Wojna domowa na Ukrainie 18.06.2016r.- 483 dzień od nowego rozejmu.


Odessa- hieroje ATO domagają się od władz obwodowych zrealizowania obiecanych im wcześniej przywilejów.

Wczoraj zakończyły się w Polsce międzynarodowej ćwiczenia wojskowe „Anakonda-16”, gdzie podczas ich oficjalnego zakończenia w Warszawie, szef polskiego MON Antoni Macierewicz mocno podkreślił, że były one największymi ćwiczeniami w historii niepodległej Polski. Dodał również, że na tym „przecież nie kończymy. Odwrotnie. Rozpoczynamy sojuszniczą obecność na terenie Polski”.

Jednocześnie Macierewicz zapewnił, że za trzy tygodnie, podczas szczytu NATO w Warszawie, „będziemy mogli poinformować cały świat, że na terenie Polski i innych krajów flanki wschodniej i południowej stacjonować będą żołnierze NATO oraz Stanów Zjednoczonych”. Zdaniem ministra byłoby to niemożliwe bez trudu, jaki żołnierze włożyli w Anakondę-16″.

„Dzisiaj przyszedł czas, żeby Polska powiedziała wam: dziękuję”powiedział minister, zwracając się do żołnierzy.

Dodał również, mocno podkreślając, że:

Dzisiaj przyszedł też czas, żeby powiedzieć wszystkim Polakom, ale i całemu światu: Sojusz Północnoatlantycki stoi na rubieżach i nie pozwoli nikomu naruszyć naszych granic”.

Zastrzegł przy tym, że ćwiczenia miały charakter obronny. Zaznaczył przy tym, że NATO broni niepodległości, wolności i demokracji, praw człowieka i „tego wszystkiego, co zbudowała cywilizacja chrześcijańska i zachodnia”.

Po uroczystości szef MON, pytany o udział polskiego wojska w operacji przeciw tzw. Państwu Islamskiemu powiedział, że „byłoby i nieodpowiedzialne, i nieroztropne, i nieskuteczne, gdybyśmy dostrzegali tylko zagrożenie wschodniej flanki, gdybyśmy (…) nie dostrzegali tego, że po uderzeniu ze Wschodu nastąpiło w ciągu ostatnich dwóch lat także uderzenie z Południa, że jest próba otoczenia i uczynienia z Europy rodzaju oblężonej twierdzy”.

„Tak jak my skutecznie domagaliśmy się współdziałania i solidarności NATO do obrony flanki wschodniej, tak samo mamy obowiązek rozumienia i współdziałania – na miarę naszych możliwości – z tymi państwami, z tymi narodami, które zagrożone są od południa”dodał szef MON.

Podkreślił przy tym, że polskie „misje w Iraku i Kuwejcie mają charakter szkoleniowy, rozpoznawczy i wspierający, nie będą misjami bojowymi”.

„Myślę, że nikt nie zakwestionuje potrzeby szkolenia tych żołnierzy, którzy bronią ludności chrześcijańskiej w Syrii czy Iraku, ludności, która dzisiaj jest poddawana najbardziej brutalnej i okrutnej eksterminacji przez terrorystów” – dopowiedział Antoni Macierewicz..

A więc od wczoraj możemy być pewni, dzięki zapewnieniu Antoniego Macierewicza, że „sojusz północnoatlantycki stoi na rubieżach i nie pozwoli nikomu naruszyć naszych granic”.

Jakże błogo można teraz żyć z tą pewnością, że granice naszego państwa nie zostaną po wsze czasy zdekomunizowane. Nie pozostaje w związku z tym nam nic innego jak Antoniemu Macierewiczowi za to być tylko wdzięcznymi , że dzięki jego wytrwałości i osobistemu męstwu oraz poniesionym trudom, w nieco tylko ponad pół roku, osiągną więcej dla zapewnienia nam i światu tego zwodniczego poczucia bezpieczeństwa niż wszystkie poprzednie polskie rządy w ciągu ostatnich 27 lat III RP. Jak sądzę dla upamiętnienia tego wielkiego męża stanu, którego łaskawy tym razem dla Polski powiew historii nam przysłał, należałoby już dziś zatroszczyć się o odpowiednie uczczenie jego osoby stawiając na jego cześć liczne pomniki i nazywając jego imieniem główne ulice i place w każdym mieście w Polsce.

A więc ten wcześniejszy niestrudzony inkwizytor dekomunizacji, następnie główny śledczy w przewodzonej przez siebie samego sławnej już na świat cały komisji badającej przyczyny katastrofy polskiego samolotu rządowego pod Smoleńskiem, której przebieg prac był z zapartym tchem obserwowany przez międzynarodową opinię publiczną, zapewnił nas, że granice pozostaną nienaruszone, nad czym pieczę będzie sprawował sojusz północnoatlantycki pod nadzorem Antoniego macierewicza, a więc i siłą rzeczy nie zostaną one również zdekomunizowane.

I wszystko byłoby ok! gdyby nie ten mały smrodek, jaki zaczął się ostatnio unosić wokół jego krystalicznie czystej i niezłomnej postaci bohaterskiego bojownika z komuną i węszącego w każdym donosiciela i TW komunistycznej bezpieki a obecnie pełniącego rolę zatroskanego ministra MON, który chce za wszelką cenę zapewnić- nam i światu- bezpieczeństwo:

http://wyborcza.pl/magazyn/1,153010,20259316,antoni-macierewicz-jego-firma-i-jego-tw-czego-nie-wiemy-o.html

http://polska.newsweek.pl/antoni-macierewicz-wspolpracuje-z-robertem-lusnia-tajnym-wspolpracownikiem-sb,artykuly,387541,1.html

Pomimo to:

Wodzu Prowadź!

Wreszcie w naszej nowożytnej historii doczekaliśmy się polityka na miarę Napoleona.

***

Na tym kończąc ten śmieszno-straszny wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym ukraińskie wojsko nadal eskalowało napięcie prowadząc intensywne działania bojowe w strefie linii frontu, w tym również ostrzeliwując z zakazanej porozumieniami mińskimi ciężkiej broni.

I tak w wyniku ostrzału w godzinach popołudniowych (około godziny 15:45) z kierunku osiedla Marinka prowadzonego przez ukraińskich żołnierzy przy użyciu broni maszynowej i granatników została ranna jedna kobieta. Incydent miał miejsce w rejonie dzielnicy Piotrowskiej w Doniecku na ulicy Iriny Lewczenko nr. 12.

Później w godzianch od 20:00 do 02:00 ukraińskie wojsko prowadziło ostrzał przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mmw rejonie miejscowości: Jasinowatej, Jelienowki, Dokuczajewska, Spartakusa, Komiternowa oraz w rejonie Doniecka w okolicy wsi Aleksandrowki, Staromichajłowki, Trudowskiej i kopalni „Abakumowa” oraz dzielnicy Piotrowskiej w samym Doniecku gdzie w wyniku ostrzału zapaliły się dwa domy jednorodzinne znajdujące się przy ulicy Czechowa nr. 19 i 31.

Ponadto, również w godzinach nocnych, ukraińskie wojsko prowadziło ostrzał i prowokowało walki na odcinku frontu południowego w okolicy miejscowości Mariupol, gdzie przy użyciu artylerii, ciężkich karabinów maszynowych, automatycznych wyrzutni granatów i działek przeciwlotniczych doszło do potyczek w rejonie miejscowości Lebiedinskoje i na linii Szirokino-Sachanka.

Na koniec dwa filmy dokumentujące aktualną sytuację na punkcie kontrolnym Jasinowata i w Gorłówce:

***

W dniu 23 czerwca spodziewany jest 53 rosyjski konwój humanitarny.

Według wstępnych informacji tym razem ma zostać dostarczone 700 ton żywności, w tym cukier, konserwy, kasze, olej roślinny i żywność dla niemowląt. Poza tym część spodziewanej pomocy w postaci leków, środków medycznych i sprzętu przeznaczona będzie dla Ministerstwa Zdrowia DRL. Dostawa broni, amunicji, czołgów i armat jak zwykle nie jest przewidziana.

Ukraiński prezydent Petro Poroszenko poprosił Watykan o promowanie przez niego liberalizacji ruchu wizowego mieszkańców Ukrainy do krajów UE:

„Szczególną uwagę, w kontekście międzynarodowego wspierania Ukrainy, poprosiłem Stolicę Apostolską, aby przyczyniła się do uzyskania zgody na ruch bezwizowy w ramach UE przez obywateli Ukrainy”.

Prośba ta została skierowana przez szefa ukraińskiej dyplomacji Pawlo Klimkina podczas wizyty w Watykanie przy okazji zaproszenia papieża Franciszka do złożenia wizyty duszpasterskiej na Ukrainie.

https://web.facebook.com/petroporoshenko?_rdr

Natomiast premier Ukrainy, Władymir Grojsman podczas spotkania w Nowym Jorku z amerykańską ambasador przy ONZ Samanthą Power powiedział, że na doprowadzenie do reintegracji terenów obecnie nie kontrolowanych przez Kijów, potrzebna jest „średnioterminowa  strategia”.

Nie określił przy tym ile czasu ten „średnioterminowy” okres reintegracji Donbasu i Krymu ma trwać.

https://web.facebook.com/volodymyrgroysman/?_rdr

Pozostawiając Państwo z tą niepewnością na temat czasu trwania reintegracji terenów części Ukrainy nie będących pod kontrolą władz centralnych, kończę dzisiejszą relację.

Na koniec kilka zdjęć:

Odessa- protest hierojów ATO.

Ługańsk- mieszkańcy oddali wczoraj cześć zabitym, pod miejscowością Metalist w dniu 17 czerwca 2014 roku przez ukraińskich żołnierzy, dwóm rosyjskim dziennikarzom: Igorowi Korneliukowi i Antonowi Wołoszynowi.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

***

Pozdrawiam.

Reklamy

67 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 18.06.2016r.- 483 dzień od nowego rozejmu.

 1. Fajny tekst o stosunkach Rosja – Jewrosojuz.
  Tytuł to cytat z WWP: „Problemy owiec nie interesują wilka”
  Владимир Путин: «Проблемы овец волка не интересуют»
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_42455%2Fall

  Ukraińcy zaczynają przesiadać się na konie.
  НУ ДА ПОСЛЕ ЦЕН НА БЕНЗИН БОЛЬШЕ НИЧЕГО НЕ ОСТАЕТСЯ ДЕЛАТЬ.
  Перевод: На Закарпатье возрождают культуру верховой езды на лошадях
  .http://cs633816.vk.me/v633816562/3881a/scVbYqOyM6s.jpg

  Juz wyżej było o piwie na drodze. Teraz furorę robi to zdjęcie:
  .http://cs630516.vk.me/v630516091/3915c/EFDjexMCqkU.jpg
  На Львовщине на фоне баннера „Слава Украине” разграбили фуру с пивом
  http://dnr-news.com/video/33461-na-lvovschine-na-fone-bannera-slava-ukraine-razgrabili-furu-s-pivom.html

  SBU działa. Łapia „dziesiątki rosyjskich szpiegów”
  http://antifashist.com/item/sbu-otchitalos-ob-itogah-pojmany-desyatki-rossijskih-shpionov.html#ixzz4BuUXHdfV

  Jeden banderowiec chce jechać na Antarktydę by ją zdekomunizować! Okazuje się że jest tam jeden Lenin!
  http://antifashist.com/item/dmitro-reznichenko-gotovitsya-k-dekommunizacii-antarktidy.html

  O meczu ukrów z Irlandią
  .http://cs635105.vk.me/v635105526/1b5b8/WNioAYMgm-I.jpg

  Это медаль за «освобождение» города все говорили мне в 2014 году – Русским город.
  .http://cs626618.vk.me/v626618630/1662f/k4wC2n79ang.jpg

  ukraińskie media opisują sensację o tym jakoby Białorus dostarczała im broń
  http://3mv.ru/54156-stiletom-v-spinu-moskvy.html

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Warto posłuchać.

  K. Karoń: niebywała i przerażająca prawda o UE i paraliżujący brak świadomości cz.1

  K. Karoń: niebywała i przerażająca prawda o UE i paraliżujący brak świadomości cz.2

  Polubione przez 5 ludzi

  • @Rodslav
   Znaczy się, możemy pożegnać się z flaczkami po warszawsku, pierogami, pyzami z dołkiem, Jaremą Stępowskim i Grzesiukiem, Smokiem Wawelskim, Wandą, co nie chciała Niemca, Lechem, Czechem i Rusem, kujawiakiem, mazowieckim krajobrazem z rosochatymi wierzbami, dawnym ludowym strojem kurpiowskim i krakowskim, chatami Zalipia, boginkami i południcami, a także z Mućką-żywicielką w trudnych czasach. W zamian dostaniemy korpokołowrotek, latte w Starbucksie, wątpliwej świeżości kebaba , MacDo, Red Bulla i życie w ustawicznej podróży za pracą od jednej wynajętej nory do drugiej. Zresztą wielu z nas to nie dotyczy, jako starcy 40+ nie mamy być brani pod uwagę w tym nowym, wspaniałym świecie (zdatni do pracy – na prawo, reszta na lewo – déjà vu? ), tylko zastanawiam się, co w tym NWŚ będą porabiać nasi gerontokraci (uprasza się o sprawdzenie wieku osobistości aktualnie wyznaczających dalszy kierunek świata), czyli nasz gerontopag, względnie gerontopak?
   Na pocieszenie – z esperanto też nie wyszło

   Polubione przez 7 ludzi

 3. Zdrada i to w samej Radzie Najwyższej Ukrainy. O zdradę Tatarów Krymskich oskarżył deputowanych Rady Najwyższej Ukrainy „działacz krymskotatarski” Ajder Mużdabajew (notabene urodzony w rosyjskim Tambowie, a który na Ukrainę ‚wyemigrował dopiero w 2015 roku). Według niego deputowani Rady Najwyższej nie przyjęli uchwały o powołaniu „Autonomicznej Republiki Krymskotatarskiej” w obrębie Ukrainy, pomimo tego że władze w Kijowie obiecały to zrobić. Co gorsze według Mużdabajewa doszło do incydentu z zerwaniem przez deputowanych wiszącej na mównicy flagi krymskotatarskiej;
  http://obozrevatel.com/blogs/64581-predatelstvo-kryimskih-tatar-v-parlamente-ukrainyi.htm

  Polubione przez 5 ludzi

  • Panie Dino, tak myślę sobie, czy aby rąbiąc stalinowski las na Syberii człek nie był bardziej wolny, niż w ciepłym biurze sprzedając polisolokaty, żeby uzbierać prowizję na spłatę swojego kredytu hipotecznego. Mimo wszystko szansa na ucieczkę z tajgi -była.

   Polubione przez 4 ludzi

 4. Tymczasem w Izmaile (obwód odeski) 277 osób zatruło się…wodą z miejskich wodociągów. Na miejsce przybył gubernator obwodu Saakaszwili który stwierdził ze woda w miejskich wodociągach została najprawdopodobniej skażona wodą deszczową oraz spływającymi ściekami;
  http://gordonua.com/news/society/saakashvili-o-prichinah-otravleniya-v-izmaile-otravlenie-vody-ot-dozhdey-i-otsutstvie-kanalizacii-137093.html

  Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.