Wojna domowa na Ukrainie 25.06.2016r.- 490 dzień od nowego rozejmu.


 

Po przegłosowanym w referendum wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, na wczorajszej konferencji prasowej wystąpił szef MON Antoni Macierewicz twierdząc, że dla bezpieczeństwa w regionie ważniejszy niż wynik brytyjskiego referendum będzie lipcowy szczyt NATO w Warszawie.

„Decyzje NATO (podjęte na warszawskim szczycie NATO- dopisek mój) będą przełomowe, będą miały nieporównanie większy wpływ na bezpieczeństwo Polski i kontynentu niż problem wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej” – powiedział Antoni Macierewicz.

Tak więc wg. Antoniego Macierewicza:

„Nie ma powodu, żeby histerycznie patrzeć na te wydarzenia. Unia Europejska jest organizacją państw suwerennych, narodowych, niepodległych. Każde państwo ma prawo decydować o swoim losie, Wielka Brytania tak zdecydowała, jak zdecydowała. Nie sądzę, by miało to jakikolwiek wpływ osłabiający NATO”

Jak dodał, ewentualny Brexit był od pewnego czasu przedmiotem wielu spotkań z ministrem obrony Wielkiej Brytanii Michaelem Fallonem i z brytyjskimi ambasadorami w Polsce, a także tematem rozmów w szerszym gronie europejskich państw. Podkreślił, że przedstawiciele Wielkiej Brytanii za każdym razem zapewniali, że ich kraj nie zmieni swojego stanowiska w NATO, bez względu na rozstrzygnięcia dotyczące UE- jednak „to są dwie różne płaszczyzny”.

Antoni Macierewicz zaznaczył przy tym, że ostatnio Wielka Brytania zwiększyła zaangażowanie w bezpieczeństwo północno-wschodniego regionu NATO, w tym krajów bałtyckich i Polski, ale także Ukrainy.

Zdaniem ministra decyzja o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii nie będzie też miała wpływu na rozmowy o postulowanym „natowskim Schengen” – tj. rozwiązaniem, które ma skrócić czas wydawania decyzji o wpuszczeniu i przemarszu sojuszniczych wojsk, „bo te negocjacje – zaznaczył – zależą od decyzji poszczególnych państw, a UE nie ma uprawnień do tego typu rokowań z NATO”– wyjaśnił Macierewicz.

Tak więc ogólnie zdaniem ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza jest dobrze i opuszczenie przez Wielką Brytanię UE nie ma żadnego znaczenia jeśli chodzi o sojusz NATO,  bo ważniejsze będą decyzje podjęte na lipcowym szczycie paktu w Warszawie.

Otóż w pierwszej swojej tezie Antonii Macierewicz ostro przeszarżował, bo wyjście z UE WB jest wyraźnym dowodem na to w jak marnej kondycji jest obecnie unia krajów europejskich i jednocześnie decyzja Brytyjczyków o opuszczeniu jej, przyspieszy tylko upadek tego sztucznego tworu, który więcej czynił złego niż dobrego.

Czy w związku z tym, gdy Europa pogrąży się już w odmętach pochłaniającego ją kryzysu, gdy każdy poszczególny jej kraj członkowski będzie usiłował ratować tyle ile mu się uda, nie wpłynie to na poważne osłabienie sojuszu wojskowego NATO?

Po prostu, w sytuacji spodziewanej kryzysowej, na dalsze utrzymywanie tej militarnej machiny zabraknie pieniędzy i woli je dalszego podtrzymywania. A proszę przy tym zwrócić uwagę, że kryzys europejski zbiega się z kryzysem jaki ma miejsce w Stanach Zjednoczonych, które są głównym motorem napędowym paktu NATO i ostanio usiłują przerzucić na kraje europejskie ciężar jego utrzymania. Tak więc oba te kryzysy nakładając się na siebie w tym samym czasie  muszą doprowadzić do drastycznego zmarginalizowania tej organizacji obronnej Paktu Północnoatlantyckiego w polityce światowej i na arenie regionalnej.

Drugą tezą rzuconą da hoc przez ministra Macierewicza jest to, że wg. niego ważniejsze niż Brexit będą decyzje podjęte na szczycie NATO w Warszawie. I tu ma rację, bo pokażą one prawdę o tym, w którą stronę podąży sojusz.  I co w tym jest najważniejsze może się okazać, że  kierunek jaki zostanie wytyczony, to nie będzie ten którego spodziewa się Macierewicz i elita władzy w naszym kraju..

Dlatego też zanim rozpoczyna się wymachiwanie tępą i przyrdzewiałą szabelką trzeba zawsze przed tym mieć w pamięci to co się stało w dniu 1 września 1939 roku, kiedy to Polska posiadając gwarancje bezpieczeństwa pozostawiona została przez swoich sojuszników na lodzie, czyli z ręką w przysłowiowym nocniku.

I kto zapłacił za te fanaberie i szaleństwa naszych elit politycznych kręgów władzy?

Oczywiście Naród, a sprawcy jego traumy i kolejno spadających na nasz kraj fal nieszczęść, w większości- zaprawszy przed tym kasę- bezpiecznie ulokowało się na Zachodzie.

Gwarantuję Państwu, że jednym z pierwszych, który weźmie „d***ę w troki” i opuści nasz kraj w chwili jego zagrożenia, będzie właśnie pan Antonii Macierewicza a wraz z nim najwięksi jastrzębie- podżegacze wojenni.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym wynika z napływających jak dotąd komunikatów, że o dziwo sytuacja na linii frontu w Donbasie przejściowo uspokoiła się.

Czyżby ostatnia wizyta asystentki amerykańskiego Sekretarza Stanu w Moskwie zaczęła przynosić skutki. A może szok wywołany brytyjskim Brexit’em spowodował przyśpieszony proces myślenia u liderów europejskiej sceny politycznej?

Jakby nie było spowodowało to gwałtowne uspokojenie się na donbaskim froncie wojny domowej.

I tak, w godzinach od 19:30 do 00:30 ukraińskie wojsko przeprowadziło ostrzał terenu donieckiego lotniska, przedmieść Jasinowatej, Mieneralnoje, Spartakusa, Komiternowa, Zaiczenko, Sachanki, Leninskoje, Zajcewa oraz Staromichajłowki w trudowskiej dzielnicy Doniecka i terenu kopalń: „Abakumowa”, „Izotowa”, „6/7” i „Butowskiej”.

Ostrzał prowadzony był przy użyciu ciężkiej broni opancerzonych wozów bojowych, granatników i ręcznych karabinów maszynowych. Łącznie na teren kontrolowany przez władze DRL spadło 423 pocisków różnego kalibru.

Podczas ostrzału przez ukraińskich żołnierzy miejscowości Komiternowo- na południowym odcinku frontu- został uszkodzony dach w budynku mieszczącym się przy ulicy Kirowa nr. 1.

Natomiast w rejonie przedmieść Gorłówki skutki nocnego ostrzału przeprowadzonego przy użyciu ciężkich moździerzy przez ukraińskie wojsko były najbardziej tragiczne, bo łącznie zostało uszkodzonych 9 domów jednorodzinnych. W tym osiem domów w miejscowości Zajcewo, na ulicy Karbyszewa, Polietajewa i Bagriczkiego północnych obrzeżach Gorłowki oraz  jeden dom mieszczący się na ulicy Szaszurina nr. 17 w miejscowości Kurganka.

Poza tym doszło do  lokalnych walk i wymiany ognia w rejonie wschodnich przedmieść Awdiejewki, gdzie do ostrzału pozycji obronnych sił powstańczych ukraińskie wojsko użyło ciężkiej artylerii w postaci armat 122 mm i haubic 152 mm- obwiniając tradycyjnie już o ten ostrzał stronę powstańczą.

Dodam tylko, że wg. informacji przekazanych przez rzecznika sił zbrojnych DRL, w ciągu mijającego właśnie tygodnia zginęło dwóch powstańców, tyle samo cywilów, a sześć innych zostało rannych.

Jednocześnie jeśli chodzi o straty w mieniu prywatnym, to tydzień ten był jednym z najgorszych w ciągu tego roku.

Jeśli w między czasie napłyną jakieś nowe informacje w tej sprawie, to natychmiast zostaną przeze mnie zamieszczone.

Na koniec tego wątku jeszcze trzy relacje filmowe o przedwczorajszym ostrzelaniu celów cywilnych w Doniecku przez ukraińską artylerię:

***

 

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck- na terenie Narodowego Szpitala Pourazowego (Traumatologii) w dzielnicy Kijowskiej doszło wczoraj do nieudanego zamachu na legendarnego dowódcę oddziału powstańczego Arsenija Pawłowa ps. „Motorola”. W wyniku tego zamachu zostało uszkodzonych 7 samochodów prywatnych pracowników szpitala oraz budynek Domu Pogrzebowego. Samemu „Motoroli” nic się nie stało, bo w chwili detonacji ukrytego w drzewie ładunku wybuchowego przebywał w innym miejscu.

Donieck- skutki przedwczorajszego ostrzału przez ukraińską artylerię budynku wielorodzinnego przy ulicy Birjuzowa

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

 

 

***

 

 

Pozdrawiam.

Reklamy

128 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 25.06.2016r.- 490 dzień od nowego rozejmu.

  • Miałem to „zalinkować” dosłownie ubiegłeś mnie LUK o kilka minut 😀
   To niestety przykra informacja, bo rzeczywiście nawet niewiele wyższa płaca przełożyłaby sie na lepszy wzrost polskiego PKB. Polact (większość) nie wydają swoich ciążko zarobionych pieniędzy na mercedesy czy szwajcarskie zegarki tylko na dom rodzinny edukację dzieci, lepszej jakości produkty spożwcze wkacje na Mazurach/górach/Bałtykiem ( niewłaściwe skreślić) innymi słowy kapitał ZOSTAJE w Polsce.
   Napływ taniej siły roboczej z Ukrainy przekłada sie na … stagnację PKB Polski i niższą jakość życia naszych rosdaków.

   Polubione przez 4 ludzi

   • Wyższe płace to więcej na zakupy, czyli wzrasta popyt wewnętrzny, przez co zyski firm są wyższe ,a w konsekwencji dochody do budżetu i PKB. Inwestycje, popyt wewnętrzny i eksport , to trzy filary napędzającego gospodarkę. O ile dobrze zapamiętałem ze szkoły. 🙂
    Panowie pracodawcy ( do tych co nas czytają ) może by tak pensje w górę poszybowały. 🙂

    Polubione przez 2 ludzi

    • „Panowie pracodawcy ( do tych co nas czytają ) może by tak pensje w górę poszybowały”- pracodawca płaci tyle ile może, a więc tyle ile ma- to nie urząd lub zakład budżetowy.

     Pozdrawiam 🙂

     Polubione przez 4 ludzi

     • „…pracodawca płaci tyle ile może”
      Dlatego od kilkunastu lat jestem „na swoim”, czyli faktycznie samozatrudnienie. Byłem „na etacie”, gdzie dostawałem prawie 5 tysięcy na rękę i nagle z dnia na dzień mi podziękowano. Teraz mam „umowę” z moim „głównym pracodawcą”, że płaci mi tyle a tyle za moją wykonaną pracę, a ja mam też innych zleceniodawców. W grudniu wystawiłem mu fakturę na prawie 10 tysięcy, a w czerwcu jak będzie może ze 200 złotych. Fakt, każdego 10-tego dnia miesiąca ZUS boli, ale nic nie ma za darmo.

      Polubione przez 4 ludzi

 1. Złożony we wtorek projekt nazywający rzeź Wołyńską Ludobójstwem nieoczekiwanie utknął w Sejmie. Do manifestacji środowisk kresowych w sprawie przyspieszenia zaapelowali m.in: Andrzej Melak z PiS, Tomasz Rzymkowski oraz Marek Jakubiak z Kukiz’15, Bartosz Jóźwiak z UPR, a także niezrzeszeni Kornel Morawiecki oraz Janusz Sanocki.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/7-lipca-pod-sejmem-zbierze-sie-protest-zadajacych-uchwaly-ws-ludobojstwa-na-wolyniu-video
  Komentarz: żeby chociaż uchwała…,ale żeby przeszła i ofiary doczekały się należnej im czci ze strony państwa….
  W każdeym niepodległym państwie czci się „swoje” ofiary dlaczego Polska miałaby wyłamywać sie z tej zasady?

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Podczas swojego przemówienia do władz Armenii, papież Franciszek nazwał rzezie Ormian na początku XX wieku ludobójstwem. Zdaniem watykanistów, nie było go w przygotowanym tekście wystąpienia.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/papiez-w-armenii-rzez-ormian-byla-ludobojstwem
  Komentarz: Papież Franciszek I to osoba ,którą darzą wielkim szacunkiem., mówi porawdę bez oglądania sie na jakąkolwiek „poprawność polityczną” mozliwe ,że w przyszłości Ojciec Święty nazwie rzeż wołyńską tym czynm była , czyli ludobójstwem.

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Witam juz po meczu! Hurra! 🙂

  Tego chyba nie pokazała tv?
  Болельщики сборной Швейцарии закидали польских футболистов стаканами и бутылками
  ➡ Читать далее: https://russian.rt.com/article/309522
  .http://cs543108.vk.me/v543108545/21da9/JPSMIXo9dsw.jpg

  Film z DNR
  .https://youtu.be/qqK4PS1cMkk
  Ополчение ДНР/DPR Militia (плейлист)

  Od świtu kolejka wielokilometrowa oczekujących na wjazd na Krym
  Сегодня все такие хитрые выехали в 4 утра в Одессу и встали. В прямом смысле. Встали из своих машин. Пробка на несколько километров.
  До сих пор, еле еле продвигается.
  .http://cs7002.vk.me/v7002720/1effc/_ElK51qsERw.jpg
  .http://cs7002.vk.me/v7002045/1e590/Wk0DOiWoMBU.jpg

  Poroszenka wyrzucił z pracy wieloletniego osobistego lekarza bo obchodził Dzień Zwycięstwa
  http://vk.com/feed?z=video-76104733_456257163%2F56b1aed5202c72e6ed%2Fpl_post_-67603486_222937
  http://vk.com/feed?w=wall174820313_37168

  Gieraszczenko publikuje dowody współpracy Sawczenko z DNR i LNR
  https://life.ru/t/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/424517/ghierashchienko_opublikoval_dokazatielstva_sviaziei_savchienko_s_dnr_i_lnr

  Gierojam sała!

  WYnalazek Opołczenia.
  Stary BMP-2 (BWP) pokryty z wszystkich stron Kontaktem-1
  http://warsonline.info/bronetekhnika/vooruzhenie-i-tekhnologii/bronetekhnika/dinamicheskaia-bmp-2-iz-donetcka.html
  http://eastdiary.livejournal.com/87588.html

  Mem z Londynu – prafraza…
  .http://cs636518.vk.me/v636518379/133ce/kUUCuHeh5mY.jpg

  + jeszcze jeden powiązany
  .http://cs631426.vk.me/v631426703/2f118/P8ggq3W14no.jpg
  Aby ostatecznie skończyć ze sprawami ukrainy, Londyn stwierdził że prościej jest wyjść z Unii

  Słowacja też chce referendum????
  http://ria.ru/world/20160625/1451647570.html

  .https://youtu.be/8MuVUtBHDtY
  „Руководство НАТО хотело выгнать Россию из Крыма”

  .https://youtu.be/vLRWptQptWg
  ВЛАДИМИР СКОБЦОВ. АПОСТОЛ
  http://news-front.info/2016/06/25/vladimir-skobcov-apostol/

  Fragment filmu który powstaje…
  .https://youtu.be/GVS53fmmuOE

  Łapanki w Charkowie
  .https://youtu.be/Pjas_-SbrbY

  Pastor Turczynow chyba zdrowo ćpał bo opowiada że jeden z zakładów był „ewakuowany” z Donbasu i niebawem zacznie produkcję radarów „Kolczuga”. Problem jest taki że firma „Kwant-Radiolokacja” jest i działa na DOnbasie. Owszem, jego dyrektor uciekł do Kijowa latem 2014 i zabrał teczkę jakichś dokumentów ale firma życzy szczęścia w uruchomieniu produkcji bo wedłuch nich trzeba by postawić od nowa cały zakład…
  Zakład od 2010 był rozkradany i upadał a by wykonać zamówienie dla Azerbejdżanu firma musiała wziąć kredyt by zapłacić zaległe pensje…
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_43186%2Fall
  .https://youtu.be/2A8_MAb-jsw

  W LNR złapali handlarzy narkotyków. Z Kijowa szły dostawy. Nie wiadomo czy od Pastora?
  .https://youtu.be/TkOGefYUCoY

  Rzekomo Kijów planuje dostawy na Donbas alkoholu zaprawionego psychotropami by „zdestabilizować sytuację”
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_43172%2Fall

  Podobno dziś ukry nie czekały zmroku – walą cały dzień!
  http://www.novorosinform.org/news/55885

  Ministerstwo Braku Energii wystapiło z apelem do społeczeństwa by nie korzystało z energii elektrycznej. Wasserman twierdzi że społeczeństwo powiesi niebawem te władze
  http://riafan.ru/532077-vasserman-kiev-prikazal-ukraincam-prinesti-verevki-na-kotoryh-ih-povesyat

  Wasserman twierdzi że będziemy mieć / my także – to ja dodaję / wkrótce „nowy Czarnobyl”
  http://politrussia.com/news/vasserman-popytki-kieva-729/
  .https://youtu.be/0GHcgiQjglo

  Czy obywatele krainy na U zrzucą tyranię ze swych karków?
  http://rurik-l.livejournal.com/1542325.html

  Według Kijowa odbudowa Donbasu pochłonie 15 mld USD. Ale oczywiście Kijów na to kasy nie da!
  http://nahnews.org/826876-prosi-bolshe-kiev-nikogda-ne-investiruet-15-mlrd-v-vosstanovlenie-donbassa/

  Mem dla podróżujących samolotami!
  .http://cs631724.vk.me/v631724785/30c02/5kHAM0RPR8A.jpg

  A to prawda o ukraińskich posłach co podróżuja po całym świecie!
  http://nahnews.org/826263-na-zagranichnye-voyazhi-ukrainskie-deputaty-tratyat-milliony-griven/

  Oraz o kradziezy miliardów przez banki które „padają”
  Sała!
  http://nahnews.org/826239-banki-karmanniki-kak-ukrast-111-milliardov-u-vkladchikov/

  PS
  ROsjanie nadal nie mogą darować swojej reprezentacji i cieszą się z wygranej naszych!
  Ale nadal pojawiają się zabawne i niezabawne memy…
  Ten jest boski! Mówi o tym, jak wybierano reprezentację Islandii! Rewelka!
  .http://cs636120.vk.me/v636120072/11e41/MFsA7Uvm5Hw.jpg

  Polubione przez 5 ludzi

  • „Aby ostatecznie skończyć ze sprawami ukrainy, Londyn stwierdził że prościej jest wyjść z Unii”- Londyn miał już tego wszystkiego dość, a szczególnie w sytuacji, że znajdzie się w jednej unii z padliną 🙂

   To jest prawdziwa przyczyna ewakuacji, czyli ulotnienia się „po angielsku” 🙂 🙂 🙂

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 4 ludzi

 4. Aha! Zapomniałem!
  Wszystkiego najlepszego z okazji Święta SŁowian!
  С ПРАЗДНИКОМ, ДОРОГИЕ СЛАВЯНЕ!

  25 июня, славяне всего мира, а это около 270 миллионов человек, отмечают День дружбы и единения славян. Этот праздник был создан для того, чтобы разные ветви славянских народов помнили о своих исторических корнях, стремились сохранить свою культуру и многовековую связь друг с другом.
  .http://cs633821.vk.me/v633821455/345c5/KAi0TzkIu5U.jpg

  Powodzi się w Wiginii. Już chyba koło 30 osób nie zyje!
  Наводнение в Западной Вирджинии: режим ЧП и 14 погибших
  ➡ Читать далее: https://russian.rt.com/article/309414

  Zapis konferencji Zacharczenki z mieszkańcami Kijowa. Czytać należy od dołu…
  http://dan-news.info/politics/onlajn-konferenciya-aleksandra-zaxarchenko-s-zhitelyami-kieva-obnovlyaetsya.html

  Władze Krainy UPAdłej wyprzedają ośrodki wypoczynkowe w których umieszczono osoby i rodziny które uciekły ze strefy wojny. Uchodźców wyrzuca się na bruk.
  http://antifashist.com/item/na-ukraine-prodayut-bazu-otdyha-gde-zhivut-pereselency-iz-donbassa-lyudej-vyshvyrivayut-na-ulicu.html#ixzz4CWkjmPjz

  Przebywający w delegacji amerykańskiej były analityk CIA, który jest szefem jakby stowarzyszenia emerytowanych pracowników CIA – kłapie na lewo i prawo. Tu o poparciu amerykańskim dla parszywosektorowców
  http://ruspravda.info/Analitik-TSRU-priznal-amerikanskie-spetssluzhbi-podderzhivali-Praviy-sektor-dengami-oruzhiem-i-sovetami-21980.html
  Аналитик ЦРУ признал: американские спецслужбы поддерживали «Правый сектор» деньгами, оружием и советами
  .http://cs636616.vk.me/v636616558/12ab9/OqC0aLs6Y6Y.jpg
  Obrazek do tego…

  Colonel o wizytacji „byłych” pracowników CIA na Krymie
  http://colonelcassad.livejournal.com/2814357.html

  COlonel o zamachu na Motorolę
  http://colonelcassad.livejournal.com/2813327.html

  Colonel o „sprawie Mannerheima”
  http://colonelcassad.livejournal.com/2814497.html

  Aha – podobno – tablice już zdjęto!
  .http://cs636828.vk.me/v636828796/1264e/TKIjO2TK-r4.jpg

  Polubione przez 4 ludzi

 5. A tutaj mam perełkę, perełeczkę wysmażoną na potrzeby folksdojczów z wirtualnej sprzed kilku dni. Artykuł ukazał się na stronie głównej z samego rana a później juz nikt go tam nie widział… 🙂
  .http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosji-zaczyna-brakowac-pieniedzy-dwa-obozy,200,0,2109128.html

  Oczywiście my, bogacze, z politowaniem pokiwamy na sytuacją w Rosji i dalej będziemy z zapałem szykować wschodnią flankę na…… ile w to kasy jeszcze wtopimy??? :O

  Polubione przez 5 ludzi

 6. A tak nawiasem mówiąc ……

  Mateusz Piskorski został aresztowany pod zarzutem szpiegostwa. Jak na razie głównym dowodem przeciwko niemu jest „sprawne posługiwanie się językiem rosyjskim”. Zastanawiam się na jakim etapie są przygotowania ( piżama, szczoteczka do zębów, testament) AdNovum ….. że nie wspomnę ……. ? .

  Sorki, dwa browarki i ….. realizm Czwartej RP.

  Polubione przez 8 ludzi

  • a ja mimo wszystko z uporem maniaka polecam Guinnessa, każdy rodowity Irlandczyk obrazi się na równanie tego napoju z piwskami, choć na puszkach i butelkach Guinnessa stoi jak byk, że to niby piwo 🙂 Jak zwykle kulisy unijnej kwalifikacji….

   Polubione przez 4 ludzi

  • Jak Chorwacja to mogła przegrać mając pięć setek?!? „Ronaldzie” zrobiły jedną akcje i grają dalej. Podobnie jak w meczu z nami, tyle, że z nami, perfekcyjnie to oni wykonywali rzuty karne. Piłka jest przewrotna i niesprawiedliwa. Ale kto powiedział, że życie jest lekkie i przyjemne nawet w piłce? 😮

   Polubione przez 2 ludzi

 7. Brexit będzie miał większy wpływ na UE niż się to komuś wydaje. Wielka Brytania przewodziła w Europie sojuszowi antyrosyjskiego i proamerykańskiemu. W tym sojuszy znajdowała się też Szwecja, państwa bałtyckie i Polska. Nie przypadkiem wczoraj odbyło się spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw założycielskich UE – myślę że było to przygotowywane i poważnie liczono się z Bretixem. Myślę też, że właśnie w tym kontekście należy czytać wypowiedz ministra spraw zagranicznych Niemiec nt pobrzękiwania szabelką wobec Rosji i słowa o tym żeby Bretix przeprowadzić szybko. Na realizowaniu interesów USA w Europie i bliskim sąsiedztwie Europy, najwięcej tracą właśnie państwa starej Unii bo rachunek za emigrantów Turcja wystawiła UE a nie USA które stoją za „demokratyzowaniem” sąsiadów i okolic Izreala.
  Państwa założyciele UE tak naprawdę nie mają własnych znaczących źródeł energii bo państwa arabskie, Norwegia czy Wielka Brytania – ze swoimi platformami na szelfie, musząc wybierać, wybiorą raczej USA niż do UE. Bez energii gospodarka UE załamie się a przynajmniej stanie się zakładnikiem USA.
  Nasi światli politycy oczywiście nie zdają sobie sprawy z tego jak się sprawy mają i nie rozumieją, że w obecnej sytuacji Niemcy nie mają już wyboru jak tylko ucieczka do przodu – co właśnie dzieje się na naszych oczach.
  A to znaczy że mało kto będzie się przejmował kaprysami chłopców w krótkich spodenkach skoro dość czasu stracono na uleganie kaprysom WB.

  ps. widziałem dzisiaj takie zestawienie, wynika z niego że ceny energii elektrycznej w Polsce są najwyższe w Europie.

  Polubione przez 7 ludzi

  • Zgadza się! Cały czas w tych „zabawach” na szachownicy planety – w czasie których /nota bene/ giną ludzie dziesiatkami tysięcy – chodzi o dostęp do źródeł energii!

   Nie na darmo Rosja inwestuje w lodołamacze…
   .https://youtu.be/8HrZkL1ZHI4

   Wczoraj linowałem i uwazam że warto powtórzyć:

   O pieniądzach ciekawie + tekst! POLECAM!
   . http://inance.ru/2016/01/kursi-valut/
   Деньги в наше время — это то, что общество воспринимает в качестве денег. Реально 1$ = 11 рублей. Реальные курсы валют на основе Энергии, Золота и Нефти.
   .https://youtu.be/nbo3fDjaHMs

   Dodatkowo:
   https://obserwatorpolityczny.pl/?p=41807
   Dlaczego w Berlinie spotka się tylko 6 startych krajów Unii Europejskiej?

   PS
   Mityczny, arcytani gaz „łupany” jakoś nie dopłynął w tym roku do portów europejskich. Kraje Europy muszą wybrać zimno i autarkię gospodarczą czy współpracę z Rosją i Chinami… Nie na darmo i w czasie petersburskiego forum ekonomicznego i minionych dwóch spotkań Putin – Si Cyń Pin – WWP puszczał oko do Europy dając do zrozumienia że jest wybór…

   Polubione przez 5 ludzi

 8. News sportowy :

  Chorwacja – Portugalia 0 – 1 i to właśnie z Portugalią przyjdzie zmierzyć się naszym piłkarzom w ćwierćfinale Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

  Spokojnej nocy państwu życzę, udanej niedzieli. Uwaga na ekstremalne zjawiska pogodowe.

  Dobranoc 🙂

  Polubione przez 4 ludzi

  • „Chorwacja – Portugalia 0 – 1 i to właśnie z Portugalią przyjdzie zmierzyć się naszym piłkarzom w ćwierćfinale Mistrzostw Europy w piłce nożnej”- to dobrze czy też źle dla naszej drużyny?

   Pozdrawiam 🙂

   Polubione przez 2 ludzi

     • 🙂 Portugalia wczoraj niewiele pokazała, tak samo zresztą jak w meczach grupowych. Liczyłem na zwycięstwo Chorwatów , są dużo lepsi od Portugalczyków i byliby poza naszym zasięgiem. Ale trafiliśmy inaczej i trzeba grać. Jak nasi będą potrafić wyłączyć z gry ,, faceta z żelem na głowie” i zaczną wykorzystywać stwarzane przez siebie sytuacje , to wtedy będzie dobrze. 🙂 Dla nas. Faworytem są Portugalczycy, ale w sporcie bywa różnie.
      🙂 Pozdrawiam w gorący niedzielny poranek.

      Polubione przez 2 ludzi

    • Tak źle to ja im nie życzę i nigdy takich życzeń nie głosiłem, ale mam prawo do wyrażania własnych opinii w sprawie możliwości naszej reprezentacji w piłce nożnej mężczyzn na ME 2016.

     Jak widać do tej pory naszym dzielnym orłom szczęście sprzyjało, ale tak to jest z tym szczęściem, że raz jest raz go nie ma.
     Dlatego też ja sam osobiście stawiam zawsze na solidną pracę od podstaw, nie licząc na jakieś spektakularne sukcesy.

     Z kwaśnej miny mam rozumieć, że źle trafiliśmy na kolejnego przeciwnika.

     Po co się tak złościć i smucić, przecież nastąpiło tylko to co wcześniej czy później musiało spotkać polską drużynę.
     Cieszmy się za to z niebywałych dotychczasowych sukcesów (pierwsza bramka strzelona na ME, pierwszy tam też strzelony gol, wyjście z grupy, gra w 1/8 finału, no i teraz walka w 1/4 z jedną z najlepszych drużyn nie tylko Europy, ale i świata.
     Może szczęście jednak nas jeszcze w tym przypadku nie opuści, bo jak mówił śp. nieodżałowany trener Kazimierz Górski:

     „Piłka jest okrągła, a bramki są dwie”

     I tylko tego się trzymajmy 🙂

     Pozdrawiam 🙂

     Polubione przez 2 ludzi

     • ,,mam prawo do wyrażania własnych opinii w sprawie możliwości naszej reprezentacji w piłce nożnej mężczyzn na ME 2016.” – a czy ja kwestionuje szefa prawo do wyrażania opinii ? Nigdy tego nie robiłem i nie zamierzam. 🙂 To po pierwsze .

      ,,Jak widać do tej pory naszym dzielnym orłom szczęście sprzyjało, ale tak to jest z tym szczęściem, że raz jest raz go nie ma.” – sprzyjało i nie sprzyjało, zależy któremu orłowi, Błaszczykowskiemu tak, Milikowi np. nie. 🙂 Sprzyjało również Portugalczykom , zwłaszcza w grupie i wczorajszym z Chorwacją, dlatego w najbliższy czwartek zagrają z naszą ekipą.
      To po drugie 🙂

      ,,Dlatego też ja sam osobiście stawiam zawsze na solidną pracę od podstaw, nie licząc na jakieś spektakularne sukcesy.” – całkowicie zgadzam się z pierwszą częścią zdania. Co do drugiej uważałem przed Euro 2016, że naszą ekipę stać na wyjście z grupy, to się potwierdziło, gra w 1/4 jest dla mnie zaskoczeniem. Ale dzięki dobrej pracy zawodników i sztabu szkoleniowego , a także szczęściu( one jest równie ważne w sporcie , jak umiejętności) , zaszliśmy wyżej niż się spodziewałem.
      To po trzecie. 🙂

      ,,Z kwaśnej miny mam rozumieć, że źle trafiliśmy na kolejnego przeciwnika.” – moim zdaniem trafiliśmy lepiej niż się spodziewałem. Sądziłem , że zagramy z Chorwacją , która jest lepszą drużyną od Portugalii , ale z nią przegrała( zabrakło szczecią Chorwatom, a Portugalczycy mieli go więcej ). 🙂 Jak oceniam nasze szansę ? Procentowo 60 :40 dla Portugalii ( w meczu z Chorwacją byłoby 80 :20). 🙂 A kwaśną minę mam, bo zespól chorwacki przegrał ,a ja bym wolał na odwrót. A jaki będzie wyniki meczu z Portugalią, nie wiem, zależy jaka będzie nasza gra. Jak gra będzie dobra i będziemy mieli szczęście, to wynik będzie korzystny. 🙂

      Cieszmy się za to z niebywałych dotychczasowych sukcesów (pierwsza bramka strzelona na ME, pierwszy tam też strzelony gol, wyjście z grupy, gra w 1/8 finału, no i teraz walka w 1/4 z jedną z najlepszych drużyn nie tylko Europy, ale i świata.
      Może szczęście jednak nas jeszcze w tym przypadku nie opuści, bo jak mówił śp. nieodżałowany trener Kazimierz Górski:

      „Piłka jest okrągła, a bramki są dwie”

      W pełni się zgadzam z resztą wypowiedzi. 🙂 I mam nadzieję, że w żaden sposób nie uraziłem szefa moją wypowiedzią. Jedno moje napisane zdanie , a wywołało konieczność napisania kolejnych kilkunastu, zarówno przeze mnie , jak i przez szefa.
      Musze pamiętać na przyszłość , że po to człowiek odkrył słowo, by przemilczeć to i owo, bo jak wiadomo ,mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
      🙂 Pozdrawiam w niedzielne popołudnie.

      Polubione przez 1 osoba

 9. Londyn chce się odłączyć od Wielkiej Brytanii – przynajmniej petycję o referendum w tej sprawie dostarczono do mera Londynu
  http://www.lyudiipolitika.ru/news/peticiyu-s-prosboy-priznat-london-nezavisimym-ot-britanii-dostavyat-meru
  Choroba niezalezności?

  W Finlandii też zbierają podpisy!
  http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/3401744

  W Kijowie dalej nie lubią separatystów
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_43215%2Fall
  .http://cs636828.vk.me/v636828796/1272f/UDY1JVX3Twc.jpg
  .http://cs636828.vk.me/v636828796/12736/EHqn0N23W4Y.jpg

  .http://cs636828.vk.me/v636828796/1289a/C1w3fArSejs.jpg
  Saakaszwili: „na U’Krainie jest gorzej niż w Rosji Putina”

  Gorłówka
  .https://youtu.be/TezSg-_6D1w
  Горловка. 25.06.2016г. очередной артобстрел жилых районов нашего города около 3 часов ночи.

  Na dobranoc bez kropki!

  Polubione przez 3 ludzi

 10. http://sptnkne.ws/b8cP

  „The Washington Post” przedstawia kolejnych kandydatów do opuszczenia UE

  A czemu Polski nie ma na liście?? Ja bym chętnie zagłosował w referendum ws. opuszczenie UE przez nasz kraj. Przy rzetelnej debacie , wynik mógłby być tak samo zaskakujący jak w UK.

  Polubione przez 3 ludzi

 11. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/george-soros-brexit-prowadzi-do-dezintegracji-unii-europejskiej/zed2yn
  I „rodzynek” z komentarzy…
  „ma.ja : To Saros i mu podobni „mędrcy Syjonu” rozwalili Europe.
  Co myśleli , że wyludnią bogatą Syrię, Libię i in. kraje poświęcając Europe, a sami wyjada do usraela?
  Odkąd zaczęli z Panem Putinem, stracili bogaty Donbas, Krym, Syrię , teraz Wielka Brytanię.

  Jedynie , co wygrali , to festiwal europejskiej piosenki:)))”…

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.