Wojna domowa na Ukrainie 23.06.2016r.- 488 dzień od nowego rozejmu.


Donieck obecnie.

W wywiadzie dla niemieckiego „Bilda” głównodowodzący sił zbrojnych USA w Europie gen. Ben Hodges ostrzega przed militarną potęgą Rosji: „Rosja jest jedynym zagrożeniem i jest w stanie zniszczyć cały kraj”.

W tym samym wywiadzie gen.Ben Hodges najlepszą obroną przed atakiem Rosji, jest prowadzenie ćwiczeń i pokazanie w ten sposób, że NATO jest przygotowane na odparcie ewentualnej agresji. Ostrzegł również jednocześnie o możliwościach prowadzenia przez Rosję wojny cybernetycznej.

Aby zaś usprawnić przemieszczanie się sprzętu i oddziałów wojsk sojuszniczych zaproponował utworzenie czegoś na kształt strefy Schengen, która gwarantowałby swobodne przemieszczanie się wojsk NATO.

Co ciekawe ten sam amerykański generał w wywiadzie dla niemieckiego tygodnika „Die Zeit”, że w przypadku wybuchu wojny kraje NATO nie zdołałyby obronić krajów bałtyckich:

„Rosja byłaby w stanie szybciej podbić kraje bałtyckie, jeszcze zanim my byśmy tam dotarli, aby je bronić”– powiedział w wywiadzie dla  „Die Zeit” gen. Hodges.

Jak sądzi gen. Ben Hodges- tym samym przychylając się do opinii innych ekspertów ds. wojskowości, ze rosyjskie wojska mogą w ciągu 36-60 godzin zająć stolice krajów bałtyckich.

Tym samym amerykański generał potwierdził również to, o czym ja tu piszę od kilku miesięcy, że tzw. szpica NATO jest tylko iluzją, bo praktyczny czas reakcji tej formacji wojskowej wynosi od 10 do 14 dni, a zajęcie przez Rosjan stolic krajów bałtyckich tylko 1,5 do 2,5 dnia.

Tak więc szpica NATO, albo by po dotarciu na front wschodni napotkałaby bardzo dobrze umocnione tam pozycje obronne wojsk rosyjskich, albo też utworzyłaby bez wchodzenia w bezpośredni kontakt bojowy, linie umocnień np. na Odrze, zabezpieczając w ten sposób integralność terytorialną dla państw członkowskich „starej UE”.

Tak więc, pamiętne słowa ministra MON Antoniego Macierewicza wypowiedziane na zakończenie w Polsce wojskowych ćwiczeń NATO „Anakonda-16”, że „wreszcie jesteśmy bezpieczni” i jeszcze o tym, iż „NATO nie pozwoli nikomu naruszyć naszych granic”– są po prostu słowami na wyrost, jeśli nawet nie wierutnym kłamstwem (temu tematowi też już kilka dni wcześniej poświęciłem co najmniej jeden wpis).

Te przepojone euforią, samozadowoleniem i pewnością siebie słowa oparte były na bardo pozytywnej ocenie- wg. Antoniego Macierewicza- zakończonych właśnie ćwiczeń „Anakonda-16”.

To te ćwiczenia właśnie miały dowieść, że „Polska jest bezpieczna” i „nie musi obawiać się o swoje granice”.

W rzeczywistości zaś, ćwiczenia te dowiodły zupełnie czegoś przeciwnego, a więc że wojska NATO nie są w stanie w odpowiednim czasie przerzucić swoich sił na flankę wschodnią.

Potwierdził to również wspomniany wyżej amerykański generał, oceniając że poza licznymi brakami jakie wyszły podczas ćwiczeń „jednym z głównych problemów współpracy oddziałów wewnątrz NATO jest brak możliwości szybkiego przetransportowania ciężkiego sprzętu z zachodniej do wschodniej Europy”.

Tak więc wiarygodność ministra Antoniego Macierewicza oraz przy tej okazji prezydenta Andrzeja Dudy, który jest totalnym laikiem w dziedzinie wojskowości zadany w ten sposób na opinię swych doradców z BBN i oczywiście ministra MON, spadła do zera.

Nie byłoby to tak groźne jak z pozoru się wydaje, gdyby nie specjalnie ostatnio dobrana i ubezwłasnowolniona przez aparat partyjno-cywilny kadra dowódcza polskich sił zbrojnych,  nie podzielała fałszywej opinii wypracowanej przez ministra Macierewicza i liderów PiS .

A może minister Macierewicz nie sam dopracował się takich optymistycznych i fałszywych wniosków, tylko jest to stanowisko jego doradców i wyższych dowódców wojskowych w tym Sztabu Generalnego?

Jeśli tak by było, to jest jeszcze gorzej niż myślimy, bo dowodzi to, że polskie siły zbrojne i ich zdolność obronna jest zwykła fikcją propagandową, podobnie jak to miało miejsce 77 lat temu, za co Naród polski zapłacił wtedy najwyższą cenę krwi, na skalę niespotykaną wcześniej w naszej historii.

Czyżby mianujący się polskim patriotą Antoni Macierewicz, wraz z innymi „patriotami” ze środowiska obecnie rządzącego obozy politycznego skupionego wokół PiS z jego prezesem na czele, chcą pobić ten tragiczny dla Polaków rekord?

Jeśli taki jest ich cel to śmiało prostą drogą ku niemu dążą, zamierzając w ten sposób dokonać absolutnej dekomunizacji Polski, czyli usuwając ją z map świata.

http://www.bild.de/politik/ausland/nato/interview-mit-dem-oberbefehlshaber-der-us-army-europa-46308708.bild.html

http://www.zeit.de/politik/ausland/2016-06/anakonda-nato-russland-militaer

http://www.baltictimes.com/us_commander__nato_couldn_t_stop_russian_attack_on_baltics/

http://www.dw.com/pl/gen-hodges-potrzebna-jest-wojskowa-strefa-schengen/a-19348157

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Wczorajszy dzień pod kątem natężenia walk i ostrzału prowadzonego na terytorium niezależnych republik donbaskich, był podobny do dwóch ostatnich, czyli charakteryzował się średnim stanem ich natężenia.

I tak, w dniu wczorajszym- a głównie w godzinach nocnych pomiędzy 21:00 a 02:40- ukraińskie wojsko ostrzeliwało przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm rejon zachodnich i północnych obrzeży Doniecka, w tym lotniska i dzielnica Piotrowska , miejscowość Saprtakus zachodnie przedmieścia Jasinowatej i znajdującego się tam  punkt kontrolny na drodze Donieck-Gorłówka, północne i zachodnie obrzeża Gorłówki, gdzie ostrzelano wieś Aleksandrowkę i kopalnie „Gagarina” oraz „Abakamowa”.

Poza tym pod ogniem ukraińskich żołnierzy znalazły się miejscowości Komiternowo, Saszanka, Mineralnoje i Wasilewka.

W sumie na odcinku frontu donieckiego spadło łącznie około 274 pocisków moździerzowych.

Walki toczyły się w rejonie Awdiejewki, gdzie przybrały tam w pewnym momencie bardzo dużego natężenia, na obrzeżach Doniecka w okolicy Krasnogorowki, Jasiniowatej i tamtejszego drogowego punktu kontrolnego, gdzie podczas walk w użyciu były moździerze kaliber 120 mm, w rejonie Żowanki na północ od Gorłówki oraz na północnym-zachodzie od tego miasta w rejonie miejscowości Dzierżyńsk, gdzie stanowiska obronne sił powstańczych ostrzeliwane były przy użyciu moździerzy, granatników i czołgu, w okolicy Debalczewa orazTalakiwki i Wodjannoje gdzie ukraińskie wojsko prowadziło ostrzał przy użyciu haubic kaliber 152 mm.

Ponadto uaktywnił się front ługański, gdzie w dniu wczorajszym w nocy około godziny 22:55, ukraińskie wojsko przy użyciu ciężkiej artylerii przeprowadziło ostrzał rejonu miejscowości Nowozwanowki koło Popasnej.

Na koniec tego wątku film o pozycjach w rejonie lotniska donieckiego ukraińskiego batalionu organizacji „Prawy Sektor”, z których ostrzeliwany jest Donieck:

***

Komunika biura prasowego  asystentki Sekretarza Stanu USA ds. Europy i Euroazji Victorii Nuland dotyczący wczorajszej wizyty w Kijowie:

Przedstawiciel ukraińskiego MSW Siergiej Jarowy, że ukraińskie władze przyjęłyby z zadowoleniem obecność uzbrojonych oddziałów „międzynarodowej misji policyjnej” w kontrolowanej przez separatystów części Donbasu. Szczególnie ważna ta obecność jest w okresie poprzedzającym i w czasie trwania wyborów samorządowych:

„Uważamy, że jest to ważne z punktu widzenia gwarancji dla przeprowadzenia demokratycznych wyborów, utrzymania prawa i porządku w procesie wyborczym. Pozwoli to nie tylko zapewnić pełnię praw społeczności lokalnej i samorządom terytorialnym, ale również pokoju i stabilności w regionie”– powiedział przedstawiciel ukraińskiego MSW.

Rosja pomna sankcji jakie przyjęła w odpowiedzi na wypowiedzianą jej wojnę ekonomiczną przez Zachód, usilnie dba o wypełnianie ich postanowień. Tym razem ofiarą stało się 20 ton ukraińskich pomidorów, które po skonfiskowaniu na terenie FR zostały komisyjnie zniszczone.

Przypomnę, że kilak dni temu w podobny sposób potraktowane zostało 40 ton słoniny z Polski, przyłapanej w transporcie na terenie Rosji:

Na koniec kilka zdjęć:

Doniecki Państwowy Akademicki Teatr i Opera- koncert z okazji 75 rocznicy rozpoczęcia Wielkiej Wojny Ojczyźnianej poświęcony jej ofiarom.

 

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

 

Pozdrawiam.

102 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 23.06.2016r.- 488 dzień od nowego rozejmu.

 1. Ciekawe kto z Watykanu interesuje się zamieszczonymi tu wpisami i oczywiście samym blogiem?

  W tej chwili po raz pierwszy dokonano z Państwa Kościelnego 9 otwarć na mój blog.

  Czuję się naprawdę wyjątkowo zaszczycony.

  Pozdrawiam.

  Polubione przez 15 ludzi

 2. WItam ponownie i dziękując za wstępniak dorzucam kilka linków:

  O amerykańskich „sankcjach”. W ramach tych sankcji amerykańska delegacja jeździ po Krymie i spotyka się z władzami. Amerykanie są zachwycenie Krymem!
  http://ria.ru/accents/20160622/1449742704.html#ixzz4COMUK6k8
  .https://youtu.be/Ld11frrvw4A

  Ciekawe czy podobało im sie to autko o nazwie „Krym”? Autka mają być produkowane na Krymie. ROzpoczęcie produkcji ma być zsynchronizowane z otwarciem mostu
  http://x-true.info/39578-rodster-krym.html
  http://xn—-8sbeylmcibxhm5j.ru-an.info/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/%D0%B7%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%BC-%D0%BF%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%BE%D1%81%D1%8B-%D1%81%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D1%8F-%D0%BE%D0%BF%D1%8F%D1%82%D1%8C-%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D1%83%D1%82-%D0%B2-%D0%BA%D1%80%D1%8B%D0%BC/

  .http://cs7011.vk.me/v7011129/2f1c5/YgSGfS54MBc.jpg

  + http://xn—-8sbeylmcibxhm5j.ru-an.info/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9-%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80-%D0%BA%D1%80%D1%8B%D0%BC-%D0%B2-%D0%BA%D1%80%D1%8B%D0%BC%D1%83/ << film w linku

  Nulandowa w końcu się doczekała! Poroszenko wytrzeźwiał i pozwolił sie zobaczyć Nulandowej. Nie wiadomo czy miała ze sobą ciasteczka…
  https://russian.rt.com/article/309102
  http://www.novorosinform.org/news/55748

  Ze Strasburga donoszą wredne ludzie o tym, ze w czasie pobytu w hotelu Sawczenko urządziła "orgię". Nie należy w to wierzyć bo to w końcu bohaterka ukraińców. Jacy ukraińcy takie ich "bohatery"
  http://pohnews.org/16225-rabotniki-otelya-v-strasburge-v-uzhase-ot-orgii-savchenko

  Czy na koniec kryzysu w USA znów wybiją takie medale?
  .http://cs626123.vk.me/v626123896/10a6a/nnLPwEDnCMw.jpg

  Słowiański znak ozdabiał w tych czasach i ZSRR!
  .http://cs631416.vk.me/v631416219/35da2/r8t-Dg-NgbE.jpg
  .http://cs631416.vk.me/v631416219/35da9/zJ6c7hAo_FE.jpg

  OT! Przestrasz swojego sąsiada pakując tak śmieci! 🙂
  .http://cs635104.vk.me/v635104952/ed98/FOyivlQAs9Q.jpg

  Mapa według ukraińców
  .http://cs543100.vk.me/v543100333/2c227/Mxrs-jEsZ5Y.jpg

  ukraińcy liczą że nowe pokolenie zniszczy "Ruskich". Bo ich odpowiednio "wychowują" od małego!
  http://john-connor85.livejournal.com/126569.html
  .http://cs615830.vk.me/v615830754/1ccef/25zQSwlOKkg.jpg

  .http://cs631219.vk.me/v631219953/31f03/Hl22GvGakck.jpg
  ukraińska potrawa narodowa "widzę zwycięstwo!"

  OT na temat weterana II WŚ który uratował naszą opere we Lwowie!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_42953%2Fall
  .http://cs633730.vk.me/v633730128/310fc/Az8uH_9bzcg.jpg

  Do Ługańska zmierza konwój z pomocą humanitarną
  .https://life.ru/t/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/423431/v_lughansk_otpravilas_avtokolonna_mchs_s_ghumanitarnoi_pomoshchiu

  Wielka Brytania głosuje…
  http://ria.ru/world/20160623/1449798260.html
  .http://cs604421.vk.me/v604421005/172df/LTNx6cGUvTs.jpg

  "Carlos" i "Salwador" z Prizraka
  .https://youtu.be/SIvgKjCYMws

  Ukry jada na front
  .https://youtu.be/u6SAylWKXUw
  Тянут…а сегодня уже были перестрелки и мины ложились в аэропорту и в Авдеевке бой был.
  Так шо петька готовит очередной котел для своих!!

  O gazie czy raczej jego wysyłaniu do Europy z obejściem Krainy
  http://taksisto.livejournal.com/366402.html
  + mapki
  .http://cs626727.vk.me/v626727567/123d2/SX3LKBX0Ah8.jpg
  .http://cs626727.vk.me/v626727567/123da/OIPZpSMFSBo.jpg
  .http://cs626727.vk.me/v626727567/123c2/urJXBb4U9y4.jpg
  .http://cs626727.vk.me/v626727567/123c9/lpi0jr9fbk8.jpg

  mem rodzinny
  .http://cs604430.vk.me/v604430763/137fa/cXJw8E2oE0U.jpg

  W USA zezwolono na genetyczne eksperymenty nad ludźmi
  В США одобрили генетические эксперименты на людях: http://ria.ru/science/20160623/1449787128.html

  ROsyjskie służby graniczne zapobiegły wwiezieniu na teren Federacji ukraińskich "zabawek"
  http://x-true.info/39600-rossiyskie-pogranichniki-presekli-kontrabandu-granat-s-ukrainy.html

  O II WŚ…
  Tak się zaczynało dla ZSRR "przyłączanie do Jewropy"
  http://taksisto.livejournal.com/365994.html
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_42941%2Fall
  .http://cs626727.vk.me/v626727567/1221a/1BLl1uEEAVQ.jpg
  .http://cs626727.vk.me/v626727567/12222/Fygr2Yq_1_U.jpg
  .http://cs636223.vk.me/v636223260/fa48/SgS0fi5HEps.jpg

  Przypominało to walkę z Indianami…
  .http://cs626727.vk.me/v626727567/12231/ZzBBTpRvmtQ.jpg
  .http://cs626727.vk.me/v626727567/1223a/ti3xHIrpupY.jpg
  .http://cs626727.vk.me/v626727567/12241/5tblRXsAWCc.jpg

  A taki był efekt…
  .http://cs633818.vk.me/v633818917/33b6e/sJZELLBCVAk.jpg

  Первый день войны — фашисты в шоке
  http://gvozd.su/?p=29925
  .https://www.youtube.com/watch?v=KvzevUdPry8

  Dobrzy ludzie dla zwierząt…
  Зоозащитники спасают собак от съедения (18+)
  http://www.novorosinform.org/news/55715

  O psie z Awdiejewki
  "Эта улыбчивая собака из Андреевки. Он выжил при бомбежке.Рядом со своей будкой вырыл "окоп", глубиной больше,чем полметра.Местные рассказывают:
  -Снаряд упал в десяти метрах от его будки, от бани угол оторвало,а он выжил,прятался в своем "окопе".
  .http://cs633820.vk.me/v633820264/958b5/dJYHbfymq6k.jpg

  bez komentarza…
  .http://cs626727.vk.me/v626727567/126a7/aJ6SLRBRzW0.jpg

  Poroszenka chce znów wsadzić za kratki krwawą Julkę
  http://antifashist.com/item/poroshenko-hochet-vernut-timoshenko-obratno-v-kachanovskuyu-koloniyu.html

  Na koniec absolutne OT na temat – kiedy na terenie Polski i zachodniej Rusi wyginęły… krokodyle… Powaga! Jak czytałem temat to się smiałem, teraz już nie całkiem…
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_42885%2Fall

  Polubione przez 7 ludzi

 3. Jeszcze raz artykuł o „przetasowaniach” w ukraińskim półświatku kryminalnym (czyli wśród tzw. worów). Oprócz tego ze stracili wpływy na Donbasie (На Донбасс вход закрыт) gdzie miejscowi ‚separatyści” zrobili porządek na swoim terytorium i wyrugowali stamtąd wpływy przestępcze, na samej Ukrainie wyrasta im konkurencja w postaci…organizacji „ukraińskich patriotów” (‚Azowa”, „Prawego sektora’ itp), które zaczęły przejmować od struktur przestępczych kontrole nad „czarnym rynkiem” (produkcją bimbru, handlem bronią i narkotykami itp);
  http://strana.ua/articles/rassledovania/18729-vorovskoj-pasyans-kieva.html

  Polubione przez 5 ludzi

 4. Memy!
  .http://cs631119.vk.me/v631119877/38dee/u8CdAunEmsg.jpg

  +
  .http://cs604416.vk.me/v604416158/1305d/aCG4BVaaR-0.jpg

  ++
  .http://cs626628.vk.me/v626628620/169e7/PHMiKHPc8OQ.jpg

  Oraz
  .http://cs636616.vk.me/v636616041/1696a/mhsOcKPiQak.jpg

  Plus kilka linków

  Podobno cztery tysiące wezwanych na mogilizację w Chersoniu siedzi na Krymie w pracy! 🙂
  .http://vk.com/brusek?w=wall274493429_42985%2Fall

  Ambasador Ktainy w Berlinie oskarża Niemców o budzenie złych duchów i „nieprawidłowe myśli”. Chodzi mu o to, że Niemcy mówią dobrze o ZSRR który pobił Niemców
  https://russian.rt.com/inotv/2016-06-23/Posol-Ukraini-obvinil-Berlin-v

  Dla ukrów szczytem przyjemności jest… poranny prysznic i pójście do kina! 57,9% budżetu domowego podobno obywatele krainy przeznaczają na marzenia w kinie…
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_42982%2Fall

  Doradca krwawej Julki mówi że jak Rosjanie „zwrócą Krym” to ukry się zobowiązują solennie że nie „zajmą Moskwy”
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_42981%2Fall

  Poroszenka zatwierdził nowe świeto upadlińców – „Dzień chrztu Rusi”. Co maja ukraińcy wspólnego z Rusią nie wyjasnił…
  https://life.ru/t/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/423508/piotr_poroshienko_utvierdil_novyi_prazdnik_–_dien_krieshchieniia_kiievskoi_rusi_–_ukrainy#comments

  W Odessie skradziono … dwie klacze! I to znów zrobili „agenci Kremla”!!!
  http://uapress.info/ru/news/show/135315

  OBWE: wprowadzenie na DOnbas uzbrojonych oddziałów OBWE jest mozliwe tylko po wyrażeniu zgody wszystkich człoków OBWE (czyli nigdy!)
  http://www.e-news.su/in-world/120868-obse-vvod-v-donbass-policeyskoy-missii-trebuet-soglasiya-vseh-stran-chlenov.html

  Wziął łapówkę równą 90 tysięcy USD a wypuścili go za 5,5 miliona grzywien
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_42976%2Fall

  Życie po nowemu (Mariupol)
  .https://youtu.be/tL6mzs1udqI
  В Мариуполе фекалии ломали заборы, уничтожали огороды

  NATO szkoli kolejne 5 batalionów ukrów. Wkrótce na DOnbas?
  http://nahnews.org/823168-novyj-vitok-vojny-v-donbasse-nato-gotovit-pyat-novyx-batalonov-v-ato/
  http://www.novorosinform.org/news/55750

  Ukraińska prokuratura ściga Giwiego
  http://112.ua/glavnye-novosti/voennaya-prokuratura-obyavila-o-podozrenii-glavaryu-gruppirovki-somali-givi-320416.html

  Nazizmu nie ma! A szczególnie na u;Krainie!
  .https://youtu.be/tpdzt7QyMaY
  http://www.novorosinform.org/news/55724

  Poborowi ukraińscy wymieniają wszystko na alkohol
  http://www.novorosinform.org/news/55751

  Kijowianin:
  .https://youtu.be/Fwp9pNxKXks
  Дедок в двух словах наглядно и понятно объяснил, почему Крым и Донбасс послали фашистскую Украину к „такой-то матери”.

  Były ambasador Węgier (w USA) twierdzi, że Rosja rozkręca w EUropie korupcję i represje. Nie podano co zazywał!
  https://russian.rt.com/inotv/2016-06-23/Eks-posol-Vengrii-Rossiya-navyazivaet-Evrope
  http://www.huffingtonpost.com/andras-simonyi/the-german-foreign-minist_b_10575544.html

  Polubione przez 3 ludzi

  • Cytat „Doradca krwawej Julki mówi że jak Rosjanie „zwrócą Krym” to ukry się zobowiązują solennie że nie „zajmą Moskwy”, niech ‚krwawa Julka” nie będzie taka „prędka” bo już się tam na nią czają w Kijowie, o czym poniżej…

   Polubione przez 4 ludzi

  • „Dla ukrów szczytem przyjemności jest… poranny prysznic i pójście do kina! 57,9% budżetu domowego podobno obywatele krainy przeznaczają na marzenia w kinie…”
   Chochlik drukarski 🙂
   średnio 57,9% całego budżetu domowego Ukraińcy przeznaczają na podstawowe potrzeby-jedzenie, opłaty za media itp. Sytuacja może ( i zapewne tak będzie) się pogorszyć, bo wzrost cen za media jest tylko kwestią czasu. Ponadto warzywa i owoce również podrożeją ( zima, jesień) ,a w zimie opłaty za ogrzewanie spędzą sen z powiek wielu biedniejszym obywatelom Krainy.
   Dlatego kino czy drobne przyjemności stają się …luksusem.

   Polubione przez 3 ludzi

 5. Nadiucha ‚Impostor” Sawczenko znowu szaleje, tym razem oskarżyła władze w Kijowie i dowództwo „niezwyciężonej armii kijowskiej’ o to że przez to że bez walki „oddały” Krym sprowokowały konflikt na wschodzie kraju…
  https://inforesist.org/savchenko-zayavila-chto-ukrainskie-vlasti-i-armiya-vinovatyi-v-nachale-voynyi
  Ps. „Ukraińskie patrioty” łapią się za puste łby „Kogo my na samostijną wpuścili?”…

  Polubione przez 5 ludzi

 6. Szykuje się kolejna „wojna na górze” w Kijowie. Premier Ukrainy Hrojsman oskarżył osoby odpowiedzialne za podpisanie w 2009 roku „niekorzystnego dla Ukrainy” kontraktu z rosyjskim „Gazpromem” wzięły za to pieniądze. Jak zauważa ukraiński portal w 2009 roku stanowisko premiera Ukrainy pełniła Julia Tymoszenko (obecnie szefowa „opozycyjnej’ ‚Batkiwszczyny”) i to na jej bezpośrednią dyrektywę nakazującą podpisanie kontraktu powołał się Oleg Dubina szef „Naftohaz Ukraina” w 2009 roku;
  http://news.liga.net/news/politics/11319422-groysman_kontrakt_s_gazpromom_v_2009_godu_podpisali_za_dengi.htm

  Polubione przez 5 ludzi

 7. Smutne wieści dla polskiego ‚specjalisty” Wojciecha Balczuna, który pełni teraz funkcję prezesa ukraińskich kolei (Ukrzaliznyci). „Generalissimus’ Poroszenko podpisał dekret ZAKAZUJĄCY PRYWATYZACJI KOLEI UKRAIŃSKICH;
  http://korrespondent.net/ukraine/3702192-poroshenko-zapretyl-pryvatyzatsyui-ukrzalyznytsy
  Ps. No panie Balczun pora lecieć na skargę do „doradcy” Balcerowicza, ze „stragan ze słodyczami” właśnie zamknęli…

  Polubione przez 6 ludzi

  • Gdyby Balczun miał wolną rękę w likwidacji korupcji to byłaby dobra wiadomość dla Ukrainy, ale z tego co się orientuję to głównie chodzi o utrzymanie obecnego status quo, czyli miedzy innymi preferencyjnych taryf przewozowych dla oligarchów ( przemysł ciężki, stalownie, hutnictwo).
   Ciekawe jak to będzie z prywatyzacją mienia „Ukrzaliznyci”, chodzi o budynki ,czy też grunty nie pełniące ważnej roli w transporcie kolejowym ( np domy wypoczynkowe, stacje widma itp itd).

   Polubione przez 4 ludzi

  • Oj tam, oj tam…
   Prywatyzacja trwa, ale na mała skalę…
   „Mała skala” to 25 metrów bieżących szyn…
   http://vk.com/brusek?w=wall274493429_43005%2Fall
   Eurointegraści sprywatyzowali kilka metrów szyn linii Kijów – Odessa. Pociąg Odess-Kijów przejechał po naprawionych torach po 4 godzinach i 19 minutach oczekiwania na naprawę a pociąg w stronę odwrotną czekał 6 i pół godziny…

   .http://cs631119.vk.me/v631119078/39ef7/23RzqjdiSAQ.jpg

   Polubione przez 3 ludzi

 8. I zdrada w zdradzie, czyli były deputowany Dumy Państwowej Rosji „rosyjski opozycjonista” Ilja Ponomariow, który „emigrował” na „wolną” Ukrainę, stwierdził że dzisiejsza Ukraina nie konkuruje z producentami europejskimi, a z rynkami afrykańskimi…
  http://www.politnavigator.net/beglyjj-ehks-deputat-ponomarjov-priznal-chto-ukraina-skatilas-do-urovnya-afriki.html
  Ps. I znowu emigracja, ale sądząc po „fizis” ukierunkowana raczej na Bliski Wschód…

  Polubione przez 4 ludzi

 9. „Gdy mamy do czynienia z sytuacją taką, że Polacy wyjeżdżają na Zachód, aby zarabiać pieniądze w innych krajach by móc godnie żyć i nasza nacja przemieszcza się w kierunku Zachodu, a na nasze miejsce wchodzą Ukraińcy to nie jest to normalna sytuacja” – powiedział Paweł Kukiz w ostatnim programie Jana Pospieszalskiego „Warto Rozmawiać”.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/kukiz-to-nie-jest-normalne-ze-polakow-wyjezdzajacych-na-zachod-zarabiac-zastepuja-ukraincy

  Polubione przez 5 ludzi

 10. „Pytam się, czy sprzedajemy mięso do Ukrainy? Nadal jest embargo. O jakich my relacjach z Ukrainą mówimy? Gospodarczych? Wojskowych? Retoryka jest taka, że gdy ktoś mówi o Ukrainie własnym głosem, jest problem, ale nie między Polakami i Ukraińcami, bo w Polsce żyje milion Ukraińców i nikt im tego nie wytyka. Problem jest w relacjach między rządami” – mówił Jakubiak na antenie TVP.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/jakubiak-nie-damy-zapomniec-o-wolyniu-i-tragedii-polskiej

  Polubione przez 4 ludzi

 11. Jaceniuk poleciał do USA i plotki głoszą że wróci niebawem i dostanie awans… Na prezydenta?
  http://nahnews.org/824175-cennyj-politicheskij-chlen-ssha-vernut-yacenyuka/

  Awakow mści się na Poroszence. Wojenka na górze trwa…
  http://nahnews.org/823902-ya-prosto-super-avakov-mstit-poroshenko-za-otzhim-aktivov-yacenyuka/

  Pani inspektor milicji czy policji ukraińskiej. Przedstawiam!
  http://nahnews.org/824122-meladze-pomog-raskrepostitsya-sotrudnice-policii/
  .https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=U3gvfHQOIE0

  Z kolei w armii ukrów jest niemal 50 tysięcy dam. Z tego 32 405 to pracownice cywilne…
  http://nahnews.org/823997-u-armii-zhenskoe-lico-v-vsu-nazvali-skolko-zhenshhin-rabotaet-na-blago-rodiny/

  Ukry tracą ludzi na DOnbasie w takim tempie że brakuje miejsc w szpitalach
  http://nahnews.org/824169-ukrainskie-siloviki-nesut-poteri-na-vsex-napravleniyax-v-donbasse/

  A u budowniczych mostu? Psy szczekaja a karawana jedzie dalej!
  .https://youtu.be/C1lXFKbN-RE

  Polubione przez 3 ludzi

 12. W VK trwa głosowanie.
  Na pytanie czy należy go wyrzucić z Rosji i pozbawić pracy w MGIMO – na razie odpowiedziało TAK – 74%
  Na pytanie takie ale „nie” – 2,7%
  Na pytanie czy należy gościa rozstrzelać – TAK zagłosowało 23,3%

  O kogo chodzi?
  22.06.16 Якоб Кореиба : Надо было пойти на союз с Гитлером … Против Советского Союза.
  .http://rutube.ru/video/b0b0e723608d503612775f99b7fb7598/?ref=logo

  05.04.16 Якоб Кореиба – Польская фашисткая свинья о жителях Донбасса. .https://youtu.be/P8fH0ioVxG4

  09.09.15 22.06.16 Якоб Кореиба : „Украинцы это наши негры”
  .https://youtu.be/gY328wxnbx8

  Polubione przez 2 ludzi

 13. Silne burze, które w ostatnich dniach nawiedziły zachód Ukrainy dotarły do wschodnich obwodów kraju. Nawałnice spowodowały między innymi podtopienia w obwodzie połtawskim, w wielu miejscach musieli interweniować strażacy. http://zik.ua/pl/news/2016/06/23/nawanice_dotary_na_wschd_ukrainy_zalane_posesje_i_uszkodzone_dachy_710823

  Narodowy Bank Ukrainy przewiduje przyspieszenie tempa inflacji konsumenckiej w ujęciu rocznym w drugiej połowie bieżącego roku, jednak nie zmienia swojej prognozy odnośnie wskaźnika inflacji w 2016 roku na poziomie 12 proc. plus/minus 3 pkt. : http://zik.ua/pl/news/2016/06/23/narodowy_bank_ukrainy_prognozuje_wzrost_inflacji_w_drugiej_poowie_roku_710785

  Powrót specjalnych oddziałów Gwardii Narodowej na pierwszą linię obrony jest absolutnie uzasadniony. W szczególności, do Donbasu wracają brygady szybkiego reagowania Gwardii Narodowej, a także pułki „Azow” i „Donbas”.

  O czym poinformował doradca szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Zorian Szkiriak – podało biuro prasowe MSW. http://zik.ua/pl/news/2016/06/22/do_donbasu_wracaj_puki_ochotnicze_azow_i_donbas_710441

  W obwodzie tarnopolskim zniszczono ponad 3,5 tys. ha upraw. To skutki burzy, która przeszła nad regionem w dniach 20-21 czerwca.
  Według biura prasowego Państwowej Służby Sytuacji Nadzwyczajnych, najbardziej ucierpiały uprawy w rejonie buczackim, gdzie zniszczono prawie 2419 ha upraw oraz w rejonie czortkowskim – zniszczono 1150 ha upraw. http://zik.ua/pl/news/2016/06/22/burza_zniszczya_w_obwodzie_tarnopolskim_ponad_35_tys_hektarw_upraw_710329

  Polubione przez 3 ludzi

  • Społeczeństwo może sobie głosować jedno a zrobi się drugie!
   Juz tak bywało – kopiuję z wątku obok:

   Jako, że dzisiaj jest referendum w sprawie tzw. brexitu a wiadomo po ostatnich wydarzeniach i pro-unijnej nagonce propagandowej, że jego wynik będzie pozytywny dla zwolenników pozostania Wielkiej Brytanii w UE to warto podkreślić, iż jego wynik nie ma praktycznie żadnego znaczenia.
   Przypomnijmy wcześniejsze głosowania w innych krajach UE kiedy ich wynik był niezgodny z oczekiwaniami zwolenników „stabilności” UE.
   NIC Z NICH NIE WYNIKŁO… Np. w 2005 roku wynik referendum we Francji kiedy 54,9 % głosujących opowiedziało się za nieprzyjmowaniem konstytucji europejskiej został zignorowany

   azazel44 , Czerwiec 23, 2016 at 19:16

   Polubione przez 3 ludzi

   • 🙂 Wiem , że wyniki będzie na tak dla UE, ale ja bym wolał by było na odwrót. Po to było zabójstwo tej deputowanej w UK, aby można było na tej podstawie odwrócić tendencję sondażową i referendum sfałszować. A co do tzw. Konstytucji UE , to projekt upadł , traktat lizboński to mała część tego , co zawierała Konstytucja dla Europy. 🙂 Pozdrawiam w bardzo ciepły wieczór.

    Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.