Wojna domowa na Ukrainie 7.07.2016r.- 502 dzień od nowego rozejmu.


No i doskakali się- Kijów wczoraj.

„Będziemy realnie wsparci przez wojska NATO. Polityka USA jest ciągła, a bezpieczeństwo Europy leży w interesie Stanów Zjednoczonych (…) To jest zmiana geopolityczna w naszej części Europy. Zielone ludziki nie mają żadnych szans od tego szczytu paktu północnoatlantyckiego w Warszawie”– powiedział wczoraj w programie informacyjnym stacji telewizyjnej „TVPInfo” szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Jak na razie poczucie bezpieczeństwa w Polsce tak bardzo wzrosło, że premier Beata Szydło podpisała wczoraj zarządzenie o wprowadzeniu na terenie Warszawy, od północy 7 lipca do 23:59 10 lipca, pierwszego stopnia zagrożenia terrorystycznego „ALFA”.

Stopień zagrożenia terrorystycznego „ALFA” ma zastosowanie w przypadku uzyskania informacji o możliwości wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym lub sabotażowym, którego rodzaj i zakres jest trudny do przewidzenia. Jego wprowadzenie ma charakter ogólnego ostrzeżenia, a okoliczności nie usprawiedliwiają uruchomienia przedsięwzięć zawartych w wyższych stopniach alarmowych. Wszystkie organy administracji publicznej i służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo powinny być w stanie wprowadzić i utrzymywać przedsięwzięcia tego stanu alarmowego na czas nieograniczony.

Jak powiedział rzecznik rządu odnosząc się do podpisanego wczoraj zarządzenia o wprowadzeniu pierwszego stopnia zagrożenia terrorystycznego „ALFA”:

„Ma to charakter ogólnego ostrzeżenia. Po wprowadzeniu pierwszego stopnia alarmowego organy administracji publicznej będą zobligowane do prowadzenia wzmożonej kontroli miejsc użyteczności publicznej i dużych skupisk ludności. Będą musiały na bieżąco przekazywać informacje odpowiednim służbom w przypadku znalezienia podejrzanych pakunków, samochodów, czy o podejrzanie zachowujących się osobach”

Tak więc poza trudnościami komunikacyjnymi w czasie spotkania szczytu NATO Warszawiaków czekają jeszcze uciążliwości z pałętającymi się wszędzie służbami i ich cywilną agenturą. Zapewne dotarcie szczęśliwie z domu do pracy i na odwrót będzie dużym wyczynem.

No, ale powracam do meritum problemu jakim jest cel spotkania na szczycie NATO w Warszawie.

Otóż, jak wczoraj pisałem, że rzecznik biura prezydenckiego Krzysztof Szczerski przekazał informację dla prasy o tematach jakie będą poruszane w czasie spotkania delegacji amerykańskiej pod przewodnictwem prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy, a delegacją polską z Andrzejem Dudą na czela.

W odpowiedzi na powyższe, Biały Dom podał dziś w nocy czasu polskiego szczegóły swoich planów dotyczących pobytu  prezydenta Stanów Zjednoczonych na szczycie NATO w Warszawie i tematyce spotkania delegacji amerykańskiej pod jego przywództwem z polską delegacją z prezydentem Andrzejem Dudą  na czele.

I tak:

„Szczyt w Warszawie będzie dalszym ciągiem spotkania przywódców sojuszu w Walii w 2014 r., gdzie NATO podjęło kroki w kierunku postawienia większej części swoich sił w stan podwyższonej gotowości bojowej” – powiedział na telekonferencji z Białego Domu ambasador USA w NATO, Doug E.Lute.

Dodał przy tym, że:

„Po raz pierwszy w historii NATO mamy 13-tysięczne siły, stacjonujące obecnie w Hiszpanii, które gotowe są do przemieszczenia gdziekolwiek na terytorium Sojuszu w ciągu zaledwie kilku dni”

Co do samego szczytu poinformował, że:

„Na szczycie w Warszawie zatwierdzi się utworzenie czterech międzynarodowych batalionów sojuszu do rotacyjnego rozmieszczenia w Estonii, na Litwie, Łotwie i w Polsce. Będą nimi dowodzić dowódcy z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Kanady. Uzupełnieniem tej obecności wojskowej będzie, na mocy decyzji podjętej przez prezydenta w tym roku, wzmocnienie amerykańskich wojsk w Europie. Z początkiem przyszłego roku będziemy mieli brygadę wojsk pancernych stacjonującą w USA, ale wysyłaną do Europy co dziewięć miesięcy, na zasadzie rotacji”

Natomiast biorący udział w tej telekonferencji dyrektor ds. Europy w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego Charles Kupchan powiedział, że Stanom Zjednoczonym bardzo zależy na zwiększaniu budżetów obronnych przez kraje członkowskie NATO. Bardzo zasmucające jest to, że od ostatniego szczytu NATO w Walii (która nota bene wczoraj sromotnie przegrała z Portugalią mecz w finale ME), gdzie ustalono podniesienie wydatków na obronę przez kraje NATO do co najmniej 2% budżetu, tylko pięć z nich dostosowało się do tego zalecenia, w tym oczywiście Polska- bo jakby mogło być inaczej?
Dlatego też prezydent Obama, „jest zdecydowany naciskać na to do końca swojej kadencji”– poinformował Charles Kupchan.
Odnosząc się zaś do spotkania na szczycie NATO w Warszawie prezydentów Obamy z Dudą, Charles Kupchan poinformował, że:
„Spotkanie prezydenta Obamy z prezydentem Dudą będzie się koncentrować na stosunkach dwustronnych między USA a Polską, na ważnych inwestycjach, które obie strony poczyniły w tych stosunkach, oraz na innych problemach, włącznie z naszą troską w sprawie toczącego się w Polsce sporu na temat Trybunału Konstytucyjnego”

A więc w tematyce tego spotkania nie będą poruszane żadne sprawy związane z NATO i bezpieczeństwem Polski, tylko problemy stosunków dwustronnych amerykańsko-polskich (wizy), dotyczące inwestycji amerykańskich w Polsce (zapewne mają znowu chęć na zakup czegoś za korzystną cenę) oraz kwestii związanych z zamachem rządu PiS na Trybunał Konstytucyjny (tu będzie klasyczna o****a i nie ma wybacz).
Dodam, że poza spotkaniem z prezydentem Andrzejem Dudą, amerykański prezydent spotka się jeszcze z kilkoma innymi osobami, w tym z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem i przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem, gdzie zapewne poskarży się na ten niedobry rząd PiS-u.
Jak widać szczyt się jeszcze nie rozpoczął, a robi się coraz bardziej interesująco.
Ciekawe na jakim stopniu zagrożenia terrorystycznego zakończy się szczyt NATO w Warszawie?
Sądząc po tym, że na dobę przed jego rozpoczęciem już wprowadzono pierwszy stopień zagrożenia „ALFA”, to w niedzielę jest bardzo duża szansa, że dojdziemy do stopnia „DELTA”
szczególnie wtedy gdy niektórym zaczną się przed oczami zamiast białych myszek pokazywać „zielone ludziki, to wtedy stan wojenny z czasów I Sekretarza KC PZPR gen. armii Wojciecha Jaruzelskiego będzie niewinną igraszką.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Po alarmistycznych telefonach z Białego Domu do Kijowa, że Stany Zjednoczone podczas szczytu NATO chcą mieć spokój, w Donbasie nastąpił w dniu wczorajszym nieznaczny spadek natężenia działań bojowych prowadzonej przez ukraińskie  siły zbrojne operacji antyterrorystycznej ATO.

I tak, w czasie od godziny 18:00 do 02:20, ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm, RPG i automatycznych wyrzutni granatów oraz opancerzony wozów bojowych prowadzili ostrzał następujących terenów: okolicy serwisu „Volvo-Centrum”, zachodnich obrzeży Doniecka, w tym osiedla Trudowskiego, Spartakusa, Wasilewki w rejonie jasinowatej, Zajcewa i Szirokoj Bałki koło Gorłówki, wsi Nowopasłej i Biełej Kamienki koło Telmanowa oraz Komiternowa i Sachanki w rejonie nowoazowskim na wschód od Mariupola.

Na osiedlu Trudowskim ostrzał spowodował zapalenie się domu jednorodzinnego przy ulicy Argutalińskiej. Natomiast w wyniku nocnego ostrzału Zajcewa, zostało tam uszkodzonych co najmniej 30 domów jednorodzinnych znajdujących się na ulicy Rudniewa, w tym jeden pod nr. 31 został trafiony bezpośrednio w dach.

W  wyniku nocnego ostrzału w dzielnicy Piotrowskiej w Doniecku przy ulicy Letników  został również ranny 49-letni mężczyzna.

***

Na łamach pisma „Politico” ukraiński prezydent Petro Poroszenko zamieścił tekst pt. („We believe in Europe”) „Wierzymy w Europę”.

W tekście tym udowadnia jak bardzo Ukraińcy ufają Europie, i że ta ich wiara będzie stanowiła mocną podporę dla chwiejącej się ostatnio w posadach UE.

http://www.politico.eu/article/we-believe-in-europe-brexit-ukraine-russia/

Na koniec kilka zdjęć:

Kijów- „Titiuszki” Putina wyszły protestować przeciwko nieludzkiej polityce prozachodniej junty.

Donieck, dzielnica Piotrowska- skutki ostatnich ostrzałów.

Gorłówka- ostrzelany prze ukraińskich żołnierzy urząd pocztowy.

I jeszcze kilka filmów:

***

 

Pozdrawiam.

Reklamy

160 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 7.07.2016r.- 502 dzień od nowego rozejmu.

 1. Dziś pod Sejmem zebrało się kilkaset osób, protestujących przeciwko działaniom polskich władz ws. upamiętnienia ofiar ludobójstwa na Wołyniu. Domagali się również przyjęcia ustawy ws. ukraińskiego ludobójstwa. Robert Winnicki złożył w Sejmie wniosek o przerwę w obradach, żeby posłowie mogli spotkać się z demonstracją Kresowian. PiS i PO odrzuciły tę propozycję w głosowaniu. Analogiczny wniosek posła Marka Jakubiaka został odrzucony przez marszałka Kuchcińskiego.
  Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka poinformował na Twitterze, że po tym, jak marszałek Kuchciński nie zgodził się na zwyczajową przerwę dla klubu, posłowie Kukiz’15 opuścili salę obrad, żeby pójść na manifestację na cześć ofiar Wołynia.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/500-osob-na-manifestacji-pod-sejmem-foto

  T.Isakowicz-Zaleski: „PiS wywraca uchwałę o ludobójstwie na Kresach. Szaleju się najedli? ”
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pis-wywraca-uchwale-o-ludobojstwie-na-kresach-szaleju-sie-najedli/bfxmqs?utm_source=fb&ut

  Światowy Kongres Ukraińców wzywa do uczczenia rocznicy proklamacji banderowskiej frakcji OUN, która zadeklarowała budowę państwa ukraińskiego pod protektoratem Adolfa Hitlera.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz/organizacja-ukrainskiej-diaspory-wezwala-do-swietowania-kolaboracyjnej-proklamacji-banderowcow

  Polubione przez 8 ludzi

 2. Witam po krótkiej nieobecności 🙂
  Na forum z tego co zauważyłem już pare osób zwróciło uwagę ,że nowe mundury ukraińskiej armii kojarzą się krojm i emblematami z mundurami jakie wykorzystywało SS, Wermachtu I UPA.

  O sprawie informuje sputnik.pl
  Według słów Kuzniecowa, „to absurd i obraza pamięci poległych rodaków”. Kuzniecow zauważył, że z funkcjonalnej konieczności, treści symbolicznych i odbioru psychologicznego nowe ukraińskie znaki niosą tylko jedno kryterium: „negatywny odbiór, a nawet odrzucenie, ponieważ tak wielkie jest skojarzenie z faszystowskimi Niemcami”.
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160707/3366582/pagony-nazizm-symbolika.html

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Jeszcze o tzw. pogromie kieleckim
  4 lipca 1946 r. w dzień po sfałszowaniu referendum przez komunistów doszło w Kielcach do zorganizowanej przez NKWD i kielecką bezpiekę prowokacji, która nagłośniono jako tzw. „pogrom kielecki”. W jej wyniku zginęło 37 Żydów i 3 Polaków. Celem prowokacji było odwrócenie uwagi Zachodu od sfałszowania referendum. Podobnego typu prowokacje były organizowane przez NKWD również na Węgrzech, w Słowacji i w Rumunii w pierwszych latach po 1945 r, zawsze dla przysłonięcia jakichś sowieckich łajdactw popełnionych wobec tych krajów. Pisała o tym szeroko już w 1991 r. czołowa historyk węgierska, obecnie dyrektor budapeszteńskiego „Muzeum Terroru” Maria Schmidt.(Por. szerzej uwagi w moim opracowaniu : Kulisy zbrodni kieleckiej”, zamieszczonym w drugim tomie IPN-owskiego wydawnictwa „Wokół pogromu kieleckiego” (Warszawa 2008. s.458) .Od początku wiele wybitnych osób, tak jak ambasador USA w Warszawie Artur Bliss Lane, czy ks. biskup kielecki Czesław Kaczmarek, który przygotował tajny raport z o zbrodni kieleckiej (za co m.in. go później więziono) jednoznacznie uznali, że zajścia kieleckie były wynikiem działań komunistycznej bezpieki.
  http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-publicystyka/item/89406-odklamac-tzw-pogrom-kielecki

  Polubione przez 2 ludzi

 4. Prezes zarządu przedsiębiorstwa „Koleje Ukrainy” Wojciech Balczun zauważa, że firmę powoli trzeba przekształcić w gracza na międzynarodowym rynku przewozów.
  Wcześniej, pierwszy zastępca ministra infrastruktury Jewhen Krawcow podkreślał, że „Ukrzaliznycię” czeka głęboka transformacja zarządzania. W okresie styczeń-maj 2016 państwowa spółka otrzymała 916 mln zł czystej straty.
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/6746-balczun-zamieni-ukrzalinycie-w-uz-international.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Kierunek „Europa”, w którym uparcie podąża Ukraina, w niedługim czasie roztroi nerwy niejednemu ukraińskiemu kierowcy. Szykują się nowe podwyżki, kary i opłaty.
  Eksperci zauważają, że największym utrudnieniem dla kierowców będzie nowa inspekcja transportu, która będzie wykonywać pracę równolegle do policji i będzie mogła również wystawiać kierowcom mandaty. Inspekcja kontrolowana będzie przez Ministerstwo Infrastruktury. Zadania nowego organu będą podobne do tych, które miała niedawno rozwiązana Państwowa Inspekcja Drogowa. Celem utworzenia podobnej inspekcji jest ograniczenie liczby wypadków na drogach.
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/6742-co-czeka-ukrainskich-kierowcow-nowe-kary-i-inne-niespodzianki.html

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Zdrada jak pisze Mania 😀
  Rosyjski monopolista „Gazprom” porozumiał się ze słowackim operatorem Eustream o korzystaniu z lokalnego ukraińskiego systemu transportu na dostawy gazu do Europy Środkowej za pomocą Nord Stream 2. Poinformował o tym szef rosyjskiej spółki Aleksiej Miller, przekazuje „DS”, powołując się na „Kommiersant”
  Tym samym kolejny kraj odchodzi od polityki _”nie dla Nord Stream II”
  http://wschodnik.pl/swiat/item/6726-rosja-przekonala-slowacje-do-zdradzenia-ukrainy.html

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Rada Najwyższa Ukrainy znalazła sposób jak ‚zachęcić” Ukraińców do wstępowania w szeregi „niezwyciężonej armii kijowskiej” i udawania sie do tzw. strefy ATO. Otóż ukraiński parlament uchwalił prawo które zobowiązuje ukraińskich pracodawców do zatrudniania w pierwszej kolejności tzw. weteranów ATO, czyli „herojów niezwyciężonej armii kijowskiej” którym udało się przeżyć na Donbasie;
  http://mianews.ru/ru/2016/07/07/ukrainskix-rabotodatelej-obyazali-prinimat-na-rabotu-boevikov-ato/
  Ps. Już wkrótce nowa fala „nielegałów zza Buga” na „zielonej wyspie”…

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Ukraina po otrzymaniu od strony polskiej informacji o tym, że MOŻE być uwzgledniona odnoga trasy Via capatia przez teren Ukrainy wpadła w euforie i zamieściła nową mapkę, z której wynikałoby, że większa część infrastruktury przebiegałaby przez Ukrainę.
  http://wschodnik.pl/swiat/item/6700-miedzynarodowa-droga-via-carpatia-bedzie-przechodzic-przez-lwow-i-kijow-wizualizacja.html
  A tak wygląda trasa uwzględniona podczas konferencji
  http://www.poranny.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/wydarzenia/a/via-carpatia-miedzynarodowa-konferencja-i-deklaracja-w-sprawie-dalszej-wspolpracy-przy-realizacji-szlaku,10147562/

  Polubione przez 2 ludzi

 9. O rynku nieruchomości w Kijowie
  Ukraińcy liczą ,że ceny w końcu zaczną rosnąć. Jak podano w artykule ceny nieruchomości w porównaniu z rokiem 2008 spadły blisko o 70% ( wartość nieruchomości liczona w dolarach). To zła wiadomość dla ukraińskich frankowiczów, którzy nawet po odebraniu im mieszkań wciąż będą zadłużeni niemiłosiernie.
  http://forsal.pl/artykuly/957275,4-6-tys-zl-za-metr-mieszkania-ceny-nieruchomosci-w-kijowie-spadly-o-70-proc.html

  Polubione przez 3 ludzi

 10. Rada Ochrony Pracy omówiła na poniedziałkowym posiedzeniu przedstawione przez szefa Państwowej Inspekcji Pracy Romana Giedrojcia informacje o wynikach kontroli zatrudnienia cudzoziemców.
  Kontrola dotyczyła legalności zatrudnienia głównie obywateli Ukrainy w Polsce oraz ochrony ich praw pracowniczych. Ministerstwo rodziny i pracy szacuje ich liczbę w 2015 r. na ok. 350-500 tys.
  http://forsal.pl/artykuly/957386,rop-omowila-informacje-o-zatrudnieniu-cudzoziemcow-w-polsce.html

  Polubione przez 3 ludzi

 11. A miało być 600 milionów dolarów! Jego Keczupowatość Lord – Protektor John Kerry (mąż spadkobierczyni „keczupowego imperium Heinz’ Teresy Heinz) oficjalnie Sekretarz Stanu USA, podczas swojej wizyty w „Protektoracie nad Dnieprem” obiecał Jego Czekoladowości „generalissimusowi” Poroszence…23 miliony dolarów i to nie na żadną „obronność”, czy „bezpieczeństwo”, a na…POMOC DLA DONBASU!
  http://www.facenews.ua/news/2016/325904/

  Polubione przez 4 ludzi

 12. Nadiucha „Impostor” Sawczenko znowu w akcji. Tym razem Sawczenko podczas swojej wizyty w Polsce i spotkania z wicemarszałkiem Sejmu RP (z ramienia PiS) Ryszardem Terleckim zadeklarowała „rozpoczęcie historycznego dialogu między Ukrainą a Polską w celu wyjaśnienia wszystkich nieporozumień by osiągnąć porozumienie”;
  http://korrespondent.net/ukraine/3711146-savchenko-vyskazalas-otnosytelno-volynskoi-rezny

  Polubione przez 4 ludzi

  • Niech ona jedzie do tego swojego pseudo kraju i zabierze ze sobą PiS – wską Targowice, która dla mnie osobiście niczym się nie różni od tej z PO, SLD i Nowoczesnej. O PSL to wspominać nie będę, bo przyzwoity człowiek jak ich widzi , to ma odruchy wymiotne. 🙂

   Polubione przez 2 ludzi

   • Nie mów „HOP” Młody, bo kto wie co nas jeszcze czeka. Może przyszły prezydent Ukrainy Sawczenko, która krwawo rozprawia się z oligarchami Poroszenką i Kołomojskim, rozpędza „polityczne koterie” Tymoszenki i Laszki, pacyfikuje „ukraińskich patriotów” i stopuje banderyzm w celu normalizacji stosunków z Polską, a na końcu dogaduje się z „separatystami” z Donbasu oraz z Rosją i ustanawia ustrój federalistyczny na Ukrainie???

    Polubione przez 2 ludzi

    • Jak zobaczę to uwierzę, ja do tej osoby( trudno ją nazwać panią ) nie mam absolutnie zaufania. Ale świat jest zaskakujący. Mam nadzieję, że Noworosja powstanie i z nią będziemy mieć przyjazne stosunki. Wierzę w WWP . To jedyny człowiek , do którego mam w polityce zaufanie. No i oczywiście do pana . 🙂 Pozdrawiam

     Polubione przez 2 ludzi

     • 🙂 zobaczymy. Gdyby to się sprawdziło , to będę zadowolony. A co do ,, zimnego czekisty”. Moim zdaniem nie jest zimny, to dobry , ciepły człowiek. Musi być wyrachowany , bo tego wymaga sytuacja. Jest inteligentnym człowiekiem wierzę , że wygra ta partie szachów. 🙂

      Polubione przez 2 ludzi

     • 🙂 Zgadza się, może właśnie dlatego nie chcę być politykiem. Wolę inne , ciekawsze i bardziej bezpieczne zajęcia, nawet jeśli są to zajęcia 10000 m nad ziemią. Tam w górze układ jest prosty. Wszystko jest policzalne ,a w polityce wszystko śmierdzi. Jak te palące się wysypiska śmieci na upadłej.
      Ok, koniec tematu, odgadnijmy do końca ten mecz Francja – Niemcy.

      Polubione przez 3 ludzi

     • Polski Związek Tenisowy, to banda pajaców , którzy żadnemu z polskich tenisistów nigdy nie pomogli. I nie pomogą. Aga zawdzięcza wszystko sobie. Wiem jak jest z tenisem w Polsce ,bo sam trenowałem od 8 do 14 roku życia. 🙂 A do panie Kerber nic nie mam , jest świetną zawodniczką. Ale jest Niemką , bo ma niemieckie obywatelstwo. Życzę jej zwycięstwa w Wimbledonie w sobotę. Choć wolałbym na jej miejscu widzieć naszą Age. 🙂

      Polubione przez 1 osoba

     • Młody ona jest taka ‚Niemka” jak my jesteśmy „Chincyki”. Jedno cieszy, w ‚wierchuszce” światowego tenisa kobiecego MAMY TRZY POLKI (cokolwiek by o nich media nie pisały), czyli NASZĄ „Isię”, „Karolcię” Wozniack’y i Andżelikę Kerber…

      Polubione przez 3 ludzi

 13. Tymczasem w Kijowie, kolejna heca „ukraińskich patriotów”. którym nie spodobała się prezentacja książki jednego z ukraińskich historyków, którego oskarżono o „ukrainofobię” ze względu na to że za mało pisze o Ukrainie, a za bardzo wywyższa „państwo-agresora” czyli Rosję (Państwo Moskiewskie);
  http://korrespondent.net/ukraine/3711203-v-kyeve-sorvaly-prezentatsyui-yzvestnoho-ystoryka
  http://hromadskeradio.org/2016/07/07/u-kyyevi-zirvaly-prezentaciyu-knygy-otkuda-poshla-russkaya-zemlya

  Polubione przez 4 ludzi

  • Widocznie o buddyzmie zapomniał, w końcu buddyzm też od upadłej wziął swój początek. Tak twierdzą ukry, nie ja , żeby była jasność. 🙂 🙂

   A tak na marginesie, jeszcze 10 min i zabrzmi w wielu domach nad Sekwaną. 🙂

   Polubione przez 1 osoba

 14. Spokojnej nocy, do jutra. Udanego piątku, Gratulację dla Francji za awans do Finału.

  🙂 Dobranoc i oczywiście wyrazy głębokiego współczucia dla wszystkich Niemieckich kibiców. Może za cztery lata zostaniecie Mistrzami Europy, albo za 8 , lub 12.
  🙂 Takie życie.

  Polubione przez 4 ludzi

 15. Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła ustawę o amnestii przewidującą amnestię, w tym skazanych uczestników operacji antyterrorystycznej, którzy nie popełnili ciężkich i szczególnie ciężkich przestępstw.
  A teraz najlepsze:
  Ustawa przewiduje również amnestię dla uczestników działań wojennych, osób, które bronili niepodległości, suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, brali bezpośredni udział w operacji antyterrorystycznej.
  http://zik.ua/pl/news/2016/07/07/parlament_uchwali_ustaw_o_amnestii_ktra_dotknie_uczestnikw_operacji_714352
  Komentarz: Czyli za zbrodnie wojenne żołnierze UA i nacbatalionów nie odpowiedzą….

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.