Wojna domowa na Ukrainie 4.06.2016r.-469 dzień od nowego rozejmu.


Polska 7 Pomorska Brygada Zmechanizowana im. gen. Stanisława Grzmot-Skotnickiego jedzie na ćwiczenia „Anakonda”.

W odpowiedzi na cztery bataliony NATO rozmieszczone na flance wschodniej sojuszu dowództwo rosyjskich sił zbrojnych skierowało w rejon swoich zachodnich granic dwie brygady.

W czwartek agencja „RBK” poinformowała o przerzuceniu do miejscowości Klińce w obwodzie biełgorodzkim w pobliżu z granicą z Białorusią sprzętu i żołnierzy 28 jekaterynburskiej brygady zmotoryzowanej.

Natomiast dzień później rozpoczęto przerzucanie kolejnej brygady- 23 gwardyjskiej brygady zmechanizowanej, w tym samym obwodzie, ale bliżej granicy z Ukrainą do miejscowości Wałujki.

Ponadto źródła zbliżone do rosyjskiego Sztabu Generalnego twierdzą, że do grudnia w rejonie zachodnich granic Rosji mają zostać utworzone trzy nowe dywizje. Agencja „Interfax” przekonuje, powołując się na anonimowych informatorów, że dyslokację rosyjskich oddziałów należy traktować jako odpowiedź Moskwy na wzmożoną aktywność NATO w pobliżu granic Federacji.

W odpowiedzi, Antoni Macierewicz dbając o dobro Polski i jednocześnie pochylając się nad zapewnieniem bezpieczeństwa dla świata, powinien korzystając z okazji, że w lipcu w Warszawie będzie miał miejsce kolejny szczyt NATO, który nota bene ma być przełomowym, zaproponować zwiększenie w celu obrony „przesmyku suwalskiego” już nie czterech batalionów sił NATO, ale co najmniej czterech dywizji albo nawet czterech armii, w tym pięciu lotniskowców na Bałtyku i piętnastu amerykańskich niszczycieli rakietowych typu „Arleigh Burke” będących w odwodzie.

W ten sposób, pomimo deklaracji strony zachodniej o tym, że kraje NATO nie chcą eskalacji spirali zbrojeń, ich spirala powoli, ale systematycznie, się rozkręca- nawet jeśli nas szef MON nie zechce dalszej pomocy zapewniającej Polsce pełnego bezpieczeństwa. Wynika to z tego, że na każdy ruch Zachodu, Rosja nie czekając na dalszy rozwój sytuacji profilaktycznie reaguje, wzmacniając garnizony wojskowe w przygranicznych miejscach o znaczeniu strategicznym dla ewentualnej obrony swojego terytorium.

Pomimo tego, już pojawiają się nowe istotne problemy z tym co już ustalono przed szczytem NATO w Warszawie. A więc problemem jest to, że nie ma chętnych na wysłanie czwartego batalionu na flankę wschodnią. Jak wiadomo już; Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Niemcy taką deklarację wysłania po jednym swoim batalionie zadeklarowały, ale ten czwarty stanowi nadal wielką niewiadomą spędzając sen z powiek szefa polskiego MON, prezydenta i jego BBN oraz premiera.

W związku z tym, nie pozostawało nic innego jak tylko poproszenie o powrót na etat specjalnego przedstawiciela Ministerstwa Obrony Narodowej ds. strategi komunikacji międzynarodowej.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że 20-letni Janniger to były specjalista ds. obronności w MON. Fala złośliwości, jaka dotknęła młodego i bardzo uzdolnionego militarnie mężczyznę tuż po otrzymaniu nominacji, przyczyniła się do jego decyzji o zakończeniu współpracy. Janniger był nazywany „wnukiem Antoniego” i zwracano się do niego per dzieckolub „dzieciaku”. Wiele określeń było wulgarnych lub miało podtekst homoseksualny. Młody doradca był też bohaterem obraźliwych memów i tzw. kawałów.

Tak więc od dziś, po powrocie do MON Edmunda Jannigera- pomimo wcześniejszych z nim perturbacji- znowu możemy spać spokojnie, bo szef MON opanował dramatyczną sytuację mianując właściwą osobę na właściwe miejsce.

 

https://twitter.com/edmundjanniger?lang=en

https://en.wikipedia.org/wiki/Edmund_Janniger

https://pl.wikipedia.org/wiki/7_Brygada_Zmechanizowana

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Nadal w Donbasie utrzymuje się w rejonie linii frontu względny spokój, ale pomimo to lokalnie dochodzi do różnych prowokacji i ostrzału pozycje powstańczych i celów cywilnych przez ukraińskich żołnierzy.

I tak, w godzinach 00:30 do 03:15, ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm przeprowadzili bardzo intensywny ostrzał Dokuczajewska, na który łącznie spadło aż 157 pocisków, z tego część trafiła w jednorodzinny dom znajdujący się przy ulicy Gorkiego nr. 58.

Ponadto ukraińscy żołnierze ostrzelali wczoraj wieczorem z armat kaliber 122 mm strefę mieszkalną w dzielnicy Kujbyszewskiej na zachodnich obrzeżach Doniecka, w wyniku czego został uszkodzony dom przy ulicy Junokommunardskiej nr. 14.

Ostrzał ten prowadzono z kierunku miejscowości Opytnoje.

Poza tym toczyły się również walki i dochodziło do wymiany ognia spowodowane prowokacjami ukraińskich żołnierzy w rejonie Marinki, gdzie została uszkodzona linia energetyczna oraz na wschodnich obrzeżach Awdiejewki.

Na koniec tego wątku jeszcze krótka relacja filmowa z ostrzelanego przedwczoraj przez ukraińskich żołnierzy Dokuczajewska:

***

Ukraińscy policjanci w trakcie przeszukiwania domu zatrzymanego za wzięcie łapówki w wysokości 90 tys. dolarów, pierwszego zastępcy przewodniczącego regionalnej administracji państwowej w nikołajewskim obwodzie, bohatera Ukrainy Mikołaja Romańczuka, znaleźli ukryte duże sumy pieniędzy, złota, biżuterii oraz niemieckich nazistowskich odznaczeń i medali z okresu II WŚ.

Informację o tym fakcie zamieścił na swojej stronie na Facebooku zastępca prokuratora generalnego Naczelnej Prokuratury Wojskowej Anatolij Matios.

https://web.facebook.com/MatiosAnatolii?_rdr

Jak widać poniżej, w tych ciężkich czasach na Ukrainie, niektórzy nieźle sobie radzą, a chyba najbardziej zaradni są ukraińscy „patrioci”:

Na koniec kilka zdjęć:

W Donieckim Muzeum Sztuki Narodowej otwarto wystawę pt. „Malarstwo Roberta Falka, Ilji Maszkowa, Piotra Konczałowskiego”- znanych artystów rosyjskich, których w tym roku przypadają następujące rocznice urodzin: 135- Ilji Maszkowa, 140- Piotra Konczałowskiego i 130- Roberta Falka.

Donieck- uroczyste obchody Dnia Pracownika Socjalnego.

I jeszcze kilka aktualnych filmów

***

 

Pozdrawiam.

Reklamy

125 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 4.06.2016r.-469 dzień od nowego rozejmu.

 1. Z życia ‚rosyjskiej opozycji” (sp. z o.o. zarejestrowana w Waszyngtonie), Michaił Chodorkowski ogłosił ze zamierza powrócić do Rosji. Profilaktycznie nie podał kiedy…
  http://www.politnavigator.net/khodorkovskijj-anonsiroval-svoe-vozvrashhenie-v-rossiyu.html
  Ps. Zapewne przeczytał niektóre z komentarzy rosyjskich internautów;
  „Приезжай, милок. Заждалися мы тебя тут. Обстрадались…”

  Polubione przez 4 ludzi

  • Nie podał daty powrotu , bo bał się , że mu rosyjskie władze, przygotują celę w Więzieniu Władymirskim pod Moskwą, za zdradę stanu i przekręty , których się w przeszłości dopuścił. Sprawa zlecenia morderstwa przez tego pana( o ile mnie pamięć nie myli) dalej się toczy w rosyjskiej prokuraturze. 🙂

   Polubione przez 1 osoba

   • On sie boi Młody kolejnego RESETU Zachód – Rosja, bo przy poprzednim inny „wielki rosyjski opozycjonista” niejaki Boris Biereiezowskij ‚zmarł nagle” w Londynie (w super strzeżonej posiadłości w City) po spotkaniu z szefem brytyjskiego wywiadu…

    Polubione przez 5 ludzi

    • Może się zatruł tą koką co ja z Ameryki Południowej do USA i EU przemycał , a przykrywką była jego działalność w klubie São Paulo , coś mi się to nazwisko o uszy obiło, kolejny złodziej i bandyta ,, epoki jelcynowskiej”.

     Polubione przez 1 osoba

  • Dot. wstępniaka: Rosjanie wypuścili dziennikarskiego szczura , ku zadowoleniu gawiedzi wszelakiej, ale fakty są takie ,że Putin gdy przeczytał meldunki wywiadu o potężnej mocy NATO sterczącej bram Rosji wpadł w popłoch i błyskawicznie zamówił w Pekinie 3 dywizje ich wojsk jako sąsiedzką pomoc i właśnie to one zajmują przygotowane pozycje na zachodnich rubieżach Rosji !! Oj będzie się działo będzie , ciekawe czasy nas czekają !1 Pozdrawiam i dobrej nocy życzę >

   Polubione przez 1 osoba

 2. Nowa „wojna na górze” w Kijowie. Tym razem wybuchła w Prokuraturze Generalnej Ukrainy gdzie przeciwko nowemu szefowi, Jurijowi łucence (protegowanemu Poroszenki) wystąpił śledczy zajmujący się sprawą masakry na kijowskim Majdanie, Siergiej Gorbatjuk. Według ukraińskich mediów konflikt wynikł z powodu (przerostu) ambicji obu antagonistów i tego że Gorbatjuk miał się spotykać za plecami Łucenki (swojego szefa) z deputowanym Rady Najwyższej Ukrainy Sergiejem Leszczenką (ze swoim przyjacielem jak pisze ukraiński portal) i omawiać z nim sprawy personalne oraz skarżyć się na utrudnianie prowadzonych przez niego śledztw;
  http://strana.ua/articles/rassledovania/16413-sledovatel-majdana-obyavlyaet-vojnu-genprokuroru-lucenko.html

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Arsen Pavlov ps . Motorola został ranny.

  В ДНР получил осколочное ранение в глаз Арсен Павлов более известный как „Моторола”.
  Пока обстоятельства случившегося не совсем ясны – одни источники пишут, что ранение получено в ходе боевых действий, другие, что на учениях.
  Из того что есть на данный момент известно – „Моторола” вывезен в Россию на лечение http://voicesevas.ru/news/23496-v-doneck​oy-narodnoy-respublike-ranen-opolchenec-m​otorola.html

  Моторола воюет на Донбассе с весны 2014 года, когда он прошел путь от рядового ополченца до одной из главных звезд восстания на Донбассе прославившись в боях за Семеновку, Николаевку и Иловайск.
  Раз 10 был публично похоронен в украинских СМИ, еще раз 5 ему приписывали различные тяжелые ранения. Надеюсь и в этот раз все обойдется.

  Kto przetłumaczy??

  Polubienie

  • KOmentarze najlepsze 😀

   ~elkka : No, taaaak. Amerykańska organizacja przestępcza jest hołubiona w Polsce. Wydajemy mase kasy za zabezpieczenie tej imprezy – w końcu nie naszej. Błaszczak nie bał się wpuścić do Polski 1000 zmotoryzowanych kowbojów, nie zagrażają oni bezpieczeństwu państwa. Ale 20-40 zmotoryzowanych Nocnych Wilków – obywateli Rosji bał się jak diabeł święconej wody. Znaczy to, że Rosjanie są 50 razy groźniejsi i mocniejsi od tych amerykanów. Nie dziwne więc, dlaczego USA tak boi się Rosji. A min. Błaszczakowi wazeliny wystarczyło? zwiń

   Polubione przez 6 ludzi

 4. Luk18 w jednym ze swoich postów powyżej napisał , cytuję : ” Dziś świętują ci , którzy do tego doprowadzili / chodzi min. o wyjeżdżających za chlebem do dużych miast i na Zachód/

  —————————————————————————————————————-

  4 czerwca 1989 r. to święto międzynarodowych syjonistów i odmóżdżonych idiotów z Polski,
  którzy im , mniej lub bardziej świadomie, służą . Dla prawdziwego Polaka ten dzień , to dzień klęski i hańby narodowej , to dzień bandyckiego przejęcia Polski wraz z zamieszkałymi tu Polakami przez USA. To co stało się 4 czerwca 1989 r. było uwieńczeniem tajnych działań CIA/Mossad realizowanych pod kryptonimem „Operacja Solidarność” .

  Gdyby nie podrzucone nam przez CIA/Mossad zgniłe jajo pod nazwą „Operacja Solidarność”
  to „Solidarności” i Wałęsy po prostu , by nie było. Zarówno „Solidarność ” jak i Wałęsa to dwie kreacje tego samego projektanta.

  W takim razie czym była powstała w Polsce pod koniec lat 70-tych Solidarność dla międzynarodowej lichwy ? W tym miejscu zacytuję rosyjskiego generała Iwaszowa, byłego prezesa Akademii Problemów Geopolitycznych , który powiedział tak : „ trafnie odpowiedział na pytanie co się działo w Polsce Zbigniew Brzeziński . W swoich opracowaniach przedstawia on operację , której celem było doprowadzenie do upadku bloku socjalistycznego . To była „Operacja Solidarność” . To jest operacja, którą przeprowadzono w Polsce . Znaczy to , że działo się to za sprawą inicjacji z zewnątrz”.

  O tym , co wyżej na 10:00 tego filmu :

  Polska w 1989 r. padła , bez walki , ponieważ dodatkowo zdradzona została przez swoje „elity” , które wcześniej , wymachując szabelką wzdłuż i wszerz Polski buńczucznie wieściły , iż cytuję :” socjalizmu będziemy bronić jak niepodległości ”, a jak przyszło co do czego to tron prezydenta w Polsce przyjmowali z namaszczenia prezydenta USA Georga Busha, o czym Wojciech Jaruzelski sam mówi w tym filmie na 5:20

  „Operacja Solidarność” była koniem trojańskim ukartowanym za oceanem przeznaczonym dla rozwalenia Europy Środkowo-Wschodniej , a docelowo Rosji. Była jedną z wielu wyeksportowanych przez USA w ramach dywersji ideologicznej w świat „pomarańczowych rewolucji” przeznaczonych do miękkiego / bez użycia siły militarnej / podboju wyznaczonych krajów , w tym Polski i zainstalowania tam swoich , agenturalnych rządów. Potok pieniędzy , którym min. za pośrednictwem kościoła płynął do Solidarności w Polsce pochodził z Zachodu.

  Obecnie , kiedy Zachód umocnił się w Europie Środkowo-Wschodniej jego celem nr. 1 jest Rosja, a Polska i inne podbite wcześniej kraje mają ten cel zrealizować.

  Obecne plany podboju Rosji przez USA nie są bynajmniej czymś nowym . Są kontynuacją wcześniejszych koncepcji.

  O syjonistycznych planach wobec Słowian , w tym planach zgładzenia Rosji i Rosjan u źródeł tj. kolejno:

  – o dyrektywie 20/1 z dnia 18.08. 1948 roku Allena Dullesa, /szefa wywiadu amerykańskiego w Europie w czasie II wojny światowej, dyrektor CIA, w latach 1953 – 1961/,

  – o tzw . projekcie harwardzkim w materiale filmowym :

  w wykładzie generała Konstantego Pietrowa odpowiednio na : 4:10 i na 5:30 tego filmu :

  – a także o tzw. projekcie houstońskim na 49:44 tego filmu :

  jak również w ujęciu holistycznym, kompleksowym w tym filmie :

  Na 6:25 jest mowa o likwidacji tak jak w hitlerowskim planie Barbarossa Słowian /chodzi o 300 milionów ludzi/ i spokrewnionych/zasymilizowanych z nimi Żydów.

  O geostrategii systemu Anglo-Amerykańskiego, podboju całego świata :

  http://www.prisonplanet.pl/multimedia/film_geostrategia_usa,p313728842

  O planach Brzezińskiego wobec Rosji :

  http://www.interfax.ru/world/346144

  Polubione przez 7 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.