Wojna domowa na Ukrainie 29.06.2016r.- 494 dzień od nowego rozejmu.


Poznań uroczystości upamiętniające 60-rocznicę „Czerwca’56”. Uczestnicy wyciągnęli czerwone kartki przeciwko „zbawcom narodu”.

„Jeśli tego nie uzyskam, to nie podpiszę  umowy”– poinformował wczoraj holenderski premier Mark Rutte uzależniając w ten sposób ratyfikowanie umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE od gwarancji, które uwzględnią obawy wyrażane przed referendum ogłoszonym w Holandii w sprawie tej umowy.

„Będziemy dążyć do uzyskania prawnie wiążącego rozwiązania, które odniesie się do obaw wyrażanych przed referendum” – powiedział na konferencji prasowej Mark Rutte . Dodał przy tym, że nie wiadomo jeszcze, jaką formę mają przyjąć te gwarancje. „Być może będzie to zmiana tekstu umowy stowarzyszeniowej. Ale może znajdziemy rozwiązanie, które nie będzie zakładało zmiany tekstu. Jeśli tego nie uzyskam, to nie podpiszę umowy (stowarzyszeniowej Ukrainy z UE- dopisek mój)” – wyjaśnił holenderski premier.

O jakie obawy wyrażone przed kwietniowym referendum w Holandii chodzi, a wobec których to obaw holenderski premier zażądał gwarancji?

Otóż aby zebrać odpowiednią ilość głosów niezbędną dla  ogłoszenia referendum w Holandii przeciwko ratyfikacji umowy UE z Ukrainą użyto argumentów, które zostały zawarte w petycji holenderskich ugrupowań eurosceptycznych, a więc że:

1.   „Ukraina stara się wdrożyć reformy zgodnie z zasadami UE. Robi to jednak nie bezpłatnie, prosi za to pieniądze… Dlaczego powinniśmy płacić z własnej kieszeni za wdrożenie reform w obcym nie należącym do UE kraju?”

2.   „W umowie stowarzyszeniowej uwzględniona jest kwestia wolnego wjazdu do Europy dla wielu osób (art. 99-102) — studentów, stażystów, profesjonalistów z różnych branż, listę można kontynuować w nieskończoność. Niewątpliwie zwiększy to napływ imigrantów, z którymi i tak mamy problemy.”

3.  „W art. 2 (umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina- dopisek mój) chodzi o pomoc wojskową w razie potrzeby. Biorąc pod uwagę sytuację na Ukrainie, oznacza to tylko jedno — zostaniemy wciągnięci w konflikt zbrojny i że a priori przyznajemy Ukrainie rację w zachodzących wydarzeniach… W celu realizacji porozumienia proponuje się powołanie organów kontrolujących, na które bezpośrednio my, obywatele UE, nie będziemy mogli wpływać… Jednak najważniejsza rzecz polega na tym, że podpisanie umowy stowarzyszeniowej doprowadzi w najbliższej przyszłości do wejścia Ukrainy do UE”

4.   Stowarzyszenie UE z Ukrainą jest pierwszym etapem procesu, który zakończy się przyjęciem tego kraju do UE,  jednocześnie „pogrążonego w nieodpowiedzialnej wojnie z Rosją, skorumpowanego i rządzonego przez oligarchów kraju”. 

5.   Za przyjęcie Ukrainy do UE zapłaci europejski podatnik, bo porozumienie zawarli politycy i brukselscy technokraci ponad głowami obywateli.

Przypomnę, że przeciwko podpisaniu umowy stowarzyszeniowej UE z Ukrainą głosowało 64% biorących udział w referendum, a frekwencja wynosiła ponad 32%, a więc jest ono ważne.
Tak więc jako, że wg. starej maksymy zawartej w liście  anglosaskiego mnicha Alkuina skierowanego do Karola Wielkiego (koniec VIII w. ne.)-„Vox populi, vox Dei” holenderskie władze nie mają innego wyjścia jak tylko znaleźć jakieś rozwiązanie tej patowej sytuacji, a które to byłoby odpowiedzią uwzględniającą wynik referendum. I właśnie tym kompromisowym rozwiązaniem, o jakim tuż po referendum wspominał Mark Rutte, jest uzyskanie gwarancji na to w jaki sposób wyrażone przed referendum zastrzeżenia dotyczące umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE zostaną rozwiązane.
Powiem tylko ze swojej strony, że wątpliwości wyrażone przez eurosceptyków dotyczące umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE, są sformułowane bardzo celnie, zaś słabe punkty takiego mariażu wypunktowano właściwie.
Dlatego też uważam, że o wyrażenie opinii, na ten jakże istotny temat, powinny się zwrócić do swoich obywateli również rządy innych krajów członkowskich.
A dlaczego tego nie zrobiły, jak i w innych nie mniej kontrowersyjnych sprawach?
Otóż dlatego, że wynik byłby przesądzony i podobny jak w Holandii.
A dzisiejsi „demokraci” nie lubią tego jak lud im miesza szyki, bo wychodzą właśnie takie komplikacje jak odmowa dla  stowarzyszenia się Ukrainy z UE, czy też ostatnio mający miejsce Brexit Wielkiej Brytanii z UE.
„Demokraci” bardzo boją się głosu ludu, który jak widać może być różny jak na przykład ten wczorajszy w Poznaniu, kiedy to mieszkańcy tego pięknego miasta nad Wartą wyrazili swoją opinię na temat uczestnictwa niektórych osób w ich święcie- 60 rocznicy poznańskiego „Czerwca 1956 roku”:
Panie prezydencie Duda, otrząśnij się pan wreszcie po szoku powyborczym i zacznij wsłuchiwać w głos Ludu a nie w podszepty prezesa, bo to nie on wybrał pana do urząd głowy państwa.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym stan podwyższonego napięcia w rejonie przyfrontowym w Donbasie utrzymywał się.

Na początku uzupełnię, że w wyniku przedwczorajszego nocnego ostrzału dokonanego przez ukraińskich żołnierzy zostało w Doniecku uszkodzonych 8 domów wielorodzinnych, w tym na ulicy Szachteirskoj Sławy uszkodzono 4 domy, kolejne 3 na ulicy Tumajana i jeden na ulicy Nowoszachtijskiej.

Poza tym jeszcze jeden dom jednorodzinny został uszkodzony w Dokuczajewsku.

Natomiast w dniu wczorajszym ostrzał przez ukraińskie wojsko z broni ciężkiej prowadzony w kierunku terenu znajdującego się pod kontrolą władz republikańskich rozpoczął się około godziny 22:25, kiedy to z kierunku Majorska przy użyciu czołgów została ostrzelana miejscowość Zajcewo.

Następnie około godziny 22:40 z kierunku miejscowości Maksymilianówki przy użyciu ciężkiej artylerii rozpoczęli ostrzał osiedli Trudowskiego i Czeluskicziewa w dzielnicy Piotrowskiej Doniecka. Część pocisków spadło w okolicy Staromichajłowki. W wyniku ostrzału przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm dzielnicy Trudowskiej zostały ranne dwie osoby cywilne: 54-letni mężczyzna i 77-letnia kobieta. Stan obu osób jest bardzo poważny. Około godziny osiedle Trudowskie zostało jeszcze raz ostrzelane przez ukraińskich żołnierzy przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm jeszcze raz ostrzelane około godziny 23:20, w wyniku czego został trafiony jednym z pocisków dom prywatny znajdujący się na ulicy Felidowskiej nr. 12.

Ponownie też, około godziny 21:300, został ostrzelany przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm oraz przeciwczołgowych pocisków kierowanych Dokuczajewsk, gdzie od bezpośredniego trafienia jednym z nich został uszkodzony jeden wielorodzinny dom na ulicy Lenina nr. 78.

Wcześniej bo około godziny 20:15 ukraińska artyleria kaliber 152 i 122 mm ostrzelała wieś Leninskoje i znajdującą się na południowych obrzeżach miejscowości Nowoazowsk dzielnicę Zareczenki. W sumie spadło tam 27 pocisków. Ostrzał ten prowadzony był z kierunku Wodjanoje i Gnutowa.

Ponadto, dochodziło też do walk prowokowanych przez stronę ukraińską w rejonie Marinki i Krasnogorowki oraz na wschodnim przedpolu miejscowości Awdiejewka.

Na ługańskim odcinku frontu toczyły się przy użyciu ciężkiej artylerii, moździerzy i ręcznych karabinów maszynowych ciężkie walki pomiędzy miejscowościami Swiatłodarsk-Łogwinowo. Część pocisków spadało również nie daleko miejscowości Uglegorska i Kalinówki.

Na zakończenie tego wątku jeszcze dwa filmy dokumentujące skutki ostatniego ostrzału Doniecka przez ukraińskie siły zbrojne:

***

 

 

Na koniec kilka aktualnych filmów:

 

***

Pozdrawiam.

Reklamy

116 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 29.06.2016r.- 494 dzień od nowego rozejmu.

 1. małe OT:
  Do czego szykuje się rząd (USA)?
  http://www.infowars.com/what-is-the-government-preparing-for/
  Zostałem poinformowany, że w ostatnich miesiącach liczne firmy spożywcze miały kontakt z [agencji] rządu, i zostali poinformowani, że ich zapasy mogłyby zostać zajęte w przypadku sytuacji awaryjnych.

  Spontaniczny atak na ambasadę w Benghazi to fake
  http://www.infowars.com/house-benghazi-report-confirms-spontaneous-video-protest-story-was-deliberate-political-disinformation/
  Jak Katarzyna Herridge z Fox News donosi, film ukazujcy spontaniczność ataku na ambasadę US w Benghazi (2012) jest fuck-em. Atak był przeprowadzony profesjonalnie, bez wcześniejszych zamieszek…..

  Problemy z migrantami w Kanadzie
  http://www.infowars.com/report-22-year-old-muslim-migrants-in-canadian-school-hitting-on-14-15-year-old-girls/
  ganiają za nastolatkami…..

  Polubione przez 8 ludzi

 2. Petro Kraluk z Akademii Ostrogskiej, twierdzi że nie było żadnej rzezi wołyńskiej i że jest to wymysł propagandy komunistycznej i rosyjskiej. Twierdzi on, że „wołyńscy Polacy w 1943 roku poszli pracować do niemieckiej policji i aktywnie współpracowali z nazistami, wojując przeciwko UPA” i sugeruje, że to doprowadziło do tragedii.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/prorektor-akademii-w-ostrogu-rzez-wolynska-to-produkt-komunistycznej-propagandy

  Polubione przez 6 ludzi

   • Mylisz się ze to kara za wpuszczenie i nie strącenie amerykańskich samolotu szpiegowskiego .
    Cel jest jedna zgodnie ze starożytną chińską mądrości ; zdyscyplinować i postraszyć przyszłych nieudolnych dowódców na wypadek nowej wojny RosjI . Po prostu Putin wie że zachodni swiat chce na siły wywołac 3 WŚ , wiec Putin musi jakoś zdyscyplinować a także zrobić roszada i wymienić starych dowódców przyzwyczajonych do brania darmowych przywileju i do siedzenie w biurze na fotelu.i robiący prywata zarobkowa. Wiec Putin musi jakoś zmienić zgrzybiałych i stetryczałych dziadów-generałów zachowujący niczym jak Polscy Panowie Oficerowie na nowych patriotycznych i zdyscyplinowanych młodych ,obiecujących i zdolnych dowódców.
    jakby nie było afera w na morzu bałtyckim to by innego dobrego i bardzo ważnego dowódcy znaleźliby do dymisji. Tu WAżNA JEST DYSCYPLINA WOBEC OFICERÓW.

    Polubienie

 3. Coraz bliżej do normalizacji stosunków pomiędzy Rosją, a Turcją. Po trwającej około 40 minut rozmowie telefonicznej pomiędzy „sułtanem” Erdoganem, a Prezydentem Rosji, rosyjski lider stwierdził że ‚przesłanie jakie otrzymał od tureckiego lidera stworzyło możliwość wznowienia wspólnej pracy w kwestii problematyki międzynarodowej i regionalnej, a także rozwoju całego kompleksu stosunków rosyjsko-tureckich”;
  http://ria.ru/politics/20160629/1454424830.html
  Ps. Miała być wojna (m.in. wg naszych „specjalstuff” od geopolityki), a szykuje się klasyczne XVIII-wieczne „odwrócenie sojuszy’…

  Polubione przez 5 ludzi

 4. O dzisiejszych ‚sukcesach” „niezwyciężonej armii kijowskiej” jeszcze słów parę. Sztab Generalny Ukrainy zaprzeczył informacjom „separatystów” jakoby doszło do jakiegoś uderzenia ukraińskiego w rejonie Debalcewa (na Łogwinowo);
  http://korrespondent.net/ukraine/3705440-v-shtabe-ato-otrytsauit-nastuplenye-u-debaltsevo
  A jeszcze niedawno ukraińskie mediamatoły „świętowały” zajęcie „strategicznych punktów” w tym rejonie;
  http://korrespondent.net/ukraine/3705255-sylovyky-zakhvatyly-opornye-punkty-u-debaltsevo
  Tymczasem w sieci znowu wrze, „ukraińskie patrioty” informują o zwożeniu rannych „bojców ATO” i szukają winnego za nieudany atak;
  >https://twitter.com/lvov80/status/748169744168140800
  Ps. Jak pisałem wcześniej, przyjechał „Giwi’ i znowu pełny pi.dziec…

  Polubione przez 6 ludzi

 5. troszku OT czyli wybrane tytuły z PrisonPlanet.PL
  150 ludzko zwierzęcych hybryd wyhodowano w Brytyjskich laboratoriach.
  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/150_ludzko_zwierzecych,p1192681576
  Niszczący DNA czip będzie wbudowywany w telefony komórkowe.
  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/niszczacy_dna_czip,p25187080
  Genetyk popiera amerykańskich naukowców, którzy tworzą ludzko-zwierzęce embriony.
  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/genetyk_popiera,p1636218705
  Ludzkie narządy mogą być hodowane wewnątrz świń.
  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/ludzkie_narzady_moga,p220085732
  Narodziły się pierwsze na świecie zmodyfikowane genetycznie dzieci.
  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/narodzily_sie_pierwsze,p1325498780
  Naukowcy zaprezentowali zmutowane krowy GMO mające produkować „modyfikowane” mleko dla dzieci.
  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/naukowcy_zaprezentowali,p1154370395
  Wiodący genetyk: „spada globalny poziom inteligencji ludzkości”.
  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/wiodacy_genetyk_quotspada,p624447350

  Polubione przez 5 ludzi

 6. Po ogłoszeniu ostatecznego wyniku referendum w Wielkiej Brytanii było tylko kwestią czasu, zanim któryś z polskich polityków głównego nurtu wezwie do kneblowania przeciwników Unii Europejskiej. O dziwo, jako pierwszy nie uczynił tego wprost ani Ryszard Petru, ani Grzegorz Schetyna, ani żadna postać tego sortu, lecz prezydent Andrzej Duda.
  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej expressis verbis obwieścił, że ewentualną wolę innych społeczeństw Europy opuszczenia brukselskiego tworu, choćby wyrażoną zgodnie z wszelkimi procedurami wymaganymi przez obecny ustrój, należy zlekceważyć lub złamać. Dla PiS „jedność i spójność” Unii Europejskiej jest zawsze ważniejsza od suwerenności
  === państw narodowych ===, a także od interesów Polski. My wiemy to od początku, a od chwili podpisania traktatu lizbońskiego tylko ślepy może tego nie zauważać.
  ((( Państw narodowych ma nie być! Takie jest założenie masonerii i globalistów. Państwo silne posiada swój przemysł, handel, banki. Jeśli jednak chce się zrobić z dobrego państwa – neokolonię, robi się tzw. prywatyzację, czego boleśnie doświadczyliśmy. Myślący rozumie do czego służyła EU, niemyślący będzie wciąż wyglądał obiecanych paciorków. Aby dokonać takiej amputacji mózgów, stosowano wiele technik i metod.
  Pomimo zdegradowania całego Narodu do pozycji dziada proszalnego (zniszczenie gospodarki), Polak potrafi. Problemem i to poważnym jest, byśmy się w porę obudzili…)))

  PS.
  Najbardziej pro-unijne jest polskojęzyczne społeczeństwo III RP z 72% poparciem. No cóż potwierdza to tylko fakt kolonialnej mentalności białych murzynów z pokolenia JP2. Możliwość swobodnego dostępu do europejskich zmywaków i burdeli jest wszystkim o czym może marzyć „młody wykształcony” z III RP. W końcu jacy przywódcy i „autorytety moralne”, takie i są rezultaty „formowania” młodego pokolenia. Jeszcze raz warto podkreślić prawdziwość sentencji, że „po owocach ich poznacie”. Poznają oczywiście tylko ci, którzy zdobędą się na wysiłek samodzielnego myślenia. Sytuacja zaszła już tak daleko, że doprawdy niewiele trzeba inteligencji, by prawidłowo ją ocenić. Niestety, jak na razie społeczeństwo III RP nie wykazuje aktywności intelektualnej.

  Polubione przez 7 ludzi

 7. Amerykańskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji urządzeń wykorzystujących energię nuklearną, Westinghouse Electric Company zapowiedziało ze chce zbudować na Ukrainie wytwórnię paliwa jądrowego. Informację taką podał Minister Energetyki i Przemysłu Węglowego Ukrainy Igor Nasalik, poinformował także że podczas wizyty ukraińskiej delegacji na czele z premierem Władimirem hrojsmanem w Stanach Zjednoczonych, osiągnięto porozumienie w sprawie utworzenia na Ukrainie repozytorium (składowiska) dla żuzytego paliwa jądrowego;
  http://nahnews.org/833116-nasalik-ssha-postroyat-na-ukraine-zavod-po-izgotovleniyu-yadernogo-topliva/
  Ce Europa…
  http://afterbomb.pl/public/album_photo/86/0086_7aa4.jpg?c=a454

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Skandal z udziałem „prokuratora wojskowego” z tzw. strefy ATP Konstantina Kulika. Dzisiaj w jego mieszkaniu rewizję przeprowadzili funkcjonariusze Narodowego Biura Antykorupcyjnego Ukrainy, jako powód podano fakt nielegalnego wzbogacenia się prokuratora, który nie umiał wyjasnić w jaki sposób stał się (oraz członkowie jego najbliższej rodziny) właścicielem drogich samochodów i mieszkań w Kijowie. Miedzy innymi w 2014 roku, partnerka Kulika kupiła samochód Toyota Land Cruiser zai1,2 mln hrywien, a jego matka samochód Toyota RAV4 za 460 tysięcy hrywien. W tym czasie partnerka Kulika zadeklarowała że w 2014 roku jej dochody wyniosły 1686 hrywien, a całkowite dochody za lata 2005-2015 111 962 hrywien…
  http://crime-ua.com/news/20160629/kulik

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Głos zabrał dniepropietrowski oligarcha ‚Benia” Kołomojski, który oskarżył Ukraiński Związek Piłki Nożnej o rozsiewanie plotek na temat tego że likwiduje należacy do siebie klub piłkarski FK Dnipro. Jednocześnie dodał że o wszystkim dowiedział się z mediów i wszystko co podano na temat likwidacji klubu jest nieprawdą;
  http://korrespondent.net/sport/football/3705196-kolomoiskyi-za-vsemy-slukhamy-o-lykvydatsyy-kluba-stoyt-ffu
  Wcześniej pojawiła się informacja w ukraińskich mediach że Kołomojski likwiduje klub który znalazł sie w ciężkiej sytuacji finansowej;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz/ukrainski-potentat-pilkarski-przestaje-istniec
  A za wszystko jak zwykle winny…

  Polubione przez 5 ludzi

 10. jak tak jesteście mądrzy i i macie wykształcenie wyższe ,to jam który skończył z trudem średniej szkoły i bez matury , wam wykształciuchom na złość zmuszę do czytania lektury obowiązkowej na temat Ukrainy i dlaczego Rosja ( nie tylko Rosja) nie zrezygnuje z podboju wschodniej Ukrainy czy całej Ukrainy…
  stara artykół ale bardzo jary i wiecznie aktualnie.
  Lektóra obowiązkowa dla tych co czytają stronki jak wasza odnovum na temat Ukrainy.
  Kto nie przeczyta do końca i nie zerozumie ten jest…szkoda gadać.
  Czytać mądrale.Oczywiscei na temat narodu ukrainskeigo i ważna rola tereny geopolityki tzw Małorosji.

  forumemjot.wordpress.com/2015/02/07/jak-niemcy-stworzyli-ukraine-i-w-jakim-celu-roman-dmowski-kwestia-ukrainska-zrodlo-archiwum-mswia-sygn-k-458-polecam-bardzo-wazny-tekst-szczegolnie/

  P.S. Prosie mnie nie pouczać o ortografije czy kóltórę.. Zwłaszcza ten mój ulubiony idol Maniaprzepraszania.( Jak coś uwielbiam czytać jego sofizmaty )

  Polubienie

 11. Podobno ma dojśc do spotkania Erdogan Putin podczas szczytu G20 w Pekinie. Poinformował o tym Prezydent Turcji Turecki stwierdził także, że podczas rozmów telefonicznych przywódcy zgodzili się podjąć pierwsze kroki w DZIEDZINIE TURYSTYKI. Z kolei premier Turcji Binali Yildirim poinformował że Prezydent Rosji potępił atak terrorystyczny na lotnisku w Stambule i złożył kondolencje narodowi tureckiemu;
  http://ria.ru/world/20160629/1454609361.html
  Wystarczyło siedem miesięcy rosyjskich sankcji wobec Turcji, by Ankara przypełzła na kolanach. Jak teraz wyglądają „politycy europejscy’ z „Adolfiną” Merkel na czele, płaszczący się przed „sułtanem” Erdoganem i płacący mu haracz „za uchodźców”?

  Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.