticheski-smirilsya-s-poterejj-ukrainojj-donbassa-plach-die-welt.html

  Znany wszystkim Serb wyjeżdża z Donbasu
  http://gvozd.su/?p=28299
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_40274%2Fall
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_40221%2Fall

  A ukry inwestują w poligon
  http://sharij.net/55430

  Łycenko zaprzecza że na frankfurckim lotnisku był pijany
  http://sharij.net/55433

  A z Bukowiny wywożą cały las – jakby jutro miał nastapic koniec świata
  .http://cs633230.vk.me/v633230600/2cebc/plfXpNRdLqw.jpg

  Ukr do kamery:
  .https://youtu.be/50GD2x9BzF8
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_40244%2Fall

  O mogilizacji tych co skakali na majdanie
  .https://youtu.be/erdLf7mPKs4

  Powrót na u’Krainę?
  .http://cs626929.vk.me/v626929685/ec46/1CBWSIg0hic.jpg

  Nadal „Agresor-Rosja” pozostaje największym partnerem handlowym Krainy
  .http://comitet.su/item/agressor-rossiya-ostaetsya-krupnejshim-torgovym-partnerom-ukrainy.html

  Ilość milionerów na u’Krainie wzrosła o 16% Sukces!
  http://nahnews.org/783429-kto-eti-lyudi-za-god-chislo-millionerov-na-ukraine-stalo-bolshe-na-16/

  Przemysł obronny Krainy działa pełna parą!
  .http://cs543109.vk.me/v543109616/e3f1/BSHr5ZzPkbo.jpg

  ZŁy Iwan. Kolejny odcinek!
  .https://youtu.be/xcVFri_8KPM

  SBU rozpoczeła aresztowania ukraińskich wojskowych z 58 Brygady
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_40334%2Fall

  DO poczytania i oglądnięcia o tym że na festiwalu filmowym ukry przedstawiły film który się patriotom nie spodobał bo Opołczeńcy byli przedstawieni jako ludzie a nie jak „zwierzeta”
  Инцидент на кинофестивале в Чернигове
  Донецкий блогер Денис Селезнёв опубликовал новый сюжет, посвящённый недавнему инциденту на кинофестивале в Чернигове.
  «В Чернигове на фестивале патриотычного кино победил проукраинский фильм о войне на Донбассе. Единственное, в чем виноват автор фильма, это то, что бойцов армий ДНР и ЛНР показали не животными. В остальном все тезисы укропропаганды присутствуют. Но и этого хватило для истерики и скандала. Полный неадекват желтоголубистов», — констатирует автор.
  «Подобная реакция в очередной раз показывает, что выздоровление в ближайшем будущем патриотам не грозит», — резюмирует Селезнёв.
  .https://youtu.be/2H5bPwuaVTk

  O filmie co Szef zamieścił
  .http://cs631317.vk.me/v631317152/3308f/EMbvdBLjFD0.jpg
  В Херсоне повалили памятник Цюрупе. Оказывается, он организатор Голодомора! Во как! Кто не знает, Цюрупа умер в 1928 г., а период, известный в украинской историографии под названием „Голодомор”, произошел в 1932-33гг. Видите, как загодя организовывал-то?
  Напомню также, что, согласно советским источникам, Цюрупа, будучи наркомом продовольствия и сопровождая эшелоны хлеба, падал в голодный обморок.
  Ну, и напоследок. Хорошо, предположим, чистокровный этнический украинец Цюрупа, уроженец херсонских Алёшек, организовывал голод 30-х. Тогда возникает вопрос: так кто кого „геноцидил”-то? Это получается, сами украинцы изводили себя голодом, чтобы самоистребиться? Судя по „логике” 5 канала, Цюрупа, наверное, для того и не ел хлеб, везя его в Питер – чтобы на одного украинца меньше стало?..
  Хотел написать: „Хоть бы думали чуток перед тем, как писать что-то”. А потом подумал: да кто ж сейчас в украинских СМИ думает-то?

  Mem! Mozna pluc na ekran!
  .http://cs630718.vk.me/v630718567/30c90/e-6Qwl3xTqg.jpg

  Polubione przez 5 ludzi

 4. Chyba dawno nikt nie zaglądał do winnicy Raroga – a warto! Właśnie przeczytałem i niniejszym polecam wszystkim , jak zwykle świetny, artykuł w którym Saker rozprawia się z powszechnie panującymi , obiegowymi schematami myślowymi na temat prowadzenia współczesnej wojny. Artykuł godny polecenia również ludziom niekoniecznie zajmującym się tematami politycznymi czy militarnymi na co dzień . Jak zwykle spora dawka zdrowego rozsądku z „odsączonymi” miazmatami propagandy.
  http://thesaker.is/debunking-popular-cliches-about-modern-warfare/
  Jak zwykle u Sakera artykuł jest również w innych wersjach językowych (ale nie po polsku) więc dostępny również dla osób nie władających językiem Szekspira.

  Polubione przez 6 ludzi

 5. Dlaczego Rosja nie uznaje DRL i ŁRL za samodzielne państwa?
  Minister S.Ławrow w wywiadzie dla „Komsomolskiej Prawdy” wyjaśnił, że byłoby to przekreśleniem „Mińska-2”. Porozumienia Mińskie to dokument, którego nie można zakwestionować. Zachód za zamkniętymi drzwiami naciska na Kijów, aby wypełnił podpisane uzgodnienia. Uznanie republik byłby to powód do odstąpienia od nacisków na Kijów i wycofania się Zachodu z mediacji. Nie można zrezygnować z dyplomatycznej drogi rozwiązania problemu.

  http://dnr24.su/extra-news/14941-v-mid-rf-obyasnili-pochemu-rossiya-ne-priznaet-dnr-i-lnr.html

  Polubione przez 10 ludzi

 6. Już wiem jak można zamieszczać komentarze bez używania trybu „awaryjnego”, więc zamieszczę je teraz normalnie:

  Gdy sześć lat temu pojawiło się w Europie takie coś, to zakończyło się lądowaniem tutki we mgle:

  Obecnie The US State Department ogłosił podobny alert.

  Zobaczymy więc jak tym razem to się zakończy.

  Pozdrawiam.

  Polubione przez 4 ludzi

  • Podejrzewam że… D.T – kandydat na Prezydenta USA ; to tak dla informacji pukających o 5:59 do drzwi. Czego oczywiscie bym nie chciał ( i nie chodzi tutaj o pukanie 😉 )

   Polubione przez 3 ludzi

 7. Pomimo, że jestem człowiekiem śmiertelnie poważnym, dzisiaj podjęta decyzja niejakiego Awakowa doprowadziła mnie ze śmiechu do rzęsistych łez.

  Otóż, ten gentlemen jako minister MSW Ukrainy opracował genialny plan powrotu ukraińskich patroli policyjnych do kontrolowania porządku w wolnej części Donbasu, tj. terenu DRL i ŁRL oraz Krymu. Jak napisał na swoim profilu na Facebooku data rozpoczęcia patrolowania w/w terenów nie została jeszcze ustalona.
  Pewnie intensywne konsultacje trwają z Białym Domem?

  Jak sądzę, dobry psychiatra jest potrzebny już na gwałt 🙂 🙂 🙂

  https://web.facebook.com/arsen.avakov.1/posts/1056245491132223

  Pozdrawiam.

  Polubione przez 5 ludzi

 8. OT
  Przyszła mi do głowy taka scenka: idzie sobie neandertal przez las. Nagle widzi drugiego, który na wózku z kołami zrobionymi z kłody drewna ciągnie sobie sporo opału. Neandertal pierwszy wrzeszczy: stój, bo strzelam! Oddawaj ten wózek! Tymczasem z krzaków wyłazi trzeci, i mówi: o, jaki fajny wózek. Też sobie taki zrobię. Otóż dla neokona ten trzeci jest idiotą, frajerem i gamoniem, który psuje zabawę. Darwiniści społeczni działają tylko na zasadzie bodziec – reakcja popędowa. Zgadzacie się z tym? Ciekaw jestem.

  Polubione przez 6 ludzi

 9. Takie jeszcze może OT, ale już nie za długo, czyli: a to Polska właśnie.
  Wolność wypowiedzi, wszyscy są są sobie równi, władza sądownicza nie podlega politykom, Prawo działa.
  Takie Polityical Fiction:
  Polskie Liberte, Fraternite, Egalite

  „wPolityce: Kurski interweniuje po emisji „antykatolickich” filmów. Są zwolnienia”
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wpolityce-kurski-interweniuje-po-emisji-antykatolickich-filmow-sa-zwolnienia/wcd0kx

  „Sprawa Polańskiego trafi do Sądu Najwyższego”

  – Podjąłem decyzję, że kieruję do Sądu Najwyższego kasację ws. decyzji dotyczącej Romana Polańskiego(…)
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/najwazniejsze-wiadomosci-dnia-31-maja-2016-r/89nsgj

  „Poznań: Figura Chrystusa stanęła w Poznaniu. Wbrew urzędnikom ”
  http://wiadomosci.onet.pl/poznan/poznan-figura-chrystusa/vybhtz

  Polubione przez 5 ludzi

 10. „Poznań: Figura Chrystusa stanęła w Poznaniu. Wbrew urzędnikom ”

  A niby skąd urzędnik ma mieć rozeznanie na temat strategii MON ??
  Skoro „Jezus” został postawiony za pomocą sprzętu MON to znaczy że jest to co najmniej strategiczny obiekt dla bezpieczeństwa NATO !
  …Nowoczesna metoda … i tyle 😉

  Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.