Wojna domowa na Ukrainie 10.07.2016r.- 505 dzień od nowego rozejmu.


„Nikt nie obiecał nigdy Rosjanom, że będą mogli realizować swoje imperialne ambicje wśród sąsiadów” – stwierdził szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski w swoim przemówieniu na szczycie NATO w Warszawie.

Dodał również, że wszędzie, gdzie działa NATO, idzie to w parze z pokojem i stabilizacją. Natomiast wszędzie, gdzie działa Rosja, istnieją zamrożone konflikty i niezadowolenie, tak jak w Gruzji, na Ukrainie, w Mołdawii, czy w Azerbejdżanie.

Szkoda, że Waszczykowski nie wymienił jeszcze Syrii, Egiptu, Libii, Afganistanu, Iraku, Jemenu, Jugosławii, Kosowa, Sudanu, Somalii itd.- obciążając Rosję, że i tam również dokonała destabilizacji i zakłóciła pokój.

Jeśli takie twierdzenie szefa polskiej dyplomacji wynika z braku wiedzy, czy też sklerozy i po prostu zapomniał jaka jest rzeczywistość, albo o niej nie ma bladego pojęcia (bo inaczej tej zaćmy nie potrafię sobie wytłumaczyć znając jego przysłowiową już uczciwość, gołębie serce i prawdomówność), a którą przywołał w swoim przemówieniu, to mu trochę odświeżę pamięć.

A więc destabilizacja niektórych krajów Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki, była zaplanowana jeszcze przed pamiętnym zamachem terrorystycznym 11 września 2001 r. o czym wspomniał amerykański generał Wesley Clark i na co jest dowód w postaci filmu:

Do jakiej „stabilizacji” i „pokoju” to doprowadziło, wiemy choćby np.z relacji o wojnie domowej w Syrii, gdzie gdyby nie pomoc rosyjska, to już prawdopodobnie ten kraj by już od dawna nie istniał, a na jego gruzach powstałoby Państwo Islamskie, które jest jeszcze gorszym tworem niż Talibowie, którzy dzięki pomocy materialnej z USA, zaopatrzeniu w broń i szkoleniu przejęli rządy w Afganistanie po wycofaniu się wojsk rosyjskich z tego kraju w 1989 roku tworząc tam Islamską Republikę Afganistanu.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Islamska_Republika_Afganistanu_(1992-1996)

Do dziś dnia trwa zamiatanie tego, co pozostawili wtedy po sobie agencji amerykańskich służb specjalnych ze Zbigniewem Brzezińskim na czele.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Cyclone

Innym przykładem wprowadzenia przez NATO „pokoju” i „stabilizacji” jest sprawa obalenia legalnych władz libijskich w czasie szerzej prowadzonej operacji, którą znamy pod nazwą „Arabskiej Wiosny”.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_domowa_w_Libii

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_domowa_w_Libii_(2014-2016)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Konflikt_wewn%C4%99trzny_w_Libii_(2011-2014)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Arabska_wiosna

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/cztery-lata-po-arabskiej-wiosnie-wojna-terroryzm-junta-wojskowa-i-maly-promyk-nadziei/ljtqnt

https://www.wprost.pl/496903/Sprawa-ataku-na-konsulat-w-Bengazi-Hillary-Clinton-musi-przekazac-reszte-e-maili

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1020223,title,Hillary-Clinton-biore-odpowiedzialnosc-za-to-co-stalo-sie-w-Bengazi,wid,15010810,wiadomosc.html?ticaid=11756f

http://www.telegraph.co.uk/news/2016/03/22/benghazi-scandal-what-happened-and-what-does-it-mean-for-hilary/

http://www.pch24.pl/usa–czy-zamach-w-benghazi-pograzy-obame-,7244,i.html

Koszty tej arabskiej hucpy dokonanej pod auspicjami Stanów Zjednoczonych, o czym informuje w filmie zamieszczonym powyżej amerykański generał Wesley Clark, a wspartej przez zdecydowaną większość państw członków paktu NATO, płaci Europa do dziś, z czego ostatnio w wyniku zalewu jej przez nielegalnych uchodźców z Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki.

Tak więc rachunek za ten zaprowadzony tam „pokój” i „stabilizację” powinien w pierwszym rzędzie być wystawiony Stanom Zjednoczonym jak i państwom członkom NATO, którzy je aktywnie wspierali, m.in. Niemcom i Wielkiej Brytanii.

Ostatnim dowodem na to, w jaki sposób NATO wprowadza „pokój” i „stabilizację” jest przykład Ukrainy, gdzie do dziś dnia toczy się tam wojna domowa, miliony ludzi tragicznie doświadcza rządów „demokratycznych”, obudzono upiory przeszłości w postaci odrodzonego banderyzmu (który co oznacza poznali na własnej skórze nasi rodacy mordowani przez Ukraińców w czasie ludobójczych kaźni zgotowanych im na Kresach Wschodnich II RP, których tereny znalazły się pod okupacją niemiecką w czasie II Wojny Światowej, a które to ofiary nie są przez nasze władze odpowiednio upamiętnione w imię „ważnych interesów politycznych”, czy też obecnie ludność cywilna pacyfikowanego przez ukraińskie siły zbrojne i bojówki skrajnie nacjonalistycznych organizacji takich jak np. „Prawy Sektor” i inne podobne), zaś przywrócenie pokoju w kraju jaki zawarto w podpisanym porozumieniu w lutym 2015 roku w Mińsku jest niemożliwe z przyczyn niewypełniania jego warunków przez reżym w Kijowie.

http://wolnemedia.net/podsluchane-rozmowy-dyplomatow-ue-i-usa/

http://wsieci.rp.pl/artykul/1085247.html?print=tak&p=0

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15414651,Departament_Stanu_USA_potwierdza__Rozmowa__w_ktorej.html

https://gloria.tv/article/CiQKTGWoizty2v8VU4iXuSv4U

W efekcie tego wprowadzonego na Ukrainie „pokoju” i „stabilizacji” NATO ma pretekst do dalszego rozszerzania się na Wschód i przemieszczania tam swoich sił zbrojnych łamiąc w ten sposób traktat o współpracy NATO-Rosja, który został podpisany w 1997 roku co pozwoliło- pod warunkiem nie rozmieszczania międzynarodowych sił NATO -w krajach byłej bloku Demokracji Ludowej, na przyjęcie ich do paktu NATO.

Innym efektem ubocznym jest- nie mający precedensu od zakończenia zimnej wojny, a nawet od czasu pamiętnego tzw. kryzysu kubańskiego, wzrost napięcia militarnego pomiędzy paktem NATO a Rosją.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Szczyt_NATO_w_Pary%C5%BCu_1997

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/antoni-macierewicz-i-witold-waszczykowski-o-incydencie-na-baltyku,635661.html

W tym wszystkim oczywiście pierwsze skrzypce zaczyna grać Polska, przeistaczając się w państwo frontowe, co w obliczu możliwego konfliktu światowego oznaczać będzie, że po Polsce zostanie tylko ślad na ziemi i nic po za tym, czyli, że współcześni targowiczanie są jeszcze bardziej skuteczni, niż ich poprzednicy, kiedy to nasz kraj został wymazany z map świata „tylko” na 125 lat- teraz może to być wieczność.

Tak więc w tym sensie zakończony wczoraj w Warszawie szczyt NATO jest „przełomowy” i „ma znaczenie historyczne” o czym po wielokroć przy każdej okazji, i nawet bez niej, powtarzali jak mantrę najwyżsi przedstawiciele polskich władz, a za nimi zawsze posłuszne i usłużne wiodące media z publicznymi na czele. Bo w efekcie podjętych na nim decyzji Polska może zostać unicestwiona na zawsze.

Na koniec zacytuję fragment artykułu jaki się ukazał w polskojęzycznej wersji niemieckiej „Deutsche Welle”, na temat zakończonego wczoraj szczytu NATO w Warszawie:

***

„Jeszcze zanim przetoczyła się kolumna samochodów przed warszawskim Stadionem Narodowym, gospodarze już są utwierdzeni we własnej ocenie sytuacji” – konstatują na wstępie publicyści Johannes Leithäuser i Michael Stabenow w artykule pt. „Wbrew warszawskiemu taktowi”.

Zwracają uwagę, że prezydent Andrzej Duda już o 9.30 rano w piątek określił szczyt NATO mianem „historycznego wydarzenia”. Autorzy podkreślają przy tym, że polski prezydent mówiąc o decyzjach, jakie mają zapaść w Warszawie i wynikających z tego korzyściach, używał formy liczby mnogiej: „my”. „Dlatego nie do końca jasne było, kogo ma na myśli – cały Sojusz czy raczej czujących zagrożenie przez Rosję wschodnioeuropejskich członków Sojuszu, a być może głównie swój własny kraj” – zastanawiają się publicyści.

Jak konstatują dalej, w piątkowym wystąpieniu szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego, na godzinę przez rozpoczęciem szczytu, słowo „my” odnosiło się w każdym razie do Polski. Szef polskiej dyplomacji przypomniał historyczną drogę Polski do NATO i swoje wzruszenie, kiedy jako dyplomata w Brukseli w 1998 r. odebrał faks, w którym ówczesny sekretarz generalny Sojuszu Javier Solana informował o zgodzie na przystąpienie Polski do NATO.

Jednocześnie „FAZ” konstatuje, że w przeciwieństwie do wystąpienia Waszczykowskiego, w przemówieniach sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga w Warszawie nie padło dotąd słowo „historyczny”. Zamiast tego szef Sojuszu mówił o dalszych krokach, związanych ze wzmocnieniem obecności NATO we wschodniej Europie, jakie mają zapaść na szczycie w Warszawie. Stoltenberg przedstawiając dotychczasowe rozwiązania zaprzeczał jednocześnie gwałtownie temu, że „mogłyby one doprowadzić do konfrontacji bloków politycznych”, jak miało to miejsce podczas Zimnej Wojny. „Zimna Wojna jest historią i powinna historią pozostać” – cytuje „FAZ” słowa szefa NATO wskazując, że użył on tylko raz słowa „historia” w kontekście przeszłości, a nie aktualnych wydarzeń.

***

O czym świadczy ten cytat?

Otóż chodzi o to, że pomimo tak bardzo deklarowanej jedności jaką niby osiągnięto na warszawskim szczycie NATO, to jednak Niemcy- zdaniem redaktorów „FAZ”– nie życzą sobie, żeby polscy oficjele używali słowa „my” w sensie ogólnym, tylko podkreślali, że chodzi tu o władze polskie. Czyli przemawiali wyłącznie w swoim imieniu i na swoją odpowiedzialność, nie wplątując w to innych krajów. Zaś deklarowana jedność, która ma być niekwestionowanym sukcesem „naszego” szczytu NATO jest tylko kolejną iluzją jaką się one szczycą.

Dowodzi to również i tego, że elity polityczne, które doszły do władzy po 89 roku, usiłują przejąć rolę głównego lidera w NATO, wykorzystując sytuację, polegającą na tym że dotychczasowi główni gracze powoli mają dość narzuconej im roli pomocnika amerykańskiego szeryfa, próbując się z niej wyzwolić i usamodzielnić.

Sprawa polega na tym, że nadzieje jakie pokładają polskie elity polityczne są marzeniem ściętej głowy, co i nawet sam prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama podczas swojej obecności na szczycie w Warszawie wielokrotnie udowodnił, bo aby być liderem to trzeba coś znaczyć, a nie tylko mieć giętkie karki, przylepiony sztuczny uśmiech na ustach, które są do tego pełne wazeliny i frazesów bez znaczenia.

http://www.dw.com/pl/faz-waszczykowski-liczy-oddzia%C5%82y-nato-w-polsce/a-19390045

http://www.dw.com/pl/sz-nato-uda%C5%82o-si%C4%99-to-co-nie-powiod%C5%82o-si%C4%99-ue/a-19390354

I jeszcze deklaracja końcowa zawarta na szczycie NATO w Warszawie:

http://www.nato.int/cps/en/natohq/official_texts_112964.htm

 

***

Na tym kończąc ten przydługi wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym sytuacja na froncie w Donbasie nieznacznie uspokoiła się, ale mimo to aktywność militarna ukraińskich wojsk utrzymuje się powyżej średniej z ostatnich miesięcy br.

I tak, najbardziej intensywny ostrzał ze strony ukraińskich sił zbrojnych prowadzony był już tradycyjnie Zajcew i tam też toczyły się regularne walki z usiłującymi wypchnąć z zajmowanych pozycji obronnych powstańców. Do walk dochodziło również w pobliskiej Mjkjtiwce.

W wyniku tego- ostrzału przeprowadzonego około godziny 21:15 przez ukraińskich żołnierzy przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm w rejonie Zajcewa, na północnych obrzeżach Gorłowki, został ranny 40-letni mężczyzna, który obecnie przebywa w szpitalu. Jak na razie stan rannego mężczyzny jest nie znany.

W pobliżu Doniecka wywiązały się walki sprowokowane ostrzeliwaniem pozycji obronnych sił powstańczych w rejonie miejscowości Marinka oraz Piasków.

Po za tym był względny spokój i cisza.

Prawdopodobnie czekają na powrót Poroszenki ze szczytu NATO w Warszawie, który przekaże odpowiednie wytyczne jakie dostał od hegemona w sprawie Donbasu.

Kończąc ten wątek zamieszczam jeszcze krótką relację filmową z Zajcewa leżącego na północnych obrzeżach Gorłówki (widoczna tam jest ta obrosła już w legendę szkoła podstawowa, którą ciągle ostrzeliwują ukraińscy żołnierze):

I jeszcze film dokumentujący nocne walki pod Gorłówką w rejonie Zajcewa:

***

Na zakończenie szczytu NATO w Warszawie, ukraiński prezydent Petro Poroszenko wyróżnił orderem Księcia Jarosłwa Mądrego V klasy, zastępcę sekretarza generalnego NATO Alexandra Vershbowa. Uzasadnieniem przyznania tak wysokiego odznaczenia zastępcy sekretarza generalnego NATO, jest jego „znaczący wkład w rozwój stosunków Ukrainy i NATO, reform sektora bezpieczeństwa narodowego i obrony, obrony suwerenności narodowej i integralności terytorialnej Ukrainy”.

Ps.

Proszę zwrócić uwagę w jakich kolorach jest zamieszczony w tle na zdjęciu plakat szczytu NATO w Warszawie.

Czy to jest tylko przypadek?

http://visitwinchestervirginia.com/poroshenko-awarded-the-order-vershbow-for-the-development-of-ukraines-relations-with-nato/

http://ukropnews24.com/poroshenko-awarded-the-order-of-the-deputy-secretary-general-of-nato/

Na koniec kilka zdjęć:

Kilka fotek z NATO-OTAN Warsaw Summit 8-9.VII.2016.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

 

***

Poniżej link do filmu, na którym bojec z pułku MSWU przyznał się do zbrodni wojennych popełnianych przez członków nacjonalistycznych grup zbrojnych w Donbasie:

http://www.tubechop.com/watch/8169410

Pozdrawiam.

Reklamy

110 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 10.07.2016r.- 505 dzień od nowego rozejmu.

 1. Po szczycie w Warszawie przechodzi coraz więcej informacji i tak wygląda, ze kolejny sukces Ukrainy to nic innego jak dobra mina do złej gry.
  Zapowiadana pomoc dla Ukrainy te wspomniane fundusze powiernicze skupiają się na : walce z cyberzagrożeniami, z leczeniem żołnierzy i rozminowaniem. Innymi słowy nie ma w nich nawet informacji o dostawach sprzętu dla Ukraińskiej Armii.
  Jednocześnie zalecono Ukrainie „reformy” i to by było na tyle.
  Sytuacje ratuje Polska i Kanada ,które podpisały porozumienie w sprawie współpracy wojskowej, przy czym porozumienie z POlski wynika prawdopodobnie z kontraktu na rakiety dla MiGów ( potrzeba było jakoś tą „inwestycję” zalegalizować), a Kanada ma zamiar wybudowac jakąś fabryke na Ukrainie (brak informacji co będzie tam produkowane-mozliwe ,że amunicja)
  http://m.krytykapolityczna.pl/artykuly/ukraina/20160710/szczyt-nato-ukraina-pozostawiona-bez-zludzen-relacja

  Polubione przez 4 ludzi

  • W karmę nie wierzę, jednak w bezmyślność pewnych istot i brak współczucia już tak. „Elyty” Ukrainy rzucają na front „mięso armatnie”, bo wiedzą ,że gdyby przyznali sie do porażki to ludzie by im tego nie zapomnieli. Wszak tyle wyrzeczeń, tyle trudu, tyle strat w mniemaniu dużej części Ukraińców MUSI zakończyć się sukcesem..

   Polubione przez 7 ludzi

 2. A temu tylko jedno w głowie. Ilia Kiwa, były szef Departamentu d/s walki z narkotykami ukraińskiej policji, „weteran AT” u którego zdiagnozowano schizofrenie oraz który przyznał się że zażywał narkotyki oraz pokazywał jak sie je przygotowuje w jednym z programów telewizyjnych, zabrał się za zwalczanie „bimbrowników” oraz nielegalnych lokali z alkoholem w Chersoniu;
  http://kherson.life/kherson/proishestviya/ilya-kiva-nashel-v-hersone-deshevuyu-vodku-na-razliv-foto/
  Ps. Ciekawe tylko czy mu od tej „walki z używkami” wątroba nie siądzie…

  Polubione przez 3 ludzi

 3. O totalnej destrukcji sieci transportowej Ukrainy, poinformował Minister Infrastruktury Ukrainy Władimir Omeljan. Według ministra aż 90-95% sieci kolejowej jest zniszczona, podobnie się ma z drogami, których łączna liczba wynosi 170 tys. kilometrów, a z których 97% ma być całkowicie zniszczona. Nie lepiej ma być także z portami morskimi…
  http://ru.euronews.com/newswires/3218265-mnhnctp-nhopactpyktypb-ykpanhb-pn3han-totanbhbn-n3hoc-tpahcopthbx-ceten-ctpahb/
  http://ru.espreso.tv/article/2016/07/10/vladymyr_omelyan_ukrayna_dolzhna_vernut_rol_tranzytnogo_gosudarstva
  Ps. Gdzie my się k.rwa pakujemy?!

  Polubione przez 3 ludzi

  • Z ciekawostek na temat infrastruktury drogowej na Ukrainie.
   1) Jeszcze w poprzednim roku większość środków z funduszu remontowego szło na… odsetki i spłatę pożyczek zaciągniętych w ramach inwestycji na euro 2012. (ponad 80% budżetu)
   2) Bank Światowy, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju stworzyły fundusze na naprawę dróg (tras), zainteresowanie ze strony Ukraińskich władz samorządowych i państwowych jest jednak jak podał obecny premier kraju- małe (brak wiedzy jak pozyskiwać środki z UE brak chęci, brak kapitału początkowego-wpierw trzeba wybudować później otrzymuje się pieniądze).
   Poniżej stronka do ichniej strony rządowej o drogach 🙂
   http://www.ukravtodor.gov.ua/

   Polubione przez 3 ludzi

 4. W „wyzwolonym” Biełowodsku (obwód ługański pod kontrolą Kijowa) szef miejscowej prokijowskiej administracji pijany jeździł nocą swoim jeepem i strzelał do przypadkowych ludzi. Według policji rannych zostało dwoje mężczyzn, którzy, jak się potem okazało jadąc na motocyklu zostali staranowani przez samochód kierowany przez pijanego urzędnika;
  http://www.depo.ua/rus/life/na-luganshchini-p-yaniy-chinovnik-z-dzhipa-rozstrilyav-dvoh-lyudey-09072016134600

  Polubione przez 2 ludzi

 5. W sieci pojawiło sie wideo przedstawiające zatrzymanie przez „bojców” z 93 Brygady „niezwyciężonej armii kijowskiej”…swoich pijanych dowódców, pułkownika Poljakowa i majora Kotija (!). Do zdarzenia miało dojść na jednym z poligonów w obwodzie czerkaskim;
  https://inforesist.org/poyavilos-video-kak-soldatyi-zaderzhivali-pyanyih-komandirov-svoey-brigadyi/
  „Panie” Maciarewicz patrz „pan” na co pójdą PIENIĄDZE POLSKICH PODATNIKÓW, na przechlanie!

  Polubione przez 2 ludzi

 6. Chatia Dekonaidze, szefowa ukraińskiej policji przyznała że na Ukrainie trzykrotnie (!) wzrosła liczba włamań i kradzieży oraz spadła wykrywalność przestępstw, jednak jak dodała wszystko to zaczęło sie już w 2013 roku, a nie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy i oczywiście nie ma nic wspólnego z przeprowadzanej przez nią reformie MSW Ukrainy oraz utworzeniem policji;
  https://inforesist.org/v-ukraine-v-tri-raza-vyiroslo-kolichestvo-krazh/?utm_source=InfoResist&utm_medium=RSS&utm_camping=RSS

  Polubione przez 2 ludzi

  • W Somalii też tak mówili, a potem skończyło się tak, że rząd kontrolował tylko cztery główne ulice Mogadiszu, a na reszcie terytorium rządził ten , kto miał większą maczetę. Na upadłej widły będą królować i siekiery.

   Polubione przez 5 ludzi

 7. Z Donbasu w kierunku Kijowa (przez Charków) wyruszyła cerkiewna procesja pod hasłem ‚Modlitwa o pokój i miłość na Ukrainie’. Udział w niej bierze tysiące ludzi którzy przypięli do ubrań tzw. georgijewską wstążkę ;
  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201607102121-un8x.htm
  https://glavnews.org/articles/Mnogotysiachnyi_Krestnyi_khod_s_georgyevskymy_lentochkamy_vyshel_yz_Donbassa_v_Kyev-1468176977386

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.